6292
  • PiszkosFred
    #88
    Én viszont még ennél is hülyébb vagyok, szal nekem nagyon jól jött ;] Azt nem igérem hogy 2 nap múlva is emlékezni fogok minderre, de most mint érdekességet részemről csak köszönni tudom én is ;]
  • Zsolo007
    #87
    Így már értem! Köszi!

    UI.: Igen BSG a helyes rövidítés

    UI2.: kicsit szájbarágós volt ugyan , ennyire butus nem vok , de ezt persze nem tudhattad
  • [NST]Cifu
    #86
    Óóóó... a gravitáció mindenhol jelen van egy bolygórendszerben, a bolygóknak, holdaknak, és magának a rendszer csillagjának/csillagjainak is saját gravitációs mezeje van, amelyeket figyelembe kell venni az űrben való manőverezéskor. Ezt például a BSG (ez a helyes rövidítés?) sem igazán veszi figyelembe, de ha egy holdhoz közel megy el az űrhajó, valójában alapos számítgatásra lenne szükség, hogy legyőzze annak gravitációs mezejét, ahogy tovább akar haladni.

    Amit a filmben említenek, annak azonban nincs köze a gravitációhoz, az a gyorsulás. Hopp, várjunk csak, a "G"-nek mégiscsak van köze a gravitációhoz - a Föld gravitációs ereje folyamatos, 9.8m/s2 gyorsulással húz maga felé. Ez a Földi gravitációs mező, amit mi teljesen általánosnak nevezünk, és ez a 9.8m/s2 gyorsulás az 1G. Ha 2G-s lenne ez az erő, akkor az "általános" tömeg duplájával kell számolni, tehát ha 80kg-os voltál, akkor 2G-nél 160kg-nyi erő húz a Föld felé. A marson például csak 0.38G-s gravitáció van, ezért ott egy 100kg-os embert csak 38kg-nyi erő húzza a bolygó felé.

    Most tegyük fel, hogy az űrben, a nagy semmi kellős közepén vagyunk. Elindulunk előre, és elkezdünk gyorsítani mondjuk 20m/s2-el. Ezt mi a pilótafülkében úgy érezzük, hogy 2G hat ránk előről-hátrafelé (mintha egy sportkocsival gyorsítanál, csak persze 2G-s gyorsítás talán csak egy Forma-1 szintű autótól elvárható, ott is csak rövid ideig). Ha a hajtóműveket kikapcsoljuk, akkor a sebességünk nem változik, tehát 0 a gyorsulásunk, ismét súlytalanok vagyok. Ha le akarunk lassítani újra, de most mondjuk 30m/s2-el, akkor ez az erő hátulról-előre hat (mintha egy autóban a fékre taposnál), és nekifeszül a testünk a biztonsági övnek (már ha bekapcsoltuk - ha nem, akkor a szélvédőre és a műszerfalra kenődünk fel cirka 3G-s erővel). Ugyanez igaz minden vektorra, tehát nemcsak előre-hátra, hanem jobbra-ballra és fel-le is.

    A vadászgépeknél jelentős ez az erő, a vad manőverek közben akár -3 és +10G-s erőhatások is érhetik a pilótát (a minusz G itt annyit tesz, hogy lentről-felfele hat). Az átlag ember olyan 6G-ig bírja pozitív irányban (fel-le irányvektor) és 2-3G-ig negatívban (le-fel irányvektor), ez esetben a probléma a vér áramlása, pozitív G erőnél a vér kiáramlik a fejből a has és a lábak felé, míg negatív G erőnél a vér a fejbe tódul. Mindkét eset vége eszméletvesztés. A vadászpilóták speciális ruhában és speciális légzéssel (a hasizommal segítik ki a tüdejüket) rövid ideig (10-20 másodperc) olyan 9-10G környékéig mehetnek el pozitív irányú G hatás esetén, egy katapultálás olyan 20G körüli erővel jár (de csak tizedmásodpercekig), ám az már súlyos gerinc és/vagy nyaksérüléssel járhat.
    A tűrőképesség előre-hátra és jobbra-ballra 3-6G, ezek főleg a nyakra hatnak nagyon keményen.

    Ami miatt a vadászgépeknél fontos a G erő, az az, hogy minél vadabb manővereket akarsz végrehajtani, annál nagyobb G erő fogja érni a tested. Ha te több G-t bírsz ki, mint az ellenfeled, akkor "keményebb" fordulóba húzhatod a géped, és az ellenfél mögé kerülhetsz.

    Egy űrhajó startjakor amúgy olyan 3-4G gyorsulás éri a személyzetett.
  • Zsolo007
    #85


    Ez LOL: cserébe azért legalább megkínéltek minket a képernyők keresztülrepkedő "ensing expendable"-októl

    Én is szeretem az ENTet da valóban az az életfelfogás amire az egész Star Trek épül idejétmúlt már, egy olyan iudőben kreálták amikor az emberek optimistábbak voltak.....

    A BSG a ma pesszimista emberének ezért szimpibb....ezzel a sötét jövővel...

    UI.: Egy dolgot mondj el nekem Cifu, ezt azóta nemértem mióta BSGt nézek:
    Mikor a Viperekbe képeztek ki pilótákat az első évadban folyamatosan szó esik a G terhelésekről, ennyi G annyi G manővereknél...Ezt nem egészen vágom...mit csinál a gravitáció az űr kellős közepén????
  • [NST]Cifu
    #84
    Megvallom őszintén nagyon kellemesen csalódtam a BG 2003-ban.

    +Nagyon jó kis történet és eseménylánc (nem mondom, hogy csont eredeti, de jól át van gondolva, és mentes a nagyobb logikai bukfencektől)
    +Jól kidolgozott karakterek (végre nem idealizált szupermenek gyülekezete, talán Apollo-t kivéve)
    +Jó űrábrázolás, nagyon jó űrcsata jelenetek (nincs pajzs! fizikának többnyire megfelelően viselkedő járművek, a nagy hadihajók nem 500 méterről lövik egymást)
    +Jó színészek
    +Jó zenei aláfestések (tudja fene miért, de nagyon bejön a dobokra hajazó zene)
    +Nem egy-két karakterre összpontosít (lásd ST:TNG - Picard & Data ill. ST:Voy - Janeway & 7of9)
    +A folyamatos történetmenet valahogy jobban bejön ez esetben, mint a sok rövidebb egyedi rész (ezért is a kedvencem az ST sorozatok közül a DS9)

    -Szokni kell a "részeg operatőr" stílust űző kamerakezelést (nem akkora hiba, és végülis jól is néz ki, de piszok szokatlan nekem)
    -Azért a tengeralattjáró szerű vezénylőben a biztonsági öv nem ártott volna (cserébe azért legalább megkínéltek minket a képernyők keresztülrepkedő "ensing expendable"-októl)
    -Azért apróbb logikai bukfencek azért akadnak (100 ember halála adott esetben elviselhető a parancsnoknak, de a fia nélkül nem megy el...)

    Párhuzamosan nézem most az első szezont az ENT második szezonjával, és hát... Igazából kezdtem megkedvelni az ENT-et, de az BG 2003 mellett sajnos iszonyú halovány... Mintha egy "ilyen volt a Sci-fi" (ENT) és egy "ilyen ma egy Sci-fi" (BG 2003) sorozatot néznék...
  • Zsolo007
    #83
    Jó volt ez az új rész (is) és végre visszahozták az elejére azt a pár mps képsorozatot ami bemutatja mi fog történni, nagyon hiányzott...
  • Zsolo007
    #82
    Az nem jelentéktelen :)

    Gondolom azért mondod mert tudod hogy mindíg az mondja ezt aki az adott kérszben főszerepet kap....
  • TheZsenyka
    #81
    Az XO a kedvenc karakterem, irtó jó a sorozat, kár, hogy a második szezon mintha kicsit állóvizes lenne, persze a gagyitól azért messze van. Rengeteg apróság van, ami egyedivé teszi a sorozatot, pl. ilyen, elsőre jelentéktelennek tűnő dolog, hogy minden rész elején más mondja azt, hogy "Previously on Battlestar Galactica" :)
  • EqUiNoX
    #80
    Kár is volt a season2 premierrel kezdeni. Mindenképpen nézd meg az s1et is végig, de sajnos így pár "poént" már lelőttél magadnak. De sebaj, a teljes képhez muszáj látnod az előzményeket is. Főleg a karakterábrázolások/jellemek miatt. Nem fogod megbánni ;]
  • MerlinW
    #79
    A régi nekem sem tetszett annyira, de ez valami félelmetes...:) A karakterek kidolgozottsága, a színészek, a sztori, az operatőri munka, a vágások.. teljesen ott van a stuff:)
  • [NST]Cifu
    #78
    Igen. De elötte van még egy csaknem három órás Pilot Film, ami nagyon nem árt!

    Battlestar Galactica - 1x01 - 33
    Battlestar Galactica - 1x02 - Water
    Battlestar Galactica - 1x03 - Bastille Day
    Battlestar Galactica - 1x04 - Act Of Contrition
    Battlestar Galactica - 1x05 - You Can't Go Home Again
    Battlestar Galactica - 1x06 - Litmus
    Battlestar Galactica - 1x07 - Six Degrees Of Separation
    Battlestar Galactica - 1x08 - Flesh And Bone
    Battlestar Galactica - 1x09 - Igh Me Up, Tigh Me Down
    Battlestar Galactica - 1x10 - Hand Of God
    Battlestar Galactica - 1x11 - Colonial Day
    Battlestar Galactica - 1x12 - Kobol's Last Gleaming (Part 1)
    Battlestar Galactica - 1x13 - Kobol's Last Gleaming (Part 2)


    Amúgy eredetileg én viszolyogtam kicsit tőle, ezért nem is érdekelt igazán (az eredeti sorozat nem tartozott a kedvenceim közé, és a SciFi channel kezeiből már kikerült egy-két silány munka...), aztán kezembe került a második évad, és kellemesen csalódtam - mellesleg pedig egy kukkot sem értettem az egészből. Így most az pilot film és az első évad "beszerzése" folyik. :)
  • mrzed001
    #77
    Jaja, végre valami Babylon 5-ös :))
    Nagyon ritka az olyan sorozat, ahol oda-vissza utolgatnak előre-hátra, eléggé komplex és előre tervezett a story.

    A firefly-tól nekem forgott a gyomrom. Naggggyon gyenge, ráadásul értelmetlen. Tipikus antiscifi olyan: amcsi déli paraszt vagyok téxászbó pfff stílusú
  • Zotya123
    #76
    hejhó
    annyit szeretnék megtudni, az első évad az 13 részből áll?

    köszönöm
  • Zsolo007
    #75
    Hát BSG-t nem ajnalban kell nézni ;)

    Nekem mondjuk pont ez tetszik benne, hogy kuszálódik a story, sokkal érdekesebb mint mondjuk az atlantis mostanában, az annyira sablonos lett....

    Én nem véletlkenül tartom fent a teljes első évadot, ha valamit nem vágok visszanézem :)

    OFF-ra:
    Bizony a Firefly jókis sci-fi komédiának is felfogható (és szerintem az is van benne, ha nem is teljesen az..)
  • EqUiNoX
    #74
  • EqUiNoX
    #73
    Na megkaparintottam tegnap a második szezon első 4-5 részét (A farmig). Megnéztem az s1 utolsó két részét, majd elkezdtem az újakat, és mire észbekaptam hajnal 3 volt, és majdnem jönni kellett melóba ;] Félek a BSÍGtől, akárhányszor leülök elé nézni, alig tudom abbahagyni. Egyetlen problémám, hogy az s1hez képest is jobban kuszálódnak a dolgok, és újra meg kell néznem az újakat, azok miatt a részletek miatt amik felett elsiklottam hajnalban. Szóval nekem tetszik az s2 is nagyon az egyetlen problémám, hogy nem 2010ben akadtam a sorozatra, és akkor meg tudnám nézni az összes szezont egy hét alatt :D Most meg várhatom a következő hetet....Atlantis-szal is ez a bajom, de az egy másik történet.

    OFF
    Fireflyt nem kell komolyan venni, akkor egész jó ;]
  • mrzed001
    #72
    Aha, de lehet, hogy BattleStar Pegasus a neve (Cain parancsnok vezetésével). Már nem emléxem, olyan rég volt az eredeti :)
  • Zsolo007
    #71
    Félreértettél én a másik BattleStar HAJÓT (asszem ikarus) várom nagyon..
  • mrzed001
    #70
    Másik = Következő rész?
  • Zsolo007
    #69
    Nekem bejön minden rész :))

    De a másik Bstart várom a legjobban :)
  • mrzed001
    #68
    Egy kicsit sajna előre kitalálhatóvá tették ezt a részt (sztem a következőt is már mindenki sejti). Egyébként csak folytassák, folytassák ... :))
  • Zsolo007
    #67
    Most néztem meg a 4. részt, hát eszméletlen király lett :)

    Nagyon jó eddig a 2. évad (is)


    Várom a köv. részt :))
  • mrzed001
    #66
    Na ezek szerint még valamit átvettek a régi Galacticáól
    Pozitív :)))
  • steone
    #65
    na ezt jól meg mondtam, szal 2. szezon 10. rész
  • Zsolo007
    #64
    Hmm, ez érdekes, a filmben úgytűnt a galactica az utolsó, a többi elpusztult a harcban...
  • steone
    #63
    a második rész 10részében Battlestar Ikarus vagy mi a neve bukkan majd fel, olvastam egy másik fórumban.
    Hát lehet, majd megerőltetem maga és tovább megyek a Fireflyban, de nem valószínű.
    Nem tetszenek a karakterek meg a világ sem.
  • Zsolo007
    #62
    Na majd ha jön a másik Battlestar hajó biztos felpörög.

    Hogy mi jön?? Miről beszélsz?

    Amúgy a pilot valóban gyengusz, viszont a többi nagyon jó lett...
  • steone
    #61
    Én FireFly-ból a Pilot-ot szenvedtem végig, csapni való.
    A BSG második szezonja eddig nem nagyon jött be, lehet hogy azért mert az elsőt egyben néztem meg. Na majd ha jön a másik Battlestar hajó biztos felpörög.
  • Zsolo007
    #60
    Ahhoz képest, hogy ez egy BSG topic nemnagyon dumcsizunk BSGről, nem az volna ennek a célja, hogy kibeszéljünk egy egy epizódot??Összefüggéseket keressünk, és találgassunk vajon mi lesz a következő részekben? (De az is lehet hogy csak én vagyok ilyen elvont... :) )
  • Zsolo007
    #59
    Hidd el ismerek pár ilyet, elég nagy szégyen....

    Amúgy valóban offtopic a firefly sorry, de reagálnom kellett :D
  • Aramir
    #58
    Legalább pörög a topik :)
  • Aramir
    #57
    Hát, ha valaki csak azért néz sci-fit, mert űrcsaták vannak benne, az már régen rossz.
  • QuippeR
    #56
    csak én érzem úgy, hogy a firefly itt off topic?
  • Zsolo007
    #55
    Nem a csatát várom, a filmet. A csatát azoknak amlítettem akik azért nem nézték a firefly-t meret nincs benne harc. Félreérthető voltam....
  • Aramir
    #54
    "Nem kell minden sci-fiben űrharc meg mitttomén milyen húdenagyonnagyeffektek"
    "De nembaj mert jön a mozifilm, amiben csata is lesz :). Azt várom nagyon."
    Csak én érzek ellentmondást? :D
  • Zsolo007
    #53
    WoW, ez a 3. rész nagyon jó lett, hozta a szokásos színvonalat. És végre az EXO átvette a parancsnokságot, ez sokat kavar a dolgokon. Kíváncsian vároma 4. részt...Vajon mit fog tenni baltar amikor megtudja, hogy mi történt Galactikán időközben??
  • Zsolo007
    #52
    Kíváncsi vagyok nagyon, hogy mi lesz a 3. részben, már csak 16 óra és megtudom :)
  • Zsolo007
    #51
    nem értettél félre semmit
  • Zsolo007
    #50
    Hát szerintem rosszul látod, a Firefly nagyon jó sorozat, és pont az benne a legjobb hogy a nagy "hardcore" cifik között vesz egy kis lájtosabb megközelítést, és ez előnyére válik. Nem kell minden sci-fiben űrharc meg mitttomén milyen húdenagyonnagyeffektek. Sz a Firefly igenis jó sorozat, kár hogy abbahagyták. De nembaj mert jön a mozifilm, amiben csata is lesz :). Azt várom nagyon.

    És hogy ne legyek teljesen OFF a BSG nagyon jó, ezerszer odaver a Csillagkapuknak, sőt szerintem még az enterprisenak is hangulatban (bár az enterprise 3. évad nagyon jó volt, de talán még azt is űbereli). Szal BSG Forever!
  • mrzed001
    #49
    öööö lehet, hogy én értettem félre valamit, de nem az volt a gond, hogy hogyan ugorjanak vissza, hanem, hogy máshova ugrott a flotta, és foggalmuk nem volt, hogy hova