6292
  • mrzed001
    #328
    Jaaa, akkor nem kell annyira kukacoskodni
    400-fel 1200-le / nap
    Lassan de biztosan :))
  • vg
    #327
    Babylon 5-nek létezik egy magyar publikus FTP-je, amin az összes mozifilm, és az összes rész elérhető úgy 20GB mennyiségben.
  • IMYke2.0.0.0
    #326
    Jajj, azt nem mondtam:
    Tőlem letöltési korlát [ebbe ugye a pocketek, netezés is benne van]: napi 500 MB
    Én naponta 5 GB-ot tölthetek le!

  • mrzed001
    #325
    endless-en 0,3-as arányt tartasz, akkor még nem dobnak ki
    (az meg ugyebár azt jelenti, hogy a napi 500 megád megoszlása: fel: 120, Le: 380, tehát naponta 1 rész bőven belefér)

    Ha nagyon nincs más megoldás, fel tudok húzni én is ideiglenesen egy ftp szervert (chello 50K fel és forgalomkorlát :( ), persze onnan is alig több, mint 1,3-1,4 részt ötlthetsz le a korlátod miatt naponta

    Cifu, 550Ft/hó/GB nekem elég soknak tűnik.
  • [NST]Cifu
    #324
    Az eddigi összes rész (plusz Lowdown és S1 Deleted Scenes) megvan, adatforgalmi korlátozásom nincs, de csak ~15kbyte/s a feltöltési sebességem. Ha van egy FTP, akkor a feltöltés megoldható részemről.

    A gond persze az FTP maga. Találtam egy normális helyet, 550Ft/hó/Gbyte, tehát mégcsak vészesnek sem mondanám, de annyira nem vagyok e téren képbe - ám az SMSwebnél messze jobbnak tűnik, leszámítva azt, hogy jogilag sebezhetőbb az ember.
    Ha gondoljátok, megpróbálkozhatunk vele.
  • IMYke2.0.0.0
    #323
    Én elég speciális helyzetben vagyok: a kimenő forgalmam - kollégiumi rendszabály, megszegése net letíltással jár - nem lehet több napi 500 MB-nál... A DC++, Torrent [általában a P2P] progik meg ugye kölcsönösségre alapulnak - sőt, a BitHumen-en szankcionálnak is, ha nem megfelelő le/feltöltési arányod van... szóval, zsákutca.
    Életképes FTP-k pedig nem léteznek, amik vannak, azok meg gondolom havi előfizetésesek, melyek bukásával a felhasználók is repülhetnek...

    Ezért lenne jó egy privát FTP.
  • mrzed001
    #322
    Torrent ?
    Endless ?
  • IMYke2.0.0.0
    #321
    Királyság lenne, ha meg lehetne szervezni valahogy - persze, pénz, átkozott pénz - egy BSG FTP-t, ahová az összes rész szépen felcsúszhatna...

  • vg
    #320
    Tegnap sikerült megszerezni második szezonból a hiányzó három részt! Valakinek megvan a 2003-as film, és lenne kedve cserélni?
  • mrzed001
    #319
    Ettől féltem, akkor a hétvégén semmi :(
  • BorsoFozelek
    #318
    next episode szept 9.
  • mrzed001
    #317
    No térjünk vissza a topic témájára

    Holnap most lesz BSG, vagy sem? (innen nem megy scifi honlapja, kétségek között vergődök).
    Ha jól láttam nem lesz se SG1, se Atlantis. (jól láttam ?)

    Szóval BSG-ből a következő rész: 2x08 - Final Cut
    Spoiler -ként csak annyit, hogy vendégszereplőként Xena (Lucy Lawless) k... k... k... k... (nem keblei :)) kamerái körül fognak forogni a dolgok :))


  • Prof William
    #316
    Emberek! Ne ugordjunk egymás torkának hiszen közös az ellenség!
  • mrzed001
    #315
    Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten (vagy hogy is volt )
    Én aztán senkivel sem kötekszem, de ha beugáz visszaszólok
    (fordítsd oda a másik orcád is --x-- hopsz, de ne ilyen hevesen és ne fejeld le )
  • [NST]Cifu
    #314
    Muszáj mindenkibe belekötni? Le lehetett volna reagálni normális hangnemben is.
  • mrzed001
    #313
    Részemről osztán olymindögy. Méhetünk ökölre is [köp egyet] nincs az mög vasággyal se 100 kiló :))
  • [NST]Cifu
    #312
    A személyeskedést tényleg abba kellene hagyni. Mindkét oldalról.
  • mrzed001
    #311
    OFF:
    Valakinek a fakeregje vagy, vagy miafsz?
    Öreg, ez volt életed 10. hozzászólása?
    Hát, hogy is mondjam szelíden: szupi volt :p
    [elfordul és öklendezik]

    Ha majd megtanulsz értelmesen írni, akkor majd kapsz választ, de elősször talán azt kellene megtanulnod, hogy 2+2=4
    Szóval gyere vissza, ha kinőttél végre a dedóból (ovi, általános, gügyigimi ...)
    A fantáziád nagyon magasan szárnyal, talán szokj le a zöldikéről

    Egy kicsit a t.köm kezd telelenni a pofátlan fajtádtól

    :OFF

  • _Vegeta_
    #310
    Fejezzetek be egymas ocsarolasat, ez a topik nem errol szol.
  • mermalior
    #309
    Fiacskám, anyukádnak mondhatsz ilyeneket, engem ne fenyegess.
    A kommentedből látszik, hogy szaros kis sértődős kölök vagy, ráadásul butácska is. Ha valakinek el kéne innen húzni, az te vagy. Nem az a baj, hogy arrogáns kis gyökér vagy, hanem, hogy ész nem sok szorult beléd. A buta emberek mindíg idegesítettek, mint a pattogó kis majmok. Ennyit a jellemedről.

    Ők sem bizonyosak benne, hogy mit csinálnak? Hol olvastad ezt, a kifestősödben? Ronald Moore mondta, hogy szó sincs folytatásról. Ő csinálta a sorozatot, akkor miért is nem hiszed el neki? Ennél autentikusabb személytől nem is hallhattuk volna.

    Az elnevezésekről: miért kellett volna, hogy maguk nevezzék el a kolóniákat? A Pythiai tekercsekben lévő próféciákat sem a pleb írta, hiszen nem látnak a jövőbe. Pont azt mondtam, hogy a vallást Kobol Urai kreálták saját maguk köré, a Földre száműzött "nép" itt maradt tagjai. Ha észrevetted volna, akkor a kolóniák teljes kultúráját Kobol Urai hatják át. Miről beszélünk?

    Olyan hogy INLOGIKUS nincs. Illogikus viszont annál inkább (sz, amiket zagyválsz). Azonban javaslom előszőr vegyél magyarorákat, mielőtt számodra zavaró kifejezésekbe bonyolódsz, mert a sziNbólumokat sem N-nel, hanem M-mel írják:))

    A fantazmagóriáról annyit, hogy nézd majd szorgalmasan a sorozatot, érnek még meglepetések. SG-1-et nem néztem soha, úgyhogy halvány fogalmam sincs miről nyögdécselsz nekem.

    "eddig semmi "természetfölötti" nem mutatkozott". Valóban nem. Azon kívűl, hogy a cylonok látják előre a jövőt, a "lelkük" egyik testből a másikba vándorol (Simonnál ez ugye kb. 10 másodperc alatt történt meg), szinte semmi:)

    "Megnyugtatlak, a 13. faj a földi". Hopsz, már 13 fajunk van? Szerintem te nézed sokat az SG-1-et:) Semmi ilyen nem hangzik el. CSAK Pythia tekercseiben szerepel a 13. törzs, de más forrásból nem tudni róla semmi biztosat.

    "Bizony, Kobol ősi hely, már csak mint mítoszt ismerték. Erről talán elég ennyi is."

    Erre mondom, hogy buta vagy. Veled ellentétben én nézem a filmet és nem csak irogatok. Koboltról nem csak a tekercsekből van referencia. Six is beszél róla, Gaius látomásaiban is szerepel, és a sorozatban Kobol kora speciál pont nem leírva szerepel (a tekercsekben évszázadokkal ezelőttinek mondják), hanem műszerekkel elemzik.

    "Minden más rossz következtetés, és túl élénk fantáziára utal"

    Nem gondolkodni mindíg is könnyebb volt mint gondolkodni. Veled ellentétben én keresem az összefüggéseket. Fikázni én is tudok, nem túl megerőltető... Egy percig sem mondtam, hogy ez a megoldás, csupán azt, hogy ez egyfajta magyarázat. Ezért is gyártottam hozzá verziókat. Te édes fiam nem gyártottál semmit, csak helyesírási hibákat:)

    "Nos, hol is bukik meg az egész elméleted? A legelején. Ahhoz, hogy valakit le lehessen klónozni, talán csak egy hajszálra van szükség. Ergo bárkit leklónozhattak a Cylonok, 1-2 napra az eredetit elrabolva emlékeit átültethetik a másolatba, és kész."

    És akkor nincs természetfeletti a sorozatban:))))))))))
    Holnap elmegyek egy emlékátültető klinikára. Tetszik az ötlet. Ha valaki itt fantáziálgat az te vagy:)

    "A 2x7-es rész:
    Kiderült, hogy ő nem egy cylon chip
    Nem egy fém alapú szervetlen chip, az biztos, de lehet organikus chip, vagy csak egy program. Miért is lehet egy program?
    Mert talán az első részben attól a lökéshullámtól Baltar-nak meg kellett halnia (az nem védhette meg, hogy belekapaszkodott a Cylon szukájába, nos azzellen nem véd :)) -> ergo, Baltar egy klón (lehet, hogy már hamarabb kicserélték, és ezért vezettette be a BattleStar-ok vesztét okozó rendszer hálózatosítást)"

    Atyaúristen!!!!!
    Ember, te beszélsz itt zagyválásról? EZT A KATYVASZT!!!!

    "Six nem Isten angyala. Az angyalok feladata, hogy segítsék, óvják és felügyeljék az emberi fajt (ala Biblia).
    Bár nem túl sokat olvasgattam, de annyit még én is tudok, hogy az angyalok lélek nélküli lények, akiket nem egyszer ölni küldenek"

    Ezt ne mond el értelmes embereknek, ok?
    Sírnának a közeledben:))) BUTA vagy ember BUTA! Nem lenne baj, ha nem kérkednél vele.




  • mrzed001
    #308
    Akkor most mi is van a hasonlatoddal a 79-es sorozattal, ahol az ókorba jutnak vissza a sorozat végén?
    Miféle ókorba? Tanulj már meg olvasni: "a földet a mostani (akkori) formájában találták". Gyengébbek kedvéért 1980-as
  • mrzed001
    #307
    OFF:
    mermalior:
    Szerényebben kisöreg, vagy húzz el innen valami anyázós topicba.
    Vagy észérvek, vagy szádbalépek.
    VILÁGOS ??
    :OFF

    A mostani Battlestar Galactica nem ugyanaz, mint régi, de még csak nem is a folytatása a régi sorozatnak. Remake
    Ha olvasgattad a fórumukat, akkor olvashattad, hogy ők sem voltak biztosak benne, hogy most mit is csinálnak. Olvasgattam olyanokat, hogy az eredeti BSG folytatása, de olyat is, hogy a felújítása.
    Hogy mi, az majd kiderül (én is azt írtam, hogy folytatás hülyeség).

    Ami Kobolt illeti, fentartom, hogy logikailag nem megalapozható, amit írtál, és hatalmas logikai bukfencek vannak benne.
    Miértis? Hogy is nevezhették el a Kobolon élő népek/törzsek magukat egy soselátott bolygó soselátott csillagképei alapján (és persze a csillagkép a zászlójukban is szerepel, tehát látniuk kellett)
    Gondolom az is teljesen egyértelmű, hogy ha a Kobolon alakult ki a civilizáció (még ha el is jutottak páran a fölre, meg vissza), akkor sem egy üres harmadrangú elhagyott bolygó senkiáltal nem ismert csillagjegyei alapján nevezik el a trözseiket.
    Ez teljesen inlogikus.
    Az, hogy a törzsek szinbólumai földi eredetűek egyértelműen azt jelenti, hogy a törzsek is földi eredetűek [pont]


    Variációd 1:
    A történet jelenlegi állása szerint SEMMI alapja, abszolút fantazmagória. Ez az elhagyták a testüket zagyvaság olyan, mintha az SG1-ből szedted volna (ebben az univerzunban a próféciákon és a barlangon kívül eddig semmi "természetfölötti" nem mutatkozott, szóval nem tudom honnan szeded. Utalj részekre.)

    Variációd 2:
    Megnyugtatlak, a 13. faj a földi. Többször is elhangzik a sorozatban, felesleges ezzel bármit is kombinálni.

    Levezetés 1:
    Bizony, Kobol ősi hely, már csak mint mítoszt ismerték. Erről talán elég ennyi is.

    2. Mi történt Kobolon?
    Lényegében foggalmunk sincs. Annyit tudunk, hogy innen indult el a 12 törzs, és hogy meghagyták itt az utat a 13. törzshöz.
    Minden más rossz következtetés, és túl élénk fantáziára utal


    Ki cylon és ki nem:
    Nos, hol is bukik meg az egész elméleted?
    A legelején.
    Ahhoz, hogy valakit le lehessen klónozni, talán csak egy hajszálra van szükség. Ergo bárkit leklónozhattak a Cylonok, 1-2 napra az eredetit elrabolva emlékeit átültethetik a másolatba, és kész.
    Aki visszatér már a klón (a cylon), és senki sem veszi észre, még a saját apja sem (viselkedése is az eredeti marad).
    Boomer1 is teljesen meg volt győződve róla, hogy ő Boomer, emlékezett az összes régi emlékére, és az szerint cselekedett (ameddig nem jött rá, hogy ki is, akkor instabil lett)
    Szóval, röviden: foggalmuk se lehet, hogy ki Cylon, és ki nem (ezt csakis a Cylondetektorral lehet megállapítani)
    Egy biztos Tighné nem Cylon

    A 2x7-es rész:
    Kiderült, hogy ő nem egy cylon chip
    Nem egy fém alapú szervetlen chip, az biztos, de lehet organikus chip, vagy csak egy program. Miért is lehet egy program?
    Mert talán az első részben attól a lökéshullámtól Baltar-nak meg kellett halnia (az nem védhette meg, hogy belekapaszkodott a Cylon szukájába, nos azzellen nem véd :)) -> ergo, Baltar egy klón (lehet, hogy már hamarabb kicserélték, és ezért vezettette be a BattleStar-ok vesztét okozó rendszer hálózatosítást)

    Six nem Isten angyala. Az angyalok feladata, hogy segítsék, óvják és felügyeljék az emberi fajt (ala Biblia).
    Bár nem túl sokat olvasgattam, de annyit még én is tudok, hogy az angyalok lélek nélküli lények, akiket nem egyszer ölni küldenek


    Adama megint zseniális volt, a végén a tapssal elérte, hogy azok, akik őt követték és esetleg haragudtak Roslinra azért mert szétszakította a flottát és családi kapcsokat, most érezzék, hogy Ő valóban támogatja az elnökasszonyt, és az egész dolog nem csak egy kényszerű egyezség, kompromisszum, hanem hogy Adamai szavaival éljek "visszaadta" nekik a kolóniák elnökét, az elnököt, a civilek vezetőjét
    Teljesen egyetértek

    Zarek sem hülye. Azzal, hogy azt mondta a barátjának, hogy most nem teszünk semmit (mikor feltünt Adama), látta, hogy ezzel a látogatással, amit Adama tett a Kobolra, az ő pozíciója nagyban gyengült és a lehető legrosszabb húzás lenne most lépni.
    És pl elég rossz húzás lenne az apja előtt lelövetni a fiát.


    A karakterelemzésed egyébkét jó.
  • Prof William
    #306
    "Saul Tigh"

    Jaja! XO FOR PRESIDENT! Rég láttam ilyen katonás muksót! Olyan igazi háborús öreg fílingje van!

  • IMYke2.0.0.0
    #305
    Mindezt zednek címezted...?
  • mermalior
    #304
    Na ezt hívom én logikai bukfencnek és iszonyatos tévedésnek.

    Ha leteszel egy elgondolkodtató elméletet ide, akkor beszélhetünk a többiről. Addig lécci ne degradáld amit írtam. A "logikai bukfencek és az iszonyatos tévedések" helyett megteszi egy sima "nem értek veled egyet" is.

    Minden jót
  • mermalior
    #303
    Sőt, mondjak jobbat a csillagképes ultra-bizonyítékodra? Az Adama által említett M8-as csillagkép egy rövidítés: Messierről kapta a nevét, aki az 1700-as években élt. Ugye nem gondolod komolyan, hogy amikor megérkeznek a földre 11.700-ban járunk majd? Mert hogy az is elhangzott a sorozatban Kobol romjai tízezer évesek. Akkor most mi is van a hasonlatoddal a 79-es sorozattal, ahol az ókorba jutnak vissza a sorozat végén?:)))

    Hehe
  • mermalior
    #302
    mrzed001:)

    Nem szeretnélek megbántani, de ha valakinek logikai bukfencei vannak, az te vagy. A mostani Battlestar Galactica nem ugyanaz, mint régi, de még csak nem is a folytatása a régi sorozatnak. Remake. Próbáld értelmezni a szót, vagy látogass ell a Scifi.com-on R. Moore blogjába (ő írja a sorozatot), vagy a board-ra ahol már 1000+1 alkalommal elmondták, hogy nagy vonalakban az alapsztorin kívül semmi köze az új sorozatnak a régihez. Innentől kezdve kirakhatod a polcodra, de semmilyen okosságot nem vonhatsz le abból, hogy mi történt a 79-es részekben.

    Más. Negyvenszer is elmondhatod, hogy a Föld az őshaza, akkor sem lesz az. Próbálj elszakadni a kisközérttől, ami az utcátokban van, a mozitól ahova jársz, meg a hasonló profán, világközepe élményeidtől, s rájössz, hogy a sorozatban ez máshogy van. Mindenhol említik: Kobol az őshaza. A Pythiai tekercsek, Adama, elnökasszony, a vallási vezető, Leoben a 8. részben, Six, C-Boomer. MINDENKI. Akkor ne akard már kitalálni, hogy nem így van.

    Jaj:)
  • IMYke2.0.0.0
    #301
    Filmélmény alázó vélemény következik
    Szerintem a Caprica-i Boomer sorsa a 2x07-ben megpecsételődött: a gyermek, kit a szíve alatt visel nem más lesz, mint az Ember és Cylon szált egyesítő messiás, kiért már most folyik a harc. A Terv pedig nem más, mint az emberek saját fegyverükkel, a csemetéikkel való legyőzése... Már az első résztől nyílt titok, hogy a 48 ezer túlélő ellenére - vagy éppen emiatt - szüksége van a vándorló Kolóniának a gyermekekre... s itt lépnek képbe a cylon-bébik...
  • mrzed001
    #300
    Spoiler

    Alapjában véve nem csodálkoznék, ha a föld lenne az emberiség bölcsője

    Abszolút Spoiler (régi BSG alapján):

    Eredeti BSG-ben a földet a mostani (akkori) formájában találták. Ezért is kezdtek el a múltba időutazgatni, hogy felhozzák egy kicsit a föld technikai színvonalát a sajátjukra, és így segíteni tudjon nekik a föld.
    Ha ezt a gondolatmenetet követjük, akkor az eredetiben mondjuk a sötét középkor miatt nem fejlődött (meg az elzártság) a többi kolóniával együtt a föld is, tehát lehet, hogy Atlantis volt az őshaza, amit elhagyott a 12 törzs, elősször Kobol-ra mentek, majd onnan népesítették be a galaxist.
    Na most itt a folytatás, ami elméletileg a régi folytatása (bár sztem ugyanaz, csak máshogy), tehát a föld segítségével(??), de feljött ismét az emberiség, ismét elterpeszkedtek a galaxisban, ismét Kobol volt a kiindulópont (mondom, sztem a régi ismétlése, és ez az egész amit mondtak egy badarság)
    Szóval a véleményem szerint a 13. törzs a földi, az őshazájé (akiket ithagytak)
    Most, hogy a földi civilizáció milyen állapotban/korban lesz, arra azért kíváncsi leszek :)

    : Abszolút Spoiler OFF
    Sztem Six egy próféta, hasonlóan azokhoz, akik a tégi tekercseket írták (vagy egy közülük, a régi BSG-ben az egyik törzs árulóvá lett (amelyikhez Baltar is tarozik, talán Sagitaria-nyilas?), ha jól tévedek, és ők alkották a Cylonokat is)

    Boomerből meg sztem semmi, de semmi hasznos információt nem fognak tudni kicsikarni (örüljenek, hogy a barlanghoz elvezette őket, ezzel már jócskán túlteljesített)

  • IMYke2.0.0.0
    #299
    Én a mondandód első részével nem értek egyet, ahogy mrzed001 sem.
    A szereplők összefüggéseit, jellemzéseit jól megfogtad - grat! - , nem mintha nekünk bármi rálátásunk lehetne a forgatókönyvírók lapjaira, az eddig sorozat alapján nagyrészt ez a véleménysor helytálló.
  • [NST]Cifu
    #298
    Spoiler!


    Noha alapjában véve logikus számomra az 1. verziód, kicsit másképpen csavarnám.

    mrzed rávilágított a dolog egyik lényegére: nem biztos, hogy a Kobol az emberíség bölcsője. Talán valamiféle vallási központ lehetett. Szerintem. :)

    Egyébként én egy másik verziót is elképzelhetőnek tartok - mi van, ha a Cylon a 13. törzs?

    Ami az elnökasszonyra vonatkozó írásodat illeti, lent, a #234-ben már kifejtettem a véleményem ez ügyben, nem ismételném magam, a lényege az, hogy ostobaság volt részéről így kezelni C-Boomert, és ugyanígy ostobaság volt Adama reakciója is Kobolon. Hatalmas lépéshátrányban vannak a Cylon-okkal szemben, ilyen esetben simán megölni C-Boomert szűklátókörűség, ez különösen igaz az öreg Adama-ra, hiszen ha valakinek, neki át kellett volna látnia, hogy a Cylonok tervének megismeréséhez az egyik kulcs Boomer lehet, sőt ha elég előrelátó, még segítségével ki is tudja cselezni a Cylon-okat!

    Megjegyzem, érdekes, hogy noha megvetik és nem bíznak C-Boomer-ben, az továbbra is a Galacticán van, nem pedig valamelyik másik, kevésbé fontos hajón.

  • mrzed001
    #297
    Az az igazság, hogy van amiben igazad van (pl elnöknő), de vannak iszonyatos tévedések is az elemzésedben, és itt elsősorban a múltra, a ki Cylon, ki nem, és a történelmi szálra gondolok.
    Elősször is maga Kobol. Nem valószínű, hogy ez lett volna a civilizációjuk kiindulópontja, végülis, akkor miért a földről látható csillagképek alapján nevezték el a törzseket ?? (elég durva logikai bukfenc :))
    Most sajna nincs időm mindent leírni, de talán este lesz egy fél órám :)
  • mermalior
    #296
    Neeeem is. Teccik a sorozat:)
  • BorsoFozelek
    #295
    aztakurva :) unatkozol kicsit :DDDDD
  • mermalior
    #294
    *** SPOILER ***

    Hopszla!
    Összeraktam az egész sztorit:).

    Oksi, akkor előszőr a sztori, aztán a levezetés.

    Az emberiség a Kobolon élt. Hihetetlen technológiában, hihetetlen kultúrális, szellemi és társadalmi szinten. Azonban történt valami, és a dolgok rosszra fordultak.

    Variáció 1
    Póriasan szólva a bolygón megtalálták "Istent". Talán egy csoport volt az, amely vagy rátalált egy ereklyére / anomáliára / istenszerű entitásra, olyanra, ami hihetetlen hatalommal bírt, vagy egyszerűen csak kísérleteztek tiltott dolgokkal (biotechnológia, idő, kiterjedés, végtelen, halhatatlanság) és közben jutottak el az Isteni entitáshoz. Akit ők Istenként tiszteltek. 12-en valamilyen módon egyesültek vele. Ők lettek Kobol Urai. Nagy árat fizettek: elvesztették a testüket, érzelmeiket, emberi mivoltukat, nem tudtak többé szaporodni, viszont halhatatlanok lettek, és természetfeletti képességeik birtokába jutottak, látták az időt, az univerzumot. Vallás született köréjük, és egy új nemzet jött létre (a 13. törzs). Kobol Urai nevében háborút robbantottak ki. Emberek mészároltak embereket, éhség, halál, vér és pusztulás tombolt a háború napjaiban, a túlélők egymást falták fel. A 12 entitássá vált lény emberként is más volt, így nem csoda, hogy máshogy reagáltak, egyikük saját népe ellen is segített az embereknek. A háború végeredménye, hogy száműzték a 13. törzset. A Földre. Akik életben maradtak (a 12 törzs) elhagyta a felperzselt bolygót, gyűlölt isteneik földjét Kobolt. A bukott Istenek, 12-en:) nem mások, mint Kobol Urai, a későbbi cylon humanoidok. Az exodus-t követő apokalipszis utáni idők reménytelenségét mégis a mítosz töltötte ki. Pythia tekercseit ezek az Istenek alkották, hogy általa egy napon eljuthassanak saját népükhöz, s az emberiség segítségével egy új fajt hozhassanak létre, az evolúció egy új szintjén. A kenyérpirítók technológiájával jött el az ő idejük. A cylonokat az ember alkotta, de a 12 itt maradt lélek keltette életre. Ők kreálták a humanoid testeket és vezették a kenyérpirítókat háborúba az emberek ellen. Lemészároltak mindenkit, csak annyit hagytak, hogy az emberek elvezessék őket a 13. kolóniához, és hogy létrejöhessen az új faj.

    Variáció 2
    Két, az embereknél jóval fejlettebb faj harcolt egymással. Az egyik segített Kobol népének (Kobol Urai). A másik meg akarta szállni, és leigázni azt (talán azért, mert felfedezték, hogy az emberek olyan képességek birtokában vannak, amiket ők nem tudnak elsajátítani). A 13. törzs nem emberek voltak. Hanem az agresszor faj. A háborúban őket száműzték a Földre, de itt ragadt/maradt 12 példány. Innen minden ugyanaz mint az 1. variáció, csak annyi a különbség, hogy a cylonhumanoid testben levők nem a saját népükhöz, hanem a saját fajukhoz akarnak eljutni.


    Oksi, jöhet a levezetés:

    1. Mikor volt Kobol?
    A Koboli idők baromi régen voltak:) "..."Az élet odakint kezdődött." Ezek a szent tekercsek első szavai. Kobol Urai mondták ezeket nekünk sok-sok évszázaddal ezelőtt. Nyilvánvalóvá tették, hogy nem vagyunk egyedül az univerzumban. A tekercsek szerint egy 13.törzs is elhagyta Kobolt a Korai Időkben." Na azért ennél jobb számot is kapunk: "A légi felvételek azt mutatják, hogy legalább egy város van a felszínen, amelyet nyilvánvalóan már jó ideje elhagytak." "Milyen idősek a romok?" "Addig nem fogjuk biztosan tudni amíg ki nem küldenek egy leszállóegységet, de az első becslések szerint nagyjából tízezer évesek. Az nagyjából annyi idő mint amennyivel ezelőtt a 13 törzs elhagyta Kobol-t." Szóval a válság és az ehhez kapcsolódó exodus jó régen lehetett, cylonok akkor még biztosan nem voltak:)

    2. Mi történt Kobolon?
    Nagyon csúnya dolgok:). Valószínűleg háború, apokalipszis (ugye a tekercsek krízisként említik), mindez ami "egyszer már megtörtént, de újra megtörténik, és újra meg fog történni". Ezért kellett elhagyni az "őshazát". A tizenkét törzs 12 kolóniát alapított egyazon csillagrendszerben, a 13. elmenekült a Földre. (lásd dialógusok a sorozatból) Az hogy a Kobol az őshaza még Leoben is megerősíti, mikor Karával beszél, de ennél mond egy sokkal fontosabbat is. "You're gonna find Kobol. Birthplace of us all. Kobol will lead you to Earth." Érdekes módon azt mondja, hogy mindannyiunk szülőhazája. Ergo, ők is onnan "jöttek". Na de cylonok nem voltak tízezer évvel ezelőtt:))). Tehát akiket most cylonoknak hívunk, azok semmiképpen nem lehetnek hmmmm... cylonok, mert azokat a kolóniákon készítették. Van egy ennél is érdekesebb dialógus, amiből még több dolog kiderül: "Kobol? A Kobol?" "Igen. Az emberiség szülőföldje. Ahol az istenek és az emberek egy paradicsomban éltek a 13 törzs kitaszításáig." Nem azt mondja hogy az emberek kitaszításáig, vagy emberiség kitaszításáig. Ergo a krízis, ill. háború amiatt a bizonyos 13. törzs miatt robbant ki, és nem túl valószínű, hogy emberekről vagy átlagemberekről beszélünk. Az (átlag)emberek a 12 kolónia, a 12 törzs. Egy biztos, a 13. törzs különbözött a többi 12-től és nem csak amiatt, hogy a Földre mentek (nyilván azért mentek pár galaxissal arrébb mert különcök voltak).

    A másik támpont az idézet "Pythia tekercsei beszélnek egy démonról, aki segített az embereknek a krízis idején", Akkor itt a kérdés: a démon kinek is segített (kik voltak az emberek)? A 13. törzsnek, vagy a másik 12-nek? Ha a 13. törzset kiűzték a Kobolról, és menekülniük kellett, akkor nyilván ők vesztettek a háborúban. Mivel azt tudjuk, hogy az emberek itt maradtak és a 12 kolóniát hozták létre, akkor csak azok lehetnek az emberek ellenségei akik elmentek. Mindazonáltal: az a mondat, hogy segített az embereknek a krízis idején, azt feltételezi, hogy az ellenfelek nem emberek voltak. Márpedig cylonok nem voltak 10000 évvel ezelőtt, ergo a következtetés az, hogy a 13. törzs Sixék bandája:)

    Idézet Leobentől: "Ez egyszer már mind megtörtént, és újra meg fog történni." "A Cylon, akit kihallgatott idézte ezt a szentírásból." A mondat értelmet nyer: a harc a törzsek között - a 12 mostani ősei és a 13. között - hasonló, mint a 12 kolónia és a cylonok között. A szentírás: Pythia tekercsei. Hehe: úgy látszik Six, Leoben, Boomer, mindenki könyv nélkül is kívülről fújja. Talán mert ők írták és a legfrankóbb eszköz, hogy a Földre juttassa az egész menekülő flottát:)


    Más.
    Ki cylon és ki nem:

    Ezen én is elgondolkodtam anno, de arra jutottam, hogy nem lehet reálisan a másokhoz fűződő kapcsolatokból és az emberek között eltöltött időből megítélni, hogy ki cylon és ki nem. Lehet, hogy simán kicserélnek egy létező személyt cylonra, az emlékei megmaradnak, és akkor az egész eszmefuttatás nem ér semmit. Az probléma, hogy miközben keressük, hogy ki a cylon és ki nem, a bizonyítás során láncolatok alakulnak ki, ergo ha valakiről feltételezések alapján bizonyítjuk, hogy nem cylon, akkor másról is feltételezhetjük, hogy nem az, hasonló érvek alapján.

    Levezetem egy példán keresztül, hogy miért.

    Induljunk el az Adama család mentén. A két Adama gyerek (Lee és az, aki meghalt - talán Zak, ha jól emlékszem - igen Zak, most néztem meg) nyilván együtt, és az apjukkal nőtt fel. Ez egy hármas "alibi", tudva azt, hogy a fél flotta ismeri mind Adamát, mind Lee-t, mind a harmadik srácot is (emlékeim szerint az eligazitás előtt rituálisan a halott srác képére nyomja minden pilóta az egyik ujját, tehát nem csak ismerték, de kötődtek is hozzá). Ez már alapból kizárja hármukat. (Mondjuk az is igaz, hogy Zak épp két éve halt meg *** a kritikus 2 év:))) (Boomer is 2 éve volt a Galacticán, ő mégis cylon) - ez ugye akkor derül ki, mikor Apollo és Starbuck előszőr találkoznak és Zakról beszélgetnek - de azért rátehetünk még fél évet, ha hozzáadjuk, hogy Starbuckkal kavart előtte, és egy másik felet, amíg a pilótákhoz került, repülni tanult és bizalmas viszonyba került Karával.)

    Nos, ha abból indulunk ki, hogy mindhárom Adamának van múltja és kapcsolatrendszere a flottában, illetve együtt nőttek fel, akkor ezen az alapon sem Lee, sem Bill, sem Zak Adama nem lehet cylon. Így viszont mindenki, akit ők ismernek régebb óta (és itt most nem 2 évről beszélünk) szintén nem lehet cylon.

    Igen, kár, hogy nem tudjuk azt, hogy Adama ill. Tigh mióta ismerik egymást, de valószínűleg régebb óta mint 2 év, hiszen Tigh százados volt, mikor visszahelyezték, most meg ezredes és ugye 3 rang van a kettő között. Ilyen magas szinten (százados felett) nem osztogatják naponta az előléptetést, max akkor ha valaki hajót kap (Adamánál még csakcsak érteném, de Tighnál...)

    Ha Tigh nem cylon, akkor pedig a nője sem lehet az, mert X+1 éve vannak együtt.

    Tehát oda lyukadok ki, mint az elején. Nem hiszem, hogy ne lehetne lecserélni valós személyeket cylonokra (különben Adamát, Lee-t, Tigh-t, az EXO feleségét, Starbuck-ot - és sorban mehetnénk tovább - rögtön kizárhatnánk).


    Megint más:)
    A 2x7-es rész:

    Szóval a legfontosabb szerepet szvsz Six kapta ebben a részben. Szinte hajszálra egyezik minden, amit az előzőekben gondoltam az egészről. Kiderült, hogy ő nem egy cylon chip (ez számomra eddig sem volt kérdés) és azt mondta magáról, hogy ő Isten angyala, aki azért van itt, hogy megvédje Gaius-t a végtől. Attól, mikor az emberiségnek vége lesz.

    Ez persze nevetséges és átlátszó. Six nem Isten angyala. Az angyalok feladata, hogy segítsék, óvják és felügyeljék az emberi fajt (ala Biblia). Istennek nem célja saját teremtményeinek a kiirtása, még akkor sem ha vétkeztek, bármekkora bűnt is követtek el. Pont, hogy az emberiség volt a BIZONYÍTÉK arra, hogy Isten jó, és megbocsájtó. Erről szólt Jézus, meg a megváltás (de ez egy másik téma:).

    Akkorát azonban nem hazudott Six. Vehetjük úgy, hogy ő egy angyal, csak éppen bukott angyal. Szvsz Six démon (vagy ahhoz hasonló lény). A démonok sérthetetlenek a mi síkunkon, de önmagukban nem képesek létezni, csak bérlik a testet (ala ördögűző, stb.) Kell egy test, amit uralhatnak. Ebbe költözve képesek tevékenykedni, manipulálni, stb. Amennyiben a test meghal, vagy kiüzik belőle, úgy kikerülnek, de nem halnak meg, csupán új test kell nekik az újjászületéshez. Természetesen minden emlékük megmarad. És itt világosodnak meg Leoben, meg az összes többi humanoid cylon szavai. Egyrészt arról, hogy mi történik egy cylonnal ha meghal, másrészt a "Több vagyok, mint amit maga el tudna képzelni.", "látom az univerzumot, látom a mintákat. Látom az árnyékot, amely megelőz minden pillanatot, minden napot. Ez mind ott van, és én látom, maga pedig nem." mondatok.

    Adama megint zseniális volt, a végén a tapssal elérte, hogy azok, akik őt követték és esetleg haragudtak Roslinra azért mert szétszakította a flottát és családi kapcsokat, most érezzék, hogy Ő valóban támogatja az elnökasszonyt, és az egész dolog nem csak egy kényszerű egyezség, kompromisszum, hanem hogy Adamai szavaival éljek "visszaadta" nekik a kolóniák elnökét, az elnököt, a civilek vezetőjét. Ezzel a tapssal legitimizálta, és feloldotta a "bűnei" alól. Ennél jobbat nem tehetett volna, hiszen kitépte még a gyökerét is annak, hogy a többség ellenérzéseket tápláljon Laura személyével kapcsolatban, újfent gyengítve minden hatalommal szembeni erőt (például Zareket), hiszen ezentúl mindkettőjükkel szembekerül az, akinek a jelenlegi hatalmi struktúra nem tetszik (szegény Zarek:) Ergo Adama az elnökasszony ilyen látványos megerősítésével (taps) a saját pozícióját is erősítette mind a zúgolódokkal szemben, mind a civil oldalon. Erre mondom azt, hogy zseniális húzás:)

    Zarek sem hülye. Azzal, hogy azt mondta a barátjának, hogy most nem teszünk semmit (mikor feltünt Adama), látta, hogy ezzel a látogatással, amit Adama tett a Kobolra, az ő pozíciója nagyban gyengült és a lehető legrosszabb húzás lenne most lépni. Kérdés, hogy mennyire érinti mélyen a barátja halála, s hogy emiatt mennyire "bukik majd ki". Ha van esze, akkor semennyire. Majd meglátjuk.

    A chief koncepciója is egyre erősebb. Adama mondata: "Főnök, maga vigyázzon mindenkire", már jelzi azt amit mondtam: a forgatókönyvírók a megbízható, lelkiismeretes, mindenkiért felelőséget érző koncepció terelgetik a főnök karakterét.

    Boomer pedig a hab a tortán. Azok után, ami ebben a részben történt, gondolom jó sok érdekes adalék és történés következik a Sharon szálon.


    Summa a második évad után
    Karakterek:

    Elnökasszony:
    Miközben néztük a barátnőmmel az aktuális részt, ő megjegyezte, hogy egyre kevésbé tetszik neki az elnökasszony (mikor pl. ki akarta dobni a zsilipen "C-Boomert"), pedig gondoljatok csak bele: akár akarja, akár nem: Boomer (egyik Boomer sem) tényleg nem segíthet önzetlenül az embereknek. Bármilyen személyisége is van, bármilyen attitűdje, szándékai: Ő EGY CYLON. Mindegy, hogy szerelmes vagy nem, gyermeket hordoz vagy sem. Van egy parancs minden cylonban, amiről akár tud, akár nem, teljesíteni fogja. Bár mindkét Boomer időnkét igyekszik ellenszegülni (G-Boomer majdnem eltitkolta a Raptoron, hogy vizet találtak, Adama lelövése után magának is tagadta, hogy ő tette, stb.) de ettől még hihetetlen veszélyforrás! Bármit is tegyen, és ha az emberiség TÚLÉLÉSÉRŐL van szó, én is hasonlóan tennék, mint az elnökasszony. Ilyen esetben nem számít sem Helo, sem Starbuck, sem Apolló. SENKI. Én Athéna sírja után kapásból kivégezném, megszüntetve a veszélyforrást. Persze egy cylon tekinthető értékes és potenciális hírszerzési forrásnak is (esetünkben komoly segítségnek is), de egyértelmű, hogy nem a civil oldal vezetőjének posztja ezt mérlegelni.
    Az elnökasszony spirituális megszállotsága pedig több forrásból is táplálkozik: vallási és okozati elemek is támogatják, szvsz teljesen logikus amit csinál. Ha nem prófétaként vezetné a túlélőket, hanem "csupán" elnökként kellene támogatnia a Föld megtalálását, akkor is SAJÁT MAGÁT TÁMOGATNÁ, hiszen ez ad reményt és okot arra hogy a népe kitartson egy olyan reménytelen helyzetben, mint ez, amikor az őket kiírtó cylonokkal a nyakukon, posztapokaliptikus traumáktól súlytva sodródnak az ismeretlenbe. Ráadásul ilyen helyzetben egy, a nép által támogatott és követett próféta hatalommal és befolyással bír, márpedig azzal, hogy ezt a szerepet is ő tölti be, kizár egy kiszámíthatatlan hatalmi forrást (gyk. más sem válhat nép kedvencévé - lásd Zarek bánatát), elnökként is erősödik a pozíciója, szabad utat kapnak a tervei. Elnökasszony cool, és logikus.

    Zarek
    Szintén ott van az íven. Idealista, de a veszélyes fajtából. Eltökélten hisz egy "jónak" nevezhető célban, a szabadság, a gondolatok és vélemények liberalizálásában, politikai anarchista, de egyben morális gátlásai nincsenek, hogy a nagy célhoz közel jusson (gyakorlatilag minden eszközt szentesít ehhez). Ravasz, okos és igazi politikus. Nem hinném, hogy becsvágyó, tényleg az idealista a jó szó rá, olyan aki szilánkokra töri az eszmék elé emelt falakat. Igazi "Brujah" (ala Vampire the Masquarade). Szvsz legalább annyira megszállott mint az elnökasszony, mint láttuk: képes politikához nyúlni a liberalista anarchizmus eléréséhez. Hehe, mi ez ha nem megszállottság?

    Adama
    Az erő és karizma. A halálközeli élményei óta kissé megingott. Kifelé eltökélt, belül vívódik. Gyakorlatias, tapasztalt, kemény: minden, ami kell az összetört túlélőknek. Az első évadban a biztonság sugárzott belőle. A partszakadás is ennek tudható be. A hit és remény az egyik oldalon, a biztonság és erő a másik oldalon. Attitűd kérdése, hogy melyik ember kit választ. Mellesleg bölcs is, van ereje, hogy változtasson a döntésein, ha az az általa védelmezett emberiségnek az előnyére válik. Nem az elnökasszony két szép szeméért, hagyott fel a kilátástalan harccal a cylonokkal szemben, vagy Dee szentimentális és bátortalan monológjától hatódott meg, hanem mert képes volt átgondolni a következményeket, és háttérbe helyezni a büszkeségét és keménységét. Adama cool. Egyetlen dolog zavar, a cetli, amit kapott: 12 cylon típus van. Ez borzasztóan zavar azóta is.

    Gaius
    Abszolút cool. Jellemgyenge és befolyásolható, de zseniálisan képes ráérezni az összefüggésekre. Nulla morális gátlás, viszont komoly befolyás mindkét oldalra (Adama - Mad.President), és ő áll a titokhoz a legközelebb. Gaius a legemberibb minden szereplő közül, szerethető mind a talpraesettségéért, mind a szerencsétlenkedéseiért. Majdhogynem azt mondtam, hogy ő testesíti meg mindazt a felelőtlenséget, lustaságot, egót, bujaságot, gonoszságot ami bennünk van, és édesen csábítgat minden nap, mindazokat a vágyakat, sikert, önzést, gyávaságot amiknek az árán nem nem szeretünk gondolkodni. Gaius egy bon vivant figura, jópofa és szeretnivaló. A csúcs az volt, mikor az egyik előző részben tapsolt a hídon. Semmi más szerepe nem volt a részben, mégsem maradt ki semmilyen szempontból az adott epizódból. Tuti tipp, hogy emberünk az egyik legfontosabb szereplő lesz az egész sorozatban. Gaius cool.

    Gaeta
    Ő az én legnagyobb cylon jelöltem. A haverjaimmal folytatott beszélgetésben már állandó vicc tárgya. Ha valami gáz van, akkor Gaeta a ludas:) Az első résztől az utolsóig nézzétek újra a sorozatot ennek az állításnak a tükrében. Meg fogtok lepődni. A beszélgetése Gaiussal a hídon, Six büntetése Gaiusra: a monitor felvétel alapján indított nyomozásnál (ehhhh), a rossz helyre ugrás, a virusok mégis bejutnak, a 12 cylonos jelentés, vagy pl. Adama lelövése. Én kikockáztam. G-Boomer pisztolytáskájában ott volt a fegyvere, mikor lelőtte a parancsnokot. Kitől kapott akkor egy másikat? Egyáltalán: minden mozdulata. Tudom nincs ezekre egyértelmű bizonyíték, de ugye pont ez a lényege a paranoiás feelingnek. Ha biztos lennél a dolgokban, akkor már nem az lenne a sorozat, mint ami:) Szóval Gaeta cool.

    A főnök
    A legnagyobb ívű jellemfejlődés nála van. Kitűnő példa arra, hogy miként lehet megkedvelni egy kezdetben még meglehetősen közönbös karaktert. A felelősségérzete és empátiája időnként veri az összes karakterét (Koboli történések, tűz a BG-n, cylon nyomozás stb.). Bizalomgerjesztő, és valszeg a jövőben még sok fontos momentuma lesz. A chief is cool:)

    Saul Tigh
    Oké. Nem akarom mondani, hogy mi jut eszembe a keresztnevéről:) Szóval az ezredes egy cool koncepció. Ellenben a TNG-s Rikerrel, ő egy igazi roncs. Szvsz a sorozat egyik színfoltja, annak ellenére hogy abszolút looser, kutyahűségű Adamához, manipulálható a felesége által és sikeresen el megroppan ha felelőséget pakolnak rá. Ha forgatókönyv író lennék, az első kitalált karakter lenne. Lehetőség arra, hogy konfliktus helyzetet hozzon létre mind direkt, mind indirekt módon. És ugye a konfliktusoktól megy előre egy sorozat. Tigh egy igazi katalizátor, dialógusaival és reakcióival labdákat ad fel másoknak, hogy azok lecsaphassák. Ő egy "forgatókönyvileg megkomponált árnyék", mindez azért, hogy a fénynek mellette legyen kontúrja. Ezért kincs: a rásózott szarságok árán emelkednek mások morálisan, látszódjon, hogy Adama miért jó vezető, a főnök miért felelőségteljes és aggódó az emberei iránt, a felesége miért egy manipulatív szuka, a flottát és a marine-okat miért nem is olyan egyszerű irányítani, és hogy milyen kényes a civil-hadsereg egyensúly. Tigh univerzális, Tigh cool:)

    Starbuck
    Az őrült, laza, lázadó, "érzelmileg túlfűtött", pilóta. Cool. Szintén tárháza az érdekességeknek. Mélyen vallásos, valamiképpen emócionálisan sérült, vakmerő, fiúsan lányos, de szexi és teljesen beszámíthatatlan. És mellesleg nő, csak hogy kapjon egy bicskaszaltót az egész. A sorozat egyik legjobb húzása. Szintén jolly joker. Bármiféle helyzetet lehet építeni rá, az actiontól a loveig, a lojalitástól a lázadásig. Funkcionál férfiként és nőként is. A kinti rajongók egyik ultimate kedvence, főleg a lányok vannak oda érte - gondolom valamiféle látens személyiség és vágykiélés lehet a dolog mögött (meg talán péniszirigység) de nem vagyok Freud:))) Starbuck eddig is lendületet vitt a sorozatba, ezután is kulcsfigura lesz. Szvsz fontos szerepe lesz még a TERVben is (nem csak Leoben utalása miatt mondom ezt). Amit eddig megmutatott magából és a kusza, tömény és titkokkal tarkított érzelemvilágából irigységgel töltheti el a cylonokat, akik mint kiderült szomjazva epednek az érzelmek elsajátítása után. (Az egyik Six a sok közül Caprica-n még Boomert is megfolytotta volna egy kanál vízben, mert látta, hogy hozzá képest Boomer már epikus magasságokban tapasztalta meg az érzelmeket - azt ami a cylonok nagy vágya, s a második évedban a sorozat egyik kulcsfogalma - love:). Starbuck cool...

    cylonok
    Six csúcs. Igazi Lilith figura. Démonk*rva, manipulátor, gonosz, de angyalnak tálalva. Egyrész ugyanazt csepegteti light-osan és tésztába nyújtva mint amit Leoban tálal izomból, filozófia-vallás-A_TERV (hehe), másrészt ő a "tűzfal" az emberek és a cylonok között. Szociális gondozó és Isten hangja, orákulum és ringyó első osztályú gasztronómiai tálalásban. Mit ne mondjak: eredeti koncepció. Leoben a személyes kedvencem. Már a körmeimet rágom, hogy mikor jön újra. Minden, amit eddig mondott tankönyvbe illő, és kellően zavaró ahhoz, hogy a Nagy Választ várva minden újabb rész elé leüljek. Ha valami hibát fel tudok hozni a sorozat ellen, akkor az, hogy nem szerepel többet. Boomer a cylon ász a pakliban. Igazi Philip K. Dick-es húzás: az ember szurkol neki, mikor mindenki ellene van, sajnálja és sokszor eggyütérez vele, de én már várom az origamis unikornist (mellesleg poén, hogy ha emlékeztek az Adamát megformáló E.J. Olmos tette azt a Szárnyas Fejvadászban Deckard ajtaja elé), meg a "...de hiszen akkor én vagyok a robot"-os beszólást az Imposztorból. Boomer a tengerészcsomó a cérnametélten, szerintem ő az aki pórázon vezeti az emberiséget a TERV felé.

    Kb. ennyi jutott eszembe a jelenlegi állásról. A görög panteon és a sötét angyalos szimbólumrendszer pedig biztos nyerő nálam. Adamát már most is Zeusznak szólítják időnként, a többiekről leírtam az ötleteimet, és most úgy látszik a pythiai könyvből is előkúszott az első igazolás az angyalos teóriára...
  • [NST]Cifu
    #293
    Jah, a fene, megint eltévesztettem, Clark a tábornok volt, Crusher meg a rémálom az Enterprise-ról. :))
  • mrzed001
    #292
    Vagy Wesley Crusher :))
    Mindenesetre, én már nagyon várom a következő részt, most aztán kíváncsi vagyok mi lesz benne (ötleteim vannak a régi alapján, de nem akarok lelőni semmilyen poént :))
  • [NST]Cifu
    #291
    Most jutottam el a deleted scenes-ig (Battlestar Galactica 2003 - Season 1 Bonus - Deleted Scenes.avi (ed2k linkért klikk ide.)), hát sok érdekes dolgot lehet látni benne, szvsz kötelező darab. Vakartam a fejem a "Water" alternatív miatt, egyfelől sok érdekes dolog kimaradt a rendes epizódból, másfelől szerencsés, hogy a kisgyerekes dolgot nem hagyták benne - mikor megláttam, lelki szemeim elött szörnyű ómenként jelent meg Wesley Clark... :P
  • mrzed001
    #290
    Spoiler


    1) már nem emlékszem annyira a pilotra (de lehet, hogy a széria végén, a következő kezdéséig újranézek minden részt: BSG maraton :)) )
    3) hát, meglátjuk, hogy mit is hoznak ki az egészből. Mindenesetre érdekes storylinenak tűnik :)


  • [NST]Cifu
    #289
    Spoiler:
    [szin=white]
    1.: Mintha Six mondta volna Baltarnak még a Pilotban, hogy 12 ember alakú Cylon létezik, és ő a hatodik (vagy a hatos) közülük.

    2.: Adama - Cylon feltételezés meglékelve, nálad a pont. Noha ellenérvként fel lehetne hozni, hogy Adama nem volt annyi ideig kitéve a sugárzásnak, mint az a Cylon, ám ez gyenge lábakon áll.

    3.: Egyszerű tudatáttöltésnél nem működne a dolog, hiszen a G-Boomer már halott volt, és Six eredetileg azt mondta, hogy a halál pillanatában történik meg az áttöltés. Most vagy valami összetettebb dologról van szó, vagy a készítőknek nem tünt fel ez a logikai bukfenc.

    A közös tudatra esetleg utalás lehet az, amikor G-Boomer a Cylon Baseship-en találkozik a másaival. Ott mintha egyfajta közös tudatként viselkedtek volna a Boomer-ek (a más-más Boomer általi folyamatos beszéd, az, ahogy a G-Boomerben pillanatnyilag jelen lévő zavarról beszélnek, stb.).