6292
  • [NST]Cifu
    #168
    Spoiler!

    [szin=white]Vallási fanatizmus, hurrá - de akkor már nem demokráciáról beszélünk, hanem vallási vezetők általi irányításról! Vagyis megbukik az egész dolog, ami miatt (elvileg) különváltak a többiektől. Mennyiben tér el egy vallási rendszer egy katonaiatól? Ideológialag sokban, de felépítésében alig...
  • Zsolo007
    #167
    Legközelebb két hét múlva lesz új rész!! Jövő héten ne keressétek!!
  • Zsolo007
    #166
    Spoiler!!!

    [szin=white] Vagy akár azt is mondhatom, hogy 1 emberen keresztül mondják el a flotta 2/3-ának a véleményét...... (az előzőben is rontottam nem a negyede ment vele hanem majdnem a harmada...)
  • Zsolo007
    #165
    Spoiler!!!!

    [szin=white]Erre annyit tudok mondani, hogy azért van mert ez egy erősen vallásos nép, amúgymeg nem elég ellenfordulás az, hogy csak a flotta negyede ment vele???
    Ezt vallási fanatizmusnak hívják Cifu ;)
  • Zsolo007
    #164
    Megnézted a Lowdownt? Letisztázott dolgokat?
  • [NST]Cifu
    #163
    Spoiler (2x06):

    Jelöld ki, ha olvasni akarod:
    [szin=white]Elég neheten értékelhető az elnöknő viselkedése. Gyakorlatilag hajlandó az egész túlélő (hozzá lojális) flottát kockáztatni az általa hit sorsszerű cselekedetért. A legdurvább pedig az, hogy ennek ellenére alig van ellenvélemény (csak az a fiatal tanácsadó fordított hátat neki).
  • mrzed001
    #162
    De nem kap kapásból egy szép, mérettel és nfo-kal megspékelt teljes általad megosztott állomány listát.
    Szóval itt max 2-3-t tudnak rádbizonyítani, nem pedig 200 GB-ot :))
  • Zsolo007
    #161
    Szerintem te nagyon mélyre nézel a sorozatban :) én nem látok logikai bukfenceket (bár vannak furcsa dolgok...), mert nem is keresem azokat! Csak élvezem az adott részt :)
  • Zsolo007
    #160
    Én torrentet ajánlom....itt fentvannak mindíg a legújabbak....már csak egy torrent klienst kell szerezned
    De ha van haverod bitumenen akkor megkéred hogy adjon meghívót.....oda mindíg felkerülnek a legújabb részek...
  • [NST]Cifu
    #159
    Azért jobb, ha tudsz róla, hogy IP-t E-donkey, sőt, torrent esetén is meg lehet tudni, tehát itt se vagy ilyen téren nagyobb biztonságban. :)
  • mrzed001
    #158
    Ja, a DC-t felejtsétek már el
    Csak ismételni tudom önmagam:
    Még egy 1.0-ás ASVA-BSA alkalmazott is pillanatok alatt leszedi az IP cím -> megosztott cuccok listát (és már kész is a vádirat)

    Arról nem is beszélve, hogy nekem a tököm televolt azokkal a nemritkán 1.0-ás Alfa moderátorokkal (volt olyan hülye, aki nem értette meg, hogy a BCDC néha indítás után újraszámolta a HASH-eket, és csak ez után adja a letöltési listához, tehát 200 GB megosztás esetén elég sokáig kerreg, és addig nincs meg a kötelező megosztott mennyiség -pedig megvan-)

    Egyébként edk esetén nekem Overnet valahogy gyorsabb letöltéseket ad, mint az eDonkey. De hogy miért? Passz.
  • [NST]Cifu
    #157
    A DC-t felejsd el, már régen lejárt. Az ed2k az E-Donkey 2000 rövidítése, ez egy p2p hálózat, és több más p2p szoftver is használja. Én a Shareaza-t ajánlom, rakd fel, és állísd be, hogy csatlakozzon az E-Donkey 2000-re is. Utána search és láss csodát...
  • BorsoFozelek
    #156
    ja igen, es mi az a ed2k? láma vok :)
  • BorsoFozelek
    #155
    en meg nem találtam meg senkinél (lehet csak rosz hubon kersesek)
  • [NST]Cifu
    #154
    Tegnap este én is láttam már a Galactica 2x07-et az ed2k-n, ám cím nélkül, így éltem a gyanuval, hogy csak fake. Majd mindjárt rákeresek én is.
  • BorsoFozelek
    #153
    honnan? dc?
  • [NST]Cifu
    #152
    Kicsit kezdek félni azért a második évadtól. Amennyire eltalálták az első évadot, annyira kezd összekuszálódni a második. Érdekfeszítő és pörgős továbbra is, de ugyanakkor kezdek logikai bukfenceket látni benne...
  • Zsolo007
    #151
    Most ballag le a Home part 2 kíváncsi vagyok rá nagyon :)
  • mrzed001
    #150
    OK :)
  • [NST]Cifu
    #149
    Javaslom a témával ne itt offoljunk, hanem menjünk át a Babylon 5 topicba. Elvégre is oda való, és nem ide...
  • mrzed001
    #148
    A Crusaderről volt ott szó
    Ja, akkor én :))

    hogy is született a Crusader, és szó nincs arról, hogy rá lett kényszerítve bármire. Maga JMS akart valami mást csinálni
    Igen, ő akart mást csinálni, de nem is tudom, hogy olvastam, vagy láttam egy riportot vele, ahol azért elég alaposan kifaggatták, és valahogy nekem az jött le, hogy mást akart csinálni, de nem ezt, ebbe belekényszerült

    Ezt a fajta hit-vallás rész szerintem nem illik egy efajta sci-fibe
    sztem igen :) pláne ha belegondolsz, hogy az összes fontosabb faj vallásába is betekintést ad, a mimbarikéba pedig elég mélyet (és sztem piszkosul ki van dolgozva). Szóval ha így nézzük a B5 a vallásról is szólt, és bizony kellett bele egy felemelkedett, egy erkölcsileg fedhetetlen, egy messiás ...

    Hmm... a teljes pilotra 5 milka, vagy részenként
    Csak a bevezető jó hosszú filmre 5. De mondom, ezt csak rebesgetik harmadkézből, szóval semmi sem biztos. Azt hogy részenként jóval több, mint 1,7 azt ha jól emlékszem a producer nyilatkozta egy riportban, de pontos összeget nem mondott
  • [NST]Cifu
    #147
    Meddig lett volna életképes katonai felügyelettel a konvoj? Mennyire viselték volna jól a civilek a katonai irányítást? És mennyire lettek volna képesek a katonák felügyelni a szigorúsághoz nem szokott civileket? Adott esetben kizárólag a civil irányítás tünhetett az egyetlen járható útnak, legalábbis akkor.

    Ami a pénz kérdést illeti, ne feledjük az alapállapotokat. Hogy tud a kolóniai társadalom tovább élni? Kell egy társadalmi berendezkedés, így a kérdés felvetése jogos: az embereket érdekli, hogy mi alapján lesz meghatározva a társadalmi rend, és mivel eddig egy pénzre épülő társadalomban éltek, alaphelyzetnek ezt vették. Fogas kérdés, mert mi alapján építed fel a társadalmi rendet? Egyenlőség? Na de hogy biztosítod azt? Képes vagy mindenkinek azonos ellátást adni? Egy fenét, akik luxus utasszállítón utaztak, nyílván magasabb kvázi életszínvonallal rendelkeztek, mint a teherhajók személyzete. Látszólag egyszerű - osszuk el, lehetőleg igazságosan. Viszont ehhez hozzájárulnak majd a luxushajók valószinüleg luxushoz szokott magas igényű utasai is? Nem fognak méltatlankodni emiatt? Csupa-csupa kezelendő probléma. Nem léphetsz át az ST-féle ideálizált társadalmba az egyik pillanatról a másikra ilyen társadalmi ellentétek közepette.

    Ezt a dolgot csak érintőlegesen láttuk eddig a BSG-ben, miután az akcióra hajzott a történetszál, ám ott kell lennie a háttérben - remélem később azért még elő fog kerülni...
  • [NST]Cifu
    #146
    Hát, itt:
    #132: "akkor is ott van a történet, amely bizony rém gyengére sikerült."


    Kövesd tovább vissza, mire ment válasznak (#128). A Crusaderről volt ott szó, amely bizony rém gyenge történettel rendelkezett...

    Gratula, én a Lurker's-et olvasgattam sokat a régi szép időkben :)

    A Lurker's-t jó hely, az IFH topic első hozzászólásában még linkben is ott figyel, nem véletlen. Viszont épp a Lurker's-en olvasható, hogy is született a Crusader, és szó nincs arról, hogy rá lett kényszerítve bármire. Maga JMS akart valami mást csinálni, mint a B5... Hát, végülis sikerült neki... :(

    Egyébként szerintem épp a 4. sorozat a legérdekesebb, ahol végre kiderülnek a dolgok. És engem istenigazából a kvázi "megistenülése" (Z'ha'dum-ból való visszatérése) sem zavart, ezt talán egy még magasabb erkölcsi piedesztára emelte az egészet (feláldozott mindent, meghalt, feltámadt hogy vezessen ... kimagasló erkölcsi tanúlság)

    Pont ez az, ami szerintem már túlzás volt. Ezt a fajta hit-vallás rész szerintem nem illik egy efajta sci-fibe. De ez csak az én meglátásom.

    és a bevezető filmre mintha valahol $5 milliót olvastam volna

    Hmm... a teljes pilotra 5 milka, vagy részenként (mini-szériáról volt ugye szó)? Ha az utóbbi, akkor megértem a "big-budget" dumát, mert tényleg durva összeg (csaknem három Enterprise rész?). Viszont ha az elöbbi, akkor azért látványosan nem kapott több pénzt, mint a B5:LotR (sorry, hogy ennyire kipengelérezem, de félelmetesen nagy csalódás számomra)...
  • mrzed001
    #145
    Spoiler

    Azért az egy kicsit fura megoldás, hogy Adama az első pillanatban nem hirdet statáriumot (katonai vezetés mindenek felett), hanem hagyja a polgári "hatalmat" érvényesülni. Mintha nem is éppen a kihalás szélére került fajok közé tartozna éppen az emberiség (persze ez megintcsak a régi sorozatot követve, de ott valahogy sokkal kevésbé érvényesült a kolóniák tanácsának a hatalma, bár próbálkoztak ők is).
    Meg amikor az elnököt bombázzák olyan kérdésekkel, hogy mikor állítja vissza a normális fizetéses állapotokat, azt hittem leszédülök a székről. Valahogy jobban ki kellett volna hozni az egészből, hogy a régi pénzen alapuló társadalom megszűnt, és egy inkább hasonlít egy hierarchikus ősközösségre (tiszta Star Trek :)) )
  • mrzed001
    #144
    Persze, az IFH topic, mondom hogy öregszem :)

    Hol mondtam én olyat, hogy gyenge a story?
    Hát, itt:
    #132: "akkor is ott van a történet, amely bizony rém gyengére sikerült."

    az a Cifu vagyok, aki anno (ha nem is sokat), de besegített Kosh-nak a Babylon5.hu
    Gratula, én a Lurker's-et olvasgattam sokat a régi szép időkben :)

    a történet gerince e tájon már túlságosan is sokat akar tartani, és megroppan
    Egyébként szerintem épp a 4. sorozat a legérdekesebb, ahol végre kiderülnek a dolgok. És engem istenigazából a kvázi "megistenülése" (Z'ha'dum-ból való visszatérése) sem zavart, ezt talán egy még magasabb erkölcsi piedesztára emelte az egészet (feláldozott mindent, meghalt, feltámadt hogy vezessen ... kimagasló erkölcsi tanúlság)
    És azért itt volt jópár sötét rész (no meg poénos is :))

    No akkor visszatérve a BSG-re, én úgy olvastam, hogy az SG1 részei átlag $1,7 millióba kerültek, de a BSG ennél jelentősen többe (pontos számot eddig úgy tudom nem közöltek) és a bevezető filmre mintha valahol $5 milliót olvastam volna
  • [NST]Cifu
    #143
    A jó öreg XO. :))

    Lesznek még jó beszólásai. :)
  • Prof William
    #142
    Spoiler.

    - Mindenfele vízlázadások! De érthető! Civilek! Nyafogós civil bőgőmasinák ,akik nem bírják ki ha naponta legalább egy fürdőt nem vegyenek! Igazamvan?
    - Igen uram! (röhögéssel küszködve)

    Katonás hozzáállárs rulez!
  • [NST]Cifu
    #141
    A kanos doki és a "macája" egy érdekes színfolt. Zavarbaejtő belegondolni, milyen könnyen vált egy nő játékszerévé, és hogy ez milyen befolyással van cselekedeteire. Másfelől nyilvánvaló, hogy mind a katonai, mind a civil vezetést kiidegeli, mégis szükségük van rá (legalábbis elvben). Érdekes.

    A katonás hozzállás terén nem fogsz csalódi később sem. :))
  • Prof William
    #140
    Na most nemrég néztem meg a bevezető fomet ás azt eéső három részt! nagyon tetszett. Semmit sem tudok milyen volt a régi sorozat de a kareakaterek nagyon bejönnek! Kivétel nélkül. Talán csak a kanos doki + cylon macája idegesítő egy kicsit.
    Az "öregeknek" a kapitány + a XO sztetem nagyonjó arcú szinészeket választotak. A stílusuk is remek.
    Spoiler.
    Amikor a harmadik részben a vízitermelésről beszél az XO a technikusoknak, majd leestem a székről. Olyan tipikus katonai hozzáállást a civilekehez kevés filmben látni.
    Spoier end.
    A többit majd később..
  • [NST]Cifu
    #139
    Én még mindig az a Cifu vagyok, aki anno (ha nem is sokat), de besegített Kosh-nak a Babylon5.hu létrehozásában, és aki a B5:IFV topicot nyitotta. Ismerem eléggé a B5 világát és hátterét, hidd el. :)

    Hol mondtam én olyat, hogy gyenge a story? Azt mondtam, hogy amikor már nekiáll az ősi fajok kataklisztikus háborújának (4. évad), akkor már nagyon elveti a súlykot az én szememben. Túlvilágias és misztikus akart lenni, de szerintem nem jött össze neki. Ettől függetlenül csinál jó részeket akkor is, sőt, az 5. évadban is, ám a történet gerince e tájon már túlságosan is sokat akar tartani, és megroppan - az én véleményem szerint.

    A CGI amúgy a 3. évadig készült kizárólag amigával, és noha Pentium ill. Alpha gépek csatlakoztak a Lightwave-es csapatba, végig, még az 5. évadban is használták az amigákat.

    A B5 színészgárdájával sose volt igazán problémám, különösen Bester (Walter Koeing überkirály volt, elgondolkoztató, hogy vajon az ST-ben miért szorult annyira háttérbe, az biztos, hogy nem a színészi képességei miat!) és Garibaldi (Jerry Doyle) hatalmas. De aligha lebecsülendő G'Kar és Londo (Andreas Katsulas és Peter Jarusik) alakítása.

    És hogy a B5:LotR kevés pénzből készült? 3.8 millió $-t kapott rá JMS, nagyságrendileg ennyiből hozta ki a Thirdspace-t is. Azért a kettő között látványos különbség van az utóbbi javára. És nem mellesleg a gyenge történetet egy nagyobb büdzsé se mentette volna meg...

    Amúgy van valakinek infója, hogy a BSG mini-széria mennyiből készült? Általában csak azt említik, hogy meglehetősen nagyból, de számokat nem találtam...
  • vg
    #138
    Ejha, mrzed001 ne haragudj, de te nem vagy kompatibilis az ilyen forumokhoz. Kérlek az ilyen poéngyilkos beszólásaid egy másik fórumba nyögd ezentúl, mert sok embernek a sorozat további részeinek élvezetét teszed tönkre! Köszönöm!

    A Babylon 5: Crusade hozzászólásod, hogy "Rákényszerítették JMS-t egy ilyen bugyuta Star Trek féle sorozatra" pedig rámutatnak arra a tényre, hogy fogalmad nincs miről beszélsz...
  • mrzed001
    #137
    Az eredetit írtam le, majd aztán kiderül, hogy mennyire tartják hozzá magukat :)
  • Zsolo007
    #136
    Na ezt most miért kellett?? lelövöd a poént... :(( én nem láttam az eredetit!
  • mrzed001
    #135
    A BSG storyja adott, keres Föld, útmutató Kobolon, csatáz Cylon, megtalál másik Battlestar, csatáz Cylon, majd "elveszít" ...
    Szóval storyline szempontjából eddig nem volt semmi meglepő :))

    Remélem nem rontják ott el, ahol az előzőt a Föld megtalálása után
  • mrzed001
    #134
    Sztem valamit nem jól tudsz.
    Szóval minden B5 story, és a teljes Storyline JMS műve. Elsőre elkészítette a bevezető filmet (The Gathering), de a fejében már 3-4 szériával számolva csinálta a történeteket (már a bev. filmben is). Hogy gyengére sikerült volna a story? Hát, mindenki más szerint éppen hogy a nagyszerű story teszi a B5-öt halhatatlanná :)
    Nagyon kevés pénzből készült el a sorozat, majd egy fél szériára volt annyi pénze, mint a Next Gen-nek egy részre
    A CGI talán a 2. sorozat közepéig-végéig Amigával készült, és nem volt az olyan rossz (a modelleket le lehet tölteni, és akár újratextúrázhatod az állomást. Készült is egy egész jó kis játék az eredeti modellekkel B5: I've Found Her ajánlani tudom).

    A színészek között azért nem semmi emberkék voltak
    Bruce Boxleitner: hát, sztem őt aztán nem kell bemutatni. Legjobban talán a She Spies (Szívélyes ügynöknő) sorozatban brillírozott
    Michael O'Hare: ő elsősorban színházi színész (és még egypáran)
    Claudia Christian: mi is volt annak a filmnek a címe, amiben valami szexőrültet játszott? Öregszem :)
    Mira Furlan: Zágrábi, szóval szomszéd :) Lost-ban fogjuk majd látni
    Andreas Katsulas: Szintén nagy név, a Szökevényben a félkarú Sykes, Next Gen: a romulán Tomalak ..
    Patricia Tallman: majd az összes ST sorozatban voltak szerepei, továbbá kaszkadőr
    Tracy Scoggins: Lois & Clark-ban mutogatta bájait :))

    Egyébként a Legend of the Rangers-re már szinte alig kapott bármi pénzt JMS (Crusade miatt). Előtte viszont a Call to Arms és a Thirdspace elsőosztályú lett, az In the beginning pedig überbrutál 1st class :))
  • [NST]Cifu
    #133
    JMS már a B5 előmunkálatai alatt megcsinálta a világot 1000 évre kiterjedő skálán. De ettől függetlenül nem sikerült kellően összeboronálnia a szálakat a végén, hogy eléggé egységes képet mutasson.

    Jövőbe mutató dolgokat meg azért nem tudhatunk a BSG-vel kapcsolatban, mivel egyszerűen még nincs elöttünk a teljes egész. Nem tudjuk pontosan mi a Cylon-ok "terve", mit hoz a sors Baltar profnak, vagy mi ez a kialakuló vallás...

    Remélem még évekig tudják fűzni a történetcselekményt, és legalább olyan színvonalon, mint eddig - szvsz nagyon megérdemelné a készítőgárda...
  • [NST]Cifu
    #132
    Nana, azért ennyire ne legyünk végletesek. JMS valami mást akart csinálni, mint a B5, és az egész alaptörténet az ő kreálmánya volt. Még ha le is vesszük a korlátozott költségvetést (hé, a B5 is korlátozott költségvetésből élt!), a színészeket és a kevésbé sikerült CGI és trükkmunkát, akkor is ott van a történet, amely bizony rém gyengére sikerült.

    De nézhetjük a 'Legends of the Rangers'-t is, ami szintén nem sikerült fényesre, pedig JMS-nek ott nem kellett végletekben gondolkodó managerekkel viaskodnia!
  • mrzed001
    #131
    Hát, ismét vitatkoznék veled :))
    Az, hogy már az első szériából is hivatkozik a majdani (csak a fejében létező) 3-4. szériára, majd ugyanez vissza, nos, ezt nagyon komoly storyline tervezésnek nevezném (mondjuk eddig sose volt, és ez után sztem sose lesz, mert ehhez egy nagyon profi írónak kell az egész storyt készítenie)

    És volt egy olyan rész, amelyik több millió évvel a jövőbe tekintett ki, na attól még most is fodrozódik a hátamon a szőr, annyira ütős volt :))
  • [NST]Cifu
    #130
    A baj az, hogy nemcsak akció és szex nem volt a Crusader-ben (attól még lehetett volna igen ütős), de se egy jó kerettörténet, se egy jó epizódtörténetek, se egy jó rendezői- vagy kiemelkedő színészi munka. Ha ezt így összegezzük, látható, hogy nehéz bármi pozitívumot felhozni a Crusader védelmében...
  • [NST]Cifu
    #129
    Hogy erősebb és komolyabb lett volna a storyline? Ezt azért teljes szívvel nem jelenteném ki. Más árnyalatú. Nem voltam teljesen elragadtva JMS szuper-fajaitól, és a köztük dúló háborútól - épp ezért szoktam azt mondani, hogy az első három évad az, ami a B5-ben igazán jól sikerült. Amikor még a "kis" fajok belügyeiről és az árnyak első megjelenéséről szólt, és nem csapot át nagyzási hullámba a cselekmény...