Japán

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#3915
Sziasztok!

A jisho.org egy nagyon jó japán szótár. Van benne egy nagyon jó kanji keresõ is. Gyökök alapján is lehet keresni. Én ezt használom évek óta.

Az utolsó kanji magyarázata: http://jisho.org/kanji/details/%E5%AF%8C

A szótárban lehet romaji-val keresni!
RelakS
#3914
力 - erõ
学 - ez inkább tanulás, bár tudást is írnak hozzá a szótárak
体 - inkább test, bár egészségnek is megfelelhet, ha minden igaz.
勇 - ezt csak a 勇気 (yuuki)-van ismerem, az meg bátorságot is jelent
富 - 富士山 ismerõs? :] Hát úgy, hogy Fuji-san? Talán gazdag úriember-t jelent az eleje. A jel maga gazdagság

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

#3913
Sziasztok!

Néhány kanji-val kapcsolatban szeretnék kérdezni, szóval:

力 - erõ
学 - tudás
体 - egészség
勇 - bátorság
富 - gazdagság

Ezeket szeretném hogy valaki hozzáértõ válaszoljon, hogy biztos ezeket jelentik-e, nagyon fontos hogy pontosak legyenek, ugye nem akar baromságokat varratni magára az ember. 😊 Innen néztem a jeleket, nem tudom ez mennyire megbízható. Elõre is köszi 😊

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

jimySz
#3912
Japán weboldal-gyûjtemény:
japan.uhh.hu
Szótár japán kanji, hiragana és katakana billentyûzettel:
japanese-dict.com

RelakS
#3911
hát igen, apple suxx <#idiota>

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

#3910

REAL MADRID

RelakS
#3909
hát, ha egy kacsában hiragana van, illik azt beleírni, nem? <#idiota>

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

#3908
Igen azzal csináltam többnyire csak értelmetlenül fordított. A probléma az volt hogy nem hiraganaval toltottem ki azt a sort.

REAL MADRID

Pharaoh
#3907
#3906
Köszi <#worship>

Már csak ezt kellene tudnom ez mit jelent. Biztosnság kérdésnél van.

全角で入力してください。

szerk.: megoldva

REAL MADRID

armageddon666
#3905
ya

@

#3904
Na közben az elsõ 4 megvan csak az ötödiket nem tudom :S

ろてねれ

szerk.: ez lenne az ötödik? や

REAL MADRID

#3903
Sziasztok, egy japán oldalra szeretnék regisztrálni de a biztonsági kódnál elakadtam 😊



Tudnátok segíteni?

Illetve ez mit jelent?

全角で入力してください。

REAL MADRID

Győri Devi
#3902
esetleg ha valakit érdekel: Japán filmhét

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

#3901
Mi annak a jócsajnak az msn cime? 😄

"I am the man who surpasses God!" "Kill me and become a hero, or die by my hand and become one of my victims."" "See you space cowboy..." "Roger, roger."

#3900
Napközben látok pár japánt és a turisták eléggé érdekesek. Jó csajhoz talán 1szer volt csak szerencsém. De a kedven az az volt, mikor az apuka kislánnyal szalad elõl, felesége(gondolom) pedig mögöttük 2 táskával és hátán a babakocsival megy D:

[ cod.magyaritasok.hu ] _____|\\_____\\o/___ Cápatámadás &#3232;_&#3232;

Máté94
#3899
Aha, mintha kezdeném érteni😄D
armageddon666
#3898
#3897

A jelhez rendelt hangot/hangsort mondod ki, nem magát a jelet, ami lehet latin betû, ciril betû, héber betû, katakana, hiragana, vagy éppen kanji.

@

RelakS
#3897
még általános iskolában tanították nekünk, hogy nem betûket mondunk ki, hanem hangokat. A japánok is hangokat mondanak ki, és hogy éppen kanjival, vagy latin betûvel írják le, az már egyéni szoc probl

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Máté94
#3896
Lehet, hogy egy kicsit többet kellene vele foglalkoznom 😄
Tehát pl. a kard szót vagyis a katana szót 3-féle képpen tudják leírni, katakana, kanji, hiragana, ugye? Akkor megértem ha így van 😄
RelakS
#3895
szerintem a szavakat mondják ki. Mikor te beszélsz, te sem a betûket mondod ki, hanem a szavakat.

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Máté94
#3894
Hmm, felmerült bennem a kérdés, hogy amikor a japánok beszélnek akkor a kanjikat mondják ki? 😄
RelakS
#3893
Felraktam a linkek közé a Hiragana Megane oldalát. Ha valaki japán oldalt olvas, de a kanjikkal még nem boldogul, jól jöhet :]

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Máté94
#3892
Öreg vagy xd
RelakS
#3891
te tudod az összes magyar király nevét sorrendben évszámmal? Szerintem nem. Ahogy a japánok sem feltétlenül tudnak mindent elolvasni, ami japánul van. Ugye, kell a szótár :]

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Győri Devi
#3890
pont én is nézegettem a wikin és azon gondolkoztam hogy a japánok az összes korszakot tudhatják? mert elég sok van belõlük

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

RelakS
#3889
igen

Mikor egy császár trónra kerül, az a 元年 (gannen), az új idõszak elsõ éve. A mostani császár, Akihito (明仁😉 1989-ben kezdte az uralkodását, tehát az a gannen. A korszaknak a 平成 (heisei) nevet választotta, ami azt jelentené, hogy béke mindenhol. 1990 volt értelemszerûen a 平成2年, utána 1991 3年, és így tovább. Így jön ki, hogy az idei év pl 平成22年 (Heisei nijuuninen ).
Az elõzõ korszak a 昭和 (shouwa ) korszak volt, aminek az elsõ éve 1926 volt. Lehet számolni, ki mikor született :] Én pl 昭和55年-ben születtem :]

Olvasnivalók wikipedián:
Heisei period
Japanese era name (itt található egy kép is, hogy mikor melyik korszak volt)

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Győri Devi
#3888
ELOban most tartok pont ahol bemutatják ezt a császári évszámítást 😄 (mondjuk történelmi animékben már találkoztam vele)
bár ahogy nézem ELOban a bemutatásban egy évvel elszámolták magukat 😄 mert Heisei 11.éve nem 2000 😄 bár a Shōwa-s dátum meg jó a szövegben

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

Máté94
#3887
Miért 25?😄
A császár uralkodásának éve?
RelakS
#3886
ez így teljesen jó. 2013. január 28.
sõt, írhatták volna így is: 平成25年 1月 28日, feltéve, hogy a császár 2013-ban is ugyanaz lesz, mint most

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

IMYke2.0.0.0
#3885
Lehetséges az, hogy a dátumot csak így - 1-1 írásjellel - írják Japánul?

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

RelakS
#3884


Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Mekkora béna... tévedett 5 centit, és késett 3 másodpercet <#idiota>

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Bulykin
#3883
sajnálom én is... de nem is játszottak úgy mint eddig

A nyúl egy igazi jellem. Ott ül a fűben és mégsem szívja. &#12385;&#12403; Kicsi

BEAST
#3882
<#rinya>

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

#3881
Kiestek a Japánok. 😞 11-esekel dölt el.

"I am the man who surpasses God!" "Kill me and become a hero, or die by my hand and become one of my victims."" "See you space cowboy..." "Roger, roger."

BEAST
#3880
<#eljen>

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

Győri Devi
#3879
Azthiszem Honda elsõ gólja odavert nah meg Endou szabadrúgás is. Ha az a 3. szabadrúgás is becsúszik vicces lett volna 😄 Kawashimat sajnáltam. A 11est kivédte azt jó helyen szotyizott a dán... Az utolsó gól meg, Honda jól megviccelte a védõt azt Okazaki belõtte 😄 jó meccs volt remélem még látunk tõlük pár szép dolgok

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

Bulykin
#3878
amúgy nemtudom nézitek e a VB-t, de a Japánok kecinagy játékkal bejutottak a legjobb 16 közé! hazájukon kívül(tehát bírói segítség nélkülXD) ez volt az elsõ ilyen alkalom! yaay

A nyúl egy igazi jellem. Ott ül a fűben és mégsem szívja. &#12385;&#12403; Kicsi

Bulykin
#3877
helyette jöhetne az Asian poses topik<#beka2>

A nyúl egy igazi jellem. Ott ül a fűben és mégsem szívja. &#12385;&#12403; Kicsi

Győri Devi
#3876
jaja! A "japán csajok minden nap" meg mehet le sztem mert nem úgy néz ki hogy nagyon menne az oldal

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

armageddon666
#3875
ilyesmik szerintem mehetnének bannerbe

@

Győri Devi
#3874
közben már megtaláltam csak kikellet nyitnom a szemem 😄

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

RelakS
#3873

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Győri Devi
#3872
linket lusta vok már keresni 😄 lefárasztott az elo 😄

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

RelakS
#3871
😄

szerintem érdemes a blogját végignyálazni :]
A Sakura-house-ban lévõ házinéni vicces volt 😄

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Győri Devi
#3870
látom te már ismerted 😊 az átolvasgatással elleszek egy ideig 😄

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

RelakS
#3869
Nem ó követte el itt a Toukyou Connections topikot is? 😄

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

gabor15
#3868
Sziasztok!

Egyik barátom Japánban él, és nagyon sokat tud segíteni információkat adni vízummal utazással, kultúrával szállással stb-vel kapcsolatban.

csekkoljátok meg, remélem nem minõsül spamnek:

http://forum.madu-kapu.com/index.php

Tec\'ma\'te Jaffa-k!!!

#3867
Jaja, érdekes lesz ez az újítás. Meg talán itt is lesz egyszer ami már sok külföldi országban van, hogy egy évben nem csak egyszer lesz nyelvvizsga lehetõség hanem kétszer. Szóval nyáron meg télen. 😊
RelakS
#3866
ja, csak még mindig 4 szintje van, nem 5

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE