Japán
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
A jisho.org egy nagyon jó japán szótár. Van benne egy nagyon jó kanji keresõ is. Gyökök alapján is lehet keresni. Én ezt használom évek óta.
Az utolsó kanji magyarázata: http://jisho.org/kanji/details/%E5%AF%8C
A szótárban lehet romaji-val keresni!
学 - ez inkább tanulás, bár tudást is írnak hozzá a szótárak
体 - inkább test, bár egészségnek is megfelelhet, ha minden igaz.
勇 - ezt csak a 勇気 (yuuki)-van ismerem, az meg bátorságot is jelent
富 - 富士山 ismerõs? :] Hát úgy, hogy Fuji-san? Talán gazdag úriember-t jelent az eleje. A jel maga gazdagság
sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE
Néhány kanji-val kapcsolatban szeretnék kérdezni, szóval:
力 - erõ
学 - tudás
体 - egészség
勇 - bátorság
富 - gazdagság
Ezeket szeretném hogy valaki hozzáértõ válaszoljon, hogy biztos ezeket jelentik-e, nagyon fontos hogy pontosak legyenek, ugye nem akar baromságokat varratni magára az ember. 😊 Innen néztem a jeleket, nem tudom ez mennyire megbízható. Elõre is köszi 😊
az amúgyot nem rövidítjük ám-nak
japan.uhh.hu
Szótár japán kanji, hiragana és katakana billentyûzettel:
japanese-dict.com
REAL MADRID
sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE
REAL MADRID
Már csak ezt kellene tudnom ez mit jelent. Biztosnság kérdésnél van.
全角で入力してください。
szerk.: megoldva
REAL MADRID
ろてねれ
szerk.: ez lenne az ötödik? や
REAL MADRID
Tudnátok segíteni?
Illetve ez mit jelent?
全角で入力してください。
REAL MADRID
やられたらやり返す。倍返しだ!
"I am the man who surpasses God!" "Kill me and become a hero, or die by my hand and become one of my victims."" "See you space cowboy..." "Roger, roger."
[ cod.magyaritasok.hu ] _____|\\_____\\o/___ Cápatámadás ಠ_ಠ
A jelhez rendelt hangot/hangsort mondod ki, nem magát a jelet, ami lehet latin betû, ciril betû, héber betû, katakana, hiragana, vagy éppen kanji.
@
sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE
Tehát pl. a kard szót vagyis a katana szót 3-féle képpen tudják leírni, katakana, kanji, hiragana, ugye? Akkor megértem ha így van 😄
sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE
sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE
sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE
やられたらやり返す。倍返しだ!
Mikor egy császár trónra kerül, az a 元年 (gannen), az új idõszak elsõ éve. A mostani császár, Akihito (明仁😉 1989-ben kezdte az uralkodását, tehát az a gannen. A korszaknak a 平成 (heisei) nevet választotta, ami azt jelentené, hogy béke mindenhol. 1990 volt értelemszerûen a 平成2年, utána 1991 3年, és így tovább. Így jön ki, hogy az idei év pl 平成22年 (Heisei nijuuninen
Az elõzõ korszak a 昭和 (shouwa
Olvasnivalók wikipedián:
Heisei period
Japanese era name (itt található egy kép is, hogy mikor melyik korszak volt)
sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE
bár ahogy nézem ELOban a bemutatásban egy évvel elszámolták magukat 😄 mert Heisei 11.éve nem 2000 😄 bár a Shōwa-s dátum meg jó a szövegben
やられたらやり返す。倍返しだ!
sõt, írhatták volna így is: 平成25年 1月 28日, feltéve, hogy a császár 2013-ban is ugyanaz lesz, mint most
sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE
A nyúl egy igazi jellem. Ott ül a fűben és mégsem szívja. ちび Kicsi
"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."
"I am the man who surpasses God!" "Kill me and become a hero, or die by my hand and become one of my victims."" "See you space cowboy..." "Roger, roger."
"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."
やられたらやり返す。倍返しだ!
A nyúl egy igazi jellem. Ott ül a fűben és mégsem szívja. ちび Kicsi
A nyúl egy igazi jellem. Ott ül a fűben és mégsem szívja. ちび Kicsi
やられたらやり返す。倍返しだ!
やられたらやり返す。倍返しだ!
sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE
やられたらやり返す。倍返しだ!
szerintem érdemes a blogját végignyálazni :]
A Sakura-house-ban lévõ házinéni vicces volt 😄
sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE
やられたらやり返す。倍返しだ!
sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE
Egyik barátom Japánban él, és nagyon sokat tud segíteni információkat adni vízummal utazással, kultúrával szállással stb-vel kapcsolatban.
csekkoljátok meg, remélem nem minõsül spamnek:
http://forum.madu-kapu.com/index.php
Tec\'ma\'te Jaffa-k!!!