Japán

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Győri Devi
#3965
szerencsétlen annyiban hogy jelen volt a 2 bombánál, és szerencsés hogy túlélte és megérte ezt a kort

やられたらやり返す。倍返しだ!

armageddon666
#3964
Világ legszerencsésebbje.

@

RelakS
#3963

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Bulykin
#3962
ismerõseim<#bohoc>

A nyúl egy igazi jellem. Ott ül a fűben és mégsem szívja. &#12385;&#12403; Kicsi

BEAST
#3961
<#worship>

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

Frosty01
#3960
hüha.

practitioner of the forbidden arts of death

Máté94
#3959
<#merges2>
armageddon666
#3958
Az! O.o

@

RelakS][
#3957

|OOo\\[GZI-523]//oOO|

RelakS
#3956
jaaa 😄

Ez a biblia nekem is megvan 😄

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Győri Devi
#3955
jah mármint nem az! 😊 Ez egy könyv a DARUMA programból.
link

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

RelakS
#3954
mi a baj azzal a pdf-el?
Valahogy nem akart nekem most letöltõdni, de hogy beléptem a weboldal kezelõfelületére, már mûködik

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Győri Devi
#3953
nem teljesen értem a kérdést

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

RelakS
#3952
amennyiben?

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Győri Devi
#3951
Igen nekem is ez volt a bajom hogy több jelentésnél tippmix az egész.

Amúgy már régebben is említettem hogy azt használom 😄 Gondoltam minek vegyem meg ha elérem ingyen is XD Mondjuk ezt Japán nyelvtani összefoglalót megvettem mert szar volt a pdf ami fent volt neten 😄

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

RelakS
#3950
nekem az volt vele a bajom, hogy nincsenek példamondatok, így ha rákérdez pl, hogy kami, akkor döntsd el, hogy isten, papír, vagy haj-e a megoldás.
Meg ugye a szótár alapján megy. Ha egy szónak sok a jelentése, akkor le fog lógni a képernyõrõl, meg megkínlódsz a megtanulásával. Sajnos úgy érzem, hogy amit a z-kanjival tanultam, az kezd elfelejtõdni pont emiatt.

Az Ankit meg csak ajánlani tudom. Abban a tanulás hasznossága csak a kártyák felépítésétõl függ, amit szabadon szerkeszthetsz.

"jah és mégegyszer is köszi az elo feltöltését 😊" Én meg már azt hittem, hogy elõfizettél rá XD
Tényleg, ha végeztem, a maradék anyagokat is fel kéne dolgozni, és fel kéne tölteni

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Győri Devi
#3949
Szótanulás változó. Van ami megmarad egybõl vmivel meg szenvedek. Most egy korábbi leckébõl biztos rátudnál kérdezni olyan szóra ami nem ugrana be, de ez az egyik ok is hogy át akarom futni majd megint.
Anki ilyen kártyás cucc igaz? Sosem használtam ezt a módszert, mondjuk hazafelé a buszon már láttam ilyen kis cetlikrõl angol szavakat tanulni egy srácot.
De lehet hogy kipróbálom én is ezt. Még a z-kanjinak nézegettem ezt a study sessionét a kanjikra, szavakra nemtudom milyen.

jah és mégegyszer is köszi az elo feltöltését 😊

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

RelakS
#3948
kabbe 😄

Én ma írtam meg a 38-as leckéhez a fogalmazást, és még alig szimatoltam bele a 39 elsõ pár szavába 😄

Szótanulás megy jól? Én nekiálltam az Anki nevû programot használni. Ha gondolod, van egy már nem tudom én hány száz szavas szótáram benne 😊 Fel akarok majd minden ELO-s szót vinni bele

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Győri Devi
#3947
akkor itt folytatom 😊
amugy semmi extra... most vagyok elo utolsó fejezeténél. Ezután az itt tanult kanjikat jól megtanulom és újra átmegyek a leckéken plusz kanjikkal amiket nem használt a lecke. Utána karin, raw manga, novella olvasás meg van pár angol nyelvû leckekönyv a gépen azokba valszeg belenézek.

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

Máté94
#3946
Nagyon jók!
Imádom ezeket az apokaliptikus dolgokat. 😄
Győri Devi
#3945
óó egy jó képgyûjtemény a szigetrõl! csak pár képeset találtam eddig

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

RelakS
#3944
Ez volt az egyik csatornán is, ami az emberek utáni élettel foglalkozik 😊
Márhogy eltûnik az emberiség, és mi lesz az eredménye 😄

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Gurren
#3943
Győri Devi
#3942
hasonlóképpen én is ott láttam elõször csak utána néztem 😊

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

armageddon666
#3941
Én sankakun láttam néhányat, nagyon komoly. Szeretem az ilyen elhagyatott helyeket 😊 Teljesen hátborzongató.

@

Győri Devi
#3940
japán elhagyatott helyei: katt

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

RelakS
#3939
EnxTheOne: Nem warezolunk, köszönöm!

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

#3938
Egy idõ után már kényszerûségbõl számításba veszi az emberi a befektetett energia->haszon függvényt(más produktív tevékenységektõl kell elvonni az energiát). Persze ha "szerelembõl" tanulod a nyelvet, akkor ilyesmivel nem kell foglalkozni. Egy tárgyalóképes szint lenne a cél.

A koreai lányok aranyosak, de inkább az európai mediterrán típust kedvelem(hátha az asszony is olvassa😊 Milyen sorozatról van szó?

#3937
Koreaiul csak captchat tudok fejteni, illetve köszönni. (meg egyszer megtanítottak arra, hogy köszönöm a "party"-t, jövök legközelebb is, valami sgjdbg,jsakfhsdafg volt 😄)

[ cod.magyaritasok.hu ] _____|\\_____\\o/___ Cápatámadás &#3232;_&#3232;

RelakS
#3936
azért a koreaiaknak van egy két furcsa hangjuk -_-' Hála istennek nem érzek késztetést a tanulására 😄

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

#3935
Szerintem akár melyik nyelvet meglehet tanulni. De az ázsiaikat nehezebb az irás miatt (Bár laikus vagyok). A nyelvtanról nem tudok nyilatkozni, mert a japán nyelvel nem jutottam sokra, sajnos elég sok minden közbe jött, és lényegtelen dolgokra koncentráltam. De ha rá tudsz szánni napi 1-2 órát, akkor szerintem elég jól haladnál.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Tetszenek a koreai csajok mi? 😄 Egyébként most nézek egy koreai sorozatot, egész jó.

"I am the man who surpasses God!" "Kill me and become a hero, or die by my hand and become one of my victims."" "See you space cowboy..." "Roger, roger."

#3934
Tanult itt valaki koreaiul?

Egymástól igen eltérõ vélemények olvas az ember arról, hogy egyáltalán megtanulható-e a nyelv egy külföldi számára.

Is the Korean language scientific?

A cikk konklúziója elszomorító, remélem ennél azért jobb a helyzet. Azt mindenképpen szeretném elkerülni, hogy éveket feccölök valamibe, amiben aztán egy hat éves koreai gyerek is köröket ver rám.

#3933
Az, de sikerült regisztrálni.

REAL MADRID

armageddon666
#3932
gondolom captcha...

@

RelakS
#3931
És mi is akar lenni ez az isayatoyu?

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

#3930
Azt hiszem közben megvan: いさやとゆ

REAL MADRID

#3929
Tudnátok segíteni? Az utolsó irásjelet keresem.



Eddig eljutottam: いさやと

REAL MADRID

Győri Devi
#3928
áá ezek kegyetlenek 😄

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

RelakS
#3927

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

RelakS
#3926
hmm... mik nem vannak

Drebin Japánban
elsõ rész
elsõ rész (folytatás)

második rész (najó, ez nem Drebin lesz, csak Leslie Nielsen, de ez is beteg 😄 )

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Pharaoh
#3925
Fõvám téri vásárcsarnok -1 szintjén van egy bolt ahol elég sok jaán, kínai étel, ételalapanyag van.

berlinboy6329
#3924
Nem tudjátok,h BP-n van-e vhol bolt,ahol ázsiai cuccokat lehet venni kajákhoz?Japán,kínai,thai,indiai... akármilyet.

\"One kills a man, one is an assassin; one kills millions, one is a conqueror; one kills everybody, one is a god.\" /Jean Rostand/

[NST]Cifu
#3923
Hm, tényleg, nagyon szépen köszönöm a segítséget!

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

Győri Devi
#3922
a magyar wikin szórjúként van írva

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

[NST]Cifu
#3921
LoL, akkor ráadásul rossz wikit is néztem? 😄

Köszönöm szépen a segítséget, de gondolom a kiejtés szerinti írásmód nem helyes? Vagy igen?

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

Győri Devi
#3920
ezt te a kínai wikin olvastad, japánul így van elvileg: そうりゅう型潜水艦(JMSDF SS Sōryū class) (ez a tengeralattjáró típus, a repülõgép-hordozót 蒼龍-nak írják)
Sōryū angolul, magyarra nemtudom hogy szeretnéd átírni de szórjú-nak ejtik

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

[NST]Cifu
#3919
Tudna valaki segíteni abban, hogy egy japán hajóosztály nevét hogy írjuk át helyesen magyarra?

蒼龍級潛艇 (ez a japán wikirõl kimásolt kanji, de egy angol oldalon そうりゅう található)

Angolban Soryu-class, elviekben talán Soriju lenne, de messze nem vagyok biztos e téren magamban.

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

RelakS
#3918
ja, még átírt Parfume számot is sikerült beletenniük

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

#3917
Láttátok a vatera új reklámját? Japánosra sikerült. 😄

"I am the man who surpasses God!" "Kill me and become a hero, or die by my hand and become one of my victims."" "See you space cowboy..." "Roger, roger."

#3916
Köszi a segítséget! 😊

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak