5017
  • RelakS
    #3974
    rajta van a google books-on? :D
  • Győri Devi
    #3973
    Hmm elég részletes. De ez a googlebooks... csak annyi jó benne hogy ingyen lehet olvasgatni.
  • RelakS
    #3972
    könyvből:
    Mark Spahn, Wolfgang Hadamitzky: The Kanji Dictionary
  • Győri Devi
    #3971
    A kanji kártyáidnál a kanjikhoz tartozó adatok, olvasatok honnan vannak? wakan?
  • RelakS
    #3970
    kizárólag szavakra van, de négy oldalas.
    Ha adsz egy címet, elküldöm a jelenlegi kinézetét, meg ha kell, akkor a felhasznált betűtípust is.
  • Győri Devi
    #3969
    RelakS az ankiban neked hogy néz ki a kártyáid felépítése? Gondolom van külön kanjikra meg szavakra is. Mert most azt hiszem ,hogy bele vetem magam én is.
  • Győri Devi
    #3968
    Kuretake No. 8 Fountan Hair Brush Pen
  • RelakS
    #3967
    ecsettoll vagy simán ecset + tus rulz :) Persze nem holmi 50Ft-os ecset
  • Győri Devi
    #3966
    zkanji frissítés elég jó!
    * Completely reworked the long-term study list. Main changes:
    * Words are added, not kanji.
    * You can quit the test and the data will be saved.
    * Selecting which part of the word should be tested, including the word's meaning.
    * Written forms can be entered with the handwriting recognizer.
    * The handwriting recognizer window can recognize hiragana / katakana characters and the kurikaeshi (kanji repeat) symbol.
    * Added search filter for kanji example words to the group list window's kanji groups panel.
    * Filtering in the dictionary browsing mode.
    * Reorganized the kanji information window.
    * Reorganized the main menu for easier navigation.

    Fixed: couldn't save user data on windows vista/7 when zkanji was in the Program Files folder. Zkanji now saves in the %application data% folder, When it can't access the program folder.
    Fixed: many other errors.


    Jah meg most vettem egy ecsettollat. Azért jobb így a kanjik vonalait meghúzni. :)
  • Győri Devi
    #3965
    szerencsétlen annyiban hogy jelen volt a 2 bombánál, és szerencsés hogy túlélte és megérte ezt a kort
  • armageddon666
    #3964
    Világ legszerencsésebbje.
  • RelakS
    #3963
    Vajon szerencsés, vagy szerencsétlen?
  • Bulykin
    #3962
    ismerőseim
  • BEAST #3961
  • Frosty01
    #3960
    hüha.
  • Máté94
    #3959
  • armageddon666
    #3958
    Az! O.o
  • RelakS][
    #3957
    WoW?
  • RelakS
    #3956
    jaaa :D

    Ez a biblia nekem is megvan :D
  • Győri Devi
    #3955
    jah mármint nem az! :) Ez egy könyv a DARUMA programból.
    link
  • RelakS
    #3954
    mi a baj azzal a pdf-el?
    Valahogy nem akart nekem most letöltődni, de hogy beléptem a weboldal kezelőfelületére, már működik
  • Győri Devi
    #3953
    nem teljesen értem a kérdést
  • RelakS
    #3952
    amennyiben?
  • Győri Devi
    #3951
    Igen nekem is ez volt a bajom hogy több jelentésnél tippmix az egész.

    Amúgy már régebben is említettem hogy azt használom :D Gondoltam minek vegyem meg ha elérem ingyen is XD Mondjuk ezt Japán nyelvtani összefoglalót megvettem mert szar volt a pdf ami fent volt neten :D
  • RelakS
    #3950
    nekem az volt vele a bajom, hogy nincsenek példamondatok, így ha rákérdez pl, hogy kami, akkor döntsd el, hogy isten, papír, vagy haj-e a megoldás.
    Meg ugye a szótár alapján megy. Ha egy szónak sok a jelentése, akkor le fog lógni a képernyőről, meg megkínlódsz a megtanulásával. Sajnos úgy érzem, hogy amit a z-kanjival tanultam, az kezd elfelejtődni pont emiatt.

    Az Ankit meg csak ajánlani tudom. Abban a tanulás hasznossága csak a kártyák felépítésétől függ, amit szabadon szerkeszthetsz.

    "jah és mégegyszer is köszi az elo feltöltését :)" Én meg már azt hittem, hogy előfizettél rá XD
    Tényleg, ha végeztem, a maradék anyagokat is fel kéne dolgozni, és fel kéne tölteni
  • Győri Devi
    #3949
    Szótanulás változó. Van ami megmarad egyből vmivel meg szenvedek. Most egy korábbi leckéből biztos rátudnál kérdezni olyan szóra ami nem ugrana be, de ez az egyik ok is hogy át akarom futni majd megint.
    Anki ilyen kártyás cucc igaz? Sosem használtam ezt a módszert, mondjuk hazafelé a buszon már láttam ilyen kis cetlikről angol szavakat tanulni egy srácot.
    De lehet hogy kipróbálom én is ezt. Még a z-kanjinak nézegettem ezt a study sessionét a kanjikra, szavakra nemtudom milyen.

    jah és mégegyszer is köszi az elo feltöltését :)
  • RelakS
    #3948
    kabbe :D

    Én ma írtam meg a 38-as leckéhez a fogalmazást, és még alig szimatoltam bele a 39 első pár szavába :D

    Szótanulás megy jól? Én nekiálltam az Anki nevű programot használni. Ha gondolod, van egy már nem tudom én hány száz szavas szótáram benne :) Fel akarok majd minden ELO-s szót vinni bele
  • Győri Devi
    #3947
    akkor itt folytatom :)
    amugy semmi extra... most vagyok elo utolsó fejezeténél. Ezután az itt tanult kanjikat jól megtanulom és újra átmegyek a leckéken plusz kanjikkal amiket nem használt a lecke. Utána karin, raw manga, novella olvasás meg van pár angol nyelvű leckekönyv a gépen azokba valszeg belenézek.
  • Máté94
    #3946
    Nagyon jók!
    Imádom ezeket az apokaliptikus dolgokat. :D
  • Győri Devi
    #3945
    óó egy jó képgyűjtemény a szigetről! csak pár képeset találtam eddig
  • RelakS
    #3944
    Ez volt az egyik csatornán is, ami az emberek utáni élettel foglalkozik :)
    Márhogy eltűnik az emberiség, és mi lesz az eredménye :D
  • Gurren
    #3943
    ez meg egy egész sziget
  • Győri Devi
    #3942
    hasonlóképpen én is ott láttam először csak utána néztem :)
  • armageddon666
    #3941
    Én sankakun láttam néhányat, nagyon komoly. Szeretem az ilyen elhagyatott helyeket :) Teljesen hátborzongató.
  • Győri Devi
    #3940
    japán elhagyatott helyei: katt
  • RelakS
    #3939
    EnxTheOne: Nem warezolunk, köszönöm!
  • Ronny
    #3938
    Egy idő után már kényszerűségből számításba veszi az emberi a befektetett energia->haszon függvényt(más produktív tevékenységektől kell elvonni az energiát). Persze ha "szerelemből" tanulod a nyelvet, akkor ilyesmivel nem kell foglalkozni. Egy tárgyalóképes szint lenne a cél.

    A koreai lányok aranyosak, de inkább az európai mediterrán típust kedvelem(hátha az asszony is olvassa:) Milyen sorozatról van szó?
  • Cat 02 #3937
    Koreaiul csak captchat tudok fejteni, illetve köszönni. (meg egyszer megtanítottak arra, hogy köszönöm a "party"-t, jövök legközelebb is, valami sgjdbg,jsakfhsdafg volt :D)
  • RelakS
    #3936
    azért a koreaiaknak van egy két furcsa hangjuk -_-' Hála istennek nem érzek késztetést a tanulására :D
  • EnxTheOne
    #3935
    Szerintem akár melyik nyelvet meglehet tanulni. De az ázsiaikat nehezebb az irás miatt (Bár laikus vagyok). A nyelvtanról nem tudok nyilatkozni, mert a japán nyelvel nem jutottam sokra, sajnos elég sok minden közbe jött, és lényegtelen dolgokra koncentráltam. De ha rá tudsz szánni napi 1-2 órát, akkor szerintem elég jól haladnál.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tetszenek a koreai csajok mi? :D Egyébként most nézek egy koreai sorozatot, egész jó.