5017
  • Culram #4254
    Találtam: http://kisaragichiyo.deviantart.com/gallery/
  • edios
    #4253
    Második:

    nagyon elzárt ország, a népesség kb elhanyagolható százaléka nem japán, keveset találkoznak idegenekkel, munkához pedig csak ritkán van szükségük angolt tanulni. (és szerintem a nyelvük szótagolós jellege is nehezíti a dolgot)
  • georgesmatyas
    #4252
    A másodikra tudom a választ.
    Egy doksifilmben volt, hogy a japánoknak a magolós/szószerkezet-elemzős (kb mint a középsulis magyar oktatás) stílusban tanítják a nyelvet. Így pl sok szót tudnak, meg a nyelvtani táblázatokat is, de egyszerűen nem tudnak mondatokat képezni és a saját gondolataikat elmondani idegen nyelven.
    Meg ott az akcentusuk...
  • berlinboy6329
    #4251
    Mitől van az,h azt olvasni/hallatni-legalábbis én ezt tudom és vhonnan hallanom kellett-hogy az iskolában szigor van meg fegyelem, meg emberi dolgokra nevelés,hogy majd tudják mit hogy kell,meg udvariasság van meg ilyenek,mégis tele van az egész ország zenekarokkal akik fiúk mégis lányoknak öltöznek,perverzekkel,fogdosós perverzekkel,nyilvánosan amgamutogatós,szexlap/manga olvasós,elborultabbnál elborultabb vetélkedőket csinálós és azon részt vevő emberekkel?

    Másik.Miért beszélnek ilyen rohadt kevesen más nyelvet?Angolt..pl.
  • georgesmatyas
    #4250
    私は5月に外出していない。最初は冗談だった。

    Ezért szeppukut követek el szombaton

  • RelakS
    #4249
    アホ!!バカ!!! és egyéb sértések :D

    Csak ezért kiutazol, nyaralsz, vagy ott élsz? :]
  • zsoltioregon
    #4248
    私は自分のためにチケットを購入してから、私は見ることができます。
  • RelakS
    #4247
    Május 21-én reggel gyűrűs napfogyatkozás lesz Japánban.

    Volt kollégám mutogatta, hogy már "szemüvegből" betárazott :]
  • georgesmatyas
    #4246
    Az igaz. De angolul már 1-2 ezer szót nagyon sokan tudnak.
  • RelakS
    #4245
    nem látom, hogy mi közeaz Anki programhoz, és hogy magyarul tanuljunk japánul, de biztos jó :]
  • georgesmatyas
    #4244
    58000+ szó ebben a szótárban :DDD
    Japán angol szótár jóféle
  • IMYke2.0.0.0
    #4243
    Ördögtől való :)
  • RelakS
    #4242
    666 szó az Ankis szótárban ... jeee :D
  • Culram #4241
    Katakana Cheat-sheet
    Hiragana Cheat-sheet
    Hiragana-Katakana Stroke-sheet
  • piros mogyi
    #4240
    A döntés szabadsága....
  • Yoru Wa Akeru
    #4239
    Neten néztem és van egy csomó könyv, azt se tudom melyik jó mert mindenki mást mond. Szóval így elég nehéz elkezdeni a Kanji tanulást. :/
  • RelakS
    #4238
    vonássorrendhez nekem Wolfang Hadamitzky & Mark Spahn: Kanji & Kana van meg.

    Az olvasáshoz meg ... inkább szavakat tanulok.
  • Pharaoh
    #4237
    Heisig-Rácz: Megjegyezhető kandzsik

    dr. Kós Péter: Japán írásjegyek memorizálási szótára (kandzsi)

    Nekem az ez első van meg, szerintem nagyon jó.
  • Yoru Wa Akeru
    #4236
    Hi!
    Ti könyvből tanuljátok a kanjikat?
    Tudtok jó Kanji-s könyveket, amelyekben esetleg vannak magyarázatok?
  • FoodLFG
    #4235
    Látom van itt fent a linkelt oldalak közt engRish is. Van egy arc* a jutubon, aki rendszeresen készít videókat Japánról és neki vannak japan-glish videói is.
    *sokkal szórakoztatóbb, mint az unalmas magyar bloggerek

    Demonstrálás!
    へたれ = chicken shit


    Let's watch more videos! xDD
    http://www.youtube.com/playlist?list=P~LF71F8C4AE0724C15
  • piros mogyi
    #4234
    Tud valaki dango receptet? Saját tapasztalat lenne a legjobb, mert nekem kicsit bonyolultnak tűnik.
    Köszi
  • RelakS
    #4233
    Felraktam az Anki paklikat a fenti saját oldalra.
    importálással kapcsolatban az Anki oldalán lehet tájékozódi
  • EnxTheOne
    #4232
    hmmm a leckék vlgln lévö összefoglaloban nem találtam, de a nyelvtani összefoglalo füzetben megtaláltam.

    "i" -te forma :D
  • EnxTheOne
    #4231
    A 19. leckáben (7. oldalon) van:

    Kinou wa atama ga itakute, gakkou o yasumimashita


    itakute, az ugye az itai-bol képzik. Ugy emlékszem hogy a -kute végzödés két esetben van, de csak az egyikre emlékszem. Amikor több melléknév van felsorolva, és az "i" mellékneve végzödése ez. Megnéztem több lecke összefoglaloját, de nem találtam a másik nyelvtani izét amikor ezt a végzödést kapja. :(
  • RelakS
    #4230
    fent a Linkek nyelvtanuláshoz sorban van egy 'saját oldal' feliratú gomb, rögtön a blog-tól balra :)
  • Culram #4229
    Köszi. Légyszi majd küld el az elérhetőséget, ha akarod priviben, mert egy ideje nézem az oldalt, olvasgatok, de még nem láttam hogy hova töltögeted fel a cuccokat.
  • RelakS
    #4228
    akkor a hétvégén felrakom :]
  • Culram #4227
    Engem érdekelne.
  • LeventeV
    #4226
    Kösz a tanácsokat.
  • RelakS
    #4225
    pl ugyan oda volt írva, hogy nem kell megtanulni, de:

    しゅっちょう - üzleti út (ELO: küldöttség)

    ほんの気持ち -ól a hon-t külön szótárazták, pedig az honno szerintem.

    Meg ilyen apróságok.
    A 40. lecke kiszótárazásánál is megizzasztottak a torna klub és a körüli szavakkal.
  • Győri Devi
    #4224
    Én az önálló tanulás híve vagyok. Most már elkezdtem én is járni az egyetemen lévő kurzusra rögtön haladó csoportban kezdtem és még itt is olyanokat tanulunk amiket már tudok viszont arra nagyon jól jön nekem hogy feedbacket kapjak és szóban is tudjak gyakorolni amit egyedül elég nehéz.
    Többiek akik még járnak a csoportba, némelyikük nagyon el van maradva annak ellenére, hogy már egy ideje az itteni kurzusra jár (2éve talán). Ezzel csak azt akarom kihozni ha jársz is kurzusra az önálló tanulás mellette nagyon fontos ha használható szinten akarsz japánul tudni mert egy kurzus önmagában nem elég.
  • EnxTheOne
    #4223
    Én kurzusra járnék, mert suliban is sokkal jobb volt hogy kb 10-15 fös csoportban tanultunk angolul, mint én otthon egyedül japánul. :S
  • LeventeV
    #4222
    Vizsgák után én is elkezdeném tanulni a japánt, csak még nem tudom, hogy járjak kurzusokra vagy egyedül kezdjem el.
  • EnxTheOne
    #4221
    Milyen marhaságokra gondolsz? :S
  • RelakS
    #4220
    én is az ELO-ból tanultam.

    Most szótárazom ki egy Anki nevű programba az ELO-s szavakat, és néha röhögök, mekkora marhaságokat írtak a füzetekbe.

    Érdekelne valakit amúgy ez a szótár? Jelenleg 513 szót és kifejezést tartalmaz, de folyamatosan bővítem. Először az ELO szavaival, aztán majd ami szembe jön :)

    Van egy hasonlóm angolra is
  • EnxTheOne
    #4219
    "egy dialógusban volt olyan nyelvtani szerkezet amit csak pár leckével később magyaráztak."

    Hasonlot tapasztaltam egyszer, még irtam is ide ezzel kapcsolatban. (A magyarázata a következö leckében volt) :D
  • Győri Devi
    #4218
    A gyakorló példamondatokat nem nevezném párbeszédnek egyébként :)
    Amúgy igen előfordulhat ilyen esetekben. Volt valami nekem is nemtudom hogy ez volt az vagy más. De olyanra még emlékszek, hogy egy dialógusban volt olyan nyelvtani szerkezet amit csak pár leckével később magyaráztak.
  • EnxTheOne
    #4217
    Én az elobol tanulok, ha végeztem a 40 leckével, majd megszeretném venni a Dekiru könyvet, majd elmenni nyelvtanfolyamra. :D Mert igy egyedül nem a legjobb :D
  • LeventeV
    #4216
    Ti hogy tanultatok meg japánul? Jártatok külön kurzusokra, vagy önszorgalomból, könyvek segítségével?
  • EnxTheOne
    #4215
    18. lecke, (29. oldal), második párbeszéd.
    http://kepfeltoltes.com/view/120111/kaesanakereba_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Itt egy link, csak a "com"-ot át kell irni "hu"-ra. Amikor linkelni akartam, akkor olyan hiba üzenetet kaptam hogy innen nem lehet linkelni.