5017
  • EnxTheOne
    #4374
    Yo, eléggé megkopott a tudásom, és lenne gy kérdésem.
    Ha látok egy igét masu alakban, akkor honnan lehet tudni hogy szotári alakja hogy van?

    Pl. aimasu: au és nem a 2. ige csoportban tartozik, és nem lesz aru, vagy airu

    vagy a tabemasu: taberu és nem tabu lesz

    :D
  • balintk
    #4373
    Only in Japan :


  • balintk
    #4372
    Súlyos rendellenességet találtak a Fukushimai pillangókon.
    Tudományos lap

    A kutatás szerint, súlyos elváltozásokat találtak a Fukushima, és annak környékén talált úgynevezett "lycaenid" pillangókon. Ezek a pillangók, ugyanis nukleáris sugárzás, és annak következtében létrejövő mutáció hatására kisebb szárnyakkal és rendellenes, sérült szemekkel rendelkeznek az átlagos lycaenid pillangókhoz képest.
    A mutáció pedig várhatóan egyre rosszabb lesz generációról generációkra.

    Érdekesség, hogy a kutatók nem teszteltek más állatfajokat.
  • FoodLFG
    #4371
    Azért a japánoknak is lenne mit pótolniuk, ahogy hallottam sok helyről. xD
    Meg általában a pórnép mindig a saját országa nézőpontjából látja a dolgokat. A japánok is.

    where is the love ?
  • FoodLFG
    #4370
    Kaptak azok a koreaiaktól is... xD
    http://www.japanprobe.com/2012/08/12/south-korean-soccer-player-denied-olympic-medal-after-displaying-nationalist-propaganda-sign/

    Hát nem túl népszerű Japán némelyeknél. しょうがない
    És még azt sem lehet mondani, hogy nem adtak rá okot. Néhányan pedig lassan felejtenek, meg hát van benne egy divatutálat is persze.


    ez meg még ahhoz:
    http://www.japanprobe.com/2012/08/10/racist-tweets-after-u-s-soccer-victory-over-japan-japs-pearl-harbor-trending/
  • balintk
    #4369
    Sajnos Amerikában nem túl kiemelkedő a töri oktatás.
  • IMYke2.0.0.0
    #4368
    :))))))))
  • LasDen #4367
    a tavalyi földrengéskor is voltak ilyen agyas emberek....úgy látszik van egy réteg, ami folyton ezzel jön, ha a japánok fölé kerekednek valamiben...de a tavalyi vb döntő után nem volt ilyen nagy szájuk :DD
  • IMYke2.0.0.0
    #4366
    "Gratulálok" az amerikaiaknak: USA Football Victory Over Japan “Revenge for Pearl Harbor”

    "The well deserved reputation of Americans for tolerance and humility has been highlighted by a series of widely circulated Tweets trumpeting the USA’s Olympic victory over Japan as “revenge for Pearl Harbor” (two nukes and 70 years of suzerainty apparently not being enough), in the otherwise obscure and unwatched sport of women’s football – where the USA received a drubbing at the hands of Japan’s team in 2011, which was responded to with the expected good grace."
  • FoodLFG
    #4365
    retweeteltem egy ilyet a twitteren:
    AKB48の「永尾まりや」さんって人は可愛いとおもうよ!!(≧Д≦)みんな見て~ [kép]

    ezt kaptam vissza:
    リツイート初めてされました!ありがとうございます(^_^)/
    most ha jól értelmezem, akkor ez volt az első alkalom, hogy valaki retweetelte a tweetjét és köszöni.

    vissza szeretnék írni valamit, hogy vele együtt örülök (yeee) és hogy nincs mit, vagy valami hasonlót:
    よかったでず (^.^)y どういたしまして
    ilyesmire gondoltam, de nem tudom, hogy ezeket a szavakat egyáltalán ilyen helyzetben szokás-e használni. Szóval ha van valakinek jobb ötlete, azt szívesen veszem. :D


    Egyébként a z-kanji szótárába, mikor került bele a リツイート (retweet) szó ? Ez elég új lehet, mert a twitterrel együtt jött pár éve. Nem is tudtam, hogy azt a szótárat, amiből a z-knaji dolgozik, azt ennyire aktívan frissítik.
    A z-kanji jó kis program egyébként. kösz Zének azért!
  • balintk
    #4364
    Köszi.
  • RelakS
    #4363
    van az ONyomi (kínai), a kunyomi (japán) és az ateji, bár ez nem igazán olvasat. Az ateji inkább olyan, hogy "random" kanjikat összeraknak, és azt valahogy olvassák.

    Amúgy nem érdemes megtanulni szerintem, úgyis elfelejted. Jobb, ha a szavakhoz kötöd az egyes kanjikat, egy idő után érezni fogod, mit hogy kellene olvasni.
    pl az 生きる-nál ne azt tanuld meg, hogy "i", hanem azt, hogy "i.kiru". Később az 生かす-nál meg "i.kasu". Más kérdés, hogy az 生まれる szóban ez "u.mareru", de egy idő és némi gyakorlás után az agy megoldja :D
  • balintk
    #4362
    Érdemes az ON és KUN olvasást együtt tanulni a Kanjival, vagy kanjinként csak egyiket? Valamint ezen a kettőn kívül úgy tudom van még egy olvasási lehetőség, az melyik? És hogy különböztetem meg a többitől?
  • Győri Devi
    #4361
    vagyis a 2. és 3. nem megy. Első minden bizonnyal az alma a rajzból ítélve :)
  • Győri Devi
    #4360
    mert kisgyerek és lehet nem tudta? :)
    mondjuk a 4. képen az első háromra nem tudom mi lenne a jó válasz
  • RelakS
    #4359
    csak néhányba olvastam bele

    pl:

    Derült napon a parkban reggel hosszú, délben rövid, este megint hosszú, éjszaka eltűnik.
    Koromfekete mi az?

    csak azt nem értem, hogy ceruzával miért az van odaírva, hogy idő, ahelyett, hogy árnyék
  • Győri Devi
    #4358
    Sikerült megfejteni mind? Mert párra nem tudok rájönni. :D
  • RelakS
    #4357
    jóféle :] Még engem is lekötött :D
  • Győri Devi
    #4356
    Egy anyuka a fiának küldött képeslapjai közül. Gondolkoztató játékok. (saját kézírás és rajzok) :)
    http://imgur.com/a/pBzIw
    csak így linkelem mert sg nem szereti az imgurt :(
  • RelakS
    #4355
    Miért ne?
    Az egyik animében egy kislány neve az volt, hogy Marika :}
  • FoodLFG
    #4354
    jaja mo-ni-ka.

    Nem tűnik túlságosan Japánhoz köthetőnek. Lehet hogy csak demózni akarták a "japán írást" az ősöknek, a Mónika pedig japán kompatibilis név, így pont kapóra jött. :D
  • lucifer9393
    #4353
    Most, hogy megmondtad, hogy ez katakana, a szimbólumok alapján kikerestem, és valóban az a 3 szótag van rajta. Kösz szépen :)
  • lucifer9393
    #4352
    wow, ez komoly? Tudomásom szerint nincs nálunk Mónika, de hiszek neked akkor nem trágár, és kereteztethetem...
  • Győri Devi
    #4351
    Valakit Mónikának hívnak a családban gondolom, mert monika van ráírva katakanával. :)
  • lucifer9393
    #4350


    Tessék, kicsit nagy lett, bocs, nem formátoztam már. Lehet az egésznek nincs is értelme, csak szimbólumok.
  • Győri Devi
    #4349
    nyugodtan ide a topikba linkelheted vannak többen is akik megtudják fejteni neked vagy kíváncsiak rá :)
  • lucifer9393
    #4348
    Sziasztok, nem tudom jó helyen járok-e, de segítséget szeretnék kérni fordításban. Szüleim egyik régi könyvében találtam egy japán "plakátot" egy "szöveggel" (2 vagy 3 karakter) és szeretném megtudni mit is jelent. Nekik fogalmuk sincs róla, de egyszer, még mikor én nagyon kicsi voltam jártak nálunk japán emberkék a kultúránkról érdeklődtek, és gondolom akkor festhették. Szeretném bekereteztetni, mert mutatós, de fogalmam sincs mit kereteztetek. Küldök linket, ha valaki jelentkezik segíteni. Köszönöm :)
  • balintk
    #4347
    Köszi. :)
  • Győri Devi
    #4346
    Japán tv műsorok napi frissítéssel. Chrome-al ajánlott nézni mert néhány videót csak Kínában lehetne nézni, de van egy plugi(Unblock youku) ami ezt feloldja.
  • FoodLFG
    #4345
    Japántanulás:
    http://www.japanesepod101.com/
    http://youtu.be/UFP6VsSNNHo

    Ezt ismeri valaki ? Nem mintha nagyon rá lennék most indulva a tanulásra, de azért nyitva tartom a szemem, hogy milyen lehetőségek vannak. Mondjuk ez elég erősen fizetős cucc, úgyhogy valami nagyon jónak kellene lennie, hogy fizessek is érte. Mindenesetre egy kis része ingyenes szóval rá lehet kukkantani az anyagra.

    A nyitóoldal egyébként jól néz ki, és a videó vége is poén. A videóban pedig egy ismert jutubos japán csaj szerepel. yay o/ ismerősök. :D
  • RelakS
    #4344

    Orrvérzés a parton
  • FoodLFG
    #4343

    http://www.youtube.com/watch?v=DKNd87D5iI8

    Szerintem ez megjátszott, de attól még poén :D
  • IMYke2.0.0.0
    #4342
    Ha már... "I went to a Host Club in Japan" - és nőről van szó :)
  • IMYke2.0.0.0
    #4341
    Jó, mondjuk ez igaz :)
    Én is meglepődtem - sőt, erősen valószínű, hogy el is húzódtam - volna az arc- és karsimogatás miatt, na meg az italfizetés erőltetése okán.
  • FoodLFG
    #4340
    Ő nem annyira a pénzlehúzásra hegyezte ki a videóját, hanem az idétlen helyzetekre, amik előálltak. :D
  • IMYke2.0.0.0
    #4339
    Őszintén, mit várt a srác? Meleg hógolyót? Még szép, hogy a pénzére utaztak, még szép, hogy annak reményében, hogy az üzlet profitál belőle, mindent elkövettek...
    Itthon, és más, magát "civilizált" kultúrának nevező országban ennél sokkal-sokkal durvábban csinálják az egészet.
  • FoodLFG
    #4338
    Japanese Hostess Clubs: My Experience!

    http://www.youtube.com/watch?v=75HK1ikqZrA

    Ez aztán tartalmas időtöltés! :DD És még keményen le is húznak érte.

    A videó viszont poénos. Öreg japán csávó keményen tolta. Úgy érzem enyhén leszarta a hosztesz picsákat. Ha már úgyis fizetett érte, hogy ott bólogassanak, akkor már azt csinál, amit akar... xD
  • IMYke2.0.0.0
    #4337
    Kommentár nélkül - nézzétek.
  • balintk
    #4336
    Amúgy nem teljesen értem, hogy mi a probléma ezzel. Akit érdekel a kultúra és megteheti, az megnézi ezeket a dolgokat. A történelem, a múlt, a régi dolgok sokszor egybeolvadnak a jelennel és ez amúgy eléggé jellemző Japán kultúrára.
  • IMYke2.0.0.0
    #4335
    Engem is elsősorban az ilyenek érdekelnek. Eddig igaz csak 1 (egy) darab könyvet olvastam el Japán múltjáról, de igyekszem pótolni a kimaradtakat :)
    Nálam Japán =/= anime. Gyakorlatilag egyetem óta ki szeretnék jutni.