5017
  • RelakS
    #4536
    hébe-hóba benézek... illetve a kedvencek között van az oldal, ha van valami, látom.
    Viszont látom, hogy a saját oldalt pont egy éve frissítettem utoljára :(
  • Tardis
    #4535
    Na igen :) ki gondolta volna hogy itt sokkal többről van szó :D
  • balintk
    #4534
    Régi szép idők, amikor még az RTL csatornán ment a Son Goku...
    Nekem 4-5 évesen az volt az esti mese. :D
  • Győri Devi
    #4533
    Hát nem is tudom pontosan mikor kezdtem el először. Az a gond, hogy voltak nagyobb kihagyások meg ellustulások. Most azért lényegesen több erőt meg időt fektetek bele, de még azért még bőven van mit megtanulnom a vizsgáig, szóval nem lesz egy leányálom.
  • LasDen #4532
    nem, nem csak japánul lehet nézni animét
  • Tardis
    #4531
    N2? Az igen szép. Gratulálok sok sikert hozzá:)
  • Tardis
    #4530
    Én is így kezdtem. Először betegen kapcsolgattam a tv-t és a Jetix-re tévedtem. Azt hiszem ott volt talán. Néztem a Narutot mindig elkapcsoltam. Majd fáradt is voltam meg érdekes volt megnéztem. Pont a Chunin vizsgáért folyt a harc amikor 1v1-et nyomtak. Annyira megtetszett hogy elkezdtem nézni, mindig amikor elkaptam végignéztem. Majd szépen elfogytak és leszedtem Magyarul. Csak néhány rész készült el, ezért leszedtem Japánul. Az első rész után rájöttem hogy basszus... ezt csakis Japánul lehet nézni :) mint minden Animét. Aztán jött a többi Anime, nyelv szeretete, dorama, Japán dolgok, Japán csajok majd igazi Japán csajok :D azóta a bnőm is Japán ő tanítgat Japánul + tavaly decemberben voltam is Japánban 1,5 hetet vele. Szóval nekem is szépen lassan épülgetett fel:)
  • balintk
    #4529
    N2? Nem rossz. Mióta tanulod a nyelvet?
  • Győri Devi
    #4528
    Hát úgy elég sok mindenben. Azelőtt animéket néztem csak, de arról már leszoktam. Jelenleg mangát szoktam olvasni, drámák, filmek meg ezek a variety showk napi rendszerességgel. Nyelvvel is persze foglalkozom és idén megakarom csinálni az N2-es nyelvvizsgát, szóval most kőkeményen megy a kanji meg a szavak tanulása, még ebben a pillanatban is. :D
  • Tardis
    #4527
    Köszönöm tényleg hasznos így:) Te milyen szinten vagy érdekelt Japánban?
  • Győri Devi
    #4526
    Hát igen mert az oldal alapjában véve kínai. :D Nekem viszont nem szokott szaggatni, délelőtti és kora délutáni órákban szokott időnként lassú lenni, de az gondolom azért van, mert akkor leterhelt az oldal. Ha meg nem játssza le a videót, mert valami olyat ír, hogy csak Kínából lehet csak nézni, akkor a chromehoz le kell tölteni az Unblock youku plugint, illetve ha jelszót kér akkor a videó címe az.
  • Tardis
    #4525
    Köszi. Kicsit szaggat nekem valami miatt. Poén a reklámok Kínaiak :D amúgy hasznos az ilyen oldal szívesen várom az ilyen megosztásokat mert párom Japán és szívesen nézne ilyeneket Magyarországon. Váó.. most nézem. RelakS a házigazda? Őt még ismerem is :D szokott még ide járni?
  • Győri Devi
    #4524
    Hát sosem volt, egy túlzottan aktív topik :D
    De, hogy legyen valami a témával kapcsolatban is. Azelőtt linkeltem, egy oldalt ahova napi rendszerességgel lettek feltöltve japán tv műsorok, nos az átköltözött ide: új channel.
  • Tardis
    #4523
    Mintha kicsit elhagyta volna magát ez a fórum:)
  • Győri Devi
    #4522
    a Google idén is dolgozott a japán karakterek bevitelén :D
    PataPata
  • edios
    #4521
    ma fejeztem be bloody monday második évadját. pont ilyen sorozatra volt szükségem, köszi!

    kár, hogy harmadik évadról nem sok hír van, mert ha jól látom mangát már megírták hozzá több éve :(

    lehet, hogy japók nem harapnak annyira erre a terror-elhárítós témára, mint usákok, vagy koreaiak.
  • Marfy
    #4520
    Tudom hogy lepukkant, igénytelen, meg szar az egész, de ezért ennek is megvan a maga varázsa :D.
  • IMYke2.0.0.0
    #4519
    Azt-a-rohadt!
  • FoodLFG
    #4518
    jah, ezeket a naiv, rácsodálkozós, hatásvadász, "egy hetet voltam Japánban és jókat ettem" világutazó írásokat nem bírom. XD
    Nemrég volt egy hasonló az indexen is... :Ð


    Itt van egy másik kicsit értelmesebb, amit nem magyar panel prolik írtak magyar panel proliknak.
    http://www.nippon.com/en/in-depth/a01002/
  • LasDen #4517
    azt a lepukkant mindenit :D nagyo durva...de nem elég, hogy régi, még a szobák is tele vannak szeméttel :DD
    a game room meg tiszta múzeum, mindent lehet ott találni az elmúlt tizenpár évből :DD
  • Győri Devi
    #4516
    Az a komoly kollégium :D +pár kép gaming roomról(imgur link mert lusta voltam)
  • Győri Devi
    #4515
    Nem rég szedtem le a 3 részt azonban még nem került rá sor, hogy megnézzem, de sort kerítek majd rá mindenképpen. Tegnap a Hotaru no Hikarit fejeztem be éppen, kell valami új úgyis. :D
  • LasDen #4514
    van valaki aki látta a Always: Sunset on Third Street 2-t??? az első rész nem volt rossz, de ha csak olyan jó, akkor nem nézem meg....csodálkozva láttam, hogy tavaly már a 3. rész jött ki :D
  • Győri Devi
    #4513
    nem nagyon szoktam magyar hírportalokat olvasgatni szóval köszi :D
    Amúgy a pacsinkós rész ha igaz elég durva, mármint a bevétele. Mondjuk nem tudom mi jó benne. Viszont ilyen karaoke boxok lehetnének itt is. :D
  • LasDen #4512
    gondolom mindenki olvassa, de na.-..:D
  • Győri Devi
    #4511
    "Why I love grading English papers in Japan" by /u/bmdavis073


    és egy másik
    "My favourite Japanese high school English essay...
    My uncontrollable act.
    I have buried five cats and one fox since last April. In early April, on my way to school, I noticed a dead cat on the edge of the road. I put it away on the mount beside the road. On my way back home, I saw the same cat on the edge of the road. I didn't understand why the cat moved. I saw a very long internal organ outside. The scene gave me the creeps. I buried it with the help of my friend; I was relieved.
    In late April I found a dead cat in the early morning. I buried it. This is the second time, so I was not scared very much. I thought why I often saw dead cats.
    In the middle of May, I saw a black cat hit by a car. I carried it to the place suitable for putting it in the ground. School mates came to me, one after another, and helped me dig a hole in the ground to bury the cat. The eyes of the cat were half opened. Some organs were here and there. I picked them each by each wrapping with soft paper.
    On my way back from club activities when I was riding a bike, I saw three girls around a dead cat. I asked them how the cat was. It seemed to be dead was the reply. It was around 7:00. So I said to them "All of you can leave here. Leave it to me." The cat was too big. It took much time to carry and bury it.
    The next day I went to the place where I buried the cat. The cat was gone. I thought that I had buried it alive. But it was a wrong idea. The owner of the cat got it back. In the evening she came to my house to say thank you for burying the cat. She got my act over to anyone she met. Since then I have been called 'a cat burying girl'.
    In September I buried a dead creature. There is no one around me. So I went to a shop to borrow a shovel. The owner of the shop came with me to the spot. He told me that the dead creature was a fox.
    On Sunday in the middle of September, I buried a dead cat. It was very badly injured. I picked some organs coming out of the body with my hands. I was surprised that I had no creepy feelings.
    As long as I see dead cats I will keep on burying them.
    And I will be called 'a cat burying girl.'" by /u/japonica-rustica
  • LasDen #4510
    vagy a nézettség miatt rakosgatják vagy más műsorok miatt....ezt a kettőt tudom elképzelni :D
  • IMYke2.0.0.0
    #4509
    Egyben leszedem, torrentről. Majd.
  • RelakS
    #4508
    Atsu Hercegnőt előre megfontolt aljas szándékból kifolyólag egy órával későbbre, 16:45-re rakták... Hogy aztán Csütörtökön visszarakják a 15:50-es időszakba...
  • Pharaoh
    #4507
    Ez a tanár, hány tantárgyat oktat szerintem az egyetemi képzéssel is összefügg. Nálunk pár éve van olyan szabály, hogy min 2 szakot el kell végezni nekik, így 2 tárgyat is tud oktatni. Ahol ez nem így van ott max önszorgalomból végeznek el több szakot.
  • IMYke2.0.0.0
    #4506
    Ááááá, dehogy, én is imádtam a Janus Pannonius Tudományegyetem (később Pécsi T.E) pedagógus szakos gyakorló lánykáit nálunk, a gimiben :)
    De, köztük tényleg voltak szinglik is :)
  • EnxTheOne
    #4505
    Na végre valaki aki megért. :D

    imyke biztos jobban szereti/szerette a férfi tanárokat vagy nyugdijas tanánéniket :D
  • LasDen #4504
    2 évig dögös irodalom tanárunk volt középsuliban és mindig vártuk az óráit...én legalábbis igen :D jól tanított is, de jó volt nézni is :D és arról ábrándozni, hogy egy nap megdöntöm..:D
  • armageddon666
    #4503
    Jajj, Imy, a dögös tanárnők buknak a tanítványaikra és szinglik!! :D
  • IMYke2.0.0.0
    #4502
    Mire mennél azzal, ha dögös tanárnőd lenne, ha: miközben te a diákja lennél, őneki meg bizonyosan volna/van férje/pasija, akinek önálló keresete, lakása, autója stb.?
  • EnxTheOne
    #4501
    Nálam:
    általánosban 2 tesi tanárt ismertem, egyik tesi-biosz, másik tesi/földrajz.
    Gimiben is tanított valamilyen mást csak nem minket :D

    Gimiben az angol nyelvtanárunk taníthatott volna még oroszt is, csak nem volt senkinek olyan órája :D Német tanárnő is taníthatott volna még valamilyen más nyelven :S

    Info tanárunk tanította a matekot is :D

    Talán csak a biosz tanárnő nem tanított nekünk mást :S


    De a legfurcsább az hogy nincs egy dögös tanárnőm se, mindegyik közelebb van a nyugdíjhoz mint a diploma osztóhoz. :(



  • IMYke2.0.0.0
    #4500
    Nem aprózzák el magukat a tanárok - szerintem, ez így a jó. A saját területén lehet profi.
  • armageddon666
    #4499
    Fejlettebb ország, meg tehetik hogy több tanárt tartanak. Tanárok megtehetik hogy csak egy tárgyat tanítsanak. :)
  • LasDen #4498
    én még csak a 2. résznél tartok...legalábbis HD-ban nem találtam letöltést
    a HaroRangers csinálja, lassan de biztosan :D
  • Győri Devi
    #4497
    Én is nem olyan rég néztem meg a 2012es verziót. Kár hogy Sugi-chan keveset szerepelt benne (tesitanár). :D

    De alapból is egy osztály homeroomja volt amellett meg tanít valami tárgyat de hülye hozzá, szóval tanít ami éppen eszébe jut. :D