5017
  • EnxTheOne
    #4576
    Csak miattad van itt? huh, de irigy vagyok :D
  • Tardis
    #4575
    Nem tetszik neki. Ide csak miattam jött, hogy velem legyen de szerintem már bánja :) nem nagyon lát pozitívat Magyarországon. Szereti a Lángost és 1-2 ilyen dolgot és ennyi. Valljuk be nem sok egy egész országban. (Ja igen szereti a Budai várat a Dunát és a Lánchidat) Lánchídra amúgy van Kanjiuk is
  • EnxTheOne
    #4574
    Egyébként az asszonyodnak mi a véleménye arról hogy ugyan azért a munkáért itt sokkal kevesebb pénzt kap mint otthon? Illetve, miért pont Magyarországot választotta, mi vonzotta? Ha én japán, vagy nyugat europai lennék biztos hogy nem Magyarisztánba jönnék :D
  • RelakS
    #4573
  • Tardis
    #4572
    hehe:D micsoda tanulópartner / társkeresés bontakozik itt ki :D
  • IMYke2.0.0.0
    #4571
    Akkor előnyben vagy hozzám képest. Gondolom, a fizimiskád is tetszetősebb a lánykáknak, mint az enyém :)
    Az életkorodról nem is beszélve :(
  • EnxTheOne
    #4570
    én 170-172 cm, és kb 70 kg :D De sportolok :D
  • IMYke2.0.0.0
    #4569
    Aranyos tanulótárs lánnyal minden megtanulandó egészen más megvilágításba kerül.
    //Én "csak" 92 kg vagyok (voltam, legutóbbi méréskor), 180 cm-hez.
  • RelakS
    #4568
    Én is jelentkeznék, bár lehet, hogy nem aratnék nagy sikert a 110 kilómmal :D
  • EnxTheOne
    #4567
    Egyedül tényleg szar tanulni, de ha többen vannak, akkor ösztönözhet is :D Föleg ha egy aranyos lány a tanulotárs :D

    Tardis, ha az egyik magyarországon lévö barátnöje barátot szeretne, akkor majd gondolj rám ^^

  • RelakS
    #4566
    Ja, én is szívesen átruccannék japánul tanulgatni (mármint Tardisékhoz ;) ), de ha itthon saját szorgalomból sem megy, akkor nem látom értelmét :S

    lustadisznaja :D
  • IMYke2.0.0.0
    #4565
    A húgom foglalt már (idén lesz az esküvő), én meg "egyenes" vagyok - így, nálam is maximum a nyelvoktatás és a jó értelemben vett barátkozás jöhetne számításba. E két utóbbiból viszont ÉN tuti profitálnék :)
    Szegény japán tesók lehet, hogy lefáradnának tőlem :)
  • Tardis
    #4564
    igen :D ahogy Relaks mondja van 2 bátyja :D ezekkel szolgálhatok nektek is sajnos:D
  • EnxTheOne
    #4563
    Hát boldog vagyok heteroként :D



    Egyébként még szerintem japánul is tanithatna, igaz az órák angolul lennének.
  • RelakS
    #4562
    Mintha azt mondta volna régebben, hogy bátyja van. Az nem jó?
  • EnxTheOne
    #4561
    Nincs egy huga? :D
  • LasDen #4560
    örülök, ha segíthettem :)

    am van még egy, ahol tuti nem kell semmilyen nyelvet tudni...takarító :DD
  • edios
    #4559
    sajnos már nem emlékszem, hogy kis-, vagy nagydoktori kell hozzá.. :)
  • RelakS
    #4558
    annak is valami vizsgával kell rendelkeznie, nem?
  • edios
    #4557
    idegenvezető? elég kézenfekvő ötletnek tűnik, mivel sok a japán turista és a kultúrá(k)ban is otthon van.
  • Tardis
    #4556
    Múzeum jó ötlet köszönöm. Olyan helyekre gondoltam én is ahol csak Japán vagy Angol kell. Csak ezekre szerintem nem lehet neten jelentkezni, személyesen kell kilincselni.
  • LasDen #4555
    még ami eszembe jutott, múzeum?
  • IMYke2.0.0.0
    #4554
    Jogos - ésszerű indokok.
  • Tardis
    #4553
    Követségen nincs, Japán alapítványban is kihalásos alapon:)

    Ahhoz hogy kimenjek, hasznosnak kéne lennem Japán számára. Ott nem ilyen egyszerű tartózkodni mint Magyarországon :) Nem tudok Japánul, és nem is tudom milyen melót tudnék végezni. Illetve mivel nem Japán vagyok, minden munkáért kevesebbet kapnék mint egy Japán. + párom fél a földrengésektől, a Tsunami óta nem érzi magát valami jól. + nagyon jól fizető állásom van Magyarországon. Elég sok ok :) majd ha itt lesz melója + sokat össze tudunk szedni időben pár év alatt felkészülhetünk a Japán létre. De köszönöm a tanácsokat
  • IMYke2.0.0.0
    #4552
    Én Tardis helyében kimennék vele, 100% :)
  • RelakS
    #4551
    O_o
    Miért nem te mész ki? :)
  • LasDen #4550
    követség?? vagy a másik ami eszembe jutott, a japán alapítvány?
  • Tardis
    #4549
    Van valamilyen ötletetek hogy egy 25 éves Japán lány milyen munkát tudna elvégezni Magyarországon? (barátnőm). Magyarul nem tud vagy csak nagyon keveset. Angolul nagyon jól tud + Japán perfect természetesen. Végzettsége itthon sokat nem ér (Nemzetközi kultúra)
  • Tardis
    #4548
    hehe milyen kis aranyosak :D
  • Győri Devi
    #4547
    a nyelvbotlás hatalmas :D
    結ばれる運転

    kicsit más: Japánban élő külföldiek tapasztalatai a mindennapi életről

    (van feliratozott verzió is a megjegyzésben)
  • RelakS
    #4546

  • Tardis
    #4545
    :D hát igen régi motoros vagy. Nekem még volt fiókom 2007-ben csak annak már minden adatát elfelejtettem ezért csináltam újat.
  • RelakS
    #4544
    törzshely 11 éve (úristen, vén fasz vagyok)
  • Tardis
    #4543
    a fene :D lebuktam :) Nagyon meglepődtem amikor megláttam itt a nevedet.
  • RelakS
    #4542
    Dehogynem :)

    Konoha Tardis a Japánban fórumról, hacsak nem névazonosság van...

    el akartam kezdeni amúgy a Dekiru-t... sajnos visszapattantam róla :S Merthogy még az ELO kiszótárazásával sem végeztem
  • Győri Devi
    #4541
    jelenleg ezt gyúrom: 日本語総まとめ N2 漢字
    ennek a szériának még megvan pár könyve digitálisan is, illetve még a 新完全マスター sorozatból is, meg most várom, hogy meghozza a postás két ilyen vizsga felkészítő könyvet, de kicsit késik szóval aggódóm, hogy elveszett valahol a rendszerben...
  • Tardis
    #4540
    RelakS én ismerlek téged de lehet hogy itt a fórum név alapján nem tudod ki vagyok :D
  • balintk
    #4539
    Találtam pár Japán variety show-t Angol felirattal, csak sajna 2010 óta nem frissítették az oldalt.
    http://jfansubs.livejournal.com/

    Ha valaki esetleg tud valami hasonló oldalt, ahol van angol felirat, akkor linkelje légyszi.
  • EnxTheOne
    #4538
    Azt megkérdezhetem hogy miböl tanulsz? Elon és dekirun kivül?
  • RelakS
    #4537
    ment mostanában a Viasat 6-on a DBZ, de csak az 52. részig :(