514
  • NEXUS6
    #32
    "Lehet és kell is foglalkozni az antigravitációval, de először is a hátterét kell kikutatni, tehát nem közvetlenül az antigravitációs járművek fejlesztése a cél, hanem magának az ismert fizikának kell választ adnia arra, hogy a lehetséges-e az antigravitáció, ill. milyen jelenségek felelősek pl. a Pioneer szondák pályakitéréseire. "


    Ez egy ördögi kör, a kísérleteket a jelenlegi tudásunk alapján tervezzük meg, vagy is ha tökéletesen csináljuk akkor végül is csak a meglevő ismereteinket fogjuk tudni megmagyarázni.
    Másrészt jó ha van komoly tudományos ismeret a technológiánk mögött, de ez sokszor szükséges de nem elégséges feltétel.
    A mai tudásunk kizárja az antigravitációt?
    Végül is nem.

    De mindíg szükség van egy effektusra is, ami a mi léptékünkben lehetővé tesz egy általános törvény kiaknázását.
    Van ilyen? Igen, pl a Biefeld-Brown effektus.
    De ez még mindíg nem elég!

    Az atombomba fizikai alapja szélesebben a gyenge kölcsönhatás és rádioaktivitás.
    Szűkebben viszont a nehéz magok láncreakciója, mint effektus.

    Ha viszont a nagyhatalmak nem áldoznak erre annnyi pénzt, amire elötte és talán még utána se áldoztak, akkor ma sincs se Lenin atomjégtörő, se paksi atomerőmű. Sajnos szükség volt egy mindent felülmúló fegyverre.

    A Biefeld-Brown effektus kb annyi ideje ismert mint a láncreakció, viszont az antigravitáció a jelentés szerint semmi olyat nem fog produkálni, amit a mai technológiával ne tudnánk elérni, legalább is a tudokosok szerint.

    Amúgy a gőzgéppel is elszórakoztak pár száz évig az emberek, akár az un. örökmozgókkal, mire valamire jutottak vele!
  • M2 #31
    Balgaság azt gondolni, hogy csak egy antigravitációs hajtómű kell, arra felpattanunk, jó nagyot rúgunk a földbe, és már meg sem állunk a holdig!

    Mindegy hogy mi a gravitáció, a téridő torzulása vagy a gravitonrészecskék árama, egy dolog biztos: működik az energiamegmaradás törvénye. Tehát antigravitációs géppel x magasságba juttatni egy testet pont annyi energiát követel majd meg mint a jelenlegi gépeinkkel. A többi fantasztikum...
  • The Termentor
    #30
    mint a Verne regenybe nem???
  • The Termentor
    #29
    a szomszednak elektromos a verdaja.
    pfuj en olyan gusztustalan autot nem lattam meg. de azer jo hogy elektromos, ezer tisztelem a tatat. :)
  • golden dragon
    #28
    Igazából annyira nem értek hozzá, mert nem vagyok fizikus, de a következő 2 megoldást miért nem használják bolygóközi utazásra, mert ezek már nagyjából kivitelezhetőek?
    1. raknának az űrhajóra néhány ion hajtóművet, a kezdeti lökést meg megadná pár rakéta
    2. plazmahajtóművet, mert ezt ha jól tudom már kicsiben megcsinálta és tesztelte a NASA
  • golden dragon
    #27
    Pl. az amerikai haditengerészet fejlesztés alatt álló új rombolóihoz 150 km hatótávolságú GPS irányítású rakéte póthajtásos lőszereket használnak, szóval van olyan elektronika ami bírja a gyorsulást.A baj inkább az, hogy egy komplett műhold nem bírná ki, meg ahhoz bazi nagy ágyú kellene, hogy egy olyat kilőjön a világűrbe...
  • grebber
    #26
    Mondom összefognak ufokkal azt lesz itt jó űrgép mert ami az UFOk-nak van az nem gynege eresztés.
  • p00h
    #25
    nem pont ilyennel foglalkoznak a magyarok is? nemrég volt vmi ilyesmi hír h építenek a magyarok is ilyet...
  • [NST]Cifu
    #24
    Ilyenkor mindig fel lehetne tenni a kérdést: ki jár elektromos autóval? Mert kapható, megvásárolható. Rá vagy kényszerítve a belsőégésű motorral szerelt járműre? Nem. Akkor? Jah, hát az elektromos autó hatótávolsága kicsi, nem gyorsul úgy, lassú, és egyébként is...
    Nem csak a cégek hibája, hanem a tied, az enyém, a miénk is!!!
  • [NST]Cifu
    #23
    jó mi? Az elfogulatlan kutatók.. Az itteni fórumozó fizikusok mindig tagadják, hogy ilyen nincs.

    Akkor két másik szöveget idéznék a cikkből:

    De Matos elmondta, az ESA részben azért készíttette el a gravitáció szabályozásáról szóló felmérést, hogy megállapíthassa vajon a gravitáció egy kvantum elmélete felfedhet-e olyan hézagokat a jelenlegi ismereteinkben, amit az űrtechnika hasznosíthatna.


    Azonban nem a relativitás mondja ki az utolsó szót a tárgyban. "A gravitáció nem illik bele a részecskefizika standard modelljébe" - írja Clovis de Matos, az ESA tanulmány műszaki lektora.

    Szerintem mindenki tisztában van vele, hogy itt arról van szó, hogy a tudományos ismeretekre kell alapozni, hiszen ez az 'ismert' és 'kiszámítható' tudásunk. Lehet és kell is foglalkozni az antigravitációval, de először is a hátterét kell kikutatni, tehát nem közvetlenül az antigravitációs járművek fejlesztése a cél, hanem magának az ismert fizikának kell választ adnia arra, hogy a lehetséges-e az antigravitáció, ill. milyen jelenségek felelősek pl. a Pioneer szondák pályakitéréseire. Ez viszont érthető okokból nem az ESA feladata, tehát érthető az, hogy a két tudós azt írta a jelentésében, amit.
    Kicsit olyan, mint a perpetuum mobile kutatása. Annak felkutatására is komoly mennyiségű erőforrásokat áldoztak hajdanán, mégis mindegyik kudarcot vallott...
  • [NST]Cifu
    #22
    Antigravitáció az Amerikai Hadseregben? Ez érdekes. Kár hogy csak fikció, és fantázia, nyema tény. :)

    Még az Amerikai Légierő is csak lifter-hez hasonló megoldásokon (a B-2A a legelfogadottabb nézet szerint valószinüleg ezt használja a hagyományos hajtóművei mellett) és az új kémiai hajtóműveken gondolkozik ill. fejleszt...
  • fishguy
    #21
    volt eccer 1 újság nálam kölcsön amibe a csillagközi utazásalternatíváját kellet aszem amcsi meg japán egyetemistáknak kidolgozni a földtől a tau ceti-ig ami asszem 121 fényév volt is 1 pár alternatíva a három legjobb a következő volt(fejből mondom és régen olvastam szal lehet hogy nem minden stimmel):
    1.:elfognak 1 elég nagy meteort a naprendszer határán és betelepítik a közepét aztán kurvasok hajtóművel pályára állítják lesznek benne hidroplonikus telepek szal megmaradnak az emberek pár ezer évig de kell hozzá kb 50.000 önkéntes is
    2.:építenek 1 faszás űrhajót ami megy majd oda 100-200 évig szal nem kell hozzá olyan sok kaja meg sör és két meghajtási altrnatíva va 1-egy kurvanagy felületű fólia ahol felrobbantanak negyzetméterenként 1 atombombát az fegyorsítaná annyra hogy hűdengyon namost itt aza probléma hogy ninsilyen anyag ami kibirna ilyenfelületi feszültséget mert úgy max 0.1 mm vastag lehet hogy ne legyen túl nagy a súlya(az atombombák számával nem hiszem hogy gond lenne ha az usa előadná a rejetett készleteit ) 2-a másik mód az volt hogy az űrhajót a földről tolják egy lezersugárral ami úgy 4000 terravattos itt az volt a bibi hogy megincsak nincs olyan anyag ami kibirná ha ráirányítanák a sugarat a másik bibi hogy a föld napi energiatermelése nem haladja meg az 1200 terravattot szal még gyurni kéne ott is kicsit(majd bekapcsolják mind a négy blokkot csernobilban asz meglesz a nafta.Ami nagy probléma és mind a 2 esetben fennált az hogy hogyan fékezik le a hajókat ha elérték a céljukat(????)
    3.:ez valami antianyagos meghajtás vol de már nem emlékszem pontosan sajna de azt írták hogy tú instabil lenne 1 ilyen hosszú útra
  • fishguy
    #20
    ha már olcsóbb kijutásról beszélünk akkor meg kéne emliteni hogy nagy röppályájú ágyukkal is sikerült alacsony geostacionárius pályára állítani kisseb testeket...na ha ezt nagyonnagyba megcsinálják akkor mehetnek ki aprópézér az ionoszféráig, viszont az tény hogy ember azt a gyorsulást soha ki nem bírná meg a mai szuperérzékeny műszerek nagyrésze se szerintem...De akkoris van ilyen megoldás is
  • NEXUS6
    #19
    A Biefel-Brown effektus, nem azonos azzal, ami a liftereket hajtja!!!
    Az utóbbi valóban ionszél.
    Az előbbi viszont vákuumban érvényesül inkább!

    A kettő effektus mondjuk akár ki is egészíthetné egymást, atmoszféra határáig valami hidrodinamikus ion meghajtással, onnan meg jöhet a Biefeld-Brown effektus.

    Csak valami bazi áramforrást kéne előbb kitalálni, bár szükség megoldásnak talán az atom se lenne rossz.;)))

    Aki mondjuk Gagarinon szocializálódott, az nem feltétlenül gondolkodik ilyenben. Persze egy bazi rakéta eccerűbb felépítésű, nagy kár hogy csak egyszerhasználatos;(((
  • fishguy
    #18
    én tök laikus vagyok a témához de egyszer olvastam hogy az oroszok a 80'as években az ultravezeők abszolút nulla környéki viselkedésénél már tapasztaltak olyat hogy megváltozott a gravitáció mert egy pénzérme nagyságú ultravezető elkezdett lebegni meg minden...szal nem lehet olyan ismeretlen a téma mint azt mondják.Szerintem míg megéri a cégeknek előállítani azt a töménytelen mennyiségű aszimetrikus-dimetil-hidrazint addig itt se lesz előrelépés mint az alternatív erőforrású járművek terén se csak mikor elfogynak a fosszilis energiahordozók nehogy túl nagy legyen a kapkodás egy új alternatíva kidolgozásárban és elkapkodják, mert a világgazdaság meg a civilizáció meg majd jól összeomlik....én szoltam előre
  • golden dragon
    #17
    Egyébként meg ha jól értem, ezt csak arra használnák, hogy olcsobbért jussanak ki az űrbe...azért szerintem első lépcsőnek az is megtette volna, ha megépítik a Venture Star-t vagy olyan mágneses gyorsító pályákat használnak, vagy felrakják a gépet egy nagy utasszállítóra és az lesz az első fokozat....szóval lehetne válogatni a módszerek közül, amik szintén csökkentenék 1-2 nagyságrenddel az űrbe kijutás költségeit
  • golden dragon
    #16
    Ejej!Meddig kell még várnom az Omega rombolómra?Peidg már mikor feladtam a rendelést!
  • Jobrog
    #15
    De azis igaz hogy valami alapján el kell indulni,csak nem szabad szemellenzősnek lenni.
  • Jobrog
    #14
    Hát nem tudom...anyám fizika tanár volt aztán továbbképzésekre kellett járniuk és ott mutattak olyan filmet hogy valahol Olaszországban megcsinálták hogy dombon felfele gurult egy labda meg ilyenek..régen volt már nem emlékszem csak pont ez volt a lényeg hogy amit tanítanak fizikából nagy része nem igaz. akárhogy is van,nem szabad a tanult dolgokhoz foggal-körömmel ragaszkodni. Gondoljatok csak Einstein elméletére amit végül saját maga cáfolt meg...
  • grebber
    #13
    Az ufo-kal együtt kidolgoznak ugyis egy fasza űrhajót egyszer.
  • mrzool
    #12
    "Akkor bizonyára hallottál a Biefeld-Brown effektusról is"

    Ha a különféle lifterekre és egyebekre gondolsz, természetesen hallottam róla, hiszen egy több mint 70 éves technikáról van szó. A NASA 'Breakthrough' programjában megvizsgálta ezt is, és elvetették, mint a jövő meghajtási módszerét. Hiszen nem másról van szó, mint ion-hajtásról (ionszél), antigravitáció senkinek a fejében fel sem merült.

  • jeec
    #11
    "Eredményeik szerint az inerciális tömeg csökkentésének nincs hatása a kilövéshez szükséges üzemanyag mennyiségére, míg kizárólag a gravitációs tömeg megváltoztatása - mondjuk egy gravitációs pajzzsal - nem segít, hacsak szinte nem teljes a gravitáció kizárása."
    Ezek a mondatok szerintem logikailag nem helyesek.

    Pl. inerciális tömeg lecsökkentése révén sikerülhet kevesebb energiával felgyprsítani (mondjuk vizszintes pályán) egy kilövendő járművet, ami aztán a sesbességét megtartva, a mozgás irányát felfele módosítva máris nagyobb kezdősebességgel indul kevesebb energia (üzemanyag) felhasználással, mint ha ugyanezt az inerciális töeg megváltoztatása nélkül érnék el.

    A gravitáló (itt: vonzott) tömeg (tehát ami a súlyerőt létrehozza) megváltoztatása szintén üzemanyagot spórol meg, még akkor is, ha csak akármilyen kis hányadával sikerül is azt csökkenteni.
  • wapee
    #10
    Akkor bizonyára hallottál a Biefeld-Brown effektusról is. Arról is bizonyára hallottál hogy a NASA is foglalkoz(ik/ott) vele.
    Ok. Visszamegyek tanulni.
  • mrzool
    #9
    "Az antigravitációt már rég használják az amerikai hadseregben. Nem értem, a technika is közkézen forog. "

    Ha ennyire régóta használják, sőt, közkézen is forog, akkor mutass már néhány hiteles forrást.. LOL, menj vissza az iskolába, és tanulj, nem kell ám mindenféle mesének bedőlni.:)
  • HUmanEmber41st
    #8
    Ha ismétlem ha hihetünk a megfihyeléseknek, akkor az UFO-k rendelkeznek a gravitációt semlegesítő berendezéssel (1 helyben lebegés látható hajtómű nélkül, fékezés nélküli irányváltoztatások stb)
    szerintem az antiG összefügg a csillagközi utazás módjával. Lehet, hogy csak így lehet megtalálni vagy átmenni a féregjáratokon
    Már ha vannak egyáltalán féregjáratok

    De azért jó, hogy ilyen elfogulatlan tudósokra bízzák a kutatást:

    "..mezejéből nem érnék meg az erőfeszítéseket. Azonban több hasonló meghajtási elveken dolgozó tudós vitatja a fenti megállapítást. "Én ezt a megállapítást, még ha helytálló is, érdektelennek és teljesen mellékesnek tekintem" - mondta James Woodward, aki a NASA megbízásából dolgozott a gravitáció szabályozású meghajtáson. "

    jó mi? Az elfogulatlan kutatók.. Az itteni fórumozó fizikusok mindig tagadják, hogy ilyen nincs. Főleg Bíró András. Valami teljesen ideálisnak, emberi hibáktól teljesen mentesnek állítják be a kutatásokat.
    Pedig itt az élő példa, még az sem hiszi el és nem bízik benne, aki a kutatással meg volt bízva.. Csak kijelenti, hogy ez nem ér semmit, aztán kész.
    A nagy tudományos fejlődés..
  • wapee
    #7
    http://jnaudin.free.fr/lifters/main.htm

    Ú.n. lifter

    Az antigravitációt már rég használják az amerikai hadseregben. Nem értem, a technika is közkézen forog. Ennyire hülyék a NASA-nál?

    Jean Louis Naudin honlapján egyébként van több érdekes "találmány".
  • bashar
    #6
    Én szkeptikus vagyok az antigratvitációval kapcsolatban. Túl sci-fi.
  • Magnetic
    #5
    Csak mert még iskolában vannak a fő elmélet gyártók :)
    Egyébként viszont tényleg több energiát fektethetnének ebbe a kutatásba.
    De mint Picador mondta, oda lenne az olajra épülő gazdaság, és ez lehet nem tetszene mindenkinek :)
  • haxoror
    #4
    Kit érdekel az antigravitáció, az örökélet-elixírt találják fel de gyorsan :D
  • Dömper Ármánd
    #3
    A cikk már egy órája van kint, és még egy összeesküvéselmélet sem látok a fórumon. Most kicsit csalódott vagyok. :)
  • Picador
    #2
    Szerintem épp itt lennne az ideje, hogy nagyobb erőket koncentráljanak az antogravitációs elméletek elemzésére és tökéletesítésére. Egy ilyen felfedezés akár romba is döntheti az olajra épülő gazdaságunkat...
  • Killgore
    #1
    De brutál