514
  • BiroAndras
    #434
    "Hm. Logikai kapu nem= tranzisztor. Több tranzisztorból épül fel minden kapu (akár NAND, akár más). Tranzisztorból alapvetően két féle van, és mindkettőre szükség van, nehéz lenne csak az egyikből építkezni."

    Azért ennyire ne nézzél hülyének. Meg nem is tudom, hogy hogy hámoztál ki olyan állítást az írásomból, hogy "Logikai kapu=tranzisztor".
  • HUmanEmber41st
    #433
    Noén...noén...aztnemtudom....
    300 vagy 30 ezer??? mittudomén...
  • dez
    #432
    Tehát, ha elolvasom, tutira 100%-os krisna-hívő leszek, aki már nem kételkedik semmiben (amiről ők beszélnek)..?
  • HUmanEmber41st
    #431
    Talán nem vitatkozni kellene, hanem megismerni...aztán nem írogatni zöldségeket.. :) :) :)
  • dez
    #430
    Írni sokmindenről lehet.. A krisnások számára "ismert" az egész univerzum, az összes istenével, stb., de érdekes módon pl. meditálni egyátalán nem tanulnak. Nem érdekes...? (Számukra a megvilágosodást könyvből tanult "tények" jelentik.)
  • HUmanEmber41st
    #429
    Ennél régebbiek ??? Mármint a Vaisnava-dharmánál régebbi ????????
    A Srímad-Bhágavatam ír egy 1 millió évesnél öregebb templomról is...
  • dez
    #428
    Hja, 1-2x jót vitatkoztam azokkal a krisnásokkal.. :)

    Inkább régi meditációs iskolák könyveit lehetne olvasgatni (mondjuk jobb csinálni, mint olvasni róla). Tulajdonképpen sok vallásba azok tudásanyagának egyes részei épültek be (amik passzoltak az adott valláshoz). De a pszichológiában sem teljesen ismeretlen fogalmak ezek.
  • HUmanEmber41st
    #427
    Bocs Cifu, de "Könyvajánlat Morgónak:"
    Szóval Ő kérdezte, hol lehet ezeknek a dolgoknak utánanézni.Majd Ő elolvassa, aztán vélemény alakít ki róla.
  • [NST]Cifu
    #426
    Az ilyen krisna-könyvek egy részét olvastam (a 90-es évek végén kettőt nem tudtam lépni a Déli-pályaudvaron, hogy ne szólítson meg egy krisnás), de kb. ugyanannyira lehet őket hiteles és tényszerűnek tekinteni, mint a tórát vagy a keresztény bibliát. Érdekes dolgokat lehet bennük olvasni, de nem ezekből fogod megismerni a világ és a szellem működését...

    A Biblia esetén felhívnám a figyelmed arra, hogy kik is írták azt a bizonyos könyvet, és hogy ugyanaz igaz rá, mint a fent említett krisna-könyvekre! Kétségeim vannak afelől, hogy egy vallás könyveit lehet-e egyáltalán ilyen szemszögből komolyan venni...
  • HUmanEmber41st
    #425
    Sríla Prabhupád könyveit árulja minden Krisna- tudatú.. természetesen magyarul
    Srí Chinmoy könyveit (ha nem találod a könytárban) kölcsön is tudod kérni: Madal Bal Kft-től ha még él, ez a címük : [email protected]
  • morgo
    #424
    koszi, utananezek.

    "A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupád: Bhagavad Gíta, Srímad Bhágavatam"

    ez magyarul van?

    "Transzcendentális meditáció tanfolyam"

    maradjunk a konyveknel.

    "Máté, Márk Lukács, János Evangéliumai / Biblia Újszövetség /"

    bibliaba egyszer probaltam beleolvasni, de nem volt hozza turelmem...

    a tobbit megkeresem.
  • HUmanEmber41st
    #423
    Ha ezekből egypárat elolvasnak a tisztelt materialista urak...
  • HUmanEmber41st
    #422
    Könyvajánlat Morgónak:
    A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupád: Bhagavad Gíta, Srímad Bhágavatam
    Máté, Márk Lukács, János Evangéliumai / Biblia Újszövetség /
    José Silva : Agykontroll
    Transzcendentális meditáció tanfolyam
    Srí Chinmoy: Meditáció, Fülöp Sándor Gunagriha : A harmadik kívánság
    Khalil Gibran könyvei
  • dez
    #421
    Egyébként kimondottan a lélekvándorlásról szóló, sok esetleírást is tartalmazó könyv pl. Raymond A. Moody Élet az élet után c. könyve, és ennek folytatásai.
  • dez
    #420
    "nem, a kerdeseimre szeretnem a valaszt."

    Ez kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, mi az a gravitáció.

    "igen, arra valaszolva, hogy azt mondtad :
    """viszont adatok nelkul nincs tanulas;)"
    De van tudás."""

    Nem annak tudatos tudására gondoltam, hogy pl. előző életében pék volt. Hanem pl. hogy a kenyérrel szemben valamilyen tudatalattiből jövő kötődése vagy utálata van, aminek nem található jelenkori oka.

    "csak olyan szempontbol, hogy bizonyitekkent akartad hasznalni, hogy "Hidd el, hogy nem teljesen hülyék "találták ki" (puhatolták kifelé évszázadokig, stb.)."""

    Hát pl. hogy a filozófusok (bár - miközben filozófiáknak nevezeik, ez a dolog nem teljesen az, de mindegy) nem szeretik a következetlenségeket, főleg olyanokat, amiket laikusnak is könnyedén ki lehet szúrni. A vallások dogmáit viszont régebben nem volt divat kritizálni.
  • morgo
    #419
    "Hm, 1-2 könyvből akarsz elsajátítani egy másfajta gondolkodásmódot?"

    nem, a kerdeseimre szeretnem a valaszt.

    "Az nem nagyon fog menni. Az ilyesmi évekbe tellik, ha egyátalán sikerül."

    Ez így inkább csak arra jó, hogy legyen mi alapjan kritizálnod a saját mostani gondolkodásmódod alapján..

    "Azt írtad: "Valami alapjan dontenie kell." "

    igen, arra valaszolva, hogy azt mondtad :
    """viszont adatok nelkul nincs tanulas;)"
    De van tudás.""

    "Most akkor bele kellene menni a vallás és a filozófia különbségeibe?"

    csak olyan szempontbol, hogy bizonyitekkent akartad hasznalni, hogy "Hidd el, hogy nem teljesen hülyék "találták ki" (puhatolták kifelé évszázadokig, stb.).""
  • dez
    #418
    "Akkor egyezzunk meg, elmegyek a konyvtarba, kiveszek ket konyvet amit a konyvtaros ajanl, es ha nem talalom a valaszt a kerdeseimre, akkor ajanlasz te konyvet?"

    Hm, 1-2 könyvből akarsz elsajátítani egy másfajta gondolkodásmódot? Az nem nagyon fog menni. Az ilyesmi évekbe tellik, ha egyátalán sikerül.

    "Nem, nem arrol volt szo abban a kerdessorozatban. olvass vissza!"

    Azt írtad: "Valami alapjan dontenie kell." - ez tudatosan kezelt információkon alapuló döntésre utalt.

    "Szal nincs humorerzeked?;)"

    Van, de attól még nem "idétlenkedek el" mindent. :)

    "megpedig milyen szempontbol?"

    Most akkor bele kellene menni a vallás és a filozófia különbségeibe?
  • morgo
    #417
    "Ez így inkább csak arra jó, hogy legyen mit kritizálnod"

    Akkor egyezzunk meg, elmegyek a konyvtarba, kiveszek ket konyvet amit a konyvtaros ajanl, es ha nem talalom a valaszt a kerdeseimre, akkor ajanlasz te konyvet?

    "Arról volt szó, miért nem válnak tudatossá az emlékek."

    Nem, nem arrol volt szo abban a kerdessorozatban. olvass vissza!

    "Szal nem ismered a "x+" jelőlésmódot?"

    Szal nincs humorerzeked?;)

    "Nem egészen ugyanaz egy vallás és egy filozófia."

    megpedig milyen szempontbol?
  • dez
    #416
    Nem egészen ugyanaz egy vallás és egy filozófia.
  • dez
    #415
    "En sem hiszem, hogy eleg, csak kiindulasnak lenne jo."

    Ez így inkább csak arra jó, hogy legyen mit kritizálnod a saját mostani gondolkodásmódod alapján..

    "mert szerinted akkor milyen kapcsolatban van a tudat es a lelek?"

    Na ez jó kérdés, mindenesetre nem ugyanaz a kettő. Már írtam rá egy hasonlatot (ahogy én gondolom). Bár az a hasonlat a tudat-tudatalattira is igaz. Talán a lélek a köv. minőségi lépés a tudatalatti után.

    "ja igen, es egy trauma is lehet peldaul balesettol, vagy latvanytol, szoval akkor mar 2++;)"

    Szal nem ismered a "x+" jelőlésmódot?

    "de akkor mar nem adatok nelkuli tudasrol van szo."

    Arról volt szó, miért nem válnak tudatossá az emlékek. Az egy másik dolog, hogy mi és hogyan van beépülve a tudatalattiba, stb.

  • morgo
    #414
    "Hidd el, hogy nem teljesen hülyék "találták ki" (puhatolták kifelé évszázadokig, stb.)."

    a vallasokat se teljesen hulyek talaltak ki, es tobb evezredekig dolgoztak rajta.
  • morgo
    #413
    "Nem hiszem, hogy egyetlen könyv elolvasása elég ehhez."

    En sem hiszem, hogy eleg, csak kiindulasnak lenne jo.

    "... De nem egészen stimmel a hasonlat."

    mert szerinted akkor milyen kapcsolatban van a tudat es a lelek?

    "És azért helyesebb a "2+" (összesen 3+),"

    ja igen, es egy trauma is lehet peldaul balesettol, vagy latvanytol, szoval akkor mar 2++;)

    "Nem kell, hogy tudatosan emlékezzen. Ha van ezekből az infókból valahol, az a tudatalatti."

    de akkor mar nem adatok nelkuli tudasrol van szo.

  • dez
    #412
    "valoszinuleg azert tunt annak, mert alapveto hianyossagokat latok abban az elmeletben."

    Hidd el, hogy nem teljesen hülyék "találták ki" (puhatolták kifelé évszázadokig, stb.).

    "Reszben hianyos ismereteim miatt is lehetnek, ezert kerdeztem ra."

    Inkább úgy mondanám, ismersz 1-2 részletet, és még nem tudod, milyen összetett dolog ez.

    "egy-ket konyvet azert emlithetnel amit erdemes elolvasni, mert anelkul szerintem eleg remenytelen, tele van a vilag selejt konyvekkel..."

    Nem hiszem, hogy egyetlen könyv elolvasása elég ehhez. Mint ahogy a (reál) tudomány megismerésére sem elég. Nem is igazán tudok olyan könyvről, ami felvállalná az egész témakör bemutatását (mélypszichológiától kezdve mindenféle keleti filozófia ismertetéséig, stb.). Olyanról tudok, amiben kimondottan esetleírások vannak. Egy könyvtáros biztos tudja, melyikről van szó.

    "de, de peldaul ha valaki embert ol, akkor nem tartoztatjak le a teljes csaladjat..."

    Őket nem, de osztozni fognak a szomorúságban, bajokban... De nem egészen stimmel a hasonlat.

    "1. tudati ellenállás
    2. pszichés oka(traumás élmény)
    3. félre vinné a dolgokat az emlékezés.
    vagyis a traumas magyarazaton kivul 2(<3) okot soroltal fel;)"

    Nalátod. Ez nem 1+1, hanem 1+2. És azért helyesebb a "2+" (összesen 3+), mint a "<3" (összesen "<4"), mert ott volt, hogy "és lehet egyéb lélektani, pszichés oka is" (ez a "+").

    "valoszinuleg velem van a gond, de nekem a tagabb tudatu azt mondja, hogy mar elozetes informacioi vannak a vilagrol, vagyis valamilyen "adatokkal" elore rendelkezik, kulonben hogy lenne tagabb tudatu? Valami alapjan dontenie kell. Szerintem."

    Nem kell, hogy tudatosan emlékezzen. Ha van ezekből az infókból valahol, az a tudatalatti. Márpedig a tudatalatti nagyban közrejátszik a döntésekben. (Feltéve, hogy nem zárja teljesen ki valaki. Legalábbis amennyire csak tudja, mert teljesen nem lehet.)
  • morgo
    #411
    "Ez inkább az egész témakör kigúnyolása volt, mint érdeklődés."

    valoszinuleg azert tunt annak, mert alapveto hianyossagokat latok abban az elmeletben. Reszben hianyos ismereteim miatt is lehetnek, ezert kerdeztem ra.

    "Szerintem ha bemész egy könyvtárba, és azt mondod,"

    egy-ket konyvet azert emlithetnel amit erdemes elolvasni, mert anelkul szerintem eleg remenytelen, tele van a vilag selejt konyvekkel...

    "Szerinted a jéghegy csúcsa nem tartozik a jéghegyhez?"

    de, de peldaul ha valaki embert ol, akkor nem tartoztatjak le a teljes csaladjat...

    "Akkor számolj utána mégegyszer. :)"

    Ok:)
    1. tudati ellenállás
    2. pszichés oka(traumás élmény)
    3. félre vinné a dolgokat az emlékezés.
    vagyis a traumas magyarazaton kivul 2(<3) okot soroltal fel;)

    "illető már születésétől kezdve tágabb tudatú,"

    valoszinuleg velem van a gond, de nekem a tagabb tudatu azt mondja, hogy mar elozetes informacioi vannak a vilagrol, vagyis valamilyen "adatokkal" elore rendelkezik, kulonben hogy lenne tagabb tudatu? Valami alapjan dontenie kell. Szerintem.
  • dez
    #410
    (Hozzáteszem, én sem ismerem az egész témakört töviről-hegyire. A lexikonszerű tárgyi tudás nem kenyerem. :) )
  • dez
    #409
    Ez is információ, még ha nem is bízol meg benne.
  • dez
    #408
    "nem ertem miert flame az, ha kerdeseket teszek fel. nem kijelentem, hogy nem lehet igazad, hanem csak szeretnek tisztazni dolgokat, amik szamomra nem vilagosak. Termeszetesen kritikai szemszogbol allok a dologhoz, mert nekem mas a vilagkepem, de ettol meg nem valik szerintem flame-me."

    Ez inkább az egész témakör kigúnyolása volt, mint érdeklődés.

    "A temaval kapcsolatban gondoltam, hogy mivel tajekozottnak mondod magad, igy szerintem egyszeru lesz valaszolnod a kerdeseimre."

    Már leírtam, miért nem egyszerű. Nem lehet 3 mondatban bemutatni az emberi pszichét, tudatot, vagy pl. az egész védikus filozófiát, stb.

    "nagyvonalakban azert sokmindent le lehet irni, es szerintem az en kerdesem elegge feluleti kerdesek."

    Nem mondanám.

    "Egyebkent meg linkek, konyvcimek sokat segithetnek a meggyozesben."

    Szerintem ha bemész egy könyvtárba, és azt mondod, szeretnél jó könyveket ezekben a témákban, tudnak majd adni jópárat. Az egész témakört kellene jobban megismerned és megértened, kiragadott részletekkel nem sokat lehet így kezdeni.

    "Ki mondta, hogy tudatosnak kell lennie? Veletlenul melyebben rogzult valamelyik torioran, vagy olvashatott is rola valahol..."

    Ilyen előfordulhat, és valószínűleg elő is fordul. Bár vannak azok az esetek is, amikor pl. tanulatlan, tévét sosem látott, lakhelyüket egyszer sem elhagyott gyerekek írnak le teljesen jól tőlük ezerkilométerekre lévő helységeket, stb., mint előző életük színhelye. Sok ilyen eset van leírva a témával behatóbban foglalkozó kutatók könyveiben. (Címek a könyvtárban, kívülről nem tudok.)

    "marmint hogy a leleknek ujra vissza kell mennie az emberi letformaba? de miert lenne ertelme ennek, ha a tudat ugyis kulonall?"

    Szerinted a jéghegy csúcsa nem tartozik a jéghegyhez?

    "<3. ha mar itt tartunk;)"

    Akkor számolj utána mégegyszer. :)

    "link, konyvcim/szerzo?"

    Lásd fent.

    "hogy??? adatok nelkuli tudas? ezt hogy gondolod?"

    Úgy, hogy az illető már születésétől kezdve tágabb tudatú, fejlettebb személyiség lesz, aki egyre könnyebben tud felülemelkedni dolgokon. A köv. életében méginkább, és így tovább. (Ez változhat, ha szándékosan választ magának valamilyen feladatot, vagy ha úgy jobban tetszik, "kiadatik neki", stb.)

    "de nem elo kellene fordulnia ilyennek, hanem ennek kellene lennie a tobbsegnek."

    Szerinted. :)

    "Ez az adat nelkuli tudas? nem tudod bizonyitani, de higyjuk el?"

    Nem figyelsz. :) Az emlékek, amikre nincs közvetlenül szüksége.
  • morgo
    #407
    az ilyen valaszaiddal nem tudok mit kezdeni. Alatamasztas nelkul kijelentgetsz dolgokat.
  • morgo
    #406
    "Vajon te most azért viszed el az egészet flame-szintre, mert annyira érdekel?"

    nem ertem miert flame az, ha kerdeseket teszek fel. nem kijelentem, hogy nem lehet igazad, hanem csak szeretnek tisztazni dolgokat, amik szamomra nem vilagosak. Termeszetesen kritikai szemszogbol allok a dologhoz, mert nekem mas a vilagkepem, de ettol meg nem valik szerintem flame-me.

    "Végiggondoltad te ezt? Nem tudok mindent, ki mondta azt?"

    A temaval kapcsolatban gondoltam, hogy mivel tajekozottnak mondod magad, igy szerintem egyszeru lesz valaszolnod a kerdeseimre.

    "De azt hiszem, kicsit jobban ismerem ezt a témát nálad"

    Azert kerdezlek, ha nem igy lenne, akkor kijelentgetnek.

    " ha odaállna eléd valaki, aki nagyon nem ismeri a fizikát,"

    nagyvonalakban azert sokmindent le lehet irni, es szerintem az en kerdesem elegge feluleti kerdesek. Egyebkent meg linkek, konyvcimek sokat segithetnek a meggyozesben.

    "A paciensek általában nem a terapeuta átverése végett mennek hozzá. "

    Ki mondta, hogy tudatosnak kell lennie? Veletlenul melyebben rogzult valamelyik torioran, vagy olvashatott is rola valahol...

    "Itt nem valaki büntet,"

    marmint hogy a leleknek ujra vissza kell mennie az emberi letformaba? de miert lenne ertelme ennek, ha a tudat ugyis kulonall?

    ""ja a tobbi egy kozott:)"
    2+."

    <3. ha mar itt tartunk;)

    "Te ezt hasraütve mondod, én nem."

    link, konyvcim/szerzo?

    ""viszont adatok nelkul nincs tanulas;)"
    De van tudás."

    hogy??? adatok nelkuli tudas? ezt hogy gondolod?

    "Fordult már elő ilyen is. "

    de nem elo kellene fordulnia ilyennek, hanem ennek kellene lennie a tobbsegnek.

    "De a megfigyelések szerint ezek legtöbbször már akkor kiszorulnak"

    Ez az adat nelkuli tudas? nem tudod bizonyitani, de higyjuk el?
  • dez
    #405
    Nem mindíg ilyen egyszerű a magyarázat.
  • dez
    #404
    Vajon te most azért viszed el az egészet flame-szintre, mert annyira érdekel? Vagy épp ellenkezőleg...?

    "ha ugyse tudok semmi se a temakorrol, akkor nyilvan egyszeru megvalaszolgatni a kerdeseimet, hisz Te mindent tudsz."

    Végiggondoltad te ezt? Nem tudok mindent, ki mondta azt? De azt hiszem, kicsit jobban ismerem ezt a témát nálad (mármint nem kimondottan az előző életeket, hanem a pszichológiát, stb.). Te meg azt hiszem, a fizikát ismered jobban. Nos, úgy gondolod, ha odaállna eléd valaki, aki nagyon nem ismeri a fizikát, és olyan kérdéseket tenne fel, amikre csak úgy lehet válaszolni, ha előzetes ismeretei vannak, akkor azokra egyszetű lenne válaszolni?

    "ugy erted tanult tortenelmi egyezest? ez mire is magyarazat?:)"

    A paciensek általában nem a terapeuta átverése végett mennek hozzá. És itt a történelmit nem úgy kell érteni, hogy ismert személyek helyébe képzeli magát az illető. Hanem utólag utánakeresve egyez(het)nek bizonyos dolgok, stb. Máskor meg nem.

    "csak azert kerdezem, mert akkor a lelket miert buntetik, ha a tudat viszi rossz utra az embert?"

    Itt nem valaki büntet, hanem ok->okozat van.

    "De igy van. Erdemes igy vitatkozni?:)"

    Te ezt hasraütve mondod, én nem.

    "ja a tobbi egy kozott:)"

    2+.

    "ettol meg a fiatal gyerekek siman johetnenek a torteneteikkel, hisz fiatalon nem nagyon tudjak, mi fer bele a keresztenysegbe es a materializmusba. Telapot es a meseket is elhiszik."

    Fordult már elő ilyen is. De a megfigyelések szerint ezek legtöbbször már akkor kiszorulnak a tudatból (ha egyátalán belekerültek), amikor a kisgyerek kezd jobban (jelenkori) öntudatra ébredni.

    "viszont adatok nelkul nincs tanulas;)"

    De van tudás.
  • FtranX
    #403
    Pont szerdán voltam egy hipnózis-előadáson. A proftól meg is kérdezte valaki, hogy mi a véleménye a regressziós hipnózisok alatt elmondott "előző életekről"?
    Azt mondta, hogy sokszor nagyon élethűek az emlékek, de ha egy kicsit jobban a dolgok mélyére ásunk, akkor kiderül, hogy az egész csak a tudat terméke. Például a 13. századi falucska lakói feltűnően hasonlítanak az illető jelen kori ismerőseire, xy ugyan olyan sapkát hord, mint a Z film főhőse, stb.
  • morgo
    #402
    "Nem úgy kellene kérdéseket feltenned, hogy"

    ha ugyse tudok semmi se a temakorrol, akkor nyilvan egyszeru megvalaszolgatni a kerdeseimet, hisz Te mindent tudsz.

    "Sokszor nem lehet (történelmi) egyezéseket találni, néha igen. "

    ugy erted tanult tortenelmi egyezest? ez mire is magyarazat?:)

    "Persze. A tudat csak a jéghegy csúcsa."

    csak azert kerdezem, mert akkor a lelket miert buntetik, ha a tudat viszi rossz utra az embert?

    "Ez nem így van."

    De igy van. Erdemes igy vitatkozni?:)

    "Mindenkire? Egy okként említettem a többi között."

    ja a tobbi egy kozott:)

    "A nyugati kultúra egy ideje alapvetően materialista, és.."

    ettol meg a fiatal gyerekek siman johetnenek a torteneteikkel, hisz fiatalon nem nagyon tudjak, mi fer bele a keresztenysegbe es a materializmusba. Telapot es a meseket is elhiszik.

    "Tanulás nem= adatok összegyűjtése."

    viszont adatok nelkul nincs tanulas;)
  • dez
    #401
    Nem úgy kellene kérdéseket feltenned, hogy semmit sem tudsz a témakörről. Nem tudom, van-e értemle bármit válaszolnom.

    "vagy egy elkepzelt eletbe."

    Sokszor nem lehet (történelmi) egyezéseket találni, néha igen. A terápiás céllal végzett előzőéleti regressziós hipnózisnál a terapeutát nem érdekli, valós-e a dolog vagy sem. Lényeg, hogy hasonlóan szabadul fel az illető, mintha valós traumás emlék lett volna. Nem lehet tudni, honnan származnak az ilyenek.

    "vagyis a tudat kulonbozik a lelektol?"

    Persze. A tudat csak a jéghegy csúcsa.

    "ja, csak az a gaz, hogy nagyjabol senki nem emlekszik az elozo eletere."

    Ez nem így van.

    "Azert eleg gaz mindenkire rahuzni, hogy biztos valami trauma erte elozo eleteben."

    Mindenkire? Egy okként említettem a többi között.

    "A kulturalis gyokerekrol meg annyit, hogy fiatalkorban aligha lehetne elnyomni egy mar tobb eletet megelt lelket kivulrol..."

    A nyugati kultúra egy ideje alapvetően materialista, és a materializmusba nagyon nem fér ez bele. A másik meghatározó dolog itt a kereszténység, ami szintén "nem szereti" ezt a témát. És a gondolkodásmód nagyban meghatározza, milyen viszonyban van az ember a tudatalattijával. (Ott raktározódnak ezek a dolgok is.)

    "hova felre? ha mindent elfelejt a lelek, akkor hogyan tanuljon?"

    Tanulás nem= adatok összegyűjtése.
  • morgo
    #400
    "regressziós hipnózisban nem ritka, hogy vissza tudnak menni előző életekbe"

    vagy egy elkepzelt eletbe.

    "van egy tudati ellenállás az emberek nagy részében"

    vagyis a tudat kulonbozik a lelektol?

    "Olyan ok is lehet, hogy a.."

    ja, csak az a gaz, hogy nagyjabol senki nem emlekszik az elozo eletere. Azert eleg gaz mindenkire rahuzni, hogy biztos valami trauma erte elozo eleteben. A kulturalis gyokerekrol meg annyit, hogy fiatalkorban aligha lehetne elnyomni egy mar tobb eletet megelt lelket kivulrol...

    "Olyan ok is lehet, hogy félre vinné "

    hova felre? ha mindent elfelejt a lelek, akkor hogyan tanuljon?
  • dez
    #399
    Egyrészt, mint írtam, regressziós hipnózisban nem ritka, hogy vissza tudnak menni előző életekbe. Azért sem sikerül mindíg, mert van egy tudati ellenállás az emberek nagy részében, ami pl. kultúrális gyökerekre vagy világnézetre vezethető vissza, és lehet egyéb lélektani, pszichés oka is. Kisgyerekeknél ez még gyengébb, ezért ők néha spontán vissza tudnak emlékezni. Olyan ok is lehet, hogy a múltban valamilyen traumás élmény érte az illetőt, amire nem akar emlékezni. Ez hasonló, mint amikor a saját életében van valamilyen elnyomott emlék, ilyenkor nem csak arra nem emlékszik az ember, hanem az azt megelőző idők is ködösebbé válnak. Olyan ok is lehet, hogy félre vinné a dolgokat az emlékezés.
  • morgo
    #398
    mar megbocsass, de ha nem emlekszel semmire, akkor mi alapjan mondod, hogy barmilyen kozod volt a elozo eletedhez?

    Lehet, hogy nem a konkret emlekek sora a lenyeg, de miert is nem emlekszel semmilyen konkret emlekre?
  • dez
    #397
    Többféle megvilágosodás van. Van, amit el lehet érni egy élet alatt, pontosabban már hamarabb. Ez a megvilágosodás nem a véget jelenti, hanem a kezdetet. Egy harmónikusabb élet kezdetét.
  • dez
    #396
    Regressziós hipnózissal érdekes dolgokat lehet elérni.. De nem is biztos, hogy szükséges emlékezni. Nem a konkrét emlékek sora a lényeg.
  • dez
    #395
    Az "emberszint" is sok alszintre bomlik..