11431
Ubuntu Linux
  • TGWH
    #319
    értem, kössz, megpróbálom. kaptam egy másik tippet is, hgoy lehet netről letölteni, majd programcsomagokat telepíteni:
    Konsole (Terminal program), beírom hogy
    sudo apt-get install firefox
    Password: [ide írod a jelszót]
    de ez sem működik.
  • mumpic
    #318
    mint dosban: cd aztán elérési út.
  • TGWH
    #317
    hát nekem nem találja. hogy lépjek be a könyvtárba?
  • mumpic
    #316
    exe-t wine-nal.

    a .runosat meg nyisd meg szövegszerkesztővel, és nézd meg mi van az első sorban, valőszínűleg sh a vége.

    akkor terminálban belépsz a könyvtárba, majd: sh NVIDIA-Linxu-x86-100-14.11-pkg1.run

    ha valami más, nem sh, hanem perl (amit nem hinnék :) akkor azt írd elé.
    Amúgy lehet hogy ezt nem így kell csinálni, de én így szoktam.
  • TGWH
    #315
    nah most kubuntun netezek :D tiszta jó. van egy ilyen driver, amit az nvidia honlapjáról töltöttem le: NVIDIA-Linux-x86-100.14.11-pkg1.run
    nos, ezt hogy futtassam? a kubuntu cd-n (7.04) is van firefox, gondoltam felteszem, de az exe állományt hogy futtassam? ismét köszi a segítséget.
  • TGWH
    #314
    oks, nagyjából nem megy :D hogy kell átállítani képrfissítést? pl. 1024ben még 75 hz legyen, 1280ba meg 60. ez hogy van? most újratelepítem, hátha jobb lesz :D
  • Desolator
    #313
    Azért kössz!
  • KOXX
    #312
    Sajnos ebben én sem tudok többet segíteni, ha végkép nem megy nyiss egy témát erről a hup.hu fórumán, vagy a linuxforum.hulinuxfórumon.
  • Desolator
    #311
    Ez alapján próbáltam ,de sehogy sem akart csatlakozni.:-(
  • KOXX
    #310
    https://help.ubuntu.com/7.04/internet/C/connect-to-internet.html#modems-adsl-usb
    De az ubuntu usb adsl kulcsszavakra számtalan találatot ad a google.
  • KOXX
    #309
    Mivel root-ként vagy bent ami a rendszergazda, lehagyhatod a sudo-t, próbáld meg úgy beírni.
  • Desolator
    #308
    Hello!Ubuntu 7.04-en használok.A kérdésem az volna,hogy hogy kell beállítani rajta az usb adsl kapcsolatot.A hivatalos honlaprol nem tudtam beállítani.Előre is köszönöm!
  • TGWH
    #307
    root@felhasználónév:~#
    ennyit látok. not command-ot kapok ha beírom amit írtál... hogyan tovább?
  • KOXX
    #306
    Miután leütötted a ctrl+alt+F1-et, átugrik parancssorba és elvileg a következőt kell látnod:
    gépnév login:
    Itt egyértelműen beírod a felhasználóneved, majd utána a jelszót (Password:).
    Bejelentkezés után a következőt kell látnod:
    felhasználó@gépnév:~$
    Na ekkor egyszerűen begépeled amit írtam (sudo nano /etc/X11/xorg.conf), így értelemszerűen egy egyszerű parancssoros szövegszerkesztő megnyitja az xorg.conf fájlt. Ezt szerkeszted, elmented és újraindítod a grafikus felületet (sudo /etc/init.d/gdm restart).
    Ennyire egyszerű, de figyelj jól oda az xorg.conf szerkesztésénél, mert nagyobb galibát is lehet csinálni, csak azt csináld amit az előző hozzászólásomban leírtam. A vesa driver-el biztos jó lesz, aztán majd utólag pár klikkel telepítheted a gyári drivert is.
  • TGWH
    #305
    oks, kössz, itt jön a köv gond. kiírja a hogy loot@felhasználónév '/ vagy micsoda... gondolom ott kell bejelentkezni, mert ott megáll...
    nem egészen értem. kétféleképpen indulhat, grafikus, vagy pedig parancssoros módon. akkor töltés közben amikor írja ki a dolgokat, meg mindent letesztel, ok-ra ír mindent, és mielött megáll?
    kössz, próbálkozom, de a parancssoros indításkor még bejelentkezni sem tudok... azt hogy kell? előre is köszi a segítséget.
  • KOXX
    #304
    Nyomj ctrl+alt+F1 kombinációt, majd jelentkezz be parancssorban és írd be a következőt:
    sudo nano /etc/X11/xorg.conf
    Így szerkesztheted az xorg.conf fájlt. Nézd meg a Section "Device" résznél, hogy a driver-nek mi van megadva. Ha Radeon videókártyád van akkor "ati", ha Nvidia kártyád van akkor pedig "nv"-t adnék meg, de ha ez neked is így szerepel akkor írd át "vesa"-ra.
    Érdemes megnézni a felbontásokat és a képfrekvenciákat is.
    Ha megvan akkor a ctrl+x kombinációval kiléphetsz és menthetsz, majd a köv parancsal újraindíthatod a grafikus felületet:
    sudo /etc/init.d/gdm restart
  • TGWH
    #303
    üdv, nekem lenne egy kis gondom... kubuntut 7.04-et telepítettem, de a bejelentkezőképernyő nem jön be... ilyen sárg-zöld-barna csíkos a kép... most mit tegyek?
  • Attila 2230
    #302
    kőszőnőm a segitséget mindenkitől
    van ki indulo progik meg probálom majd csak lesz köztük nekem meg felelö
    kösz meg 1X
  • KOXX
    #301
    A kopete tudja kezelni a webkamerát és tud msn-t is kezelni, de arról nem tudok semmit, hogy több emberrel lehet-e kamozni, próbáld ki sztem.
  • Attila 2230
    #300
    és ezekkel közül melyikkel tudok egyszer több emberel is web kamerázni
  • ivjoe
    #299
    Skype
    Gaim
    IRC
    ICQ
    Kopete
  • lck
    #298
    AMSN ?
  • Attila 2230
    #297
    üdv mindenkinek
    nekem az a problémám hogy az ismerőseim Windowst használnak én meg Linux ubuntut
    és ehez a kombinációhoz kellene egy MSN hez vagy inkább az OOVOO hasónló program
    köszi mindenkinek előre is
  • Effendi
    #296
    Köszi a segítséget, sikerült megoldanom.
    Egyébként a menu.lst-t szerkesztettem, mivel a conf file üres volt.
  • ivjoe
    #295
    Nem szóltam. :)
  • KOXX
    #294
    A menu.lst egy symlink a grub.conf-ra. A su parancs valszeg nem fog működni, mivel gondolom ubuntu-ról van szó, ahol nincs root felhasználó, ezt váltja fel a sudo.
  • ivjoe
    #293
    sztem meg a /boot/grub/menu.lst a file amit keresel :)

    Szal nyitsz egy terminált, beírod, h su, majd a rendszergazda jelszavát.
    Ha be vagy jelentkezve rootként, akkor beírod, ezt:
    gedit /boot/grub/menu.lst &

    Ezután keresel egy defautl sort, ott tudod beálítani, h melyik induljon default, van egy time limit is, h hány másodperc múlva induljon automatikusan a default menüpont.
  • KOXX
    #292
    Terminál indít, majd a következőt beírod:
    sudo gedit /boot/grub/grub.conf
    Így rendszergazdaként szerkesztheted a fájlt.
  • Effendi
    #291
    Nekem abban kéne egy kis segítség a hozzáértőktől, hogy az Ubuntu bootmanager file-ját mivel tudom átszerkeszteni, vagy átírni úgy, hogy ne az ubuntu legyen az alapértelmezett az indulásnál, hanem a windows xp, mivel a feleségem nem ért még annyira sem a géphez.
    Próbáltam text szerkesztővel, de nem engedi írni a file-t,(a rendszergazdai jelszavamat is megadom pedig) ...plz help
  • Chrystopher
    #290
    Köszi. Kipróbálom.
  • KOXX
    #289
    Gnome alatt azt hiszem a beállításokon belül a munkamanetek részben hozzá kell adni. Pl új munka menet után:
    Név: Skype
    Parancs: skype
    KDE és más desktop alatt is hasonlóan álltalában.
  • Chrystopher
    #288
    Sziasztok!

    Lehet, hogy tök egyszerűen meg lehet oldani a problémámat, de nekem nem sikerült rájönnöm :D

    A kérdésem a következő: Hogyan oldaható meg az, hogy a rendszer indulásakor a kijelölt program(ok) magától induljanak el? Például skype.. elutazok most 1 időre és családnak linuxot akarok itt hagyni. Biztos ami biztos. nehogy valami vírus legyen winfoshon és ne tudják használni....
  • mumpic
    #287
    A hangproblémáról jut eszembe hogy még mindig nem múlt el a régebbi problémám, vagyis a minden második indításnál van csak hang, a páratlanoknál nincs. Egyébként ez a probléma a windowsban is előjött sokszor, azon gondolkozom, hogy lehet hogy a hangkarival van baj?
  • evenor
    #286
    Bejelentkezésnél természetesen van felületválasztás, de utána nagy valószínűséggel jöhet a menütisztogatás. Azért próbáld ki, legfeljebb utána leszeded az xfce-t.
  • mumpic
    #285
    Amúgy volt mplayerem, pont azért mert ajánlották, de nem sikerült beállítani, nagyon egy makacs jószág, vagy pedig én vagyok hozzá lüke. Mindenesetre megváltam tőle, de most hogy jó megint a VLC-m, így nincs is rá szükség :).
  • mumpic
    #284
    Sikerült megcsinálni, nem tudom mi volt a baja. A user könyvtárból kitöröltem a .vlc könyvtárat és most újratelepítés után működik jól. Azt hiszem kicsit gyorsabban kezdek el siránkozni és írogatni a fórumra mint hogy agyaljak rajta. :)

    Az Xfce miatt meg még mindig nyűglődöm, ugyanis már nem túl sok hely maradt a kisebbik vinyómon, az ntfs-est meg nem akarom már piszkálgatni. Mondjuk nem is tudom hogy lehetne-e. Biztos nincs rá mód hogy úgy tegyem fel az xfce-t a meglévő rendszeremre hogy ne kuszálódjanak össze a menük? Mondjuk bejelentkezésnél lehetne valami felületválasztás. Vagy nemistom.
  • evenor
    #283
    Nekem is volt ilyen hangberagadós, de egy újraindítás jót tett neki. Azt érdemes lenne megnézni, hogy milyen verziót teszel fel, hátha nem mindegy. Addig még rendbejön, ajánlom az mplayer-t ugyanúgy szinte mindent lejátszik, én általában parancsszorból használom, nagyon jó cucc.
  • mumpic
    #282
    Megdöglött a VLC playerem. Beragadt valahogy, kilépés után eltűnt a panelról, de a film hangja még ment, úgyhogy a terminálon keresztül a kill paranccsal állítottam le. De azóta meg nem akar elindulni, pedig még újra is telepítettem. Aztán letöröltem teljesen minden függőséggel együtt, majd megint telepítettem, de így sem indul el. Nem értem én ezt..
  • evenor
    #281
    Ja és mivel az XFCE is a GTK-t használja a kinézhethez, az eddigi témáidat is simán használhatod, egyedül az ablakkezelő részéhez kell újakat nézned (alapból is nagyon sok van), pl. az xfce-look.org oldalon.
  • evenor
    #280
    Ha külön particíón van a home könyvtárad, akkor elég installnál ezt beállítani. Nekem bejön ez a beállítás nem kell sokat tökölni vele, és talán biztonságosabb is. Második install óta így van nálam és a telepítést követően csak néhány megszokott programot kell felraknom, ami nincsen benne a tárolóban, és kész is az egész.
    Az lehet egyébként, hogy csúnya, de nekem baromira bejön, hogy egy panel-t használok, és ráfér minden (futó programok ikonállapotban, lehet rá menüt rakni, és van egy kis miniterminál is parancsok futattására nagyon jó). Minimalisztikus, de annélkül, hogy szövegfájlokat kellene buherálni, mint a Fluxboxban (bár azzal sincsen bajom), egy nagy hátránya van, hogy a menüszerkesztője nagyon rossz az XFCE-nek, gyakorlatilag használhatatlan.