9022
Far Cry 2
  • Noodlee
    #8502
    Pedig váltani kell!
    Már a win7 a trendi!
    Az Xp már nem is jó semmire :P

  • Richardix
    #8501
    vmi olyasmi amihez nem kell op. rendszert váltanom? jobban bízok ebben mint egy Win7-ben
  • Grifidos
    #8500
    Tegyél fel 64 bites win7-et.
  • Richardix
    #8499
    akkor.. most micsináljak vele?
  • Richardix
    #8498
    pont 4Gb a RAM, lol
  • Grifidos
    #8497
    Jah, selejt op...mi a tökért ragaszkodtok hozzá, nem értem.
    Az asztalra dobást pedig valami futó folyamat csinálja, esetleg a vírus írtó (vagy ne torrentezzél játék közben), ezt látatlanba megsaccolni eléggé necces.
    Kékre fagyásra:
    Akkor megpróbálhatod még a hang hardware-es gyorsítását lejjebb venni, húzott cuccokat (memo, proci) vagy 4 Gb ram xp alatt, ezeket nem mindig szeresse a program.

    Nálam a gyári csak vista 64 alatt produkált eféléket, de visszaállva a DX9-re megszüntek.
    tehát vagy ezek a hibák vagy xar a crk és a wrz totyikban kérdezd, vagy menj és vedd meg.
  • Richardix
    #8496
    ó majd elfelejtettem: XP SP3
  • Richardix
    #8495
    Hát, ha valami DX 10-es hiba nem lehet, mivel XP-t használok (bocs, télleg elfelejtettem írni)
    Az hogy enm indítom újra a gépet frissítés után dolog meg azért sántít mert amióta csak fennvan az FC2 mindig csinálja ezt (és ezen idő alatt elmondhatatlanul sokszor lett újraindítva a gép, mit ne mondjak)

    és végül: a "megjegyzéseimet" poánnak szánom, aki felhúzza magát rajta az vegyen ki egy szabadnapot (ezt is nyár közepén kell mondanom? :P)
  • Grifidos
    #8494
    "Néha-néha Far Cry 2 közben kattintáskor kidob az asztalra, de a játék ugyanúgy fut tovább"
    Ez a windows defender játéka, ha nem indítod újra a gépet frissités után.

    "játszok és egy váratlan pillanatban puff! kékhalál!"
    Nem írtál op rendszert hogy mit használsz, de ez a DX10 memória kezelési hibája miatt van legtöbbször. Vista+DX10 beállítás az FC2-ben= 20-30 percenként kékhalál. Használj DX9-et sokkal szebb mint a DX10.

    Ja és a ha segítséget kérsz ne tegyél megjegyzéseket a hozzászólásod végén mert ezek után már baxunk segíteni.
    Mielött elfelejtem:
    HÚZZÁL EL MEGVENNI!!!
    Ja, és inkább te törölgesd a szádat...

  • Richardix
    #8493
    kicsit érdekes gondom van: Néha-néha Far Cry 2 közben kattintáskor kidob az asztalra, de a játék ugyanúgy fut tovább, csak ez elég idegesítő (főleg h nem tudom az okát).

    a Másik miatt kicsit jobban aggódom. Játszok, játszok és egy váratlan pillanatban puff! kékhalál! és ez csak és kizárólag far Cry 2-nél történik, és már nem merem elindítani...

    Azt még nem árt elmondanom h nem eredeti a játék (akinek már habzik a szája, h most azt válaszolja "Vedd meg!" az törölje meg a száját. köszönöm).
  • Shep
    #8492
    Repülő nincs csak sikló, a youtube-on keress rá a far cry 2 glider -re.
  • Ben007
    #8491
    valaki meg tudja mondani hol van repcsi vagy más repülő tárgy a játékban?
  • Tib
    #8490
    Elég az utolsót feltenni, az tartalmazza az előző javításokat is
  • barmi
    #8489
    oké...
  • Grifidos
    #8488
    Beteszed az eredeti lemezt és az autoupdate elintézi....
  • barmi
    #8487
    Elkég az utolsó pecs vagy tegyem fel az előzőeket is sorban?

    Köszi!
  • derdani
    #8486
    Szerintem az első sokkal jobb volt , most játszottam az elsővel full grafikán és elég jó.
    Ez olyan unalmas csak lövöldözni a niggereket. Jó lenne ha ebbe is lettek volna szörnyek. Meg ez tényleg kurva idegesítő hogy mindig újrateremnek az emberek.
  • Shep
    #8485
    Hát nem tudom nekem nem 1x volt olyan ,hogy kiszúrtak, behúzódtam egy bokorba és ott sétáltak körbe és keresgéltek, itt meg aha tudom ,hogy ott vagy és jönnek és lőnek agyon. Hát persze.
  • Tib
    #8484
    Hozzáértő nem vagyok, mert gyakorlati tapasztalatom GeForce és XP júzerként nincs... De azért okoskodok kicsit

    Elvben ugye az ATi kártyák tudnák ezt a megfelelő driver-el produkálni (a legfrissebb ATI Catalyst™ 9.6 Suite for Windows 7).
    Már az alap játékba is ígérték a DX10.1-et Vista alá, de azért nem árt feltenni a legfrissebb pecsát (v1.03)
    A játékban külön beállítás nincs menüben rá, a Vista és Win7 (gondolom én) az általa legmagasabb DX számmal futtatható verziót használja.
  • barmi
    #8483
    Egy hozzáértő meg tudná mondani nekem hogy van e az alap 1.0 játékban dx 10.1 vagy valamelyik pecst kell telepíteni hozzá? A videókártyához 9.5-ös ccc van telepítve win7 rendszerre.

    Köszi
  • koschwarz
    #8482
    tavaly ősszel játszottam végig a farcry-t újból, és ott sokkal rosszabb volt a helyzet, úgyhogy nem értem, miért hozzátok fel állandóan. emlékszem, volt ott egy olyan rész, ahol fel lehetett mászni egy toronyba (mármint kőből készült ilyen bástyaszerű izébe, nem fa őrtoronyba), és onnan figyelni, ahogy a zsoldosok harcolnak a szörnyek ellen. na, ott mindig észrevettek és elindultak felém, pedig olyan messze volt, hogy sniperrel is nehéz volt őket eltalálni.
    a dzsungelharcoknál sem volt jobb, ott is csak annyit lehetett tenni, hogy gyorsan elfutottál egy másik irányba, és onnan nézted, ahogy az előző helyed felé mennek. és ha ott elbaktad a fejlövést, rögtön ugyanúgy észrevettek.

    ennek az összehasonlításnak semmi értelme.

    ja, a torkolattüzet meg észreveszik a fc2-ben.
  • Noodlee
    #8481
    Nekem sem az a problémám, hogy újra termelődnek az ellenfelek, hanem a sebesség. Ennél nagyobb hülyeséget ki sem lehetett volna találni a fejlesztőknek.
    Ha pl fél naponta termelődnek újra, akkor azt mondom, hogy OK, de hogy MÁSODPERCEK alatt??

    Nincs erre a blődségre valami orvosság?
    MOD, editálás, stb?
  • Shep
    #8480
    Na persze tök sötétben magas fűben guggolva camsuitban kiszúr egy testlövés után. Ugyan már. Sokkal jobb volt messziről lelövöldözni őket. Az 1-ben sokkal jobb volt akárki akármit mond.
  • koschwarz
    #8479
    -ha fejen találtad az illetőt, akkor még egy nyikkanást sem lehetett hallani, tehát nem vették észre. ha egy másik mégis látta, hogy a társa összeesik, akkor észreveszik, hogy baj van.

    -ha nem találtad el elsőre, akkor észrevesz. ha mégis gyorsan lelőtted ez után, akkor is biztos, hogy a kiáltására a társak felfigyeltek.

    -mindig helyet kell változtatni. jól fel kell deríteni a terepet, mert sokszor sokkal több ellenség van, mint amit először észreveszel.

    -hiába vagy a susnyásban a piros virágos ingedben, észrevesznek. tessék gyémántot gyűjteni, és megvenni a camosuit-ot: különböző körülmények között különböző mértékben ad plusz álcázást. pl. a fűben guggolva elsétálnak melletted, de dzsungelben állva észrevesznek.

    -nem tudom ki mit tapasztalt, de ha pl. távolról lősz le valakit, akkor sem feltétlenül rögtön észrevesznek, persze ha egy magaslaton állsz, és látszik a sziluetted, szinte biztos...de a lényeg, hogy ha nem is tudják pontosan, hol vagy, akkor is csak FELÉD, a lövések irányába jönnek. ezért fontos, hogy mielőtt megtámadsz egy helyőrséget, jó pozíciót foglalj el, és egy lövés után változtass helyet. amikor egy sniper vesz észre téged, és rádlő, te is akkor tudod a legkönnyebben kiszúrni messziről, amikor megint tüzel...

    -dart fegyver: hangtalan sniper-puska: tökéletes a hangtalan sniperezéshez. szinte soha nem vettek észre, és 5 ellenség simán halott volt. upgraddel még több lőszert lehet vinni hozzá. külön tetszett, hogy ilyenkor nem rohangásznak fel-alá, mint a buta csirkék, hanem mindegyik pont jó irányba bújt fedezékbe (még ha esetleg ez nem is reális)

    a felszerelésem: silent mp5, dart rifle, m203 (vagy mi volt) gránátvető a járművek ellen, mindegyikhez az ammo upgrade és a camosuit. mikor ezek megvoltak, több fegyverkereskedős küldetést nem is csináltam meg. és mást nem is használtam többé.

    szóval szerintem ebből a szempontból pont kellő kihívást nyújtott, játékhoz mérten reálisat, de nem frusztráló módon. rosszabb lett volna, ha a hangtompított fegyverekkel úgy kinyírok mindenkit, hogy engem észre sem vesznek. semmi kihívás.

    külön élvezet volt minden támadást így megtervezni. a legjobb taktikám az volt, hogy egy jó helyről leszedtem a dart-tal annyi ellent, amennyit tudtam, közben figyeltem, hogy ki merre bújt el, majd belopakodtam és úgy fejeztem be a melót az mp5-tel.

    nekem pont emiatt a játékstílus miatt tetszett meg nagyon a játék. először úgy kezdtem el, mint minden más fps-t, mindenkit megtámadtam, mindenhová autóval mentem és kiálltam a géppuskaállványba, de ez számomra is hamar unalmassá és frusztrálóvá vált. így viszont iszonyat élvezetes volt.
  • Shep
    #8478
    Hát én ott hagytam fel a tompítózással lopakodással, mikor 30m-ől éjszaka sötétben nem lőttem egyből fejbe a fazont (csak testet találtam a hangtompítós pisztollyal) ő megfordult kapásból vágta hol vagyok (nagy bozótos közepében), hívta a haverokat és lealáztak. Na mondom ok vettem egy mesterlövész puskát és több 100m-ről szedegettem őket. A FC1-ben sokkal jobb volt a rejtőzködés, ha bebújtál a bokorba nem vettek észre, csak nagyon közelről, sokkal jobban körbekerítettek, élvezetesebb volt a dzsungelharc.
  • grebber
    #8477
    Ezt nem tudom biztos vannak oldalak ahol leírják mennyi fogyott belőle ,de ilyet sajnos nem ismerek!
  • Shep
    #8476
    Hát mondjuk ez is igaz, de a jégmezőkben én nem látok nagy fantáziát, vagy csinálnak egy új The Thing-et? Egyáltalán a FC2 elég sikeres volt egy 3. részhez?
  • koschwarz
    #8475
    én akkor kezdtem el élvezni a játékot, amikor a lopakodós harcmodort bevezettem :) először csak a hangtompítós pisztollyal, majd az mp5-tel operáltam a fejlövéseket.

    a semmi idő alatt újratermelődő ellenfelek engem is zavartak (volna), de mivel ha véletlenül ki kellett pucolnom egy ellenőrzőpontot, akkor oda általában nem mentem vissza rögtön, így annyira nem volt feltűnő.
  • arty
    #8474
    tény, az első rész is sok sebből vérzett :)

    (az általad emlitett grafika és fizika viszont nem volt hibája: világbüntetően nézett ki, a fizika pedig az FC2-ben gyengébb - ld. ultraprimitivre egyszerüsített autovezetés, béna ragdoll)

    sajnos az állandó fejlövésekhez én béna vagyok :)
  • grebber
    #8473
    Mindegy hogy hol csak ne olyan legyen mint ez.
  • Shep
    #8472
    Ja az Antarktiszon, vagy az csak rémhír volt? Az lesz ám a játék :D
  • grebber
    #8471
    Nekem az 1 sokkal jobban tetszett azt végigvittem minimum 4x.
    Ezt a magyarítás végett elkezdem másodszor de a felénél töröltem a fenébe.
    Remélem ha lesz Far Cry 3 az sokkal jobb lesz!
  • Shep
    #8470
    Hát igen ,ez az ami mellett én sem tudok elmenni, nem értem ezt, hogy gondolták a készítők. Mondjuk lehet a föld alól másznak elő, vagy az égből ereszkednek alá :) Mondjuk egy idő után meg lehet szokni, de elég illúzió romboló.
  • Roger6
    #8469
    "Nem kell sírni az újra termelődő ellenfelek miatt" - látom nem érted, mire gondoltam... Szóval nem az a baj, hogy újratermelődik az ellen értsd már meg, hanem az, hogy kiírtom az őrhelyet, elmegyek 50 métert, aztán úgy gondolom, hogy visszamegyek skulóért, és már megint ott van az összes nigger teljes harci díszben! Hát azért legyen már valami kis idő két spawn között vazze!
    A többivel egyetértek.
  • zooleeh
    #8468
    ,ja es a tubszemelyes resze se rossz
  • Tib
    #8467
    Mondom azoknak, akiknek nincs fantáziájuk:
    - Nem kell 2 tár senkibe: 1 pontos fejlövés. Kivitelezhető: tapasztalat.
    - Nem kell autóval unalmasan zötykölődni: erre van a játékban a buszmegálló
    - Nem kell sírni az újra termelődő ellenfelek miatt: ha nem termelődne újra és üres lenne a pálya, izgalmasabb lenne? (Bár a leölésük után szebb lett volna így megoldani: CB rádió megszólal, nincs visszajelzés, konvoj érkezik a térkép széléről és hozza az új helyőrséget)

    Nem értem miért kell mindig ezt hajtogatni: "Unalmas kocsikázás, újra termelődő ellenfelek... Az első rész nem ilyen volt..." Igen nem ilyen volt... De pontosan az milyen is volt? Gyengébb grafika, vacakabb fizika, egyirányúbb játékmenet, kevesebb valóság tartalom, stb... Vagy az első részre nem lehet negatívat mondani?
    Mellesleg meg az első részben nem voltak ezek sem: a napszakok szép váltakozása, az eddigi legrealisztikusabb tűz , tágas játéktér, többirányú főküldetések, számos mellék küldetés (rádiótorony, fegyverkereskedő, sakál kazetták, "borítékos" bónusz küldetések), gyémánt keresés, választható főhős, változatos fegyvertár, hihető játék történet... és még sok más apróság.

    Ki kell próbálni, mindenkinek leszűrni a saját véleményét és az első részhez ne, hasonlítgatva különálló játékként kezelni...
  • arty
    #8466
    ott már nem kell 2 tár egy ellenfélbe?
    megszűnik az ujratermelődő ellenfél?
    élvezetes lesz a kocsival közlekedni?

    :(

    (fenti 3 gond az első részben nem volt...)
  • koschwarz
    #8465
    végül is én is így kezdtem, aztán mire a végére értem, 9/10-re értékeltem a játékot.
  • Shep
    #8464
    A 2. térképen már sokkal jobb a játék, csak addig el kell szenvedni sajnos.
  • Noodlee
    #8463
    Állat.
    Akkor nem is szenvedek tovább vele, jön az uninstall.
    Kár, hogy ennyire ötlettelenek voltak a fejlesztők :(