9022
Far Cry 2
  • Tib
    #8542
    Igen, nekem működik a szerveremen A hiba a "gépedben" van: rossz parancsot használsz a játék alatt

    Szerver CFG fájban a sor: SetSetting remotePassword XY
    Játék alatt a konzolban: admin_login XY
  • Csavez
    #8541
    Hi!
    Valaki ért a dedicated serverhez?
    Elindítom a servert a cfg.fájlban beírom a admin jelszót"setsetting admin_password ******" játékon belül konzol előhoz admin_password ****** és wrong password!Miért van ez?Müködik ez valakinél?
  • hapi
    #8540
    Ez dx10 probléma. nekem is volt, sőt ki is akadt kb 30-40-perc után. Indítsd dx9-be és semmi gond nem lesz maxon se.
  • svédcsepp
    #8539
    hali
    Mitől függ az,hogy milyen hamar megy tönkre 1 fegyver?Számít az is pl.ha vízben úszom?
    Mert egy ideje ,ha ujjat is veszek az is elég hamar beragad még úgy is,hogy megvettem hozzá a javítási kézikönyvet
  • grebber
    #8538
    Itt ez az aránylag jó kis graf motor és mégse kell ez sem a kutyának sem.
    Ahogy nézegettem modok se nagyon készülgetnek. Bár ez hogy még nincs hozzá még mindig jobb mint a Crysis esete ahol kb már több száz mod "készül" . Ebből kb 2-3 napvilágot is lát majd.
  • totya4
    #8537
    Hidd el sokan panaszkodnak erre, de egyszerűen nem kell max minőségre feltenni és kész. Ha felteszed olyan lesz mint amit látsz. Van aki szerint az 512MB kevés már ekkora részletességi szintnél.
  • Madi92
    #8536
    Igen, ez jó megoldásnak is tűnhetne, ha 10 fps mellett csinálná ugyanezt, ám mint említettem 30-40 fps-t produkál a játék, ami tudtommal nem indokolná azt hogy levegyem a grafikát! Bár tény és való, kipróbáltam, hogy leveszem a grafikát, és valóban már nem volt olyan látványos a "laggolás", de én ezt nem tartóm megoldásnak!
    Ez amúgy egyedi gond, vagy más is tapasztalt ilyesmit, közel max grafikán, hasonló konfiggal?
  • totya4
    #8535
    Vedd lejjebb a grafikai minőséget.
  • Madi92
    #8534
    OhhxD, bocsi, akkor lehet hogy a spawnolás szót nem erre használják?:D Márha használják egyáltalán...
    No mind1, akkor úgy mondom hogy olyan a game mintha laggolna, vagyis kicsit nem folyamatos a kép! Ennek ellenére az fps olyan 30-40 körüli!
  • Silence78
    #8533
    Hátha másnál is előfordult már a probléma:
    Játék közben ha visszatöltöm a játékállást, akkor sokszor lefagy a gép, és csak Reset segít neki (főleg quickload-nál).
    Ha visszamegyek a főmenübe, és onnan töltök, akkor jó. Virtuális memóriát már állítgattam, nem javult a helyzet. Van vkinek ötlete a megoldásra? Előre is kösz.
  • Szoki333
    #8532
    Igen, az jó lenne:D amúgy ki hány %-nál tart?
  • kuzco007
    #8531
    de ha magyarul megfogalmazod a problémádat:D
  • Madi92
    #8530
    Hali!
    Olyan gondom van hogy a game iszonyatosan spawnol... Majdnem fullon van, de azzal nem lenne gond a gép bírja, de ez a spawnolás rohadt idegesítő:S
    Valami megoldás nincs erre?
  • Grifidos
    #8529
    Szívesen.
  • barmi
    #8528
    Az első linken található driver frankón működik w7 rc alatt! Creative EMU10K1 audio processor- al ellátott SBLive! 5.1 Digital (SB0220) típusu hangkártyám prímán működik vele. Frankó a kezelőfelület és 2.0 (stereo) beállításon is szépen szól és nem recseg. Köszi szépen!
  • koschwarz
    #8527
    ha már itt tartunk, sp3-as karbantartott xp-n majdnem hibátlanul futtattam a játékot...ugyanis egyetlenszer volt valami textúrahibás fagyásom. nem vagyok benne biztos, hogy nem a videókártya melegedett nagyon fel. 8800gt512Mb, c2d e4500 proci, 2 G ram.
  • barmi
    #8526
    Köszi! Kipróbálom ha hazaértem! ;)

    zooleeh: Nálam az alap 1.0 játék sp2 xp-n sem fagyott annak idején... Valami más gond lehet nálad szeréntem.
  • zooleeh
    #8525
    Amikor fagyott , nem volt kiadva egy patch sem ! Az meg az elejen volt,most mar persza hogy nem fagy
  • totya4
    #8524
    Vista alatt sem fagy. Teszteld le a gépedet normálisan és tuning nélkül próbáld a játékot, és tedd fel a patch-et is. Attól hogy win7 alatt jó, az még nem jelenti hogy használható géped van.
  • Grifidos
    #8523
    itt nézegess
    meg Itt
  • zooleeh
    #8522
    Mikor megjelent a Far Cry 2 anno xp-hasznaltam ,es arra telepitettem fel eloszor. Jatszani sajnos nem tudtam mert kb 5 percenkent fagyot le a jatek, ugy hogy csak a reset segitett .Kiprobaltam nagyon sok fele xp-t es vista-t de mind ua volt a baj. Nagyon ki voltam akadva mert imadtam( imadom) a jatekot, NA akkor jelent meg a Win 7 build 6801 , kicsit felve, de felraktam fo oprendeszernek . a Far cry 2-ot win 7-en jatszottam le , es egyszersem fagyot tobbet.
  • barmi
    #8521
    Ja, nekem is RC7100 van Viszont a hang driverrel meggyűlt a bajom... Creatve soundblaster 5.1 digital (SB0220)

    :OFF End...
  • Grifidos
    #8520
    OFF

    Nagyon pöpec és üzembiztos, nincsenek driver problémák, a PB gondot orvosolja a legújabb pbsvc.exe letöltése és futtatása. Jobban oda kell figyelni a tűzfal és a vírusírtó beállításaira utánna már azzal sincs gond.
    Mellesleg elindul 512Mb rammal is de nem érzi magát jól vele. A memória kezelése kiváló, és gyors. Nekem még nem sikerült "megborítani", a kékhalál ismeretlen rajta számomra. Nyugodtan felrakhatod az RC7100-at ezután már csak a végleges jön ki. Néhány alaplapon vannak a telepítés után az alaplapi hangkártyának driver problémái, de a gyártók oldaláról frissítve elmúlik.
    22 perc a telepítés átlagosan egy működő rendszer felrakásáig és használatáig.

    ON
  • Tib
    #8519
    A W7 memória étvágyáról csak a hivatalos gépigényt láttam, mert még nem próbáltam, mivel tudtommal még RC és nem találtam RTM változatot belőle. Majd ha lesz, megnézem mit tud Addig meg nem akarok semmi gebaszt (W7 FAQ >> "Are there risks to installing the RC?") a gépemen.
    Amit tudok, hogy az XP-m 450MB-t eszik és 5GB HDD területen "terpeszkedik" minden meghajtó progival együtt...
    Bár szívesen hallgatnék még W7 tapasztalatokat, de részemről a téma befejezve, mert lassan átmegyünk Windows topic-ba
  • Richardix
    #8518
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1189556936
    #5793-5794 hsz.

    ha már a Win7-nél járunk
  • barmi
    #8517
    Szeréntem se. Nálam a 32bites W7 megeszi a 2 GB ramom durván 25 %-át tehát olyan 512 MB körüli mennyiságet IDLE. XP pedig kb 350-400 MB-ot kajál meg.

    W7:


    XP:


    ...
  • MR ME
    #8516
    messze nem eszik a win7 64bit 2 giga ramot, egyet eszik :|
  • Tib
    #8515
    Hogy jön ide a FC2 gépigénye? Hogy annak is jóval nagyobb, mint az XP minimuma? Na akkor mondom:
    Nekem egy AMD 4200+ van a gépben, 2x1GB 800MHz DDR2-vel és egy ASUS GF8600GT párosítva. Ezen, persze nem max-on, de elfutnak az új játékok is. Konkrétan a Far Cry 2-nél 1024x768-ban minden "magas"-ra van téve és lag nélkül fut. Ez nekem pont elég, mert nem ér meg plusz 80.000Ft beruházást egy pár effektel több... Tehát nem fogok új gépet építeni. És épp ezért...
    ...ha én a 2GB-re Win7-et dobok, akkor mi marad a FC2 játéknak? Az XP ezért (is) jó nekem. Na meg mert a Vista vagy a Win7 nem hinném hogy tud annyival többet nyújtani a részemre, hogy megérje leterhelni a gépemet. Ezt ismerem és az igényeimnek (software & hardware) megfelel... miért akarjak váltai?

    Nem sértegetni kell a többieket, hanem érvekkel meggyőzni. És amiért valami régi, még nem selejtes...
  • Grifidos
    #8514
    És mi az FC2 gépigénye?!?

    Ne csináljatok majmot magatokból...
  • erieskrisz
    #8513
    Nincs sokkal nagyobb rendszerigénye LOOOL
  • Tib
    #8512
    Én nem operációs rendszerhez építek megfelelő gépet, hanem a géphez választok számomra ideális oprendszert.

    Minimum hardware konfigok:
    Windows XP - forrás
    - PC with 300 MHz or higher processor clock speed recommended
    - 128 MB RAM or higher
    - 1.5 GB of available hard disk space
    - Super VGA (800 x 600) or higher-resolution video adapter and monitor
    Windows 7 RC - forrás
    - 1 GHz or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
    - 1 GB RAM (32-bit) / 2 GB RAM (64-bit)
    - 16 GB available disk space (32-bit) / 20 GB (64-bit)
    - DirectX 9 graphics processor with WDDM 1.0 or higher driver

    Bár az első (Win XP) minimum konfig manapság már ritkaság, a rendes működéshez ezeknek az értékeknek minimum kétszerese szerintem ajánlott. Az én meglátásom szerint a fiatalok többségének 2GB van a gépében, ami a 64 bites Win7 alapja
    Vagy nézhetem a 4GB-ot is:
    - Win7 eszik 4GB-ből 2-t és marad 2GB
    - Win XP eszik 2-3GB-ból 512MB-ot és marad 1,5-2,5GB
    Arányaiban az XP a jobb, pedig a minimum 3x-át vettem alapul
  • Grifidos
    #8511
    Látom rengeteg "szakember" van itt.
    A win7-nek nincs sokkal nagyobb rendszer igénye mint az xp-nek, sokkal stabilabb rendszer mint az xp.
    Az pedig, hogy nem képes 3Gb-nál nagyobb memória méretet címezni és használni az xp. Az sp3-al csak azt oldották meg, hogy felismerje a rendszer a 4 Gb ramot, de használni most sem tudja. A jó kis memory hole hibák pedig legyilkolják az xp-t....ez ismeretlen jelenség volt vistán is és win7 alatt is.
    Akinek pedig valami rosszabbul fut win7 alatt mint xp-n az:
    1. építsen számítógépet
    2. Tanulja meg bekonfigurálni a hardware-it
    3. Inkább vegyen egy konzolt.
  • Richardix
    #8510
    de mibaja a 4Gb RAM-al?
  • Tib
    #8509
    Ez egy erős OFF lesz, szorri, de nem tudok elmenni mellette

    A WinXP az eddigi legsikeresebb Windows verzió. Az egyértelműen SP3 azt jelenti, számos hiba javítva lett benne. A Windows-os felhasználói programok 99,9%-a fut alatta. A játékok 99,9%-a fut alatta. Kis hardware idénye miatt több tartalék marad a játék étvágyának.
    Ezzel szemben... A Vista amolyan zsákutca a Microsoft-nak, míg a "mindent verő" Win7 még tudtommal nincs végleges, RTM (Release To Manufacturing) változatban. Tehát több mint valószínű számos hibával küzd (amiről a fórumokban van azért 1-2 komment). Ezenkívül az elődjével (Vista-val) együtt jóval, ismétlem JÓVAL nagyobb a HDD, CPU és memória igénye, mint a 2001-ben kiadott kistesó étvágya.
    Amíg mindent futtatok XP-vel, kevesebb helyet foglal, kevesebb memóriát és procit eszik, addig miért váltanék én egy "hardware zabagépre"?! A csillogóbb külső meg nekem nem ér meg ennyit... 2GB rendszermemória meg egyelőre nekem a játékokhoz elég, tervező nem vagyok, így nem veszélyeztet az "XP nem képes 4GB-t rendesen felcímezni" probléma sem.
  • Noodlee
    #8508
    Sry a hibáért, nem 4 gb ram, hanem csak 2 :P
  • Noodlee
    #8507
    Látom te sem vetted le a gúnyt a kommentemben :)
  • Noodlee
    #8506
    Én is a selejtes XP rendszert használom, 32 biten, NEM eredeti Far Cry 2-t futtatva (mellesleg még 1000 ft-ot sem ér a játék, hülye, aki pénzt ad ki érte), és semmi problémám nem volt a játék futtatásával, bőven elég volt neki a 4 gb ram, csontra kimaxolt grafikával, és még csak nem is szaggatott.
    Ennyire szar ez az xp rendszer, szóval nyomás megvenni a win 7-et! :D
  • TaRka0107
    #8505
    LoL!! Nekem Win7-el sokkal szarabbul ment minden játék....nem csak a Far Cry 2! Szóval a WINXP a menő!:D::D
  • Richardix
    #8504
    am meg a win7-el is vannak próblémák, én elgalábbis találkoztam már ilyenekkel kommentek formájában
  • Richardix
    #8503
    engem sose érdekelt a divat :P