3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • savior
    #1545
    nyilvan majd a valasztas elotti fel evben meg minden a leheto legnagyobb rendben lesz. akkor majd jonnek a hirek a gazdasagi fellendulesrol, a (nem letezo) problemak rendbehozatalarol. es akkor majd megy a nagy mszp eltetes, mert sikerult rendbehozniuk (az altaluk kitalalt) dolgokat. direkt elontik szarral az orszagot, hogy a kovetkezo valasztasra lemossak es az emberek oromukben megint oket valasszak
  • savior
    #1544
    ez a gaz krizis olyan kurva nagy, hogy amig nem kapcsoltam be a tv-t, addig eszre se vettem hogy van. es ez igaz az osszes tobbi valsagra is. semmi latszatjuk, csak a media ontja magabol az emberek pedig paraznak
  • Hegi90
    #1543
  • leonforce
    #1542
    Mire gondolsz..?
    Minden letezo dolog atalakulason megy keresztul(ha ugy tetszik fejlodik)
    a net is meg minden meg fog valtozni..
    Az elegge szubjektiv mit tekintesz reformnak....
  • leonforce
    #1541
    Abszolute igazad van..
    Foleg h a meglevo penztomeg mennyisege(legalabbis ezt hallottam egyes elmzoktol a CNN-en)kb. a 9szerese a tenyleges "fedezet"-ul szolgalo anyagi javaknak...
  • Frayer
    #1540
    Legyél nyugodt, Remark. Az euró is ugyan úgy hitelkihejezéssel jön létre az eu központi bankban min az országok jegybankjában. Az euróra is van tartalékráta érték, ez is csak ugyan olyan forrólevegő pénz mint a többi. Euro, létrejöhet még deviza ügyletekből. Vagy fennáló követelés eladásakor a bank felé ha euroval fizeti. A lényeg a lényeg, az euro mögött mindig ott lesz a számtani haladvány szerint növekvő kamatteher.
  • Hegi90
    #1539
    reformáld meg a zinternetet baszod! hajrá, csak tessék! Minden eszközöd megvan hozzá!
  • remark #1538
    Még annyit hadd tegyek hozzá hogy azért érdekelne valami forrás mert az alapján amit tudok a pénzrendszerről elképzelhetetlennek tartom azt hogy az euró nem hitelként keletkezik.
  • leonforce
    #1537
    sztm ertheto volt es szabatos.. :((
  • Frayer
    #1536
    Nem tudo, hát abból a vörös csillagból ítélve nem tudom, most összezavartál. Legyél meggyőződéses marxista-leninista-pista, és egyél sok trappista.
  • leonforce
    #1535
    Fasiszta vagy vagy naci..? :)
    A 2 nem feltetlenul ugyanaz... :)
  • leonforce
    #1534
    De..pedig pontosan annak kene lennie...
    Velemenyek szabad utkoztetese..
    Az felett igy jar el az ido h egyes dolgokat "tabu"temanak kezelnek,es igy a sotetsegre feny vetul...
  • Frayer
    #1533
    Lehet, túl sokáig voltam együtt veled ebben a topikban hegi. A butaság is ragályos sajnos. Majd jelzem,hogy mikor jövök, akkor majd ne legyél itt.
  • Animefox
    #1532
    Úristen és mi van ha én már fasiszta vagyok??? Van erre gyógymód???
  • Animefox
    #1531
    MIKOR LESZ MÁR VÉGE AZ EGÉSZNEEEK???? Azt mondja meg valaki nekem!!!!!!!!
  • Hegi90
    #1530
    te meg ne írj ide mer terjeszted a butaságot
  • Frayer
    #1529
    Ne ogrézzatok már mer elterjesztitek a fasizmust.
  • Frayer
    #1528
  • Molnibalage
    #1527
    Talán nem trollkodni kéne...
  • uwu
    #1526
    És hol vannak a fasiszták?
  • Bucser
    #1525
    Ezt most hagyd abba. A fórumozás nem demokrácia.
  • Frayer
    #1524
    Én is megtanultam a leckét, a hosszabbak mennek txtbe. Gondolni kell cifura is, önkény alapon bármi megeshet ezen a topikon, fasiszta topik ez már sajnos.
  • Bucser
    #1523
    2009 Will Be Very, Very Bleak

    érdemes végigolvasni.
  • remark #1522
    Ha ehhez tudsz forrást mellékelni (pl. bõvebb kifejtést a témáról) akkor az érdekelne. Ez egy fontos kérdés számomra, szeretném részletesen körüljárni.
  • remark #1521
    Nálam is vannak sebességgondok... Egyébként meg a hosszabbakat mindig külsõ editorban írom meg, így nem vész el semmi (még akkor sem ha cenzúrázzák ).
  • Bucser
    #1520
    Nagyon hosszú választ küldtem neked erre, de elveszett az sg időtúllépése miatt. Most melóban vagyok nincs időm újragépelni az egészet.
  • Bucser
    #1519
    Az Euroakkor keletkezik hitelként, ha az euroövezet összes országa negatív folyófizetési mérleget produkál. ez nem teljesül. ergó nem.
  • Frayer
    #1518
    A prout az szerintem elég jó elgondolás, ha egy kicsit modernizálnánk a mai technológiai adottságok figyelembevételével.
    Pld, ma már a szövetkezeteket a tagja közösen irányítanák az internet segítségével, mint kommunikációs kapcsolódási pont, szavazó felület, értesítő, információs felület. Interfésze az ország irányításához az egyéneknek.
  • remark #1517
    Ez a jelenlegi helyzet.
    De nem megváltozhatatlan, és rengeteg alternatívája van, mint pl. a PROUT. Mindig eszembe jut, és emlegetem itten, lehet ideje lenne alaposabban belenézni?
    Szóval értem hogy ez egy negatív hsz lett, de nem azt jelenti hogy borús a jövő.
  • Frayer
    #1516
    Nem szeretem amikor ilyen csúnya meséket mondasz. Mindig úgy elszomorodom mikor újra és újra rájövök,hogy szegénységre vagyunk ítéltetve.
  • remark #1515
    Nem ezt kérdeztem. Az volt a kérdés hogy az euró is hitelként keletkezik-e mint a forint? Mert ha igen, akkor az euróval ugyanott vagyunk mint a forinttal, azaz plusz költségeket fizetünk a semmiért. Vagyis nem a semmiért, mert jogainkról azaz a szabadságról való lemondásért cserébe lehetõséget kapunk a békés szolgaéletre.

    Érthetõ hogy mirõl beszélek, vagy ez túl rövid megfogalmazás volt?
  • remark #1514
    Néha elõfordul hogy nem a fevetéseidre válaszolok, mert amit leírsz egyszeru"en gondolatok sorát indítja meg bennem. Most nem fogtam vissza magam, és leírtam ami eszembejutott.

    Normális esetben a forgalomban lévõ pénz fedezete ígyis-úgyis az ország teljesítménye. Kivéve akkor, ha teljesítményhez soroljuk azt is amit a másiktól el tudunk venni. Jelenleg minden teljesítmény: ha valaki képes érdekeit globális szinten érvényesíteni, akkor ennek terhére pénzt bocsájthat ki, hogy aztán ezzel kifossza azokat akiken az akaratát érvényesíteni tudja (országos szinten is ez megy). De pénzt lehet kibocsájtani ígéretek, hitegetés és megtévesztés terhére is. Ha a megfelelõ székben ül az ember, minden lehetséges.
    Ha csak az ország valós teljesíménye lehet a pénz fedezete, akkor mindegy hogy hitel az amit felveszünk úgy hogy nincs fedezet rá, vagy saját pénz az amit kibocsájtunk úgy hogy nincs fedezet rá, a lényeg hogy nincs fedezet rá. Ha valamink nincs, akkor annak terhére akkor sem tudunk költekezni, ha van aki hajlandó nekünk hitelt adni.
    Tehát nyilvánvalóvá kell tenni hogy mire elég az ország teljesítménye, és mire nem elég. Errõl is ment itt a vita. Én azt látom, hogy az elvárások minden szinten nagyobbak a lehetõségeknél. Országos, és egyéni szinten is. Mindenki óriási profitot akar realizálni a környezete kárára, azaz mindenki a saját teljesítménye mellett fel kívánja használni mások teljesítményét is. Ez trükkökkel megoldható, meg is oldják, a pénzrendszer is errõl szól.
    Az ember elkölti a jövõjét. Van aki csak a saját egészségét és/vagy jövõjét éli fel, van aki gyerekei-gyerekeinek a jövõjét is, és van aki másik 10 millió ember jövõjét éli fel. Egy virtuális pénz alapú rendszerben bármi lehetséges. Bármi eladó, bármilyen ígérvényt alá lehet írni. Etikátlan a gyerek és szervkereskedelem? Ma is ugyanezt csináljuk, csak épp az egészet nem fogjuk fel a gusztusos csomagolás és a kétszáz áttét miatt. És aki végül virtuálisan elkölti a virtuális pénzt, úgyse tudja már hogy mi volt a pénz fedezete. Így lelkiismeretfurdalás nélkül költheti el azt, mert a pénzen nem lesznek vérfoltok.
    Miért az egyetlen ok amiért jobb hitelt felvenni, mint a saját pénzt kibocsájtani? Te is leírod, én is leírtam. Azért jobb, mert az nemzetközileg elfogadott. Ha saját pénzt bocsajtunk ki, azaz nem fizetjük a kamatokat a globális pénzpiac urainak, akkor a saját pénzt a konvertibilitása miatt egyszeruen kinyírják (a helyi pénzt meg törvényekkel nyírják ki). Ha viszont hitelt veszünk fel, azaz vállaljuk hogy az ország teljesítményébõl folyamatosan részesedhetnek a pénz kibocsájtói, akkor nyugtunk van.
    Végeredmény az, hogy az államadósságot sehol sem cél visszafizetni (sehol sem cél kamatmentes saját pénz bevezetése). (Mutasd be az ellenkezõjét!) Azért nem cél a visszafizetés, mert így az ország azt teszi amire utasítják. Ezt hivják neokolonizációnak.
  • Frayer
    #1513
    És, hogyan tudnám azt megcsinálni,hogy legyen egy bankom, vagy közös bank, amely kamatmentesen nyújtana pénzt az embereknek, olyan mennyiségben amennyit igényelnek. Hogy mindenki vissza tudja fizetni a kamatozó adóságát, ezzel a folyamattal felcserélődne a kamatozó adoság, kamat nélküli adoságra. Azaz, ha 1 milliót adtam, akkor csak 1 milliót is kérek vissza, nem úgy mint ma,hogy 2-3 milliót.
    Minden baj gyorsan megoldódna, csak közben lenne egy kis infláció, a túl sok mennyiségű pénz miatt, de amit rövid távon felszívnának a követeléssel rendelkező bankok amik a kamatmechanizmust működtetik. Ha szép lassan történne a folyamat, a lakosság észre sem venné az át állást egy szebb világ felé.
  • Bucser
    #1512
    Az Euro az Eurozónához tartozó országok közös elszámolási egysége. Azaz a konvertibilis valutáikat melyek egymáshoz voltak kötve árfolyamukban az ERM és ERM II által feladták, hogy lebontsák a határaik közötti gátló tényezőként szereplő nemzeti valutát, valamint azért, hogy az EuroZóna teljes egészében árstabilitás alakulhasson ki fenntartható módon az önálló monetáris politikáról is lemondtak az országok valamint a gazdaságpolitkáikat egyeztetik.

    Az Euro ugyanolyan pénz mint a Német márka volt vagy bármely más konvertibilis valuta. Nem számlapénz (mint pl az SDR amely csak elszámolási egységként jelenik meg) vagy mint anno az ECU volt amelyet államok közti elszámolási egységként használtak.
  • Bucser
    #1511
    De ha az ország adóbevételei forintban keletkeznek. A pénzt is forintban kreálod. Hogyan vonod ki a jövőbeli adóbefizetések terhére kibocsátott pénzt mikor realizálod az adóbefizetéseket? akkor hogyan fogod a folyó kifizetéseket megoldani megint pénzt bocsátassz ki vagy duplára emeled abban az évben az adókat?

    Ez a legjobb megoldás. Működne is a dolog, hogyha a lakosság képes lenne 100%-ban finanszírozni a folyó egyenleget. De nem képes és ezért kell az áthidaló hitel amire mindenki fúj.

    Ezt kéne felfogni és nem a mocskos tőkével jönni.

    Ha te nem tudsz kifizetni valamit akkor nem veszed meg vagy kölcsönkérsz rá. Igaz?

    Egy országban meg lehet azt tenni, hogy nem veszed meg az alapvető szolgáltatásokat? (iskola, kórház, segélyek, nyugdíj, egészségbiztosítás, útfenntartás, bürökrácia, beruházások) véleményem szerint anélkül, hogy fegyveres felkelés legyen nem.

    A gond az, hogy a government spending (azaz egyszerűen felélt) összegek túől magasak a költségvetésben =(ezek mennek nyugdíjra, szociális hálóra, segélyre, kórház és iskolarendszerre bürokráciára) az investment (beruházás ide értem erőművek fejlesztések infrastruktúr etc)pedig alacsony.

    Ezen kéne változtatni. De ha nincs az országnak megtakarítása. Nincsennek jóformán adófizetői. A Valutád oylan mértékben elgyengül, hogy nem váltják be külföldön vagy pedig rohamosan romló meghagyással akkor mit cisnálsz? ezekre várom a sok itteni okos vűlaszát, ugyanis a globalizált világban nem elég az, hogy a forint konvertibilis hisz a fedezetét és a benne lévő bizalmat is meg kell találni...
  • Molnibalage
    #1510
    Ez nem hit kérdése... 5 km mélyről még gázt is vicces felhozni nemhogy trutyis vizet. Mert az ami feljön az az. Én nem 300 fokos, mert annyira mélyre nem megy le.
  • remark #1509
    De ha a "hitel" fedezete az ország teljesítõképessége, akkor nem kell hitel, hanem annyi pénzt kell kibocsájtani, amennyi az ország teljesítõképessége. Elméletben ez így lenne helyes, nem? EU-s szinten is, az EU-ra vonatkoztatva. Ez Frayernek is válasz arra hogy mi legyen a pénz fedezete. A pénzt az állam bocsájtsa ki kamatmentesen, és fedezete legyen az ország teljesítõképessége.

    Persze a "nemzetközi maffia" ennek keresztbetenne. A nemzetközi maffia csak akkor nem tesz nekünk keresztbe, ha tõlük vesszük fel a hiteleket. Ha nekik tartozunk, akkor megvédenek. Mi meg fizetjük a védelmi pénzt. Errõl van szó, nemigaz? Ez az a nagy összeesküvés amirõl beszélünk, nem?
  • remark #1508
    Most is Hollandiában élek. Fenébe, nem tudtam hogy nekem ilyen jó!

    Egyébként meg a pozitív mérleg nem elég. Lehet úgy is pozitív a mérleg hogy közben az adó 50%-a kamatokra megy el feleslegesen. Lehet úgy is pozitív a mérleg, hogy a pozitív egyenleget 10 másik ország finanszírozza. Nekem nem kell olyan áron jólét hogy 20 év múlva 10 milliárd dühös éhezõ ember szedi szét puszta kézzel az országot. Én hosszú távra terveznék, ha lehetne.

    Az euróval egyébként mi a helyzet? Az is mint kamatozó pénz keletkezik, nemigaz? Tehát ugyan úgy mint a forint. Akkor meg nem vagyunk sokkal elõrébb, itt is felesleges költségeket fizetek a pénzért pedig személyes hitelem most már jó pár éve nincs egy cent sem.
  • Frayer
    #1507
    Én ezt pontosan értem. Az a baj.
    De az még nagyobb baj,hogy az állam akkor is felveszi azt a hitelt ha én nem kérem meg rá. Mégis az én adómból próbálja visszafizetni "lehetetlen próbálkozás" azt a vállalást amit én elutasítottam.

    Mintha a munkahelyeden, egyszer csak bejelentenék,hogy vettünk egy szép nagy pilácsot,igaz, hogy több ezer wattot fogyaszt és semmit nem csinál, nem tudom mire jó, de milyen jóóó az nekünk,hogy van ilyen pilács.
    Sajnos munka társaim, beosztottak, le kell,hogy vonjak közvetlenül a kifizetési számláitokról a megfelelő összeget, és még évekig részleteket kell mostantól fizetnünk, de ne szomorkodjatok, a pilácsért már megérte
  • Bucser
    #1506
    De te ennyire nem érted??? Az állam a jövőbeli adóbevételei terhére veszi fel a hitelt. Ahogy te is a jövőbeli bevételeid terhére veszel fel hitelt.

    Ezen mit nem értessz?