3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • Saintgerman
    #1333
    téged nemsokára páncélautóban fognak hordozni junior !
  • Palinko
    #1332
    "Valahogy mindig nehezemre esik hinni azoknak a gazdasági elemzőknek, akik maguk is piaci pénzből élnek, tehát valahol hátsó érdekük is van, hogy befolyásolják a piaci szereplőket. :)"

    hát igen tőzsdei "guruk" szeretnek dobálódzni kijelentésekkel mint ez a hordónkénti olajár is és szerintem is csak saját érdekeiket szemelőtt tartva, de ebben az esetben szerintem nem erről volt szó csak egy elhamarkodott és mint Bucser írta helytelenül felmért kijelentés volt...

    engem hasonló kérdés érdekelne mint Cifut, hogy a válság kihatással lesz-e az európai únió bővítésére? mert ahogy nézem igencsak be szeretnék csatolni a balkáni vidéket
  • Bucser
    #1331
    "Ilyen körülmények mellett van esély arra, hogy tovább bővüljön az Eurozóna? Vagy bezárkóznak, hogy rossz gazdasági helyzetű országok ne húzzák még lejjebb a közös valutát?"

    A közös valuta lényege nem az, hogy egyazon neve van a fizetőeszköznek. A közös valuta lényege az ezzel együtt járó Gazdasági és Monetáris Unió. Azaz egy zóna egészként lép fel a világgazdasági versenyben. A konvergenciaprogram pont azért kell, hogy a csatlakozó államok fel tudják venni a lépést a többi országgal.

    Minden évben minden országnak egy gazdaságpolitikai tervet kell benyújtani a Bizottság felé, hogy szinergiák megfelelő kihasználásával minden ország megtalálhassa azt a szektort amiben világelsővé tud válni anélkül, hogy ezen törekvésében más EK tagállamot akadályozzon. Az Eurozónához nem tartozó országoknál ezt Konvergencia-programnak hívják, míg az Eurozóna országainál ezt Stabilitási és növekedési programnak. Ezek összetevőit és céljait tartalmazza a Stabilitási és Növekedési paktum.

    A Monetáris Unió deklarált célja az árstabilitás megtarása hosszútávon.

    Másik téma: "Lehet velem van a baj, de én nem látom azokat a hirtelen meginduló energetikai változásokat. Egyedül az elektromos autóktól hangos a média, de ez valahol zsákutca (valahogy elő kell állítani az elektromos áramot, amivel feltöltöd az autót, azt meg a jelenlegi helyzetben főleg fosszilis energiából állítják elő)."

    Az egyik legnagyobb változás az, hogy az Egyesült Államok lakói látva a benzin árának volatilitását nem benzinfelhalmozásba kezdenek, hanem kevesebbet fogyasztó autókat vesznek. Valamint a nyílt politikában a Kínaiakon kívül nem tudok olyan esetről, hogy egy ország háborús helyzet nélkül úgy döntött volna, hogy energiafüggetlenséget próbál kiharcolni magának. (mind az EU mind Kína mind USA deklarált energiapolitikai célja hosszútávon)

    Ennek egyetlen lehetősége van sokkal jobban felfuttatni a megújuló energiaforrásokból való energiatermelést. A Mainstream média mikor foglalkozott korábban szélfarmokkal, naperőművekkel, esetleg a kukoricaalapú vagy kékalgalapú energiatermeléssel? (ethanolra gondolok)? Szerintem eddig soha.
  • [NST]Cifu
    #1330
    Az energetikai átállási projektek, meg sok időt vesznek igénybe, de sokat is hozhatnak akár.

    Lehet velem van a baj, de én nem látom azokat a hirtelen meginduló energetikai változásokat. Egyedül az elektromos autóktól hangos a média, de ez valahol zsákutca (valahogy elő kell állítani az elektromos áramot, amivel feltöltöd az autót, azt meg a jelenlegi helyzetben főleg fosszilis energiából állítják elő).


    Mindenesetre Az eurozóna 1-2 éves tartós eladósodásba fog kezdeni és megindul majd a verseny a nemzetközi pénzekért ergó sok állampapír vagy eurokötvénynek az értéke növekedni fog.


    Ilyen körülmények mellett van esély arra, hogy tovább bővüljön az Eurozóna? Vagy bezárkóznak, hogy rossz gazdasági helyzetű országok ne húzzák még lejjebb a közös valutát?
  • [NST]Cifu
    #1329
    Azok a gazdasági elemzők, akik azt jósolták, hogy 2008 végére 200 dolláros hordónkénti olajár lesz? :)

    Valahogy mindig nehezemre esik hinni azoknak a gazdasági elemzőknek, akik maguk is piaci pénzből élnek, tehát valahol hátsó érdekük is van, hogy befolyásolják a piaci szereplőket. :)
  • Bucser
    #1328
    "adósságból soha nem fejlesztett az ország"

    Igen az autópályákat is csak úgy összefújta a szél.

    "Fogyasztást ösztönző? soha nem a fogyasztást ösztönözték, hanem az eladósodást (bankosköcsög nyelven:hitelfelvételt) a fogyasztáson keresztül"

    Nem a fogyasztást ösztönözték?? Te nem voltál ebben az országban mikor arról beszélt mindenki, hogy milyen jó a gazdaságnak az erős forint mert akkor sok az import meg a lakásépítés mert, olcsó az alapanyag és akkor a "Saját hajunknál fogva húzzuk ki magunkat a sárból". Ez indult 2001-ben hála Matolcsy doktornak majd folytatódott mikor drága Medgyessy Péterünk rádobta a téglát a gázra és kiszállt az autóból (Béremelések a közszférában és félbehagyott nyugdíjreform) Azóta meg haladunk tovább ugyanazon a leejtőn. Akkor meg valaki a költekezés fékjét be akarja húzni akkor kapásból: NEM fizetünk adót mert nem költöttünk el semmit. Nem a LÓFASZT.

    "És nem a korrekció zajlik, hanem az ország taccsra futtatása, olyan mértékű elqúrás+korrupció van, ami elképzelhetetlen lett volna 6-8éve. Pedig akkor még jobban ment, lásd a Szlovén és Szlovák szint elhúzását, vagyis a mi leszakadásunkat, mert nem ők táltosodtak meg."

    Nem táltosodtak meg. Csak képesek voltak egy olyan konzisztens ellenzék-kormánypárt párbeszédet kialakítani amire az elmúlt 18 évben a magyar politikai elit nem képes. Képesek voltak megállapodni néhány alapvető kérdésben.

    De sajnos neked itt csak a mocskolódás megy meg az elkúrás ismételgetése, igazából semmilyen kreatív megoldási lehetőséget nem láttam még tőled.

    Áruld el te tudományok doktora: Mi a megoldás ezen helyzetben? szerinted mit kellene csinálni?
  • OKkultist
    #1327
    Te tényleg zakkant vagy,de ennyire lehet valaki zakkant? (azt hiszed, hogy pár "szakkifejezéssel" meg közgazdaság"tudomány" (legalább annyira tudomány, mint a csillagjóslás) Mármint erre a bejegyzésedre gondoltam:

    Magyarországon az eddig folytatott expanzív fiskális politika (adósságból fejlesztünk) és importot erősítő, lakossági megtakarításokat eltűntető költést/fogyasztást ösztönző gazdaságpolitika miatt, nem fenntartható a pályája az országnak. Ezen korrekció zajlik immár 2006 óta.

    Ebből konkrétan semmi nem stimmel, de még az ellenkezője sem igaz:
    adósságból soha nem fejlesztett az ország (PAKS pl. fejlesztés, de az nem hitelből ment)
    Fogyasztást ösztönző? soha nem a fogyasztást ösztönözték, hanem az eladósodást (bankosköcsög nyelven:hitelfelvételt) a fogyasztáson keresztül
    És nem a korrekció zajlik, hanem az ország taccsra futtatása, olyan mértékű elqúrás+korrupció van, ami elképzelhetetlen lett volna 6-8éve. Pedig akkor még jobban ment, lásd a Szlovén és Szlovák szint elhúzását, vagyis a mi leszakadásunkat, mert nem ők táltosodtak meg.
  • Bucser
    #1326
    Legalább másolni tudnál. Egyébként ez pedig egy idézet ahogy láthatod ott is van a forrás, hogy honnan van.

    Egyébként nem nem én vagyok a megmondóember. Itt OKkultist, másikisvan, Exy1 meg te vagy a megmondóember. Mindenki más csak a rohadt tőke elferdített fejű tudatlan bunkója aki ködösít...

    Kb csak baromira elegem lett abból, hogy féligazságok összeollózásából azt hiszi, hogy igaza van és hiába írsz le neki 3-szor valamit még mindig nem fogja fel, hogy a világ nem úgy működik ahogy a kicsi fejében kialakult.

    Egyébként úgy tűnik, hogy te meg a topic hülyéinek védőszentje címre pályázol vagy éppen a fogadatlan prókátoréra...
  • Saintgerman
    #1325
    Úgy érzed te vagy a "megmondó" ezen a topikin junior ?
    Akkor legalább az ilyen "hülye" megjedzéseidet félre tehetnéd.

    "Wheter you Kill or get Killed ist yust a way to Kill".... time...

    ez jól árulkodik a "lelkiviládodról", pontosabban a DNS-ed felépítéséről...
  • Bucser
    #1324
    Olvasd el amit eddig írtam és elég világosan kiolvasható volt eddig majd mindenki számára, hogy mi jön.

    De lehetsz te a topic hülyéje ha ragaszkodsz a címhez... nem elég, hogy égsz mint a Reichstag a moonhoax topicban?
  • Bucser
    #1323
    Te tényleg ilyen hülye vagy?

    #1283-as hsz-ben ott a link az államadósság kezelő központ kimutatásáról.

    De tudom számodra miután állami szerv ők biztos hazudnak. Olvasd végig. Ha nem értesz belőle valamit kérdezz, de baromsággal ne szórd tele a topicot. Egyébként Frayer beszélt arról, hogy az adónk 80% külföldiek kezébe megy az államadósság törlesztéseként. Erre mondtam, hogy ez faszság és hoztam a számokat.

    Belföldre irányuló pedig úgy tud lenni az államadósság, hogy a bankok kötelesek a betétportfóliójuk egy részét állampapírban tartani + a lakosság is vásárolhat államkötvényt és az intézményi befektetők is vehetnek államkötvényeket.
  • bazza
    #1322
    Na valami ilyesmire gondoltam, igaz a felét alig értem és elég ijesztőnek tűnik így a helyzet :D
  • OKkultist
    #1321
    Valószínű ugyanazzal a módszerrel amivel ide jutott a világgazdaság nem lehet majd kijutni is , ahhoz valami más kell, eddig minden válság után volt valamilyen váltás, az a 100milliárdtrilliárd dolláros kérdés, hogy most mi jön?
  • OKkultist
    #1320
    Nem az volt a kérdés, hanem, hogy ki az a belföldi magánszemély, aki hitelez az államnak, ill. honnan veszed ezt az adatot, mert én még arra emlékszem, hogy azért nem lehetett átütemezést kérni, mert a német meg a japán magánszemély kötvénytulajdonosok nem akarták. Az államadósság 80%-ról beszélünk, szerintem benézted, 8% lesz az. A többi az ismeretlen külföldiek kezében van?
  • Hegi90
    #1319
    Na végre olvashatok ilyen szép írásokat!

    Köszi bucser, és többiek :))))
  • Palinko
    #1318
    értem majd követjük az eseményeket ezekszerint sok mindenre lehet még számítani a válság következményeképp.
  • Bucser
    #1317
    Mert a gazdasági elemzők képesek néha hetek alatt mást mondani. Ugyanis mind ceteris paribus gondokodik (változatlan tényezők mellett) és nem mindig veszik észre az egymásra épülő hatásokat.

    Én tartom azt, hogy még nincs itt a padló. Kína és India most kezd belassulni. Megpróbálják felpörgetni majd a saját belső fogyasztási motorjukat, de ez max rajtuk segít és nem Európán vagy az USA-n.

    Az energetikai átállási projektek, meg sok időt vesznek igénybe, de sokat is hozhatnak akár.

    Mindenesetre Az eurozóna 1-2 éves tartós eladósodásba fog kezdeni és megindul majd a verseny a nemzetközi pénzekért ergó sok állampapír vagy eurokötvénynek az értéke növekedni fog.
  • Palinko
    #1316
    "Elhúzódás még 3 év legalább. De lehet, hogy 10 év."

    a naplóban megnéztem a válságra vonatkozó riportot ott nagyon pozitív gazdaság elemzők lehettek, mert azt mondták már fél év múlva is vége lehet a válságnak, ezt hogy érthették, vagy csak mondtak egy számot mert kellett?

    lesz-e olyan következménye a válságnak amit mindenki érezni fog, valamilyen formában? már most is sokan megérzik, mert kirúgták a munkahelyről egyik napról a másikra, de szerintem legtöbb ember nem érzékeli ennek a súlyát egyenlőre, úgy tűnik már lecsengett, pedig ahogy olvasom az írásod még alig hogy elkezdődött.
  • Bucser
    #1315
    Mennyire komoly a válság? Nagyon.

    Más jellegű és más hatású mint a 29-es, de nagyobb.

    Milyen valós problémák lesznek: a Jelenlegi fogyasztási szokások eltűnnek a köztudatból. Az energiafogyasztásunkat át kell állítani mindenféleképpen és az alternatív energiaforrások létrehozása fel fog szívni egy csomó munkaerőt. Ezek fenntartása sokkal munkaerőigényesebb, de hosszútávon kfiizetődő mert az erőforrások tekintetében a fejlett országok nem fognak függeni az energiaexportálóktól.

    A média csak a tüneteket látja a problémák forrását nem közvetíti.

    Elhúzódás még 3 év legalább. De lehet, hogy 10 év. De az is lehet, hogy ugyanott köt ki a teljes fejlett világ mint Japán. Sok kimenete lehet a válságnak. egy más biztos van. az USA elveszti vezető szerepét a globális gazdaságban. egy lesz a sok nagy között. nem emelkedik ki közüllük.

    A Válság segíthet magyarországon annyiban, hogy a segítségével a maastrichti kritériumok elérhető közelségbe kerülnek. Euro bevezetése pedig több előnnyel jár mint hátránnyal. Aki ezt nem látja az vakon lát egy versengő világban. A világgazdaság nem áll meg a határoknál.

    "Miért nem ez történik? Vagy ti mit javasolnátok? Az állam kárára kellene fejleszteni a gazdaságot, vagy inkább spóroljunk az államnak"

    Elviekben az állam nem külön entitás. Az állam (kormány parlament) egy irányító szerv aki az adózók összedobott pénzét a közjó érdekében a legfontosabb területekre koncentrálva beruházza.

    Magyarországon az eddig folytatott expanzív fiskális politika (adósságból fejlesztünk) és importot erősítő, lakossági megtakarításokat eltűntető költést/fogyasztást ösztönző gazdaságpolitika miatt, nem fenntartható a pályája az országnak. Ezen korrekció zajlik immár 2006 óta.

    Sajnos az eredményes reformok elmaradtak.
    Amíg a politikai elit nem képes belátni, hogy csak közös összefogással, leszögezett kerettörvének mellett lehet, a változó politikai környezetben is biztosítani az ország hosszútávú érdekeinek figyelembevételét, addig nem fog történni semmi pozitív. Minden politikusunk a rövidtávú előnyöket a hosszútávú hatások figyelembevétele nélkül vizsgálja. Sajnos még a gazdaságpolitikusok is beállnak a vezérbarmok mantrájának közepébe. pedig mind a 4 oldalon vannak értelmes gazdaságpolitikusok.
  • bazza
    #1314
    Sziasztok! Nem vagyok szakértő. Itt vannak olyanok akik gazdasági, pénzügyi pályán mozognak? Pár kérdésem lenne hozzájuk:

    Mit gondolnak erről a "válságról"? Direkt idézőjelbe tettem, mert annyiszor használja a média ezt a szót, hogy már a hideg ráz mikor meghallom. Viszont érdekel a gazdaság, és a világ eseményei.
    Mekkora valójában? ('29-es, '70es évekihez mérten)
    Milyen valós problémák lesznek a következmények? És ezek mennyire felelnek meg annak amit a média áraszt? Mitől kell félni?
    Magyarország milyen helyzetben van? Jó úton haladunk? Lesz megoldás? Mi lehet a megoldás?
    Az egész probléma meddig húzódhat el? Mikorra várható fejlődés, és újra növekedés?

    Megkérdeztem egy közgazdász ismerősömet a témában, ő a járulékcsökkentésben lát megoldást, hogy nőjön a munkahelyek száma. Adókedvezmények, hogy ide jöjjenek a vállalatok, vállalkozások jöjjenek létre. Fejleszteni kellene az infrastruktúrát. Mindez persze rendkívül költséges az állam részére.

    Miért nem ez történik? Vagy ti mit javasolnátok? Az állam kárára kellene fejleszteni a gazdaságot, vagy inkább spóroljunk az államnak?

    Köszönöm!
  • Rundstedt17
    #1313
    Pontosan,az a ember egy nulla.Oda áll ahol több pénzhez szavazathoz juthat.Összevissza beszél,jellemtelen
  • Bucser
    #1312
    tomcattel??? Ő egy médiajunkie... Ami belőle kijön az csak hatásvadász fröcsögés.. oknyomozónak távolról sem nevezhető... megélhetési médiahajhász...
  • Bucser
    #1311
    Linket drága bogaram ahogy én adtam arra a blöffödre, hogy az ÁHT finanszírozása és költsége elviszik az adók 80-%-át...


    OKkultist: te ingyen odaadnád a pénzedet az államnak, hogy használja a megtakarításaidat? Adjak egy APEH illetékszámla számot, hogy oda utald ajándék megjegyzéssel? (jót fognak röhögni a bankban biztos lehetsz benne)
  • schrank
    #1310
    de usa-ban nincsenek minimállal bejelentett maszek fogorvosok
  • Frayer
    #1309
    Okkultist, folytatod a gyűjtögető életmódot?
    Én folytatom. Ha segítesz, időközönként kicseréljük egymás listáit.
    Beszélek majd tomcattel is, meg pár jó fej emberkével, ha be kell bizonyítanunk,hogy a kormány illegitim, akkor ne egy példával álljunk elő, hanem több százzal. Ki kell rúgni a lábukat, hogy minél nagyobbat essenek.
  • Frayer
    #1308
    Olyan sejtések,hogy híradós ügy lett belőle, oknyomozó riporter derítette fel az ügyet, egy teljes héten át szó volt róla akkoriba. De nemrégen volt hasonló ügy a postával, amikor egy hatalmas posta épület tömböt adott el magának, amit aztán visszabérelt. Hasonló módszerekkel.
  • OKkultist
    #1307
    Egyszerű a megoldás, bármelyik ország hozhat olyan törvényt, hogy a területén OFFSHORE cég (közvetve sem) NEM MŰKÖDHET, ha valaki a területén akar üzletelni, akkor ott kell alapítania céget hozzá. A gyártó cégek egyike sem offshore,legfeljebb olyan helyen vanak bejegyezve, ahol a helyi adó alacsony.

    Ezt már régen mondom, hogy KETTŐS ÁLLAMPOLGÁR, OFFSHORE CÉG, MILLIÁRDOS ÁLLAMI TISZTVISELŐ, ezek nem működhetnek, vagy ha igen, akkor CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a SAJÁT HASZNUKRA, nem az országéra. A legrosszabb a fentiek kombinációja, amire sajnos van példa: a fél parlament.

    államadósságot meg szépen meg kéne takarítani és akkor magyarok kezében lenne (ahogy ennek most is 65%-a magyar intézmények vagy magánszemélyek kezében van.)
    WTF???
    SAJÁT MAGUNKNAK TARTOZUNK? Nem-e lehetne-e kérni egy kis enyhítést, hogy ne rogyasszuk be saját magunkat?
  • Bucser
    #1306
    Bizonyíték vagy csak sejtések a MALÉVnál?
  • Bucser
    #1305
    Ott az adócsalás BTK-s tétel és teljes vagyonelkobzással jár. Itthon mit is csinálnak ha rajtakapnak azon, hogy vagyont titkoltál el mentettél ki vagy játszottál át? pénzbírság és kész.
  • [NST]Cifu
    #1304
    Itt a tétel szerintem az volt, hogy roppant bonyolult a magyar adórendszer. Ezzel a passzussal teljesen egyet is értek, én is havonta járok könyvelőhöz, nézegetem mit hogyan, és vakarom a fejem. Folyamatosan fel-felmerül, hogy egyszerűsíteni kellene az adózást, erre voltak is példák (mint az EVA), de úgy látom nem váltak be.

    Hozzá kell tenni, hogy az egyszerűbb adórendszer sem változtat a mentalitáson, az USA adórendszere egy klasszissal egyszerűbb, mégis sok adócsaló van arrafelé is. :)
  • Frayer
    #1303
    "Ugyanolyan mintha eladnád az eszközt és visszabérelnéd. Szerinted az adásvétel után az illetéket nem kellett megfizetni az abból származó bevétel után nem kellett adózni?"

    Nézd, én ebben az off-shore játékban már 3 éve benne vagyok. Ismerősömnek autó szalonja van, off-shore cégen keresztül veszi meg az autót a nagykertől, úgy hozza be a kocsikat külföldről, egy példa, off shore cége megveszi a kocsit, 2.5 millióért, majd ez a cég eladja a magyar kft-nek 4.5 millióért, azaz saját magának. Az itthoni szalonja meg tovább adja a kocsit a végfelhasználónka 4 millióért. A tranzakció után a mérleg -0.5 millió forint.
    Az off shore cégnél jelentkező adómentes profit 2 millió forint.
    Ha itthon a mérleg mínuszban van, akkor nem kell itthon sem adót fizetni, elmondhatja azt,hogy neki nagyon de nagyon nem jól megy az üzlet, és még megy támogatásokat kuncsorogni. Persze,hogy lehet ilyet csinálni. Csak ha mindenki így tenne, rövid úton tönkre menne az államháztartás, mert senki nem fizetne adót.
    Persze őt is basztatják az apehesek, de az off shore cég, anonim amin keresztül csinálja, megbízott ottani képviselővel, bérelt székhellyel a virgin szigeteken. kb 3000 dollárba fáj egy ilyen off shore LTD alapítása, ami megfelel az itthoni kft nek, kivéve,hogy ott nem vezetnek könyvelést, csak éves tagsági díja van, a számlapénz kezelési költsége, és az a kitétel,hogy az adott országban ahol a cég be van jegyezve nem folytathat gazdasági tevékenységet.

    Nekem is van most egy vállalkozásom, de csupán a jó szívemnek köszönhetően, és mert erkölcsös embernek tartom magam, én nem trükközök így, de a tudásom és lehetőségem meglenne hozzá. Viszont méllyen elítélem az állami cégeket, a kormányt, hogy ilyen aljas stikliket csinál, így kibújva a saját maga felállított törvények, kötelezettségek alól is. :(((

    Malév mit csinál? Fogja az egy milliárdos repülőt, eladja magának 1 millió forintért, mivel ő szabja meg az árat, saját magának annyiért adja el amennyiért akarja. Majd ezt a repülő gépet havonta visszabéreli magától, kb 2 milliárd forintért, amit szintén ő határoz meg. Ez az összeg meg ahogy mondod lejön az adó alapból, így lehet mínuszba vinni, a csőd közelébe egy céget papíron, miközben soha nem látott bevételekre tesznek szert a befektetői.

    Én ezt nagyon súlyosan megbűntetném, mert én ezt is ugyan olyan adócsalásnak tartom. Ha már a kis embert börtönbe vetik ha trükközik, akkor a törvény előtti alkotmányos egyenlőség értelmében ezeknek a cégvezetőknek is pusztulniuk kellene.

    Más, nem állítottam,hogy az altus = autopálya kezelővel, nézd meg jobban, felsorolás volt, és ott van egy vessző.
    Ködösítesz már megin :DDD
  • Bucser
    #1302
    Itt is felmerül a kérdés: Mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?

    Sok a szolgáltatás vagy sok az adó? sok az adó vagy kevés az adófizető?

    Ha csak 1 millával több adó és járulékbefizető lenne itthon akkor ugyanezt az ÁHT egyenleget el lehetne érni 3/4-ed ennyi adózással. Azaz egy bruttó 150-et kereső embernek kb 20K-val több maradhatna a zsebében... Ne mond, hogy olyan szar lenne.


    A külföldiek kezében lévő államadósságot meg szépen meg kéne takarítani és akkor magyarok kezében lenne (ahogy ennek most is 65%-a magyar intézmények vagy magánszemélyek kezében van.)
  • Bucser
    #1301
    Vagyonkezelő cég mint fogalom megvan?
    Minden nagyobb cég így tűnteti el a működtetési eredményeit, hogy keresztbeszámláz magának. Sőt képzeld a beszerzett eszközök utáni értékcsökkenés leírása is adóalapot csökkentő tényező.

    Tartós bérlet mint fogalom megvan?
    Ugyanolyan mintha eladnád az eszközt és visszabérelnéd. Szerinted az adásvétel után az illetéket nem kellett megfizetni az abból származó bevétel után nem kellett adózni?

    Az LTD nem azt jelenti te nagyon hülye hogy off-shore egy cég, hanem azt hogy Limited, azaz korlátolt felelősségű. Olyan mint itthon a Kft. Egy egyszerű cégtípus.

    HA te próbálsz meg ilyen manővereket csinálni nem jön az APEH. De te ezt honnan is tudhatnád hozzád nem jön az APEH hisz nemzeti öntudatból nem fizetsz adót. Vagy csak azért mert állásod sincs.

    A szemesztered halasztására meg annyit: ennél nagyobb hibát el sem követhetnél, hacsak nem életcélod, hogy kiforrott paranoid skizofrén szociopatát csinálj magadból...

    Másrészt megérzésem szerint az ALTUS-nak semmi köze az Autópályakezelő Zrt-hez. (de majd cégnél utánanézek ennek)
  • Bucser
    #1300
    Sajnos egy alkotmányos országban "mindenkinek joga van ahhoz, hogy hülye legyen".
  • GregSB
    #1299
    Hosszú idő után visszanéztem ide, hátha már eltűntek az NWO-sok.

    Kb 2 percig tudtam olvasni a hsz-eket, és belefutottam egy "felső, titkos szervezet szándékai"-ról szóló postba.

    (Azt meg se merem kérdezni, hogy egy titkos kör szándékaival hogyan van tisztában bárki is...)

    Amit a legjobban sajnálok hogy az ilyenek elűzik az olyan embereket, akik tényleg értenek a témához, és érdemes volt olvasni minden postjukat (bucser). Ezzel teljesen értékét veszti a topic.
    Nincs valami mód arra, hogy a már több hónapja itt OFF-olókat kitiltsuk innen?
  • Frayer
    #1298
    Jó igazad van. Igyekszek, de egy gazdasági topikban, csak idő kérdése,hogy szóba kerüljön a politika.
    Miért?
    Mert a gazdaság, a politika, és háború, egy és ugyan az.
    Nem lehet kiragadni egyiket a többi mellől. Ezek egymás szerves részei, ezért sajnos időközönként szóba fog kerülni a politika sajnos. Én próbálom kerülni, csak itt egyesek, megmondó emberek arról akartak meggyőzni engem és másokat,hogy az úgy van jól ahogyan most van, és minden rendben van a gazdaságggal, politikával, és mi kisemberek vagyunk a hülyék,hogy mindent elbaszunk, mert túl sok zsíros kenyeret eszük. Bocsánat, kicsit felment a pumpa, de igyekszek tesa, hogy ne hozzak szóba politikai dolgokat, de akkor intézkedj a másik oldalon is, hogy ott se legyen ilyen személyeskedés, politikai gyűlölet keltés, ködösítés, félre beszélés, emberek becsapása. Ezeket nem szeressük itt sem.
  • [NST]Cifu
    #1297
    Mi a köze ennek a topic témájához? Semmi, megint aktuálpolitizálás megy.

    ITT NINCS POLIDILI TOPIC!

    Nem lesz következő figyelmeztetés.
  • Hegi90
    #1296
    nyiss neki topikot.
  • Frayer
    #1295
    Elítélték a pedofíliával gyanúsított képviselőt

    Kiskorúakkal fajtalankodott

    Tessék megnézni. Ilyen emberek irányítják az országunkat. A többi sem sokkal jobb, csak ő róluk nem derül ki, meg nem rontanak meg kisgyermekeket. Párt társai sem tudták már tovább tűrni ahogy a kisfiúkkal bánt. Undorító. Ezért takarították el.
    Hogy válhatott ilyen emberré? Hogy lehetett ilyen ember politikai képviselő?? Milyen ember ez?

    Ezek irányítják az országot?
    Sajnos személyesen ismertem ezt a csótányt is, ismerek még párat. De a többi sem különb,csak nem dugják meg a 8 éves csabikát, az ifjúsági házakban.

    Ezért mondom azt,hogy ezt be kell szüntetni, és új kormányzásra van szükségünk, mert az egész már egy fertő.
  • Frayer
    #1294
    Arról ne is beszéljünk amikor a malév, eladta a repülőit, saját off-shore cégének, majd visszabérlési szerződést kötött saját magával. A bérleti díjjakat saját maga határozta meg, ami mivel off shore bevételként jelentkezett, nem volt adóköteles a magyar köztársaságban.
    Ugyan így a repjegyeket is egy off-shore cégtől vesszük, ez azok az LTD. végződésű cégek, nem adókötelesek. Ugyan így az autopálya kezelő rt, az altus társcége, gyurcsány tulajdonában, meg a posta ügyletek, épület tömb eladása saját maguknak, aztán visszabérleti szerződés, havi több száz millióért, segítenek abban,hogy a cég mérlegben, több legyen a kiadás mint a bevétel, nincs nyereség, nincs adózás.
    De ők ezt nem úgy, hívják,hogy adócsalás. Hanem hogy adóoptimalizálás. :DDD érted?
    Ha te próbálsz meg ilyen manővereket végrehajtani, jon az apeh, és bedugnak egy hűvös kis cellába ahol télen még fűtés sincsen, te leszel a bűnöző, de az állam és érdek társai, csak optimalizálnak.

    Nekem itt ne védjétek az államot, nagyon is tisztában vagyok, milyen tolvaj népség a kormány. Belső infóim is vannak, amik szintén csak megerősítik.
    Ismertem egy parlamenti képviselőt is, aki korrupciós ügybe is keveredett, zsarolási ügybe is keveredett, kis korúak megrontásába is keveredet.. fajtalankodásba. Azaz 6-7 éves kisfiúkat.. izélt meg.
    Hatalmas szégyen. Sajnos ismertem ezt a képviselőt :(( Malinák árpád, tessék utánna nézni. Ismerek még ilyeneket, csak nem ilyen durva lajtrommal. Ne hidjétek azt,hogy ezek szentek. Ezeket nem érdemes védeni, hiszen én személyesen tudom,hogy ezek többsége arra hajt,hogy elszedjék a kisemberek pénzét. saját céljaikra használják fel a befizetett adót, milliárdos hiteleket vesznek fel, öncélúan.