3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • Bucser
    #1705
    "Ezek a cégek amik a munkást is fizetik úgy jutnak pénzhez,hogy hitelt vesznek fel a bankoktól"

    Ó én idióta barom.. hát onnan van a pénz... azt hittem nyereségesen működik és a megtermelt áru ellenértékéből fizet nekem. Hát de hülye vagyok...

    Szóval alapvetően bukott itt az elméleted...

    "Még egyszerűbben elmagyarázni, kitalálok egy új pénzt, piros pöttyös pénz. Ebből, csinálok ezer darabot, amit kölcsön adok neked évi 10%-os kamatra."

    ad1.: Nem találhatsz ki pénzt, ha azt mások nem ismerik el alkalmasnak árucserére.

    ad2.: nincs pénzkibocsátási jogod

    ad3.: Csak úgy a semmire nem adnak pénzt senkinek.

    Tanulmányozd még egy kicsit a FIAT money rendszert, mert sajnos szalajt pár helyen a gondolatmeneted.

    A Semmiből nem lesz pénz. Ma Sem. Attól, hogy az általad annyira utált spekuláns tranzakciók olyan gyorsan zajlanak, hogy nem kerülnek felszínre a mögötte lévő elvek attól még ott vannak.

    Ez olyan mintha, a törtek egyszerűsítésre kikiátanád, hogy varázslás, holott csak egy egyszerű matematikai művelet...

    A korlát a te gondolatmenetedben van, mert mindenáron bizonyítani akarod, hogy minden egyes bankjegyen ott ketyeg a kamat. És ez határolja be a gondolkodásodat. Neked ez a rögöd. Nekem meg az, hogy ez biztosan nem így van.
  • Frayer
    #1704
    Látod milyen korlátozottan gondolkodsz.
    Egyszerűen nem látod át a pénzrendszert.

    Te szerinted. Ha én dolgozok, akkor csak úgy a semmiből lesz a pénz.
    Munka = pénz. De ez nem így van, nagyon jó lenne ha így lenne de nem ez a helyzet. Nehéz megértetni a lakossággal, a néppel, hogy mekkora csalás van a pénzrendszerben. Mert ugyebár, a pénzért amiért dolgoznak az emberek, a cégektől van, részvénytársaságoktól.
    Ezek a cégek amik a munkást is fizetik úgy jutnak pénzhez,hogy hitelt vesznek fel a bankoktól, a részvényesek pénze is végső soron a bankoktól származik. Azaz, valamennyi pénz amely forgalomban van, úgy jön létre,hogy valaki hitelre felveszi. A hitelt, meg rendszerint kamat terheli. Szerte a világban. Nem véletlenül.

    Tehát, gondolkozzunk most világméretben. Globálisan.

    Tegyük fel,hogy minden pénz ami most forgalomban van, készpénz és számlapénz összesen, mindegy milyen formában, értékben van, mondjuk, hogy 100 egységnyi ez a pénz. Erre a száz egységnyi pénzt, kamat terheli, ami azt jelenti,hogy minden évben a tartozás a kamattal növekszik. Ha erre a 100 egységnyi pénzre ami a világban létezik évi átlag 10% a kamatteher, azt jelenti,hogy egy év múlva már 100 pénz + kamatot kell visszafizetni összesen, azaz 110 egységet pénzben, nem lehet birkában, vagy téglában.
    Mivel a világon csak 100 egységnyi pénz van forgalomban, ezért a hiányzó 10 egységnyi pénzt nem tudja visszafizetni a világ lakossága, mert nem létezik az a pénz. Ezért vagy újabb hiteleket kell felvenni, vagy jöhetnek az érték lefoglalások. A bankrendszernek az a jó, ha nem lehet visszafizetni az adósságot.


    Még egyszerűbben elmagyarázni, kitalálok egy új pénzt, piros pöttyös pénz. Ebből, csinálok ezer darabot, amit kölcsön adok neked évi 10%-os kamatra. Azt csinálsz vele amit akarsz, nem szólok bele. De egy év múlva jövök és követelem a kölcsön adott pénzt plusz a kamatot, azaz 1100 darab piros pöttyös pénzt. Mivel a világon csak 1000 db piros pöttyös pénz létezik, nem tudod visszafizetni nekem azt a 100 db kamat teher pénzt, ami valójában nem is létezik. Ilyenkor vagy elveszem az értékeidet, vagy vehetsz fel újabb "adósság rendező" kölcsönöket, újabb kamatteherrel.

    Ez egy hatalmas nagy csalás, mert a bankok a kölcsön adott pénzt a semmiből állítják elő. A bankok bármennyi pénzt kölcsön tudnak adni amennyi pénzre szüksége van a világnak, de úgy nő az adósság mérete ahogy nő a pénz mennyisége a világban. És, ez évről évre mértani haladvány szerint növekszik, így nemcsoda hogy az adós országok lakosai alól szép lassan kijátsszák az országot.

    Most ne keverjük a szezon meg a fazont, nem a lakossági bankokról beszélek, amelyek szintén a jegybank pénzét adják kölcsön és leszámítoló kamatlábat fizetnek, hanem a jegybankok és központi bankok, valuta alap világhálózatáról beszélek.
    Szépen lehet látni,hogy ezek az intézmények tömörülnek, központosodnak, és végül létrejön egy centralizált új világ központ.

    Ez veszélyes? Igen, mert egy ilyen rendszerben a világ lakossága egy véget nem érő adósság spirálban kénytelen megállás nélkül termelni a pénzrendszer, adósság szűk markában.
  • Bucser
    #1703
    a cikk 2007 június 29... Gratulálok kicsihuszár.. egy kicsit frissebb cikk kéne az államadósságról, de egyszerűbb lenne az MNB vagy az Á.K.K. statisztikáit elhozni.
  • Bucser
    #1702
    "Eddig még soha senkit nem húzott ki a sz*rból az IMF kölcsön, csak siettette a csődöt."

    Olvasd el az IMF alapszabályát.

    kösz.

    Mondom olyanról ugatsz amihez nem értessz.
  • Bucser
    #1701
    De ki akar euro hitelből megélni?

    Mi a picsáért veszel fel euro hitelt?? Az EURO nem hitelben teremtődik!!!! Nem hitelből lesz EURO-d hanem mert megdolgozol érte!!! Azon hol a kamat erre válaszolj már végre basszus!!

    A Francot sem érdekli a kamatmentes euro hitel, mert a kamatmentes hitel mint olyan nonszensz nem létezik!

    "mikor visszafizetik az emberek az adóságot, honnan lesz meg az emberiségnek a kamatteherre szánt összeg, ami nem létezik"

    Szépen megtermelik és addig összehúzzák a gatyát (azaz spórolnak)!
  • Frayer
    #1700
    Az a baj,hogy túl okosnak képzeled magad. Olyat kijelenteni,hogy az euro nem adóság alapú pénz, az eszem megáll. Hol kapsz te ma euro hitelt bárhol a világban? Amikor visszafizetik az emberek az adóságot, honnan lesz meg az emberiségnek a kamatteherre szánt összeg, ami nem létezik? Kinyomtatják maguknak?
  • Frayer
    #1699
    http://www.privatbankar.hu/html/cikk/friss.php?hir=48267

    "Az első negyedév végén a nemzetgazdaság 71,5 milliárd eurós bruttó adósságállománya 4,1 milliárd euróval volt nagyobb megelőző negyedév végén mért értéknél - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénteken. A közvetlen tőkebefektetéseken belül elszámolt egyéb tőkével a bruttó adósságállomány 4,1 milliárd euróval nőtt az első negyedévben. Március végén a jegybanki tartalékok értéke 17,0 milliárd euró volt."

    75 milliárd euro, az annyi mint 18 750 000 000 000 ft. Ezt elosztva a 8 milliós lakossággal kijön 2 343 750 Ft. Azaz fejenként, mindenkinek be kell szállnia több mint 2 millióval, hogy most vissza tudjuk fizetni.
    De azt gyanítom,hogy a jövőben ez még sokkal magasabb lesz.
  • OKkultist
    #1698
    KÁN, KÓN egykutya, de ki a lóf*sz költekezett ész nélkül???? Nekem nincs adósságom, csak KÜLÖNADÓM, amit be kell fizetnem. Jó lenne, ha mindenki vállalná a felelősséget azért amit elkövetett, ebből a kollektív bűnössé nyilvánításból qurvára elege van az embereknek. Osszák szét az országot a bennszülöttek között, (ezt 1989-ben kellett volna!) és akkor lehetne pontosítani, hogy mennyi az adósság és kihez köthető. Ez igazi átqúrós módszer, hogy veresjani (és a haveri kutyák) TITOKBAN felveszik, utána mindenki fizeti vissza. Eddig még soha senkit nem húzott ki a sz*rból az IMF kölcsön, csak siettette a csődöt. Nyilvánvalóan alkalmatlan a nép, hogy ezt a fantasztikus csürhét (magyar politikai/gazdasági/média elit) megfelelően kiszolgálja, nincs más hátra le kell cserélni! Ázsiából olcsón lehetne szerezni 10-15millió megfelelő rabszolgát ide, ők beérik 10-20ezer Ft-os havi "fizetéssel" is, és hozzá vannak szokva a napi 16órás maunkanapokhoz. (szombat vasárnap is) Nem sztrájkolnak, mert akkor könnyen munkatáborban találják magukat.(kínai Know-How!) Az a gond, hogy a ferdeszeműek utálják a zsidókat, és viszont. Honnan lesz új nép? Nem lehet hogy elqúró+veresjani(és megbízóik) nagy álma ne sikerüljön! Valamit tenni kell! Hátha ez a kóhn tudja a megoldást?
  • Bucser
    #1697
    Kérdés, hogy kinek szólt?

    Ha nekem szólt akkor egész egyszerűen nem viselem el, ha egy 0 tudású senkiházi el kezd osztani egy olyan helyen ahol felvállalva a nevemet fórumozok. Míg ő névtelenül belesüllyedve a semmibe pocskondiázza a másikat. Semmit nem csinált eddig csak személyeskedett, meg a vérgőzös lázálmait az NWo topicba és ide ontotta...
  • Bucser
    #1696
    ja persze, mert te egy megtestesült kisangyal vagy...
  • Saintgerman
    #1695
    ..ja, igaz..ez egy kivételes , akire még nekem is kinyílik a bicska a zsebemben....
  • Voldi
    #1694
    Azt hittem jobban bírod a kritikát...
  • Saintgerman
    #1693
    Hol van ilyenkor a moderator ?????????!!!!!!!!
  • Bucser
    #1692
    Olyan vagy mint a magyar ugar éjjel.. sötét és tar...
  • Saintgerman
    #1691
    elment az üzenet privátban erre a " te nagyon hülye" re !
  • Bucser
    #1690
    Milyen 200 millát te nagyon hülye? az IMF hitel 15 milliárd dollár amiből 6,7 lett lehívva.

    Meddig akarod folytatni az offtopic személyeskedést?
  • Saintgerman
    #1689
    Ezt a 200 millát is előre megedtétek Bucser ? aszondod a nagyapádék termelők voltak ? ők talán még tudták, ha egy krumpliágyba 3-4 szemet tesznek, max 12-14 jön ki belőle, te már nem ? veled elhitették, hogy egy zsákkal is terem benne ??
  • Bucser
    #1688
    Darabolják a Citi-t.

    Ha belegondolok, hogy 2007-ben majdnem oda mentem dolgozni:) (a magyar branch szerintem robbantva lesz)

    Obama kéri, hogy a TARP (Troubled Asset relief program) maradék 350 milliárdját kezdjék el osztani

    Kicsi helyi szövetkezeteknek akik diákhiteleket adnak és ne csak a nagy pénzügyi intézetek jussanak hozzá.
  • Bucser
    #1687
    Dominic Strauss Kahn jön hozzánk. Nem tetszik az IMF-nek, hogy ők adták a pénzt mi meg nem teljesítjük amit ígértünk.

    Igen persze megint látom előre OKkultist véleményét, hogy az IMF hibája az egész.. szerintem meg az évek óta folyó nyaktiló nélküli költekezésé..
  • bertino
    #1686
    :DDDDDD
  • Bucser
    #1685
    Te mi a francról beszélsz?

    Meg junior a jó édes kisfiad.
  • Saintgerman
    #1684
    Az égbekiáltó szemétség ott van junior, hogy 98% ban "meleg levegővel" kereskednek ! 2% mögött van valami, ha még egyáltalán...
  • Bucser
    #1683
    Az arbitrage ügylet sem kockázat nélküli ügylet... Mindenből kifelejted az árfolyam, a kamatváltozás és országkockázatokat. Ceteris Paribus gondolkodol... Csak hogy a világ nem Ceteris Paribus működik... pont azt a hibát követed el mint amivel a közgazdászokat vádolod...

    Papold csak az ismereteidet amíg csak felületesen ismered a rendszert.. Térítsd csak az embereket és nyisd fel a szemüket, hogy mekkora szemfényvesztés ez amíg össze nem találkozol egy pénzügyessel és rád húzza a vizes levegőt, hogy ez nem ilyen egyszerű... valszeg ezzel a tudásismerettel egy főiskolás pénzügyi alapok órán kiröhögnének...
  • Bucser
    #1682
    Igen lelkiismereti okokból csalja az adót is...

    bort iszik és vizet prédikál.. Ja meg ferdít ezerrel ahol tud.

    ugyanis a naked short az amikor olyat adsz el ami nincs a birtokodban.

    A fedezett short esetén pedig a tulajdonodban lévő részvényt adod el, amit a nap folyamán újra visszavásárolsz alacsonyabb áron..

    Az egyik esetén készpénz letétet kell biztosítani a másik esetén pedig maguk a részvények a fedezet az eladásra...

    hogy itt hol van égbekiáltó szemétség nem tudom.. hisz minden ügylet esetén ott van mögötte a fedezet...
  • Palinko
    #1681
  • Hegi90
    #1680
    a lelki ismerete
  • joebacsi
    #1679
    Ha ennyire tisztán látod a dolgot, akkor mi gátol meg abban, hogy te is csinálj magadnak így hatalmas nyereséget? :)
  • Frayer
    #1678
    Nyugodj már meg, nem fogom leírni most a teljes részvénypiac működését, mert nem akarok könyvet írni.
    A lényeg amit be akartam mutatni,hogy a short egy olyan tranzakció amikor olyan dolgot adsz el, ami nincs is a tulajdonodban, annak a reményében,hogy ebből haszonra teszel szert. Ennyi, persze kockáztatsz ha nem te irányítod a jövőbeni árakat. Spekuláció.
    Akkor ott vannak az arbitrage ügyletek, kockázat nélküli nyerészkedés.
    Milyen szépen hangzik. Csak kár,hogy a világ lakosságának 99% nem vesz részt ilyen milliárdos kockázat nélküli operációkban.
    Ma már vannak programok amik 24 órában csak azzal foglalkoznak,hogy felderítik a világ piac illesztésein a kis hézagokat, és azon automatikusan arbitrage ügyleteket hajtanak végre, szinte emberi beavatkozás nélkül, automatizált kereskedés címszó alatt. Néha utasításokat ad ki ügynököknek,hogy ide meg oda telefonáljanak, adjanak ki utasításokat.
    Amíg mi dolgozunk, munkálkodunk, mások milliárdokat tesznek így zsebre, érték teremtés nélkül, teljesítmény nélkül.
    Persze, ezt meg lehet magyarázni, hogy ők okosabbak, meg ügyesebbek, meg anyámkínnya. De fogadok, neked eszedbe se jutna olyan, hogy talán valami baj van a világ gazdaságát működtető rendszerrel. Valamiért ott vannak ezek a kis hézagok. Ha ilyen jól ki lehet használni ezeket a szituációkat, kockázat vállalás nélkül, akkor miért nem tanítják már az általános iskolákban ezeknek a meglétét? Miért nem tanítják a középiskolákban? Vagy miért nem hallottak erről a közgázosok..? Van egy két olyan aki nem ismeri ezeket a folyamatokat, sem a tőzsdét.
  • Bucser
    #1677
    A Naked shortot mivel napon belüli tranzakció nem szükséges megfelelő letétösszeggel lefedezni. Egy napon túli opciós shortot viszont kötelező... Azaz bent fog ülni a letétben az opcióhoz tartozó összegben a pénzed amit másra nem használhatsz...

    Bírom amikor valaki a spekulációról azt hiszi, hogy olyan könnyű aztán végig sem gondolja, hogy hogyan működik, mert kihagy 4-5 olyan lépést amin elbukhat mindent...
  • Bucser
    #1676
    Egy fontos dolgot felejtettél el. Ha a kölcsönvett részvényt nem tudod visszavásárolni a nap végén akkor is törlesztened kell.

    Naked Short ügyletek általában napon belüli ingadozásokra játszanak ugyanis csak ebben az esetben kerülhető el a saját önrész betolása a részvényvásárlásba ugyanis az elszámolás csak a nap végén történik meg minden adásvétel után.

    Tehát az értékpapír számládon jóváírnak valamit azzal gazdálkodhatsz aztán ha az értékpapír számlád egyenlege negatív vagy pozitív a záráskor levonnak a pénzszámládról összegeket vagy éppen jóváírnak rajta.
  • Bucser
    #1675
    A naked short fogalmát már korábban beírtam. (párszáz HSz-el ezelőtt)
  • Bucser
    #1674
    Persze. Amikor a meglévő érméket/bankjegyeket cserélik, be elhasználódási okokból.

    Egyébként ezt a kamatmentes pénz mániádat nem értem. a fizetésedet kamatmentesen kapod ugye? a fizetéseden vehetsz járművet KP-ra akár vagy élelmiszert vagy bármit amire el tudod cserélni a járandóságodat. Akkor ha az általad megtermelt pénzen kamat van akkor az általad elfogyasztott terméken is kamat van? és amit elfogyasztassz kamatot és megtermelsz az most kioltja egymást?

    Na szóval nem értem mire ez a "kamatmentes pénz" amire veritek itt a nyálatokat. új pénzt csak akkor lehet kibocsátani, ha a forrását le tudod igazolni. ha nem adóbevételekből származik az új pénz forrása, hanem teszem azt külföldiek kötvényvásárlásából akkor nem kamatmentes az euro. ha költségvetési spórolásból van extra pénz a rendszerben és azt költi el az állam beruházásokra akkor meg nincs rajta kamat. Ellenben alternatív költsége van ugyanis be lehetett volna fektetni másba:)
  • Frayer
    #1673
    Testvér, testvér ellen fordul. - by biblia
  • Frayer
    #1672
    Most gondoljunk a hosszabb üzleti ciklusokra, inflációs és deflációs ciklusok mesterséges előidézésére. Ahogyan hintáztatják a gazdaságot úgy tudják mindig a megfelelő irányba tolni az árképzéseket, kifizetéseket, részvény, valuta értékeket.
    Ez nem csalás, nem bűntény. Csak spekuláció.

    Az is ugyan olyan spekuláció, ha én mondjuk, kölcsön adok neked, száz ezer forintot évi 5%-os kamatra. Aztán szólok a főnöködnek, mert jól ismerem, hogy csökkentse már a fizudat 30%-kal. Miután ez megtörtént felemelem a neked kölcsön adott pénz kamatlábát, 20%-ra. Várok egy két évet, és miután ki rúgattalak, megyek visszakövetelni a jogos követelésemet veled szemben. Te fizetésképtelenségedről én nem tehetek. Mivel nem tudsz fizetni, jogosan elvehetem a házadat, mivel ez volt a hitel szerződés fedezete.
    És, hogy ha már ilyen sanyarú lett az életed, megszánlak, és felkínálok neked újabb 100 ezer ft-ot, hogy talpra tudj állni. Fedezetként a szabadságoddal. Aztán szaré hugyé ledolgoztatok veled minden fillér adóságot.

    Ez nem törvényellenes, csupán spekuláció, sikeres üzleti stratégia, amire büszke lehet manapság az ember.
  • Frayer
    #1671
    Magyarra fordítva, ha nő valaminek az értéke, ha esik, akkor is meg lehet sarcolni, elég csupán az árfolyamok mozgatás a megfelelő irányba.
    És, a mozgás irányától függően, long pozíciót "emelkedés" vagy short pozíciót "csökkenés" nyitni.
  • Frayer
    #1670
    Nyitott (rövid) eladás, avagy mi a shortolás:
    A nyitott eladás (short sale) olyan ügylet, amelyben kölcsönkér valamit és eladja abban bízva, hogy amikor vissza kell adnia, olcsóbban szerezhet egy ugyanolyant, mint amennyiért eladta. Sokak számára ez úgy hangzik, mintha valami csalás lenne a dologban. Ez lehet az oka annak, hogy a befektetők körében sohasem volt népszerű ez az ügylet, vagy meg sem értették a lényegét.

    Ha ilyen ügyletet akar kötni, az ügynöke töltheti be barátja szerepét. A befektetők többsége sohasem szereti lenyelni a veszteséget, ezért mozognak le és fel a részvényárak. Valaki, aki az Ön ügynökének szintén ügyfele, rendelkezik a részvénnyel. Így az ügynök kölcsönveszi és az Ön nevében eladja a részvényt. Ezt nevezik nyitott eladásnak. Más szavakkal Ön olyan dolgot adott el, amely nem volt a tulajdonában. Ha úgy gondolja, hogy a részvényár már nem csökken tovább, utasítsa az ügynököt, hogy vegye vissza a részvényt, s ezzel zárja a nyitott pozíciót. Amikor az ügynök teljesíti a megbízást, visszateszi arra a számlára a részvényt, ahonnan kölcsönvette. Persze számítógép keresi meg ezt a számlát, amelyiken a megjelölt részvény található, és automatikusan vissza is teszi a részvényt, az ügynök erre nem pazarolja az idejét. Ha bejött, amire Ön számított, a részvény ára csökkent, az eladási és a visszavételi ár különbözetét jóváírják a számláján, ez a nyereség.

    Ebben nincs semmi törvénytelenség, Ön csupán spekulált.

    Kár,hogy én nem tudom eladni azokat az ingatlanokat amelyek nincsenek a birtokomban. :( Az még nagyobb kár,hogy az ilyen ügyletek a tőzsdén csak "spekulációnak" számítanak.

    Alapvetően józan paraszti ésszel nehéz felfogni,hogy egyesek még azon is nyerészkednek ha valaminek az árfolyama esik, valaminek kisebb lesz az értéke. Ilyen messzire elmenni, ilyet kitalálni, ahhoz már sok gógyi kell.
  • remark #1669
    "Teljesen kiforgattad és értelmén kívül kezeled Kalousek szavait azért, hogy a te igazad bizonyítsd."

    Erre mi mást tudnék írni válaszul, minthogy veled ellentétben én teljesen jól értelmezem Kalousek szavait? (Értsd: ha nem írsz semmit, akkor válaszolni sem tudok semmit...)

    Egyébként meg az általad írtakra is válaszoltam, úgyhogy azt is vedd bele a kritikádba, hogy teljesen kiforgattam és félreértettem azt amit te írtál...
  • remark #1668
    Nem értem mit nem lehet érteni a kamatmentes euroval kapcsolatban? Olyan is volt hogy az MNB kamatmentesen bocsájtott ki forintot, a kérdésem az, hogy olyan van-e hogy euro kamatmentesen kerül kibocsájtásra?
  • Bucser
    #1667
    Teljesen kiforgattad és értelmén kívül kezeled Kalousek szavait azért, hogy a te igazad bizonyítsd.

    Erre írtam, hogy lehet mindent bizonyítani. még az ellenkezőjét is.

    Másrészt még mindig nem értem mit értesz az alatt, hogy az euro kamatterhelten kerül forgalomba. Ugyanis olyan dologról beszélsz ami pénzügyi értelemben nonszensz.
  • Frayer
    #1666
    Alapértelmezett terrorista.

    Az euró téma engem is érdekel, azt jó lenne ha nekem is megmagyaráznád. Nagyon szívesen vennék fel kamatmentesen egy kis összeget, és ajánlanám másoknak is,hogy váltsák ki vele a kamatos adósságukat, ezzel a kamatmentes ajándékkal.