41716
  • SaGa
    #37836
    A Kilencek mindent látnak és a fame/infamy pontokat ők adják...
  • Fantusz
    #37835
    Városi küldetést legfeljebb nem csinálsz meg, ha nem szimpatikus, de az életben is vannak pillanatok, amikor muszáj füllenteni a jó cél érdekében.
    Az Oblivion nem egy totálisan realisztikus világ, vannak benne visszásságok, így néhány rossz cselekedetért dicsőségpontot adnak.
    A mágusok különben is eléggé elvont személyiséggel rendelkeznek, így náluk szinte természetes, hogy a lopás nem bűn, csak akkor ha lebukik az elkövető, ellenben egy tökéletesen végrehajott tolvajcéhes küldetésért infamy pont jár (de vajon honnan tudják ki volt az elkövető?)
    Mágusoknál van néhány lopós feladat, mondjuk Falcar szekrényének kinyitása nem ide tartozik, mert ott a céhvezetőről már kiderült, hogy rosszfiú.
    Az Oblivion szerepjáték, nem tiltott minden céhhez csatalkozni, de igazi szerepjátékos eldönti, hogy mit is szeretne játszani, s a kiválasztott vonalon mozog.
    Egy főmágus pl. unalmában ne jelentkezzen tolvajnak, mert olyan faramuci helyzettel is szembe kerülhet, hogy a saját mágusbotjának ellopására adnak megbízást
  • Morlan
    #37834
    Ez jó, ez igaz! Nálam annyival súlyosabb, hogy betegesen írtózom, hogy a karakterem lopjon valamit - vagy bűnözzön. Amikor a máguscéhben az ajánlásokért kell menni,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    és Cheydinhal - ban Falcar szobájából el kell emelni a két black soulgem - et,
    hát attól is ki voltam - de azt nem lehet kivédeni... tudtommal.
    De a Bruma - i egyik küldetést, amikor be kell jutni Jorundr - hoz, hogy beszélhessek vele, azt pl. ezért nem csinálom meg soha. Az én karakterem mindig törvényes jó... de azért a halott légiósoktól mindig elveszem a páncélt, mert tetszik... :)
  • fersk
    #37833
    Akkor tudod, hogy a csontváz az, aki azóta is "harcban áll" veled...
    Sajna ha nem rendezed le, akkor így maradsz...
    (Én vérdíjjal a fejemen leléptem őrök elől, s miután levetettem azt magamról, vissza kellett mennem abba a városba minden őrhöz, különben azt írta ki, hogy harcban állok.)
  • SaGa
    #37832
    Nem tom, ki hogy van vele, de nekem egy tolvaj ne varázsoljon. Legyen jó alkimista, lopkodja össze a cuccot a löttyökhöz, de semmiféle mágiát ne tudjon használni. Az én tolvaj macskám se tudott, még az alapból, kérés nélkül megkapott két spellt is kiütöttem egy moddal.

    Ha mágikus karakter, de nem átall néha lopni, legyen bárd. Illúziót és misztikát használjon, de azt is módjával. A bárd ugyan uriember, nem betörő, de ha megtetszik egy mutatósabb, értékesebb valami, nem nagyon gondolkodik azon, hogy elviheti-e. A fegyvere a kard vagy a tőr.
  • Morlan
    #37831
    Ez fekszik, de azért köszi...:)
    Mondjuk, ( vagy írjuk ) én amit még jónak találtam, hogy magamnak készítettem varázslatot, amikor már ilyen magas szinten voltam restorationból. És akkor már nem vacakoltam annyit a potionokkal, bár mindig van nálam belőlük egy rakás... De ez hozzáállás kérdése, de mégis csak "finomabb" mikor a harc közben hátrálok két lépést, elnyomok egy ilyen gyógyítást, blokkolok, majd újra támadok. De ez már tényleg egyéni, "szerepjátékosság" és "bele-élés" kérdése... :)
  • Fantusz
    #37830
    Gyógyítás:
    Ahhoz hogy spellekből igazán hatásos legyen legalább 50es restroration skill szükséges, és nem kevés mana.
    Keményebb harc, netalán menekülés közben érdemes lehet egy retore healt potion magunkba tölteni, amihewz meg jó, ha van legalább 75ös alchemy tudomány, s megfelelő (journeyman, expert) készlet.
    Az itóka ugyan csak néhány HP pontot tölt vissza, de ezt elég hosszú edig.
    Mágussal, magas szintű alchemyvel kotyvasztott a restore magicka szinte kifogyhatatlanná teszi a manát, ami varázshasználónak létkérdés.
  • Fantusz
    #37829
    Alchemyt szerintem karaktertől függetlenül érdemes minorba tenni, kivéve, ha valaki egyletalán nem akarja használni, s ezzel szeretné "powertrenelni" a karakterét.

    Lentebb már írtam, hogy a TIE miatt más lesz a játék, de az alchemy jó cél lehet.
    Ehhez azonban nem szabad messze eltévedni az utakról, de nem is kell.
    - Chorror mellett van egy farm.
    - Skingrad mellett van szőlő, és paradicsom ültetvény is.
    - Anvil mellett egy farm, egy bekötőúton egy ültetvény (Lord Drad).
    Ezeket érdemes leszüretelni, illetve az utak mentén gyűjtögetni a növényeket, a pénzt pedig mindenek előtt trénerekre költeni.
  • Heffi
    #37828
    Na igen, sokkal nehezebb lett, de így jobban is élvezem az egészet :)

    Sajnos tegnap lemerészkedtem IC csatornáiba... hát bele is futottam 1 Tomb Raiderbe aki egyböl elkezdett üldözni, szerencsére ott volt egy ör aki lenyilazta nekem.
    De nem hiszem hogy mostanában lemegyek oda mégegyszer...

    Lehet arra kényszerülök hogy tényleg a rákokra fogok vadászni
    Már csak a halakat is nehéz megölnöm :/

    Csak az a gáz mikor sétálok az erdöben és ott egy minotaur, az még az Imperial Forester-eket is lecsapja... ott csak a futás segít :S
  • Morlan
    #37827
    OK
  • Fantusz
    #37826
    A TIE használatával a legkeményebb a játék, 10-15ös szintig sokszor mások segítségére szorul a karakter, de így sokkal realisztikusabb a játék - egy névtelen senkiből lesz sok-sok harc és tapasztalatszerzés után hős.

    A TIE miatt teljesen más a játékstílus, ahogy említettedis, ha NPC-vel egyedül harcba (főleg közelharcba) bocsátkozol meghalsz.
    Nincs sok választási lehetőséged, el kell futni, s ha szerencséd van mások segítenek, egyedül a vadonban kószálni öngyilkosság, az utakon kell közlekedni.
    El lehet azonban indulni óvatosan az I.C. körüli vizek partján, rákokra vadászni - óvatosan, mert erősebb ellenféllel szemben itt is csak a futás segíthet.
    A TIE miatt igazából szükség lenne az íjra, a játék elején azzal nagyobb eséllyel lehet a túlélés reményében harcba szállni, mint közelharcba keveredni.
    Tört, kardot gyengébb ellenfelek ellen érdemes csak kézbe venni, ez a kategória kezdőként nem sokkal több, mint rákok, patkányok, esetleg farkasok ellen használni.
    Felértékelődik a trénerek szerepe,velük valóban fontos képességeket kell fejlesztettni, ezeket a képességeket már a karakter generáláskor úgy kell megválogatni, hogy majorban legyenek olyan képességek, amik már a kezdetkot használhatóak, TIE-vel 5-10es szinten lévő támadóképességgel semmit nem lehet elérni.
    (jellemző volt, hogy a breton mágusom 40es cunjuration képességgel indulva, az idézett csontvázát 1-2 csapásból csapta szét egy szakadt bandita is, egy scamp sokkal hasznosabb, amelyik távolsági varázslatokkal támad)

    Főküldetésbe semmi képpen nem szabad a játék elején TIE-val belevágni, mellékküldetésekel is óvatosan, lehetőleg "békés" feladatokat elvállalni, a rázósabbat későbbre halasztani.
    A TIE valószínűleg olyanok számára készülhetett, akik már jól ismerik a játékot, s igényelték ezt a nehezítést, ami jól is sikerült, egy néhány megás fájlal feldobták a játékélményt.

    Az utak mentén viszonylag biztonságosan lehet közlekedni, az elénk toppanó ellenfelek elől viszont ha kell futás, a közelben lévő semleges NPC-k segítenek legyőzni.
    Imperial City csatornáiban sem érdemes felkészületlenül lemászni, tele van vámpírokkal a csatornarendszer.
    Az utak mentén bejárva a területet 5-10. szint után lehet beljebb merészkedni a vadonban, ahogy azt a karakter képességei engedik, de azt később is szem előtt kell tartani, hogy akár magasabb szinten is lehet olyan ellenfél, aki elől kénytelenek leszünk elfutni, illetve távolról megölni (íj, vagy mágia)
  • Morlan
    #37825
    Varázslatból a Fortify Health 30 pts - 30 sec az első, és ez is csak a apprentice szinten 25+ vehető igénybe. Selena Orania árulja Brumában, a varázsló céhben.
  • Heffi
    #37824
    Tudom én jól. Nem is mondtam hogy nem volt meg a Journeyman :)
    A 20ast a karakter szintjére gondoltam..
  • Morlan
    #37823
    Három hatást csak az 50. pont felett tud a karakter. Vagyis szint, de nem az a szint...:) Alchemy Journeyman...
  • Heffi
    #37822
    Nyugi, 2 karakterem volt ezelött, ismerem azért eléggé a játékot, csak sok dologra már nem emlékszek :)
    Az elsö karimmal 30ig mentem el és már 20ason ismert 3 hatást is a növényekböl és elég erös potikat raktam össze :)

    Lehet most azt fogom csinálni hogy elmegyek és szedek növényeket mert jól jönne a hp poti...

    De fortify health is hasznos azért, ha már sokat ad hozzá.
  • Morlan
    #37821
    Na, azért a fortify health sem csodaszer - csodavarázs... fejleszd az alkímiádat, és csinálj restore health potionokat. És akkor már mérgeket is keverhetsz, amit már ajánlottak mások is...A hozzávalókat pedig mindenhol találsz. Csak kezdj neki bátran, és a 25 szintig meg se állj, utána már két hatást is ismersz a növényből - szerből.
    / MEGJ.:Csak ne rakd majorba... /
  • Morlan
    #37820
    Ha nem igazodnak a szintedhez az ellenfelek, akkor így a játék elején főleg az athletics-ed fog fejlődni a sok futástól... :)
    A varázslatokkal pedig az NPC-knak az aggresszivitásukat és a hajlandóságukat a harcra - önbizalmukat tudod növelni. Az utóbbi főleg akkor jó, ha nem akarod,hogy elfussanak előled egy őrhöz, az előbbi pedig azért jó, mert ha Téged támadnak, akkor nem lesz fejpénz rajtad, miután kivégezted a sok nyomorultat ... most előtört az állat belőlem... :)
  • Heffi
    #37819
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Na hát velem nem akart egyezkedni a fönöknö :D
    De a legelsö banditát eltudtam kerülni, hogy mielött hozzámszólt bementem az ajtón felfele. De a végén ígyis lekellett mennem megölni...


    Ez a fortify health nem is rossz ötlet, eddig sose volt rá szükségem, de szerintem most majd használni fogom :)
    Most már sejtem, hogy a TIE miatt lett ilyen nehéz a játék... de legalább van kihívás :)
  • Morlan
    #37818
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ennél a hajós küldinél, csak a három banditát kell megölni, a főnöknővel meg lehet beszélni a dolgot, hogy jobban jár, ha nem kezd ki Veled... :)

    Egyébként meg az íjjal jól lehet blokkolni... de az ilyen zárt terek még kardos karakterrel is lehetnek rázósak... de ha destruction varázslatot nem akarsz használni, restorationt még használhatsz, fortify health-tal, és társaival. Vagy alterationt, pajzsot. Vagy hasznos lehet még a summon varázslatok széles tárháza... sőt, ilyen esetben azt mondanám, kötelező... ha belefér a karaktered elképzelésébe. Lvl 2-n inkább ilyenekkel operálhatsz, mint paralyse-zal.
  • Heffi
    #37817
    Ja azt kifelejtettem, hogy fent van a TIE is.

  • Heffi
    #37816
    Na de én nem fogok íjat használni :) Kardot vagy esetleg tört szeretnék. Az elözö karakterem íjász volt de annyira nem tetszett..

    A Frenzy és a Rally pontosan mit csinál? Eddig még sose használtam öket.

    Plusz még egy kérdés, már nem emlékszek régen hogy csináltam, de így lvl2-3 környékén merre érdemes járnom? Mert fejleszteni szeretném például a blade skill-t. Csak hát szinte minden emberi ellenség megöl...
  • Fantusz
    #37815
    Az említett ellenfelek elég kemények tudnak lenni, a másik dolog meg az, hogy egy íjász a játék elején gondban lehet, ha közelharcra kényszerül, ami zárt térben azért megeshet, ha nincs menekülési lehetősége, helye jobb pozíciót elfoglalni.
    Megoldás lehet majd az említett paralyse varázslat, de ehhez minimum 50es illusion skill szükséges, no meg elegendő mana.
    Meg lehet élni a játékban destruction nélkül, persze vannak ilyen "kutyaszorítós" esetek, mint, amit pl. említettél.
    Az íjászathoz hozzá lehet esetleg venni még a méregkeverést sebzés növelőnek, lehetőleg lesből támadni, vagy olyan pozícióból, ahol nem érnek el az ellenfelek - mindez magasabb szinten sokkal könyebb lesz, mint kezdőként.
    Az említett küldetés pedig íjásznak majdnek olyan, mintha az anvili harcoscéh bolti tolvajos küldetését kellene megoldani, ott is egy zárt térben kell felvenni a harcot három rablóval.

    A játékban fontosak az ellenfél képességei, s az is, hogy milyen fegyvert használ.
    Sokszor megtörténhet, hogy nagy kínkeservesen legyőzött ellenfeleknél valami egyedi fegyver van, vagy erős páncélt használ, aminek aztán a karakter is jó hasznát veheti - ilyen esetekkel főleg az overhaul modokban találkozhatunk sokat.

    Össze lehet hozni 100% chameleont ruhába enchantolva, de az egy óriási cheat, agyoncsapja a játékélményt.
    Ennél sokkal értelmesebb az invisibility varázslat, ami tökéletes láthatatlansáégot biztosít az elsurranáshoz, de a hatása azonnal megszünik, ha a karakter valamilyen tevékenységbe kezd (zárnyitás, támadás).
    Ezek a várázslatok már 25ös illusion tudás mellett is használhatók(10sec. de nem is kell hosszabb időtartamú), az elosonáshoz tökéletesek.
    Persze, ha nincs hová menekülni láthatatlanság varázslattal az ellenfelet nem lehet legyőzni, van viszont az illusion iskolának egy nagyon jó támadó-védő varázslata a paralyse mellett: command humanoid, command creature. Ezekkel az ellenfelekt lehet egymásra uszítani.
    Silence az ellenfél varázslását akadályozza, Frenzy, Rally elmebefolyásoló varázslat, a charm varázslatokkal pedig az NPC-ket lehet meggyőzni, hogy a karakterünk egy szimpatikus, aranyos, kedves figura.
  • Dante73
    #37814
    So...
    Valaki leírná nekem, lehetőleg magyarul, hogy ezt a bash akármit hogyan kell használni? Leszedtem azt, amire az angol nyelvű wiki mutat, de elindítani sem tudom. (Oké, béna vagyok)
    vagy valami egyszerű módszer arra, hogy a korrumpálódott mentést javítsam? Mert vagy 10 órát vissza kellene mennem, az utolsó, biztos jó mentésig... És azt szeretném elkerülni.
    Aki tud, segítsen, legyen szíves!
  • Heffi
    #37813
    Na most nem értem mit csinálok rosszul :/
    Igaz csak lvl2-es vagyok, de egyszerüen nagyon gyenge vagyok :S
    Az eddigi karikkal már ilyen szinten is azért túl tudtam élni ilyen 1v1 küzdelmeket, de most 2-3 csapásból levernek szinte mindig..

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tegnap is mentem aludni az IC Waterfronti hajószállóba, erre mikor felébredtem kiderült, hogy kihajóztak miközben én aludtam, és ugyebár elrabolták a hajót 4en.(Ezt a küldetést nem is ismertem még eddig :))

    Csak úgy tudtam megölni öket, hogy egyesével odacsaltam öket az ebédlö részen lévö sarokhoz és az asztal mögül tüzgolyóval lövöldöztem öket.

    Olyasmi tolvaj szeretnék lenni, hogy nem használok pl destruction magicot, csak ilyen illusion és hasonlókat. (pl. chameleon, paralyze stb) Szóval a kardot/tört szeretném elsöszámú fegyverként használni.
    De lehet nem jó ötlet és ezért vagyok gyenge..

    Az elsö tolvajommal varázsoltam is rendesen, ezért nem is volt gondom.
    Most felvetödött bennem, hogy destruction és hasonló varázslatok nélkül lehet-e érvényesülni tolvajjal?
  • Fantusz
    #37812
    Most is csak azt tudom mondani, amit néhány napja: ezek a könyvek Mythic Dawn hívőknél megtaláélhatóak, de megszerzésük nem könnyű (betörni, lakást átkutatni, s ha szerencséd van találsz egy könyvet is)

    Megfontolandó az is, hogy visszatöltesz egy régebbi mentést, sajnos ez egy hiba a játékban, hogy egy kivételével el lehet adni a könyveket, holott a gyík az összeset kérni fogja.
  • Fantusz
    #37811
    Azt kell eldöntened, hogy nehéz, vagy könnyűpáncélt viselsz (ahogy SaGa is írta).
    A többi majd a játék során kialakul, rengeteg páncélt, fegyvert találhatsz az alapjátékban is, de modokkal is lehet turbózni.
    A Shadowlord armor régebbi verzióját használtam, úgy látom elég sokat alakítottak a modon.
    A Lost paladins of the divines kizárólag bűntől mentes karakterek számára elérhető set, még egy fehér ló is várja a gazdiját.

    Páncéloknál a nehézpáncél adhat magasabb védelmet (skilltől is függ), de ezeknek a páncéldaraboknak igen jelentős a súlyuk - közelharcos tankoknak ajánlott.
    Lényegesen kevesebb fizikai megterheléssel jár a könnyűpáncél viselése, ezekben fürgébben is mozoghat a karakter.

    Fontos tudni, hogy 100-as skillel kb. ugyanannyi védelmet ad egy üvegpáncél, mint egy deadric nehézpáncél, különbségek a játék elején vannak igazán a két páncéltípus között.
    No meg a páncélok kopása között is van különbség: nehézpáncélok jobban bírják a strapát.
  • Dante73
    #37810
    A vámpírokat én öltem meg. És sehol sem sikerül várni, kb 1 órát próbálkoztam. Ha ez mond valamit; a szürke róka első küldije óta nem tudok várakozni. Ott kb a házam alatt húzódik az a csatornarendszer, amiben életben hagytam egy csontvázharcost. Mikor végeztem, megpróbáltam aludni egyet, nem ment. Mondom oké, ott van alattam valahol, odébb megyek. Azóta SEHOL sem tudok várakozni, aludni, gyorsutazni, mert "ellenség van a közelben" 3 városban, és a köztük lévő úton próbáltam. Legutóbb pedig az esett meg, hogy az oroszlán ugrott egyet. És ahonnan ugrott, ott is maradt egy...
  • SaGa
    #37809
    Nincs ilyen. Van könnyű páncél, meg nehéz páncél. Mindegyikből rengeteg. Fegyverekből is sokféle (kard, tőr, buzogány, bárd, stb...) mind más képzettséget és más harcmodort képvisel és kíván.
    Vannak mágikus fegyverek és páncélok, amelyek különböző plusz tulajdonságokkal bírnak.

    A szellemeket csak a mágikus vagy az ezüst fegyverek sebzik.
  • rodzsi
    #37808
    Sziasztok azt szeretném kérdezni h nemrég kezdtem a game-t! Érdeklődnék h harcos vagyok és melyik a legjobb armor a game-ben ennek a kasztnak? meg fegyo persze! mert akkor megszerezném ha lehetséges valahogy

    válaszotokat előre is köszönöm
  • SaGa
    #37807
    Komoly, csak tényleg nem tudom, melyik mod tette bele...
    Egy halom pénzt kerestem az ott összeszedett vámpirhamu eladásával, meg a begyűjtött fegyverekkel. Igazából nem is jártam teljesen végig mert közbe jött valami és átmenetileg hanyagolom az Obliviont.
    Ha jól értelmeztem a megtalált cetlit, vámpir karakterrel akár részt is vehetnék a vámpir klánok közötti harcban...
  • Morlan
    #37806
    Ez a vámpírváros komoly?!
    ...én is csak használom ezeket, de komoly dolgokat nem tudok róluk...
    Ma megnézem, köszi...:)
  • rosti
    #37805
    Hi all!

    A csészár megmentése föküldiben akadtam el és kéne egy kis segitség.
    Az egyetemen van egy könyvtáros akinek oda kellene adnom 4 könyvet ,de utközben ezek a könyvek valahogy elkerültek tölem egyedül a 4 könyv van nálam mert az eladhatatlan és eldobni se lehet .Namármost tud valaki olyan helyet ahol a többi 3 könyv lehet a mgyarításban a Mitikus hajnal felytegetések a címe.
  • SaGa
    #37804
    A Cirodiil Ipgrade modkészletben van egy vámpir város IC alatt (talán az Origin of Mages Guild része, de nem tudom, mert mindig az egész csomagot raktam föl). Ott lehet az íjászt használni...

    A lejárat a városba a mágustorony külső udvarán lévő kútban van. Vízlégzés kell, meg jó bicskás képesség, mert van egy vízalatti labirintus, tele mészároshallal...

    A már említett Thieves Arsenal-ban is jó ha képzett íjász a karakter, mert a megbízó többféle hasznos nyílvesszőt árul. Vizes vessző a lámpák kioltására, illetve ha megfürdeted a templomok szenteltvíz kútjában, akkor vámpír és szellem elleni vessző lesz, kábítógáz vessző, kötél rögzítő vessző, falra mászáshoz, zajkeltő az őrök elcsalásához és "grease" a talaj csúszóssá tételéhez.
    Nem teljesen becsületes a karakter, mert lopni kell, de gyilkolni tilos. Ha egy patkánynál értékesebb lény meghal az akció közben, bukott a feladat. 25-ös snake képesség felett jelenik meg a kissrác IC-ben, aki a levelet hozza Basso-tól.

    A modhoz kell az OBSE is, aminek a telepítése nem nehéz, de más mint a modoké. Be kell másolni fájlokat a program főkönyvtárába, és az obse starterrel kell indítani, nem az eredetivel.
  • fersk
    #37803
    Azt a hamut nem veszik át, aminek a gazdáját nem te ölted meg.
    Egész Cyrodilban nem tudsz várni??? vagy csak nem akarsz arrébb menni?
  • Dante73
    #37802
    Sajna, azt hiszem, korrumpálódott a mentésem. Az előbb említett vámpírvadász céh, nem veszi át a hamut, és se várni, se aludni nem tudok, mert ellenség van a közelben... Az oroszlánok pedig osztódással szaporodnak. Töltsek vissza egy régebbit, vagy van valami javítási módszer?
  • Fantusz
    #37801
    Ha a becsület útját szeretnéd járni a karaktereddel, akkor a tolvaj céh, és a bérgyilkosok szervezet kizárva.
    Mágus meg teljesen más irányú fejlesztést igényel, mint egy íjász, marad tehát a harcos céh.
    A fighters guilds contract mod a főküldetéseken túl ad kisebb melléküldetéseket, amelyek az íjászhoz elég jól passzolnak, bár magasabb szinten nem különösebben nehezek.
    Ettől a modocskától függetlenül, és a harcos céhtől függetlenül is lehet becsületes íjászod, aki a vadont járja, kalandozik, felfedez, harcol: a vadász.
    Egy veszélyesebb fokozat lehet a vámpírvadász, aki nem csak a véletlenül útjába kerülő vámpírokkal végez, hanem célzottan vadászik rájuk.
    Egy küldetésben lehetőség lesz a vámpírvadászok titkos szervezetéhez csatlakozni, ami ugyan nem aktív küldetésként lesz jelen, de a vámpírhamuért fizetnek...
    Egy jó vámpírvadász az alkímiában is otthonosan mozog, lesből támadva mérgezett nyílvesszőivel képes egylövés-egy halál szintet elérni.
  • koschwarz
    #37800
    mindegyikhez csatlakozhatsz akár egyszerre is, de ha szerepjátszol, akkor csak csatlakozz az egyikhez. ha kifejezetten csak íjászkodsz, akkor a tolvaj és a dark brotherhood jön először szóba, de a harcos céh sem gáz.
  • Harkat 89
    #37799
    Csináltam egy íjász karit, de nem tudom melyik guildhez csatlakozzak. Mit ajánlotok? (tolvaj volna jó gondolom, de szeretnék becsületes maradni, most:) )
  • Heffi
    #37798
    Én most el se fogom kezdeni a fö sztorit, egyszerüen nem éri meg az a sok vörösen izzó kapu a szép zöld tájban, meg tök rossz lesz a hangulat is ha a közelébe megy az ember (bevörösödik az ég meg stb)
    Az eddigi karaktereimmel is nagyon utáltam a kapukban mászkálni.
    Vettem egy kis költségü invisibilityt és végigfutottam az egész tornyot vele, aztán fent meg elloptam a sigil követ
  • Fantusz
    #37797
    Ugyanez a folyamat zajlódott volna le akkor is, ha 5ös szinten keservesen bezárod a kvatchi kaput, és visszakiséred Martint Jauffrehoz.
    A sorra nyíló Oblivion kapuk csúfítják a tájat, a közelében kószáló lények pedig rátámadnak mindenkire, aki a közelükbe merészkedik, megnehezítve a karakter küldetéseit is (majd minden küldetési célterület közelében lehet oblivion kapu)

    Jónéhány karakterem volt, Oblivionban a breton mágussal tudtam a legjobban boldogulni (persze 20as szint körül, felfejlesztett képességekkel).
    A breton alapból 50%os mágiaellenálással indul (mundane ring, s a bretont mágiával szinte lehetetlen sebezni), a pokolbéli lények többsége pedig érzékeny a villámra.
    Harcosoknak, tolvajoknak is ajánlott a villámsebzésű fegyver, ha már kénytelen a kapuk közelébe menni.

    Végig kell csinálni a főküldetés ahhoz, hogy a kapuk végleg bezáródjanak.
    Bravilnál egy kvatchihoz hasonlóan kemény csata várja a karaktert, ahol ráadásul Martinra is figyelni kell, s a nagy kaput 15 percnyi időn belül kell bezárni (megoldható - nem szabad minden utunkba kerülő lénnyel leállni verekedni).