41716
  • Ati810
    #37676
    Már megvan a taktika
    Elkezdem megcsinálok néhány küldit utána felviszek pár skill-t (főleg a harcos skill-eket úgy hogy pl: megidézek egy lényt és csapkodom) hogy könnyebb legyen a továbbiakban (nem lesz annyira egyszerűbb mivel velem együtt fejlődnek a szörnyek is)
    Miután megvan jöhet a 9-ek páncélja majd a fő történetszál.
    Egyébként nem most játszok először.
  • Morlan
    #37675
    Másik még, ha nem félted a játék élményt, fel is írhatod, miből mennyi pontot kapsz. Így tudod "számolgatni" miből mennyit kapsz... Tisztára mint régen a kaland, játék, kockázat... :) ... na jó, teljesen más... :)
  • Fantusz
    #37674
    Teljesen haszontalan dolgokat majorba rakva is csapdába lehet esni : nem fejlődik a karakter.
    Meg kell keresni egy középutat, ahol vannak a majorban használt skillek is, de a fontosabb képességek többsége minorban van.
    Itt ismét rengeteg lehet a variálási lehetőség, harcosnál lehet fő képesség a használni kívánt fegyver (pl. blade), de néha meg kell ragadni a bluntot, vagy trénrel fejlesztettni a megfelelő képességet.
    Nem árt az, ha már a játék elején képes sebezni is a karakter, totál minorból indított képesség gyorsan fejlődik, de a játék elején így szinte alig képes sebezni (ennek ellenére ez is járható út).

    Power-trenelhető skillekről megoszlanak a vélemények, csupán ezért én nem raknám ezeket majorba.
    Talán van benne némi ellentmondás, de én amikor harcost indítottam, akkor is használtam az alchemyt, természetesen minorból.
    A cél ekkor nem az intelligencia növelése volt, hanem a pénzszerzés - kellett a trénerek fizetésére...

    Rengeteg lehetőség van ebben a játékban, az szinte természetes, hogy az első karakterrel általában csak próbálgatják a játékosok a lehetőséget, némi gyakorlati tapasztalat begyűjtése is szükséges a helyes irány megtalálásához.

    A "helyes irány" nem egyetlen, kizárólagosan járható utat takar, nagyon sok a kombinációs lehetőség.
  • Morlan
    #37673
    Olyat tegyél be, amit könnyű fejleszteni, de nem létszükség... Bár erről megoszlanak a vélemények és teljesen játékosfüggő...
    Pl, harcosként beteheted a conjurationt, alchemyt, marksman, sthealt, amit nem, vagy alig szeretnél használni... én főleg harcosként megyek, de betettem a nehézpáncélt is majorba, mert nem bokszzsák vagyok, hanem főleg blokkolok. Beteheted, ha karddal szeretnél főleg operálni, a buzogányt is...stbstbstb...
  • Ati810
    #37672
    Köszönöm a segítséget.
    Akkor nem teszem be major-ba az armor-t hanem valami mást ami úgyis haszontalan
  • Fantusz
    #37671
    Páncélt szerintem sem érdemes major skillek közé rakni, bár ha a kovácsolást használod minorból, akkor elbírja a major páncél skillt a kari - úgyhogy lehet variálni.
    A cél az, hogy harcosnak heavy armor+block+armorer képességekből szintenként lehetőleg meglegyen a 10 szintnövekedés.
    Ez kizárt, ha mindhárom képesség majorban van, 1+2, vagy 2+1 elosztásban azonban elérhető.
    Ehhez hozzá tartozik, hogy a trénereket is be kell vonni a fejlesztésbe.

    Játékról van szó, nem kell túldramatizálni a helyzetet, de megéri odafigyelni a képességekre.

    Harcosnak az erő és a kitartás alap, a gyorsaság és az ügyesség lehet még előnyös a játék elején, később úgyis minden képességet ki lehet maxolni.
  • Morlan
    #37670
    Lényeg ugye az, hogy a skillek határozzák meg szintlépéskor, hogy mennyit nőnek az atributjaink - erő, kitartás, sebesség, intelligencia,stb... pontosan, 3 skill határoz meg egy atributot:
    pl - erő = kard, buzogány, kéziharc.
    - speed = akrobatika, atlétika, könnyű páncél...stb
    szóval, ha egy atributhoz tartozó skilljeid össznövekedése 10 pont, vagy annál több, akkor kapsz szintlépéskor arra az atributra 5 pontot (maximum).
    DE! ha egy skillt majorba teszel, akkor annak a növekedése meghatározza a szintlépésedet - 7 major skillt választhatsz. Ezek ha összesen 10 pontot nőnek, akkor lépsz egy szintet.
    Szóval, ha egy olyan skillt választasz, amit használsz, akkor gyorsan fogsz szintet lépni, és nem fogod tudni a többi skillből összehozni a megfelelő szorzót az atributok növeléséhez...
    Bocsi, ha bonyolult voltam... vagy értelmetlen... :)
    Meg bocsi mindenkitől a "magyaros" fogalmazásért...
  • Ati810
    #37669
    Hello
    Azt szeretném kérdezni hogy Major Skill-nek betehetem e a Heavy vagy a Light Armor skill-t ?
    Mert HQ-n azt írják hogy igen de fórum azt olvastam hogy azt ne tegyük be mert sokat haszáljuk. (harcos leszek)
  • Morlan
    #37668
    De tölteni csak az üres lélekköveket lehet ( hú, de okos vagyok...:) ) soul trap varázslattal, mysticism 25. szintjétől. Lélekkövekből is több szintű van, ahogy a lényeket is lehet lélek nagyság szerint besorolni. De egy kőbe mindig csak az azonos, vagy kisebb méretű lélek fér el.
  • DeDy
    #37667
    Kösz, a vámpír fertőzésből való gyógyulást megtaláltam, sokat olvastam az ObliHQ-n csak azokra nem találtam megoldást amiket kérdeztem. A fegyver bűvölés menete is megvolt, csak a feltöltése nem, de így már okés.
  • Morlan
    #37666
    Ja, fegyver feltöltést vállalnak a Máguscéhben is, de kemény pénzekért, és ez még az elején nem kifizetödő... szerintem később sem... Egyébként, a párbeszédnél alul egy csillagszerű ábrás négyzetre kattintva ( ha van ) tudod aktivizálni.
  • Morlan
    #37665
    3 - az inventory varázslás részének az utolsó lapján találod meg. Ott van felsorolva az összes Téged ért mágikus, és a különböző betegségeknek a rád gyakorolt hatása. Ha rámész kurzorral, megjeleníti a betegség nevét is. A cure disase ital minden betegségből kigyógyít. Illetve a varázslat is, de ahhoz kell már egy bizonyos jártasság a gyógyító tudományban - 50.szint.
    És ne keverd össze a rontással, ami valamelyik értékedet rontja le. Az pl nem jelenik meg hátul, és kifejezetten csak azokkal a potionokkal növelheted vissza. ... Illetve, ha imádkozol valamelyik templomban az oltárnál, a betegségekből meggyógyulsz és az átkokat is megszünteti.
    Egyedül a vámpíroktól kapott fertőzés a veszélyes ( polymor...vmi ilyesmi ) mert ha ezzel a fertőzéssel alszol egyet, vámpír leszel.
    De tényleg érdemes elolvasni, amit javasolnak kérdezés előtt... :)
  • Morlan
    #37664
    Hi!
    1 - Lélekkövekkel lehet feltölteni, ezekből több méret van, és szintén találni lehet öket, vagy vásárolni. De érdemesebb megnézned itt fent - "Mielőtt kérdeznél ide kattints!"
    2 - Az alap Oblivionban a szintedhez igazodnak a talált fegyverek... de én úgy tapasztaltam, a barlangokban lehet az elején jókat találni, amiket IMP-ek őriznek - nem sokat, kincseskamrára ne számíts...:)
  • DeDy
    #37663
    Helló.
    Lenne pár kérdésem a játékkal kapcsolatban.
    1, A töltéssel bíró fegyvereket hol és hogyan lehet újra feltölteni?
    2, Rengeteg barlangot, romot bejártam de elég vacak cuccokat találtam és a városi kereskedőknél is csak gagyikat lehet venni(fegyverek, páncélok), ez azért van mert még alacsony szintű vagyok? Amíg pl nem érem el a 20as szintet addig csak gyenge felszerelést lehet venni?
    3, Ha elkapok valami betegséget megtudom nézni a karakterlapon hogy hányat 2-3 stb. de azt hol látni milyen fajta betegséget kaptam el, mivel nem mindegy milyen betegséget gyógyító italt iszok, ha valami kis betegséget ki inná meg a drágább, jobb minőségű italokat?
  • Ati810
    #37662
    Hello
    Azt hallottam hogy a Knights of the Nine-ban megszerezhető páncél bónuszai függnek a szintemtől.
    Mit javasoltok melyik szinten szerezzem meg ?
  • Morlan
    #37661
    Igen, bár amikor én először letöltöttem, akkor még nem volt ilyen "funkció"... most meg csodálkoztam...
  • SaGa
    #37660
    Ez az... A játékban akkor jó, ha összefut az ember egy ilyen lila texturával, vagy sárga rombusszal. Van merre elindulni a hiba okának keresésekor...
  • Morlan
    #37659
    Nagyon a grafikai dolgokban, és a látvány javító, részletező, életszerűbbé tevő ( ez szép ) modokban nem vagyok én otthon, mert ehhez gyenge a vasam...
    Illetve a nagy overhaulok amik jól jöhetnek Neked - ezekben lehet a szintezést, a lootokat, stb állítani. Pl: Francesco és társai. Én a CUO-t használom, és nekem ( lehet azért mert még nem használtam mást :) ) ez minden tekintetben megfelelő. Bár tettem fel egy fejlődés lassító modot is, így lehet 150 óra után még csak 11 szinten bohóckodni... plusz megváltoztattam a játékbeli idő múlását is, így életszerűbb nekem.
    A társ illetve követő modokból is rahedli van, csak figyelni kell, mert néhányhoz fel kell rakni más modot is. Javaslom, hogy a TESNexuson a keresőbe beütve azt amit éppen szeretnél, kiad úgyis egy rakást...
    Pl: a követőhöz beütöd a companion -t, vagy én szoktam úgy is, hogy beütöm csak a comp -ot, vagy ha merész vagyok csak a co -t, kiad több száz találatot és el kezdek szemezgetni... persze mindezt csak szigorúan munkaidőben szabad...
    Ajánlom még ezt is, itt rendszerezve vannak - de nincs annyi mint TES-en.
    És még ha nem unod, ezt is megnézheted, szintén mod ajánló...
  • Morlan
    #37658
    Hi!
    A formID modja itt található. Nekem nagyon bejött, ezzel szoktam át-be-rendezni lakásaimat, házaimat, el lehet vele szórakozni egy darabig... bár lehet constructionTES-sel könnyebb lenne.. :)
  • SaGa
    #37657
    Mivel nem használom a magyarítást, nem is tudom mi van benne, így nem tudom. Ha csak a szövegeket cserélték és azokat a texturákat, amelyek szöveget tartalmaznak, elvileg nem, de a szükséges patchek telepítése közbeni hiba okozhat ilyesmit. Ha van gamedata\textures könyvtár, vagy új *.bsa fájl, akkor mindenképp kötelező az archive invalidation, másképp lesz ilyen gond...

    Van egy mod, amivel meg lehet nézni az egyes tárgyak ID-jét a játékban. Ha azzal megnézed, hogy a sárga rombusz helyén minek kellene lennie, abból tudhatod, hogy mi nem sikerült, mert az a mod még azt is megmondjh, melyik esp-ből jönne az adott tárgy. A neve nem jut eszembe, korábban már írtam róla...
  • tamasmi87
    #37656
    engem is érdekelnének ezek a dolgok,pont ebben a sorrendben:)
  • Sith
    #37655
    Hmm nos igen... mint mondottam volt a bőség zavara..
    nah szóval amit szeretnék:
    Anno láttam hmm mondjuk ugy hogy reálisabb karaktereket... életszerűbb arcokkal stb. igaz ebből láttam páratami számomra még fontos lenne az egy szebb világ ebből is láttam pár verziót gondolok (most nem a különféle shader model 25 re meg ilyesmire gondolok hanem kidolgozottabb világ.. pld asszem valamelyiknél írtak olyantot hogy madarak halak stb. ill ebből volt még jó pár
    illetve a fejlödést kicsit rendbe rakni ugye itt is olvastam hogy megvan ugyan az a hiba mint anno a morrowind ben hogy 50. szinthez a falu melletti kis viskóban is 50. szintű ellenfél lesz és ezt orvosolják de ezt is láttam hogy több mod ban javították..
    hmm találtam npc kísérőt.. mondjuk ez anno a morrowindben igen csak érdekesre sikerült de hátha itt van valami jobban sikerült darab
    az új fegyverek páncélok mondjuk jöhetnek bár inkább csak színesítésnek szóval nem szeretnék valami cheat jellegű addont pld irtóztató sebzésű tőrrel esetleg új küldetések de azt hiszem ez a legkevésbé fontos azt hiszem jó darabig elleszek aGOTY val is.


  • midian
    #37654
    A magyarításban előfordulhat ilyen hiba?
    CSak a az van fenn!
  • Morlan
    #37653
    De ne add fel! :)
    Csak kérdezz konkrét dologra, és aki tud úgyis segít...
    De nem árt néha visszakeresni sem, témára a lap alján...
    Sőt, tavaly én a mod keresésben felhasználtam azt is, amikor a SaGa írta le milyeneket használ - köszi SaGa :) - és úgy kerestem utána TesNexuson. Csak regisztrálnod kell, és Tiéd az egész "világ"...
  • koschwarz
    #37652
    játssz a játékkal, találd ki, mi nem tetszik benne, és a modokkal megtalálod rá a megoldás. több 1000 mod létezik, melyiket ajánljuk?
  • Fantusz
    #37651
    A "segítsetek modokat válogatni" kérdés sajnos igazából megválaszolhatatlan.
    Egyénileg változik, hogy ki, mit szeretne változtatni az alapjátékon, grafikai modoknál pedig a gép config is szabhat korlátokat.

    Az overhaul modok közül (Francesco, Oscuro, TIE) érdemes kiválasztani valamelyiket, de már ez is szeretem-nem szeretem kérdése lehet, a kisebb modoknál pedig majdnem végtelen a variáviós lehetőség.
    Egy nagyon fontos dolog: egy dolgot lehetőleg csak egyetlen mod piszkáljon meg.
    Meg kell nézni, hogy a választott overhaul mit módosít az alapfelálláson, pl. megszünteti az ellenfelek a karakter szintjéhez méretezését, így ahoz már nem kell egy kisebb moddal hozzápiszkálni.

    A pudingot sem szereti mindenki, az Oblivion modjaival is az a helyzet, hogy ami az egyik játékosnak nagyon tetszik, attól egy másik idegenkedhet.
  • Sith
    #37650
    üdv
    egy kis segítséget szeretnék kérni:
    szóval esetleg kaphatnék valami össze foglaló ajánlót moddokról?

    Igen utána olvastam de gyakorlatilag az a helyzet hogy szal a bőség zavara :)

    illetve tegnap mintha találtam volna egy magyar?? (úgy emlékszem magyar volt) oldalon egy 1,5 gigás mod packet vagy valami hasonlót a hozzá leírtak tetszettek is szebb NPCk szebb táj javított párbeszédek ilyesmik de sajnos azóta nem találom.. igen tudom rutintalan vagyok könyvjelzők közé is berakhattam volna.

    előre is köszönöm
  • Morlan
    #37649
    Én igen, de nem mertem még kipróbálni, félek, nehogy annyira belekavarjon, hogy újra kelljen rakni a játékot...:)
    Javaslom ezt az ARMAMENTARIUM modot, nekem nagyon tetszik... Sok mágikus fegyvert, botot tesz be, és a csak átszínezett páncéloknak még az áruk is magasabb - ezt Neked kiemeltem, mert tudom, Te nehezíteni szereted a játékot :) - de nem muszáj mindet elvinni...:)
  • koschwarz
    #37648
    nem ismerem ezt az armamentarium modot, de számos mod van, ami a pajzs helyére fegyvert rak, így valóban olyan mintha dualban nyomhatnád, csak kár, hogy olyan moddal még nem találkoztam, amivel a pajzs helyén lévő fegyvert ténylegesen használni lehet, nem csak védekezni vele.
  • Morlan
    #37647
    Én még arra is gondoltam, hogy a rendes egykezes kardhoz, a másodikat esetleg pajzs helyett venné elő... de ez csak találgatás, meg van amikor kétkezes kardnál is szerepel a második... most írtam a Tesre, majd még próbálok ott a fórumba is. Ha van valami, azért írok... bár lehet, csak engem foglalkoztat ez a téma...:)
  • totya4
    #37646
    Kösz!
  • Morlan
    #37645
    Köszönöm! Én is néztem már a readmejét is, de ott sem találtam rá utalást... a fórumba /TESNexus/ pedig, rendes angolság híjján nem merek írni, aztán ciki lenne, hogy nem értem mit válaszol...... de ez nem is rossz ötlet...
  • SaGa
    #37644
    Szerintem nem veszi elő, csak dekoráció, de nem tudom biztosan. Használom ugyan a nevezett modot, de nem volt sosem kétkezes harcra kiképzett karakterem, így nem tudom.
  • SaGa
    #37643
    A Bethesda az alapjáték erőforrásfájljait (texturák, hangok, modellek, stb) nagy tömörített fájlokba csomagolta bele. Ezek a bsa-k. Ha módosítani akarsz valamit, akkor a data könyvtárban, a megfelelő könyvtárstruktúrába kell elhelyezned azokat a fájlokat, amelyeket használni szeretnél az eredetiek helyett. Vagy ugyancsak bsa-kba, amelyekbe ugyanolyan struktúrában lehet becsomagolni őket.
    A program úgy van megírva, hogy ha több, azonos nevű fájlt talál, akkor a legutolsó létrehozási idejűt használja. Van egy piciny hiba azonban: csak a hónapot és napot vizsgálja, az évet nem, így gyakran téved.

    Ennek javítása az Archiveinvalidation, azaz az eredeti bsa fájlban található verzió érvénytelenítése. Alapvetően ez úgy zajlik, hogy a játék főkönyvtárában található Archiveinvalidation.txt-ben felsorolod azokat a fájlokat, amelyeknek van újabb verziója és a betöltéskor ezeket kihagyja a program. Ez azonban sok kézi melóval jár, plusz a bsa-kba csomagolt modok esetén is zavart okoz, ezért több másik eljárást is kitaláltak. A legjobb az, amit a modmanager csinál: végigtúrja a telepített modok esm és esp fájljait, megnézi, hogy a betöltési sorrendben melyik jön később és az esetleges ütközések hogyan oldhatóak fel és a bsa fájlokban, illetve a kibontott könyvtárakban úgy módosítja a fájlok létrejöttének dátumát, hogy az jól kezelje a program.
    Ebből következően minden módosítás előtt "vissza kell csinálni", majd a módosítás (új mod felrakása) után újra le kell futtatni ezt az eljárást.

    Aki nagyon benne van a modolásban, az meg tudja oldani kézzel is a modok telepítését, összehangolását, összeolvasztását, de aki nem, annak mindenképp javasolt (mondhatnám: kötelező) a modok modmanager-es kezelése. Nem is értem, hogy a magyarítás készítői miért nem omod verzióban adták ki a cuccot.
  • Morlan
    #37642
    Sziasztok!
    Bocsi, megint én vagyok, ugyanezzel a kérdéssel... de ígérem, többet nem zaklatlak ezzel Titeket, csak hátha elkerülte a figyelmeteket...:)
    Érdeklődnék, használja valamelyikőtök az Armamentarium modcsomagot? Tudjátok, hogy található benne olyan kétkezes kard, illetve egykezes rövid kard is,( és CLAW nevű tőr is..) amelyekhez tartozik még egy kard, ami a háton is, és a menüben a kis képen is keresztben helyezkedik el,a "fő" kard alatt. A kérdés, hogyan, milyen mod segítségével lehet elővenni azokat is.Aztán lehet, hogy ha kiütik a kezemből az egyiket, akkor veszi elő a másikat... csak találgatok...
    Köszi!
    Koschwarz, SaGa, rátok számítok főleg, de bárkitől bármit szívesen fogadok...
  • tamasmi87
    #37641
    inkább visszatöltöttem 1szinttel ezelött a karit,és iszom a potiont...
    ha már ilyen segítőkész voltál!köszi még1x
  • tamasmi87
    #37640
    köszi!de biztos nehéz lett volna egy szót ide leirni,hogy melyik városban van!Azért köszi!
  • fersk
    #37639
    A magyarítás tartalmaz végigjátszást.(.pdf formátum)
    Egyébként->Google->Oblivion végigjátszás...
  • tamasmi87
    #37638
    és ez a "nénike2 hol található,mert jó lenne minél elöbb megtalálni...
  • Benevolens
    #37637
    Nekem a karim lett lila