41716
  • SaGa
    #37796
    Melyik két hivatalos kieget? Merthogy a KotN kieg önmagában is többet tartalmazott, a SI meg egy, de nagy.

    Az alapjátékban is messze 100 fölötti küldetést lehet találni, csak be kell barangolni a terepet...
  • Dante73
    #37795
    Na, én ezt nem tudtam. Sajnos ott voltam Kvatch-ban, bár igaz, már 20. szint környékén. Valahogy addig kimaradt a szórásból.
    Volna egy kérdésem. felraktam a két hivatalos kieget, magyarítást, viszont a kiegek elől kivettem a pipát, mivel nem magyar nyelvűek. Így, mennyi a maximális szint? És kb hány elérhető küldetés van a játékban összesen? (kiegek nélkül) Mert most olyan 70 körül járok, 15 megoldatlannal, és egyre nehezebb újakat találni. Másrészt, meg egyre másra nyílnak az Obli-kapuk, nehezítő körülményként. Most, azt hiszem egyébként, ráfekszem a bérgyilok, és mágus küldetésekre...
  • Fantusz
    #37794
    Az első Oblivion kapu Kvatchnál van, Martin addig nem hajlandó veled menni, amíg a város veszélyben van, be kell zárni a pokolkaput, és kitakarítani a városból a lényeket...
    A csata után Martin hajlandó követni az apátságba, amit érkezéskor a Mythic Dawn hívei ostromolnak.
    A játékban ettől a pillanattól kezdenek nyílni majd az Oblivionkapuk, több mit száz kapu is csúfíthatja a tájat, a körülöttük kószáló pokollakó lények pedig rátámadnak minden arra járó idegenre.

    Francesco, Oscuro, TIE használatával elég zűrös alacsony szinten a kvatchi kapu bezárása, ami modok nélkül is a játék egyik legnehezebb csatájában lehetséges.
    Csupán ajánlás, hogy a főküldetést békén kell hagyni legalább 17-20as szintig.
    Oblivionban magasabb szinten jó a loot, sok hasznos dolgot lehet ott találni.
    A kapuk a főküldetés végeztével örökre bezárulnak, addig érdemes néhány Sigil követ begyűjteni.

    Lehet játszani a játékot úgy is, hogy a főküldetést el sem kezdi a játékos.
    Néha hall ugyan pletykát, hogy Kvatchnál valami rendkívüli dolog történt, de egy bérgyilkos, vagy tolvajt, önfejű harcost, a világ dolgaival nem törődő mágust nem igazán hat meg a császári család tragédiája, Kvatch közelébe sem megy.
  • DeDy
    #37793
    Miért? Ha megnyílik az első nyílnak meg sorban a következők, és időre megy?
  • Fantusz
    #37792
    Ennek a tagságnak nem sok szerepe van a játékban, küldetéseket nem adnak (persze a főküldetésen kívül), ami előnyös lehet, hogy néhány skillnövelő könyvet el lehet olvasni, illetve, ha Baurus élve elhagyta a csatornát hálából tanít néhány harci trükköt (megnövel néhány skillt, ha beszélsz vele).
    El lehet vinni fegyvereket, páncélokat is, de ezeknek nem sok hasznát veszed, sokkal jobbakat is lehet találni.

    A Blade's miatt sem érdemes nekiugrani a főküldetésnek, ez a tagság nem ad igazán előnyöket, az Oblivion-túrákra érdemes magasabb szinten indulni a használhatóbb loot miatt (addig meg, hogy ne nyíljanak pokolkapuk mindenfelé, el sem kell kezdeni a főküldetést)
  • Heffi
    #37791
    A föküldetés során bekerülsz.
  • DeDy
    #37790
    Ha jól tudom be lehet kerülni a Blade's be is ami a királyi testőrség, szóval jó fiúk társasága. Ez igaz? Ha igen hogy?
    Kösz előre is.
  • Heffi
    #37789
    Na utánuk nézek akkor :)

    Egyébként ezt a plusz zene pakkot csak ajánlani tudom betenni a játékba, tényleg nagyon jó zenék vannak benne, nagyon sokat dob a hangulaton :)
  • Fantusz
    #37788
    - The lost spires: egy új céh az Archeology guild kerül be a játékba, hozzájuk csatlakozva érdekes küldetéseket teljesíthetünk.

    A Giskard által készített modoknak érdemes utánna nézni, hogy letölthetők-e a netről.
    Sajnos néhány hónapja vitába keveredett (mások esetleg ellenszolgáltatás fejében kezdték terjeszteni a modjait?), s akkor néhány modot letiltott.
  • Heffi
    #37787
    Ismerösen hangzik ez a Thieves Arsenal, lehet fel volt téve már nekem, bár akkor most is megkéne hogy legyen.
    Van benne ilyen mérgezö gázas nyíl is ha jól emlékszek, nem?

    Az angollal nincs gond, jól megy.

    De igazából nem csak tolvajcéhes érdekelne, hanem pl a máguscéhhez vagy bármelyikhez tartozó, esetleg céhektöl független nagyobb küldetéssorozatok :)
  • Fantusz
    #37786
    Nem kimondottan a céhhez kapcsolódna a feladatok, de tolvajoknak talán a Thieves Arsenal mod tud érdekes feladatokat adni, amelyek lényege, hogy gyilkolni tilos! Amennyiben a küldetés alatt bárkit megölsz a küldetést elbuktad...

    Arról, hogy a mod mennyire kidolgozott kérdezd SaGa-t, ő sokat használta (használja?), mindenesetre a működtetéséhez kell egy segédprogram és némi angol nyelvismeret a feladatok értelmezéséhez.

    Ez a mod nem csak új feladatokat, hanem új fegyvereket is ad a játékhoz, amelyekkel ártatlanná lehet tenni az ellenfelekat, azok megölése nélkül.
    Aki viszont nem vérbeli tolvaj-szerepet játszik, annak fölösleges ezzel terhelni a játékot.
  • Heffi
    #37785
    Ilyen céhes küldetéseket hol lehet találni? Esetleg van a tolvajcéhhez is?
    De csak olyanra gondolok ami rendesen ki van dolgozva és nem valami selejtes mod..
  • Fantusz
    #37784
    Ismét egy gyönyörű, ezidáig ismeretlen bug került a felszínre...
    Maglír már nem tagja a harcos céhnek, ráadásul ő támad rád, ezért nem jár(na) kirúgás.

    Céhvezetőként érdektelen lesz a harcoscéh is, teljesen mindegy milyen utasításokat adol Modrynnak (ezt havonta meg lehet változtatni), nagy jelentősége nem lesz.
    Némi arany a "jutalék", de olyan jelentéktelen összeg, hogy nem is érdemes foglalkozni vele.

    Sajnos minden céhes küldetés gyakorlatilag véget ér, amikor elérte a karakter a gulidmaster rangot, ezen Guskard próbált változtatni, a máguscéh története tovább pörög a Mannismarco resurrection és az Origin the mages guild modokkal.
    Ilyen volumenű mod tudtommal a harcosoknak nem készült, a Fighters Guild Contract csak egyszerű küldetéseket ad, amelyek inkább kezdő harcosoknak jelentenke némi anyagi segítséget.
  • DeDy
    #37783
    Üdv.
    Egy kis infót kérnék, a Harcos céh mesterré válással kapcsolatban.
    A végső küldetés az ugye hogy a Szisszfát pusztítsam el. Ez meg is volt visszafele összetalálkoztam Maglirral, rámtámadt kinyírtam de ez által kirúgtak a céhből és csak akkor vesznek vissza ha viszek 20 medve irhát.
    Na már most ezt másképp nem lehet megoldani csak így? Nem lehet megúszni medve irha gyűjtés és kirúgás nélkül? No meg ha kirúgnak kapok egy olyan mellékküldit is ami a visszajutás, pont ez a visszalépés, de hiába csinálok meg mindent, már mester vagyok ezen az ágon, nem oldódott meg a küldetés, miért?

    Mit érdemes választani céh mesterként milyen feladatot lásson el a céh? Toborzás, cucc szerzés vagy mindkettő kicsit, mivel előre nem tudom milyen cuccokat hoznak és azt sem mennyi pénzt és csak havonta van történés, jó lenne tudni előre melyik a jobb.
    Kösz az infót előre is.
  • Fantusz
    #37782
    A vámpír alapvetően gonosz figura, ez néhány küldetést is befolyásoló tényező lehet, akinek pl. a Knight of the Nine végigjátszása a célja ne akarjon vámpír lenni

    Bérgyilkosnak, tolvajnak ad igazán előnyöket a vámpírság, másféle szerepekben sem kizáró ok, de nekik különböző nehézségekkel is meg kell küzdeni - példa erre a skingradi gróf, akit ugye alig-alig lehet megtalálni, egy mágus-küldetés során derül fény arra, mi ennek az oka...
  • Heffi
    #37781
    Nekem az elsö karakterem az volt és tényleg nagyon hasznosak tudnak lenni a plusz képességek, meg még érdekesebb is így a játék kicsit :)
  • Fantusz
    #37780
    Sem rábeszélni, sem lebeszélni nem szándékozom senkit a vámpírságról, mindenki eldöntheti mennyire illik a karakteréhez, játékához ez a létforma.

    A magyarítás megjelenése után viszonylag sokan most kezdtek Oblivionozni, nekik meglepetés lehet, hogy vámpírrá is lehet változni, azt pedig nem árt tudniuk, hogy az átváltozást többnyire meg lehet előzni, ha nem szeretne egy speciális élőholt formában létezni a karaktere.
    A játékosok többségének a látványos változások tünnek fel, a pozitív tulajdonságmódosítókat sokszor észre sem veszik.

    Vámpírok immunisak a betegségekre, palayse varázslatokra (ezt használják előszeretettel az OOO és a TIE lényei).
    Bónuszt kapnak az erőre, akaraterőre, gyorsaságra, és az akrobatika, atlétika, ökölharc, illúziú, lopakodás, pusztító mágia, misztika tudásuk is erősebb vámpírként.

    Szándékosan vámpírnak indított karakternek talán a dark elf a legjobb választás, aki pedig nem szeretné félzombiként járni Cyrodiilt megvan a módja az átváltozás megelőzésének, a visszaváltozásnak.
    (nekem sem tetszett, amikor a 22éves breton leányzómból 140éves randa banya lett)
  • koschwarz
    #37779


    nem rossz az a vámpírság, a hátrányai ellenére is, egy-két a játékot nehezebbé változtató overhaul-lal, mint pl. OOO vagy TIE, még kifejezetten hasznos is lehet egy alacsony szintű karakternek.
  • Fantusz
    #37778
    Az a mod valójában egy cheat, csalás, azok számára készült, akik a küldetés végigcsinálása nélkül hipp-hopp szeretnének visszaváltozni.

    Az Oblivionban a vámpírság is egy létforma, a játékos döntése, hogy elfogadja-e, vagy sem.
    Azokat az eseteket leszámítva, amikor a karaktert álmában harapja meg vámpír, az átváltozás kivédhető, megelőzhető, ha a játékosnak nincsen szándékában vámpírkodni.
    Átváltozás után már csak egy speciális gyógyital segíthet, amit egy küldetésben lehet megszerezni, illetve a moddal lehet csalni is.

    A vámpírrá válás folyamata alvás közben indul, ha a vámpírharapást alvás közben szenvedte el a karakter nem tud ellene tenni, de a legtöbb vámpírharapás harc közben történik, minden vámpíros dungeon után érdemes megnézni a karakterlapon, nem fertőződött-e a karink, és ugyanezt alvás előtt is megtenni.

    Aki még nem játszott a játékkal persze ezeket a dolgokat nem feltétlenül tudja, ha nem olyan balszerencsés, hogy többnapos játék után derül ki a Porphyric Hemophylia fertőzés vissza lehet tölteni egy (alvás előtti) mentést.
    Fertőzésektől templom oltáraknál imádkozva, vagy Cure Disease italokkal, varázslatokkal lehet megszabadulni.

    Az Oblivionban a vámpír is játszható létforma, a Sun Demage megnehezíti a nappali életmódot, de a vámpír pozitív tulajdonságmódosítókat is kap, vér-ivás után pedig a napfényt is el tudja viselni.
    (ez nem rábeszélés akar lenni a vámpírságra)
  • eightmiles
    #37777
    hm
  • steweee
    #37776
    cure vampire potion mod. skingardban a mágus céhnél lehet megtalálni egy asztalon a lötyit. ha jól emléxem, de a mod neve ez
  • davyd92
    #37775
    köszönöm
  • Heffi
    #37774
    Ha vért iszol akkor kitudsz menni a napra megint, de idövel újra innod kell.
    Ha jól emlékszek valahol az erdöben él egy nö aki tud ellenszert készíteni, de azt nem tudom hol, mert nem jártam még ott.
    De a dark brotherhoodban a vámpír alak megtudja mondani hol találod.
  • davyd92
    #37773
    segítségre lenne szükségem vámpírrá változtam sajnos és nem tudom mit tegyek de valamit muszáj mert napra nem mehetek és így elég rossz a játék ha valaki segítene megköszönném.
  • Heffi
    #37772
    Na jó most beszereztem egy kupac modot, remélem nem ütik ki majd egymást :D
  • Heffi
    #37771
    Hali.

    A TIE modból van esetleg már olyan verzió ami Shivering Isles-en is müködik?
  • Ati810
    #37770
    Köszönöm a segítséget, megtaláltam a bejáratot a barlangba
  • Taylor10
    #37769
    értem.kösz.
  • Fantusz
    #37768
    "ja meg a game már nekem úgy van hogy csak felkel másolni és play."

    Ne csodálkozz, hogy a játékot nem lehet patchelni, magyarítani, sőt esetleg bugos is, az Oblivion csak az adott operációs rendszerre szabályosan feltelepítve működik normálisan, hiányzó regisztrációs bejegyzések nélkül már az is csoda, ha elindul.

    Nem szoktam a warezért piszkálni senkit, de ha nem eredeti a játékod akkor is a telepítőlemez másolatát érdemes megszerezni, hogy legalább a regisztrációs bejegyzések a helyükre kerüljenek.
    Ráadásul az így feltelepített Oblivion minden valószínűség szerint patchelhető, magyarítható.

    Magyarításról azért nem árt megjegyezni, hogy egyenlőre nagyon bugosnak tűnik, talán még mindíg csak béta verzió, amit azért adtak ki a készítők, hogy a felmerülő hibákatz jelezzék nekik, amit a lehetőségekhez mérten megpróbálnak kijavítani.
  • Fantusz
    #37767
    Valószínúleg barlangon keresztül lehet eljutni a főtoronyig...
    Amennyiben barlangbejáratot találsz, akkor általában azokon keresztül lehet megközelíteni a főtornyot, a melléktornyoknak ilyen esetben nem sok szerepe van.

    Egyébként ez a kapuzárogatós küldetés csak ajánlás, Jauffre megkért rá, hogy beszélj a cuontokkal, s segíts nekik, de ha Martinnal beszélsz ad másik feladatot, amivel valóban előre mozdul a főszálon a történet.(persze a Sigil kövekért megéri sok kaput bezárni, mert a föküldetés lezártával azok elérhetetlenek lesznek, de ezeket a kövek 17es szint fölött érdemes begyűjteni)
  • Ati810
    #37766
    Hello
    Tudna valaki segíteni, mert elakadtam annál a résznél mikor segítséget kell kérni más városoktól és mindegyiknél be kell zárni egy Oblivion kaput.
    Az Anvil-i kapunál járok de sehogy se tudok eljutni a fő toronyig és a két melléktoronyban sincs semmi kar vagy ilyesmi.
    A válaszokat előre is köszönöm.
  • midian
    #37765
    üdv
    Nekem a magyarítás van csak fenn.
    Van egy olyan probléma a játékkal hogy pl a mágus céh egyik küldetéseknél nincsenek meg a kulcsfigurák akiknél be lehet ne fejezni a küldit
  • Taylor10
    #37764
    jó game lenne ez.csak kár hogy nekem a magyarosítás nem működik meg patch-et nem tudom feltelepíteni.Amúgy az nem baj ha gamet a laucher.exe-ből nem tom elindítani??ja meg a game már nekem úgy van hogy csak felkel másolni és play.
  • tamasmi87
    #37763
    értem én,de eddig senki fel sem hozta,hogy ez lehet a gond!nekem más game-nál eddig még nem mutatkozott ilyenfajta bug!winreinstallban is gondolkodtam,hátha....
    kihuztam az a lényeg,eddig jó!
  • SaGa
    #37762
    Oblivion egyébként is allergiás a külön játékvezérlőkre. Bedugott joysticktól pl képes "automove"-ra váltani, azaz a karakter mozog ha kell, ha nem....
  • steweee
    #37761
    nem akarok nagy bölcs lenni, de a bedugott gamepad más játékoknál is oko(ott) már hibát, kérik kihúzni hacsak nem aktuális játékhoz kell....
  • tamasmi87
    #37760
    jövök egy sörrel!!!!!
    ez volt a probléma!!!!
    a gamepad okozta a galibát,mert belassuláskor,mint ahogy a tanult kolléga írta,megmozdítottama kis "kart" és megint felgyorsult!napok óta szenvedek vele!
    még egszer 1000 hála és köszönet :):)
  • Dante73
    #37759
    Köszi, megnézem.
    Apropó. Skingradban vagyok, a nirnleveles fickót keresem. Azt hol találom? Megvan a +20 levél, de a térkép nem jelzi, (az az aktív küldi) és nem emlékszem, hol kellene megtalálnom. Valami pinceszerüség rémlik, de hogy Skingradon belül hol van?...
  • Dante73
    #37758
    Én egy Saitek Pro Gamer Command Unit-tal játszom. Nálam is belassul a karakter, viszont, ha megpiszkálom a kis kart, ami elvileg a WASD-nek felel meg, visszagyorsul. Ha kontroller van dugva a gépre, piszkáld meg, mikor legközelebb belassul, vagy, ha van lehetőséged -épp nem támadnak- akkor játssz egy kicsit a billentyűkkel, szerintem rendbe hozza. Szerintem ilyenkor valami beállítás elszúródik, ami -hál'Istennek- nem mentődik el. Nekem itt azt mondták, hogy memóriagond, de ezek szerint mégsem az, (legalábbis nálam) mert akkor nem jönne rendbe, ha megpiszkálom a kis "pöcköt" a játékos billen.
  • tamasmi87
    #37757
    a mentéseim is mind lilák,vagyis elvileg teljesen stabilak,a repair Abombnál ezt az üzenetet dobja: "Abomb counter is too low to reset"