41716
  • koschwarz
    #37916
    normál esetben nem lehet konfliktus, de ez függ a modkészítők hozzáértésétől is, ugyanis előfordul, hogy olyan dolgokat is változtatnak, ami mást is befolyásol, de arra nem terjedt kia szándék, ilyenkor van a baj.
  • Szuni
    #37915
    De ettől még működik? A konfliktus kimerül abban, hogy nyelvi problémák vannak, ugye? A játékot nem befolyásolja ezen kívűl..
  • koschwarz
    #37914
    minden mod, ami nem az oblivion.esm-ből veszi a betett dolgok elnevezését, "konfliktusban" lesz a magyarítással, ami annyit jelent, hogy azok a dolgok nem lesznek "magyarok". a legtöbb mod feltehetően ilyen lesz.

    ezt érdemes fejben tartani.
  • koschwarz
    #37913
    szinte biztos hogy van olyan mod is, ami betesz ilyen NPC-ket a játékba, akik mindent megvesznek.

    csak keress rá a fence szóra a tesnexus.com-on, kidob kétoldalnyit.
  • Szuni
    #37912
  • koschwarz
    #37911
    aki több pénzt akar a kereskedőknél, annak ajánlom a living economy modot vagy az enhanced economy modot. ezek a modok tulajdonképpen nem feltétlenül több pénzt adnak a kereskedőknek, hanem dinamikussá teszi amkereskedelmet, amiben az is benne van, hogy egyes kereskedőknek több aranya van, illetve ez változik a kereslettől, kínálattól, a kereskedő által lebonyolított egyéb üzletektől függően. szerintem valamelyik ilyen mod ALAP! a vanilla kereskedő-rendszere ezekhez képest nagyon láma.
  • koschwarz
    #37910
    ha valakit érdekel egy oblivion game of the years!
  • SaGa
    #37909
    Megjegyezném: van olyan mod, ahol tényleg. Nem pont Lucien startol rá a bűnös karakterre, de van egy csapat, akik megpróbálják levadászni a túl infámis karaktert, először 2 infamy pontnál, majd folyamatosan, egyre erősebb scapat jön. A túl jó karaktert meg egy másik csapat, így az élet mindenképp veszélyes...
    Player Hunters Fame and Infamy
  • SaGa
    #37908
    Stimmel...
  • Szeneslapát
    #37907
    Üdv!

    Ha valakinek hozzám hasonlóan befagy egy NJK vagy küldetés, akkor javaslom EZT az oldalt. Kell egy kis angol tudás... de át lehet ugrani beakadt küldetéseket a konzolról... persze csak saját felelősségre.
  • steweee
    #37906
    ki az a lucien? a dark brotherhood-tól a csákesz aki megkörnyékez?
  • SaGa
    #37905
    Növelheted a limitet. Ha elég magas a barter képességed, akkor beszállhatsz a kereskedő boltjába 500, majd 1000, meg talán még 2000 arannyal. Attól kezdve annyival több nála a pénz és százalékot fizet a bevételéből.

    Próbabák vannak bármelyik testcserélő modhoz (Reznod mannequins változatok), így szépen be tudod rendezni velük a házat. Ha fáklyát is adsz a kezükbe, akkor kandellábernek is jók...
  • Fantusz
    #37904
    Kereskedő-modokat nem különösebben ismerem, Francescoval is játszottam sokat, realisztikusabb volt az adás-vétel, hogy a kereskedőnél lévő összeg is változott.
    Írtam, magasabb szinten nincs nagy jelentősége a pénznek, de az is igaz, hogy realisztikusabb lenne a játék, ha néhány módosabb NPC is élne Cyrodiilban, nekem pl. azért nem tetszett a kleptomániás játékmód, mert lopni kevés kivételtől eltekintve csak értéktelen kacatokat lehetett, egy Ayleid rom meg tele van kincsekkel. Lopakodás, lesből lövöldözés, vagy csendes elosonás az ellenfelek mellett, tárolók kirámolása - s még azzal sem volt gond, hogy kinek adom el a cuccot.
    A Francescoban még volt olyan tráfa is, hogy tomb raiderek járták a romokat, kirámolták azt a karakter előtt - békés, ártatan NPC-k lévén, ha legyilkolta a karakter valamelyiket, Lucien már ült is fel Shadowmere-re
  • Szuni
    #37903
    2000 a limit? Ez a max a kereskedőknél? ne már..
    Akkor kellene egy morrowindhez hasonló goblinos mod is, aki mindent megvett, remélem ilyen is van.. nem értem, a 2000 az nagyon kevésnek tűnik, némelyik cucc amit találtam majdnem tízezerbe kerül, legalábbis amit kiír értéknek..
  • Fantusz
    #37902
    Próbababa mod létezik, el lehet bíbelődni a lakosztályok berendezgetésével, csak a fontos dolgaidat ne szórd szét
    Lopott cuccokat csak orgazádáknál lehet eladni, akik kizárólag tolvajcéh tagokkal üzletelnek, nem fizetnek túl sokat a szajréért (viszont lebukás esetén a tolvajcéh némi segítséget nyújt)
    A játékban nagy értékű tárgyakat csak mélyen ár alatt lehet eladni, kereskedőknél nincs 2000 aranynál több.
    Magasabb szinten értékes páncélok, fegyverek potyognak, a kleptománia nem anyagi kérdés a játékban, hanem elhivatottság
  • Szuni
    #37901
    Kb. hetven órát játszottam eddig, de ebből kb háromnegyede lopással telt .. kicsit jövedelmezőbbnek tűnik, mint goblinokat kergetni a csatornákban párszáz pénzért a harcosok céhében, persze ízlés kérdése.. a karakterem is ennek megfelelő, talán majd egy másikkal csinálók varázslót is, érdekes tekercseket emeltem el, kedvencem az, amelyik pucérra változtatja célpontot, érdekes jelenetek vannak.. több ezret érő dolgokat csentem el eddig, igaz, még nem tudom kinél fogom ezt eladni. Szerintem nem véletlenül tettek bele annyi ládát meg szekrényt, bár kicsit elégedetlen vagyok, ugyanis néha egy-egy nagyon nehéz zár mögött sem rejtezik más, csak 20 arany, máshol meg szabadon hevernek az öt-hatezret érő botok, fegyverek..
    Szeretnék minden szirszart, páncéltípust és fegyvert könyvet összehalmozni egy nagy házba, gondolom eltart egy darabig. A Morrowindhez volt egy próbababa-mod is, ahol a páncélokat fel lehetett aggatni bábukra, ez is marha nagy ötlet.
    Aztán majd ráérek a történettel is foglalkozni, eddig ebből nem sokat láttam..
  • Fantusz
    #37900
    Mondjuk egy csóró tolvajhoz a főváros kikötőjében lévő kalyiba illik
    Minden városban lehet venni egy házikót, de az igazán fontos cuccokat a "főhadiszálláson" kell lepakolni, különben egy idő után azt sem tudod mit merre keress, ha szükség lesz rá.

    Vannak a Knight of the Nine modcsomagban is lakóhelyek, tolvajok egy Anvil alatti barlangrendszerbe költözhetnek.
    Ebből a modcsomagból kimaradt a harcosoknak szánt lakosztály, amit később adtak ki: egy kastély rengeteg szobával, személyzettel (Fighters stronghold)

    Természetesen a nem hivatalos modok között is vannak hangulatos jó lakóhelyek, válassz egy karakteredhez illőt
  • Taylor10
    #37899
    értem.kösz.de ha telepítem meg patch-elem utána meg cracke-elem akkor meg marad a feltelepített patch verzió??
  • Szuni
    #37898
    Olyat modot szeretnék, mely egy adott területen egy új házat - kastélyt stb. ad, ahová a cuccaimat pakolgathatom, könyvtárral, sok szobával, ilyenekkel.. A hivatalos kiegben is vannak ilyenek, de a neten elég sokat találni, amelyek szebbek ennél, és tudom hogy a játékban is lehet venni, de egy-két modder olyan szépeket csinált, bűn lenne nem használni. ilyenek pl ITT vannak. Ezekből egyet-kettőt tennék fel.
    Más modok nincsenek fent, csak ami a magyarítás csomagban is voltak, egyelőre nem is szándékozok mást, de plusz házak hiányoznak, ahová kedvemre rendezgethetem a (főleg lopott) cuccaimat.
  • Fantusz
    #37897
    Az attribute sérüléseket lehet templom oltáraknál, kegyhelyeknél imádkozva kezelgetni, vagy gyógyitalokkal kúrálgatni, esetleg gyógyító varázslatokkal megszüntetni.

    Vámpírtól sokkal veszélyesebb fertőzést is be lehet szedni: a Porphyric Hemophylia fertőzéssel aludni tilos, hacsak nem szeretnél vámpírrá változni.
    SOHA ne aludj, ha előzőleg vámpírral harcoltál, s nem nézted át az aktív mágikus hatásoknál, nem vagy-e fertőzött (természetesen ha vámpír a karakter is, akkor nincs jelentősége)
  • SaGa
    #37896
    Nem kell az obliviont törni. Van hozzá működő miniimage, már többször leírtuk.
  • Fantusz
    #37895
    Modoknál, és a nem magyarított kiegészítőknél a szövegnek elvileg érintetlennek kellene maradniuk (angol, esetleg német, vagy más nyelvű az egész szöveg)

    Nem igazán tudom milyen modokra gondoltál, modolásnál alapszabály, hogy egy-egy területhez lehetőleg csak egy mod piszkáljon hozzá, modot másik moddal ne írjon felül fölöslegesen a játák, mert annál nagyobb esély lesz az összeakadásra.
  • Fantusz
    #37894
    Amatör hiba, a patchek többsége nem hajlandó feltelepülni, ha módosított fájlokat talál.
    Telepítés - patchelés - crack (ha szükséges).
  • Taylor10
    #37893
    sziasztok.én feltelepítettem a gamet majd crack-eltem utána az 1.2.0416 Eng-el akartam voln patch-elni de nem települt fel a patch.így akartam csinálni hogy utána a magyarosítást telepítsem fel.Én az Obliviont letöltöttem.valaki help.előre is köszönöm.
  • Szuni
    #37892
    Lehet egy nagyon láma kérdésem lesz, sorry.
    Magyarítással játszom, csak az ott ajánlott, illetve honosított modokat tettem fel. Viszont itt olvasgattam elég sokat, és a linkeken található néhány mod igen megtetszett. Főleg azok, amelyek plusz épületeket adnak a játékhoz, meg dungeonokat, ahol kutathatok kincsek után. Ezek fognak akadni a magyarítással vajon? Mármint nincs bennük olyasmi, ami miatt hibák fordulnának elő? Elvileg ezek csak házak, és annyira nem értek hozzá, a játék a fájlneveket honnan szedi össze, de ha jól értettem a szőke fejemmel, akkor a magyarítás is modként működik, tehát ha én plusz épületeket kapcsolok be modként, akkor max ezen új modok szövegei, már ha vannak, angolul fognak megjelenni, minen más marad változatlan?
    A Morrowindnél emlékszem volt olyan, hogy egy plusz tornyot tettem a játékba a magyarosítás után, és az abban lévő dolgok nevei angolul szerepeltek. Ezekután megváltozott az egész játék területén mindenhol az olyan itemek neve s angolra, ami abban a plusz toronyban megtalálható volt, így pl könyvek is visszaváltoztak angolra, főleg emiatt érdekel, tehát nem fordulhat az elő, hogy ha most ilyen plusz helyszíneket berakok, és azokban a könyvek angolul vannak (ugye angol a mod is), akkor esetleg minden máshol lévő könyv is angolra változik, pedig eredetileg magyarnak kéne lennie?
    Remélem érthető a kérdés, más itemek nem nagyon érdekelnek, mondjuk hogy az alma nem magyarul szerepel a továbbiakban, lényegtelen, de a könyvekhez már nem biztos hogy elég az angoltudásom..
  • Harkat 89
    #37891
    Harcoltam egy vámpírral, és mikor megütött kiírta -2 speed. Utána még voltam két helyen, aludtam is, de még midig pirosba van a Speedem. Ezt hogy tudom levenni magamról?
    Lockpicket tudok venni? És ha igen kinél/hol?
  • Fantusz
    #37890
    A Francesco a telepítés elején rákérdez, hogy mit akarsz a csomagból feltelepíteni, milyen nehézségű lootot szeretnél, mennyi legyen a respawn idő, stb. Ilyen Opció az Oscuroban nincs.
    Amikor Francescoval játszottam creature, és item is játékban volt, nem tudom hogyan működik a mod kizárólag csak az itemek játékba pakolásával (talán csak ládákban lehet találni?)
  • Fantusz
    #37889
    Az ilyen hibát jellemzően modok okoznak.
    A magyarítás megjelenése óta eléggé megszaporodtak a ilyen tipusú bogok, hogy NPC-k nem megszokott módon reagálnak.
    Nem állítom 100%-ra, hogy egyértelműen a magyarítás miatt jött ki a hiba, mert régebben is előfordult, csak lényegesen ritkábban, de akkor is valamelyik mod kavart be.

    Amikor már az NPC "bekattant" nem használ a modok kikapcsolása sem, egy régebbi mentést kellene betölteni, de nagyon makacs tud lenni az ilyen bug, emlékszem hónapokkal ezelőtt egy leányzó a máguscéhes küldetésben akadt el hasonló módon, vagy megtörtént, hogy Jauffre örjöngve támadt a karakterre, pedig tőle várta a segítséget. - nagyon ritkán kibukó, de súlyos hibák.
  • steweee
    #37888
    nekem olyan mod kéne, ami az ooo és/vagy a francesco cuccait belerakja, de csak fegyver ruha meg iyleneket, a többi "életszerűbbé teszlek" modot már én ízlésem szerint felpakolgattam, ahhoz nem akarok hozzányúlni többé
  • Nuke1988
    #37887
    Sikerült köszönöm!
  • Lipotium
    #37886
    Szia!

    Szerintem rosszul csinálsz valamit.
    Kiválasztod az adott mod-ot, utána azon az ablakon ahol a leírása van (képekkel stb.) a mod-nak, alul megtalálod a tömörített mod file nevét pl.: xy.rar rákattintasz erre a tömörített rar-ra. Ekkor behozza a fileplanet ablakát, ahol látsz két oszlopot - "free pulblic server" és "subscribers only" mindkét oszlopban ott vannak a szerverek felsorolva ahonnét lehet letölteni, de értelem szerűen ha nincs fileplanet előfizetésed akkor neked csak a "free public server" oszlop lesz a jó, onnan válassz letöltési lehetőséget a „Download Now!” gombokra történő kattintással, amelyre rákattintva bejön egy újabb ablak, és ott már a "click here to begin download"-ra kattintva lehet is letölteni. Annyit itt azért meg kell jegyezni, hogy így freeként lassabb a letöltési sebesség, és lehet, hogy várni kell biznyos időt a letöltés megkezdéséig főleg nagyobb file-oknál. Egy 200 megás file-nál lehet akár 10-15 perc is ha jól emlékszem. A várakozási időt ki szokta írni a "Download Now!" gomb alá vagy ha nincs várakozási idő (kis file-oknál) akkor "Wait Time: None" felírat lesz ott értelem szerűen.

    Remélem tudtam segíteni!
  • Nuke1988
    #37885
    Üdv!

    Az érdekelne hogy a planezelderscrolls-ról hogyan lehet modokat szeni mert ugyan regisztrálva vagyok az oldalra de amikor tölteni szeretnék azt írja fizzessek elő fileplanet-re. Ez az oldal pénzt kér alapból a modokért vagy rosszúl csinálok vmit?

    Előre is köszi!
  • rodzsi
    #37884
    Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy melyek azok a modok a játékhoz amiket mindenképp érdemes lenne feltelepíteni h még élvezhetőbb legyen a játék kinézetileg és játszahtóságilag is? Nagyon sokat nézegettem de néha össze akadtak a modok, ezért szeretnék inkább megkérdezni tőletek!

    Előre is köszönöm
  • Szeneslapát
    #37883
    Igen, magyarítást... most kezdtem el újra a játékot, de a harcos céh küldetéseit anno nem játszottam...

    Szóval nem adja át a karakterem a gyűrűt (már visszaértünk Chorrolba). Modryn azzal kezdi a beszélgetést, h milyen frankón lenyomtuk a Feketeszívűt, aztán meg ennyi... Előléptetést nem kapok, mert azt kéri, hogy fejezzem be a küldetésemet...

    Na itt akadtam el... (a gyűrű nálam van)...

    Próbáltam MOD-ok és magyarítás kikapcsolásával is... akkor sem megy...
  • Fantusz
    #37882
    Magyarítást használsz?

    A küldetés normális lezárása úgy názne ki, hogy amikor Modrynnal beszélsz, odaadod neki a gyűrűt (ez feltehetőleg még Atatarban megtörténik) a dunmer elindul vissza Chorrorba, te még talán a ládák fosztogatásával vagy elfoglalva, a sötét elf már hazafelé bandukol, átadta a jutalmad, s szólt, hogy a következő feladatért Cheydinhalban, vagy Anvilban jelentkezz az ottani vezetőnél.
  • PAtr0n
    #37881
    A Bioshock is zseniális játék, valamilyen szinten megérné megvenni 1ütt a 2őt, de ha nincs benne a kiegészítő és az említett modok akkor tényleg elgondolkoztató a megvétel.
    Biztos kell olyan helynek lennie ahol még kapható önmagában a cucc.
  • Szeneslapát
    #37880
    Üdv! A Chorrol Harcosok Céhében megkaptam a Feketeszívű Azani (Azani Blackheart) küldetést. Modrynnal végig is jártuk az utat Leyawiinig, aztán követtem Atatarba, ahol elvettem Feketeszívű Azani gyűrűjét. Visszabattyogtunk Chorrolba, és... és ennyi.
    Nem tekinti befejezettnek a küldetést. A térképen Modrynt jelöli célpontnak, aki elmondja, hogy milyen frankón megoldottunk mindent, de a küldetés nem befejezett... a gyűrűt pedig nem tudom letenni.

    Kérem, írja meg valaki, hogy mi a megoldás, mert így nem tudok fölvenni másik céhes feladatot...

    Thx!
  • Fantusz
    #37879
    Az sem világos, hogy ebben a Bioshock-Oblivion párosításban pontosan mi is van benne.
    Elképzelhető, hogy a csomag nem tartalmazza a Kinight of the Nine modjait, és a Shivering Isles kiegészítőt - így már nem is annyira jó vétel, az Oblivion a Shiveringgel, és a hivatalos modokkal teljes játék.
  • Fantusz
    #37878
    Daedra küldetésekről van egy összefoglaló táblázat itt, sőt a küldetések leírása is megtaláljató, ha valaki nem tudná merre kell keresni a szentélyt.

    A küldetésekért játó egyedi jutalmakból a főküldetés során Martin majd egyet elkér (tehát lehetőleg ne adjuk el mindet, amire nincs szükségünk).
    Vannak közöttük nagyon hasznos, egyedi dolgok, aki pl. lelkekre vadászik, annak az Azura Star alapfelszerelés, ami egy újratölthető lélekkő, a skeleton key a security képességet növeli meg jelentősen, ráadásul eltörhetetlen.
    A Goldbrand már képzett harcosként lehet a karakter tulajdona, az egyik legjobb tűzsebzésű kard az egész játékban.
    Lehetne sorolni még, mi-mindent adhak jutalmul a daedrák, az utolsó jutalom Hermaeus Mora könyve, ami csak akkor lehet a miénk, ha minden Daedra küldetést sikeresen teljesítettünk (vigyázat, mert el lehet bukni küldetéseket).
  • Heffi
    #37877
    Hiába keresem sehol se látom így külön :/
    Én ha jól emlékszek akkor vagy az 576 Kbyte-ban vagy a Media Marktban vettem még régebben.
    De most nem látom egyik oldalán se...
    Egyébként az a Bioshock + Oblivion se rossz vétel :) Mindkettö nagy játék :)