41716
  • Heffi
    #37996
    Nem tudja esetleg valaki, hogy melyik mod tesz be minden boltba egy "személyi ör"-t?
    Eléggé zavaró, hogy éjjel nappal ott van bent, és így képtelenség kirabolni a boltot :/
    Ha tudnám melyik mod akkor kikapcsolnám vagy valami, de fogalmam sincs :S
  • SaGa
    #37995
    Annak a fogadónak a közelében, ahol a Lucien által először megjelölt áldozat bujkál. Attól nem messze (ha kilépsz a bérgyilkosságos fogadó ajtaján, ott lesz a jelzett helyek között) van egy másik, IC felé menet, az úttól nem messze a kocsma...
  • Benevolens
    #37994
    már nem tudom, hogy hol találtam. Délen talán...
  • Szuni
    #37993
    Az óriás krumplis küldetést az egyik fogadóban adta az egyik helybeli khajit, közel ahhoz a helyhez, ahol a tolvaj ogre volt... napközben menj be, ott ücsörög az egyik asztalnál. Amúgy ha nem lenne nálad, és belépsz az ajtón, akkor is megszólítana.
  • Fantusz
    #37992
    Javítás: troll a tűzre érzékeny, ogre ellen mérgekkel lehet erősíteni a sebzést.
    Troll ellen egy tábortűz is jó védelmet ad, ha a zöld szörmók és a karakter között van a tűzhely, kedvelet támadási stílusával (hátrálás - nekirontás) nem tud érvényesülni.
  • Fantusz
    #37991
    Íj sebzése+nyílvessző sebzése+mágia sebzés-immunitás, ellenállás, védelem+sneak szorzó.

    Ezt az egészet aztán lehet cifrázni, mert pl szellemeket csak ezüst, deadric, és mágikus fegyver sebez, de ezek közül is érzéketlenek lehetnek a fagyra, vagy a sokak által félelmetesnek tartott ogret a tűzérzékenysége miatt egyetlen tüzes nyílvesszóvel jobb létre lehet szenderíteni.

    Számít az íj és a nyílvessző sebzése, de nem különösebben érdemes matematikázni vele, ha már elérted azt, hogy legalább ezüst, illetve enchantos fegyvereid lesznek nem valószínű, hogy olyan helyzetbe kerülsz, hogy nem tudsz sebezni.

    Íjász karakterrel még mester szinten is legtöbbször ezüst nyílvesszőket használtam (az íj persze már enchantolt deadric volt) - az ok egyszerű, ezüst nyílvesszőket nagy mennyiségben meg lehet vásárolni, jól sebez, elf nyílvessző jóval kevesebb van, dwarwen nehéz, és nincs is sok, deadric lootban minimális lesz, kovácsoknál talán semennyi.
    Oblivionban néhány dremoránál alkalmanként lehet találni nagyon sok dremora-nyílvesszőt: na az egy vicc kategória, darabonként 1-2 kiló a súlya, a sebzése sem tól jó.
    Nyílvesszőkből is lehet sok echantoltat találni bizonyos helyeken, az Őrület szigetén pedig a két kovács demage healt vesszőket tud készíteni ha viszel nekik megfelelő alapanyagot (ezért nem éri meg rohanni a szigetre)
  • Fantusz
    #37990
    Az oglivionhq-n szépen fel vannak sorolva a skillnövelő könyvek (cím, s hol találhatod meg).
    Elég csak kinyitni, s ha még nem "olvastad" egy ponttal "okosabbá" tesz, természetesen 100-as skillt már nem lehet ezekkel a könyvekkel tovább fejleszteni.
    Ilyen könyvek sokfelé lehetnek, nyílvánvaló, hogy könnyebb kiszúrni egy magányos példányt, mint egy guild-könyvtárban a többszáz kötet között megtalálni, vagy egy könyvesbolt kínálatából megvásárolni az egy-két skill-növelő kötetet.
  • Fantusz
    #37989
    Nem törvényszerű, hogy egy magasabb szintű zárral védett tárolóban jobb cuccok lesznek.

    Az Oblivionban a loot kevés kivételtől eltekintve véletlenszerű - ha kitakarítasz egy barlangot, majd egy korábbi mentést visszatöltve újra belépsz a barlanga teljesen más lehet a loot.
    Ezzel persze nem éri meg szórakozni, jelentősége ott lehet, ha találsz valami értékes dolgot, nem mented el, s a karaktert agyoncsapja valami.
  • Heffi
    #37988
    Na azért ez vicces volt tegnap :)
    Egy Ayleid romot mentem kifosztani, gondoltam jó móka lesz és sok kincset találok...
    Bementem, itt még csak pár csontival találkoztam, egyszerü volt öket legyözni. Ahogy beljebb értem egy nagy teremben találtam magam, ahol lépcsök vezettek le fentröl egy mélyebb részre ahol Zombi Phantomok és ilyen nagydarab erösebb csontik voltak... Megszenvedtem velük mire legyöztem öket (föleg mert a TIE miatt pár csapással megöltek, ezért kellett taktikáznom eléggé hogy elkerüljem öket ), föleg mert nem volt nálam ezüst fegyver ezért a nemrég megkapott Blade of the Woe-val kellett a phantomokat csapkodnom, ami ugye nem valami erös..
    Mikor legyöztem öket végre és nagy boldogan mentem fel a lépcsökön középre a kincsesládához (gondoltam jól megszenvedtem érte, összetörött minden páncélom és fegyverem, biztos szerzek valami jó dolgot belöle, úgysincs semmim :))
    Average záras volt... kinyitom, hát mi volt benne?
    12 arany.
  • Heffi
    #37987
    Elkell olvasnod és igen eggyel növekszik :)
  • Harkat 89
    #37986
    Olvastam, hogy van olyan, hogy könyvből tanulás (pl. Sneak-et). Ott csak meg kell keresnem a könyvet, végiglapoznom és kapok is 1 szintet?
  • Fantusz
    #37985
    A kruplit a közeli fogadóban várja egy khajit, éjjel nincs ott, de nappal megtalálod.
  • Fantusz
    #37984
    Semmi szerepe nincs a ráknak a játékban, mindössze poénnak szánták a készítők.
    A rákon kívűl lehet még találni óriás halat, vagy óriás nirnrootot is, de a 150-es athlatics skillel rohangászó hazudós khajit is csak poén, nincsen lényeges szerepük a játékban.

    Küldetéseket el lehet csípni középen is, nem feltétlenül kell a küldetésadótól előbb információt szerezni.
    Erre példa: ha találsz "shadowbanish wine"-t a küldetés aktiválódik, vagy ha egy küldetéstárgyat megtalálsz, az eladhatatlan lesz (Miscarcand-ból el lehet emelni a Great Welkynd Stone-t, ami aztán az investoriban lesz, amíg a főküldetéssel nem ér oda a karakter - csak jusson ki élve akarakter a lich király felügyelte romból)
    Van néhány hely, ahová küldetés nélkül nem lehet bejutni, ezekhez általában vagy kulcsot ad a megbízó, vagy egy másik NPC tudja kinyitni a zárat.
  • Benevolens
    #37983
    megkapod quest itemet ha van, és addig nálad van, amíg nem veszed fel a questet.
    Akkor gyorsítottban két beszélgetéssel el is végzed.
    Például én már rohadt régóta cipelek 6 db Jumbo krumplija nevezetű krumplit, ami egy trollból (vagy ogréból) esett ki és egy great warla stone-t. Ezekkel nem tudok semmit csinálni, beleértve a lerakást is. De különben 0 súlyuk van. Amúgy tudja valaki, hogy ezekkel mit kell csinálni?
  • Harkat 89
    #37982
    Nem. Én Boxon játszok, ott nincsenek modok tudtommal.
    Amúgy a sebzés hogy jön össza a Bownál? Pl. Nekem Iron Bow sebez 4-et, ahoz rakok Silver Arrowot ami 6-ot sebez, akkor azt össze kell adni, vagy hogy megy?
  • Vlala #37981
    Szerintem ha eljön a küldetés, újra ott lesz a rák.
    Érdekelne, merrefelé van ez? Nem tettél be valami modot?
  • Harkat 89
    #37980
    Most voltam egy 3 szintes barlangba, és a végén volt egy bazi nagy rák.
    Azt akarom kérdezni, hogy pl. ha egy quest ide szólna, hogy meg kell ölni ezt a rákot, vagy kell valami belőle, de nem én nem vettem fel azt a questet, és úgy öltem meg mindenkit a barlangba, az baj? Mármint ha ezek után veszem fel a questet az már kész lesz, vagy fel se fogom tudni venni a questet? Vagy ez hogy működik az Oblivionba?
    (ez csak egy példa volt amit felhoztam)
  • Vlala #37979
    A fertőzéstől számítva mindössze három napod van, hogy kiimádkozd magadból a gonoszt. Bemész egy nagyobb város templomába, és rejoice. :)
  • Benevolens
    #37978
    kapuként mennyi hírnevet lehet kapni?
  • wolverine375
    #37977
    Milyen oltárnál lehet kigyógyulni ebből a vámpír cuccból? Most az új karimmal úgy ahogy van ki akarom ezt hagyni, még az elsővel poén volt éjszaka osonni és vért szívni, de most már iszonyatosan idegesítő:/
  • Fantusz
    #37976
    Út van a kapuhoz, de ha jót akarsz magadnak hanyagold a főküldetést, ez a játék nem arról szól, hogy gyorsan végig kell rohanni a főszálon.

    Az első oblivion kapu Kvatch város főbejárata előtt lángol, az országűtról le sem kell térni, de ha a karaktered nincs legalább 17-20 szint körül többet vesztesz, mint, amit nyerhetsz a kapubezárásával.
  • santibi
    #37975
    Üdv. Az első kapu fejezetnél vagyok. Mennék fel a hegyre a városba megkeresni a császár fiát de nem tudok felmenni sehonnan. Már körbejártam 3x a hegyet de sehol egy ösvény semmi. Elvileg valakinek jönni kellett volna elém a faluból valami rossz hírekkel de az sem történt meg. Segítsetek pls. Thx.
  • Fantusz
    #37974
    Nem is lehet harapást látni, csupán egy figyelmezetető szöveg jelenik meg, amit sokan a harc hevében észre sem vesznek.
    Talán cseppfertőséssel is terjed a kór, mindenesetre közelharc közben lehet megfertőződni, egy jól lopakodó ügyes íjász is csak akkor fertőződhet, ha közel kerül hozzá a vámpír.
  • Dante73
    #37973
    Én eddig 2x kaptam meg, elsőre felgyógyultam egy oltárnál, másodszorra el is patkoltam, szinte azonnal, így nem lett aktív, hiszen az ölt meg, akitől a fertőzést "kaptam". (Talán azért, mert épp az üzit néztem a képernyő jobb felső sarkában, miszerint; Elkaptad ezt; disease (?) hemapholia. Viszont, konkrétan a harapást egyszer sem láttam, pedig mindkét esetben harc közben kaptam el, vámpírtól.
  • Morlan
    #37972
    Köszönöm, de nem nyugszom bele... :)
  • Fantusz
    #37971
    Ayleid romokban, barlangokban, vadonban, de még fogadóban aludni is veszélyesebb, mint a saját házadban, vagy guildokban.
    Az alvás közbeni vámpírharapást azonban kiprovokálni sem egyszerű, még vámpírokkal teli helyeken sem törvényszerű, hogy megharapjon valamelyik, a másik eset pedig, ha az AI ezt a sorsot szánja a karakternek bárhol aludhat, a harapást valószínűleg nem fogja elkerülni.

    Vannak cuccok, amelyekkel lehet csökkenteni a disease fertőzések esélyét, argorian, wood elf alapból 75%-os ellenállással bír, egy jobb enchantolt gyűrűvel ezek a karakterek védettek a fertőzéstől, a többieknek minden vámpíros csetepaté után érdemes átnézni az egészségügyi lapot.
    A vámpír is egy játszható forma, pozitív és negatív módosítókat, rettenetesen randa kinézetet kap, de megvan a módja a vámpírbőr levetésének.
    A küldetés során költségek is felmerülhetnek, így egy kezdő karakter megszenvedheti a gyógyulást ( no meg az AI is tesz róla, hogy ne legyen egyszerű üres grand köveket találni)
  • Harkat 89
    #37970
    Okok, csak én ezt nem tudtam, és nem is nagyon olvastam. De most már tudom, köszi a választ.
  • Morlan
    #37969
    Hol?
  • koschwarz
    #37968
    VAN olyan hogy alvás közben megharap egy vámpír. ez attól is függ, hogy hol alszol, persze.
  • Morlan
    #37967
    Hi!
    Most lehet sokan nekem támadnak, de nem lehet, hogy az éjszakai, alvásközbeni vámpírharapás és rögtön vámpírrá válás csak egy "városi legenda"? Urban legend ? Gondolok itt arra, hogy amikor én is kezdtem a játékot, nekem is volt olyan, hogy nem vettem észre, hogy megharaptak, és reggel pedig csodálkoztam... Vagy esetleg csak bug? Bocsánat mindenkitől, akit ezzel megsértek, bocsássátok meg hitetlenségemet, és nem szeretnék senkit megbántani sem... :)
    Mondjuk olyan modról már olvastam, hogy különböző betegségeket lehet elkapni fogadókban, vagy a kétségesebb fekvőhelyeken...
  • SaGa
    #37966
    Infamy nőhet pl attól, hogy nem vagy a máguscéh tagja, de használod a céh házaiban lerakott alkímiai felszereléseket. Lehet, de mivel nem a tied, büntet érte a játék...
  • Szuni
    #37965
    Engem se harapott meg meg egy sem alvás közben, igaz, én nem is alszom sose a vadonban, csak a saját házikómban. Viszont csata közben elkaptam már a vámpírkórt, de akkor azt írta a jegyzet, hogy egy napon belül ha a templomban imádkozom az oltároknál, akkor még elmúlik, csak három teljes nap után indul be a vámpírrá válási folyamat. Két nap alatt elérhető egy templom, nem is volt baj.
    Viszont nekem a Sötét testvériség küldetésadója is felajánlotta, hogy vámpírrá változtat ha kérem. Egyelőre ezzel nem élnék, de a történet (főszál) és a legtöbb céhes küldetés után, amikor már csak szabadon kalandozok (na nem mintha most nem ezt csinálnám), akkor érdekes lehet csak sötétben vadászni meg ilyenek, mondjuk egy eleve úgy is száműzött gonosz karakterrel.
    Ezzel a játékkal az a baj, hogy a világon senkinek nincs annyi ideje, amennyit bele lehetne ölni..
  • Fantusz
    #37964
    Ez pech.
    Nem törvényszerű, hogy ott megharapjon egy vámpír, de a játék esetedben úgy döntött, hogy "meglep" egy ilyen fordulattal.

    A gond az, hogy a vámpírharapás alvás közben ért, így beindul a vámpírrá válás folyamata, nem igazán tudsz ellene tenni, csak ha megcsinálod a küldetést, amiben megszerzed a Cure vampire potiont (nyűgös küldetés, különösen kezdő karakternek).

    Lehet persze próbálkozni azzal, hogy visszatöltesz egy régebbi mentést, s másik küldetést csinálsz, megpróbálod az AI figyelmét elterelni, de ez általában nem szokott sikerülni, előbb-utóbb valahol aludnod kell, s akkor harap meg a vámpír.

    Az alvás közbeni vámpír harapás egy lehetséges esemény a játékban, de nem törvényszerű, vannak karakterek, akikkel sok-sok óra játék alatt sem történik meg (pl. nekem még nem volt karakterem, amelyiket alvás közben támadott meg vámpír), ugyanakkor a megfigyelés az volt, hogy akinek ilyen sorsot szán a játék egyszerűbb belenyugodni, mint menekülni elöle, mert elkerülni nem igen lehet.
    Volt, aki próbált fényes nappal IC kikötőjében aludni, ahol ugye egy vámpírnak füstölni kellene a fényben - mégis megharapta valami vérszívó.

    Van egy küldetés, amivel a vámpírságból vissza lehet térni az élők közé (a vámpír egy speciális halott lény), elég körülményes is tud lenni a végigcsinálása, de ha sikerül többet nem változhat vámpírrá a karakter.
  • Fantusz
    #37963
    Infamynak ok nélkül nem kellene növekedni, vagy csinálsz valami törvénytelenséget, vagy ez is egy bug.

    Nem akarom bántani a magyarítást, hisz a készítők rengeteg energiát fektettek bele, de amióta kiadták nagyon sok, eddig nem jellemző hiba lépett fel a játékban.

    Medvéket sok helyen lehet találni a játékban, de a Spiggan által idézett feketemedvékről nem lehet bundát lehúzni, azokat ebből a szempontból felesleges zaklatni, sőt Skingradtól nem messze sok medve tanyázik egy farm közelében, azok sem bundát adnak, hanem talán a fogukat hullajtják el (west-weald macik).
  • Benevolens
    #37962
    köszi mindenkinek. Azért kérdeztem, mert az infamy-m elkezdett növekedni, pedig nem csináltam semmit.
    Medvebőrből rohadt sokat lehet találni nekem van vagy 100. Járod az erdőt és kész. Főleg délen ha jól emlékszem. Ott szinte nincs farkas. Vagy keresel egy olyan barlangot, ahol Will-o-the-Wisp vagy az a növénynő van a bejáratnál. Azon túl, hogy idéznek fekete medvét főleg alacsonyabb szinten van a barlangban 1-2 medve és farkas.
    Meg van egy küldetés, ahol valami örök fagy barlangjába kell menni és elvinni valamelyik mages guild vitrinjébe valami szilánkokat. Ott is vannak medvék.
  • Morvhem
    #37961
    Üdv mindenkinek!
    Valószínűleg ez a kérdés is már elhangzott, de 472oldalt nem szeretnék átnézni ez miatt.Nem régen kezdtem el játszani a játékkal,az egyik mágus cég küldetése az, hogy öljél meg egy renegát mágust. Ellőtte viszont a várostól nem messze lévő fogadóban kell eltölteni egy estét ahol alvás közben megharap egy vámpír. Pihenni pedig nem szabad mert akkor a küldetés nem folytatódik. Kikerülni a harapást nem tudtam.Egyáltalán kikerülhető-e?,valamint van-e? Vámpír gyógymód. Ha igen mi az mert nem szeretnék vámpír maradni.
    segítséget előre is köszönöm.
  • Fantusz
    #37960
    Kismilliószor le volt már írva: 5 attribute pontért a hozzá tartzozó skilleknek összesen 10 ponttal kell növekedni.

    Agilityhez tatrozó képességek a lopakodás, zárnyitás, íjászat - mindegy, hogy milyen elosztásban de ezeknek a képességeknek legalább 10-el kell növeledni ahhoz, hogy a következő szintlépésnél 5 pontot kaphass az ügyességre.

    Ez a matematika érvényes az általad felvázolt esetekre: 6 skill növekedésért 3 attribute pontot kaphat a karakter.
    (itt meg ugye bele lehet menni abba a témába, hogy aki majorba pakolta az összes fontos skillt ne várjon 4-5 pontokat a lényeges tulajdonságra, mert azt elérni képtelenség úgy)
  • Harkat 89
    #37959
    Valaki leírja ezt a szintlépésnél kapott pontrendszert? Hogy mikor kapom meg a maximális 5 pontot a képességeimre. Mert csináltam úgy, hogy:
    pl. Agility
    1. 5 szintet léptem Sneakbe, 1 -et Markba, de csak 3 pontot kaptam.
    2. 3 Sneak 3 Mark , így is 3 pontot kaptam
    3. 2 Sneak 2 Mark 2 Security, ez is 3 pont
    Most akkor mindegyikből 3-at kéne lépnem, vagy többet vagy mi?
  • Fantusz
    #37958
    Block + párbeszéd (szóköz) gombokkal lehet NPC-ket nyugtatni, ha véletlenül megütötted, de ez csak akkor működik, ha egyébként kedvel.
    Lehetőség még az illuzió mágia nyugtató varázslata, ilyennel azonban nem sok karakter járja Cyrodiilt.

    Az egész történetben azt kellene pontosan kideríteni mi hozza elő ezt a bugot - a magyarítás meghjelenése után jelentősen megszaporodtak az "elmeháborodott" NCP-k.

    A TIE érdekesen nyűlt hozzá a tárgyak súlyához, ezzel a 20 medvebőrös feladvánnyal akkor szembesültem, amikor a destruction trénereknek kellett odavinni a bundákat.
    Mágus létemre nem tudtam annyi buffot magamra szedni, hogy elbírjam a terhet, ki kellett kapcsolni a modot az utazás idejére - ilyen is lehet
  • Harkat 89
    #37957
    Lockpicket hol tudok venni? Sokat.