41716
  • PAtr0n
    #37876
    Köszi szépen a sok segítséget, így már még több kedvem lett a játékoz!
    Viszont kéne egy hely,ahol meg tudnám venni. A cd galaxis oldalán csak a Bioschock-al együtt árulják.
    Tudtok olyan helyet ahol önmagában megvehető?
  • Heffi
    #37875
    Jajj a Deadra küldetéseket nagyon szerettem :D
    Tényleg érdekesek általában és még jó jutalom is jár értük :)
    Mondjuk a legjobb szerintem a Seogorath-os volt, az tényleg egy kész örültség :D
  • Fantusz
    #37874
    A TIE egy "fenőtt mod" az valóban nehezítés, ugyanakkor realisztikusabb is.
    A másik két mod a nehezítések mellett nagyon sok olyan enchantolt cuccot is hozzáad a játékhoz, amit, ha nehézségek árán is, de sikerül megszerezni, akkor már kényegesen könnyebb dolga lesz a játékosnak.
    Mindhárom overhaul moddal sokat játszottam, lebeszélni egyikről sem akarok senkit, mert mindegyik jónak mondható, legyen a játékosé a döntés joga melyiket használja.

    Főszálon végigrohanva 10% alatt maradna a küldetések teljesítése, de ennél a játéknál nincs a főküldetés végén "game over", addig lehet játszani az Oblivionnal, amíg meg nem unod.
    Nagyon sokszor ajánlottuk már, hogy a főküldetésbe bele sem kell fogni a játék elején, különösen nem overhaul modokkal (majdnem biztos halál Kvatchnál).
    A játék elején ott vannak a választott guildos küldetések, városi küldetések, kalandozások lehetősége,ha a TIE mellett döntesz még ezek sem lesznek egyszerú feladványok, sokat kell menekülni, futni, mások segítségére szorulsz.
    A főküldetésben végülis csak az Oblivion kapuk nyitását lehet beindítani, majd a küldetés lezártával ezt a folyamatot leállítani, erre a feladatra nem árt felkészülni.

    Az Oblivionban szabad mozgástere van a karakternek, nagyon ritkán esetleg egy-egy zárt ajtót találhat a játékos, de jellemzően oda megy, ahová akar.
    Pozitívum az is, hogy a küldetéseknél "középen" is el lehet kapni a szálat, tehát a questek felvétele nélkül is aktiválódhat küldetés, ha véletlenül rátalálsz.

    Ugyancsak pozitívum, hogy az NPC-k nem kérdőjellel, felkiáltójellel a fejük fölött mászkálnak, élik az életüket, pletykákat lehet tőlük hallani, beszélgetni lehet velük, esetleg ők szólítanak le - így lehet tőlük küldetéseket kapni.
    Guildos küldetéseket sorban adják a megbízók, városi küldetéseknél is előfordul, hogy bizonyos küldetést csak akkor hajlandók adni, ha erre előzőleg rászolgált a hírnevével a karakter (pl a Honorblade of Chorror visszaszerzése).
    Daedra küldetéseknél a karakter szintjétől is függ, hogy elfogadja-e az áldozatot a megszólított isten (ezekért a küldetésekért egyedi jutalom jár).

    Nem kevés azoknak a modoknak a száma sem, melyek új küldetéseket adnak a játékhoz, vannak, akik évek óta Oblivionoznak, cserélegetik a modokat, más stílusú karakterekkel újra kalandozni indulnak - a játék akkor ér véget, amikor a játékos megunja.
  • Heffi
    #37873
    Igazából nagyon sokáig el lehet szórakozni vele. Hiszen nem csak a küldetésekböl áll. Ha a fösztorit nem is csinálod akkor is van 100+ attól független küldetés. Aztán meg persze ott van a kalandozás, dungeonok felfedezése, kincsvadászat, vagy bármi :)
    Csak rajtad múlik meddig bírsz vele játszani.

    Egyébként jó döntés a TIE, én is azt használom :)
  • PAtr0n
    #37872
    No nagyjából csak leírtátok amire kíváncsi voltam :)
    SaGa: Igazad van, az nem emuláció, hanem virtuális PC. Asszem az én procim tudja ezt, bár nem sok értelmét nem látom, ha a VGA-t nem fogja kihasználni. Legalábbis gamereknek haszontalan lesz.
    Fantusz: Ez jó kiindulási alap, lesz miből választanom. De amilyen állat vagyok, úgyis a TIE-t fogom feltenni, imádom ha meg kell küzdeni a dolgokért, nomeg ha így valósághűbb lesz a játék, akkor mindenféleképpen ezzel fogom kijáccani.

    Még egy kérdés: Ha az ember megpróbál minden mellékküldit megcsinálni, meg alappól tökölős, szöszmötölős, minden zugot megnézős a játékokban (mint amilyen én is vagyok), akkor kb. mennyire rúghat a játékidő? Tudom nehéz megsaccolni, de akkor vegyük alapul pl. ha csak végirohannék a főszálon mondjuk.
  • SaGa
    #37871
    Van egy weboldal, amin az összes létező exnemized cucc fellelhető.

    googleval meg lehet találni, bár én is vagy két napig kerestem anno...

    lehet, hogy jobban jársz az UFF body replacerrel. Sokkal több cucc van hozzá és megcsinálták az általad is használt mod tff/uff verzióját is.
  • Nuke1988
    #37870
    ÜDV! Tudnátok nekem modokat ajánlani ami mutatós armorokat vagy fegyvereket adnak a játékhoz?(Exnem body replacerrel kompatibilist) Jelenleg az apachii godess store-t használom szóval valami hasonló kéne de az is jó ha csak egy armor-t vagy fegyót ad a játékhoz a mod csak nézzen ki jól!:D
  • Fantusz
    #37869
    Franceso - Oscuro - TIE.
    Talán ez lehet a sorrend az overhaul modok nehézségi szintjeit rangsorolva, ami persze nem teljesen pontos, mert az újjávarázsolt világ is némileg más lehet.

    Francesco rengeteg lényt, páncélt, fegyvert rak a játékba, a lények bárhol, bármikor elénk toppanhatnak, egy-két kivételtől eltekintve a szintjükhöz képest nem túl erősek.

    Az Oscuro lényei már erősebbek, nagyobb kihívást jelentő ellenfelek, ami viszont nem igazán tetszett, hogy megjelenésük többé-kevésbé kiszámítható.
    Az Oscuro a dungeonokat, s azok környékét pakolta tele igencsak nehéz ellenfelekkel, egy olyan szintezéses rendszerben, hogy alacsonyabb szinten egy többszintes barlangot, ayleid romot képtelenség végigjárni (biztos halál).
    Az OOO egyébként az egész játékba belenyúl, már a karaktergeneráláskor megváltozott bónuszokkal szembesül a játékos, átszabja a varázslatokat (alterationban jártas mágus pl erős elementálokat idézhet - szüksége is lehet rá), megfelelő képzettség nélkül magasabbszintű zárak kinyitására esély sincs, a dispel varázslat, vagy lötyi itt igazán fontos szerephez jut.
    Előnye lehet az Oscuronak, hogy érdekes küldetéseket is hozzáad a játékhoz, ezekhez viszont kell az angol nyelvtudás, mert csak szöveges információkat kap a karakter, a küldetést nem jelzi semmi.

    A TIE egyszerűségében rejlik a zsenialitása.
    A modder az alapjátékban meegtalálható dolgokból hozta össze ezt a modocskát, ami ez előbbiek többszáz megás méretével ellentétben csupán 3-4 Mb.
    Béksé, semleges NPC-k kerültek be a játékba, velük lehet az utak mentén kereskedni, számíthatunk rájuk, ha bajban vagyunk, expert szintű trénerek is vannak köztük.
    A gonoszok, viszont valóban gonoszra sikerültek, s kezdőként esélyünk sincs ellenük, egyetlen megoldás a gyors futás. lehetőleg az utak mentén ácsorgó őrszemek irányába.
    A Francesco, vagy az Oscuro több ezer fegyvert, páncélt ad a játékhoz, a TIE ezzel szemben még a meglévők többségét is elveszi.
    Nem könnyű enchatolt cuccokat találni, de azért nem is lehetetlen, ha másképp nem küldetésekből lassan összejön egy alap set (lassan, mert harcos küldetésekbe nem érdemes első szinten bele vágni)

    Modolásnál ezzel érdemes kezdeni, hogy a három overhaul közül melyik legyen az alap, melyik szimpatikus a játékosnak.
  • Heffi
    #37868
    Én xp-n kezdtem az obliviont, egy probléma volt vele, hogy akadozott.
    Most már 1 éve vistám van és semmi probléma nem volt vele itt egyszer se. Nem kellett semmit kikapcsolni, át se kellett állítani az indítási beállításokat, rendesen megy. Szóval ez szerintem nem általános probléma.

    Patron: Javaslom a TIE-t feltenni, ez nehezít a játékon és sok tekintetben élethübbé teszi.
    Nem grafikailag gondolom, hanem például a ritka dolgok nehezebben megtalálhatóak lesznek [így nagyobb a sikerélméyn ha találsz valami jó cuccot :)], minden ellenség elérhetö lesz már a játék elején [mert alapból csak a gyengébbekkel találkozhatnál elöször], plusz ha jól emlékszek még 600 új npc-t is betesz a játékba [ez is jó dolog, mert sokkal élöbbek lesznek így a városok, az utak, a kissebb falvak környéke, stb.]
    Ha valamit nem jól írtam akkor nyugodtan javítsatok ki.
  • koschwarz
    #37867
    igen, már nálam is alap lett, pedig eleinte tartottam tőle, de indokolatlanul.
  • SaGa
    #37866
    Az amúgy de árt, ha fönt van, mert a modok túlnyomó része használja. Mármint azoké, amelyek nem csak grafikailag nyúlnak bele a rendszerbe...
  • koschwarz
    #37865
    SZINTE AZ ÖSSZES SPELL-TÖRLŐ MODHOZ FEL KELL TELEPÍTENI AZ OBLIVION SCRIPT EXTENDER (obse) PROGRAMOT, és azon keresztül kell elindítani a játékot is. nem bonyolult egyáltalán, innen lehet tölteni, és a leírás szerint telepíteni.

    nem vagyok ideges csak gondoltam így észreveszitek
  • chalezlopez
    #37864
    Mondjuk a legújabb forceware 191.03 beta van fent...ma lecserélem régebbire, hátha az...
  • SaGa
    #37863
    Az akkor videodriver gond.
  • chalezlopez
    #37862
    Alap Oblivion, patch nélkül, ha HDR on, akkor nincs textúra. Feliratok vannak, ha tab-ot nyomok látom a karaktert, de ennyi. Ha a HDR-t kikapcsolom, akkor van textúra, csak hát...
  • SaGa
    #37861
    A véglegesben sincs benne. Legalábbis abban, amit a "nagyfogyasztóknak" (Enterprise Edition) adtak ki...
    Később lesz letölthető...
  • SaGa
    #37860
    Az XP emulációval vigyázat, ugyanis nem emuláció, hanem virtuális gép. Csak akkor működik, ha a processzor tudja a hardveres virtualizációt, egyébként csak foglalja a helyet.
    Mivel virtuális gép, nem képes kihazsnálni a videokártya képességeit. Gyakorlatilag olyan, mintha egy virtal PC-t tennél föl, abba egy XP-t, csak itt nem kell a VPC hozzá...

    Windows 7-en még nem teszteltem az Obliviont, Vista-n két dolog kellett neki: kikapcsolni az UAC-t és XP SP2 módra állítani az indítóikont. Lehet, hogy itt is segítene.

    Azért azt mindenkinek javasolnám, aki a magyarítással bajlódik, hogy tegye föl a programot, rá a hivatalos patchet, amjd indítsa el, nézze meg, mit tud a program. Ez után tegye föl a magyarítást, és nézze meg a különbséget...

    Én elhiszem, hogy jó a magyarítás, de az is csak egy mod, aminek a telepítése bele tud kavarni a dolgokba. Jobb lenne, ha omod verzióban adnák ki a fordítók, akkor lehetne kezeltetni az OBMM-el és könynen tesztelhető lenne a kikapcsolt és bekapcsolt állapota...
  • PAtr0n
    #37859
    Köszönöm a választ, akkor majd tesztelni fogok először, hisz igazad lehet ezt illetően!
    Win7 kérdés:
    RC alatt jáccok minden játékkal, és mondhatom egyiknek se volt komolyabb baja eddig, mindegyik szépen futott. Némelyiknél a kompatibilitási módot meg kell változtatni, hogy egyáltalán elinduljon, de ez is ritka. Win XP emuláció-ról nem tudok, hogy benne lenne az RCben, úgy halottam csak a véglegesben lesz benne.
  • Fantusz
    #37858
    A Sacred2 fórumon szeptember másodikán valaki felrakott egy képet a Win7 emulációjáról.
    Nem próbáltam még a Win7-et, dicsérik sokan, de régebbi programokkal nincs mindíg jóban, sőt pl. a Savred2-t sem szereti, ami azért nem évekkel ezelőtti játék, ott az XP-emuláció megoldotta a játékos problémáját.

    Ismétlem, egy tipp volt, hogy próbáld ki, nem az OP rendszerrel van-e incompatibilitás gond, az is lehet teljesen más okozza a hibát.
  • chalezlopez
    #37857
    Van még másik gond is... a fű árnyéka, és az árnyékszűrés opció szürke, nem lehet állítani és ki van kapcsolva. gyakorlatilag a karaktereknek nincs is árnyékuk... Ha a HDR be van kapcsolva, akkor meg nincs semmi textúra...
    Lehet esetleg driver gond is? Legújabb forceware...

    Az emulációt meg nem talátam meg...
  • Fantusz
    #37856
    Tipp: a Win7 nem tudom mennyire szereti az Obliviont, de régebbi játékokkal előfordul, hogy haragban van, viszont be lehet rajta kapcsolni valahol az emulációt.
  • chalezlopez
    #37855
    Skacok. Van egy gondom. Felteszem a játékot, full minden, + magyarítás, és ha a HDR be van kapcsolva, nincsenek textúrák a játékban. Hovatovább az egész játékképernyő egy db adott színböl áll. Szövegek vannak. Konfigom itt lent... win7 op. Tipp valakinek?
  • Fantusz
    #37854
    Állandóan visszatérő kérdés, amire nincs válasz...
    Meg kell ismerni valamilyen szinten a játékot, s ha már tudod mi az ami kevésbé tetszik azokon lehet modokkal változtatni.
    Az Oblivionhoz több ezer mod készült, ezek között van néhány száz, ami realisztikusan használható, de még ez is hatalmas mennyiség "vakon" nincs értelme ajánlani közülük, neked kell valami elképzelés, mi az, amit változtatnál.

    Rá kell szánni néhány órát, s visszaolvasni, itt a fórumon is sok mod neve felvetődött, de ami az egyik játékosnak tetszik, attól a másik lehet idegenkedik, vagy totál fölösleges a karaktere stílusától, szerepétől teljesen eltérő.
    Modokkal kapcsolatban úgyis felvetődnek még kérdések, amikre lehet megtalálod a választ, ha mondjuk az elmúlt 1-2 hónap hozzászólásait átnézed.

    Alapnak érdemes lehet valamelyik overhaul modot felrakni (Francesco, Oscuro, TIE) ezeknek is utána lehet nézni, melyik szimpatikus, létezik próbálkozás a Francesco és az OOO összeolvasztására (FCOM), azt nem javasolnám, elég bugveszélyes, ráadásul már a telepítéskor el lehet rontani.
    Van lehetőség a játék teljes áttexturázására (erről is volt szó néhány hete, és régebben is), az új textura kéri a géptől és a videokártyától ez erőt, ki-ki döntse el, hogy megéri-e belevágni.
    Aki még nem játszott az Oblivionnal, s rögtön textúracserével indúl nem is tudja mit cserélt le, legalább addig érdemes eljutni, hogy nem tetszik, vagy már unalmas az eredeti textura.
  • PAtr0n
    #37853
    Sziasztok!

    Kis segítség kellene, nemsokára elkezdem a játékot.
    Kérdésem az, hogy milyen patch-eket, modokat érdemes felrakni hozzá miellőtt elkezdeném? Illetve milyen kiegészítők vannak, és hogy ezek önmagukban függetlenül játszhatók, vagy kibővül tőlük az alap játék?
    (FAQ-t már olvastam, abból igazából ezekre nem kaptam választ, csak a modokra, de azok nekem nem elég meggyőzőek)
    Szeretek nehéz fokozaton jáccani mindent, szóval minden ezzel kapcsolatos mod érdekel, illetve olyanok amik a grafikán javítnaak, meg sok új cuccot (felszerelést) raknak a játékba.
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • SaGa
    #37852
    Amúgy ilyen célra van egy spellbook (vagy valami hasonló nevű) mod. A spellekb könyvet csinál, amit le lehet rakni egy ládába, vagy ki a konyvespolcra, amíg nem kell. Ha ismég kell, elég előszedni, elolvasni és máris aktív spell lesz belőle. Kell valami, hogy működjön (papír, toll, már nem emlékszem), de jó, mert nem kell eldobálni a nehezen megszerzett spelleket, de nem kell többoldalas listán keresztültallózni...
  • steweee
    #37851
    nálam sem működött, shift-del megvan adva a redme jében, de hiába...
  • Heffi
    #37850
    Azzal is próbáltam, de semmi :S
  • SaGa
    #37849
    Azt hiszem, SHIFT-Del kell neki, mint a normál tárgyak kidobásánál...
  • Heffi
    #37848
    Én most leszedtem egy Delete Spell modot, amivel elvileg ha rámegyek a spellre és nyomok egy DEL-t akkor törölhetném. De nem akar müködni, pedig jól jönne.
    Azt hittem neked is ilyen modod volt.
  • Fantusz
    #37847
    A paladin páncélzat deadric minőségű, az enchantjai nincsenek eltúlozva, inlább az esztétikára, a látványra helyezte a hangsúlyt a modder, de azért jól be is ágyazta a questet, nem csak a kezedbe nyomják a páncélt, meg kell találni, s egy szentéletű paladin felszerelését csak bűnöktől mentes karakter kaphatja meg.
    A fegyverek enchantja sem eltúlzott, a lángoló kard használható fáklya helyett, a hosszabb ideig tartó enyhe fire demage pedig a megütött ellenfeleket is lángba borítja.
    A paladin fehér lova is várja új gazdáját a bejáratnál - nem különösebben szeretem a lovakat, nem is tudom, hogy a paci halandó-e, vagy koronás lény.
    Annak igazából nem sok értelmét látom, hogy a kiválasztott páncéltípus (light, vagy heavy) után a másikat is fel lehet venni egy távolabbi ayleid romban.
  • rodzsi
    #37846
    aha köszi. Aztán azóta párszor megnéztem a kettő között a különbséget :D meg kis angol szótár és igazából ennél a settnél semmi különbség nincs statokba a normal és a reflective között csak annyi h az egyiknek ilyen tükrözödö hatása van a másik meg sima semmi tükrözödés vagy fényvisszaverő hatás
  • SaGa
    #37845
    A reflcetive valamilyen hatást "visszaver", így jobban véd, illetve sebzi a támadódat...
  • SaGa
    #37844
    Nem a spellt törölgetem, hanem egy olyan modot használok, ami elvár egy előtörténetet a karaktertől és ettől függően ad plusz vagy minusz pontokat a tulajdonságokra. Még ez előtt, amikor kiválasztom, hogy milyen osztályt akarok alakítani, ha nem mágikus (nincs egyetlen mágia iskola a fő képességek között), automatikusan törli azt a két alap spellt...
    Roleplaying Oblivion a kulcsszó. Két mod, az egyik új start pontokat tesz be és letiltja a fő küldetést (felvehető, ha felveszed a földről a tekercset és a nyakláncot, de nem kell) a másik meg az előtörténettől függő módosításokat csinálja meg. Minden városban, valamelyik kocsmában van egy vándor könyvárus, aki sztorikat gyüjt, vele kell elbeszélgetni...
    Roleplaying Oblivion: New Beginnings
    Roleplaying Oblivion: Character
  • Heffi
    #37843
    Valaki tud esetleg valami jó fegyver enchantment modot?
    Ezt találtam, jó is de hátha van valami jobb. Pl. youtube videókban is láttam ilyen tüzes kardot, ami ennél is jobban nézett ki.
    Olyasmi kéne nekem, de ne csak tüzes legyen hanem az összes enchanthoz :)
  • rodzsi
    #37842
    na nagy kínok árán megszereztem a lost paladin divine settet, de ott nem tudom eldönteni h mi a különbség a reflective és a normal armor között????
  • rodzsi
    #37841
    és ezt a lost paladin settet h tudom megszerezni? mert láttam h kell venni egy könyvet meg térkép meg stb de nem találom a helyet tudtok helpet adni?
  • rodzsi
    #37840
    azt szeretném kérdezni hogy ha sikerül a várat megszereznem a blackthor várat utána fejleszthetem is vagy csinosíthatom? Milyen lehetőségeim vannak? Katonák toborzása esetleg?:Ö:P
  • koschwarz
    #37839
    jól működik, obse kell hozzá, a kiválasztott spellt a delete gombbal lehet törölni, és jó a saját magad készített spellekre is. ha tudsz egy erősebb spellt csinálni a korábbi helyett, felhasználhatod a törölt spell nevét megint.
  • koschwarz
    #37838
    eddig ez a legjobb amivel találkoztam
  • steweee
    #37837
    ilyen delete spell moddal én is találkoztam, de vhogy sose sikerült használnom. leírnád hogyan kellene a nemkívánatos spelleket törölni ?