41716
  • tamasmi87
    #37756
    most egy 256-os atival tolom,wrye bash-al megjavítattam a mentésen az Abombot,bloat-ot,factions-t,hair-t
    mod managgerrel beállítottam a sorrendet,most egyik mod sem piros a wrye-ben...
    és mégis pár perc játék után belassul a karakterem,ini-tweak oldalakat olvasgatva beállítottam a egy két optimalizációt 2magos procira stb, és mégis....nem tudom mit csináljak ezekután...
  • Fantusz
    #37755
    Nem is sétál veled vissza Anvilba.
    Berszélj vele I.C-ben, aztán, amikor felkészültél Anvilban a fogadóban találod (ahol a küldetés kezdődött)

    Az a küldetés is le van írva az oblivionhq-n sok másikkal együtt, a játékosok részéről kell némi ötlet, logika, próbálkozás - jelen küldetésnél nem fog veled sétálni az NPC Anvilig, ne a fővárosban erőszakoskodj vele.
  • Dante73
    #37754
    Van az a házvásárlós küldi, (névmemóriám eléggé vacak, így a neveket mellőzöm) amikor kísértetek vannak a házban. Jelenleg a faszi, akitől vettem, az elf-kertek negyedben van, és az lenne a dolgom, hogy visszavigyem. Akinek sikerült, az milyen napszakban ment el hozzá? Mert már vagy 10x próbáltam, nem jön. Kedveltségem maximális, 95 körül van. Oblihq-n néztem, az nem segít ebben. Verjem meg esetleg?
    Aki tudja a választ, segítsen, legyen oly jó!
  • SaGa
    #37753
    Az 512 megás kártya is bőven elegendő, ha nincs fent a Qarl 3 pack. 128 megás kártyával is játszottam obliviont, nem volt vele gond, az animáció belassilása ellenben ismert bug, mint írtam, a wrye bash oldalán pontos leírást találsz róla, hogy kell megszüntetni.

    Repair ABomb...

    "Abomb Animation Slowing" is a slowing a of animations that typically appears around 225 hours into the game (though it may occur earlier or later). Effects are that many animations (spell effects, burning fires, opening/closing doors) have noticeably stop action effects, even while the rest of the scene is rendered normally. In fact the problem is worse in areas with high frame rates (e.g., simple interiors). This is presumably a bug with the game engine, probably something with thread prioritization for animations.

    Nem kell a wrye-bash-on keresztül indítani a játékot, sőt szerintem nem is érdemes. Be kell vele állítani a modok betöltési sorrendjét (szépen mutatja, ha valamelyik nem jó helyen van), ki kell takarítani a felesleget a mentett játékból (Remove Bloat), majd kilépni belőle és a normál módon indítani az Obliviont...
  • tamasmi87
    #37752
    a wrye bash nem segít,akármit csinálok,valakinek valamilyen ötlete?pár hétig kényszerű vagyok 512-es kártyát használni,addig is jó lenne Oblizni :)
  • fersk
    #37751
    Dark Fissure = Sötét Repedés.
    Cheydinhaltól délkeletre kb. Imperial city-vel egymagasságban.
  • Fantusz
    #37750
    Fekete lélekkőbe minden halandó NPC lelke befogható, nem csak daedrák lelke ejthető csapdába.
    A black soul gem töltete "grand" lesz, készíteni kizárólag üres grand soul gemekből lehet aktív necromanta oltáraknál, illetve lootban is előfordulhat (alapjátékban ritka, de vannak modok, amelyekkel viszonylag gyakran találni fekete lélekköveket).
    Fekete lélekkövekbe nem lehet állatok, démonok lelkét befogni.

    Ismét csak az oblivionhq-t ajánlanám, ott le van írva a fekete lélekkövek készítésének a módja, néhány necromanta oltár helye is meg van említve, de gyanítom a magyarítás miatt nem lesz egyszerű megtalálni, Wendelbek, Dark Fissure és a többi nekromantás dungeon ki tudja milyen magyar nevet kapott. (meg kell keresni a neten, s betájolni a térképen valaemelyiket)

    Egyetlen dologban nem szabad követni az oblivionhq ajánlását: az Azura Start nem szabad oda adni Martinnak.
    Az egy újratölthető lélekkó, bármilyen leket képes befogarni (kivéve NPC-k), Martin bármelyik deadráktól kapott tárggyal beéri, nyugodtan oda lehet adni neki valamelyik haszontalan holmit az Azura Start vagy a Skeleton keyt ne adjuk.
  • fersk
    #37749
    Daedrikus ellenfelek lelkét csak feketébe lehet rakni.
    Grand (magyarításban hatalmas) lélekkövet csak bizonyos oltároknál, ott is csak a hét egyetlen napján lehet készíteni.
  • rosti
    #37748
    Ezért is játszok még vele bár sztem a gothik játszhatóbb volt.

    Itt a felét sem értem mit mondanak csak ami az inventoriban olvashato.

    Más:
    A fekete léleköveket hogy tudom elkészíteni?
    Mindenféle lélekö van nálam de mikor kiszivja az ellent azt irja ki hogy a léleköt nem tudja feltölteni mert kicsi.
    A fekete léleköbe több fér?
  • Fantusz
    #37747
    Az oblivion.hq-n valóban nincs fönt minden küldetés végigjátszása, az pedig a játék érdeme, hogy nem szó szerinti végigjátszásról van szó, mindek az NPC-k mozognak, "élnek", nem feltétlenül a leírtak szerint cselekednek - ennek ellenére az oldal nagyopn hasznos.

    Két érdekesség:
    Harcoscéh "patkányvédős küldetés", miközben a leshely közelében várakoztam Quill-Weave éppen Chorrorban volt látogatóban.
    Dark Brotherhood küldetés, Lorkmir házában hiába vártam Faeliant nem jött, a szállodában találtam meg, békésen aludt a barátnője mellett.

    Lehetne sorolni tovább a "nem úgy volt, ahogy le van írva" eseteket, de ezért sem válik könnyen unalmassá az Oblivion, mert nem mozdulatra ugyanazok az események, mindíg hoz valami újat a játék.
  • rosti
    #37746
    Köszi a segitséget.
    Az ajánlott oldalt már végigböngésztem és csak utalás van de a megoldások hiányosak vagy nem müködnek.
  • Fantusz
    #37745
    Érdemes körülnézni itt is, sok hasznos dolgot találhatsz, többek között jónéhány küldetés végigjátszása is megtalálható.

    Az előre borítékolható volt, hogy a magyarítás megjelenése után lesz némi zavar az angol és a magyar szövegekben, de azért ha valakiben megvan a szándék nagy valószínűséggel ki tudja bogozni a szálakat.
  • Fantusz
    #37744
    Mythic Dawn

    Most tartasz annaál a küldetésnél, amikor a Míthic Dawn hívei előtünnek a homályból, s alkalom adtán rád, vagy más NPC-kre támadnal a városokban.
    Nem tudom, hogy elegendő csak elkezdeni a küldetést, vagy be is kell fejezni, hogy a hívők "megbolonduljanak".
    Köztiszteletnek örvendő NPC-król derül ki, hogy sötét tanokat követnek, lakásukat, vagy holttestüket átkutatva lehet találni a keresett könyvekből is egy-egy példányt.
  • rosti
    #37743
    Ez az csak nem olvastan elég jol a hsz-t de azt még árult már el hol kiknél keresgéljek mert már minden máguscéhben könyvtárban felforhatam a polsokat de semmi a kereskedöknél sincs ill.egyet találtam de az azt mondja már nem fogkaklozik ilyen könyvekel.
  • rosti
    #37742
    Még annyit kérdeznél hogy valaki adjon tanácsot mik azok a DEMAGE és FOTRIFY varázslatok mert magyarul nyomom és egy köldinél kellene ijen varázslatokat lödözni egy oszlopra de nem tudom miker.A tüz és fagy varázslatig rendben is lenne de a másik kető...
  • rosti
    #37741
    Ez az a könnyv sorozat amit oda kellene adni az egyetem könyvtárosának amiben le van irva hova vitték el és kik a császár ékövét amit az elején keptam.
    Aszem a könyveket eladtam ésnem találom egyik kereskedönél se de a mágus adig nem hajlando beszélni mig le nem szálitom neki a konyveket.

  • tamasmi87
    #37740
    wrye bash nem segít:S
    azóta csinálja,mióta egy 256mb-os karival játszom,a 8800gt-vel nem volt ilyen baja...
  • Fantusz
    #37739
    "Bánat-erőd", "Mitikus hajnal", és a többi magyar elnevezés nekem sem mond semmit, a leírásokból, ha sikerül kitalálni melyik küldetésről van szó csak akkor tudok esetleg segíteni.

    A Mitikus hajnal nem igazán tudom mi lehet, talán az egyik könyv, amit Baurussal karöltve kell megszerezni, s Tar-Meena-nak átadni?
    A gyík kéri az összes kötetet, ennek ellenére csak egyet nem lehet az investoryból kivenni, a többinek elég jelentős súlya van (5kg).

    Ehhez hozzá tartozik, hogy nem egyedüli példányok, a Mythic Dawn híveknél sok ilyen könyvet találni, csak aki ugye nem játszott még a játékkal nem tudhatja melyik NPC-nél kell keresgélni az elvesztett könyv után (ha egyeltalán a Mitikus hajnal valamelyik könyv ezek közül)
  • koschwarz
    #37738
    ezek a magyar elnevezések...tök szokatlan. egyébként mi az hogy elvesztetted? kiraktad valahová és nem találod?

    ha létfontosságú quest item, akkor úgysem engedi kirakni az inventorydból...
  • rosti
    #37737
    Ha valaki elvesztette a MITIKUS HAJNAL könyveket akkor nem tudok a föszállal tovább meni?Muszály új játékot kezdeni?
  • SaGa
    #37736
    tesnexus.com
  • Fantusz
    #37735
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A tolvajcéh valójában nem egy velejéig romlott társaság, Dark Brotherhood-al ellentétben nem törnek senki életére, sőt kifejezetten elutasítják az erőszakot, a tagokat pedig próbálják védeni (bouty kifizetése).
    Természetesen nem tisztességes dolog másokat meglopni, de a történet végén kiderül, hogy Gray Fox egy átok súlytotta személyiség, a karakter segítségével szabadulhat meg az átoktól.
    Az egész küldetéssorozat igazi célja az Elder Scroll megszerzése, ami képes az átkot megtörni, a többi quest csak teszt, illetve felkészülés a valódi feladatra...


  • Nuke1988
    #37734
    ÜDV! Egy lore-al kapcsolatos kérdésem lenne. Az Elder Scrolls (amit el is kell lopni a thief guild küldijében) mik? Mármint mi a történetük miért ez a nevük mit tartalmaznak?
  • tamasmi87
    #37733
    én végignyomtam a mentéseknél mindent,és eddig úgy néz ki az segített,hogy a bash-on keresytül indítottam a game-t...
  • tamasmi87
    #37732
    melyik az a "megfelelő opció" amivel meg lehet javítani?
  • Fehercsoki
    #37731
    Hol van fennt a legtöbb mod hozzá?
  • tamasmi87
    #37730
    sikerült...
  • tamasmi87
    #37729
    a python t is leszedtem,de nem tudom hogy a wyre bash-t hogy kell elindítani...
  • tamasmi87
    #37728
    letöltöttem a Wrye Bash-t!de nem értek hozzá!help me!:)
  • Fantusz
    #37727
    Minden céhnél taglehet a karakter, sőt mindegyinek lehet a vezetője...
    Más kérdés, hogy ez a szerepjátszással mennyire fér össze.
    Van néhány "súrolós" küldetés, ami főleg akkor faramuci, ha archmagusként kezdi a karakter a thieves guild küldetéseit (teljesen logikus, hogy egy köztiszteletnek örvendő főmágus zsebtolvajnak áll )

    Volt karakterem, amelyikkel minden guildos küldetést végig csináltam, ennek főleg az volt az oka, hogy egy céhvezető csak unatkozik, semmi dolga... ezen lehet változtatni modokkal, s ha új feladatok jönnek nem igazán érdekli a főmágust a saját varázsbotjának ellopása

    Nem véletlenül említettem a mágus céhet, Giskard ezt a vonalat nagyon szépen tovább fejlesztette, s az archeologus guild (The Lost Spires) is szépen illeszkedik a varázslók világába.
  • SaGa
    #37726
    Nem kell crack, tessék már végre felfogni. Meg kell keresni a neten a miniimage-t, amivel használható törés nélkül is. Létezik, mert védendő a gyári DVD-t én is azzal használom. A lelőhelyet is megadtam...
    Nem kell yasu...

    Egyébként bármily furcsa is, memóriaprobléme a jelenség, amiről írtál. Azért jön helyre ki-belépés után.
    Egyrészt a mentésben van egy halom felesleges tárgy, aminek a felszaporodása képes ilyesmit okozni, másrészt ha az ini-ben nincs rendesen kialakítva a gépednek (memória méret, processzormagok száma) a memóriakezelés konfigja, akkor is belassul.

    A mentés kitisztításához a Wrye Bash-ra van szükséged, keresd meg (rengetegszer be lett linkelve ebbe a topikba is) és használd a megfelelő opcióját. Ezen kívül keresd meg az oblivion tweak leírásokat (ezekről is rengeteg link van korábbról), mekkora ramhosz mennyi puffert érdemes definiálni a minél simább futáshoz...
  • Dante73
    #37725
    Én azért léptem be, hogy lebuktassam a szürke rókát. Gondoltam, valahogy a közelébe lehet férkőzni, ha tag vagy. Ezek szerint nem. Nem gond, lopkovic tovább.
  • Dante73
    #37724
    Tudom, hogy nem memória gond. Mert úgy van, ahogy írod. Csak az én karakterem nem hajlandó rendes sebességgel haladni, körülöttem minden marad a régiben.
    Lehet akár crack hiba is, vagy védelem. (Bár gyanítom, az SG-t ismerve, hogy akkor 100-an ugrottak volna a torkomnak, hogy no warez) Csak sajnos a win7 nem engedi, hogy a yasu a megfelelő mappába kerüljön, én meg a lemezt nem fogom napjában 6x cserélgetni... Az ini turkáláshoz pedig nem igazán értek. Gyanítom, marad ebben az esetben a játék restartja. Szerencsére nem tart sokáig, menteni meg bármikor lehet.
  • DeDy
    #37723
    Csak a kíváncsiság miatt, mégis milyen, de akkor gondolom olyan mit a többi céh, kapok majd küldiket és ezek végrehajtása kapcsán lépek feljebb a ranglétrán. Mindegy van mentésem előtte, a lényeget megtudtam, ha nem akarok lopni nincs értelme belépni. Kösz.
  • JethroHUN
    #37722
    Igen, igaz okoz hibákat, de ha már raktál be vmi modot, egyedi cuccokat a játékba akkor már az nem kompatibilis a magyarosítással. Nekem csak emiatt voltak gondok.
  • koschwarz
    #37721
    ÖSSZEFOGLALVA: nagyon úgy tűnik, a magyarítás rengeteg hibát okoz. aki használja, és tudja hol lehet jelezni, az jelezze a készítőknek.
  • SaGa
    #37720
    No warez. Egyébként meg van hozzá miniimage, nem kell crack. A játékmásolatvilágon megtalálod...
  • SaGa
    #37719
    Nem. A tolvajcéh főnöke lehetsz, ha akarsz... Ha nem, és nem is lopsz, akkor minek álltál be?
  • KaszaN
    #37718
    Hi, fel tettem a játékot, majd egy patchet (amit itt javasoltak) és aztán a magyarosítást. De ezután már nemlehetett elindítani, mert azt írta nincs meg az indító exe.
  • tamasmi87
    #37717
    nekem is csinálja!most kezdte el,amikor mentem az arénába!és okoskodni vágyóknak,ez nem kevés memória probléma,mert a játék megy rendes ütemben,harcolok rendes sebességen,ugrok stb,csak a futás olyan mint a lassított felvétel!levideoztam,csak nem engedi idelinkelni!...