41716
  • DeDy
    #37716
    A tolvajcéhet meg lehet buktatni? rájuk találtam fel is vettek, de nem akarok lopkodni, inkább tisztességes lennék és lecsukatnám őket :)
  • Ati810
    #37715
    A magyarosításnál fel kell tenni patch-et és az a v1.2.0416 ?
    Ha nem akkor megmondaná valaki melyik mert olyan crack-et kell letöltenem.
  • Fehercsoki
    #37714
    Milyen vérfarkas modok vannak a játékhoz?(csak olyan érdekelne amiben vérfarkassá is át lehet változni)
  • Fantusz
    #37713
    Nem állítottam, hogy a magyarítás mindíg problémát okoz, de az itteni hozzászólásokból itélve benne rejlik a hiba lehetősége.
    Koschwar is említette, s én is azon a véleményen vagyok, hogy az 1.2es patch után a játék stabil, ha valami komolyabb hiba jön elő, azt modok okozzák.

    DeDy küldetésnaplója üres, legnagyobb valószínűséggel a magyarítás okozza a hibát.
    Nem azt állítom, hogy a magyarítás rossz, de a telepítés során felléphetett valami hiba.
    Amennyiben több modot használna, úgy lehetne variálni, hogy összekeadtak, vagy egy másik mod a bűnös, de mégegyszer mondom, az alapjátékra nem jellemző az ilyen hiba.
  • Ati810
    #37712
    Hello
    Tudna valaki egy crack-et mondani amivel tudnák CD nélkül játszani (csak kölcsönbe kaptam a játékot) és ha crack-elem vagy később rakom fel a kiegészítőket akkor elvesznek a mentések ?
  • Szuni
    #37711

    Egy másik hozzászólásra reagálva, én is magyarítással játszom, nekem semmi gondom nincs.. a kiegek és egy-két dolog angol, de ezekkel nem foglalkozok, közel negyven óra játékidő után eddig egy bugba vagy küldetésbeli problémába nem botlottam (a Magliros küldetés is ment szó nélkül, ere célzok).
  • foldi6
    #37710
    sziasztok

    vki meg tudja mondani, h miért nem tudok belépni az alap oblivion menübe? csak a térkép jön be, amin halad a kamera, a főlogo beugrása után, semmelyik gombra sem reagál, csak alt+tab-bal tudok kilépni belöle...
  • Fantusz
    #37709
    A megoldás egyszerű: vissza kell menned az erődbe, s rögtön a bajárat után van egy rács, amit eddig nem lehetett kinyitni - a rácson túlra lépve lehet kinyitni a kaput.

    DeDy: A magyarítás is egy mod, amit ugyan én még nem próbáltam, de a kommenteket olvasva előfordulnak vele gondok, úgyhogy én valahol ott keresném a hibák okát.
  • Szuni
    #37708
    Ég az arcom, de elakadtam.
    Bravilban egy nő adott egy küldetést, hogy szerencsejátékos férjét mentsem meg az őt kisegítő uzsorás orktól. A Bánat-erődbe vezetett a küldetés, kiálltam az ork próbáját, levágtam a végén őt és a kísérőjét is, mert átvágott. Az erődből viszont nem tudok kijönni, a kapu "távolról nyitható".
    Honnan? Ott kuksizok már fél órája, és nem látok sem kart, sem kallantyút, semmit.. A hullánál volt egy kulcs, de nem tudom hová való..

    Befelé a kapu mellett ott volt egy kar, de bent mindent átvizslattam, semmi..
  • koschwarz
    #37707
    én a legutolsó hivatalos patch-csel, illetve az unofficial patch-ekkel gyakorlatilag semmilyen hibát nem találok, csak legfeljebb olyat, amiről tudom, hogy valamelyik mod okozta.
  • DeDy
    #37706
    Semmilyen modot nem használok, csak a magyarítás van fent.
    Egyébként sikerült megoldani a vámpíros küldit így már illetve a buzogányost is, (visszavittem a nőnek) de mivel nem jelezte a térkép tippem se volt hogy hogy a nő Anvil közelében él egy kunyhóban.
    Köszönöm a helpet.
  • Fantusz
    #37705
    Eredeti játélkba is kavarhatnak a modok, elsősorban ott kellene keresgélni a hiba okát.
    Maglírt Bravilban találod, de fölösleges keresned, ha nem jelzi a küldetéseket úgyis szinte minden lépésnél elakadsz, javítsd ki a hibát...
  • DeDy
    #37704
    Nem tudom megmondani a küldetés nevét, mert mondom nem jelent meg a naplóba semmi leírás így a neve sem, Maglirt kell megtalálnom, mivel kapott valami második esélyt és azt is elszúrta.

    A páncél védelem értéket meg a felszerelés ablakban mutatja alul a pajzs jel mellett (összértéket mutatja).
  • SaGa
    #37703
    Melyik küldetés? Nincs olyan, hogy első meg második. Melyiket mikor veszed föl, annyiadik lesz...

    A védelmi érték nem csak a páncéltól, hanem az adott fajta Könnyű, nehéz) páncélhoz tartozó tapasztalatodtól is függ. Meg attól, hogy milyen állapotban vagy, van-e rajtad valami módosító átok, vagy áldás. Stb...
    Amikor felveszed és amgasabb értéket mutat, azt hol látod?
  • DeDy
    #37702
    Szinte biztos hogy bugos a game, valamilyen szinten.
    Bármikor cserélek valamilyen páncélt változik a védelmi érték, ami okés is lenne de hogy 1et cserélek és felugrik +10el érdekes, invent bezárás majd újra megnyitás akkor már kisebb értéket mutat az eredetit. Másik pont a Mgaliros küldi (második)nem hogy a térképen nem jelez semerre de a naplóban sincs semmi bejegyzés mint ha meg sem kaptam volna, de megkaptam mert mikor a küldetés adóval beszéltem aktiválódott a küldetés.
    Egyébként eredeti a game (1.2-es patchel)
  • koschwarz
    #37701
    "na, már haikut is tudok írni"
  • fersk
    #37700
    Érdemes lenne elolvasnod a "Mielőtt kérdeznél.." pontot itt felül a memória foglalással kapcsolatban az Oblivion.ini-ben.Lehet hogy az segít.
  • Dante73
    #37699
    Nemrég csináltam meg, a könyvesbolti fickó segített. Ha sárga marad valamelyik opció beszélgetésnél, és olyasmit makog, hogy nem bízik benned, akkor vesztegesd meg, vagy játszd a megkedveltetős minijátékot. Nekem 120 aranyamba fájt, hogy válaszoljon.

    És egy kérdés; Egyre sűrűbben esik meg, hogy belassul a karakterem. Mintha lassított felvételben mozogna. Ilyenkor egy mentés, kilépés betöltés hozza csak helyre. Egyébként a vámpíros küldinél kezdte, a faháznál. Mi lehet a gond?
  • Fantusz
    #37698
    Nagyon régen csináltam már azt a küldit, de úgy emlélszem, hogy mikor a farmon bújkáló NPC-vel beszéltem, miután meggyőztem, hogy neki hiszek, ő annyit tudott segíteni, hogy Seridur sokat jár a könyvesboltba, ott talán tudni fogják a rejtekhelyét, mert ő azt nem tudja...

    Elképzelhető, hogy ez a lépés marad ki, félbe maradt a beszélgetésed.

    A másik eshetőség, hogy bugos a játékod, három küldetést is említettél, ahol nem jelzi hová kellene menned.
  • DeDy
    #37697
    Egész pontosan a küldi neve hogy "Az erkölcsös vér rendje" (vámpíros).
    Elmentem a könyveshez de semmi infót nem mondott, nem volt ilyen opció az árustól.
  • Fantusz
    #37696
    1. Nem tudom pontosan mire gondolsz Maglir második megfutamodásával, de ha jól az első vele kapcsolatos küldetésnél Skningradban, a másodiknál Bravilban ténfereg (itt már ráadásul Blackwood Company tag).

    2. A buzogányt Anvil mellett találtad?
    Ha igen a város főkapujával szemben van egy farm, ott találod a nőt, de ha hasznát tudod venni a fegyvernek használhatod is, nem jár érete különösebb jutalom, ha visszaviszed.

    3. Megölheted a bújkáló NPC-t, de akkor nagy pofára esés lesz, mert valóban nem ő a vámpír...
    A fővárosban kell nyomozni keveset, hogy Seridur nyomára bukkanj, konkrétan IC kereskedőnegyedében a könyvesboltban tudnak segítei.
    Ha jól döntesz ebben a küldetésben aktiválódik egy rejtett küldetés, amit később ugyan nem jelöl semmi, de a vámpírhamuért a vámpírvadászok extra aranyat fizetnek, ha átadod nekik.
  • DeDy
    #37695
    Üdv.
    Küldikkel kapcsolatban lenne kérdésem.
    1, Harcos céh Maglir 2x is megfutamodott most meg kéne találnom, mert elbújt, de a térkép nem jelezi, így a fene se tudja merre kellene keresnem.
    2, Az egyik dungeonben találtam egy buzogányt ami valakinek a férjéé volt, és kaptam egy küldit automatikusan mikor felvettem, hogy a felsége biztos kíváncsi rá honnan van, na a térkép megint csak nem jelez semerre, így honnan lehetne tudni merre keressem?
    3, A fővárosban leszólított egy nő hogy menjek a férje házába lenne egy feladata, odamentem megbíztak azzal hogy öljek meg egy vámpírt, végül eljutottam a tagnak egy kis faházához aki azt mondta nem ő a vámpír hanem az aki engem bízott meg, és most el kéne dönteni mit tegyek, mit érdemes illetve hogyan? megpróbáltam elintézni 3 megbízót hátha ők a vámpírok az egyiket nem lehet megölni, mindig fel kell, mit érdemes tenni?
  • Ati810
    #37694
    Már megoldottam de azért kösz
    Egyébként szerintem is azzal volt baj.
  • Sith
    #37693
    Öhh sahét tapasztalat:
    szerintem nem az installal van a baj hanem:
    Indításnál van az a Data nevezetű menüpont persze ha nem közvetlenül az exevel indítod szóval ott be kell pipálni még két dolgot a játék indítása előtt és akkor már jó lesz a magyarítás
  • Ati810
    #37692
    Már feltudom rakni
  • Ati810
    #37691
    Hello
    Mindent jól csináltam.
    De most az a probléma hogy leszeretném törölni de ezt a hibaüzenetet írja ki: >SetupDDL/SetupDDL.ccp(390)
    PAPP:Oblivion
    PVENDOR:Bethesda Softworks (http://bethcoft.com)
    PGUID:35CB6715-41F8-4F99-8881-6FC75BF054B0
    $11.0.28844
    @Windows XP Szervízcsomag 2 (2600)IE 6.0.2900.2180
    és ez miatt nem tudom letörölni
    Letöröltem a mappáját meg minden vele kapcsolatos dolgot de nem tudom újrarakni mivel még mindig azt írja ki hogy play.
    Valaki tudna segíteni ?
  • fersk
    #37690
    A 'Dokuments and Settings->My Games...'-ből kitörölted az ottani 'Oblivion'-t? (persze a 'Saves'-t addig--már ha kellenek a régi kimentéseid--eltéve valahova)
    A 'Magyarítás' felrakásakor végigvártad a szövegek átírását?
  • Ati810
    #37689
    Töröljem le a teljes Oblivion-t ?
  • Ati810
    #37688
    Letöröltem a magyarosítást, felraktam úgy ahogy kell de még mindig alig van benne magyar szöveg
  • Morlan
    #37687
    Sziasztok!
    Szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy modot. Szerintem nagyon hasznos, és ráadásul még szép is - perze ez izlés dolga. Lovaknak ad egy tényleges funkcióval bíró nyeregtáskát. Egy hosszabb kalandozás esetén nélkülözhetetlen, sok-sok barlang kincsét hordhatjátok haza... :) Ami még külön tetszett, hogy teljesen felpakolva, alig vánszorog szegény kis csikóm...
    Zira My Horses Compilation
    Nekem jó pár moddal nem akadt, bár a gyári lovas páncéllal nem próbáltam - ott szerintem nem lesz jó - vagy, vagy.
    Köszönet a készítőnek !
  • Ati810
    #37686
    Kösz
  • fersk
    #37685
    1.)Dorsanax ezen az oldalon két linket is ad ehhez a gondhoz(#37610)
    2.)Magyarítás után telepítenéd ezeket?(és minden eredeti?)
  • fersk
    #37684
    Bocsi,de kérlek nézd meg, mire válaszoltam így...
  • Ati810
    #37683
    Hello
    Lenne 2 problémám (ismét). Az egyik az, hogy felraktam a magyarosítást de alig fordított le valamit. Ennek lehet az az oka hogy mikor telepítettem (magyarosítást) akkor nem pipáltam ki sok dolgot ? Mert mikor telepítem akkor ott kilehet sok mindent pipálni. Ha ez a baj akkor csak telepítenem kell megint a magyarosítást és kipipálni több dolgot ?
    A második probléma az hogy beraktam a Shivering Isles és a Knights of the Nine telepítő lemezét de mikor rakná fel az első csíknál megáll és nem csinál semmit.
    A válaszokat előre köszönöm.
  • Fantusz
    #37682
    A hozzászólások szerkesztésére, a nyelvtani hibák javítására nincs lehetőség, egy-egy lemaradt, vagy elütött betű miatt nem szoktunk újabb hozzászólást írni.
  • fersk
    #37681
    Ha már helyesbítesz...ShiverinG Isles...
  • BBencze
    #37680
    a Shiverin ISLES kiegészítő nincs lefordítva csak a sima Oblivion
  • kill3r21
    #37679
    hogy lehet a shivering islandot magyaritani?
    bocs hogy ide irom de a másikba nemigen vannak :)
  • Ati810
    #37678
    Rendben
  • Morlan
    #37677
    A megidézem és csapkodom taktikánál már jobb, ha kipakolsz pár barlangot és erődöt... még nyersz is rajta, a skillek meg amúgy is fejlődnek... :) de lelked rajta... vagy a kőben... vagy csak bolyongsz a sötétben... na, már haikut is tudok írni... :)
    Szóval tedd amit jónak látsz...