41716
  • do2
    #37956
    viszont erre van valami megoldás hogy van egy katondá akit én utasítok, na de a harc folyamán véletlen nyakonvágom, és azonnal rámtámad, le lehet valahogy ezeket nyugtatni , ugyan ez van a lóval is...
  • koschwarz
    #37955
    hát igen, ilyenkor valami feather potiont vagy spellt is kell használni...
  • koschwarz
    #37954
    hehe, hát sokat kell járni az erdőket és az állat-témájú barlangokat. nem véletlenül nehéz visszakerülni, hiszen komoly vétséget követtél el a céh ellen, nem adják könnyen a visszatérést.
  • Fantusz
    #37953
    Tőled is megkérdezem: használod a magyarítást?

    A játékban elkerülhetetlen Maglír megölése, ő támad a karakterre, büntetés nem járna érte.
    Mostanság azonban többen siránkoztak, hogy Maglír miatt ki lettek rúgva a céhtől - a magyarítás az elsőszámú gyanúsított, az NPC-k teljesen megbolondultak tőle.

    Medvebőrt alkalmanként kereskedőknél is lehet venni, de még egy olyan bug is előfordulhat, hogy a karakter nem bír el 20 medvebőrt (pl. a TIE)
  • Szuni
    #37952
    Visszaolvasva látom, másnál is volt probléma..
  • Szuni
    #37951
    Váá.. Hol a fenében szerzek húsz medveirhát?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kicsit logikátlannak tartom, hogy miután a Harcosok céhe egyik tagja azzal bíz meg titokban, hogy a Feketeberek Társaságot lefüleljem, amit meg is teszek, utána engem csapjanak ki a céhből.. Ugyanis a végső jelenetnél megjelenik egy (én úgy tudtam kirúgott) volt céhtárs, Maglir, aki nekünk esik, és kénytelenek vagyunk megölni.. ezek után súlyos sebekkel, de elégedetten mennék a jutalmamért, erre a küldetés adója közli, hogy megöltem az egyik céhtársat, így vezekeljek a főnöknél.. aki húsz medveirhát szeretne.. medvét jó hármat láttam a játékban idáig, egy bőrt meg loptam, de ennyi. Miért engem büntet a játék, amikor én csak a küldetést teljesítettem? Kitérni nem lehet a harc elől, szkriptelt esemény, kétzer is visszatöltöttem az állást..
    Érthetetlen..

    Most nem tudom további feladatokat vállalni, mert kereshetek húsz (!nonszensz!) medveirhát. Amit az elmúlt istentelen sok játékóra alatt alig láttam.
  • do2
    #37950
    de van valami kombináció a pörgővágáshoz ? ha igen hogy kell ? Van még egyéb vágási kombináció ?
  • totya4
    #37949
    Pedig főleg arra van kitalálva a (hardveres) hangkártya hogy ne terhelje a gépet a hang kiszámítása :) Dehát creative ügye... :)
  • DORSANAX
    #37948
    Sajnos az a probléma, hogy pl. én egy Sound Blaster Live! 5.1 zsugát használok tényleg szinte egy erőmű a gépem, (nem nagyképűség miatt írom)
    és a minimumon is egy egyszerű harci helyzetben kiakadt 1-2 másodpercre.
    Az FPS szám észrevehetően nem csökkent, de bosszantóan zavaró volt.
    Nem azért írtam ezt le nektek, hogy mindenki csinálja meg, de találkoztam fórumokon ilyen problémával és főként azok panaszkodtak, akiknek minimum 3 GB RAM volt a gépükben, Core 2 Duo és egyéb nyalánkságok és főleg nem alaplapi hangkártya...
  • koschwarz
    #37947
    a scriptek miatt, mikor mit játsszon, a zenék betöltése, stb. van külön hangkártyád?





    tudom, hogy megmarad a patahang, csak arra is van pl. rengeteg mod, ami kiveszi, vagy lebutítja, mert nagyon erőforrás.igényes.
  • steweee
    #37946
    sosem tapasztaltam hogy akadna a játék. miért vesz el amúgy ennyi erőforrást a zenék lejátszása ?
  • DORSANAX
    #37945
    A lovak patáinak a hangja ettől még megmarad.:
    Ez a megoldás csak a zenét tiltja le a játékban.
    Viszont amit írtam azoknak előnyös. akiknek tényleg a gépük egy erőmű és csaták és harcok közben például ennek ellenére teljesen indokolatlan szaggatások rontják a játékélményt.
  • koschwarz
    #37944
    igen, sokak nem tudják, hogy az oblivionban sokaknak nem is a grafika, hanem a zene, és a hangok (főleg a többlábúak, mint pl. a ló patáinak a hangja) okozzák az akadozást.

    csak én egyszerűen nem tudom megunni az oblivion zenéjét...
  • DORSANAX
    #37943
    Bocs, előtte mindenképpen mentsétek a fájlt, gondolom ez természetes...
  • DORSANAX
    #37942
    Akinek esetleg probléma adódna a játékkal FPS ügyben és még nem ismeri ezt a beavatkozást esetleg kipróbálhatja a következőt:
    Oblivion.ini fájlban (My Documents \ My Games \ Oblivion könyvtárban) a
    bMusicEnabled =1-et írja át
    bMusicEnabled =0-ra
    Ez hangulatilag ugyan valamit ront a dolgokon, viszont zökkenőmentes futást és magasabb FPS számot biztosít.
    Én kipróbáltam és teljes max grafikával fut nálam normálisan.
    Csodálkoztam idáig, hogy miért "dadog" a játék, mert a gépemen mennie kellett volna rendesen idáig is.
    Ezen kívül még a "bUse Joystick=1" sem árt, ha "0"-ba van.
    Több információ ITT
    Elnézést, ha már volt erről szó a fórumban...
  • SaGa
    #37941
    DLC (Downloadable Content), azaz gyári mod. Knight of the Nine.
  • Fantusz
    #37940
    Igen, modra gondoltam, elképzelhető, hogy létezik ilyen, de használata nagyon cheat-szagú, aki rosszfiú, vagy rosszlány szerepet játszik viselje annak következményeit.
    Megvan a (hivatalos)lehetőség jó útra térni a leggonoszabb karakternek is, de ezt ha minden igaz nem lehet korlátlanul kihasználni.
    Azt sem tudom, a Knight of the Nine küldetés lezárása után hogyan viszonyulnak a karakterhez, ha az ismét sötét utakon kezd járni (felveheti-e a páncélt, adnak-e esélyt neki az újbóli vezekléshez, stb)

    A vadonban megtalálható kegyhelyek, oltárak csak "szentéletű" NPC-knek adnak áldást, gyógyulást, ugyanakkor ez nem egy olyan előny, ami nélkül ne lehessen létezni.
  • Fantusz
    #37939
    A hulláknak bizonyis idő elteltével "illene" eltünni, hacsak valamelyik moddal nem sikerült a repawn időt agyonverni.
    Vitrinekbe pakolás: alapbeállításként Y billentyűvel lehet tárgyat mozgatni...

    Bonyolult támadó combokat nehéz tudatosan végrehajtani, helyzettől adódóan alklalmanként sikerül a karakternek bravúros mozdulatokat tenni, ha megvan hozzá a képessége.
    A magas fegyverhasználat képességen túl legalább 50-es akrobatika tudás is kell a mozgás közbeni támadás-kombinációk végrehajtásához.
  • do2
    #37938
    Ja még valami érdekel hogy lehet kardal ilyen fordulóvágást csinálni ?
  • do2
    #37937
    2 kérdésem lenne,van egy kastélyom amit 1 küldetésben lehet kapni, na szóval a martalóc hullákat hogy tüntethetném onnan el ? eléggé zavaró hogy a lépcsőn fexenek.
    A másik hogy a vitrinekbe hogy lehet pakolni ? teleraknám ékkövekkel,de nem engedi
  • Benevolens
    #37936
    úgy érted, hogy egy mod?
  • Fantusz
    #37935
    A Knight of the Nine küldetéssorozatban a karakter megtisztulhat minden bűnétől...
    Lehet Listener, vagy Gray Fox, nyomhatja ezer bűn a lelkét, ebben a küldetésben megadatik a lehetőség a jó útra téréshez.
    Nem csökkenti az infamy pontokat, hanem lenullázza, a későbbi bűnök azonban már a karakteren maradnak (hacsak nincs valami nem hivatalos út azok elvesztésére is)
  • Benevolens
    #37934
    az infamy-t lehet csökkenteni?
  • Fantusz
    #37933
    Imperial City főbejáratától nem messze van egy kegyhely, ezeknél azonban csak 0 infamyvel lehetséges imátkozni, gyógyulni.
    A kegyhelyek általában valamilyen időleges bonust (attribute, vagy skill növekedést) is adnak.

    Az aktív mágikus hatások között, a "Drain fatigue" bejegyzés elég nagy gáz lehet, a többi csak némi teljesítménycsökkenéssel járó fertőzés.

    Security-t, sneak-et lehet tanulni IC-ben is, ha megtalálod a trénert - ami azért nem mindíg egyszerű.
    Napközben a város kereskedőnegyedében érdemes dumálni az ott lebzselő, társalgó NPC-kel, a security tréner is sok időt tölt közöttük, a sneak oktató pedig az egyik alkímista üzletben tartózkodik sokat (este aztán ki tudja merre járnak, nem törvényszerű, hogy haza mennek)
  • Morlan
    #37932
    Samuel Bantien Talos Plaza-ban, és Mandil a Market District-ben minden nap délután 1-től este 6-ig, kivéve vasárnap. Samuel a saját házában is eléred, Mandil pedig Othrelos házában lakik az Elven Garden District-ben. Próbáld őket.
  • Szuni
    #37931
    Ejha ;)
    Érdekes dolgokra van idejük egyes moddereknek..
    18-as karika, kiskorúak ne nézzék.
  • Harkat 89
    #37930
    Nem szeretem a gyorsutazást, inkább gyaloglok az Athletics miatt. :)
    De ha nem számít szintlépésnél akkor mindegy, majd később kigyógyítom.
    Még annyit hogy Security trainer (low) hol van IC-ben, mert azt se találom. Chrollba megtaláltam, de ott nem volt olyan opció hogy tanítana, nem tudom miért.
  • Morlan
    #37929
    Egyedül ott nincs oltár... a többi városban a templomban meg fogod találni...
    A szintlépésnél nem számít az átok, később is meggyógyíthatod magad. Vagy mehetsz még gyorsutazással is oda, és vissza. Vagy ott is aludhatsz... :)
  • koschwarz
    #37928
    IC-ben talán nincs is ilyen, nem is tudom, hogy a temple of the one-ba be lehet-e menni...
  • Harkat 89
    #37927
    "Az attribute sérüléseket lehet templom oltáraknál, kegyhelyeknél imádkozva kezelgetni"
    IC-ben hol találok ilyet? Mert én szétnéztem Templom negyedbe, de ott nem láttam sehol. És pont szintet kéne lépnem, de nem merek, mert félek emiatt kevesebb lesz majd a Speedem azután is örökre(most -2).
  • Morlan
    #37926
    Jaj, így jelent meg?
    Szóval TM, vagy TFC. Vagy mindkettő. Az UFO CAM csak leírás volt a TFC-hez.
    Jó így levelezni magammal... valaki válaszol nekem is... és nekem is... és nekem is...
  • Morlan
    #37925
    Szeptember 4-én Fruta kérdezett pont erre... most néztem meg, mit is mondtam akkor... :)
    Konzolt előhívod - 0-ás gomb - és beírod - TM -
    - TFC - UFO CAM
    enter, majd zárod a konzolt, szintén 0-val. - Gondolatjel nem kell, csak a bötük... :)
  • koschwarz
    #37924
    leírtad: R gomb, vagy középső egér
  • steweee
    #37923
    nehogy vki véletlenül ismét leírja hogy mik is azok ..... :)
  • Morlan
    #37922
    És a konzol parancsok voltak még...
  • koschwarz
    #37921
    igen :)
  • steweee
    #37920
    hogy is volt az a kamera mozgatás külső nézetben ? R gomb ? meg középső egér gomb? de nekem más van rá beállítva, a billkiosztáson meg külön ilyen funkció nincs is...
  • santibi
    #37919
    Leirná valaki, h hogyan kell bemagyarosítani a játékot? Én telepitettem a magyarosiást de sok minden maradt angol. Köszönöm előre is.
  • koschwarz
    #37918
    van egy olyan érzésem, hogy ez történt a magyarosítással is. meg lehet oldani tes4edit-tel, ha lesz egy kis időm, megnézem ezt a magyarosítást.
  • SaGa
    #37917
    Nem biztos...
    Kérdés, hogy a fordítás csak a szövegek lecserélésből áll, vagy egyéb szinten is beleavatkoztak - akár akaratukon kívül - a dolgokba.

    Az esm és esp fájlok egy adatbázis részei, amely úgy működik, ha egy később betöltendő fájl tartalmazza egy korábbiban is szereplő objektum rekordját, akkor az egész korábbi megy a kukába és csak az újban lévő adatok töltődnek be. Ez okozhat gondot, ha a fordítók ezzel nem törődtak, mondván: csak a szövegeket cserélik ki...