41716
  • Taylor10
    #37636
    nekem most az lenne a gondom hogy már félig magyar mert a főmenü magyar meg a videóknál a felirat.a többi mind angol.
  • totya4
    #37635
    Mire jó ez az "Az Archive Invalidation" ? Nyomok egy "update now"-t mondjuk akkor mi történik?
  • Taylor10
    #37634
    a modmanagerből az Archive Invalidation keresem meg??
  • DrBrown
    #37633
    Köszönöm! Sajnos az archive invalidation sem segített, ugyanolyan lila maradt a föld. Mondjuk az érdekes, hogy ha kikapcsolom a távoli LOD-t a videóbeállításokban, akkor a lilaság megjavul. Csak hát persze nagyon lerontja a játékteret. Nem látszik a távolban semmi így.
    Próbálkozok még néhány dologgal.

    Köszönöm a segítséget!
    Ha eszetekbe jut valami, hálás lennék!
  • dalmar
    #37632
    Bocsi,uj videókártya driver telepitése megoldotta a problémát./Nem gondoltam volna ,hogy egy ilyen régi proginál is számit/
  • dalmar
    #37631
    Van egy gondom megvettem az oblivion steam os verzióját.feltelepitettem,rá raktam a magyarositást.De játék közben piros kockák ugrálnak a képernyőn ami elég zavaró.Tudtok rá valami megoldást?Bocs ha már volt ez a kérdés,de nincs kedvem végig olvasni 37000 hozzászolást.
  • koschwarz
    #37630
    elindítod az oblivion mod managert, jobb oldalt utilities gomb, archive invalidation gomb, majd úgy ahogy vagy, oké gomb (ha a legújabb obmm-t telepítetted).
  • DrBrown
    #37629
    Igen, valószínűleg a magyarítás mellé felrakott patch okozza a zűrt.
    Olvastam egy előző hozzászólásodat az "Archive Invalidation"-ről és fel is raktam a modmanagert, de nem találok benne ilyet a nyomógombok között. Most szétnézek, lehet, hogy más modmanagert is találok a játékhoz.
    Ha minden kötél szakad, marad a totális törlés, ahogy mondtad.
    Köszönöm a segítő választ!
  • SaGa
    #37628
    A modmanagerből neked egyetlen funkció kell. Az Archive Invalidation. Ezt keresd meg a nyomógombok között, futtasd le és nézd meg, hogy változott-e valami.

    Lila talaj akkor van, ha az a textura fájl (.dds), ami a talaj szinezését tartalmazza, valahol elkallódott. Nem hiszem, hogy a magyarítás tartalmazna textura vagy mesh (*.nif) fájlokat, így inkább arra gyanakszom, hogy a mellékelt patc-ek közül nem volt sikeres valamelyiknek a felrakása.

    Javaslom, hogy daráld le a teljes Obliviont (uninstall, könyvtár, mentett fájlok, ini fájlok törlése. Totális törlés, a köynvtárak se maradjanak meg...
    Telepítsd újra, és szép sorban tedd föl a magyarításhoz szükséges cuccokat. Mindenképp új játékot kell kezdeni a petchek miatt, így nem veszítesz semmit...
  • Taylor10
    #37627
    sztem. a lila fű azért van mert lehet nincsen meg valami fájl vagy hibás.
  • koschwarz
    #37626
    nem.
  • koschwarz
    #37625
    látom most ez a magyarítás téma lesz a sláger. hát én nem fogok tudni segíteni, mert nem teszem fel úgysem.

    a lila fű meg valamilyen mesh-nek a hiányát jelzi. nem tudom, hogy egy magyarítás feltétele ezt mennyibe befolyásolhatná...

    a sárga rombusz meg a textúrahiány.
  • Bagoly81
    #37624
    létezik a játékhoz DirectX 10?
  • totya4
    #37623
    Valami plugint nem tettél fel?
  • Micsu
    #37622
    van egy fasza graftuning mod melyik az?
  • DrBrown
    #37621
    Sziasztok!

    Tudom, hogy már kérdezték mások is, de még is szeretném fel tenni még1x a kérdést, meg tudnátok mondani, hogy a lila talajnak mi lehet a megoldása?
    Amikor kijövök a csatornából az elején, mindenfelé lila a fű.

    SaGa már foglalkozott ezzel a témával és nem vagyok lusta, visszaolvastam a hozzászólásokat 2006-ig, de nem tudtam megoldani.

    A probléma a magyarítás telepítése után kezdődött. Előtte jó volt, megnéztem.
    Olvastam, hogy a ModManager-nevű program orvosolja a hibát. Feltettem, próbálgattam, nem sikerült. Mondjuk nem is nagyon tudom, hogy kell használni ezt a progit. :(
    Már Próbáltam uninstalt, reinstalt,új drivert, magyarítás letörlését, mindent.

    Nagyon vártam már a magyarítás és most nem tudok vele játszani, mert mondanom sem kell eléggé rontja a játékélményt, hogy minden lila.

    Légyszi, ha van ötlet írjatok. Én tegnap este óta próbálom megoldani, minden fórumot elolvastam amit tudtam, mindhiába.

    A segítő választ előre is köszönöm!
  • Taylor10
    #37620
    sikerült meg csinálni hogy betöltődjön csak most meg félig magyar a főmenü meg a videók felirata magyar a többi mind angol.ebbe tudnátok segiteni??
  • Taylor10
    #37619
    amúgy a laucher exe-ből a gamet nem tudom elindítani csak az exe fáljal tom.
  • Taylor10
    #37618
    sziasztok.nekem kilép a game mikor a magyarosítás fel van téve.nekem a game úgy van meg hogy már felvan telepítve és csak felkel másolni a gépre.és mikor angol akkor úgy nekem működik de mikor magyar akkor új játékot akarnák kezdeni és akkor lefagy a betöltésnél pedig a magyarosítást úgy csináltam hogy a telepitéskor mindent be pipáltam majd azt hogy készitsen biztonsági fájlokat a felirandó fájlokról utánna már semmi nem pipáltam be.valaki segitene??nagyon hálás lennék.előre is köszönöm.
  • SaGa
    #37617
    Nem kell vámpirrá válni.

    Ha már bekaptad, akkor tudomásul veszed, hogy ez ilyen, és éled a világod eszerint, vagy megkeresed a gyógylöttyöt gyártó nénikét, teljesíted az elvárásait és megkapod a létyót.
  • SaGa
    #37616
    Az a fura sárgás csillag inkább egy rombusz, ami a sarkán áll és benne van egy felkiáltójel. Azt jelenti, hogy az ott lévő tárgynak nincs meg a modellje (nif kiterjesztésű fájl). Akkor szokott előfordulni, ha a modder kifelejti a csomagból, vagy ha nem volt archive invalidation, illetve ha bsp-benn vannak a mod objektumai és a bsp-hez nincs megfelelő nevű esp, vagy nem lett a bsp regisztrálva az oblivion.ini-ben. Párszáz oldallal lejjebb (kb másfél éve) komoly leírások születtek ebben a témakörben, keress vissza. Megtalálod, mit kell tenni és miért...
  • tamasmi87
    #37615
    köszi ,közben megtaláltam..viszont lenne még egy kérdésem!
    vámpir lettem,a napégés ellen mit lehet csinálni??mert így nappal semmit nem tudok csinálni...és ez nem tetszik!!
    mindig este kell kószálnom!a boltok meg ugye nappal vannak nyitva...
  • Benevolens
    #37614
    soul gemmel vagy letöltesz agy modot, amiben van ilyen spell.
  • midian
    #37613
    üdv
    Feltettem a magyarítást ,és vannak helyek a játékban ahol egy fura sárgás csillag jelenik meg rajta valami felirattal(gondolom kiegészítés)ez mitől lehet ??
    Csak a magyarítás ,más nincs fenn kiegészítő.
  • tamasmi87
    #37612
    hali!hogy kell egy fegyvert újratölteni,ha kifogtak a töltetek?
  • Tinman #37611
    Tudtommal NINCS lefordítva a Knights of the Nine és a Shivering Isle kiegészítő! "Csak" az alapjáték!
  • DORSANAX
    #37610
    EZT és EZT azért érdemes megnézni és értelmezni...
  • Dante73
    #37609
    Köszi az infót, akkor még én is lefuttatom 1-2x a magyarítás telepítőjét. Nem goond, ha nem tökéletes, csak a végén működjön a dolog....
  • DORSANAX
    #37608
    Igen, kiírja, hogy "terület töltése". Ebben az esetben természetesen nem meglepő az akadás, mert ez minden játék esetében így van, ahol a területet be kell tölteni, tehát ez normális.
    Azonban úgymond nyugalmi állapotban ezt nem értem.
    Például nézegetem a tulajdonságaimat és a fegyverzetemet és látom, hogy a kurzor egy pillanatra kifagy.
    Lehet, hogy igazad van és időzítési probléma, de engem egy bizonyos idő elteltével zavar.
    Szerinte nem te "szabtad el", ahányszor futtatod a telepítőt, annyiszor más a végeredmény a magyarításban.
    Én is 3X telepítettem u. abban a formában, minden egyformán volt kipipálva és a 4. telepítés lett jó, tehát véleményem szerint valami miatt nem tökéletes a telepítő.
    Eredet játékom van és nem kamuzok, többször kellett próbálkoznom, mire végre jó lett, de ahogy olvasom nem vagyok egyedül ezzel...
  • Dante73
    #37607
    Sajnos, nálam is csinálja 1-1 másodpercre, vagy a mi memóriánk, vagy a játék időzítése "csúszik" szerintem. Újabban ki is írja ilyenkor, hogy terület töltése, nálam.
    Apropó, magyarítás; Én szabtam el valamit telepítésnél, vagy kiegek nincsenek magyarítva? Mert a kiegek küldetéseinél a felirat angol.... Természetesen úgy telepítettem, ahogy le van írva a dolog, bár az igaz, hogy friss telepítésre raktam a honosítást, és amikor kérte, csak a betöltésig izzítottam be a játékot.

    Amúgy, én is a magyarításra vártam, modokat nem raktam fel, és így is elég szép a játék, és veszettül hangulatos!
  • DORSANAX
    #37606
    Én is a 190.62-es drivert használom.
    Az mitől lehet, hogy tökéletesen fut magas beállításokkal a játék (70-80 FPS), de időnként egy pillanatra(3-4mp) kimerevedik a kép és csak késéssel fut tovább.
    Nem kell, hogy nagyon bonyolult mozgások legyenek, teljesen normális helyzetekben is sajnos előfordul.
    Hallottam, hogy ez a játék egy erőművel sem fut tökéletesen, de azért ezt igazából nem értem, mert normális okot nem látok arra, hogy akadjon.
    Látható, hogy az FPS nem csökken, tehát nem világos ez a téma számomra.
    Esetleg tapasztalt valaki ilyen problémát?
    Amennyiben igen, örülnék, ha lenne erre megoldás...
    Még annyit azért hozzátennék, hogy amennyiben leveszem alacsonyabb beállításokra, akkor is u. ez a probléma.
    Töredezettség is tökéletes. A Sacred_2 is tökéletesen fut a gépemen, így végképp nem értem.
  • Maxtreme
    #37605
    nhancerrel könnyebben megoldható :-)
  • feketeobeliszk
    #37604
    Én még csak most kezdtem a játékot (a magyarításra vártam) és találtam egy megoldást az élsimítás és hdr együttes alkalmazására. A legújabb 190.62-es NV drájverben van egy opció "vonalsimítás mód - bármely alkalmazás beállítás felülírása" kifejezetten erre szolgál. Az opció magyarázatában is benne van pont ez a probléma. Most együtt van nálam a két ficsör.
  • Tinman #37603
    NAGYON köszönjük/öm/ a magyarosítást!
    ÖRÖK HÁLÁM!
  • Morlan
    #37602
    Sziasztok!
    Érdeklődnék, használja valamelyikőtök az Armamentarium modcsomagot? Tudjátok, hogy található benne olyan kétkezes kard, illetve egykezes rövid kard is, amelyekhez tartozik még egy kard, ami a háton is, és a menüben a kis képen is keresztben helyezkedik el,a "fő" kard alatt. A kérdés, hogyan, milyen mod segítségével lehet elővenni aokat is.Aztán lehet, hogy ha kiütik a kezemből az egyiket, akkor veszi elő a másikat... csak találgatok...
    Előre is köszi!
  • koschwarz
    #37601
    valószínűleg inkább a hangok miatt. az oblivion nem szereti a régebbi integrált hangvezérlőket. ez különösen akkor jön ki, amikor lovagolsz, és meg kell jelenítenie a 4 pata dobogását. az audigy zs 2 hangkártyám sem bírja, akkor eléggé szaggat nekem is.

    lehet azonban azért is, ha harc közben a sok varázslat effekt történik. az is megakasztja.

    illetve a kettő együtt biztos. azért hasznos lenne egy töredezettségmentesítés, azt szereti az oblivion.

    szerintem még ma sincs olyan gép, ami az obliviont maxon viszi reccenés-mentesen.
  • norbi1989
    #37600
    Nekem az a gondom a játékkal, hogy harc közben mindig beszaggat még minimum grafikán is, a gépem pedig bőven jó hozzá: Intel core 2 dou 6400 2.13 ghz, 2X 1gb ram, geforce 9600 gt.
  • norbi1989
    #37599
    asd
  • DORSANAX
    #37598
    Kösz, már megtaláltam, rendben elindult.:D
    Én is egy balfék vagyok, mert volt már régebben ilyen problémám. Köszi a segítséget...
  • koschwarz
    #37597
    akkor ezért van. ne a mentéseket töröld, hanem a Dokuments/MyGames/Oblivion/ mappában az ini file-t. amikor legközelebb elindítod a játékot, kreál egy újat a program.