41716
  • Vlala #38076
    Igazad van, mea maxima culpa. (régen volt.)
  • Fantusz
    #38075
    Mannimarco Resurrection, Origin the Mages Guild. - minkét mod a Mages Guild küldetéseit pörgeti tovább, mután a karakter elérte az arch mages rangot, nem unalmas hétköznapok, új feladatok várják.

    The Lost Spires - régészkedés, egy új (Archeolgy) guild tagja lehet a karakter.
    Lootban nagyon sok mágusoknak való cuccot lehet begyűjteni (enchantolt ruha, otthon felállitható oltár enchantoláshoz, stb)

    Midas Magic - Spells of Aurum - ennek a modnak érdemes utána nézni, tetszik-e, vagy sem, a játékban alapvetően ismeretlen varázslatokat lehet készíteni, használni, illetve különböző eszenciákat kivonnis Sigil-kövekből, amit aztán a varázslatkészítéshez lehet használni.
    A játékban mindenfelé található kacatok, értéktelen tárgyak kapnak értelmet - a varázslatkészítéshez különböző tárgyak, ékkövek szükségesek.

    TIE, Oscuro, Francesco overhaul modok közül csak egyet érdemes használni - amelyik szimpatikus, utána kell olvasni, miben különböznek.
  • Csacsi
    #38074
    Kicsit eltévednék. Egyébkéánt egyéni tapasztalatokra gondoltam. Mint mondam. Leginkább teljesen átfogóra gondoltam. Halottam már a TIE-ról, vagy az OOO-ról. Esetleg ezek mellé valami külön mágus cucc. Illeteve, hogy melyik miért ajánlott.
  • SaGa
    #38073
    Válogass kedvedre...
  • Csacsi
    #38072
    Sziasztok. Eddig Xboxon játszottam a játékkal. De most úgy néz ki, hogy kipróbálnám Laptopon is. Tudtok ajánlani olyan oldalt, ahol jó kis modok vannak? Leginkább valami teljes átfogó modra gondoltam.

    Mindenféleképp egy olyan Mágust szeretnék indítani, aki nem foglalkozik semmivel, csak varázsolgat.
  • DORSANAX
    #38071
    Én sem használok már lovat, tényleg jobban fejlődik a karakter így.
  • DORSANAX
    #38070
    Igen, köszi, visszamentem egy mentéssel és valóban loptam a lovat, mert nem arra ültem fel, amelyikre jogsim volt.
  • koschwarz
    #38069
    én soha nem is használok lovat.
  • Fantusz
    #38068
    A randa tarka gebét ajánlják fel a csóró ágrólszakadt börtönlakónak
    Azt hiszem a Knight of the Nine küldetéssorozatban is van lehetőség "szolgálati" lovat igénybe venni, úgy emlékszem a monostornál egy barna paci lenne az, de ahogy már írtam, nem szeretek lovon száguldozni, így fel sem ülök a hátasokra még akkor sem, ha egyébként az nem tiltott.

    A lovaglás az Oblivionban kidolgozatlan maradt, meglehetősen félszeg módszer, hogy ha harcolni akarok le kell szállni a lóról, de a lényeg, hogy lovon ülve semmilyen képesség nem fejlődik.

    Az atlétika és az akrobatika képesség gyalog-kalandoroknál szinte észrevétlenül fejlődnek, növelik az állóképességet.
    Sokan mindkét képességet jelentéktelennek vélik, holott szükség lehet rá, elég csak a combo-támadásokra gondloni, ezekhez a legalább 50-es akrobatika tudás alapfeltétel.
  • koschwarz
    #38067
    az apátságnál lévő lovak közül csak az egyiket lehet szabadon elvinni, amelyiknek nem piros a jele, ha közel mész.
  • SaGa
    #38066
    A magyarítás telepítési leírásában talán benne van, hogy mindenképp új játékot kell vele kezdeni. Ha folytatsz egy megkezdettet, szinte biztos, hogy el fog valahol szállni. Megjegyzem, ez a legtöbb "komoly" moddal így van, a magyarítás meg igen komoly, mert mindenhez hozzányúl.
  • Fantusz
    #38065
    Reflext demage cuccokat magasabb szinten lehet találni, sajátkezűleg szerintem nem enchatolható.

    Néhány reflect demage cucc:
    Ring of the iron Fist: Fortify Hand to hand - 25, Reflect demage - 33
    Escutcheon of Corror : Fortify endurance - 10, Reflect demage - 35
  • Fantusz
    #38064
    Halott, szarvatlan unicornisra nehéz lesz felülni

    Nem legelészik sok egyszarvú Tamriel mezőin, de vislekedésükre jellemző, hogy kivont fegyverre agresszív támadással reagálnak.

    A játékban van 15 deadra szentély, ahol a különböző feladatok elnyeréséhez általában valamilyen áldozatot kell bemutatni.
    Érdemes ezekkel a küldetésekkel foglalkozni, mert a jutalom valamilyen egyedi tárgy, s a küldetések is érdekesek.
    A jutalak közül természetesen nem mindegyik használható, mágusbotok, kardok, könnyű és neházpánvélok, gyűrűk közül legtöbb csak vitrinben fog díszelegni.
    Lélekvadászoknak az Azura Star alapfelszerelés lehet (vámpírvadászat, az egyik vámpírnál általában rengeteg mágikus nyílvessző a loot), a Skeleton key pedig egy eltörhetetlen álkulcs, nem kell locpickek után futkározni az ügyetlenebb zárnyitóknak sem.

    Deadra küldetéseknél lehet szint-követelmény is.
    Hircine általában csak 17-es szint fölött hajlandó szóbaállni bárkivel - ő várja az unikornis szarvat, jutalmul egy enchantolt könnyűpáncélt ad érte.
  • Csacsi
    #38063
    Van olyan varázslat, ami refect Damage-t ad? Illetve ilyennel tudom enchantoni a ruházatomat?
  • DORSANAX
    #38062
    Pozitív értelemben véve ez volt a "nap hozzászólása" szerintem...
    Majdnem levertem a monitoromat a vigyorgástól.

    "Igen elvettem tőle a szarvat, sejtettem hogy questhez kell mivel nem tudtam kidobni, (se megenni)...
  • Heffi
    #38061
    Igen elvettem töle a szarvat, sejtettem hogy questhez kell mivel nem tudtam kidobni, (se megenni )

    Szóval ha nincs kint a fegyverem akkor bármikor feltudok rá ülni? Ha kintvan akkor meg mindenképp megtámad? Ha jól értem.
  • Fantusz
    #38060
    Nos, ha minden igaz, akkor most van az investorydban egy unicornis szarv
    A szarv egy deadra küldetésben kap szerepet ( a megszerzése a feladat, már teljesítetted)

    Az unikornisra fel lehet ülni, de ha fegyverrel a kézben közelít hozzá valaki rátámad, függetlenül attól, hogy ez a karakter, vagy más NPC.
    A játékban az unikornis nem lehet hosszútávon a karkater hátasa, még ha az ilyen helyzetekből sikerül is kimenteni, amint leszálsz róla, s békés a vidék, elindul "haza".
  • Fantusz
    #38059
    Breton mágus Mage csillagjeggyel jó választás.

    Major-minor skillek összeválogatása attól is függ milyen modokat használsz, egy TIE-vel nehezített játéknak öngyilkosság nekifutni hatékony varázslatok nélkül, de ha a körülötted lévő világ megengedi minorból felfejlesztve sokkal szabadabban használhatók a varázslatok.

    Bretonnal a játék kezdetén közelharcokba belemenni nem szabad, endurance levonással indul a karakter, nem sok HP-ja van kezdetben, nem egy pofozkodós-pofontűrő figura.

    Idézésnél oda kell figyelni arra, hogy vannak jó és majdhogynem használhatatlan summonok.
    Majorban lévő skillekhet alapból adnak néhány varázslatot, minorban lévőkhöz I.C-ben lehet venni alap spelleket (kezdetben egy castolás egy szintlépés)
    Kezdetben scampot érdemes idézni, a csontváz gyenge.

    Mágus lévén jelentős szerep juthat az alkímiának, ezt a képességet mindenképpen minorba rakom, innen korlátozás nélkül hatékonyan használható - fejleszti az intelligenciát, és jelentős pénzszerzési forrás.
    Restore magicka, restore healt lötyikkel a mágusodnak nem kellene életveszélybe kerülni (ehhez persz néhány szintet át kell vészelni)

    Mágussal én úgy játszom, hogy lehetőleg páncél nélküli, fegyvertelen a karakter, varázslatoknál, ha lehetséges touch (érintő) mágiát használ.
    Természetesen nem így kezdi, alacsony szinteken jól jönnek a summonok, és a távolsági varázslatok.
  • DORSANAX
    #38058
    Köszönöm, majd felhasználom az infót...

    Majdnem minden játékban gond van a hátasokkal ilyen szempontból sajnos.
  • Heffi
    #38057
    Én most nem rég találtam egy unikornist, 4 minotaur örizte, ott mászkáltak körülötte, én meg egy sima invisibility spellt magamra téve elloptam. Úgy tudtam ezek agresszívak és támadnak ha a közelükbe megyek, de csak úgy simán engedett felszállni
    Persze amikor meg egy fogadóhoz leálltam vele akkor rátámadt 2 ott örjárözö ember és megölték :(
  • bajgunar
    #38056
    Nah, megnéztem, mind a 2-t (magyarjavítás.esp-t + a morrohun.esp-t) ki kell kapcsolni és továbbmegy a quest, jön a vízió.
    Na megyek is, összeszedem a "relikviákat".
    Am nagyon zsír a magyarítás!!! Köszi MorroHUN Team!
  • Fantusz
    #38055
    Nem szeretem a játékban a lovakat, de ha jól tudom Kvatchba még nem viheted a tarka gebét, csak amikor Martinnal visszatész, s hármasban indultok tovább a hegyekbe.
    A játékban a legjobb paci Shadowmere, gyors, erős állat, ráadásul koronás, nem lehet megölni, az apátságnál kapott lóval viszont ha nagyobb csatába keveredik a karakter könnyen feldobhatja a patáit.
    Shadowmere sajnos. vagy sem, de csak a D.B. küldetéssorozatban megszerezhető - ha pedig valaki idegenkedik a lovaktól a felajánlás ellenére se üljön rá, hagyja figyelmen kívül, mert ezt követően a "lovad a közeli istálóban várakozik" üzenet várja minden városba lépéskor.
  • DORSANAX
    #38054
    Köszi a választ, igazából az a lényeg, hogy így tovább lehet itt menni.
  • bajgunar
    #38053
    Háát az a helyzet, hogy kikapcsoltam mind a kettőt!
    Szombaton egész nap az oltárokat jártam, összevissza, azt hittem nem jónál imádkozok, sehogy se frissítette a küldit. Videókat néztem, térképeket, mindent pontosan megtalálok, semmi.
    Gondoltam kinyomom a magyarítást ( kinyomtam mmindkettőt ).
    Oltár mellett mentettem el, gyorsan betöltöttem, és imádkoztam egyet, aztán egyböl jött a látomás.
    De minnyár meggnézem, hogy ha csak a magyarjavítást kapcsolom ki, akkor frissíti e a quest-et.
  • Heffi
    #38052
    Nekem még a "Black Horse Courier'd" tetszett nagyon :D
  • Carmang
    #38051
    :D


    "Being Chuck Norris"

    "Oh, wait..."
  • Heffi
    #38050
    Na hogy ne csak az unalmas szöveg legyen :)

    "100 mód rá hogy meghalj Oblivionban"

    Szerintem jó :D
  • Csacsi
    #38049
    #38009, #38010. Ezekre valaki?
  • DORSANAX
    #38048
    Most akkor hogy volt ez pontosan?
    Elég volt a "magyarjavítás.esp"-t kikapcsolni + a morrohun.esp"-t?
  • bajgunar
    #38047
    Én olyan BUG -ot tapasztaltam a magyarítással kapcsolatban, hogy ha fennt volt a SI meg a KoTN kieg, de még nem csináltam meg a KoTN fő küldijét, feltettem a magyarítást, elkezdtem a A zarándoklat - Pilgrimage küldetést, de utánna ahogy megkaptam a 9 oltár lelőhelyét, hiába imádkoztam az oltároknál, nem frissítette a quest -et.
    Ablak se jött elő, pedig rendesen megtaláltam midet, a varázslatot is megkaptam. Aztán kikapcsoltam a magyarítást, meg a magyarjavítást, és imádkoztam egyet az egyik oltárnál. Utánna egyből bejött a vízió. És folytatódik a küldetés. Még nem toltam végig, majd megnézem, ha most bekapcsolom a magyarítást, menni fog e tovább a küldi, vagy kiakad.
    Jah és a kulcscsomó -t nem tudtam még bekapcsolni. Vagy eltünik minden kulcs, vagy az összes kulcsot megkapom ami a játékban van, vagy csak 2-3 kulcsom lesz. Nah mind1, elférnek egymás alatt.
  • DORSANAX
    #38046
    Köszönöm, kipróbálom.
    Annyira kezdő vagyok, hogy nem is tudtam, hogy ilyen jellegű mod is létezik.
    A grafikai javításokat és a "Better Cities" és egyéb nyalánkságokat azért használom(szebb gyűrűk, szebb amulettek és egyéb ízléses dolgot, ami esetleg a ruházaton és fegyverzeti grafikán javít...
  • Heffi
    #38045
    Azt kihagytam hogy a fogadósokhoz is ad pár beszélgetöopciót, mikor szobát akarsz kivenni. Akár rá is veheted hogy törzsvendég legyél, vagy társatulaj (nekem eddig még egyik se akarta elfogadni :D)
    Vagy akár kidumálhatod hogy ingyen adja oda a szobát..
  • Heffi
    #38044
    Roleplaying Dialogues
    Az örökhöz ad új beszélgetési lehetöségeket, illetve még a hajléktalanokhoz, ha jól tudom az útonállókhoz (de ezt én még nem próbáltam, mert nem találkoztam már rég útonállóval)
    Meg még van persze több is.
    Hangja a legtöbb ilyen beszélgetöopciónak nincs, de ettöl függetlenül nem ront a hangulaton :)
    Elvileg tervezve van egy sokkal nagyobb új verzió, amiben már komolyabb lesz az egész és sok új lehetöség lesz hozzáadva, de ezt nem tudni mikor lesz kész (ha egyáltalán csinálja a tulaja)
  • DORSANAX
    #38043
    Nyomtam magamba rendesen az italokat, nem volt egyszerű.
    Az a mód esetleg engem is érdekelne, ha ki lehet kapcsolni és nem állandó átalakítás.
    Leírnád, hogy melyik mod ez?
  • Heffi
    #38042
    De jó neked hogy megtudsz ölni 2 ört, én még csak egyet se tudok:D
    Inkább elfutok elölük :D
    Plusz van egy kis modom amitöl több beszélgetési lehetöség lesz pl az örökkel is. Így mikor felszólítanak hogy fizessem ki a büntetést akkor lehet nekik hazudni, hogy nem én voltam az, és akkor megkérdezi hol voltál a büntettkor. És itt lehet mindenféléket hazudni (pl. hogy a mages guild tagja vagy és küldetésen voltál, éppen otthon aludtál stb.)
    De nem mindig hiszik el.. :D
  • DORSANAX
    #38041
    Az egész történetben az a nevetséges, hogy állatbarát vagyok és amikor a lovat kezdték ütni és nem engem, akkor bedühödtem és megöltem 2 őrt, így aztán még tolvaj+gyilkos is lettem.
  • Heffi
    #38040
    Na most már emlékszek :D
    De igazából sose mentem ott a lóért, csak a páncélokat vettem kölcsön oldalt a ládából és már futottam is a dolgomra
  • DORSANAX
    #38039
    Akkor ajánlották fel, amikor még az elején átadtam az amulettet Jauffre részére.
    Valamelyik pap mondta, hogy vigyem a lovát, hogy gyorsabban odaérjek a fiút megtalálni...
    Az igaz, hogy lementem a lovakhoz, (3 volt ott) és kapásból felpattantam az egyikre.:D
    Esetleg ezentúl jobban figyelek, mert ez akkor nem bug, hanem talán piros volt az általad említett jelzés és loptam.
  • Heffi
    #38038
    Ahha... na nekem ez valahogy kiesett, pedig kétszer is megcsináltam a Kvatchos küldetést... :)
  • Vlala #38037
    Főküldetés, az egyik atya felajánlja a lovát, hogy azzal menj Kvatchba.
    Nekem még mindig megvan, dfe már nem használom, mert túl sok benne a kilométer. :)