41716
  • PiszkosFred
    #2805
    Lesz csuklya (hood(
    Lesz csuklyás "ruha" (hooded robe)

    de nem lesz hátunkon lelógó köpeny (cloak)

    Kijavítom, mert lehet hogy így kétértelmű
  • Hmuda
    #2804
    Hm, én személy szerint inkább hiszek a hivatalos oldalnak mint egy jött-ment cikkírónak, ami azt ír amit akar.
  • gergou
    #2803
    Hat a pc gamer leirasaban szereplo minimum config ez: 2.5 ghz es proci, 1 giga ram, 256 megas vga... Nagy szopas lenne, ha igy lenne...
  • Hmuda
    #2802
    Csuklyás köpeny gondolom a csuklyás robe akar lenni.
  • hippy
    #2801
    Lenne egy kérdésem az Oblivion HQ-n lévő listákkal kapcsolatban.A "NEM" listán szerepel a köpeny,az "IGEN" listán pedig a csuklya és a csuklyás köpenyek.Akkor most mi az igazság?
  • PiszkosFred
    #2800
    Lehet a havoknak és a tárgyak egymás közötti interakciójának köszönhető ez az új feature.
  • Árnyvadász
    #2799
    Az ilyen képektől mindig kifekszem. Főleg a főváros távlati képe álomszép... Mondjuk nem is jó ezeket nézni: Egyrészt a várakozás miatt, ilyenkor felerősödik, másrészt meg lelő sok dolgot, amit a játékban élnék át inkább... Szóval tartozkodom a fórumtól és a képektől. Már ha menni fog... Remélem igen.
  • Hmuda
    #2798
    Gondolom azt akarták kiküszöbölni vele, hogy a játékos ne tudja szépen elvonszolni a lopni kívánt cuccot a sarokba hogy ott felvegye, de ezt is símán megoldhatták volna egy figyelmeztetős rendszerrel (vonszolod egy métert, rádszolnak, hogy nem kéne, két méter után fenyegetőznek, harmadiknál támadnak).
  • reménytelen
    #2797
    Lesznek peccsek, updatek?
    Pete Hines: Naná. Biztos lesz olyan dolog, amely a játék kiadását követően jut eszünkbe, és jó lenne belerakni a játékba. Vagy simán csak pár hibát kijavítani, esetleg megváltoztatni, és így tovább.

    Lehet, hogy pl. ez javítva lesz...
  • gergou
    #2796
    Nos a fear demo a kovetkezo konfigon igy fut: friss xp prof install, p4 2.4 Ghz, 512Mb 333 mhzes memory, his ati 9800 pro a legfrissebb ati driverrel.

    1024*768*32bit, minden maxon, es bekapcsolva, kiveve a texture resultion, es mediumon, atlag 30 fps, nehol viszon elegge akadozas lesz urra, gondolom ahol komples effektek jelennek meg, de osszessegeben full jatszhato.
  • Hmuda
    #2795
    A piroskezet tudom, hogy mindenki ismeri, de ez a ráncigálás=lopás tényleg nagyon erős volt a fejlesztőktől.

    Mellesleg a köpenyek hiányát nem tudom megérteni, hogy miért hagyták ki. Ha már MMORPG-kben megcsinálták tökéletesre (WoW/Co*) akkor egy ilyen játékban nem kellene emiatt aggódni. Fogni kell egy darab vászont és a többit a fizikára bízni.
  • PiszkosFred
    #2794
    Lesz, hamarosan, a teljes cikkel, rakás új képpel, de egyelőre csak ez van sajnos.
  • Zsolo007
    #2793
    Ezt esetleg nagyobban?
  • PiszkosFred
    #2792
    A vörös kéz jelzés az ismert, azt hogy nyúlkálni sem szabad, az kissé erősnek tűnik ;]
  • Hmuda
    #2791
    Azt tudtátok, hogy még vonszolni se szabad az olyan cuccokat ami nem a miénk? Ha piros a kurzor akkor azt is lopásnak veszi ha elrakunk az útbol egy gyertyatartót, de nem rakjuk el.
  • PiszkosFred
    #2790


    Többi oldal és jobb minőségű "hamarosan" ;]
  • DonnieBrasco
    #2789
    Pontosítok :) a Morrowindben a nagy, tágas terek megjelenítésével semmi gond nem volt (kivéve a sok polygont, a'la Balmore Slideshow...) , de JÓÓÓ sok memória kellett hogy elég cellát el tudjon tárolni, és ne 5 lépésenként töltsön. Ráadásul WinME alatt volt egy memory leak hibája is, nem ürítette a memóriából/swapfile-ból az adatokat, és amikor az betelt, akkor konyec lett :( lehetett újraindíani a játékot.
    WinXP alatt már ilyen gond nem volt hálisten, meg 1 Gb ram azért bőven elég volt neki :)
    Remélem az O-nak is!

    DB
  • izsook
    #2788
    Bár csak már ott tartanánk, hogy ráklikkelünk a New Game-re!
  • DonnieBrasco
    #2787
    De hogy ontopic legyek - a Morrowindnek is a memóriakezelés volt a legnagyobb technikai baja... remélem az Oblivionben ezt megoldották, mert nem vagyok hajlandó most újra két giga ramot venni (és eladni a régi egyet, mert ilyet sehol nem lehet kapni, 2 félét meg nem rakok bele!).
    Mindenesetre a SATA2-es Maxtor winyó már úton van (megrendeltem), hogy a swapfile is villámgyors legyen :)

    DB
  • DonnieBrasco
    #2786
    "nincs jól beállítva"... ? Ez ám a konkrét marhaság :)
    Frissen installált legutolsó XP, szűz rendszer, legújabb Omega driver...
    Szar és szaggat, de nem a VGA miatt (azzal nincs baj, kicsi zárt tereken full effekten hasított nekem is minden), hanem mert rosszul van megírva - vacak a memóriakezelése és a fizikai motorja nyílt tereken - úgy beszaggat hogy majd elsíom magam - ennyi a baja. A Source engine-hez képest egy gyatra valami!

    DB
  • PiszkosFred
    #2785
    Nekem is 6600gtm van, remélem hogy mediumot bírni fogja amíg nem lesz jobb kártyám ;]
  • gergou
    #2784
    ebbol nincs demo :( a fullt meg nem szedem le.
  • Zsolo007
    #2783
    Simán :). Szerintem egy 1024x768 minden mediumon elviszi... Annyi hogy esetleg kikapcsolod majd az árnyékokat...
  • Zsolo007
    #2782
    Boiling point jó. Fearel az a gond, hogy nincsenek benne nagy terek. Ha a boiling pont jól fut, akkor van remény az oblivionra is :D
  • Szolnokboy
    #2781
    egy Gef6600 birni fogja ? (ilyen van nekem)
  • Hmuda
    #2780
    Esetleg a City of sorozat. Hihetetlen módon beszaggat ha minden abszolút maxon van, mivel annyi polygont kell kirajzolnia hogy a legtöbb konfigot csuklóból megfekteti.
  • GrimReaper78
    #2779
    FEAR rosszul megírva? LMAO. Erősen kétlem. Akinél szaggat, az nem jól állította be.
  • GrimReaper78
    #2778
    Manapság szerintem FEAR a fő hardverzabáló (amíg ki nem jön az Oblivion, persze :P). Mondanám még a Boiling Point-ot, mert abban van még hatalmas, élő világ, de az vmi memory leak vagy optimalizálatlanság miatt szinte minden konfigon szaggat.
  • DonnieBrasco
    #2777
    A FEAR az meg baromi rosszul van megírva, az enyémnél jobb konfigokon is szaggatott csúnyán... :(

    DB
  • DonnieBrasco
    #2776
    A commandos egy ratyi PS2 átírat, az ilyenek szoktak a "ronda, de legalább jó lassú" ketegóriába esni :/

    DB
  • gergou
    #2775
    hat elfut, de mar reg nem jatszottam vele, mindjart lerangatok egy demot :D
  • GrimReaper78
    #2774
    F.E.A.R.?


    :P

    Ha az elfut, akkor szerintem megnyugodhatsz...
  • gergou
    #2773
    hat en attol tartok, h ha be is szerzek meg memoryat, a vga megvagja az egeszet, de penzem uj grafkarira nem lesz, szal be kell majd ernem a diavetites feelingel, ha mas nem lesz. Egyebkent tud valaki olyan gamerol, aminek hasonlo az optimum igenye, mint az oblivionnak, es mar megjelent? mert kiproszalnam, h az h fut.
  • Hmuda
    #2772
    Én is néztem azt, de volt egy két pálya ami abszolút maxon játszhatatlan volt, pedig mai szemmel nézve nagyon gyatrán szerepel grafikailag. Ezek után én óvatosan közelítek az Oblivionhoz.
  • gergou
    #2771
    nos a configomon a commandos strike force fullosan fut mindent maxra allitva, az oblivionnak nagyobb persze az optimum igenye, de remeljuk a legjobbakat.
  • Hmuda
    #2770
    Jójó, csak ugyebár nem lehet semmivel biztosra menni és ha esetleg nincs raktáron a kártya és a mostanin ultralow-on is képregény akkor majd pár hónap mulva venném meg fejlesztés után. Semmi sem biztos alapon munkálkodom. :-)
  • PiszkosFred
    #2769
    Remelem Sipocz is visszatér 24re ;] Egyébként én is egy Riva Tnt2n kezdtem el, 600as procival, és hát kellett 1-2 év mire lett életképes konfigom... Addig maradt a gyakori restart, save percenként és a morrowind-tweak ;]
  • DonnieBrasco
    #2768
    Visszamondani???? ERETNEK!!!!!

    De komolyan én a Morrowindet Gef2MX kártyán nyomtam - sőt, Sipőcz mester TNT2-esen!! Te meg most veszel egy erőgép GPU-t, úgyhogy nem kell ez a szöveg :)

    DB
  • Hmuda
    #2767
    Nekem már elő van rendelve a CE, de tudni akarom, hogy nem kell lemondani ebből kifolyólag. :-)
  • DonnieBrasco
    #2766
    Hát ez is egy indok, de nekem elég fura mondjuk ... :P

    DB