41716
  • Hmuda
    #2965
    Elolvasásra inkább ezt meg ezt ajánlom.
  • GrimReaper78
    #2964
    Jó reggelt :P ;)
  • Árnyvadász
    #2963
    Akartam is kérdezni volt e... Nekem új, mert én beteg voltam 2 hétig és most szinte minden új :)
  • GrimReaper78
    #2962
    De, volt. Ráadásul azóta kiderült, hogy a srác azért rendesen félreinformált minket (őrök nem fognak lépten-nyomon lefülelni, ha lopott szajré van nálad). Ráadásul ez egy PREview, nem REview, mivel még nincs kint a játék.
  • Hmuda
    #2961
    Azért ilyen mert szabad barangolás van. Nincs keretek közé szorítva a dolog és nem túl szívmelengető mikor véletlenül odatévedsz egy nélad ötször akkora szintű ellenfélhez aki véletlneül tud lőni (pl egy bandita) és kész töltheted is vissza mert egy nyílvessző kandikál a hullád hátában.

    Szerk: ha lenne valami zónákra felosztás akkor mehetne a dolog, de ha minden egyetlen összefüggő terület, inkább legyen ilyen.
  • Ch_Slater
    #2960
    ez olyan ismerős. nem volt már?
  • Árnyvadász
    #2959
    Review

  • Ch_Slater
    #2958
    háát, azért ha elmentem a ghostfence felé az elején, akkor eléggé megkergettek... :)
  • Mr_no_NaMe
    #2957
    Hát igen és ez a baj.
    Nem lesznek olyanok, hogy barangolsz és eccercsak jaaaj meneküljünk ott egy hatvanszintes troll én meg még csak 5 szintes vagyok. Ilyenek a Morrowindbe sem voltak.
    Max keresni kellett ezeket a monsztákat (mert nagy szintkülönbség esetén nagyon ritkák voltak). Hamár ekkora a világ akkor mérnem raknak le vegyesen elleneket?
    Ez probléma:S
  • Ch_Slater
    #2956
    ki is fejtik az In-Store Only-t:

    "In-Store Only
    Product may be available for purchase in-store. In-store purchases are subject to in-store pricing, and do not qualify for Internet-only specials. (Check your local store's inventory.)"

    szerintem is azt jelenti, hogy boltban kell átvenni
  • DonnieBrasco
    #2955
    "In store" - boltban
    "in-store only" - kizárólag boltban kapható
    "on stock" - van raktáron
    "out of stock" - nincs készleten (se boltban, se raktáron).
    Boltokban amúgy a raktár, készlet általában megegyezik azzal, hogy a pultokon kint van-e. Ha rakin van akkor van a pulton is. Csak disztribúciós láncnál (felsőbb elosztási szinten) van értelme a megkülönböztetésnek.

    Ez a munkám (egyik része) :)

    Egyszóval sajnos tévedésben vagy... amit itt írnak az pontosan azt jelenti, hogy kizárólag BOLTban lesz megvehető náluk (MAJD, ha lesz nekik), tehát nem lehet megrendelni sem (se előre, se később). Ha ráklikkelsz az "in-store only"-ra akkor ezt még el is magyarázza :)
    Szeretném ha ennyiben maradnánk, nincs értelme folytatni a vitát mert ez az oldal SEM mutat semmi olyat, hogy náluk már lenne raktáron (in stock).


    DB
  • Hmuda
    #2954
    Jójó, csak legközelebb egy kis minimális angoltudással ülj neki fordítgatni, mielőtt megpróbálsz beállni a rémhírterjesztők közé.

    Egy kis olvasnivaló. :P
  • Zsolo007
    #2953
    lefordítsam, mert látszólag nem vagy egy nagy angolos

    Thx, értek én elég jól angolul, de hagyjuk szerinted azt jelenti, szerintem ezt, és kész :)

    Egyébkétn azt fogja neked írni szerinted, hoyg szállítható? Mikor még nem szállíthatják...

    stock és store nem ugyanaz kérlek, de hagyjuk, mert úgylátom (next postból) hogy itt pocskondiázás lesz..
  • Birdwatcher
    #2952
    Upsz! Ezért gáz ha nem vok naprakész és visszaolvasok fél oldalt :D
  • Árnyvadász
    #2951
    MW-ben igen így volt ez nem is kérdéses. De ez még nem feltétlenül jelenti azt, hogy Obliban is így lesz. Hiszen itt lesz újratermelődés, ott nem volt. Amit írsz valóban jó lenne a negyedik részben is, vagy Grim által említett csak bizonyos szörnyek lehetnek erősebbek dolog is elfogadható. Most van egy kis időm, megnézem hol olvastam ezt amitől tartok picit. Hátha meglesz. Mondjuk nem egy etvasz. Ha így is lesz, ettől még baromi jó progi lesz, csak vmiről írni kell :)
  • Hmuda
    #2950
    Mellesleg üss be egy tetszőleges irányítószámot. Mind azt írja, hogy "out of stock" (lefordítsam, mert látszólag nem vagy egy nagy angolos).
  • Birdwatcher
    #2949
    Azért szvsz nem lesznek überbrutál patkányok. Valószínűbb hogy a "szintedhez emeli" dolog inkább a daedrák, rabló bandák meg a mitudoménmik esetében lesz megoldva, de patkány, lepke, hangya tuti nem fog kicsontozni magasabb szinten.
  • Zsolo007
    #2948
    Nem azt jelenti, de hagyjuk :)
  • Hmuda
    #2947
    Only szó jelentése: "csak", "csakis", "kizárólag".

    In-Store: boltban.

    Ezek után nem egy nagy mutatvány elvégezni a nyelvtani utómunkálatokat.
  • GrimReaper78
    #2946
    Ez korántsem jelenti azt, hogy MÁRIS ott van náluk a boltban. Lehet, hogy ugyanúgy csak előrendelést vesznek fel rá, nemde?
  • Zsolo007
    #2945
    In-Store Only: csak boltban!

    Inkább azt jelenti, hogy raktáron..
  • Hmuda
    #2944
    A MW-ben se így volt. Ott is a szintedhez mérte az új fajta ellenfeleket (első szinten sehol nem fogsz Golden Saintekbe botlani, de magasabb szinten ahhol eddig csak scampek voltak, most hirtelen tele lesz daedrákkal.
  • Hmuda
    #2943
    Akkor vesézzük ki:

    In-Store Only: csak boltban!
    Not available for delivery: nincs házhozszállítás!
  • Árnyvadász
    #2942
    Na jó ez így teljesen rendben is van. De én olvastam (lehet a HQ-n, nem tudom már), hogy ugyanaz az ellenfél lesz erősebb! Ami aggasztó kicsit.
  • Zsolo007
    #2941
    Pedig igazam van....a boltokba hamarabb megérkezik....az meg ugye...

    Jobb oldalt figyeljétek az IN STORE FELIRATOT :)
  • GrimReaper78
    #2940
    Nem hinném, hogy a patkányok is megabrutálmutánssá változnának csak azért, mert idővel mi táposabbak lettünk. Feltételezem, hogy valahol azért van egy határ, ami alatt nem fejlődnek a szörnyek. De az is meglehet, hogy bizonyos, erősebb szörnyek (vámpír, lich, stb.) csak egy bizonyos szint után kerülnek elő nagyobb mennyiségben.
  • Hmuda
    #2939
    Itt se mindenhol lesz szintigazítás tudtom szerint. A felszinen a patkány patkány marad, de ha lemész egy ütős kazamatába akkor már nem csak patkányokat fogsz találni, mint első szinten, hanem teszem azt ogrékat vagy banditákat. Aztán ha sok szinttel később visszamész akkor megint erősebb mókusok graszálnak odabent.
  • Árnyvadász
    #2938
    Természetesen megértem.
  • Árnyvadász
    #2937
    Engem amúgy a "szintemhez emeli a program a szörnyeket" dolog megrémiszt kissé.

    Vegyünk egy patkányt (mondhatnék mást is csak a példa kedvéért), akit alacsony szinten még nehezen, de magasabban már, ha rálehelek is másvilágra tudom küldeni. De ha a program a szintemhez igazítja az erősségét, akkor magas szinten is kihívás egy sima patkány? Pont az a jó az RPG-ben, hogy a folyamatos fejlődésnek köszönhetően egy a játék kezdeti szakaszában felbukkanó ellenféltípus a zsenge karakternek még kemény kihívás, de jóval később már csak egy mosoly és egy jól írányzott csapás.

    Szóval akkor most, hogy is van ez Obli esetében?
  • DonnieBrasco
    #2936
    Muszáj volt :)
    Amúgy a letöltés nem más, csak "pre-install" :) amíg meg nem jön a doboz! :)

    DB
  • DonnieBrasco
    #2935
    A "másik véleménye" engem sem szokott soha igazán érdekelni, és az _igazán_ hype-olt játékok eleve elriasztanak. (Tomb Raiderek, NFS-ek stb - régi EIDOS betegség, csődbe is mentek annak rendje-módja szerint). Magazinoknak pedig még kevésbé hittem.
    De mióta Írországban élek, volt szerencsém találkozni a PC Gamer UK újsággal, és azóta tudom, hogy igenis _létezik_ még elfogulatlan, korrekt játékmagazin! Minden egyes játékról írt véleményükkel egyetértek, az NFS legújabb gyatra szar része pl. 50% körül kapott tőlük (a legtöbb lefizetett online és offline magazin, köztük a többi angol "gamerlap" is dicsőítette!), de nem kímélnek senkit és semmi, az ócska magyar Gamestar és társai "mindenre80%felettadunk" típusú, használhatatlan parasztvakító értékelései helyett itt kapnak 7x, 6x, de 5x 4x sőt 10% alatt is sokszor az olyan játékok, amik megérdemlik! Maximálisan megbízom a véleményükben, és kizárólag az övékben.

    DB
  • b-type
    #2934
    10fps.
    A 60<fps sem tud hangulatot varázsolni, hiába szalad...és azzal már sokmindent nem is lehet csinálni.
    Míg a 10fps esetében igen, patch, és variálás a grafbeállal...esetleg húzás, vagy pedig gépfejlesztés.
    De számomra(!) még mindig jobb mint ha hasít gond nélkül, de nem varázsol el.
  • Árnyvadász
    #2933
    Na gondoltam, hogy lecsapsz a magas labdára! :)
  • kHares
    #2932
    Meglátjuk. Természetesen engem is érdekelt régebben az oblivion, de a nagy hype automatikusan elriaszt. Előzetesek meg a másik véleménye marha jó dolog, de nekem nem sokat jelent. Majd én kipróbálom, aztán ha pár óra játék után(ami szinte minden új proginál érdekes) még visszaűlök másnap is, akkor beszélhetünk.

    Hogy el lehet varázsolódni meg bolyongani szintén oké, az én személyes preferenciám inkább a csináljunk valamit, mondjuk legyen jó story, lassú karakterfejlődés és ne legyek tápos már az első harmadában a játéknak. Igaz, ha jól láttam szinthez kötött dolgok lesznek, majd elválik ez működik vagy sem.
    Egyébként nem azért írtam hogy bármely oblivion rajongót megbántsak, csupán egy kis józanságra akarok inteni mindenkit
  • DonnieBrasco
    #2931
    Én sem fogok írott DVD-vel bohóckodni, ott van a jó Daemon tools :)) :P
    De remélem, hogy ide hozzám a preorder jó korán megjön (egyenest azt USA-ból, vagy Skóciából), és akkor boldog leszek és nem érdekel a warez :)

    DB
  • DonnieBrasco
    #2930
    Talán nézz utána magának a játéknak, illetve a belinkelt PC Gamer review-t ajánlom még... aki ezek után nem hiperlelkes, az vagy ma született (a játék szempontjából), vagy halott :))

    DB
  • Davidus
    #2929
    nagy élmány lesz 10 fps mellett csavarogni az erdőben:D
  • j0nNyKa
    #2928
    csak nehez elhinni, hogy az utobbi evek sorozatos csalodasa utan ki tud jonni egy jatek ami ismet tenyleg lekoti az embert, es magaval ragadja
  • b-type
    #2927
    Sztem megöregedtél :)
    Nem izéként, én is soxor feltelepítek vmit, hogy visszakapjam azokat a hangulatokat, de nem jönnek uúgy.
    Egy játék ami mindig, minden évben, évszakban ugyanazt az érzést tudja kiváltani bennem, a HoMM sorozat bármelyik része.
    de már a MM sem hozza, sem a BG-k a NW..sem régebbi nagyszerű játékok.
    még bétás multikba bepróbálkozom.
    De az Oblivion nálam első helyes, mert gyönyörűen el lehet varázsolódni ahogy a képek/videók alapján meg tudom ítélni...csavarogni az erdőben..most mikor még hideg és télutó van...várom a kalandokat is, de leginkább a bóklászást. :)
  • kHares
    #2926
    Wow, 3k hozzászólás ismét egy topicban ami egy meg nem jelent játékról szól. Ilyenkor vagyok irígy a fiatalokra. Én már nem tudok így lelkesedni, pláne egy ennyire reklámozott dolognál. Nem is tudom mi volt az utolsó csalódásom rpg terén. Talán a Dungeon Lords? Vagy a Temple of Elemental Evil?
    Mindegy, most tök fölöslegesen intek pár embert tanuljon az én hibámból és ne számolja a perceket. Nem éri meg. Csak egy játék. Tényleg. És nem tudjuk milyen amíg kézhez nem kaptuk. Túl sokat vársz csalódsz akármit is nyújt.

    Akkor ennyit a hittérítésről. Nem igazán értem mi a probléma a tört verziókkal? Remek alkalom kipróbálni adott programot, mint fentebb írtam 90%-ban mindenki hazudik arról hogy mit is árulnak. Ha tetszeni fog megveszem, ennyire egyszerű, a jó munkát úgy gondolom meg kell fizetni.