41716
  • Jagi
    #7890
    biztos van nyitvatarás...
  • PiszkosFred
    #7889
    Screenshot opció: documents and settings/......my games/oblivion/-on belül kellene átírni az Oblivion.ini-t, és akkor műxik

    (ez csak tipp, de már többen jelezték hogy ez így működik)
  • [Jakuza]
    #7888
    Mert ejjel nincsenek nyitva. reggel 8-tol este 8-ig probald.
  • [Jakuza]
    #7887
    Hat nalad van a hiba, mert nalam autosave utan sem lassul be.
    Igaz en csak utazasnal hasznalom, masik 2 opcional kikapcsoltam.
    Furol nem nyilatkozom, mert kikapcsoltam a jobb sebesseg erdekeben.
  • Starfighter
    #7886
    Hi! Hogy lehet a boltokba bejutni? Mert nekem mindegyik zárva van.
  • [Jakuza]
    #7885
    Bazdmeg mar pardon, de miert nem hasznalod azt a szaros spoiler tagot ?
    Jo lenne ha a makrokat attanulmanyoznad.
  • DonnieBrasco
    #7884
    X850XT - utólag beleírtam a commentbe is, bocsi.

    DB
  • DonnieBrasco
    #7883
    Kisebb felbontáson is totálisan belassul a fűtől, szóval merem remélni hogy ez vagy egy peccssel vagy egy új Catalysttal orvosolva lesz!!

    DB
  • PyRex
    #7882
    SPOILER!!

    Nem tudom ki hol tart, de én tegnap este csak a fő küldetéssel foglalkoztam (az elejéről kezdtem újra) és eljutottam oda, hogy Martint elvittem a templomba, ahol biztonságban van és vissza kéne szerezni az amulettet. Volt egy olyan küldetés, hogy egy könyv 4 kötetét kell megszerezni, ezen is túl vagyok (ezt pontosan nem vágom, hogy mire is volt jó - valaki leírhatná), de mit kell csinálni utána? Nincs aktív quest, nincs "piros nyíl", gondoltam visszamegyek a templomba (ahol Martin van), de ott is bárkivel beszélek, nem történik semmi. Elkezdhetek mellék küldetéseket csinálni, de én először végigvinném a fő irányvonalat és a végén kalandozgatnék kedvemre :)

    Ja, pár tipp:

    - Amikor Martint elviszed a templomhoz (a pappal együtt) és belépsz a Blades-be, onnantól kezdve bármikot fegyverre, vagy ilyesmire van szükséged, a templomban találsz bőven. Természetesen ez innentől kezdve már nem lopásnak számít.

    - Sajnos ha valamit ellopsz, akkor teljesen hülye helyzetekben, totál váratlanul támadnak majd meg az Imperial Legion katonái (nekem emiatt kellett újra kezdenem...). Pláne ha mondjuk megöltél egyet közülük... Nálam olyan helyzetet teremtett a game, hogy bementem egy kis kunyhóba és nem tudtam már kijönni, mert folyamatosan jöttek be a katonák és rám támadtak. Úgyhogy a lopással, gyilkolászással csak óvatosan. Persze gondolom lehet ezt okosan csinálni (mármint a lopást pl.), de én még kezdő vagyok és nem jöttem rá, hogy hogyan :))))

    - Ha lovat lopunk, az nem a mienk, ergo nem is amrad ott ahol hagyjuk. Ha lovat vezsünk vagy kapunk és a mienk, az ott marad. a sok ló van egy helyen és nem tudod melyik a tied, érdemes figyelmesnek lenni, mert velem volt olyan, hogy egy ugyanolyan lóra szálltam fel majdnem, mint a sajátom, de nem az volt. Ilyenkor ugye a patkó-jel piros (akárcsak a lopásnál). Amikor a városba mész, akkor a várostól nyugatra (ha jól emlékszem) lévő kis istállóban találod meg a lovadat. Ott simán csak felülsz a sajátodra és eljössz. Kisebb bug: nekem volt olyan, hogy nem volt ott és vissza kellett mennem a városba, majd újra a karámhoz - és akkor mr ott volt.
  • Sheltem
    #7881
    Milyen vga-d is van? Aki fps eket írj mindig írja le milyen vgaja van, mert nehéz nyomonkövetni.
  • Mayday
    #7880
    Nah, irok en is egy konfigot.

    AMD A64 3500+ a proci
    2x512 Samsung 400 DDR (Dualban)
    ATI X1600XT PCI-Ex meg a kartya

    Ezzel alapbol mindent HIGH-re ertekelt, es en meg be is kapcsoltam mindent, maxra huztam mindent, HDR benn van, es igy 1024-es febolntasban meg egy picit sem szaggat be sosem! Tehat nagyon pozitiv csalodas, talan meg megnezem az 1280-at, nemi mas felaldozasaval, hogy mit mutat.
  • DonnieBrasco
    #7879
    Sziasztok,

    Bocs az eltűnésért! Sajnos tegnap sok dolgom volt este, így alig 3 órám maradt a játékra, melyet félig tweakeléssel, félig önfeledt (VÉGRE!) játékkal töltöttem. Tapasztalatok:

    !!!!! VGA-m: X850XT !!!!

    1. nem tudok screenshotot csinálni, mit kell .iniben átírni?

    2. A kártyámon 1280x1024, 4xAA-n ha MINDENT maxra rakok, a játék külső-belső terekben is 30-40 FPS-sel fut....

    3. ... kivéve egyetlen effektet: a FÜVET! Max fű látótávon 10-15 FPS, közepes fő látótávon 15-20 FPS, ha nincs egyáltalán fű: 30+ FPS!!!! Egy órát szarakodtam az állítgatással, de ez az egyetlen effekt ami baromira lassít, még a soft shadows vagy a 6x AA sem fogja meg feleennyire sem a gépet! Elég gáz :(

    4. Sajnos memory leak is van, autosave-k után baromira belassul (25->10 FPS!!), és nem is javul meg, csak ha kilépek/belépek. Autosave-ek kikapcsolása után meggyógyult (nagyjából).

    Nem összegezném hosszabban, mint amit már Ti is tudtok: az eddigi legszebb játék (ha minden effekt maxon van!), ez kétségtelen. A játékmenet pedig egészen biztosan jó lesz, erről majd 1-2 hónap múlva írnék :)))

    DB
  • Sheltem
    #7878
    Jó csak meddig várjunk faszom.
  • Hmuda
    #7877
    Na mennem kell...most fene módon utálom az egyetemet...
  • Hmuda
    #7876
    A képeim mind 9600XT-vel készültek. Csak a felbontást kell 800x600-ra venni és meglepően jól fut.
  • Hmuda
    #7875
    A kapukövekkel bárhol, bármikor enchantolhatsz (klikk a kőre, tárgy kiválaszt, név megad és kész is). A soulgemes cuccokhoz már asszem külön enchanter NPC kell, Mages guildben tuti van valaki.
  • BlitzFiles
    #7874
    Reméltem is hogy tartja magát a 9600xt, bár öregecske széria, de akkor nem kell beújítanom [happy].Ha kicsit problémás lenne mégis, kipróbálok 1-2 tweaked drivert /ngo vs omega vs softmodded/ valamelyik csak bejön.
  • Newfronter
    #7873
    beállítástól függ, de pár mp, tehát nem zavaró.
  • BlitzFiles
    #7872
    Kérdés: [naivan] 1GB@400Hz rammal sokat szöszmötöl a game töltéseknél,vagy csak pár mp?
  • tegla
    #7871
    Felbontás 1024x768 mint irtam a többi középre húzva(fades) a "video" sectionban és medium a "textura size".
    Ez az ingame options/video beállitás a "kintiben" nem állitottam el semmit csak ami alapban megad a kártyámhoz.
    Biztosan lehet finomitani de amig nincs gondom ez igy klafa.
  • [Jakuza]
    #7870
    Nem voltam meg arrafele.
    Megnezem majd miutan levertem azokat a ruhes magusokat. :P
  • Newfronter
    #7869
    Szerintem erre lesz javítás, vagy valami buhera. Hidd el az egyik fejlesztőnek is ilyen gépe van, és ha már nála is ez a gond volt, akkor már csak van valami megoldás rá. :)
  • PiszkosFred
    #7868
    Nem válaszoltál, ezért megkérdezem újra. ;] Mágus céhben nincs ilyen lehetőség? Esetleg soulgemmel?
  • tegla
    #7867
  • Sheltem
    #7866
    Újra.
  • BlitzFiles
    #7865
    nah nekem is hasonló a konfigom,csak amd xp 3200+ különbséggel.
    Neked hogy megy? döcög vagy szalad, jah és milyen beállításokkal?
  • [Jakuza]
    #7864
    Erre meg senki nem jott meg mindig ra ?

    "Rajott valami topplayer, hogyan lehet feltolteni a kardokat ?
    Van egy kardom, amiben nincsen toltet es igy nem mukodnek az enchantjai."

    Amugy ne butaskodjatok, miert ne irna ki a kard ertekeit ?????

    1.ikon - fej ikon: a kard ara
    2.ikon - toll ikon: a kard sulya
    3.ikon - kard ikon: a kard alap sebzes erteke (tobbit az ember ereje hatarozza meg, valamint a fegyver tipussal valo banas merteke)
    4.ikon - sziv ikon: a kard allapota (valtozhat tole a sebzesertek, ha nem 100%-os a minosegi allapota)
    Ha kulon statokkal rendelkeznek, akkor pedig elojon egy masik ablakban a statok erteke, ha kurzort raviszi az ember az inventoryban a targyra.


    A pajzsoknal, panceloknal ugyanez a helyzet, csak ott a vedelem merteke van kiirva, alul osszesitti is ez alapjan a program a felvett pancelzat ertekeinek osszeget.

    Nos, ezekutan mondja mar meg valaki hogyan lehet ujra feltoteni azt a k***a kardot.
  • tegla
    #7863
    Sztem gyakorlással illetve trainernél/masternél.
    Nyugodtan használgasd el a lockpicket,sok van a ládákban,itt-ott ahogy eddig látom és természetesen ne egy "hard" zárnak ess neki hanem kezd egy "very easy"-vel aztán szép sorban egyre erősebb elzettnek ess neki
  • tomo
    #7862
    en meg beletortem egy hard ajtoba 150 et.
    fejlodott is a lockpick kepesseg rendesen.

    (aztan megtalaltam a kulcsot ...)
  • deep
    #7861
    Állítgatás után újraindítottad a játékot?:)
  • Sheltem
    #7860
    Én csak a legelején a börtön labirintusban találtam 20 lockpicket...Kurvára nem kell spórolni vele.
  • Sheltem
    #7859
    Én viszont azt mondom, hogy a 9800pro-sok kerüljék nagy ívben a játékot.
    Nekem is az van és hiába fut az elején csodálatosan, kerülsz olyan helyre ahol 1(igen 1) fps re leesik és a menüt nem tudod behozni(pedig elég hozzá egy lángoló torony vagy egy olyan effekt amit nem tud, nem beszélve ha 4-5 ember csapkodja előtted egymást). Állítgathat az ember bármit a menüben offra és lowra nem változik semmi.
    Maradjunk annyiban,hogy 6600gt az alap neki. El is fogom adni a picsába a 9800pro mat.
  • tegla
    #7858
    Nem tudom segit-e vkinek de leirom milyen konfigom van;ha hasonló van vkinek simán menni kéne a játéknak...
    P4,2.8G Intel proci,1G ddr ram,Radeon 9600xt 128mb videokártya,Asus IS-7 alaplap
    Amit még javaslok egy kicsit rendberakni a gépet(rendszertakaritás,regtisztitást)és mindenféleképpen frissiteni a driverokat(vidkártya,directx9.c).
    Nálam eddig semmi gond nem volt 1024x768-ban játszom és nagyon szép de még kalibrálom a lehetőségeket mert éjjel vágtam neki a kalandnak és ugye...
  • Fejes021
    #7857
    ha elmesélnéd hogy AGP vagy PCI expressz foglalatod van az sokat segítene.
  • Newfronter
    #7856
    A lockpicking-et hogy lehet fejleszteni? Nem akarom beletörni az összes lockpick-et...
  • deep
    #7855
    Hát szerintem 9800pro alatt nemigen érdemes. De inkább 6600GT.
  • HRaVeN1
    #7854
    Fegyvereknél mit jelentenek az ikonok? (tollat meg pénzt tudom).
  • Horakme
    #7853
    Szerintetek mekkora az esély arra, hogy a mo megjelenés elött 1 nappal meghal a videókártyám? Szó szerint elfüstölt. (még szerencse, hogy csak a kari halt meg)
    Nézhetek új után. Sajna amit akarok azt nem áll módomban megvenni, szal be kell érjem valami kisebbel. Milyen karin fut, úgy a játék, hogy még élvezhető de nem bűn ronda?
  • tzugh
    #7852
    de sok játéknál ezt irták mégis elinditottam! na mind1 ezt is elinditom
  • deep
    #7851
    Azon nem segít semmi:D