41716
  • Uborkasalata
    #38396
    Köszönöm szépen, sikerült!
    Nem vagyok rá büszke, de tört verzióm van. Ezzel működni fog a Knights of the Nine főszála játszható -e törttel? Mert hallottam olyat, hogy törttel nem jó.
  • SaGa
    #38395
    De elromolhatott valami. Wrye Bash, savegame fül és azon belül mindenféle menü a javításokhoz. Előtte azért mentsd el őket valahova, bár a WB magától is készít backupot...
  • Uborkasalata
    #38394
    Sziasztok!
    Az mitől van, hogy játszok, kilépek, pár perc múlva ismét be akarok lépni, ekkor azonban, ha a Betöltés fülre megyek kidob az asztalra, ha pedig a Folytatásra, akkor azt írja a Save Game 0.0 verizó a játék pedig más ezért nem tudja betölteni.

    Remélem ezért nem csesződnek el a mentéseim.
  • steweee
    #38393
    inkább az a gondom, hogy nagyon sok mod létezik, de egy problémára nem jelent egyenként megoldást, most hivatalban vagyok, így nem tudom felsorolni, de nekem is már nagyon sok mod fel van rakva. grafikai tuning az első, de értem ezalatt a sebesség növelését is megfelelő beállításokkal. azon kívül sok olyan apróság ami az eredeti alapverzióban nem vagy nem igazán jól volt megírva, kitalálva.

    a színes térkép, a dwellek kijelzése, a BTmod a kezelőfelületet javítja stb.... összességében annyira más játékot varázsolnak az egész játékból hogy ihaj. na ezek nekem már megvannak.

    most olyanokat telepítgetek hogy városok kiegészítő elemei, better cities stb., after quatch, nagymodok pl paladines of the divines stb.... csak 1x lesz rá időm játszani, és olyan karaktert akarok aki végül mindenben szuper, hogy lássam a játékban lévő összes lehetőséget, de a szörnyeket is még jól adja

    télleg kérdeztem már, kéne a mod neve ami +50 lvl-ig adja a lényeket
  • wolverine375
    #38392
    Gondolom ami valakinek gond, egy másik másik embert nem zavar... De ha kedved van hozzá, és megcsinálod, én is inkább így raknám fel mert egyszerűbb:P
  • SaGa
    #38391
    Többféle módszer létezik.
    Az egyik a "fapados": tes4files, tes4plusplus, tesgecko, tes4view, te4pluginutility-ket letöltöd, és használod. Ezek az esp-ket tudják elemezni, az ütközéseket megmutatni, többé-kevésbé módosítani, összevonni, szétbontani.

    Az Official módszer: tescs-t letöltöd, telepíted. Ősszevonandó modokat úgyszint. A megfelelő rekordokat összepakolod egy új esp-be, elmented, a forrás esp-ket kiiktatod, a sajátodat telepíted, teszteled, hogy valóban tudja-e mindazt amit akarsz, ellenőrzöd, hogy nem akad-e össza valami mással és ha igen, akkor javítod.

    Rekordok átmásolására a legjobb, legkevésbé fájdalmas módszer: a szükséges rekordokról másolatot hozol létre a saját esp-dbe és azokat mented el, a számodra és az esetleges quest száméra szükségteleneket meg nem. A scripteket, questeket, helyszíneket, ugyancsak másolatként jó elmenteni, csak figyelni kell, hogy az esetleges hivatkozások már a másolatra vonatkozzanak, ne az eredetiekre...

    Nem nehéz, de nem is egyszerű...
  • steweee
    #38390
    nem értem miért nem csinálnak olyan modokat, amik komplett "orvosolnának" egy-egy problémát. pl: LÓ Mod : benne faster turning, lóhátról harc, lóháton tegez látszik, és persze a legfontosabbak hogy lópáncél és + lovacskák.

    vagy pl tolvaj mod : lopakodás módosítója (vmi olyan hogy reálisabban hallanak meg vagy sem a lények) , dobófegyverek, köpenyek és egyéb tolvajos ruházat, kétkezes harc, lopakodásból sebzésmódosító.

    de ha vki elmondja hogy lehet merge-lni a modokat, megcsinálom én magam és feltöltöm leírással tárhelyre hogy miket raktam bele
  • Sanyix
    #38389
    Hi valaki próbálkozott oblivionba modellezéssel? Igazából csak egy ruhát szeretnék módosítani de nem igazán jön össze. Blender nif script kiesik, bugos szar pythonos akármit csinálok nem találja az xml parsert ami elvileg alapon bennevan.
    gmax 1.2 exportnál állandóan elszáll a plugin programhibával, 3dsmax az műxik, viszont azokat a csíkokat amik a nifscope-ban megvannak, szépen lehagyja, szóval a modellen kívül minden más infot lehagy.
    Hogy az istenbe lehet ehhez bármilyen modellt készíteni?
  • wolverine375
    #38388
    Uh hát ez a grafikai csoda az, ami a 8éves gépemen aligha fog megjelenni:D
  • SaGa
    #38387
    Felhasználói fiókok -> Felhasználói fiókok felügyelete beállításai -> csúszka a legalsó pontra...
  • roland14
    #38386
    mar megoldottma a problémámat köszönöm ! ha valakinek is hasonló problémája lenne a megoldas az nalám hogy windows xp service pack 2 compatilibitás modban futattom!!
  • roland14
    #38385
    Hogyan lehet kikapcsolni az UAC-t a windows 7 ben ? :S
  • DORSANAX
    #38384
    Maximum Oblivion, minimum PC...
    Csodákat csináltam magamnak a játékból, de azt hozzátenném, hogy minden Oblivion.ini változtatás után megnézni és menteni tanácsos:

    2 napig csináltam és finomítottam, de nem bántam meg.Itt a csoda
  • roland14
    #38383
    És azt hol lehet?:S
  • SaGa
    #38382
    Ki kell kapcsolni az UAC-t...
  • roland14
    #38381
    Sziasztok!
    Nekem régebről van meg a jaték és nagyon szeretem! De mivel fel raktam a Windows 7 et nem akar el indulni és a tokján az van irva hogy csak xp én megy nem tudjátok meg lehetne valahogy oldani hogy menjen windows 7 en is ? :S:S
    köszi előre !
  • SaGa
    #38380
    Aha. Az nem tünt fel, mert túl kicsi a kép felbontása, csak azt vettem észere, hogy a talaj felszine nagyon "kockás" és ezt lehet javítani megfelelő beállításokkal.

    Ha egy textura helyett egy másik jelenik meg, annak rendkívül egyszerű oka van, de többféle is lehet.
    1: Valahol elírták a textura adatot (valamelyik eps-ben vagy esm-ben). Ezen csak a hibás esp/esm fál kiiktatásával tudsz segíteni. Vagy a betöltési sorrend változtatásával. Legkönnyebb, ha elkezded tologatni az esp-ket a sorrendben és ha valamelyiknek a "feltolásával" helyrejön, megvan a hibás. Végleges javításra a TESCS való.

    2: a megfelelő textura fájl (dds) helyére egy rossz tartalmú került.
    Ez tipikusan akkor jön elő, ha a bsa fájlokban változott valami (lecserélted valamelyiekt, vagy hozzá adtál a programhoz újakat, amelyek közül valamelyikben hiba van. Esetleg kibontott (a data/textures alá) fájl csapja felül a jót. Ha tényleg hibás elnevezés okozza, akkor meg kell keresni és javítani, de előtte mindenképp egy archiveinvalidation, mert az esetek nagy részében ennek le nem futtatása okoz ilyen zavarokat. Javítása: OBMM, Wrye Bash..

    3: valamelyik mesh (nif) fájlban elrontották a textura fájl nevét, nem megfelelőre hivatkozik. Ennek megint csak lehet oka a bsa fájlokban, vagy a kibontott (a data könyvtár alatt van, de nem ugrik be a neve) fájlok között található. Javítás: nifskope...

    Ha valaki modokat is használ és szeretne minden hibát maga megoldani egy elég méretes softverkéazlettel kell felszerelkeznie:

    OBMM, Wrye Bash: a kész modok kezelése.
    DDS viewer, GIMP, Nifskope: a grafikai hibák kezelésére
    TESCS: az elrontott modok (esp esm fájlok) javítása.

    Van még sok kis tool, amikkel modokat lehet összeolvasztani, felosztani, összehasonlítani... A legjobb információforrás a TESCS wiki.
  • steweee
    #38379
    thx. egy problémával kevesebb :)
  • Fantusz
    #38378
    Tény, hogy nem ilyennek kellene lenni, valóban nagyon randa, de hogy ezt a magyarítás, vagy valamilyen más kavarodás okozta, nem tudnám megmondani.

    A magyarítás jelenlegi formájában majdnem alkalmatlan a használatra, a fórumon állandó sláger lett: ilyen-olyan hibák, működik-nem működik, megbolondulnak az NPC-k, most ez a textura hiba is...
  • KaszaN
    #38377
    Alapból? A talaj textóra helyett a játék térképe van. Csak nem ilyen alapból.
  • SaGa
    #38376
    Alapból ilyen, bár ez valami beállítás miatt látszik ennyire, de amíg fel nem raksz egy grafikai tunningot, nagyjából ilyesmi lesz...
    Valahol lejjebb be van linkelve az oblivion grafikai tunning oldal, ahol vannak mindenféle tippek az oblivion.ini mókolására, azzal lehet javítani a helyzeten...
  • KaszaN
    #38375
    Na végre feltudtam tennú úgy a magyarítást hogy teljesen magyar legyen. De mostmeg megint itt az a hülye hiba amiért letöröltem. Ilyen a talaj. Mégis mi a francért ilyen?! Mit lehet csinálni vele? Másnál nemvolt ilyen?
  • SaGa
    #38374
    Dobókések, dobócsillagok
  • koschwarz
    #38373
    egyetértek. én speciel egyetlen textúra modot sem használtam soha. tudom miről "maradok le", mert látom a képeket, de nekem még ma is elég szép a játék, hogy ne érdekeljen az ilyesmi.

    és számomra is az egyetlen nagy fájdalom, a városok és az utak kihaltsága. egyébként létezik egy csomó mod, ami plusz npc-ket ad a világhoz, de szinte mindegyiknek van egy olyan hibája, ami miatt nem használom. pl.
    crowded roads: a lehető legkisebbre írtam át a cs-ben a spawnolási esélyt, a moddder útmutatása alapján, mégis, voltak olyan jelenetek, hogy kb 20 npc egymásba ütközve tömörült az egyik úton.
    crowded cities és társai: szemem előtt spawnolnak be és tűnnek el az npc-k, stb.

    az egyetlenegy ilyen szempontból tökéletes mod a TIE. rengeteg nagyon egyedi plusz NPC a világban, a vadonban, az utakon (kereskedők is), a városokban, hibátlanul "működve". szeretem a TIE-t, de ha csinálnának belőle egy olyan csökkentett változatot, ami csak az NPC-ket adja hozzá, szerintem nagyon sikeres lenne.
  • steweee
    #38372
    hehe, érdekes lenne miután pár ÉV játékidő alatt kibelezi az ember az obliviont, egy muskétával rohangáló törpével, vagy egy neotecho darkelf/gilf gadgetmasterrel lézerpuskával irtani a +100-as szintű lényeket :):):)

    de azt hiszem, a világ a maga középkori kaszabolós, pacizós varázsolós mivoltában az igazi. ami kimaradt az alapjátékból és még nem tudok hozzá modot az a kétkezes harc (nem csak fake látvány) a szálfegyverek, a dobófegyverek (ki tudja miért előző részben voltak...) -> gránátok (pl:nwn)

    de ami a legisleginkább hiányzik, és el nem bírom képzelni hogy bonyolult lenne beleírni, azok az úton közlekedő npc-k, kereskedők (előző részben volt...) sima utazó polgárok, városőrök (vannak de csak mindig 1-1) és tolvajbandák... szóval az egész világot jobban kellene benépesíteni, a mostani vasakkal már kivitelezhető lenne. igaz, mindenki csak arra törexik hogy micsoda erőforrászabáló, ámbár tényleg faszául kidolgozott táj-virág-épület textúrákat hozzon létre, miközben a játékélmény már egy "sima" 1.09 Extreme Graphics HQ-val is TÖKÉLETES. az eredeti klassz feljavítása minden téren (víz, környezet, hangeffektek) erőforrás kíméléssel. szóval sztem a HANGULAT és vmilyen szinten a realitás ami a játékélményt döntően befolyásolja. érdekes hogy még a static npc mod is mod, és nem az alapjáték része...
  • Fantusz
    #38371
    Nem emlékszem már, hogy SaGa, vagy koschwarz kedvenc modja volt-e, amelyik különböző számszeríjakat adott a játékhoz.
    Némelyiknek olyan sebzést álmodott meg a modder, hogy ki sem merték venni a ládából.
    A zsebben hordható tehersiklót, és az óriás robotcsirkét nekem sikerült egy kipróbálás elejéig feltelepíteni, de Akatosh hátán sem röpködtem túl sokat - elég volt egy próbarepülés.
    Mindezek természetesen a modhasználat első próbálkozásainak ballépései voltak, de az akkor látottakból kiindulva egy Counter strike-s arzenálon sem lepődnék meg, a több ezer mod között ki tudja mi minden bújik meg.
  • wolverine375
    #38370
    Nyilván nem gondoltam komolyan, h felraktam a counter strike-ot az oblivion alá mint mod:D
  • KaszaN
    #38369
    Hi
    A multkor sikerült egyszer felraknom a magyarosítást úgy, hogy végre minden magyar volt benne. Csak azán a textúrákkal volt benne gond és újratettem, de hiába teszem fel akárhogyan egyszerűen nem jó a magyarosítás egy csomó szöveg van ami nem magyar. Mi lehet a gond?
  • Fantusz
    #38368
    Akkor ez olyasmi élmény lehet, mint ha a Fallout 3-ba csöppentél volna egy íjjal...
    Ugyanaz a motor van mindkét játék alatt, aki modern fegyverekre vágyik nem feltétlenül az Obliviont kell elrontani vele.
  • koschwarz
    #38367
    én sem szeretek egy ilyen modot sem, ami ennyire drasztikusan belenyúl a világba, vagy ennyire lore-idegen.
  • steweee
    #38366
    azt nem tudom, de olyan van amiben megsoxorozza a sneakból eredő szorzókat sebzésnél. megnézem a mentett modlistámat, és ha látom akkor be fog ugrani melyik az. de sztem ennél a játéknál nem sok értelme ennek...
  • Fantusz
    #38365
    Nevét nem tudom, de létezik ilyen mod, régen használtam is.
  • wolverine375
    #38364
    Leszedtem, felraktam, de nem az igazi:/ Minden kis útonállónál gépfegyver van, és nem bírom íjjal felvenni a versenyt:/
  • angelslie
    #38363
    Nem, mert Team Fortress 2.
  • fersk
    #38362
    Igen, de az nem mod,és az a neve, hogy CounterStrike...
  • wolverine375
    #38361
    Hallott valaki olyan módról, amitől a fejlövés halálos lesz? Vagy legalább is kritikus?
  • gagyi74
    #38360
    Köszi.
  • steweee
    #38359
    mondjuk olyan moddal gondoltam ami tudtommal 40-es szintig adja a szörnyeket mellé. a sorozatlövő nyílpuska nagy buli lenne egy csorda goblinhorda ellen, az fcom convergence demóvideójában láttam olyat, hogy a sámánjuk irányítása alatt legalább 15, kisebb nagyobb goblinoid támad 1xe. a mostani gépek már bírják, az alapjáték kifejezetten 1-1 elleni küzdelemre koncentrált szintezéssel, vagy csak pár ellenfél, mert a vas nem bírta még. azért magas szinten is tud kemény dió lenni sok alacsonyabb szintű lény, főleg ha varázslóval vannak erősítve.

    convergencét nem tettem fel, talán ha csak sima exés lesz 1x. amúgy a dobófegyverek hiányoznak nagyon nekem, akár külön billkombóról is, és akkor lehetne bombákat is kotyvasztani meg dobálni az ellenre
  • Fantusz
    #38358
    Kinek mi a buli - a lehetőség megvan, hogy zsebben hordható, 5000es teherbírású siklórepülővel, vagy robotcsirkével közlekedj...
    Az Oblivion világából már a muskéta is kilóg, de ha nem zavar, akkor lézerpuskával is lehet lövöldözni.

    Akatosh a házisárkány neve, amivel Cyrodiil egén lehet száguldozni - szerintem ez sem illik az Oblivion világába.

    A több ezer mod között rengeteg idiótaság is van, robotokkal közlekedő, lézerfegyverrel hadonászó jediket, terpjárón száguldozó vagányokat is be lehet tenni a játékba - szerinted illenek oda?
  • steweee
    #38357
    olyat keresek hogy faster turning horses. tök jó hogy már annyi mod van hogy nem találja a kereső a nexuson... :(