41716
  • tKool
    #38476
    Hali!
    Lenne egy problémám. Már jó ideje játszok a játékkal, de pár napja egyszer játék közben kiírta hogy az MFC71.dll nevű fájl eltűnt és a probléma megoldása érdekében telepítsem újra a programot. Hát én újraraktam a játékot, de ugyanúgy kiírja ezt a vackot és utána már nem lehet vele játszani, hanem újra belépni, betölteni a játékállást, játszani 5 percig és újra kidobja.
    Légyszi, ha valaki tud, akkor segítsen, mert eléggé bosszantó
  • adeeeka
    #38475
    Kérlek segítsetek! Tolvajok céhe, vissza kellet vinnem a cipőt Gray foxnak, de előbb azt mondam el neki amit a naplóban olvastam, most gondolkodik, már egy hete... nem tudom folytatni...nemt udom odaadni a cipőket...
  • steweee
    #38474
    ez még csak béta. végleges nincs ?
  • cSuwwi
    #38473
    google fél perc:

    had posted the same message on a different forum and somebody knew of it.
    http://tesnexus.com/downloads/file.php?id=9434

    szóval más a neve: dungeon keeper, a fenti linken van
  • zola2000
    #38472
    Sziasztok

    Úgy hallottam hogy van egy olyan mod az oblivionhoz, hogy torture prison mod, láttam róla képeket és videókat, de magát a modot nem találom sehol pedig már tíz perce azt guglizom, ez egy létező mod, tudna valaki hozzá egy linket adni?
  • Encore
    #38471
    Van összefüggés ezt hülyeség tagadni, csak nem minden esetben ez az ok.
  • sambauer
    #38470
    Abszolút nincs összefüggés a két dolog között, lásd Star Wars Knights of The Old Republic az eredetileg konzolra készült mégis az egyik legrészletesebb rpg, itt meg tudtommal pc volt a főplatform..
  • Lunki88
    #38469
    Ez az egész lebutítás szerintem annak tudható be hogy konzolra is ki kellett adni.
  • Vlala #38468
    Köszi!

    Poén: megcsináltam az előző kérsésemben szereplő küldetést, utána tovább kalandoztam, majd visszavezetett az utam Skingrad kastélyába.
    Na, kivel futottam össze?
    Természetesen az ork butlerrel...
  • Morlan
    #38467
    Sziasztok!
    Minden Kedves Cyrodiil-i kalandozónak Boldog Karácsonyt kívánok! És ha addig nem találkoznánk, Sikerekben Gazdag, Talos Áldta Új Évet!
    Vagyis, mindenkinek az az aedra, melyik szimpatikus... :)
  • Encore
    #38466
    Ha előbb értesülök ezekről a modokról ,akkor biztosan egy egészen más élémnyben lett volna részem. Nem baj, idővel elő fogom venni és akkor majd modokkal tolom. :)
  • koschwarz
    #38465
    kétségtelen, hogy az ami más rpg-knél a játék esszenciája, a "választás", a beszélgetések, az itt talán egy kicsit egyszerűbb. ellenben a vlág viszont nagyon nyitott. talán ilyen szempontól lightweight rpg, viszont más erényei meg nagyon feldobják a játékot.

    modokkal viszont olyan küldetéseket lehet a játékba rakni, hogy összeszajjátok magatokat :)

    csak egy kis felsorolás a legjobbakból itt
  • sambauer
    #38464
    a hangulat a legnagyobb erénye a játéknak, főleg Jeremy Soul zenéjére egy lopott ló hátán átvágtatva az erdőn, hát nagy élmény volt (még xboxon modok nélkül is) Viszont tény hogy a küldetés rendszer tényleg idegesítően primitív volt, és leginkább az zavaró hogy a készítőknek minden adott volt hogy tényleg egy igazi ROLE PLAY játékot csináljanak, de egyszerűen saját döntésből maradtak a hack n slashnél ami szerintem egy hatalmas hiba volt.
  • Encore
    #38463
    Sziasztok!
    Anno sok RPG-vel játszottam a 90es években, de a XXI. század játékai kimaradtak, úghogy egy éve elkezdtem pótolni a klasszikusokat. Kezdtem a fallout 3-al és most értem az Oblivion "végére" (ami annyit tesz, hogy már csak a modok tudnának újdonságot mutatni).

    Maga a játék kissé "butább", mint amire számítottam pl párbeszédek terén, illetve elég könnyű is lett. Kár, hogy akár minden céh feje lehetek ugyanazzal a karakterrel és illuzió romboló, hogy úgy lettem a mágus céh feje, hogy mindössze egy küldetésükben használtam mágiát. Látszik, legalábbis a régi RPG-khez képest, hogy butított, nem annyira komplex. Kb 150 órát öltem bele és minden hibája ellenére jól szórakoztam vele. Miközben játszottam olvastam a topicot is és sikerült a végére érnem, illetve az elejére mert időrendben olvastam. Ezt már bánom, mert ha a visszafelé olvastam volna, akkor sok érdekes modot feltettem volna, amikről csak nemrégiben érkeztek hozzászólások. Pl ez a TIE mod, meg azok a modok amikben kell enni meg inni, nos ezek sokat dobtak volna az élményen. Na majd ha egyszer előszedem újra, mert így az alapjáték nagyon hiányos. Amit még nagyon hiányoltam, pedig nekem egy RPg-ben csak ez számít, a választás lehetősége. Hogy egy küldetésnek több végkifejlete lehet, hogy nem muszáj megölnöm a célszemélyt, hanem mondjuk hazudhatom azt, hogy megöltem, stb. A Fallout3ban több olyan lehetőség is volt, hogy hazudhattál a küldetéssel kapcsolatban, vagy inkább a célszemélynek dolgoztál. Ilyen elég kevés volt az Obliban.
    Most a gothic 3at kezdtem el, még csak kb 20 órám van benne, de a sok bug ellenére, sok sok apróság miatt kicsit azt már most jobbnak érzem, de erről majd ha beleöltem több időt.....

    Köszönet a magyar fordításért, nekem semmi gondom nem volt vele. Nagyon igényes és gondos munka.
    Ha végeztem a gothic széria minden részével jöhet a morrowind, ahogy olvasgattam a véleményeket, az sokkalta jobb. De mindent összevetve, kellemes időtöltés volt az Oblivion.
  • Benevolens
    #38462
  • Nandris94
    #38461
    wtf? talán vmi pecs v magyarítás? esetleg WAREZ?
  • daneelolivaw
    #38460
    sziasztok!
    az a probléma merült fel a játékban, hogy egyszerűen nem tudok leülnö! ha odamegyek egy székhez és megnyomom a space-t, egyszerűen ugy marad, és utána már meg sem tudom mozdítani. mi lehet a baj?
  • Vlala #38459
    Nem magyarosította, nem moddoltam a játékot.
    Három napja a kastély körül szaladgálok, nem találom.

    Bár egyszer láttam Skingrad Castle-ben valakit, aki belegyalogolt a lépcsőbe, aztán eltűnt...

    Valószínűáleg az lesz, hogy beszivárgok, pedig érdekelt volna a beépülős trükk. :)
  • Dante73
    #38458
    Nálam pont ugyan ez a hiba volt, magyarítással. Megoldható a küldi a fazon nélkül is.
  • angelslie
    #38457
    Ráismerni ráismerek, de nálam a kastélyban volt az ork :S
  • Nandris94
    #38456
    ott a kastély közelében van valahol 1 híd, én ott találkoztam vele :P egyébként pont ez után a küldi után hagytam abba :(
  • Vlala #38455
    Kérdés: kaptam egy küldetést a Tolvajok Céhétől, Skriivától, mely szerint vissza kellene szereznem egy tárgyat Skingradban, amit az egyik tolvajuk lopott el H. Lextől (az Imperial City-béli őrkapitánytól), utána elment a kocsmába, és eldicsekedett a sikeres fogással - pechjére épp az egyik katonának mesélte, az pedig rögtön bebörtönözte.
    Az egyik koldus ajánlata, hogy épüljek be a börtönőrök közé, keressem meg a butlert (valami ork), tőle kaphatok melót a "cégnél".
    A prob az, hogy sehol sem találom az orkot. Ahová a nyíl mutat, ott egy nagy semmi van, a koldusok pedig hiába mondják, hogy vagy a kastélyban, vagy a West Side Innben, esetleg a fegyverboltban elsz, egyik helyen sincs sohasem.
    Moddolatlan, nem magyarosított a játék.
    Bocs a ködös megfogalmazás miatt, pontosan sajnos nem tudom, hülyeséget meg nem akarok írni - reménykedem benne, hogy valaki ráismer a küldetésre, és van valami mentő ötlete.
  • SaGa
    #38454
    Mondom, több is van, keresgélj. A tesnexuson van kereső.
    Hirtelen ezt találtam a listában, ami a letöltött modokról készült anno...
  • steweee
    #38453
    háááátt..... de azért köci

    nem egy nagy durranás hogy blur-ol a képernyő, inkább borulna vérvörös homályba +/- homály mint pl doom vagy ilyenek.

    az interfacés modja meg megintcsak elég gagyi, a BTmod sokkal jobb és 1x-űbb
  • SaGa
    #38452
    Több is van. Pl Immersive Health Indication.
  • SaGa
    #38451
    A My Games az XP óta standard Microsoft mappa a Dokumnetumok alatt, nem a Bethesda csiálja. Ők csak használják, amire való.

    Ha W7-et fogsz használni, ott újabb jelenséggel fogsz találkozni. A játékporgramok jórésze nem kap ikont az asztalon, hanem a Start menü Játékok almenüébe kerül. Onnan ki tudod küldeni az Asztalra...
  • steweee
    #38450
    hát nem volt túlzottan bő a válasz. sztem egyedül az nem reális, mármint irritálóan, hogy védekező állásban szemből sebesíthetetlenek vagyunk. vagyis 100%os biztonsággal véd. ezen kellene változtatni hogy azért néha becsússzon egy egy találat még így is. nekem csak ennyi kellene.

    amúgy a realizmus modokkal egy gondom van. a morrowindben zsinte betegesen gyűjtöttem és telepítettem az iyleneket. aztán annyira jól sikerült, hogy játszhatatlanul és élvezhetetlenül nehéz lett tőle a játék. egy többszázórás játéknál nem igazán jó, ha a karakter vándorlás közben néhány tízméterenként megáll pihenni, bár igaz hogy nehézpáncélos volt a kari....hiába reális

    amúgy kellene egy olyan mod, ami ha súlyosan sérülünk akkor lelassít, illetve ilyen homályos vagy véres lesz tőle a látás. tud vki ilyet ?
  • Benevolens
    #38449
    a Morrowindé a Program Files/Bethesda/Morrowindben vannak. Szóval én 3ezzel még nem találkoztam. És valószínűleg emiatt korábban egyszerűen letöröltem a mentéseimet. De most már tudom :) Csak elölről kell kezdenem a dolgot. Pedig egy napig dolgoztam a karim fejével és rohadt jó lett :(
  • Fantusz
    #38448
    Bethesda specialitás, pl. a Fallout3 mentései is a My Games mappába kerülnek, kerülnének.
  • Benevolens
    #38447
    ja, csak a többi játék nem csainál my games mappát és nem gondoltam rá.
  • Fantusz
    #38446
    C:\Documents and Settings\Felhasználó\Dokumentumok\My Games\Oblivion

    Semmi rendkívüli nem volt abban, hogy My Games mappában találtad, annak ott a helye.
  • Benevolens
    #38445
    kösz, megtaláltam, de elég furmányosan egy My Games mappába rakta. És elszálltak a korábbi menéseim :(
  • adeeeka
    #38444
    Rájöttem. ki van takarítva a város de ő még a túlélőkkel addig tartózkodik lenn, míg nem beszéltem JAurrfevel és Ő meg nem kér arra hogy vigyem neki el MArtint. De köszönöm a segítséget.
  • Fantusz
    #38443
    Martin addig nemm hajlandó veled menni, amíg Kvatchban olblivionlakó lények rohangásznak, úgyhogy nyugodtan kezdd el kitakarítani a várost, aztán a kastélyt - ha ezzel a küldetéssel végeztél beszélj Martninnal.
  • adeeeka
    #38442
    Egy kérdés: a Kvach-i kaput bezártam és vagy Savliannal megyek megmenteni a többieket vagy a MArtin kísérem el a Weynon prioryba. Én elmentem menteni, de kell, hogy a Martin adjon később egy questet, mert az összes Daedra szentély megvan egy kivéve és hozzá kell ő. Be kell jutnom a Cloud Ruler Templebe és Tőle megkapnom a Blood of the Daedra küldetést. De ha beszélek vele Kvachban nem sokat mondd nekem. Jó lenne ha tudnátok segíteni. Előre is kösz
  • SaGa
    #38441
    Gondolom a modder nem a játékrendszerekből, hanem a valóságból indult ki. Ha folyamatosan védekező tartásban hurcolod a pajzsodat, elfáradsz.
    A realizmust célzó modok mind ilyenek. Éhes vagy, hamarabb fáradsz, nem alszod ki magad, szédelegsz és duplán látsz, stb...
  • Fantusz
    #38440
    Oblivionhoz fölöslegesek a fenntartott képességek, teljesen más a játékrendszer, ebbe nem illik bele egy ilyen mod.
    50-es skill fölött nem kopik a pajzs, 75ös block tudással pedig már alkalmanként vissza is üthet a támadóra.

    Vannak játékok, ahol a staminából levonásra kerülő értékekkel lehet fenntartott képességeket használni (pl. Dragon Age), ezek állandó hatással bírnak, amíg a stamina el nem fogy, de az Oblivion játékrendszere ettől idegen, itt megvan a lehetőség irányítottan blokkolni, pajzzsal, vagy fegyverrel.
  • steweee
    #38439
    néztem blokkolásos pajzsos modokat. egy baj van velük, túl jók akarnak lenni, sztem feleslegesen. miért kellene hogy staminát vigyen le a folyamatos készenlétbe tartás? vagy az hogy csak ideiglenesen lehet felhúzva magunk előtt tartani ? a megoldás inkább az lenne, ha lenne a képzettségtől és a pajzs "minőségétől" függően egy szorzója hogy mikor sikeres a blokkolás, és mikor sikertelen, vagy csak részben sikeres... utána ha bekapjuk akkor a páncél még védene mint egyébként is
  • SaGa
    #38438
    Dokumentumok mappában nyitott könyvtárba.
  • SaGa
    #38437
    A tesnexuson nem kell fizetni a letöltésért. Valamit félreértettél.
    Kell regisztrálni, vagy a fájl méret, vagy a nudity miatt, de ingyenes.