41716
  • gabo91
    #38596
    Értem köszi választ!
  • SaGa
    #38595
    Egyetlen patch van, amit fel kell rakni, az a te verziódhoz való v1.2.0416.
    Verziók lehetnek: alapjáték angol, német, francia, olasz vagy a Shivering Isle kiegészítővel telepített, angol, német, francia, olasz...Oblivion patch-ek

    Léteznek még ezen kívül az UnOfficial Patch-ek (UOP). Ezekből is csak az utolsót szabad feltenni. Vagy a sima, vagy a SI-szel terhelt.
    Vannak még a különböző DLC-khez való UOP-ek, ezeket csak akkor kell feltenni, ha az adott DLC is fent van. Ezek elérhetők a tesnexuson...
  • deicide
    #38594
    Üdv..

    nekem kimaradt az életemből ez a játék de most rá találtam!

    Kellene 1 kis help mert nem nagyon akarok szívni ha nem muszáj!

    Próbálkoztam 1 picit de nem boldogultam

    mégpedig felraktam a IV majd az összes kiegészítőt majd a magyarosítást de csak a menü lett magyar a többi a felirat nem!

    miért van ez???

    mit nem csináltam jól...???
  • gabo91
    #38593
    Hali.

    Kellene pár jótanács mit hogyan patcheljek? Nem nagyon értek ehez a játékohoz, mindenféle szir szar patchet találtam, nem akarom összekutyulni a dolgokat.
  • sambauer
    #38592
    Honorblade of Chorror, na az tényleg egy jó kard volt asszem legtöbbször azt használtam én is :D
  • Fantusz
    #38591
    Nehézpáncélokat realisztikusan nézve harcosok viselnek, 40-50 erővel indulnak a játékban, náluk nem kellene, hogy gondot jeletsen a heavy armor viselése (nem kell minden szemetet összeszedni).

    A játék lehetőbé teszi bármilyen karakternek a nehézpáncél viselést, de akkor nem kell csodálkozni, hogy lénygében büntetéseket kap: alig tud magával vinni tárgyakat, lassul a mozgás sebesség, mágusoknál romlik a varázslat hatékonység.
    Persze a kitartást díjazza a játék, más kérdés, hogy ez mennyire realisztikus, de a 100-as heavy armor skill elérésével a karakteren lévő nehézpáncél súlya nem számít tehernek, sőt már 75-ös skillnél is csak félsúllyal méri a viselt páncélt.

    Kard: meg kell szerezni a Honorblade of Chorrort, s használhatod jó darabig.
    Küldetés-tárgy ezért súlytalan, kézből kiüthetetlen.
    Ebony penge, magas sebzésértékkel, ráadásul a szellemeket is sebzi.
    Másik ilyen lehetőség az Umbra.
  • SaGa
    #38590
    Mit jelent, hogy most raktad föl?
    Melyik patch, kiegészítő(k), oprendszer, memória, videokártya fajta, stb...
  • stilus
    #38589
    sziasztok,most raktam föl a játékot,de az már az első pálya betöltésénél lefagy.ha esetleg tudna valaki segiteni azt megköszönném.
  • Benevolens
    #38588
    bárhova eldobod, jellegzetes tereptárgy mellé, és ott marad. Csak ládába ne rakd be. (meg célszerű levenni az aljnövényzetet, amikor operálsz vele, hogy lásd)
  • angelslie
    #38587
  • Tilla25
    #38586
    Igaz, még én csak kezdö vagyok de egy tippem az lenne hogy a tárgyakat hová lehene elrakni adig amig nincs házad. Imperial City kikötöjébe az egyik hajó belsejébe. De ez csak egy tipp. most viszont én is kérdeznék, hogy hogyan tudok belépni a mágusok közé? Melyik küldetést kell hozzá meg csinálnom?
  • koschwarz
    #38585
    megjelent a TIE 1.26 ha valakit érdekel. szvsz a legjobb overhaul. és a készítő megy tovább shivering isle-ra.
  • tibor16
    #38584
    sziasztok - tudtok valamit az Oblivion HQ guminija oldaláról - mer most eléggé hiányolom... Tudnám használni a tippeket stb. Már régen játszottam a játékkal és elfelejtettem sok mindent.
    Pl nem találok ezüst kardot, se az árusoknál se a tagoknál... - így meg a túlvilág ellen nem sok esélyem van.
    A másik kérdésem, - még az elején vagyok - és szeretném az erőt felnyomni - persze mással együtt, de eléggé unom már, hogy felveszek egy nehéz páncélt - ha egyáltalán fel tudom - és már mehetek is eladni, mert alig fér valami mellé. Nincs kizárva, hogy ezt azért meg könnyíteném, ha van rá valamilyen mod - bár utálok játékban csalni. Ha van erre valamilyen tipp, akkor azt szívesen venném.
  • Benevolens
    #38583
    vannak olyan barlangok, amikben állatok, meg az a növénynő, meg a Will-o-the-Wisp van. De csak alacsonyabb szinten van benne medve.
  • angelslie
    #38582
    Nézd meg a hegyekben
  • Tilla25
    #38581
    Melyik területen lehet találni a legtöbb medvét? Mert kéne medve bör.
  • Benevolens
    #38580
    vesztegetés?
  • Tilla25
    #38579
    Köszi! Na akkor itt van még egy. The Elven Maiden küldetés. L.Lathasa szobrát meg szereztem. Beszéltem a tolvaj növel is aki Myvryna Arano házához vezetet. Az én forditásom szerint a mellszobor Myvryano szekrényébe van, na ezt meg találtam és ott is hagytam. Utána azt irja hogy beszéljek Hieronymus Lex-el hogy Myvrynal van a szobor. De ö meg azt válaszolja hogy gyözem meg mert nem hisz nekem. Ezt meg hogyan csináljam?
  • Encore
    #38578
    Imperial city bejáratánál, ahol az istálló van elindulsz balra a városfal mentén és az egyik beugróban lesz egy muksi, tőle lehet venni tolvajkulcsot,de nem tudom mennyiért. A sok limlomnak nincs sok szerepe, ellenben a fallout 3-ban azok is használhatóak, ki lehet lőni őket a Rock it launcherrel...
  • sambauer
    #38577
    Igen úgy emlékszek hogy ezeket csak eladni lehet, esetleg valamelyik házadban dísznek kirakhatod őket de másra nem nagyon jók.
  • Tilla25
    #38576
    Vannak a játékba külömbözö tárgyak. Pl. homokóra, toll, tinta, üres papir.... stb. ezeket valamire fel lehet használni (eladásukon kivül? Enyém az Xbox verzió úgy hogy lehet ebben csak eladni lehet?
  • Tilla25
    #38575
    Hol lehet szerezni olcsón zárfeltörö kulcsot? Most 6 aranyért szerzem be de valahol már vettem két aranyért is csak elfelejtetem hogy hol. Valaki tud segiteni ebben? A másik hogy Blood Price nevü küldetésnél mit kell csinálni? Van egy tippem de nem akkarok hülyeséget csinálni.
  • Qwerty4
    #38574
    De, pontosan 8 százaléknál megáll és kidob egy hibaüzenettel.
    Csak elfelejtettem shotot csinálni róla...
  • Carmang
    #38573
    Nem áll meg 8%-nál csak sokat "gondolkodik".
    Légy türelemmel, simán eltarhat a patchelés 10 percig is (!!!), ne lődd ki a feladatkezelőből, az a lényeg.

    Amúgy ilyenkor a patchelés nem sikerült, tehát nem véletlenül maradt lila a talaj...
  • Qwerty4
    #38572
    Nem működik.
    Először is nem megy fel a patch, 8 százaléknál leáll.
    Másodszor, lila marad a talaj.
  • pointer4
    #38571
  • angelslie
    #38570
    Ja látom tényleg nem kell hozzá lol... :DD
  • ktomi91
    #38569
    Az Erepublik egy online stratégiai játék,mely a valódi élet alapján indult. (Szlovákia , Erdély , Vajdaság is tartozott már országunkhoz)
    eMagyarország felnőtt a a többi nagy enemzet közé és nagyhatalom lett.
    Most ellenfeleink új erőre kaptak és hazánk veszélybe került.
    A játék nem bonyolult és nem igényel sok időt, Napi 5 perc is bőven elég. Ha van időd még számos dolgot tehetsz az országért!
    A Játék nem csak országokról hanem azok lakosairól is szól.
    -Írd Át a történelmet
    -Legyél az ország elnöke
    -Nyerd meg a csatákat
    -Gazdagodj meg a tőzsdén
    -Szerezz barátokat
    -Játsz Velünk

    Az alábbi linket lehet regisztrálni.

    http://www.erepublik.com/en/referrer/ktomi91
  • tibor16
    #38568
    Teljesen egyet értek veled - manapság ha valakinek van számítógépe és össze tud rakni egy névjegyet, akkor kinevezi magát grafikusnak. Vesz valaki egy tükrös fényképezőgépet, készít 2-3 naplementét és legközelebb azt olvasod valahol, hogy ő egy fotóművész. A baj nem ez, hanem inkább az, hogy egy másik - és most elnézést kérek attól aki a fordítással próbálkozik, mert nem akarom megbántani - igénytelenségen felnevelkedett de döntéshelyzetben lévő ember ezt elfogadja, sőt akár ki is adja, vagy létjogosultságot szavaz meg az efféle "műnek". Így aztán tele vagyunk minősíthetetlen, igénytelen és nem mondom tovább milyen munkákkal. Aki pedig nem lát ki e mögül a halom mögül, elfogadja, sőt maga is elkezd hasonlókat gyártani. A jó fordítás sokszor a művel vetekszik, újragondolja, hovatovább újra alkotja magát a művet. Egy példa - Karinthy Frigyes - Micimackó. Valahol láttam más fordításban, - nem is ismertem rá a könyvre - egy szinte olvashatatlan vacak lett belőle. Lerombolva az alapművet, és aki azt meg is vásárolja, a gyerekének a kezébe adja, azt pedig megfosztja Karinthytól, és egy sokkal silányabb életszemléletre neveli. Higgyük már el - ezek szakmák, amelynek emberek akár az életüket adják. Mind ehhez alapos felkészültség és rátermettség is szükséges. Ezért is minden tisztelet azoknak, akik ilyen módon a kezünkbe adták az Oblivion fordítását...
  • Qwerty4
    #38567
    Aha, egy másik fórumon is ezt mondták. :)
    Akkor nekem az USA patchet kellett volna telepíteni UK helyett.
    De, ha a másik patchet telepítem fel, az eddigi mentéseim kompatibilisek lesznek vele?
  • Carmang
    #38566
    :DDD

    Többet fogsz akkor szótárazni, mint játszani.
  • Carmang
    #38565
    Valószínűleg rossz patch-et raktál fel. Nem mindegy az angol verzióban, hogy US, vagy UK patch.
  • Tilla25
    #38564
    Nem kell ehez angol tudás mert azért valamenyire meg értem még úgy is hogy nem tanultam egyátalán angolt. De szerintem nem sokára beszerzek egy angol szótárt mert nemegy 10 órás játéknak tünnik.
  • Encore
    #38563
    Lopni bármikor lehet. :D És az inventoryban a lopott cuccok előtt egy piros kéz ikon van, így tudod, hogy mi lopott és mi nem. Sajnálatos hogy boxon nyomod, nem tudom ennek mi az oka, de jobban járnál ha Pc-n tolnád, kivéve ha nagyon nagyon régi a géped. Már csak azért mert Pc-n tudod magyarítani, meg sok jó mod van hozzá. Amúgy egy RPG-hez, legalább középfokú angol kell ha nem magasabb.
  • Tilla25
    #38562
    Köszi a választ! Mert Xboxon tolom ahoz meg szerintem nincsen magyar verzio. Azért van egy nagyon kicsi halvány angol tudásom de az tényleg nem sok. Meg hát ez az elsö RPG játékom ami miatt nehezen lendülök bele. Szóval akkor most már lehet lopkodni? Azt hittem hogy még kell mellékküldetést csinálni. Még egyszer köszi a gyors választ.
  • Encore
    #38561
    Mellesleg ha nem megy az angol, akkor miért nem szeded le hozzá a magyarítást?
  • Encore
    #38560
    azt hiszem 50 arany értékben kell eladnod neki lopott árut. Csak lopottat. De jobban jársz ha nagyobb értékben adsz el neki lopott cuccot mert később is lehet ilyen küldetés de ha már most többet adsz le neki, akkor később nem lesz ilyen gondod.
  • Tilla25
    #38559
    Sikeresen megcsináltam a tolvaj felvételis küldit Armandnal de megint elakadtam. Elküldöt Brumaba ahol beszélnem kellett egy fickóval (Ongar the world -weary) de valamit nem talál jónnak mert hiába beszéltem vele nem mondot semmi újat és még mindig zöld a nyil. Küldetésbe szó esik valami 50 aranyról is. Vagy valamilyen skill-t kell még felhúzni? Én a Mercantile skill-re gyanakszom mert azért már utána jártam egy-két dolognak de ez nem biztos.
  • Qwerty4
    #38558
    Nekem lenne egy kis gondom a talaj egyes textúráival.
    Nem is kell magyarázat, így néz ki:



    Hogyan lehetne ezt orvosolni?
  • julaxxx
    #38557
    Ittvan a mondat : The wind had already fallen like a dead
    thing from the sky, gasping as it succumbed upon the iron swells, breathing its last
    to his mariner‟s ears.