41716
  • steweee
    #38356
    van olyan mod hozzá hogy sorozatlövő nyílpuskát tesz bele, vagy muskétát ? tiszta buli lenne. meg olyan érdekelene ami különféle hátasokat ad, láttam már a youtube-on dinoszauroszt meg sárkányt
  • SaGa
    #38355
    Igen, de indítani is az obse-t kell, azzal indítva a játékot. Van egy obse_loader, vagy starter nevű exe, azt kell indítani...
  • Man19
    #38354
    Hello, köszi hogy segítessz! :)

    Akkor ezekszerint a magyarosítással letudva az 1.1, 1.2, és az újabb patch is?

    Akkor az OBSE-t, csak simán be kell másolni az Oblivion főkönyvtárába?
  • wolverine375
    #38353
    Ha léteznek ilyen nevű módok egyáltalán, én nem találom:/ még gúgli is csk ezt az oldalt dobja rá ki:)
  • wolverine375
    #38352
    Szerintem ne szórakozz azzal a verzióval, még a lóról harcolás sincs benne, és nem számít nagyon a nyelv, mert csak egyszer kell beállítani.

    Ha a magyarosítást felraktad, akkor már megvan a szükséges patch, az obse loader simán betelepül a játék főkönyvtárába, és azt kell elindítani, az se bonyolult, viszont mindenképpen szedd le a tesnexusról a legfrissebbet, mert alapjában igen bug-os mód:/
    Annyit kell még tenni, h egy mod managerrel a Horse Combat.esm -et a többi .esm file után kell rakni, ileltve a modok sorának legvégére kell rakni egy time block.esp-t és a combat moves.esp-t.

    Így mennie kell, de a magyarosítottal és speciel nagyon sokat szenvedtem és nem működött megfelelően...
  • Fantusz
    #38351
    Gondolom az oktatáshoz kellene az elf íj (a mester csak akkor hajlandó oktani, ha a karakternél enchant nélküli elf íj van).

    Modok nélkül az Oblivion egyik hülyesége, hogy a tárgyakat is a karakter szintjéhez méretezi, ezért egy alacsonyabb szintű tárgyat olykor nehéz találni.
    Kereskedők, és főleg kovácsoknál érdemes lehet átböngészni a fegyver kínálatot, de ha felteszel egy overhaul modot (Francesco, Oscuro) kicsit realisztikusabb lesz a világ, banditáknál vas-acél-elf íj lesz, hisz csóróknak jobbra nem tellik...
    Persze egy ilyen mod kezdő karakter esetében teljesedik ki - elképzelhető, hogy harmadik szinten már elf íjjal lövöldöz rá egy módosabb bandita.
  • angelslie
    #38350
    Játsz tovább, majdcsak találsz valakinél..
  • gagyi74
    #38349
    Sziasztok.
    Tud valaki segíteni? Egy elf íjat keresek a játékban, de sajna sehol nem találok, csak daedra és üvegíjat. Tud valaki megoldást?
  • steweee
    #38348
    nekem az hiányzik belőle, hgoy nincsenek dobófegyverek mint az előzőr részben. és tök jó lenne ha pl egy bandita vagy ilyesmi emberféle monstra amikor olyan helyre megyek előle hogy nem ér el közelharcival, akkor automatikusan átváltana minimum dobókésre :):):) van ilyen mod ?

    am a felscripteléssel már egészen komolyan jól harcolnak az ellenfelek, de azért ez nem ártana még hozzá
  • Man19
    #38347
    Hellosztók! :)

    Az lenne a kérdésem, hogy fel szeretém magamnak telepíteni a Deadly Reflex modot, amit a "Morrohun" weboldaláról töltöttem le. Az obliviont, plusz a shilvering isles-t mellé akarom pakolni. Azt írják, hogy kell hozzá az 1.2 patch, a kieg patch 1.2.0416UK és persze az obse loader.

    Az lenne a kérdésem, hogy milyen sorrendben kell telepíteni a dolgokat, egyáltalán az obse loader hogyan kell telepíteni és hogy kell-e hozzá a 1.1UKEnglish patch?

    Az egészet alap oblivionostól akarom újrarakni. Jah és ott van még a Magyarítás amit bele kéne kalkulálni a sorrendbe...

    Előre is köszi a segítséget!
  • steweee
    #38346
    mi annak a modnak a neve, ami 40-es szintig adja az új erősebb monstrákat? mást nem akarok módosítani, fennt van így is egy halom peccs már...
  • TekkenMaster
    #38345
    HAIL CITIZENS
    Az lenne a kérdésem h:az 1.2-es patchet honnan lehet letölteni?
    Megpróbáltam az ob. hivatalos oldalán de ahhoz kel az Shivering Isles vmi.
    (Csakhogy az nekem nincs meg)

    SOMBODY HELP MEEE!!!
  • steweee
    #38344
    persze, tesnexuson a kill'emall, vagy a the_butcher :)
  • wolverine375
    #38343
    Tud valaki olyan módot, amivel a hullákat (is) fel lehet darabolni?:P
  • koschwarz
    #38342
    mióta megjelent(ek) azóta használom. hidd el, nem fogod megbánni, rengeteg (mára már szinte az összes) hibát javítja. nekem semmilyen gondot nem okozott soha, egyedül arra kell figyelni, hogy ha más modokat is használsz, hogy az unofficial patch-eket mindig a lehető legmagasabb helyen (legelsőnek) kell betölteni (már ha használsz oblivion mod managert vagy hasonlót). van a shiveringhez és a DLC-khez is, ezeknél értelemszerűen utánuk kell a patch-eket betölteni.
  • angelslie
    #38341
    Köszi most már jó.
    Igen nincs telepítve, mivel unofficial, ezért inkább kihagytam, nem tudom, lehet gondokat okozhatna a játékban..
  • koschwarz
    #38340
    konzol, bepötyög: player.additem 3C7FC 2

    ez pont egy quest bug, de a fenti konzolparanccsal megkapod őket megint. ugyanis ezek quest item-ek elvileg, mégis el lehet őket használni. mondjuk az unofficial oblivion patch ezt javítja, azaz nem tudod őket elhasználni, de ezek szerint neked nincs telepítve.
  • angelslie
    #38339
    Lenne egy kérdésem :S
    Mit tudok csinálni, ha a Mages Guild Cheydinhalban lévö Recommandation questjéhez kellö 2 Black Soul Gem hiányzik Falcar szekrényéböl?
    Még régebben loptam el öket és úgytünik véletlen elhasználtam fegyverújratöltésre...
  • angelslie
    #38338
    Na megoldódott, szerintem azért hülyültek meg az örök mert sose tudtak elkapni, mindig ellenálltam és láthatatlanul elmenekültem elölük, aztán egy idö után valamit ez bekavart már...
    Leállítottam a Reener's Guard Overhaul-t, csináltam egy mentést, újraindítottam a modot és azóta jó.
  • do2
    #38337
    köszi a segítséget :)
  • SaGa
    #38336
    A magyarítás csodája, hogy nem tudod, mi a bor eredeti neve...
    Rákeresel a goggle-ban a Shadowbanish Wine-ra és az első találat: Shadowbanish Wine...
  • do2
    #38335
    dehát hatnak kellene lennie annak a bornak, és nekem csak 5 van, valahol kellene még lennie
  • SaGa
    #38334
    Abból a borból nem lesz több, csak amit alapból kirakott a program. Arra nem vonatkozik a respawn...
  • do2
    #38333
    tudja valaki hogy mennyi időközönként érdemes elmenni egy már korábban végigírtott várba, barlangokba stb ? Hiányzik egy árnyűző bor csak 5 van, de szinte már az összes várat hazavágtam ahol lennie kellett volna.
    Milyen gyakran pakolja újra tele a játék cuccokkal az egyszer végignyirbákolt helyeket ?
  • SaGa
    #38332
    Mythic Dawn.
  • wolverine375
    #38331
    Nem rájuk, azokra gondolok akik a királyt is megölték, nem jut eszembe a nevük, de ha az ember a fő küldit csinálja, össze kell szedni 4 könyvet és az alapján rá lehet találni a társaságra, és amikor az ember náluk van, ha megöli az áldozatot akkor taggá válik, na már most játszott valaki így?
  • angelslie
    #38330
    Az az érdekes hogy amióta játszok fentvolt és semmi baj nem volt vele, most kezdte ezt az egészet. Addig a gyürüt is feltudtam venni és lehetett volna állítani a mod értékein, de most meg nem engedi felvenni se..
    Akkor szerintem újratelepítem a modot hátha jó lesz..
  • Fantusz
    #38329
    Akkor a Reener's Guard Overhaul körül kellene rendezni a dolgokat - írtad, hogy nem működik, de ezek szerint valami hatása mégiscsak lehet. Összeakad más moddal, vagy hibásan van telepítve - lehet csak a betöltési sorrendet kell megváltoztatni, de az is lehet egy türelemjáték elé nézel.
    Persze meg lehet nézni az őrök viselkedését,úgy is, hogy leszeded a modot.
  • angelslie
    #38328
    Magyarítást egyértelmüen nem használok, mivel bugos és amúgy is tudok angolul..
  • Morlan
    #38327
    Vagy csak túl sok skooma-t ittak... :)
  • Fantusz
    #38326
    Mostanában, ha abnormális NPC viselkedéssel találkozik valaki, az alapkérdés az, hogy használ-e magyarítást.

    Lehet más modoktól is a bug, de ha fent van a magyarítás előbb azt kellene kizárni, nem az okozta-e.
  • angelslie
    #38325
    Na ezt nem értem... ellovagoltam Brumából Chorrolba hogy megszerezzem a mages guild recommendationokat, és a városban kicsit elkezdtem szórakozni. Véletlen megcsaptam egy ört és semmit nem reagált rá, akárhányszor csapkodhattam... Erre odajöttek még többen az örök és ilyeneket mondtak nekem hogy 'Morning' 'Is there a problem?' miközben az elöbb még öket csapkodtam.
    Ennyi persze nem volt elég hirtelen rátámadtak a lakosokra és minden közelben lévö npc-t megöltek az örök O.O

    Fogalmam nincs mit történt de valami nagyon elromlott :S
    A Reener's Guard Overhaul-hoz jár egy gyürü amivel lehet állitgatni a dolgokat az örökkel kapcsolatban, de a gyürüt se tudom használni valamiért.. máskor simán ment...

    Fogalmam nincs mi ez..
  • DORSANAX
    #38324
    Biztosan így van, de ITT csevegnek erről a hozzászólók, valamit nem értelmeztem helyesen.
    Lehet, hogy nem on-line játék volt, de állítólag kapott az ember figyelmeztetést.
    Lehet, hogy nem igaz, amit írt...
  • Fantusz
    #38323
    Valóban érdekes, a Knight of the Nine modcsomagban a kasztok kaptak egy-egy lakóhelynek használható objektumot, de valahogy a harcosok kimaradtak.
    Battlehom Castle hónapok múltán jelent meg, "karácsonyi ajándékként" ingyenesen elérhető volt, majd fizetős lett - nem kérnek érte egy horribilis összeget, de nem egy piros pont a Bethesdának ez a módszer, ráadásul kétlem, hogy ebből számottevő bevételük lenne.

    wolverine375: harcosként használj sigil köveket az enchantolás helyett, nagyon sokat játszottam mágussal, jó varázslatok készítéséhez kell az oltár, de ruhába én is sigil köveket raktam (nem használtam páncélt, fegyvert).

    Mithyc Dawn-hoz nem lehet csatlakozni, necromantákhoz, maruderekhez modokkal van lehetőség a csatlakozásra (necromantra mágus, a martuder harcos kaszt)


  • SaGa
    #38322
    Mivel on-line játék oblivion esetében nincs, a hír marhaság.
    A DLC-k némelyike valóban ingyenes volt pár hétig. Ez is egy fajta üzletpolitika.
  • DORSANAX
    #38321
    Ez vicces:
    Most olvasom, hogy az Oblivion GotY Edition esetében a Bethesda ezt a Battlehom Castle modot ingyen adja, de egyébként 2 dolcsit kér érte.

    Online játék esetében figyeli az IP címeteket és figyelmeztetést küld az "illegális" használat miatt.
    Azért a Bethesda is betársult a rablók és a martalócok csapatába.
    Ahogy itt a fórumon írta valaki, ez eleinte ingyenes volt...
    Természetesen ez csak magánvélemény.
  • Richardix
    #38320
    talán a Sötét Testvériségre gondolt.
  • DORSANAX
    #38319
    Az, amit leírtál jól jöhet azoknak, akiknek később más bajuk lesz.
    Én kérek elnézést...
    Melyik bandára gondolsz, a martalócokra, akik a kastélyt is megtámadták?
    Nem nagyon örültek nekem, rögtön rám támadtak.:D
  • wolverine375
    #38318
    Hmm hát akkor sry, csak nálam is volt iylen gond, és amikor így csináltam, akkor jobb lett, de akkor nem tudom mitől... :/

    Csinálgattam a fő küldit, és azt néztem, h lehetőség van csatlakozni ahhoz a csuklyás bandához. Jelenleg nem fontos, de lehet náluk valami magas pozíciót elérni, esetleg lehet változtatni a sztori végén? Egy esetleges alternatív valóságra gondolok, ahol gonosz leszek:)

    Köszi am az enchantos választ, eddig nem is néztem, h mire jó a sigil kő:P
  • DORSANAX
    #38317
    Na, elmentem rendet csinálni a Csatakürt Kastélyba, mert megtámadták és így már minden rendben volt grafikai szempontból.
    Levertük az ellent és megkaptam a birtoklevelet Kelvyn nagyúrtól...
    Semmiféle problémát nem észleltem, miután pótolva lett a DLCBattlehornCastle.bsa fájl a Data könyvtárban.