41716
  • Carmang
    #38196
    Az TES világában a ló használata eléggé újdonságnak számít, ne akarj elsőre honfoglaló őseink profiságával veteksző lóhátas harcot bele :D
  • steweee
    #38195
    amit hiányolok belőle az, hogy nincs lehetőség kétkezes harcra. moddal is csak dísz és védekezni van a második fegyver, ha minden igaz, mert én még nem próbáltam. de furcsa az is, hogy az előző részben lehetett szálfegyverekkel is harcolni, itt nincsenek is egyáltalán ilyenek. pedig a lóról harccal kombinálvan totál fasza lenne. talán a következő részben majd. a deadly reflex modot sem próbltam, de néztem róla videókat. nem rossz, sőt, de ami az alapjátékban vannak kombók is elegek szerintem, talán az ellenfél szétszakadása, csonkítása, lefejezése és véresebbé válása harc közben amit alapból berakhattak volna. hiba továbbá az is, hogy ha lóra szállunk eltűnik a nyíltartó tegez. nem világos miért. egyébként nem sokat játszottam vele, a legmagasabb karakterem is 23-as volt. de pl repülő lényekkel nem találkoztam még, morrowindben voltak azok is.

    elég érdekes lenne lóhátról nyilazva harcolni, mikor is egy kisebb raj repülő medúza vagy bármi más az égből támad, és akkor jöhet a kopja vagy a kard :):)::)
  • koschwarz
    #38194
    én sem szeretem a midast vagy akár a less annoying magic experience modokat. tudom, hogy nem könnyű megszerezni a brutálisabb varázslatokat, de azért annyira nem nehéz, hogy ne legyen isten a játékos rövid idő múlva.
  • Szuni
    #38193
    Igen, a legtöbb már súrolja az istent játszani kategóriát. Egy erősebb tűzlabda és egy fagyrobbanás tetszett meg, ezek "reálisak", jól sebeznek, de mégsem hatnak atombomba erejével. A legtöbb csak látványnak jó, megnéztem a videókat róluk. A repülő szőnyeg se tűnik rossznak, de a fehér tigrises már unszimpi. Persze kinek mi.. ;)
    Lassan én is írok egy modlistát, amit használok általatok ajánlva, és a magyarosítással együtt is egyelőre zökkenőmentesen futnak, valamint nem kell hozzájuk túl nagy jártasság se, az ilyen elsős játékosoknak, mint én, de azért hasznosak., és a játékélménybe se nyúlnak bele nagyon.
  • Fantusz
    #38192
    Anno soultrap varázslatokat használtam, bennem ez maradt meg, a többit nem próbáltam

    Köveket, aranyrögöket egy másik masinában lehet formázni, a varázslatok elég érdekesek, bár azért mindet szerintem nem érdemes megcsinálni.
    Kaptál egy unsummon varázslatot, amivel a lényeidet elküldheted.
    A summonok között van néhány, amelyik békés emberekre is rátamad (darázsfelhő) - hiányoltam a modból, hogy az ilyenekért nem adott infamyt.
    Nagyon jó mod, csak kell hozzá némi önkontroll.



  • Szuni
    #38191
    Nemnem, közben rájöttem, rossz ketyerébe raktam a cuccokat , a másikba kellett volna.. arra meg bármelyik varázslatot el lehet sütni, és működik.
  • Fantusz
    #38190
    Soul trap varázslat.
  • Szuni
    #38189
    Letöltöttem a Midas Magic modot, a lentebbi ajánlások után... Feltettem, aktiváltam, stb. Minden szép és jó. Elmentem a névadó taghoz, akinél bevásároltam, megvettem a könyveit, stb. Lefordítottam magamnak amelyik varázslatot szeretném megcsinálni, elvittem a hozzávalókat, és beraktam abba a "ketyerébe", ami elvileg el kéne hogy készítse nekem.
    Na sajnos ennél tovább nem jutottam, nincs gomb vagy aktiválási lehetőség, kellene egy kis help.. Fogalmam sincs hogyan tovább. Beszélgetési lehetőség nincs, ami fontosnak tűnt megvettem tőle, és a ketyere kézikönyvében sem találok utalást, mit rontok el.. Elvileg ha minden benne van, el kéne készítse amit szeretnék.
    Help plíz. Ez a mod nagyon klafának ígérkezik, bár azt nem tudom, ennyi aranyrögöt honnan fogok szerezni..
  • Heffi
    #38188
    Nemrég engem is megtalált, csak a Waterfront districten mikor éppen mentem úszkálni. Aztán pont ott járt egy Argoniai és ököllel megverte az korrupt ört :D
  • Richardix
    #38187
    Ez a játék tele van meglepetésekkel O.o
    Egy szép reggelen arra ébredek, hogy vki a torkomnak ugrik egy késsel, akiről utólag kiderült, hogy az a korrupt őr akit én csukattam le anno O.o
    Vázolom a helyzetet: én full acélben állok, 1 méteres karddal, olyan pajzzsal h atombomba nem viszi át, ő meg áll egy rongyba egy nagyobbacska konyhakéssel :) Elfogott a halálfélelem XD
  • do2
    #38186
    valaki tudja merre van az hely ahova betehetem egybe a Knights of The Nine szettet ? Vmelyik templom azt hiszem
  • Heffi
    #38185
    Köszi :)
  • koschwarz
    #38184
    konzol előhív (magyar billentyűzeten: ö), beír (pl. agilityt akarod 5-tel növelni):

    modpca agility 5

    majd enter, konzol bezár. ezzel vissza tudod állítani a "sebesüléseket", amik beragadtak (ha egy mod leszedése után maradtak úgy, az nem számít csítnek :)))
  • trialkornel
    #38183
    Köszi. Igazából azért érdekelt mert armorer-ből már 55-ös vagyok és nem fejlődött a kovácsolás képességem így nem tudok még mágikus tárgyakat javítani:S Akkor ezek szerint azért mert valami megnőveli és valójában még nem vagyok 50-es szinten:S
  • Fantusz
    #38182
    Ezekre a zöld szinű értékekre sem árt odafigyelni, mert becsapós is lehet.
    Például egy 75-ös agilityhez 10 bonuszt adó cucc viselésekor kiírja a 85-ös értéket zölddel.
    Ha ez a karakter beszed egy 5 pontos agility sérülést, a karakterlapon 80 lesz az érték, zölddel jelölve, pedig valójában sérült, csökkentett az ügyesség.
  • fersk
    #38181
    Valami (ruha,áldás,bekapott kaja,itóka,esetleg invent.-ban levő tárgy) megdobja (vagyis növeli).
  • DORSANAX
    #38180
    Ez érdekes, mert nálam u. ezek (is) szerepelnek, + még "Better Cities" és egy rahedli más is,+ még az egész Oblivion.ini fájlt átírtam a jobb grafika érdekében (fák, fű és növényzet + hegyek és vizek jobb megjelenítése érdekében) és a magyarítás is működik az említett értékekkel.
    Még a fáklya árnyékának a szebb megjelenítését is átírtam...
    Effektek vannak az említett beállításokkal.
  • trialkornel
    #38179
    Ha az egyik skillem zöld színű az mit jelent??
  • berczy #38178
    Azok amiket a magyarítás kért DLC-k, plus 2048 as texturák, beauty pack, enhanced water, enhanced nature, dark seducer, dark ui, horse turnfaster, unofficial patch. ASszem ezek.
  • Heffi
    #38177
    Megpróbálom akkor kikapcsolni öket, de attól félek hogy nem fognak visszaállni a tulajdonságok.. :/
  • Fantusz
    #38176
    "le van szedve pár mod amitöl sokkal több és újabb fertözést is ellehet kapni" - meglehet ezek a modok akadtak össze, ezen semmiféle itók, varázslat nem tud segíteni.
  • Heffi
    #38175
    Ezt mind tudom én is.
    Az a gond hogy nincs a káros hatásoknál semmi poison, disease és semmi további káros hatás feltüntetve, mégis minuszban van pár tulajdonságom..
    Próbáltam restore attribute potikkal is de semmi nem használ..
  • DORSANAX
    #38174
    Készíts egy mentést a Documents And Settings/Dokumentumok/My Games/Oblivion mappában az Oblivion.ini fájlról és próbáld meg ezeket az értékeket megnézni és beírni:
    (A "bMusicEnabled=0", azt tedd "1"-be, mert az csak nálam "0", hogy több FPS legyen a grafikára...)

    bDSoundHWAcceleration=1
    fMinSoundVel=10.0000
    fMetalLargeMassMin=25.0000
    fMetalMediumMassMin=8.0000
    fStoneLargeMassMin=30.0000
    fStoneMediumMassMin=5.0000
    fWoodLargeMassMin=15.0000
    fWoodMediumMassMin=7.0000
    fDialogAttenuationMax=35.0000
    fDialogAttenuationMin=7.7500
    bUseSoundDebugInfo=1
    fUnderwaterFrequencyDelta=0.0000
    bUseSoftwareAudio3D=0
    fDefaultEffectsVolume=0.8000
    fDefaultMusicVolume=0.3000
    fDefaultFootVolume=0.8000
    fDefaultVoiceVolume=0.8000
    fDefaultMasterVolume=1.0000
    bMusicEnabled=0
    bSoundEnabled=1
    fLargeWeaponWeightMin=25.0000
    fMediumWeaponWeightMin=8.0000
    fSkinLargeMassMin=30.0000
    fSkinMediumMassMin=5.0000
    fChainLargeMassMin=30.0000
    fChainMediumMassMin=5.0000
    fDBVoiceAttenuationIn2D=0.0000
    iCollisionSoundTimeDelta=50
    fGlassLargeMassMin=25.0000
    fGlassMediumMassMin=8.0000
    fClothLargeMassMin=25.0000
    fClothMediumMassMin=8.0000
    fEarthLargeMassMin=30.0000
    fEarthMediumMassMin=5.0000
    bUseSpeedForWeaponSwish=1
    fLargeWeaponSpeedMax=0.9500
    fMediumWeaponSpeedMax=1.1000
    fPlayerFootVolume=0.9000
    fDSoundRolloffFactor=4.0000
    fMaxFootstepDistance=1100.0000
    fHeadroomdB=2.0000
    iMaxImpactSoundCount=32
    fMainMenuMusicVolume=0.6000

    Elvileg ezekkel az értékekkel kell effekteknek lenniük.
  • koschwarz
    #38173
    és más mod van fent?
  • koschwarz
    #38172
    arra is fel lehet rakni. az oblivion kivételesen nem ilyen krekkelendő játék. csak tudd, melyik verziót szedted le (US, EU, stb,)
  • berczy #38171
    Sziasztok!

    Tud nekem abban valaki segíteni, hogy miért nincsenek az elfeknek hangjai?
    Egyáltalán egyiknek sem, csak a szöveg, de az meg olyan gyorsan ugrál, hogy nem lehet olvasni.
    Magyarítással játszom!

    Előre is kösz!
  • Richardix
    #38170
    "legjobb peccs" naigen, csak tört verzióval játszok.
  • koschwarz
    #38169
    ja, akkor biztos a battlehorn-ról van szó. tedd fel még egyszer, de nézd meg, hogy a a jó peccset használd, mert régiónként, nyelvenként mást kell letölteni. ja, és a legutolsó peccset.
  • Richardix
    #38168
    navárjá.. mégse telepítettem modokat... összekevertem a pluginokkal.
  • Richardix
    #38167
    őőő... és ettől meg kéne javulnia a dolgoknak? csak mer nem így történt :S
  • koschwarz
    #38166
    valamelyik mod felrakását elbaktad. nem raktad fel a mesh vagy a texture file-okat, illetve az is lehet, hogy nem végezted el az un. archive invalidation eljárást. töltsd ezt le, indítsd el, telepítsd, és akkor nem kell ezzel az archive invalidation-nel foglalkozni. ne kérd, hogy most elmagyarázzam ez mit jelent, mert hosszú :)
  • Richardix
    #38165
    elvileg jah.
    Illetve a magyarosítást is felraktam.. az okozhatott némi galibát?
  • steweee
    #38164
    vmi odabaszott a textúrafájlnak. modokat tettél fel hozzá ?
  • Richardix
    #38163
    ma kedztem el játszani eme csodás játékkal, és találtam egy érdekes (és elég zavaró) dolgot. Egy küldetés miatt elmentem egy várhoz, aminek a falai helyett egy "WTF I'm a missing Mesh" feliratú cucc állt. Mit tudok tenni h az legyen ott aminek kell?
  • koschwarz
    #38162
    meg kell nézni, a spell-listában a legjobboldalibb lapon hogy mi okozza a csökkenéseket. ha megmérgeztek, cure poison, ha megfertőztek, cure disease, egyébként meg egy restore spell vagy ital kell. ha olyasmit kaptál be, ami "drain valami", akkor dispel lötyi vagy varázslat kell (ha varázslatból kaptad be a sérülést).

    írod, hogy olyan modokat használsz, amivel jobban el lehet kapni a fertőzéseket: lehet hogy ezek kavarnak be.
  • do2
    #38161
    Hol is található az a hely ahova betehetem egybe a Knights of The Nine szettet ? Vmelyik templom azt hiszem
  • ChuckYeager
    #38160
    Nekem semmilyen mod sincs fent,csak a patch,és a magyarítás.
    Mi lehet a gond??
    Viszont az állóképesség meg pozítivban van (zöld szám),de ez aszem egy gyűrű miatt.
    Help!
  • Heffi
    #38159
    Az az érdekes hogy -40 volt agilityn és intelligencen meg -60, most agility már csak -8 és intelligence -1... De fogalmam sincs mitöl ment le, de jobban már nem megy hiába csinálok bármit is..
  • Fantusz
    #38158
    A modokat kellene átbogarászni, nem azok verték-e agyon egymást - olyan elvileg nincs, hogy semmivel sem lehet gyúgyulni.
    Ki lehet még esetleg próbáli egy 20 pontos Restore Agility itókát (agility sérülésre) - de valahol a modoknál lesz a bibi.
  • Heffi
    #38157
    Jártam sok oltárnál a természetben is kalandozás közben és semelyik se szedte le a káros hatásokat. Cure disease poti van nálam vagy 10, mert le van szedve pár mod amitöl sokkal több és újabb fertözést is ellehet kapni, de a poti se müködik.
    Városokban lévö szentélyek se akartak semmit csinálni :(
    Vagy 4-5 tulajdonságom van minuszban..