41716
  • Szuni
    #38316
    Köszi szépen
  • DORSANAX
    #38315
    Természetesen nem, azért írtam, hogy köszönjük.:D
    Nekem csak ez volt a gondom:
    "Akiknél nem jó a magyarítás, vagy a kastély, azok e szerint telepítsenek, minden benne van és fix h működik!"

    Nem akartam megbántani, remélem nem sértettem meg senkit...
  • Fantusz
    #38314
    Nem gond, hogy leírta, az is lehet segítség.

    A Battlehom Castle-t sokan használják, a magyarítás készítői is azért foglalkoztak vele, mert hivatalos mod - harcosoknak szánt lakosztály, de mágusoknak is kellemes (tolvaj, bérgyilkos kicsit fura egy kastélyban, teljes személyzettel)
  • Morlan
    #38313
    Szia!
    Elvileg ez is egy quest, bár csak egy mini-quest. Az út jobb oldalán, az erődtől délkeletre egy befagyott tónál találhatsz egy hordót - eredeti neve : Frozen Barrel. Itt található egy jegyzet, és egy rozsdás kulcs, és itt aktivizálódik a küldetés. Egy "szerencsétlen tolvaj"-ról szól aki elrejtette a kincsét soksok évvel ezelőtt. 3 ládáról van szó, az első a Rusty Chest, ezt a Rusty Key nyitja, ebben megtalálod az Old Key-t, ami az Old Chest-et nyitja, ebben pedig a Forgotten Key-t találod, és most lehet találgatni, hogy ez mit nyit?
    Úgy van, a Forgotten Chest-et!
    Egy mágikus gyűrű van benne, akár jó tulajdonságokkal ( kinek mi számít jónak... :) ).
    A ládák neveit azért írtam le, hogy így keresheted őket célirányosan.
  • Fantusz
    #38312
    Pénzért senki nem enchantol.
    Enchantoláshoz oltár szükséges, ami az alapjátékban csak az egyetemen található, illetve modokkal lehet beszerezni.
    Mágustoronyban soha nem rendezkedtem be, szerintem is ridegre sikerült.
    A Lost Spires viszont egy jól sikerült mod - régészkedés - a küldetések során hordozható enchaning oltárat is lehet találni, amit haza lehet vinni, s a lakásban bárhol fel lehet állítani (persze lehet egyszerűsített mod, agol szimplán meg lehet vásárolni az oltárakat)

    Az egyetem megkerülésével enchantolni: nem mágus karaktereknek nem igazán van szükség enchantolásokra, varázslók is főleg spelleket készítenek.
    Ruhákba, páncélokba, fegyverekbe sigil kövekből sokkal erősebb mágiát lehet rakni, mint lélekkövekből, s a sigil kövekhez oltár sem kell.
  • DORSANAX
    #38311
    Ezt kár volt leírni, természetesen köszönjük.
    Ez nem javítja azt a "kastély grafikai problémát", mivel az emberkéknél a hivatalos kiegészítő, amiről itt a fórumon beszéltünk nem tartalmazza a BattlehornCastle modot, tehát az alap angol telepítésnél nem is kerül a játékba.
    A magyarítás viszont beteszi a Data könyvtárba
    a "DLCBattlehornCastle.esp" ott szerepelt, de
    a "DLCBattlehornCastle.bsa" nem teszi be...
    Nem értem, hogy miért nem olvasod el, amit írtam, nemn bántani akarom a magyarítást, részemről köszönet a készítőknek, de ne tévesszük meg azokat, akik a magyarítással játszanak és nem értik, hogy miért van grafikai probléma a Csatakürt Kastély esetében.
    Nem a rossz telepítés okozzza az említett gebaszt...
  • wolverine375
    #38310
    Nem tudja valaki, h lehet e pénzért enchantoltatni valakinél úgy, h nem mágus az ember?:/ Most elkezdtem csinálni a mágus céh küldieit, h bekerüljek az akadémiára, de szívesen mellőzném... A modok álltal berakott mágus torony meg olyan rosz érzéssel tölt el, nem akarom használni... (cheat szaga van)

    Ja meg jött a darkbrotherhood-os forma álmomba, és kapásból kinyírtam, nem lehet még valahogy felvenni a questet?:D
  • wolverine375
    #38309
    Akiknél nem jó a magyarítás, vagy a kastély, azok e szerint telepítsenek, minden benne van és fix h működik!

    "Törlés :
    1. Ha már telepítetted az Obliviont és nem jó a magyarítás akkor leszeded az Obliviont, törlöd az Oblivion mappát, ami hátramaradt és a Dokumentumok\\My Games\\Oblivion könyvtárat is. Ilyenkor újra kell alakítani a voice.bsa-kat, de kibírjuk J

    Figyelmeztetés:
    1. Ez a telepítési forma csak a Shivering Isles kiegészítővel müködik, illetve a Knights Of The Nine-al és pluginjaival.

    Telepítés:
    1. Alap Oblivion telepítés
    2. Knights of the Nine, és a többi kiegészítő telepítése (Horse Armor Pack, Mehrunes Razor, Orrery, Spell Tomes, Thieves Den, Vile Lair, Wizard Tower, Fighters Stronghold) Ebből még 1-2 nem magyar.
    3. Shivering Isles telepítése
    4. Shivering Isles v1.2.0416 English Patch telepítése
    5. Miután a telepítés kész, indítsunk egy játékot a főmenüig, hogy létrejöjjön 1-2 fájl, ami kell a magyarításnál.

    Magyarítás:
    1. Nézzük sorban: Alap összetevők kell
    2. Grafika hangolása (csak igény szerint)
    3. Javítások nem kellenek mivel már feltettük előzőleg
    4. Pluginok : Minden kell, de csak vagy a Dark UI, vagy az Anti Dark UI. Én megszokásból az Anti Dark UI-t választom, jó nekem a világos menürendszer. Az unofficial patch is mehet igény szerint.
    5. Végigjátszás (igény szerint)
    6. És a betűtípusok is kellenek
    7. Mehet a backup gomb, biztonsági mentés ajánlott, de én nem csinálok.
    8. Következő dolgunk hogy mind a 2 kockába pipát teszünk hiszen át kell alakítanunk a hangokat. Ez sok időt vesz igénybe, hagyjuk, hogy a telepítő dolgozzon, semmit ne zárjunk be (pill addig eszem valamit) XD
    9. Na re, elkészült az átalakítás. Minden rendben zajlott
    10. Következő lépésnél hibaüzenet miszerint nem sikerült átalakítani az argóniai könyvtárat, majd ha ezt megoldottuk akkor az északi könyvtár miatt is hőbörög. Itt 2 megoldás van (11. és 12. pont)
    11. Vagy rámegyünk az OK gombra és a telepítő megkérdezi h át akarjuk-e helyezni a fájlokat, amit automatikusan megcsinál (ilyenkor kézzel kell törölni a fájlokat, h ne foglalja utólag a helyet a MorroHunTemp könyvtárban) Ezt kétszer kell megcsinálni mert 2 hibás könyvtár van ( északi és argóniai)
    12. Vagy még ne nyomjunk ok gombot, hanem a megoldás: elmegyünk abba a könyvtárba, ahova feltettük az Obliviont : …/Oblivion/data/ MorroHunTemp/sound/voice/oblivion.esm a Itt megtalálható az északi és az argóniai könyvtár, amit át kell másolni a …/Oblivion/data/ sound/voice/oblivion.esm könyvtárba. Ha ezzel megvagyunk mehet az OK gomb. Nem baj hogy hibaüzenet van a másik könyvtárral, mehet az OK gomb és a kérdésnél a NEM, tehát ilyenkor nem kell áthelyeztetni a fájlokat.
    13. A telepítés elkészült ELSŐRE =) Mindenkinek jó szórakozást, remélem segítettem.
    14. VIK nagyon szépen köszönjük a magyarítást."

    Sajnos már nem tudom ki írta, de köszi neki még1x^^.
  • angelslie
    #38308
    Eleinte én pont a Vegetationt kapcsoltam ki, de most hogy már be van, így tényleg sokkal jobb :)
  • DORSANAX
    #38307
    Hogy érthetőbb legyen:
    A magyarítás belepiszkított a játékba ennek a modnak a fordításával és azzal, hogy egyáltalán betette (félig!) a Data mappába.
    Amennyiben nem foglalkoztak volna ezzel ebben a formában, akkor elég lett volna egyszerűen csak igény szerint ezta DLC-t alkalmazni és telepíteni.
    Így viszont javítani kell.
    Valami lemaradt az előző HSZ végéről, bocsi:

    Step 5: Open the console using the tilde ~ key. type in the following...

    setstage DLCBattlehornCastle 10

    The above console command will add the journal entry and quest marker.

    For more information check out The UESPWiki
    http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Battlehorn_Castle_(quest)
  • DORSANAX
    #38306
    Azok számára, akik magyarították a játékot és akiknek sárga csillagok és textúra hibák jelentek meg a Csatakürt Kastély esetében:
    Visszajelzést kaptam, hogy amit a #38263-ban írtam, az orvosolja a problémát, tehát le kell tölteni valahonnan a Battlehorn Castle modot és ebből a DLCBattlehornCastle.bsa-t pótolni kell a Data könyvtárban...
    A mod indítása után a játékban a console parancs a következő:

    setstage DLCBattlehornCastle 10

    Step 1: First back up you main save game typically located in "My Documents\My Games\Oblivion\Saves" just in case this destroys something. This is something you should always do when installing a mod.

    Step 2: Install the Official Battle Horn Castle Plug-In by moving the bsa./esp. files "DLCBattlehornCastle" to you game data folder which is "C:\Program Files\Bethesda Softworks\Oblivion\Data" by default.

    Step 3: Open the OblivionLauncher and open DATA FILES. Check the box by DLCBattlehornCastle.esp and click OK.

    Step 4: Launch the game and load the save game you backed up.

    Step 5: Open the console using the tilde ~ key. type in the following...

    Innen tölthető
  • koschwarz
    #38305
    lehet a natural environments-et úgy is telepíteni, hogy csak a natural wildlife részét tezsed fel, a többit nem.

    ebből nálam örök darab a natural vegetation.esp, ami a fákat magasabbá és dúsabbá teszi, mindig benne a van a modlistámban.
  • SaGa
    #38304
    Frostcrag-ba kell elmenni. Egy ogrékkal telerakott emelkedő után egy barlangrendszeren keresztül lehet eljutni a kőért. Én is csak egyszer foglalkoztam vele. Szobrokat kell keresni, amelyek "mutatják az utat", hogy rátalálj a barlangrendszer bejáratára. Az a láda nem része a küldetésnek, ha jók az emlékeim...
  • angelslie
    #38303
    Megtaláltam, de még több dolgot is tartalmaz nem csak a bogarakat és madarakat, de ott a leírás: http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=376
  • do2
    #38302
    ja engem érdekelne ez a madár meg bogármod
  • angelslie
    #38301
    Van egy mod ami bogarakat és madarakat is betesz, nekem fentvan, de hirtelen nem tudom a nevét :/
  • do2
    #38300
    kár hogy a játékba nem lehet bérgyilkost felbérelni hgoy megöljön nekünk egy valakit.
    Illetve nincs madár mod ? Csak madárcsicsergés van madár meg 1 sem :)
  • Harkat 89
    #38299
    Ok, akkor majd ide később nézek vissza.

    Amúgy megléptem a lvl 12-es szintet. Eddig elég könnyű volt a játék, de most mintha felkapcsolt volna :) Egyből medvék az út mentén, meg valami oroszlán. Bemegyek egy bányába, máskor max 2 ellenfél volt egy helyen. Most egyből 5 volt egymás mellet. Lopakodásból támadva nem döglenek meg, csak életük 3/4-e megy le. Úgytűnik innentől már izgalmasabb lesz:)
  • Fantusz
    #38298
    Néhány halacskáért a hídon tűlra kell úszni, figyeld a zöld nyilat, s az sem árt, ha van rajtad detect life.
    Ritkán ugyan, de az is előfordulhat, hogy a megrendeltnél kevesebb hal van, ilyenkor meg kell várni a respawn időt, két részletben összegyűjteni a kaviárnak valót.

    A jutalmul kapott gyűrű alacsony szinten nem rossz, később már nem annyira érdekes ( a súlya elég se gyenge)
  • angelslie
    #38297
    A nyíl jelzi végig az összeset..
  • Harkat 89
    #38296
    Kaptam IC alatti kocsmában egy olyan questet, hogy hozzak 12 hal pikkelyt.
    És ott a környéken a tóban csak 7 olyan halat találtam, többit hol találom meg?
  • Fantusz
    #38295
    Nem keveset játszottam az Oblivionnal, de ez a küldetés nem rémlik, ráadásul meg a magyar elnevezések miatt igazán azt sem tudom merre jártál.
    Az is elképzelhető, hogy a ládát valmelyik mod rakta oda?
    Nem kell vele foglalkozi, ha a questnek nem része, ezek a kulccsal nem nyitható ládák általában nem rejtenek igazán hasznos kincset (természetes, hogy ki szeretnéd nyitni).
  • Szuni
    #38294
    Kellene egy kis help.
    Kaptam egy küldetést, mely szerint Chorrol grófnőjének a Védkövet kell leszállítsam. A Fagyszirt erőd nevű eldugott helyen található. Nos, ezzel nincs is semmi gond, megleltem, megoldottam a küldetést, nálam van a kő. Viszont, menet közben, még a hágón, amely tele volt ogrékkal, két szikla közt a hóban láttam egy félig elsüllyedt ládát. Feltörni nem lehetett, kulcs kell hozzá. Nos, átnyálaztam az erődöt, azt hittem, majd kifelé ott találok valami szépet, viszont a kulcs bent nem volt senkinél, és sehol. Gondoltam, akkor kint, de itt se leltem, az összes ogrét levadásztam, feltúrtam mindent, az egész hágót, de semmi..
  • DORSANAX
    #38293
    StoReK:
    A #38263-ast olvasd el, láthatóan vannak problémák...
    A magyarítás telepítőjét ebben az esetben tovább kell engedni.(Katt-OK)
    Nem kell backup, az egyébkén sem fontos ebben az esetben.
    Azt, hogy nem tudja átmásolni, valószínűleg a magyarításnál írja ki neked, gondolom.
  • DORSANAX
    #38292
    Bocs, az kimaradt, hogy SaGa-nak igaza van, mert a Data könyvtárban van...
  • DORSANAX
    #38291
    Igen, a fájl neve:
    Oblivion - Textures - Compressed.bsa, de ez egy 200 MB-os fájl, ezt nem szerencsés elküldeni sehová.
    Ezt a magyarítás írja ki talán, de nem kell törődni vele, mert ez valami hülyeség,, tovább kell engedni a magyarítást...
    Amennyiben nem a magyarításnál jelentkezik ez a probléma, akkor ez sajnos egy rossz verzió, amit StoRek használ.
  • SaGa
    #38290
    Állj...
    A textures alá biztosan nem kell semmilyen bsa. A bsa fájlok (Bethesda Softworks Archive) tartalmazzák - többek között - a textures könyvtárat és a helyük a játék data könyvtárában van, ugyanott, ahol az esp-knek is.

    A fájl neve "Oblivion - textures - compressed.bsa" lehet.

    A motor úy van felépítve, hogy ha van egy "valami.esp" nevű fájlod, akkor minden olyan bsa-t is beolvas, aminek a neve azó "valami " karaktersorozattal kezdődik. Ha nincs olyan nevű esp, akkor az oblivon.ini-ben kellene regisztrálni a bsa fájlt, hogy egyáltalán foglalkozzon vele a program.
  • StoReK
    #38289
    Hali mindenki,tudnátok nekem segíteni? Telepítéskor nem tudja átmásolni ezt a fájt a telepítő: textures\compressed.bsa, ha valaki el tudná küldeni ezt a fájlt erre a címre : [email protected] , nagyon megköszönném. Már nagyon idegesít ez, előre is kössz.
  • koschwarz
    #38288
    ja, még hozzá akartam tenni (mint több évnyi oblivion-tapasztalattal rendelkező): sokan hiszik azt, hogy egyszerre lehetnek mestertolvajok, hatalmas varázslók és brutális harcosok...ami valahol igaz is, mert meg lehet csinálni. ugyanakkor kétlem, hogy valaki, miután nagy mágus lett 100-as sebző destruction spellekkel, nekiáll egy 5-ös sebzést adó karddal hadonászni, ha szembekerül egy brutális lénnyel...meg lehet csinálni, sok-sok "gyakorlással" fel lehet fejleszteni a blade skill-t, de így nem könnyű.
  • koschwarz
    #38287
    egyetértek skyline-nal és sagával. mágusként az oblivionban rengeteg lehetőséged van, gyakorlatilag a legszórakoztatóbb kaszt lehet.

    pl. választasz egy mágus-beállítottságú fajt (pl. breton, high elf), major skillekként a mágiaiskolákat választod, meg egy mágus csillagjegyet, máris kapsz egy tiszta mágust, rengeteg manával, akivel nem TUDSZ máshogy játszani, mert akkor egy patkány is lever. egyébként meg se életerő nem kell (vagy ha igen, akkor jóbarátod lesz a fortify health spell), se páncél, ha felfejleszted az alteration skillt, amivel a fizikai páncélokhoz hasonló vagy még erősebb védelmet adó shield spelleket tudsz elsütni. lényeket idézhetsz, akik elgyepálják helyetted az ellenfelet és elterelik az ellenfél figyelmét. illusion skillel lebéníthatod őket, láthatatlan lehetsz...felesleges magyarázni, rengeteg a lehetőség.

    arról nem is beszélve, hogy ha bejutsz az arcane egyetemre, na akkor olyan spelleket mixelhetsz magadnak...

    igen, az oblivionban akár mind a négy céh vezetője lehetsz, ezt nem akadályozták meg a készítők. de felfogás kérdése: kaptál a játékban egy hatalmas szabadságot, te döntöd el, mit kezdesz vele. nekem ez jobban bejön, mintha azt mondanák, hogy mostantól csak és kizárólag mágus lehetsz és kész...ugyanis az oblivionban egy karakterrel akár 100 játékórát is eltölthetsz, és lehet hogy egy idő után unalmas lesz mindig csak tűzlabdákat elsütni. miért ne lehetnél ezek után harcos? miért ne állhatnál át a rossz oldalra és lehetnél vámpír vagy dark brotherhood-os orgyilkos?

    konkrétan meg: ha a könnyű vértezetet választod, akkor egyben a sebességet választod. a nehéz páncél és a nagy életerő arra van, hogy odaállsz az ellenfél elé egy bazi nagy kalapáccsal és egy pajzzsal és addig ütöd és véded az ütéseket, amíg valamelyikőtök össze nem esik. a könnyű páncéllal viszont gyors maradsz, egy szál karddal vagy egy könnyű buzogánnyal harcolsz, ki kell térni az ütések elől, majd gyorsan visszaugorva bevinni a sebzést. nem véletlenül van a speed atribute alá rakva, az acrobatocs-szal és a atheltics-szel.

    mellesleg az életerő minden szintlépésnél növekszik 1/10-del, függetlenül attól, hogy növeled-e az endurance-ot. nyilván aki viszont az endurance-re gyúr, annak több életereje lesz, de akkor olyan skilleket és játékstílust használ, amihez szükség van a nagy életerőre.

    szerintem túl van becsülve az endurance (illletve az életerő), persze nem haszontalan, ha sok van belőle, de annyi mással lehet helyettesíteni ebben a játékban...csak ki kell tapasztalni.
  • Harkat 89
    #38286
    De én pl. nem akarok tápos lenni, de nem is akarom hogy szétcsapjanak magasabb szinten, ezért törekszek 3-4 pontra mindig. De már ijásznak ami fontos maxon van, így muszály vagyok olyanokat fejleszteni hogy Int., Will., Str. stb. Ami igazán nem kell nekem.

    Csacsi:
    Most neked gondolom Int. és Will., esetleg Speed kell. Ha ezek 100-on lesznek, utána mit fogsz fejleszteni?
  • Csacsi
    #38285
    Nehéz páncélban amúgy is szar, mert nem tudsz rendesen varázsolni.

    Én most teljesen mágus karakterrel játszom, se vértezet, se kard. És nem kell magas életerő, mert nem igazán ütnek meg :)

    Paralyze, summon xy, destruction, invisible....ezt általában senki nem éli túl :)
  • SaGa
    #38284
    Mi szüksége a mágusnak az életerőre?
  • Richardix
    #38283
    nem értesz.
    arra céloztam, hogy nincs határ mondjuk harcos és mágus között. Igazából aki akarja lehet egyszerre profi kardforgató, tolvajok hercege, és a mágia mestere.
    a Képességektől való fejlődésre meg had mondjak egy példát:
    akartam egy olyan mágust, aminek az életereje és a magicka-ja is magas.
    Életerő = Állóképesség
    tehát, nehéz páncélban és pajzsban kellett rohangásznom miközben én igazából egy könnyű vértezetű karaktert szerettem volna.
    Most őszintén, mi köze az életerőnek a nehéz páncélhoz?
  • SaGa
    #38282
    Tévedés. Azok a képességeid fejlődnek, amelyeket használsz. Arról nem a játék fejlődési rendszere tehet, ha valaki mágusként nehézpáncélos tankként viselkedik, vagy tolvajként a máguscéh vezére akar lenni...
    A lehetőség megvan, aki akar (vissza)él vele, csak ne fogjuk már a saját hibáinkat a programra.

    Mostanában kicsit belenéztem a Risenbe. Ott a program maga akadályozta meg, hogy a tolvajként, rablóként, harcosként viselkedő karakterből mágus lehessen. A probléma mindössze annyi vele, hogy kissé túllőttek a célon, mert kezdőként, a mágiában járatlanként semmi esélyed a megmaradásra, ha valamilyen szintig nem csatlakozol a "tolvajcéh" csapatához. Ráadásul nem szólnak, a sorsdöntő választásoknál sem, hogy ha erre mész tovább, akkor nem lesz belőled varázsló sohasem.
    Na ez játékrendszer béli hiba valóban...
  • Richardix
    #38281
    a semmi gáz elég erős kifejezés... gyakorlatilag nincsen a játékban különbség 2 kaszt között, mert 1-e kivétellel ugyanazok fejlődnek.
  • koschwarz
    #38280
    ahogy saga is írta: ha csak szerepjátszani akarsz, akkor csinálsz egy olyan karaktert, amit szeretnél, és játszol vele. használod azokat a skilleket, amelyek neked fontosak, és olyan öltözetet és felszerelést használsz, ami illik hozzá. ha így játszol, egyáltalán nem fog számítani a "tökéletes" fejlesztés.

    aki "tökéletes" fejlesztésre törekszik az pont hogy teljesen kiesik a "szerepből", mert azt csak úgy lehet megcsinálni, hogy pont azokat a skilleket fogod majornak választani, amiket egyébként NEM használnál.

    nem állítom, hogy az oblivion fejlődési rendszere tökéletes, de szerintem semmi gáz nincs vele. egyébként meg rengeteg mod van, ami totál megváltoztatja. én sosem használtam egyet sem.
  • Colt17
    #38279
    Egy játék akkor jó ha játék.
  • SaGa
    #38278
    "Tökéletes fejlesztés" vagy szerepjáték. Döntsd el.
    Az, hogy játék közben arra figyeljen az ember, hogy minden szintlépéskor 5 pontot oszthasson egy-egy képességre, a világ legnagyobb marhasága. Annyit osztasz, amennyit használtad a készséget. Ha rosszul választottad ki a karaktered számára a major/minor skilleket, rossz irányba fogsz fejlődni (a karakter szempontjából) de arra nagyon.

    Az a "tökéletes" hülyeség csak arra jó, hogy egy űbertáp, mindenhez értő karaktert hozhass össze, akivel 20 szint után szétunod az életedet a monitor előtt...
  • Richardix
    #38277
    a tökéletes fejlesztés alatt azt értem, hogy mind3 fejlesztett attribute +5 legyen minden szinten. namármost ez nálam épp úgy van, hogy 2 attribute skilljei vannak minorban, és egy attributé majorban. igazából nem ez lenne a gond, hanem h mindig pont 10 szintet fejlődni mindenből.. ez a kimértség totál elrontotta a kedvemet :(
    am meg rohadt szar ez a fejlődési rendszer így. ha nem a skillek lennének meghatározók szintlépéskor, még működne is szépen.. de így...