41716
  • angelslie
    #38276
    Nem muszály szintetlépni :)
  • Harkat 89
    #38275
    Igen ezzel tisztába vagyok. És ezeket ugyan úgy fejlesztem, de mikor szintet lépek nem kapok pontot agilityre, de a többire se kapom meg az 5-öt, mert azokat nem nagyon használtam. Jó persze még nem vészes a játék, mert nagyon élvezem, de egy idő után csak azok a skillek maradnak majd amiket egyáltalán nem használok, és akkor nem fogok tudni valami könnyen szintet lépni úgy hogy még min. 3-5 pontom is meglegyen.
  • Fantusz
    #38274
    Íjásznak az agility és a speed a két legfontosabb tulajdonság, de legalább annyira fontos a két képesség tudásszintje is.

    Gyakorlott íjászként(75ös marksman) ledöntheti lábáról az ellenfelet a lövés, 100as skillel pedig paralyse hatást lehet elérni.
    A 75ös sneak a lopakodást könnyít nagymértékben (mozgás közben sem fedezik fel könnyen), mester szinten pedig az ellenfél páncélját figyelmen kívűl hagyva képes sebezni.
  • Fantusz
    #38273
    Nos, ha ezt a "tökéletes fejlesztést" úgy értelmezték, hogy major skilleknek csak tökéletesen haszontalan képességeket válogass össze, s azokat powertrénelve lépj szinteket, megnyugatlak, hogy nem így működik a játék.

    Való igaz, hogy ha az összes fontos képességedet majorba rakod, akkor szintenként 2-3 pontnál többet nem tehetsz a hozzájuk tartozó (fontos) attributekra.
    Megoldás egyszerű: 1+2, vagy 2+1 arányban elosztott képességekkel nyugodtan lehet játszani, mindössze arra kell figyelni, hogy a minorban lévő skill is használva legyen.
    Ez nem egy bonyolut dolog, harcosnál pl majorban lévő block mellett a minorban lévő heavy armor és armorer is az endurance növekedésére hat, de ha neked úgy tetzszik lehet fő képesség a block és a heavy armor is -ez esetben csak az armorer növelheti minorból a kitartásra tehető pontokat (az ellenfelekről leszedett páncélt, fegyvert javítva adod el)

    Ugyanígy lehet variálni minden képességet, karakterektől függően más-más fontos a számukra, azt el kell felejteni, hogy totálisan használhatatlan skilleket majorba gyűjtve kínlódni.
  • Harkat 89
    #38272
    Én csak mentem a piros(zöld) nyíl után. De legközelebb már jobban odafigyelek minden kiskapura questeknél. Nemrég kezdtem el csak csinálni őket. Eddig elég jók voltak, változatos, izgalmas, érdekes.
  • Harkat 89
    #38271
    Akkor átvertek xD (szóval nem a legjobb módon csináltam meg)
    Mindegy, már azóta sokat játszottam, nem akarom újrakezdeni onnan.

    Amúgy lvl 11 vagyok, Íjász, és az agility 100 speed 99. És most már hibá fejlesztem a skilleket, ezek úgyse fognak nőni, a többire meg nem tudok 3-5 pontot elosztani, csak ha azokra megyek. De most ezért kezdjek el varázsolgatni, meg közelharcba verekedni hogy ne legyek gyenge később a mobokhoz képest? Kicsit hülyeségnek tartom. Akkor felesleges volt íjászt csinálnom, mert inentől kezdve úgyse azzal fogok menni, ha növelni akarom a többit. Emdurance amit még fejlesztek keményen, de többi...
  • Benevolens
    #38270
    a tökéletes fejlesztés az az, amikor tudatosan kimaxolod a karakteredet?
  • angelslie
    #38269
    Hát nekem bizony nem csak 44 arany volt benne..
  • Richardix
    #38268
    tegnap ovlastam kicsit a "tökéletes fejlesztésről" és azóta elment a kedvem a játéktól :(
    Nem akarok szarul fejlődni, de a tökéletes fejlesztés meg teljesen elveszi a játékélményt.
  • fersk
    #38267
    Ott a börtönben kellett volna találkoznod egy őrrel, aki rég hajt a kincsre, majd a rejtekhelynél újra, s likvidálása után az általa kiásott ládában nem 44 aranyra emlékszem...
  • Fantusz
    #38266
    Attól függ mit csináltál annak érdekében, hogy börtönbe kerülj...
    Elég a cella zárát megpiszkálni, akkor infamy nélkül leülheted a büntetést, nem kell komolyabb vétséggel zárkába kerülni.

    A ládában a "nagy kincs" néhány képességnövelő könyv, amelyek lehetnek teljesen hasztalanok is, ha már olvastad - összességében nincs sok haszna a küldetésnek, legfeljebb egy alacsony szintű karakternek jöhet jól a képességnövelő könyvekből megszerzett tudás, és a korrupt őr könnyűpáncélja.
  • Harkat 89
    #38265
    A Fighters Guild egyik tagja Burmában adott egy questet. Az a küldetés, hol a nő férje börtönbe van, és ellopta a nő pénzét, és vissza kell szerezni. Ezt a küldit megéri megcsinálni?
    Mert a férj csak akkor beszél ha bekerülök mellé a börtönbe. Az +5 bounty jelentett. Beszéltem vele, mondta öljem meg a nőt. Kijutok a börtönből -1 block. Aztán beszéltem a nővel elküldött egy helyere ahol kemény 44 gold volt. Aztán meg halott a nő is.
    Szóval nagyon sok + dolog nem volt benne. Vagy én rontottam el valahol?
  • Fantusz
    #38264
    A magyarításon rengeteget dolgoztak a készítők, s talán a felmerülő hibák is idővel javítva lesznek, de jelen állapotában a magyarítás elég sok ezidáig nem ismert hibát hozott elő.

    Ezeknek a hibáknak egy része valószínűleg elkerülhető, ha a telepítéskor figyelmesen átolvasva a leírtakat, nem csak a tovább gombokra tenyerel rá a felhasználó, az NPC-k alaklamankénti "megbolondulása" viszont arra vall, hogy a magyarítás nem csak a nyelvi fájlokba nyúlt bele.
  • DORSANAX
    #38263
    SaGa és Fantusz:
    Tökéletesen igazatok volt, mert megvizsgáltam a Data könyvtáramat és
    a "DLCBattlehornCastle.esp" ott szerepelt, de
    a "DLCBattlehornCastle.bsa" nem volt benne!
    Az a helyzet, hogy ezt a magyarítás telepítette így bénán a játékba, tehát valóban igazatok van, mert vannak ilyen enyhén szólva kétes dolgok a magyarítás telepítésénél, ami később problémát okozhat.
    Most letöltöttem és beraktam a helyére, de nem vagyok abban sem biztos, hogy ez most így rendben lesz.
    Így aztán hiába volt az indításnál idáig bepipálva a DLCBattlehornCastle.esp.:D
    Szerintem mindenkinél így van, aki magyarította a játékot és talán ezért vannak a Csatakürt Kastély esetében a problémák a sárga jelzésekkel.

  • DORSANAX
    #38262
    Köszi a választ, én még nem próbáltam a Battlehorn Castle-t, csak az tévesztett meg, hogy az MP hozzászólásaiban felfigyeltem arra, hogy panaszkodtak a "sárga csillagos" problémákra ezzel kapcsolatban.
    Még most sem értem, mert az Oblivion játékban kezdő vagyok és azt olvastam angol nyelvű fórumokon, hogy megfelelően telepítve normálisan használható mod, de bizonyos problémákat azért okozhat.
    ITT a megjegyzésben van erre vonatkozóan utalás erre...
  • Fantusz
    #38261
    Battlehorn Castle hivatalos mod, amely kimaradt a Knight of the Nine csomagból.
    Megjelenés után néhány hétig ingyenes, majd fizetős lett (érdekes), mindenestre nem jellemző, hogy hibás legyen, hacsak valami másik mod nem akar valamit felül írni azon a területen.
  • DORSANAX
    #38260
    Szerintem próbáld meg törölni előbb az Oblivion.ini fájlt és indítsd el újra.
    Elvileg létrehozza magának az új beállításokat tartalmazó Oblivion.ini-t...
    Remélem...
  • KaszaN
    #38259
    Az egész játékot újra raktam bár ezek szerint most ismét rakhatom újra az egészet ez miatt a hülyeség miatt.
  • DORSANAX
    #38258
    Mielőtt újra magyarítottad és elindítottad törölted az Oblivion.ini fájlt a My Games-ből?
  • DORSANAX
    #38257
    Azért nálad valami nagyon nem stimmel szerintem, mert a telepítési útmutató betartásával nálam első ránézésre minden rendben van.
    Igaz, hogy még csak az első küldetést játszottam végig, de semmiféle textúra hibát nem észleltem. (idáig:D)
  • SaGa
    #38256
    Olvasd el amit 2-vel lejjebb írtam. Minden textura és objektum megjelenítési hibának ugyanaz az oka...
  • KaszaN
    #38255
    Azt szeretném meg kérdezni, hogy a magyarosítás felrakása után a talaj textúra helyett miért van a játék térképe?
  • DORSANAX
    #38254
    Köszönöm a kimerítő választ, jogos a kérdőjel, én tettem fel hülyén a kérdést...
    Nálam ez a probléma még nem jelentkezett,de még most kezdő vagyok a játékban és tisztázni szerettem volna.
    Oblivion Mod Manager-t használok, majd a tanácsod szerint még most az elején megpróbálom rendezni a dolgokat a leírtak szerint.
    Még egyszer köszi...
  • SaGa
    #38253
    ?
    Battlehorn Castle: Csatakürt Kastély. Ez egy DLC.
    A sárga csillagok problémája: ha hiányzik, vagy nem jó helyen van egy fájl, ami tartalmazza egy hivatkozott objektum modelljét, akkor sárga színű, felkiáltójelet tartalmazó, sarkára állított rombusz szsrű testet jelenít meg a program. Ha a modell rendben van, csak a benne hivatkozott dds (textura) fájl hiányzik, akkor megjelenik az objektum, de egyöntetűen lila a színe. Ha egy objektum egyáltalán nem létezik (azaz hivatkozik rá a program valahol, de nincs definiálva), akkor egyszerűen nincs ott semmi.

    Ezek a hibák akkor kerülnek elő, ha egy mod, vagy bármilyen kiegészítő (patch, magyarítás) eleve hibásan van csomagolva és hiányzik a megfelelő fájl, vagy rosszul telepíti a user. Rossz sorrendben pakolja fel a fájlokat, vagy kihagy egyes részeket.

    Ha mindent jól csinált, nem voltak hibaüzenetek, akkor is előfordulhat ilyen hiba, mert elmaradt az Archiveinvalidation eljárás.
    Most nem részletezem, hogy miért is kell ez, de a program motorjának egy kisebb hibája miatt, a telepítések végén midig kötelezően meg kell futtatni ezt is. Többféle módja van, a legjobb az Oblivion Mod Manager (OBMM) használata erre a célra is. Egyébként is jó, ha ezt a programot használjuk a modok karbantartására, mert ez képes jól összefogni a modokat, ebben jól be lehet állítani a betöltési sorrendet és lehet ellenőrizni, hogy nem hiányzik e olyan mod, amit egy másik használna.

    Az OBMM-en belül megtalálható az ArchiveInvalidation, aminek helyes használata: először "visszacsináljuk" az esetleg korábben lefuttatott "AI" eljárást, levesszük a szükségtelen modokat/felrakjuk az újakat, berendezzük a sorrendet, majd ismételten lefuttatjuk az "AI"-t. Fontos, hogy az esp/esm fájlok betöltési sorrendjét előbb kell beállítani, mint az AI-t futtatni, mert a program a betöltési sorrendt is figyeli, amikor megpróbálja az ütközéseket kezelni.

    Létezik egy ArchiveInvalidation Invalidated névre hallgató mod is, amit ha valaki használ, akkor elvileg nem szükséges az AI-t megfuttatni, de erre én nem vennék mérget, ráadásul ez egy üres bsa-t használ, ami nem minden esetben hasznos. Vannak a motornak összes felhasznált esp/esm és bsa számának, összesített névhossznak korlátai, amiket elérve furcsa dolgok tudnak jelentkezni. Pl ilyen hiányzó modell/textura problémák, mert nem fér már bele egy bsa fájl neve a pufferbe és ami abban van, az nem elérhető a motor számára...
    Ehhez persze 100-as nagyságrendű modot kell telepíteni...
  • DORSANAX
    #38252
    Elnézést, ha olyan kérdést teszek fel, amit már itt régebben kitárgyaltatok, de mi van ezzel a "Battlehorn Castle plugin" dologgal?
    Ez összefügg a sárga csillagos problémákkal?
    Amennyiben a Csatakürt kastély problémához köze lenne, valaki esetleg írja le, ha lehet a megoldást, mert nekem az alapjáték eredeti, de a kiegészítők nem, bevallom férfiasan...
  • koschwarz
    #38251
    annak tűnik, nagyon nagyon régen nekem is volt ilyen, ha jól emlékszem. használsz modokat?
  • Richardix
    #38250
    hm.. érdekes, de néha ha visszatöltök egy gyorsmentést akkor kiírja h kaptam egy új képességet... és tényleg kapok.. ez vmi bug vagy mi? O.o
  • Fantusz
    #38249
    Erről is nagyon sok szó volt már - a sárga csillagok, háromszögek helyén nem jelenik meg normálisan a textura, aminek az oka, hogy a mod rosszul lett felrakva, vagy eleve hibás modot használsz.

    A magyarítás problémái is "örökzöld" téma lett a fórumban - aki nincs rászorulva lehetőleg ne használja, aki mégis fel szeretné tenni ne ész nélkül nyomja a tovább gombot...
    Arra meg fel lehet készülni, hogy a magyarítás tökéletes megjelenés mellett is érdekes bugokat fog előhozni (tessék gyűjteni medvebundát, stb.)
  • KaszaN
    #38248
    De mégis milehet a baj? Most megpóbáltam felteni megin mostmeg egy csomó hibát írkált telepítés közben. Lehet valami amiről tudnom kéne?
  • Richardix
    #38247
    akkor nálad vmi bibi van mert kivétel nélkül minden magyar. a textúrákat is lecserélték, sőt egyszer egy újságot megnéztem távolról (tehát nem úgy, hogy olvasom) és azon is a magyar verzió volt olvasható!
  • KaszaN
    #38246
    Hi
    Ma végre rávettem magam, hogy feltegyem a játékot és rá a magyarosítást és akkor látom, hogy mekkora sz@r a magyarítás. Má a menübe van egy csomó szó ami nincs lefordítva, a karakter készítésnél semmi se magyar. Ezt tartott megcsinálni ennyi ideig?
  • rosti
    #38245
    Ha megtaláltad a megoldást ird már le légyszi mert én is a sárga csilagoktol szenvedek meg hogy az npc-k ruhája láthatatlan ,szal csak a fejük látszik meg a sárga csilagos fegyver.
  • dronkZero
    #38244
    Hehe. Hát nem... :P

    Én kapásból vágtam, mi a probléma, mert már millió és egy játékban találkoztam a jelenséggel.

    És hogy ne csináljak segget a számból, mondok rá egy másik megoldást is:
    Nem kell kihúzni a joyt, elég körbetekerni egyszer a kart minden szélső helyzetébe, aztán hagyni visszaállni középre, és voilá, nem húz oldalra.

    Egyébként az oka meg az, hogy a windóz nem jegyzi meg a joystick kalibrálási értékeit, és minden indítás után kvázi újra kell kalibrálni. És mivel egy használaton kívüli joystick kb 1%-ot tér ki középhez viszonyítva, ezt veszi a windóz maximális kitérésnek. Körbetekerés után tisztában lesz a határokkal, és az 1% kitérés helyén lesz kezelve, holttérként, ahol már nem veszi figyelembe a program.
  • rosti
    #38243
    Nálam is ez volt,le kell szedni a magyaritást és ujra felrakni.Ott ahol kérdezi hogy mik nincsenek étkonvertálva a hannsávbol alul lessz két kijelölhetö sor,azokat pipáld ki a felsöt mindenképp az alsöt ha a kieg is fenvan és már jo lesz nálam legalábis ez volt a hiba...
  • SaGa
    #38242
    Ez az Oblivion sajátos hibája, magától senki sem jön rá...
  • Kobura
    #38241
    Azt a ro**************************************be.

    Hogy ez nekem miért nem jutott eszembe? Ezer hála SaGa!

    (ebből is látszik, hogy mennyire nem értek a lovakhoz)

  • SaGa
    #38240
    Húzd ki a gépből a joystickot/gamepad-et
  • Kobura
    #38239
    Helló! Valaki tudna adni egy kis tanácsot, hogy mitől lehet, és mit tudok ellene csinálni HA:

    A karakter folyamatosan balra halad, nem nyomok semmit, de megállás nélkül csak megy balra, és ha előre mozgok, átlózik, ha jobbrát nyomok, nem is veszi figyelembe. Olyan, minha beragadna a billentyű (pedig nem az a probléma)

    A segítséget, tanácsot előre is köszönöm.
    Jr.R. K. P.
  • Richardix
    #38238
    ez nálam csak 1-2 helyen fordul elő (Anvil Attack, Prophet küldetésekkel kapcsolatos párbeszédek)
  • wolverine375
    #38237
    Heló, rájött már arra valaki h magyarosítás után miért nincs hang és miért húzza el olyan gyorsan a feliratot?:/ Kb élvezhetetlen így a játék=(