41716
  • Fritz Von...
    #8130
    Nem. Nem húzom. És most bent voltam Oblivionban is és a kaput is leromboltam, ott érdekes módon nem lépett ki. Csak akkor csinálja, ha kint vagyok valahol a szabad ég alatt. Most pl vissza kellett mennem a paphoz és ott egyből kétszer is kilépett...
  • fixpont
    #8129
    Ize, akinek megvan es tud felelni a kerdeseimre plz. Koszi arcok. :-)
  • JuanG
    #8128
    ez vagyok én, tolvajkodós, settenkedős figurát alakítgatok :)))

  • DonnieBrasco
    #8127
    Jah, szerintem még a PC-eladási statisztikákat is befolyásolni fogja majd :))
    Ax Xbox360-at pedig nagyon durván!

    DB
  • Amiga
    #8126
    Reméljük. Itthon nem fog túl sok fogyni belőle, mert aki már letöltötte, az előbb gépet vesz hozzá.
  • cenobite
    #8125
    Mennyi dungeon, barlang stb. van a játékban a kóborlások során? Több/kevesebb, mint a Morro-ban?
  • ShaiHulud
    #8124
    enchant miatt olyan.
  • Amiga
    #8123
    Mondjuk ha mindenki február elsején rendelte elő, akkor még lehet izgulni...
  • DonnieBrasco
    #8122
    :(( tényleg sajnálom!
    Az én CE-m már postán van tegnap reggel óta, azt terveztem hogy belökök majd én is hüvelykujjfelmutatós-atomheppi screenshotokat róla mikor megjön, de ezek után taplóság lenne.
    Az igazság az, hogy még én is majdnem lemaradtam róla, a Take2Store is lebénult, akkora volt az igény!

    Ez a játék minden eladási rekordot megdönt. Pont.

    DB
  • Amiga
    #8121
    Jó neked.
  • cenobite
    #8120
    Én is megkaptam és mivel február 1-én rendeltem elő... :P
  • fixpont
    #8119
    Jah es amit a legnagyobb hibanak tartom, azok a parbeszedek (lehet megint en vagyok bena, es nem talaltam), de en nem tudom a beszelgeteseket visszaporgetni, pontosan atnezni miket dumaltunk, csak megismeteltetni tudom a szoveget a csavoval. Valahogy az egesz kezelofelulet szernitem visszalepes a Morrowindhez kepest.
  • Amiga
    #8118
    Collectors
  • Jagi
    #8117
    Faszmák lesz ha kiküldik! :DSDD
  • fixpont
    #8116
    Hogyan lehet kiiratni az adott FPS erteket?
  • Jagi
    #8115
    Február elsején rendeltem elő :P
  • fixpont
    #8114
    p4-3GHz (meg regi Northwood) + 9800pro (128 megas csak) + 1GB ram, 1024x768-ban, alacsony texturakkal, de legtabolabbi objektumok kirajzolasaval (akar a fold, hazak, fak) arnyekok kikapcsolva, viz minosege leggyengebbre allitva boven jatszahto. Viszont igy a jatek messze nem olyan szep, mint a kepeken anno. Lehet picit feljebb is lehetne allitani par dolgot, szamomra a sebesseg a legfontosabb, nem vagyok grafika fan. Inkabb ami eddig nem tetszik, mert nem talaltam meg, hogyan tudom az eger gorgore tenni a vegyvervaltast? Azt szereten hogy felgorgetes kovetekzo fegyver, legorgetes elozo fegyver, jobb gomb ugras. Ezeke nem sikerult beallitani legyszi segitsen aki tud.
  • B@dsector
    #8113
    Akinek kevés a kraft az telepítse fel a új nVidia drivert 84.25 beta speciálisan Oblivion-ra írt meghajtó.

    Egy PH!-s srácnak ASUS NV6600GT-vel +4 framet dobott az Oblivion-on.


  • Voltan
    #8112
    Mér, mi van a collectors edition-ben? Mitől több?
  • Amiga
    #8111
    Kommentár nélkül...

    Tisztelt Előrendelőnk!

    Tárgy:
    Elder's Scrolls 4: Oblivion Collector's Edition

    Az Elder's Scrolls 4: Oblivion c. PC-s játék magyar
    terjesztőjétől a mai nap a következő hivatalos
    tájékoztatást kaptuk:

    "Sajnos a játék COLLECTOR'S kiadásából Magyarországra
    az előreláthatónál drasztikusan KEVESEBB PÉLDÁNY
    fog érkezni, így a rendelt/előrendelt példányszámok
    messze nem lesznek kielégíthetőek. Ezen kiadásból
    az esetleges utólagos pót-érkezés is erősen kétséges.

    A termék NORMÁL kiadásából MEGFELELŐ PÉLDÁNYSZÁM
    fog érkezni, ott ilyen probléma nem adódott."

    A fentiek - sajnos - azt jelentik, hogy sok előrendelőnk
    igényét nem fogjuk tudni kielégíteni, ezért előre is
    elnézést kérünk minden érintett Előrendelőnktől ezért a
    - rajtunk kívülálló okból - létrejött szituációért.

    A terméket - a szűkös darabszám miatt - kizárólag az
    előrendelés leadásának sorrendjében tudjuk kiszolgálni.

    Előzetes kalkulációnk szerint - de ez természetesen
    többszörösen módosulhat a ténylegesen kapott mennyiség és
    az esetleges lemondások függvényében - a február legelső
    pár napján leadott előrendelések lesznek teljesíthetőek,
    a többi - előreláthatólag - sajnos nem.

    A termék tényleges beérkezésekor, a biztos darabszámok
    ismeretében újabb levélben fogjuk tájékoztatni tisztelt
    Előrendelőinket a helyzetről, illetve az esetleges átvehető
    példányról. Ez utóbbi esetben a visszajelzésre/átvételre -
    a többiekre való tekintettel - 24 órát tudunk biztosítani,
    utána a termékpéldányt fel fogjuk szabadítani, és a listán
    hátrébb levők számára kínáljuk fel.

    KÉRJÜK FIGYELJE EMAILJÉT, nehogy ilyen okból lemaradjon
    a termékről!

    Még egyszer elnézést kérünk mindenkitől ezért a lehetetlen
    helyzetért, mely véleményünk szerint feleslegesen árnyékolja
    be ennek a valóban csodálatos játéknak az oly rég óta várt
    megjelenését.

    Tisztelettel:
    CD Galaxis
  • zol45
    #8110
    Nem egy nagy cucc a grafikája, bár az a 3 kép nemtudom milyen kártyán és milyen beállításokon van.
  • cuccok
    #8109
    okk ?
  • Lysandus
    #8108
    HIS Excalibur 9600XT Turbo? Nekem is olyan van, a tesztet megcsináltam azon átment. Alsó közép. Szerintem nem lesz vele gond. Azért majd ír meg mik a tapasztalatok, neked hamarabb lesz meg szerintem, mert nekem nagyon lassan csorog lefelé. A grafika minősége egyébként sem izgat annyira, a játékmenet az, amire kíváncsi vagyok.
  • cuccok
    #8107
    ma megfogom szerezni és beírom, hogy fut egy 256 mb-os 6600 gt-n!!!!!!!
  • Voltan
    #8106
    Nem tudjátok, hogy működik a meggyőzés-beszélgetés (amikor az a négy tárcsa van). Rohadtul nem értem, mit kell ott csinálni? Kattingatok, de csak rosszabb lesz a dolog... Help!
  • Jagi
    #8105
    fejed felé néztél?
  • Lacc
    #8104
    Azt tudom, hogy ki lehet jelölni és akkor mutatja a térképen, de hiába megyek oda, ahova nyíl mondja, vagyis a tó közepére, semmi nincs ott.
  • ewuk
    #8103
    Nagyon jó játék, csak kár hogy a windows hibát észlel folyton az exejében és ezért az elnézésmet késri...
  • Jagi
    #8102
    THX! (szerintem így szar)
    Viszont az első kép mindent visz! :)
  • Fejes021
    #8101
    OFF:
    már csak 52 file van hátra és leér!!!!!!!
    Ó istenem mi sz@rt csinálok addig?
    Ezt neked monornet hogy ilyen lassú és drága a netetetek

    ON:
  • Fejes021
    #8100
    ez a kard direkt ilyen piros csíkos vagy szarakodik a VGA-d?
  • hen-tes
    #8099
    tegnap csináltam :D
    jelöld ki a questeknél ezt a feladatot, és akkor lesz egy kis zöld nyíl a térképen, ez minden küldinél működik
  • hen-tes
    #8098
    csak ágyban lehet
  • Lacc
    #8097
    A fővárostól nem messze egy halászfaluban ad egy muksó egy questet, miszerint hozzak neki egy tucat Slaughterfish-hide-ot a közeli tóból.
    Viszont se a tóban, se a partján nem találok egy darab slaughterfish-t se, valahogy horgászni kellene?
  • Zsolo007
    #8096
    Jut eszembe: Azoknak aki nem tudnak szintet lépni: 3 képem bármelyikén látható, hogy az iránytűtől jobbra van egy ilyen "jel", nah ha az megjelenik akkor lehet aludni, hoyg szintet léphess!
  • Zsolo007
    #8095
    Aludni bárhol lehet, csak az őrök ne lássanak :)

    De szintetlépni csak ágyban lehet!
  • Zsolo007
    #8094
    Áh dehogy

    A beígért képek, most többet nem tudok, meg ezek sem túl érdekesek, mivel éppen egy dungeonban vagyok, szal...

    első

    második

    harmadik
  • Kandurex
    #8093
    Steven Drizzt


    (Do urden regények nélkül nincs poén)
  • Aragorn10
    #8092
    Erre a kézre gondoltam !!!

  • donpedro
    #8091
    Arra gondoltam, hogy írok egy kis összegzést, így kb. 15 óra játék után, és azt akartam írni először, hogy lényegesen nehezebb lett a játék financiális része, állandó pénzhiánnyal küzdök meg ilyesmi, aztán rájöttem, hogy ez nem a játék miatt van, hanem miattam. Ugyanis a Morrowindben vittem mindent ami mozdítható volt, itt meg egyáltalán nem lopok. Szóval az Oblivion nálam még erkölcsileg nemesítő hatású is. :) (Ezzel együtt azért továbbra is úgy érzem, hogy talán egy picit túl sokba kerülnek a jobb cuccok, és ezúttal nem lehet olyan könnyen drága dolgokat találni.)

    Amúgy az alkudozás szvsz nagyon jó ötlet, és szerintem jól is oldották meg.

    A villámgyors utazgatás egyik városból a másikba elég fura, nehéz neki ellenállni, pedig szvsz egy kicsit megöli a hangulatot.

    A harc lehetne sokkal jobb, úgy tűnik, hogy a játékfejlesztők kreativitása még nem jutott el arra a szintre, hogy érdekes, izgalmas vívást tudjanak produkálni.

    Őszintén szólva a főküldetést eddig eléggé hanyagoltam, ergo a sztoriról nincs sok infom, viszont a mellékküldetések naggggyon ötletesek, több eredeti elképzelést is találtam, ami azért egy RPG esetében ma már nem kis dolog.

    A fejlődés szerintem sokkal lassabb lett. Eddig még nem találkoztam pénzért dolgozó spell-készítővel, ezt a jelek szerint kivették a játékból, ezzel is nehezítve azt. (Nem lehet csináltatni piszok olcsó (kevés magickába kerülő) gyakorló varázslatokat, amivel aztán egy félreeső sarokban pár óra alatt expert-re gyakorolhatod magad.) Azt nem tudom, hogy saját kezűleg lehet-e spelleket gyártani, de nem hiszem.

    A summon xy-soul trap kombó a Morrowindben nagyon jó volt vagyonszerzésre, csak néhány nagyobb soulgem és egy-két summon Golden Saint kellett, itt ez (legalábbis eleinte) nem működik, a kisebb soulgemek nem érnek többet feltöltve, mint töltés nélkül.

    Jelenleg szvsz a legjobb pénzszerzési módszer becsületes karaktereknek az alchemy. Elég hozzá egy mozsár, az alapanyagok ugyebár ingyen vannak, és viszonylag könnyen lehet 15-20 aranyat érő piákat gyártani sorozatban.

    Így dióhéjban ennyi, megyek is vissza játszani.