41716
  • sniperelite
    #38756
    áttam 1 videóban hogy a gyerek beteszi a farkas írhát abba a nagy gömbbe és valamivel összedolgozza de fogalmam sincs mivel aztán meg kiveszi kimegy a boltból és beteszi azt a varázslatnak és farkas lesz belőle de én nemtom hogykell összedolgozni, angolul meg nemtudok :D szal nemvágom
  • SaGa
    #38755
    Mi a kérdés?
    A spellek előállításához kell egy-egy aranyrög (beszerezhető Mydasnál, korlátozott mennyiségben), egyéb hozzávalók, amelyeket a boltjában lévő gépezetek használatával tudsz előállítani. Összezúzni a drágaköveket, kivonni az esszenciákat a sygil stone-okból, stb...
    Amikor minden megvan, akkor a nagy spell kreáló gépbe bepakolod ami kell és elmondasz egy "touch" jellegű spellt a gépre (vagy a receptben leírtat, akár scrollból is?)...
  • sniperelite
    #38754
    na már találtam 1 ilyen módot a midas magic-ot :) aki használja segíthetne benne :)
  • wolverine375
    #38753
    http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=22368

    Itt van egy olyan, hogy Wrye Python 01, na ez kell neked.
  • navahok
    #38752
    Ok kössz, tudnál linket is adni hozzá, hogy honnan szedhetem le ezt a keretprogramot.
  • wolverine375
    #38751
    a python egy program nyelv, csak a keretprogram kell, akkor felismeri s gép, ás el tudod indítani.

    gondolkodtam, h mód v mod, de végülis ua a kettő...
  • navahok
    #38750
    Letöltöttem a Wrye Bash mert pont betöltési sorrendet kellett állítani az egyik modhoz, de nem tudom elindítani, valami .pyw kiterjesztésűvel kellene indulnia a readme szerint, de a xp-m nem ismeri fel, rákerestem kidobott valami python programot az leszedtem így már nem az ismeretlen fájlként kezeli a win de még így sem nyílik meg.
    valami ötlet?
    Előre is kössz.
  • SaGa
    #38749
    A modok (rövid "o": modification, bár magyarul lehetne módosítás, de a "mód" az inkább a "játékmód", azaz játékstílus értelemben terjedt el) összegyűjtése azért nem egy napos meló.
    Egyrészt mindenképp figyelni kell az egymással kompatibilitásra, majd a telepítési és a betöltési sorrendre.
    A betöltési sorrendet legjobban az OBMM-mel lehet megadni. Eleve érdemes minden modot OMOD formátumra alakítani (Ha létezik, akkor abban a formában begyűjteni, mert akkor van esély arra, hogy a készítő a telepítési scripteket is elkészítette. Ezek nem szükségesek, de hasznosak, ha sok modot használsz)) az OBMM segítségével, majd azzal feltenni. Akkor biztosan nem fogsz kihagyni semmit, illetve ha valami nem tetszik le tudod szedni úgy, hogy csak azt szeded le, amit tényleg kell, de azt biztosan. Az OBMM kiismerése is több mint egy nap.

    A másik kötelező segédprogram a Wrye Bash. Ezzel is a modok egymáshoz való viszonyát lehet hangolni. A már feltelepített modok betöltési sorrend belövésében segít, mert kielemzi, hogy ha egymástól függenek, akkor miként. Emellett ha már megkezdett játékra teszel modokat vagy veszel ki, akkor segít a mentett játék "megtisztításában", hogy a kivett vagy utólag berakott mod ne kavarjon bele a dolgokba.
  • SaGa
    #38748
    Ilyenről nem tudok. Hol hallottál ilyesmiről?
  • wolverine375
    #38747
    Nézegettem módokat, elgondolkoztam közben, hogy lehet inkább sims3-hoz kellene olyan kiegészítő, amiben vannak dungeonok:D

    Nagyon szépen köszönöm SaGa a segítséget, ma szerintem összegyűjtök minden módot, holnap meg már lehet játszani:P
  • wolverine375
    #38746
    Ilyen létezik?:O
  • sniperelite
    #38745
    Még 1 hülye kérdés xD: olyan ládaszerűséget holtalálok amibe pl farkasírhát teszek és átváltozik varázslatá hogy áttudok alakulni farkassá?? nagyon hülye kérdés de engem érdekelne :)
  • sniperelite
    #38744
    köszi megtaláltam és adtam neki egy headshot-ot nyíllal xD
  • Lunki88
    #38743
    Elven Gard District, Lorkmir házában szokott lenni délelőtt 11-től du. 5-ig. Mire nem jó a google. :)
  • wolverine375
    #38742
    nem ugrik be, ki adja a questet? vagy mi a neve?
  • sniperelite
    #38741
    még egyszer meg kérdezem hátha segít valaki :)
    elakadtam ott mikor meg kell keresni 1 Fealian nevű nemes elfet a birodalmi városban és meg kell ölni de seholsem találom nem tudja valaki merre van?
  • Lunki88
    #38740
    Köszi a segítséget! A Francesco-t egyszer próbáltam már, de az túl sok mindent pakolt a játékba amire is nem volt szükségem. Majd a többit is megnézem. A Quarl 3-at pedig már elkezdtem tölteni, most már kipróbálom mi sül ki belőle, de ezek szerint túl sokat várok a gépemtől... :)
  • SaGa
    #38739
    Az első 3 az általában egy igény. TIE, OOO, Francesco, MMM a nagyobb overhaul-ok, amelyeknek ez az alapja. Ha rákeresel a leveled szóra a tesnexuson, találsz még egy halommal, amelyek nem ilyen mélységben nyúlnak a rendszerbe, mint az overhaul-ok, de leállítják/kikapcsolják a szinteződést.
    Az őrök problémájára a reneers Guard Overhaul a legjobb. A random cuccokra megintcsak az OOO, Fran, MMM, esetleg a TIE.
    Városokat felújító cuccok: Open Cities, illetve Bananasplit Better Cities szériája, de vigyázz, nagyon gépigényes mindkettő.
    Épületekből rengeted van, böngészd vévig a tesnexus megfelelő gyűjtőjét (castles, palaces, mansions and estates)
    Arcok, hajak: Beautyful Peoples és a hozzá kapcsolható hair modok...
    Grafikát tunningolni notebookon maximum a Qarl2-t ajánlom, de a Better Cities-szel együtt már az is gyilkos lesz a gépednek...
  • SaGa
    #38738
    A COBL esetében fontos, hogy megkeresd azokat a modokat (sok van), amelyek illeszkednek hozzá. Ezek aztán hozzák magukkal a többit, mert tipikusan a kaja, alkímia, tárgykészítés, ehhez kapcsolódóan az evés-ivás kényszer is jön velük. Majd minden mod leírásában találsz olyat, ami tovább visz egy másikhoz...
    A TesNexuson az Immersion gyüjtőt is érdemes végigböngészni, ott van egy csomó ilyen mod...
  • Lunki88
    #38737
    Én meg lassan 2 hete hogy megvettem a goty edition-ömet, de még mindig csak a modokkal szórakozok, nem tudom kitapasztalni mi az amire azt mondanám hogy na így tökéletes. :D

    Talán ha összeírom mi kell tudna valaki segíteni:

    - Lassabb szintlépés
    - NPC-k és mobok ne velem együtt fejlődjenek
    - Ne legyen minden koszos tolvaj glass cuccokban
    - Őrök ne szúrjanak ki falon keresztül ha tolvajkodok
    - Legyenek random ritka cuccok ládákban, dungeonokban
    - Új kastélyok, épületek + a városokat felújító cuccok
    - Szebb arcok, új haj frizurák
    - Grafikát tuningoló modok (laptopon játszok, szóval nem egy atomerőmű: (core2 duo 2.2, 4gb ram, geforce 240m GT)

    Tudom hogy ezeknek egy része benne van a FAQ-ban, de egy olyan modcsomag kéne ami lehetőleg ezeket egyben tartalmazza. Ami azt illeti, a grafikai tuningokkal vagyok bajban, mert valami arany középút kéne a látvány és a teljesítmény között.
  • wolverine375
    #38736
    pont ilyenre gondoltam, csak tesnexuson nem tudtam, h hol keressem, a keresövel, meg alapból semmit nem szoktam tudni ott megtalálni. szal ezt a coblt megnézem, az ijjas is jól hangzik, meg a hátrafele futás és fáradtság is jól hangzanak.
    felraktam csomó gyilkolászós módot, de ha már rpg, a brutalitást inkább gears of warban élem ki.
    szóval megköszönném bárkinek ha tud ilyen módokat mondani, amik a szerepjátszást elősegítik.^^.
  • SaGa
    #38735
    Mit értesz realizmus és szerepjátékosabbá tétel alatt?
    Ott a Cobl, amivel készíthetsz magadnak tárgyakat, hozzá ki kell vágnod a fát, bányásznod az alapanyagot. Van olyan mod, amiben ha hátrafelé futni próbálsz, hanyatt esel, realistább a fáradság kezelés, amikor tényleg kifáradsz összeesel, ha sérülsz, előbb csak lelassulsz, később elkezdesz szédelegni, duplán látni, stb.. Kismillió ilyen mod van, neked kell eldöntened, mit tartasz realizmusnak, mit nem. Én pl mindig felrakom azt a modot (bow sway talán), amivel a kezdő íjász csak imbolyog célzás közben és minél tovább célra tart, annál fáradtabb lesz. Mellé a már említett futás korlátozó modot, meg olyat, amivel rendszeresen kell enni, aludni, inni, fürdeni, különben átmenetileg csökken az erőd, a karizmád, stb...
    Ha olyanra gondolsz, amivel "előtörténet függő" lesz a statisztikája a karakterednek, olyan is van.
  • sniperelite
    #38734
    elakadtam ott mikor meg kell keresni 1 Fealian nevű nemes elfet a birodalmi városban és meg kell ölni de seholse találom nemtudja valaki merre van?
  • wolverine375
    #38733
    Nem tud valaki megnevezni olyan módot/módokat, amiktől sokkal inkább szerepjáték lesz? Illetve realisztikusabb? Egész nap keresgéltem, de semmi:/

    Bár valami oldalon vicces dolgok voltak írva, kb h ölj vadakat, a húsukat add el és akkor vadász vagy...:D
  • sniperelite
    #38732
    Értem és köszönöm! :)
  • tibor16
    #38731
    A magyarítás nem tartalmazza az eredeti modot, csak a magyarítást. Az eredeti a Shivering Isle lemezén van, amikor az alapot telepítetted, akkor kellett volna ezeket a hivatalos DLC-éket rárakni, ahhoz működik a magyarítás. A mod, vagy a textura hiánya jelenik meg így.
    Magam is pont így voltam, én újra raktam e miatt a játékot, mert sztem a sorrend a telepítésben sem mindegy. Tehát nem a rendszered rossz, hanem hiányoznak a játékból a modok, így a pl a szereplők, épületek, textúrák stb
  • sniperelite
    #38730
    Hali!
    Elkezdtem a játékot és nagyon tetszik. Megcsináltam azt a küldetést mikor össze kell szedni a torony alkatrészeit aztán odaadom a csajnak várok 1 napig és azt írja akkor megyek oda amikor akarok és a holdak állásaitól függően kapok erőket. Na de mikor bemegyek a főmágus előcsarnokába ez történik: http://www.xfire.com/video/2268d8/ tud valaki segíteni??? HELP! Előre is kössz!
  • SaGa
    #38729
    A CUO méretű modok biztosan összeakadnak a magyarítással. Garantáltan.
  • wolverine375
    #38728
    Na közben találtam pár jót, ami most fönn van az az unnecessary violence és a the art of battle, kicsit realisztikusabb lett az egész, lehet fegyvert dobálni, realisztikusabbak a sebzések, pl pár lövéstől megfekszik az ember, stb...
    Szal olyan, hogy tényleg oda kell figyelni:)
  • wolverine375
    #38727
    Am tudtok ajánlani pár módot, amivel merőben más lesz a játék élmény mint eddig? Pl mint a CUO, néztem eddig a TIE-t is, mágusnak kéne valami jó, meg harcosnak. Valami assassinos se lenne rosz... :)
  • wolverine375
    #38726
    Csak nekem van gondom a CUO-val és magyarosítással, vagy tényleg nem bírják egymást? Olyan van, hogy nagy sárga felkiáltójel rohan felém egy pöröllyel, vagy csak egy repülő pöröly közelít simán felém. Van, hogy ki is fagy...:/
  • qwertrt
    #38725
    Basszus, csak szarozik a játék, pedig eddig jól ment. Ráadásul Win7 alatt 4 gb rammal... Megpróbálom újratelepíteni a vga drivert, de a win7-et nem nagyon szeretném :D
  • SaGa
    #38724
    Nem.
    Ennek a játéknak az a lényege, hogy kialakítasz magadnak abban a világban egy életstílust, ahhoz keresel célokat és azokat elérve keresel újakat, vagy indítasz egy másik karaktert, más célokkal. Az elsődleges történetet teljesen ki lehet kapcsolni, a megfelelő modokkal így is többszáz órányi játékidőt lehet belefeccölni, de modok nélkül is lehet igen sokat kalandozni Cyrodiil tartományban, a világ megmentését másokra hagyva.
  • wolverine375
    #38723
    ÓÓóó, de szép így full grafikon minden:P Alig várom a hétvégét, hogy érdemben tudjam tolni:P
  • wolverine375
    #38722
    Épp ez benne a poén, amikor már 1órája bolyongok egy ilyen oblivion síkon, és végre kikerülök onnan, tényleg fel lélegzek utána:)
  • qwertrt
    #38721
    Jó, de valahol csak az a lényege a játéknak. Kér, hogy ilyen frusztrálóra csinálták. Nem a gyakással van a bajom, az általában megy, meg akkor táposan megy az ember. De a labirintus dolgokat rühellem, amikor egy olyan pályát kell megcsinálnom, ami rohadtul nem átlátható...
  • SaGa
    #38720
    Ha nem fogtok bele a fő történetbe és nem mentek Kvatch közelébe, egyetlen kapu sem lesz a Kvatch-in kívül.
    Ha a 30-40 beírással lejebb linkelt CUO modkészletet használjátok, épp elég feladat lesz a játékban az Oblivion kapuk zárogatása nélkül is. Na jó, azt az egyet be kell zárni, másképp Kvatch nem építhető újjá...

    A lényeg, hogy a nyakláncot nem kell elvinni senkinek, sőt ha valamelyik alternatív kezdést lehetővé tevő modot felrakjátok, fel sem kell venni a földről...
  • qwertrt
    #38719
    Hát igen, egy idő után uezt csinltam én is, csak egy csúnyább ódszerrel: noclip cheattel. Ha ne elnnének ezek az idegesítő kapuk, talán szívesen újat kezdenék, de így nem akarom elkótyavetyélni amit elértem.
  • Vlala #38718
    Első végigjátszásnál én is sokat szívtam a kapukkal, harcosként minden szembejövővel külön megküzdöttem.
    Aztán a második karakteremből kiképeztem egy sprinter tolvajt, és két perc alatt végigrohantam a kapuktól a toronyig - végülis ott nem az számít, hogy mindenki nagyon halott legyen, hanem az, hogy a Sigil stone-t elmozdítsd a helyéről.
  • qwertrt
    #38717
    Basszus, én is fel akarom éleszteni a játékot, de semmi kedvem elölről kezdeni, mert bezártam már vagy 10 oblivion kaput, és semmi kedvem újra megcsinálni, szvsz ez a legidegesítőbb része a játéknak. De a régi mentésen annyi szar mod volt, meg patch összevissza, hogy két napja azon szenvedek, hogy az akkori telepítést újra összehozzam :D

    Egyébként komolyan fontolóra vettem, hogy a Morrowindet kezdem el, de abban meg az iszonyú hatalmas tájakon való kóborlást utálom. Hányszor volt, hogy hajnalban már két óra hosszája kerestem egy dungeont a dombok közt, ez a Morrowind leglelohasztóbb tulajdonsága. Amúgy hangulatosabb, mint az Oblivion.