41716
  • Batmanci
    #38836
    Nem tudom, de nekem van egy olyan érzésem, hogy a huninstall közben a knights hangjait ugyan kicsomizza, de nem csomizza vissza, mert a pap Anvil temploma előtt tátog, viszont angolul feliratozza, és ennek magyarnak kéne lennie.
    Viszont ennyiszer nem kúrhattam el a telepítést. Most megcsináltam úgy ahogy javasoltad - megjegyzem volt már így -, de ez történik.
  • SaGa
    #38835
    Mivel a magyarul akarod látni a dlc-ket is, ha a dlc-k egy részének fordítása a fő magyarító eso-kben van, azoknak mindenképp a dlc-k után kell jönnie.
    Az oblivion mod rendszere olyan, mint a patchelés. Az esp nevében a p is patch jelentésű.

    Úgy működik, hogy maga a fő esem egy adatbázis, rekordokkal. Minden rekord egy valamilyen objektum minden paraméterét tartalmazza.
    Amennyiben valamit módosítani akarsz, fogod az egész rekordot, átmásolod egy esp-be, megváltoztatod azt az egy-két mezőt a rekordban, amit akarsz és az egészet tölti majd be a program. A magyarítás is hasonlóképp működik. Amelyik esp lejjebb van a betöltési sorban, annak a tartalma fog érvényre jutni, ami korábban "jött", az nincs is. Tehát, ha fordítást csináltak valamihez, akkor először be kell tölteni a "valami.esp"-t, majd a hozzá tartozó "fordítás.esp", másképp a valami.esp-ben lévő alapadatok töltődnek be és a fordítás elvész.

    Az Unofficial patch:
    Kell az UOP és az UOP hotfix.
    Ezeket tedd a sorban az SI patch után rögtön. Vagy eléjük.
    Vannak UOP-k a DLC-khez is:Unofficial Official Mods Patch...

    A magyar fordítást nem használom, a már többször említett ok miatt: mivel sok modot használok, azokkal meg garantáltan (nem a fordítók hibájából, hanem a fentebb vázolt működésből eredően) össze fog akadni, így mellőzöm.

    Ha a magyarítást egy már sok órát játszott mentésre tetted rá, az bármit okozhat. A modok hozzáadása egy már sokat mozgatott karakterhez nem egyszerű feladat és tipikusan ilyen hibákat okoz...
  • Batmanci
    #38834
    Idézem:
    "Az Oblivion teljes, 100%-os magyarítása
    Kérünk, hogy a honosítás telepítése előtt telepítsd a Knights of the Nine és a Shivering Isles kiegészítőket, ha rendelkezel velük."
    Eszerint, benne kell lennie a knights magyarításnak.
    Azt gondolom, hogy a prophets ebben van, sőt a telepítéskor olyat is látok a képeken, hogy a párbeszéd felsorolásában szerepel, de magyarul, mint "próféciák". Nem akarok ezekkel a fajokal indítani, a magyarítás tette fel a megkérdezésem nélkül, ha jól emlékszem. Persze kikapcsoltam már, és igazából soha nem is volt bekapcsolva, csak a képen, mert már nem tudtam mit kitalálni.
    Optimalizációk sem kellenek, mert a gépem bírja, tehát azokat is kikapcsoltam. Az Oblivion toolkit csomag tette fel. Mint buzgó úttörő mindent az ott leírtak alapján csináltam.
    A BOSS mondta, hogy tegyem előre a magyarítást, de asszem' nem tudta, hogy a többi dlc már le van fordítva. Utólag a varázstekercseket, és a Mesrune beretváját fordították, ezért van az a kettő külön. A többi a magyarításban benne. A legfrisseb, nemhivatalospeccs, honnan?
    Nexuson nem találtam.
    A purecellt is kikapcsoltam, mert nem kell hogy cellánként ürítsen, azt a játék amúgy is megteszi, csak részletekben, de nem látok teljesítménycsökkenést.
    A tököm viszont tele van már, mert itt valami nagyon nem stimmel.
    Látod, csak az alapok vannak fenn, de a prophet az néma. Az nem gond, hogy angolul írja ki, de ugasson. A városban pofáznak egymással, de van hogy csak az egyik dumál a másik tátog. Mia f*szt csinálok rosszul? Már egy gramm ötletem sincs.
    A vámpíröregedést is volt, hogy kikapcsoltam, de úgy sem beszél.
    Amikor kéri az áthelyezést, akkor is tuti jó helyre teszem, mert láttam már könyvtárstruktúrát, de még ha először el is ba**tam volna, ötödik má' csak nem. Meg látom, hogy a helyükön vannak a hangok, még a maradékot is bemásoltam - semmit sem írva felül! -, és így sem akarja az igazságot.
    Nemtom', lehet hogy leszedem az egész magyarítást. Ugyan beszélek angolul, de a részletekben egyedi nyelvezet van, és annyira már nam. Csak azt nem értem, másnak miért megy?
    Te használod ezeket az alap kiegészítőket, + a magyart?
    Hallottam olyat is hogy esetleg elölről indítsd, de már 100 óra felett járok, és sajnálom a karakterem. Ráadásul talán még meg is próbálnám, ha nem kéne csak négy órát kúszni-mászni, amíg kijutsz a csatornából a nagyvilágba.
    Írjatok már le egy két dolgot, ti mit raktatok fel, hogyan és magyar-é'? (Csak az alapjátékból + dlck)
    Megnézem úgy is, de nem hinném, hogy nálatok másképp települne?
    Nem tudom elképzelni, hogy a fordítók ezt így akarták.
    Bocs, a hosszú hsz-ért.
    Laci.
  • SaGa
    #38833
    Még annyi: most látom, mi is a GoldenSaint és a Dark Seducer. Ezek az utólag játszhatóvá tett fajok keményen bele tudnak nyúlni a rendszerbe, addig nem kapcsolnám be őket, míg nincs egy stabil készlet és sorrend...

    Golden Saint vagy Dark Seducer karaktert akarsz indítani? Mi az értelme?
  • SaGa
    #38832
    Nem biztos, hogy segít, de a purge cell buffers-t letenném a végére, a framerate optimizer elé, ez utóbbit meg jól kikapcsolnám, míg nem lesz stabil a játék, de utánna is a legvégére, a Bashed Patch alát kéne tenni. Többféle ilyen optimalizáló van, én nem ezt használom, hanem a Streamline-t. Nem biztos, hogy van köze a dologhoz, de ki tudja.
    A három zöld betűkkel jelzett mod összevonható (mergeable) a Wrye Bash-sal (azért a DLCFolians-t nem vonnám össze másokkal). Amíg nem csinálsz ilyet, addig a Bashed Patch, 0.esp-t kapcsold ki, mert az is bezavarhat, bár alapból "üres".

    Az UOP Vampire Aging...t is kitenném a végére, a GoldenSaint mögé, de mindenképp feltenném hozzá az Unofficial OblivionPatch-et is, annak is a legfrissebb verzióját.

    Emellett, van egy olyan gyanúm, hogy a morrohun.esp és a magyarjavíás.esp, (de az utóbbi mindenképp)a dlc-k mögé való. Lehet, hogy tévedek, de az oblivion esp-k működéséből adódóan így kéne lennie.
    A Knights-hoz nincs magyarítás?
  • Batmanci
    #38831
    Ilyen:

  • Batmanci
    #38830
    Aztán exe hibával lelépett, mint kurva a sezlonyról.
  • Batmanci
    #38829
    No, most a boss azt javasolta, hogy állítsam be egy bizonyos betöltési sorrendbe. ok. A wrye bash azt mondja jó. Bementem, most a környezet dumál, de a prophet az angol, és ha rákérdezek csak tátog, mint hal a szatyorban.
    Nincs fenn csak a gyári motyó.
  • SaGa
    #38828
    Így már látom, hol piros...

    Ezek egyértelműen azt jelzik, hogy ütközik valamivel, azaz olyan mod van telepítve, amiben lévő fájlt (kép, hang, modell, stb...) ez is felülírna. Meg kell keresni, melyik az a fájl és ha mindkettő kell, a telepítési sorenddel (itt az obmm-ben, melyiket "telepíted" később, az felülírhatja a másikat, ha engeded) tudsz variálni. Meg tudod nézni az ütközést valamelyik menüben...

    Fontos, hogy megkülönböztesd a telepítési és a betöltési sorrendet. A később telepített mod felülírhatja a korábban telepített fájljait. A beöltési sorrend ellenben bármikor változtatható.

    Az esetleges felülírt fájlokról az OBMM egy saját mappájába suokott másolatot csinálni, hogy ha levennéd a modot, akkor tudjon mit visszarakni, de azért érdemes megjegyezni valahogy, hogy mely fájlokat csapott felül.

    A modok neveit (Mágus céh eredete, Mannimacro feltámadása) gondolom Te fordítottad le...

    A Knights legyen a végén a dlc-k mögött...

    Ha a testcserélőket, és a hajakat használni akarod, akkor keress egy olyan modot, ahol ezek integrálva vannak, vagy külön integráló modot. Létezik ilyen, nélküle igen csúf erednményt produkálhat a rendszer, pl nyakban...
    A különböző testmodellekhez a megfelelő alap ruhakészlet is kellene, különben itt-ott "átnyúlnak" bizonyos testrészek a ruhákon...

    A CUO városok és az Open Cities nem feltétlen fogják egymást szeretni... A Kvatch aftermath és a Kvatch rising is kizárják egymást, ha jól emlékszem...
  • Batmanci
    #38827
    Nagyon köszi, még egyszer!
    A wrye bash-t próbáltam elkerülni, de akkor újra belefogok.
  • SaGa
    #38826
    A xul valószínű azért nem zöld, mert nincs fent hozzá valamelyik mod, amit kiigazít, vagy rossz helyen van a beöltési sorban. Ezt meg tudod nézni a wrye bash segítségével.

    Érdemes azt is használni (python is kell hozzá). Sauvage összedobott egy Oblivion toolkit csomagot, érdemes letölteni és telepíteni mindenkinek, aki modokat használ. Egyébként valószínűnek tartom, hgoy a modok betöltési sorrendjével lesz a gond. A wrye bash ahhoz is segít. Ahogy tologatod a mdokat fel-le a listában, a színváltozás jelzi, ha valamelyik rossz helyre került.

    Egyébként a javasolt sorrend:

    Oblivion.esm
    egyéb esm-ek
    official patch
    unofficial patch
    magyarítás.
    dlc-1
    dlc-1 patch
    dlc-1 unoff patch (ha van)
    dlc-1 magyarítás
    dlc-2
    dlc-2 patch
    dlc-2 unoff patch
    dlc-2 magyarítás
    .
    .
    .

    A Knights of the nine dlc legyen az utolsó a dlc-k között.

    egyéb modok.

    először az időjárás, környezet, zene, meghatározók
    ez után a városok, falvak, terepek módosítói (pl xul).
    A xul "illesztők" mindig az alap és a megfelelő xul modul után következzenek
    test,
    ruha,
    páncél,
    fegyver módosítók.
    boltok, ahol ezeket venni lehet
    companion modok
    mágia, harc módosítók
    egyéb modok
    .
    .

    wrye bash patch0.esp-je (ha használod)
    fps (frame-per-sec) hangoló mod (ha kell)
    e mögé már nem jöhet semmi

    A wrye bash-ban lehet több modot összevonni egybe. Érdemes, ha lehetőség van rá.
    Ezt úgy tudo megcsinálni, hogy telepíted a modokat, beállítod a sorrendet, megnézed, melyeket lehet összevonni. Elvégzed az összevonást. Kiveszi a pipát az esp-k elöl, azaz külön nem fogja betölteni őket, de nem szabad uninstallálni vagy letörölni egyiket sem.
    Ha valamelyik modnak fixen kötött helyen kell betöltődnie, azt mindig beleírják a modba.

    Ha levadászod a tesnexusról az fcom-hoz gyártott betöltési sorrend listát, abban rengeteg modnak meg van adva a sorrendje, érdemes ahhoz igazodni akkor is, ha nem használod az FCOM-ot.

    A Voices-ben igazad van, csak itt most nincs előttem telepített Obli, és arra emlékeztem, hogy külön van a hangok és a beszédhangok tárolása...
  • Batmanci
    #38825
    SaGa!
    Most akkor itt tartok!
    Javasolhatnád mit engedélyezzek, és mit biztosan ne. A csajok kellenének, mert kinek nem? Területbővítők, szépítők. Kurva nem lényeg. De a szüret nem árt. Esetleg a jobb hangok. Oszt', kapufa... A többi esetlegesen.



    Nagyon köszönöm a segítségedet, és persze mindenkiét.
  • Batmanci
    #38824
    Fiúk!
    Nagyon kedvesek vagytok, hogy válaszoltatok.
    A játék természetesen ment a magyarítás előtt, és minden npcnek volt hangja.
    Tovább megyek, a magyarítás után is van hangja, csak nem mindnek. Olyannak nincs, akinek eddig volt.
    Igazából a CUO-ra vonatkozott a kérdés, mert SaGa írta lejjebb, hogy az ehhez hasonló nagyobb modokkal hülyül meg a magyarított játék.
    Kijavítottad magad, nem kellett volna, mert a sounds könytár tartalmazhatja mindkettőt. Nekem - és sztem nem vagyok ezzel egyedül - a sounds mappában egy fx (egyb hangok, zörejek) és egy voices (beszédhangok) könyvtár is található, már akkor is, amikor csak az alap van felrakva magyarítva.
    A CM Partners egyes elemeiben is találhatók sounds mappák és a magyarítás előtt a partnerek beszéltek is, most csak akkor, ha belépsz az inventorijába.
    Máskor, ha "csataszünet" volt, és azt mondtad nekik, hogy "lazítsanak", akkor egymással szövegeltek, most ezt sem teszik. A városlakók ugyanez.
    Ha mindent kikapcsolok, akkor sem jönnek vissza az eddigi beszédek, sőt az ajkak mozgása is elmarad, ami előtte szintén zenélt. Az lipek (ajakmozgás animok) és a szövegek pedig megvannak a helyükön.
    Sorrendet - túlzok kicsit -, ezerszer változtattam.
    Tehát nem értem. Minden kvesztem működik, az összes textúra a helyén, a környezet tökéletes, a partnerektől az állatvilágon át a növényzetig minden jó, csak nem beszél a nyüves.
    Ismétlem, a magyarítás előtt mindki dumált, utána a modokból jó néhánnyal is ment, de most nem merem feltenni egyiket sem, mert nem jövök rá, mitől kezd egyszercsak nem beszélni.
    Ezért kértem tapasztaltabb Oblivionos segítségét, hogy van-e tudomása olyan modról amelyik a galibát okozhatja. Gondolok itt egyfajta összefüggésre, hogy ez, ezzel még jó, de az, ezzel már nem. Vágjátok, mire akarok kilyukadni.
    Most azt csináltam, hogy felraktam az összes dlct, meg a magyarítást, és a modmanagerbe bemásoltam az eddigi modjaimat, majd elindítottam a obmm-t.
    Gyönyörűen megmutatta a modokat, és így nincs telepítve egy sem, de csak katt és kész.
    Az Elsweyr Anequina, a Blood&Mud és a xulBrena River Ravine kivételével mind zöld. Eddig is az volt. Hogy a xul miért, mikor a többi xul tökéletes? Passz.
    Tudom sok ez, de eddig jól ment. Magyarítás után valamikor feltett modok után kezdődött, de hogy mikor, melyiktől? Pedig nem sokat raktam fel utána.
    CUO-k, a magyarokból egy pár. Viszont most már bármelyiket rakom fel, utána nem beszél. Mondjuk a "bármelyik", talán enyhe túlzás, de a javával ez a szitu. És ez itt a gond, mert ha elb**a, akkor kezdhetem a telepítést előlről, mert hiába kapcsolom ki utána már, nem kezd ismét vakolni. Erre kéne valahogy gombot varrni.
    Ha ötlet van nagyon várom.
  • navahok
    #38823
    Pár napja nekem is ilyen gondom volt, aztán kiderítettem, hogy a CM Partners modot és az erre épülő társ modokat kellett kikapcsolnom és megint normálisan volt hang. Ha neked is vannak fent ilyenek akkor kapcsold ki őket hátha neked is segít.
  • SaGa
    #38822
    Javítás: a beszédhangokat a voices mappa tartalmazza. A Sounds az egyéb hangok (zörejek) tárolója, bár a modder ettől akár el is térhet, csak akkor nem lesz "szabályos"...
  • SaGa
    #38821
    Egyrészt a modok nem mindig (általában inkább nem) tartalmaznak hangokat, így ha a párbeszéd valamelyik ilyen modhoz tartozik, abban a részben nem lesz hang, csak felirat. Az, hogy egy modban van-e hang, vagy nincs, az adott mod leírásában lehet megtalálni. Az Lost Spires-ben (az adja az archeológus társulatot) pl úgy emlékszem, nincs.

    Azt, hogy végleg elvesznek a hangok, nem tudom mitől lehet. Elvileg csak a modhoz tartozó karakterek hangja "veszhet el" (pontosabban nekik eleve nincs is), a többieké nem. Ha mégis, akkor a betöltési sorrenddel lehet esetleg variálni.
    Amikor felraksz egy modot, meg kell nézni, hogy van-e benne sounds mappa. Ha nincs, akkor biztosan nem tartalmaz hangokat.

    Nem sok olyan modder van, aki szerez jó szinkronszínészt, és képes megcsinálni a megfelelő, szájmozgással szinkronban működő hangfájlokat...

    Abban egyetértek Fantusszal, hogy ha valaki agyarít, az felejtse el az összes olyan modot, aminek fordítását nem tartalmazza a magyar nyelvi csomag. Csak gondok lesznek vele.

    Mivel az Oblivion egy nyílt végű, ráadásul végtelen sokféleképp, végtelen sok kezdéssel játszható világ, azt javaslom, aki nem ért eléggé angolul, az tegye föl a magyar csomagot, de csak azt és a hozzá tartozó dlc-ket, játsszon vele pártíz vagy párszáz órát. Ha már belejött, érzi a világot, akkor döntse el, hogy akarja-e színesebbé tenni, más karakterrel kipróbálni. Ha igen a válasz, akkor uninstall, újratelepítés, de immár a magyar csomag nélkül, és lehet próbálgatni az egyéb modokat is...
  • Fantusz
    #38820
    Legvalószínűbb, hogy a magyarítás "kedveskedik" a néma NPC-kel.

    Túl vagy már néhány telepítésen, ki lehetett volna próbálni egyszer magyarítás nélkül hogy működik a játék.
    Nem akarom bántani a magyarítás készítőit, hisz rengeteget dolgoztak, de ismert, súlyos hiba, hogy a magyarítás megzavarja a NPC-ket, de a lényeg: magyarítás csak modok nélkül, pontosabban kizárólag a lefordított, hivatalos modokkal ajánlott használni.

    Ha a játékos ragaszkodik a modok használatához nincs is értelme a magyarítást felrakni, mert egy olyan keverék feliratozással kerül szembe, amit sokkal nehezebb értelmezni, mint az angolt (más lehet az elnevezés inventoryban, beszéd szövegben, térképen, így lehet azt sem tudja a játékos mi a feladat, mit kellene keresni, hová kellene menni)
    Modok küldetéseit lehet nem is jelöli a térképen nyíl, azoknál a naplóból kell kihámozni a feladatot, ami azért többnyire nem megoldhatatlan feladat, ha a napló és a térkép elnevezései ugyanazok.


  • Batmanci
    #38819
    SaGa!
    Volna egy olyan gondom, hogy telepítem, amint azt kell (már ötödször), majd magyarítás. Utána felrakok "egynéhány" modot, mindegy is, hogy mennyit, van közte nagy, kicsi. Ezután a karakterek nem mindig beszélnek - sőt, a legtöbbször nem -. A magyar szöveg megjelenik, de néma csend.
    Alantabb' azt írtad, hogy a nagyobb modokkal, mint a CUO, a magyarítás összeakad. Nekem nincsenek hiányzó textúrák (csak, ha felteszem a better cities-t), csak a duma hiányzik. Már leállítottam ezt is, azt is, de nem javul a dolog, és képtelen vagyok rájönni, hogy mi lehet vele, mert ha egyszer elveszíti a hangját, többé már nem jön vissza.
    Fent említettem, többször telepítettem, de nem jó.
    Egy jó tanács nem ártana, hogy mit ne rakjak fel. Olyanok azért kellenének, hogy archeologist guild, területbővítők, mint Elsweyr, Lokgarvia, Ivellion. További városok, pl. Bartholm. Meg persze küldetések tömege. De nekem dumáljon, mert így semmi élvezet. Ha olyanokat tudnál mondani, amik nem viszik el a hangot, azt megköszönném. Addig függőben hagyom, amíg esetleg válaszolsz.
    Előre is köszi.
    Laci.
  • SaGa
    #38818
    A trollok ellen a terpentin hatásos, amit a festő ad.
    Ha van íjad, le is lőheted őket távolról.
  • NyilasGugu
    #38817
    Sziasztok!

    Nekem is egy elakadási problémám lenne. Felvettem egy küldetést, amiben egy festőt kell megtalálni.

    A pasi belekerült a festményébe, ám a pennáját ellopta egy tolvaj, aki befestett jó pár troll-t is a történetbe.

    Elvileg a festményből úgy lehetne kijutni, hogy az ecsetet vissza viszem a bent ragadt festőnek.

    Az ecset meg van, ám nem tudok dumálni a festővel.
    (Mivel nem tudtam kinyírni a trollokat, ezért kicseleztem őket pár illúzióval, s elvettem a tolvajtól az ecsetet.)

    Valami ötlet, hogy mit kellene tenni, esetleg, hogy ezeket a festett trollokat, hogyan lehet legyőzni?
  • wolverine375
    #38816
    Nem.
  • pz6
    #38815
    Most lehet,h hülyeséget fogok kérdezni..

    A magyarosítással nem lehet megoldani,h csak a questek legyenek lefordítva,más ne?
  • sirdond
    #38814
    Én is hasonló helyzetben voltam nemrég,de az egész tényleg arról szól amit SaGa is írt. Az,hogy Neked mire lenne szükséged.
    OOO mindenképpen ajánlott, obse is, és szerintem hgec
    Ez a három talán alap lehet, ezen kívül jönnek azok a pluszok amilyen játékot szeretnél (én pl thief és assasin szerű játékot akartam ezért főleg olyan modokat kerestem),de menj fel tesnexusra és böngészd át a top100 listát és így kapsz egy képet a dologról. 1-2 órát rászánsz és máris okosabb leszel
  • SaGa
    #38813
    Még egyszer: a világról van egy elképzelése, ami vagy tetszik másnak is, vagy nem. Ennyi...
    Akit ebben a fórumban látsz, az mindenki foglalkozik az Oblivionnal valamiképp, most is. A modokkal is.
  • pointer4
    #38812
    DLC-nek csak nem hívhatja a készítő :D
    Ha meg már összeszedte, akkor csak nagyobb elképzelése van a módokról, és azoknak az újításaikról, mint annak, aki 2-3 éve nem foglalkozott a témával :D
    Mondjuk ha nem működne, az giga FAIL lenne :D
  • SaGa
    #38811
    Bocs, de nem véletlen, hogy pont ezt és az ehhez hasonló modokat nem ajánljuk jó szívvel senkinek.

    Ez egy adott elképzelés a világról, ami vagy bejön valakinek, vagy nem, de elég nagy méretű ahhoz, hogy gondokat okozhasson. Emellett nem látom, hogy az összelapátolt modok illesztve is vannak-e egymáshoz, vagy valakinél úgy-ahogy működött és kinevezte gigapatchnak. Egy ilyen elnevezés - számomra - alapból azt mondja, hogy kicsit elszálltak a készítők saját nagyságuktól A patch ugyanis hibajavítás, míg ez a mod maximum egy fajta kiegészítése a játéknak, de semmiképp sem javítása...

    Akik régebben játszunk ezzel a programmal, mindannyian kialakítottuk a magunk "gigamodját", de senkinek sem ajánljuk, hogy "ez aztán a giga-mega, ennél jobb nincs is", mert egyszerűen nem igaz. Nekem ez jön be, neked az. Ennyi...
  • pointer4
    #38810
    Ilyankor ajánlhatnád ezt pl, egyszerűbb, udvariasabb és lehet kevesebb lesz a spam :D
  • Thaddeus
    #38809
    Nos, régebben mikor játszottam fent volt az OOO meg az MMM, csak hát ez elég régen volt. Szóval ilyen egyensúlyt állító modokat szeretem. De ezeket felrakom aztán majd meglátom, köszi.
  • koschwarz
    #38808
    sokadszorra mondjuk el, hogy egyrészt, többezer (fajta) mod van, másrészt nem tudjuk mit szeretnél pontosan, harmadrészt ha pl. csak az OOO felteszed, már jól jártál :)
  • Thaddeus
    #38807
    Üdv, ha most felszeretném tenni a játékot, akkor milyen modokat ajánlanátok hozzá? Gondolok itt a nagyobbakra, mint az OOO vagy a MMM. A választ előre is köszönöm.
  • tibor16
    #38806

    Azura csillaga - Napló Oblivionból - 2. rész

    Sziasztok, elkészült a 2. rész
    Jó szórakozást!
  • pz6
    #38805
    Elvileg igen.
    Vagy az oblivion reborn kel hozzá,vagy a multites4
  • pointer4
    #38804
    Megy az oblivion hálóban ?
  • pz6
    #38803
    Sziasztok!

    Az oblivion reborn-t próbálta már valaki?
    Arra lennék kíváncsi,hogy müködik e neten keresztül is,vagy csak hálóban?
  • sirdond
    #38802
    nemrég újra feltelepítettem a játékot,hiába ezt nem lehet örökre megunni :)
    van egy kisebb problémám,mégpedig az audio beállításokkal
    amint új területre lépek,vagy új csata kezdődik a beállításokat figyelmen kívül hagyva maxon kezd el szólni minden. (ugye ez azért rossz, mert a zene 30%on van és egyszer csak el kezd ordítani)

    szerintem az lesz a gond,hogy spdifen küldöm ki a hangot erősítőre és ac3filtert is használok.
    persze most felraktam egy pár modot is, így azok is bezavarhatnak:
    obse
    better cities 4.5.1 + resource pack
    deadly reflex 5.0
    hgec body 1.21
    ooo complete 1.33
    unofficial oblvion+dlcs+shivering island patch

    valamilyen ötlet esetleg?
    valahogy rá lehet venni az obliviont,vagy az obse loadert,hogy figyelmen kívül hagyja az ac3filtert?
  • tibor16
    #38801

    Azura csillaga - Napló Oblivionból - 1. rész

    Elkészült az eső rész, valami ilyesmire gondoltam, - akinek kedve van, csatlakozhat.
    Úgy tervezem, egy szériát készítek belőle, ha meg lesz a 2. rész, jelezni fogok.
    Na és persze, kíváncsi vagyok a véleményekre...
  • tibor16
    #38800
    ok - jöhet :)
  • steweee
    #38799
    na ez jó 5let. most elkezdtem másik játékot (NWN2, witcher) de két hónapja belevágtam az obliba. kipróbáltam hozzá egy csomó modot, de a végén a területmodok legyilkolták conflict-al. ha újra telepítem mostmár tudom hogy smint. amúgy van egy megkezdett iromáynom, sztemsokkal jobb fogalmazásban mint amit végigjátszásként olvastam.

    de az az otthoni gépemen van, néhány hetenként megyek haza. el fogom küldeni, és ha bővítem akkor azt is majd
  • Tetsuo
    #38798
    Conflict with emulated software detected.. ?
  • tibor16
    #38797
    Csak rajtatok múlik!
    Természetesen más játék is lehet, és akár, ha valaki ért hozzá, megadom a szempontokat és fejléc nélkül, saját maga is összerakhatja html-ben. Ha kézirat, akkor Wordben kellene elkészíteni, ott be lehet rakni a képeket - képgalériákat, hogy nagyjából hova gondolja a szerző. Kb 80-120 kép 2-3 galéria, mert különben súlyos lesz a lap, nehezen töltődik be. Lehet élménybeszámoló, akár 1 kaland leírása, akár a játék bemutatása, trükkök, tippek stb. Most intézem a tárhely megvásárlását, így a mostani extrás csík is el fog tűnni. Ha valaki máshonnan hozna át írrást, természetesen linkelem az oldalt.. stb