41716
  • sambauer
    #38716
    az kellemes :D
    közben én is bedobnék egy konfigot, ezen ugyanez a grafika módosítós dolog mennyire működne ?
    ASUS M3N78 AM2+/AM3 alaplap ; AMD64 X2 4200+ (2x2,1GHz); Kingmax 4GB Ram; ATI 4650 512MB videókari
  • Lunki88
    #38715
    Kipróbáltam ezekkel a paraméterekkel, de nem tapasztaltam sebességbeli növekedést. Legalábbis nem vettem észre különbséget, fps-t nem néztem.
  • wolverine375
    #38714
    Hát attól függ, h mennyi lesz a telószámlám, de am 8800-at vagy 9600-at néztem.

    ===================================================================
    Nagyon off, de találóskérdés: Ki az? Leformatált 120Gb-nyi zenét, 20gb-nyi (élet)képet, filmet, tételeket, beadandókat. HÁT ÉN:D
  • qwertrt
    #38713
    Na, az én procim is alapból asszem 2,6 körül ment, és mindent összevéve egy GeF 9600GT vel nem sokat pluszt hozott a 3+ GHz-re felhúzás, inkább a VGA a limites. Neked milyen lesz?
  • qwertrt
    #38712
    Írok egy hszt, mert nem otthon vagyok, és elfelejtettem milyen procim van...
  • wolverine375
    #38711
    Köszi szépen az infókat, összedobtam gépet, holnap már video kari is lesz, szal ki tudom próbálni^^. Alig várom:P
  • SaGa
    #38710
    Több is van.

    bUseThreadedBlood=1 (default 0)
    bUseThreadedMorpher=1 (default 0)
    bUseThreadedTempEffects=1 (default 0)
    bUseThreadedParticleSystem=1 (default 0)
    iNumHavokThreads=3 (default 1)
    bBackgroundPathing=1 (default 0)
    bUseBackgroundFileLoader=1 (default 0)
    iThreads=10 (default 3)
  • Lunki88
    #38709
    Ezeket a multithread opciókat pontosan hol lehet megtalálni? Kerestem az oblivion.ini-ben de nem tudom melyik az a sor.
  • SaGa
    #38708
    Az alapjáték full grafikáját simán, a Qarl3-at már csak némi kompromisszummal. Ha tudsz húzni a procin, úgy 3.2GHz-ig, akkor már azzal is jó lesz, ha legalább 512 megás videokártyát szerzel. Az sem árt, ha a RAM több mint 2 GB. Az Oblivion.ini-ben majd kapcsold be a multihread opciókat, van egy pár és egy dualos procin rengeteget segít...

    Van egy GameBooster nevű segédprogram, ami lekapcsolja a felesleges szervizeket amíg akív. Elindítod, átváltasz "Game" módra, játszol, amikor végeztél vissza "normal"-ra és ismét megy minden, amiről a Windows úgy gondolja, hogy neki kell. Lehet hangolni, hogy mi az, amit még ki lehetne kapcsolni és mi az, amit nem. Pl játék közben nem kell a hálózat, joystick, stb...
    Azokon a gépeken segít sokat, amelyek memória és proci szempontból pont a határon vannak egy játéknál. Akine van elegendő mindkettőből, annak semmit sem jelent, akinek meg nagyon kevés, annak ez is kevés lesz...
  • wolverine375
    #38707
    Azért a full grafikát szted el fogja bírni? Kedden tudom majd csak összerakni, addig marad a remény:) Jelenlegi 800*600-as, 20m-e látok el szitunál mondjuk minden jobb:)
  • SaGa
    #38706
    A 2.66 GHz határeset, ha tunningolod a grafikát.
  • wolverine375
    #38705
    Köszi, ez most csk egy ideiglenes videokari, minél hamarabb próbálok szerválni egy jót, már elegem van a pixel erdőkből:D
  • Fantusz
    #38704
    A grafikai modokhoz legalább 512Mb videoRAM alapkövetelmény, de ajánlott az 1 Gb, zabálja a vasat a tunning.

    Youtube.n találsz Quarl's Texture Pack III videokat, némelyik szaggat is rendesen, már ebből érzékelhető, hogy nem kevés a gépigénye.
    A látványt tovább szépíteni az ini átírásával lehet, amiről van a neten leírás, de a mostani videokártyáddal mindez felejtős.
  • Fantusz
    #38703
    Grafikai modokhoz legalább 512Mb videoRAM alapkövetelmény, de ajánlott az 1 Gb, zabálja a vasat a tunning.

    Youtube.n találsz Quarl's Texture Pack III videokat, némelyik szaggat is rendesen, már ebből érzékelhető, hogy nem kevés a gépigénye.
    A látványt tovább szépíteni az ini átírásával lehet, amiről van a neten leírás, de a mostani videokártyáddal mindez felejtős.
  • wolverine375
    #38702
    Sziasztok, egyszer kérdeztem, és választ is kaptam rá, de nem találom:/
    Maxra húzott grafika, illetve mindenféle grafika erősítő progi után milyen gépigényű a játék? Mennyivel dobják meg? Összeraktam egy olcsóbb gépet, hogy lehessen játszani rendesen legalább ezzel.

    Intel E6750 C2D G0 2,66Ghz
    2gb ddr2
    ATI Radeon HD 2400 Pro 256mb ezt mihamarább cserélem

    Ezen van esélyem egy szép játékra?O_o
  • tibor16
    #38701
    köszönöm
  • Fantusz
    #38700
    A kohónál kovácsolva ad +15 pontot a kovácsolásra, amit majd 35-ös skill fölött tudsz valójában kihasználni.
    Képes leszel mágikus felszerelés javítására, amihez egyébként 50-es képesség az alapkövetelmény.

    35-50, és a 60-75 közötti armorernél érzékelhető pozitívan a hatása, nem egy létfontosságú eszköz.
  • Benevolens
    #38699
    szerintetek van olyan face-mod, amivel lehet nem lófejű karit is csinálni?
  • gyonax
    #38698
    Ha nincs meg a hivatalos kiegészítő akkor oda nem tudsz bejutni:) Ha megvan akkor a questnek ott kell lennie a questlogban...
  • rosti
    #38697
    Aztatat nem tudja valaki,hogy a Misztikus Egyetemen a Csillagvizsgáloba hogyan lehet bejutni a kulcs kinél van??
  • tibor16
    #38696
    sziasztok - a dwemer kohó mire is valósi?
    Letöltöttem a "Csatakűrt kastély" c. magyarított modot, ott lehet megvenni. Szépen be is rakja a kastély udvarába, mutatja is, hogy lehet használni, de nem történik semmi. Gondolom nem elég a kovácsolás képzettségem, kb 32, és még csak a 6. szinten vagyok - azért érdekelne, miképpen lehet majd használni? - tud valaki segíteni?
  • deicide
    #38695
    nagyon köfi:)

  • Encore
    #38694
    A szobor környékén vannak ilyen fagyott könnycseppek a földön (mint a kövek) azokat kell összeszedni, nem tudom hányat. Egy biztosan van a szobor lábánál....
  • deicide
    #38693
    Üdv..

    Na 1 ismét érdekes dolog van:(

    A fagytűz tisztáson vagyok lecsaptam azt a nagy fehéret +találtam jégbe fagyva ezt a "Józsit" de mit kell csinálni vele...??
  • koschwarz
    #38692
    eladó oblivion, ha valakit érdekel.
  • prien21
    #38691
    Sziasztok! Tegnap találtam meg e gyönygyszemet, de máris a segítségeteket szeretném kérni. Csak az Oblivion van telepítve egy mezei unofficial patch-el, de kb 10-20 perc után kilép, lefagy stb...:( A faq-ban leírtak mindegyikét kipróbáltam, de sajnos hiába! Ha valaki tudna segíteni, annak nagyon hálás lennék, mert a játék "besza-behu" kategória! :)
  • gyonax
    #38690
    Ehhez ennyit tennék hozzá:Engineering Guild honlap. Giskard modjait folytatják, és újakat is készítenek... A fórumba való ingyenes regisztráció után letölthetők a modok(bal oldalon az Oblivion szekcióban lehet körülnézni)
  • steweee
    #38689
    na iszonyat felmodoltam. kicsit próbálgatom van e akadás, és leírom megint hogy miket érdemes feltenni. bár a linkelt oldalon tulajdonképpen szinte tökéletes játékot lehet összehozni amúgy is.

    ami viszotn fontos és nagyon sürgős lenne. találtam egy olyan kis modot, ami a magica regenerációt az intelligenciától és a willpowertől együttesen tette függővé, de nem találom és nem emléxem a nevére sem...


    nagyon fontos lenne !

    mert akadás van, most indított karimnak van -2 magicája :)
  • SaGa
    #38688
    Qarl 2, vagy a Qarl 3 redimized vagy reduced verziók valamelyike.
    Kicsomagolva bármelyik több lesz, mint 2 Giga...
  • KaszaN
    #38687
    Valaki?
  • steweee
    #38686
    köszönöm, így már jó lett. szóval akkor a launcher ami setup.exé-ből telepíthető önmagában m ég nem az obse.....

    sorry...
  • KaszaN
    #38685
    Hi
    Tud valaki ajánlani egy grafika javító kis modifikációt aminek nem 2gigás máretük van? De azért elég sokat szépít.
  • SaGa
    #38684
    Az egyetlen hivatalos OBSE oldal...
  • steweee
    #38683
    linket tudsz hozzá adni ? mert amin én találtam az 3 helyen az mind installos verzió. hivatalos obli modos oldalakon, a legújabb obsék
  • SaGa
    #38682
    Mégegyszer:

    Az OBSE-t nem kell installálni. Kibontod a letöltött OBSE zip fájlt bárhova. A fájlokat bemásolod az Oblivion mappába. Ennyiből áll az installálás. Mindegy, mennyire van petchelve, modolva a program.
  • steweee
    #38681
    sajnos sehogyan sem megy. sztem az a baj, hogy már nagyon fel volt peccselve, modolva mikor megpróbáltam az obsét installálni. hiába minden a leírtak szerint, és amúgy sem egy bonyolult dolog, nem és nem tudja indítani. mindegy, azt hiszem csak a horsebag és a midas spell meg a másik spelles mod amihez kellene...
  • Fantusz
    #38680
    Kaptál egy rajzot: a sziklától keletre indulva keress egy szobrot, a szobortól nem messze egy barlang bejáratot...
    Menj végig a barlangon, a túloldalon indulj tovább, keresd meg erőd romjait.
  • steweee
    #38679
    jujj, nem kell ezeket a modokat mind külön telepíteni, hanem van egy egybegyúrt telepítője is ? az extra szuper lenne !!!!!
  • deicide
    #38678
    igen rátaláltam a +oldásra:)

    köszi az infót:)
  • Encore
    #38677
    A naplóban van leírva, hogy merrefelé kell menni, a napló mindig útbaigazít a következő "jelzőpontig". Én magyarul játszottam és már nem nagyon emlékszem a pontos irányra, de a naplót kell bogarászni...