41716
  • SaGa
    #38916
    Harcos kedvűeknek egy ajánlás:
    Mount & Blade. Az eredeti már pár éve kint van, most egy önálló "kiegészítője" (tulajdonképpen a fan made modokban fellelhető dolgokkal feltunningolt játék) jelent meg a Mount & Blade Warband. Ezt vettem észre pár napja, az alapjáték valahogy elkerülte a figyelmemet. Pedig ahhoz egy halom mod is készült.

    Tulajdonképpen egy középkori harcos szimulátor.
    Nincs igazi sztori, feladatok vannak, fejlődés, csapat vezetés, lovas, gyalogos harc, íjászat, lándzsahajítás, kardvívás, kopjatörés, kereskedelem, csapat gyűjtés, fejlesztés (pénzért és harcban) és irányítás, ostrom és ostromlók visszaverése, falvak kirablása és a rablók felkutatása, megbüntetése, kinek-kinek a saját kedve szerint.
    A végcél: megalapítani a saját királyságod, megszerezni a lordok támogatását vagy leverni a lázadókat...

    Vigyázat: egy karakterhez egy mentés van, mindig azt írja felül az automatikus mentés.

    Grafikailag természetesen meg sem közelíti a z Obliviont, meg mágusok sincsenek benne, de kemény és élvezetes játék.
    Mount & Blade fórum
  • Benevolens
    #38915
    absorb health-tel megnyomott fegyverrel nekem tök jól vitte minden szinten. Meg megoldod valahogy a soul trap-et meg megszerzed az Azura's Start és már mehetsz is. A bátyám meg azt csinálta, hogy atronach csillagképet választott, ami ha jól emlékszem 50%-ban visszaveri a varázslatokat, meg elszívja a manát.(?) Enchantolt cuccokkal megcsinálta a másik 50-et és bement oblivionba. Minél magasabb szintű az ellenfél annál gyakrabban varázsol. Tehát rányomták a varázslatot a karijára és megdöglöttek tőle és még a manája is növekedett.(Vagy valami hasonló. Nem tudom pontosan, nekem csak mutatta)
  • SaGa
    #38914
    Az utiláda (Ricewind ládája, most hirtelen nem ugrik be melyik modban van benne, valami "Luggage") ingyen van, az Arcane University udvarán lehet megtalálni és belepakolni, de az a trükkje, hogy nincs mindig veled, csak megjelenik bizonyos helyeken (pl ott az udvaron). A megvásárolt házakban mindig ott lesz, meg még itt-ott a világban és akkor hozzáférsz mindahhoz, amit valahol beleraktál. Tehát nem egy állandó végtelen rakodó. Az előnye, hogy minden saját házadban ott találod, amikor oda érkezel és amire mindenütt szükséged lehet, ott lesz benne, nem kell minden házban mindenből tárolni. Ellenben amit a környéken barangolásnál használni akarsz, azt ki kell szedni belőle és magaddal vinni, míg valahol megint össze nem futsz a ládával...

    A másik, már állandóan lehívható a Midas Magic mod egy spellje, amit úgy kell legyártani mindenféle alkotóelemekből, amiből némelyik igencsak nehezen beszerezhető. Na az tényleg bármikor előhívható némi magicka befektetésével, de az csak mágusoknak jó...
  • bajgunar
    #38913
    Minél több ideig vársz a kapuk bezárásával -> ahogy növekszik a szinted, úgy növekszik az ellenfelek szintje is (és persze nem arányosan), annál nehezebb lesz bezárni egy-egy kaput, megölni a kapu fő őrzőjét.
    20-as szinten pl már kell egy pár erős védelmi, támadó varázslat, meg űberre fel-enchant-olt fegyver megspékelve pár healt & mana fiolával.
    Különben elég könnyen elhalálozol cyrodiil sötét bugyraiban.
    Ajánlom még a Myths and Legends: Weapons 2 mod-ot is. Elég szép, erős és frankó kis kardokat lehet találni oblivion-ban. És jó nagy a töltésük, sokáig bírják.
  • koschwarz
    #38912
    egy jó ideje nem játszom az oblivionnal (mert még csak a stalker cs-t próbálom végigvinni), de valahogy nagyon hívogat vissza cyrodiil...
  • koschwarz
    #38911
    én is így vagyok ezzel, bár számomra egy ilyen über tárgyhoz vagy spellhez tényleg nagyon-nagyon sok pénz kelljen, vagy valami iszonyú nehéz küldetés...

    bár őszintén szólva én mindig is élvezem a játékoknak azt az aspektusát, amikor meg kell gondolnom, mit és mennyit viszek magammal. (lásd még pl. stalker).
  • SaGa
    #38910
    Nem csalás, ha ez egy megvásárolandó (vagy küldetésben elnyerhető jutalom) és kellően drága spell, vagy tárgy. Nekem a tudákos körtefából készült soklábú utazóbőrönd jött be erre a célra.
  • tibor16
    #38909
    sziasztok - a 185. játékóránál, és a 11. szintnél tartok, és még nem láttam kaput. Egyelőre nem is hiányzik. Elfoglalnak a céhbeli küldetések. Másrészt, nagyom utáltam, amikor először játszottam vele, hogy mindent elrondítottak a kapuk. Majd ha elértem a 20-as szint környékére, lezavarom a főküldetést, a lehető legkevesebb kapuval. No persze, ki így- ki úgy szeret játszani...
    Nekem a beszerzést nagyon jól szolgálja a morrohun.hu oldalain található "Hordozható lyuk" plugin. Mivel bárhol behívható, és a nagyon prímán megoldott, a pakolási lehetőségek rásegítenek az anyagiak megoldására. Aki nem tudná - ez egy bárhol felhívható, és egy teleportkapun keresztül megközelíthető, saját kuckó. Így a cuccolást és a kereskedést is jelentősen segíti. Némileg, talán csalásnak számít, de én játszani és nem szenvedni szeretek. Csak ajánlani tudom...
  • dragon11
    #38908
    Köszi szépen.:)

    Megpróbálom.
  • TDantes
    #38907
    Igen, 25 kell, és nekem volt 29. Közben, tovább fejlesztettem 30-ra, és most már jó, működik. Ez valami hiba volt, vagy elírás? 25-ös szintre írták, de csak 30-tól működött
  • Fantusz
    #38906
    Soul trap varázslathoz a minimum követelmény a 25-ös mysticism, de vannak varázslatok (hosszabb időtartam, területre ható, kombinált, stb.) amelyekhez 50-75-100 mysticism tudás szükséges - azt nézd meg, hogy az, amit használni szeretnél, konkrétan milyen feltételekhez kötött, s esetleg nem szedtél-e be valamilyen fertőzést, ami a képességedet lecsökkentette.

    Mágus egyetemre bejutva érdemes lehet olyan destruction spellt csinálni, amelyiknek a végére odacsatolsz egy 2 másodperces soul trapot is (természetesen csak ha mágus vagy, s szükséged van sok lélekre - pusztakezes mágusnak nem kellenek a kavicsok)
  • TDantes
    #38905
    Van persze, és azt írja ki elégtelen képesség. Pedig elvileg megvan a kellő szint.
  • SaGa
    #38904
    Van mibe "begyüjteni" a lelket?
  • SaGa
    #38903
    Sokat nem lehet róla írni: Wrye bash, Sved Games "fül". Kiválasztod a mentett állást jobb klikk és a menüből a különböző "bomb" opciókat ráfuttatod. Kettő van, neked elvileg a "Repair Abomb"-ot kell használni, de a másik sem árthat (az egy patch hibát javít).
    Előtte persze csinálj mentést a mentésekről...

    További információk és letöltés: Wrye Bash
  • TDantes
    #38902
    Na, ismét lenne egy kérdésem. Az miért van, hogy egy ilyen lélek fogó vagy milyen varászlathoz azt írja miszticizmus 25 kell. Nekem 29-es szintű a miszticizmus. Akkor meg miért nem tudom használni? A varázserőm is elég.
  • dragon11
    #38901
    Köszi szépen a segítséget! Megávrom akkor SaGa társunk reagálását.:)
  • Fantusz
    #38900
    Ismert hiba, amit elméletileg javítottak (patch), gyakorlatilag néha mégis okoz problémát.

    Megoldás talán a Wrye Bash használata lesz, de ebben én nem vagyok jártas, SaGa lehet, aki konkrétabban tud segíteni.
  • dragon11
    #38899
    Sziasztok srácok!:)

    Kéne egy kis segítség a szakiktól..:)

    A probléma:

    225óra játék után a varázslásnál az effectek "ráfagynak" a karakteremre. Csak az F5 nyomogatása (sorozatos nyomogatás) után múlik el.. ugyanígy a tűz fáklya lángja..

    A játékba nincs semmi új mod.

    Valakinek valami ötlet? Eddig nem csinálta.

    UI.: Ha visszamegyek a 180.óra tájékára, akkor minden tökéletesen működik!

    Nagyon szépen köszönöm a segítőkész kollégáknak.
  • Benevolens
    #38898
    én nem szoktam ellopni csak a ládákban lévő cuccokat, mert hiányzik a dekoráció :(
  • SaGa
    #38897
    20. szintre nagyon hamar el lehet jutni. Én az aktuális karaktertől függően vagy a erdőt járom, vadászok hol erre, hol arra, esetleg alkimistaként gyűjtögetek és létyókat gyártok, könnyebb feladatokat teljesítek, vagy tolvajként a városokban csenek el mindent, ami mozdítható, stb...

    Elbeszélgetek, akivel lehet, akivel nem, azt meg vagy leverem, vagy elfutok előle, ahogy alakul...

    Az Oblivion arról szól, hogy élsz benne a világban, különböző célokat tűzöl ki magad elé és azokat megpróbálod elérni. Az első "végigjátszás" után a fő küldetéssel egy másodpercig sem foglalkoztam, így nálam nincsenek oblivon kapuk, csak az az egy Kvatch mellett, az meg csak akkor érdekel, ha újjá akarom építeni a várost...
  • Benevolens
    #38896
    igen, de van rohad sok kapu, marad még a nagyobb szintekre elég (én úgy tudom, hogy 99 fix és akármennyi random kapu van). Kis szinten elég jó azért. Ti mit szoktatok csinálni 20-as szintig, ha nem kapuztok és nem barlangoztok?
  • SaGa
    #38895
    Az Oblivion kapukkal pont az első 10 (inkább 20) szinten nincs értelme foglalkozni. A megtalálható cuccok gyengék és értéktelenek 17-20 szint alatt...
  • Benevolens
    #38894
    tényleg borzalmas volt kb tízes szintig a dolog, bár az első tíz szintet főleg oblivionkapukkal csináltam ami azért elég jó, ha másért nem, az alapanyag meg a sigil stone-ok miatt, amikkel tök jó kis helyzeti előnyöket lehetett kifaragni. Utána meg már jók lettek a barlangok. (rásegítettem egy kis luckkal)Mindenesetre hamar berendeztem a skingradi házat és még maradt hatvanezrem, amit spellmakingre akartam elhasználni. Aztán belilult a karim valami mod miatt aztán eltűnt a szeme és át lehetett látni a fején és aztán meg elszállt az egész, amikor egy alaplaphiba kiégette a gépet. Pedig majdnem egy napot szarakodtam az arcával, és tök jó lett. Ezen nem tudom magamat túltenni és azóta csak mindenféle modpróbáló karakterrel szenvelgek ritkán. Olyan depi vagyok . Pedig a 100.snekaet úgy csináltam, hogy betörtem egy őrtoronyba és fél órán keresztül futkároztam lopózva az alvó guardok között IC-ben.
  • Fantusz
    #38893
    Az Oblivion elég szabad játék, nem nagyon vannak kötelező előírások, sokféleképpen lehet játszani.
    Nálam a trénerek fontos szerepet kaptak, minorból is nagyon gyorsan fel tudnak erősíteni néhány fontos képességet, ugyanakkor, ha valaki nem szán rájuk pénzt, elboldogulhat nélkülük is.
    70-es skill fölött mesterektől lehet tanulni, akik inkognitoban élik világukat, Master training küldetés formában lesz elérhető.

    Dungeonok kirámolásáról is más a véleményem: overhaul modok nélkül alacsony szinten értéktelen vas páncélokat piacra hordozni elég idegörlő tevékenység, mire az értékesebb darabok előkerülnek már nem kellene csórónak lenni.
    Overhaul modokkal (pl. Oscuro) tele vannak a dungeonok jó cucokkal, de 10-15-ös szint elérése előtt bejárhatatlanok, legfeljebb ügyeskedni lehet, kicsalni a barlanglakókat, hogy mások verjék le őket.
    Talán a Francesco, ami könnyít valamelyest csóró kalandoron - rengeteg a cucc, s az ellenfelek többsége verhető.
    Szerintem nem érdemes erőltetni harácsolást - legyen a karinak annyi pénze, amennyi feltétlenül kell a létezéshez, a lakberendezésre meg majd összejön a többi.
  • Benevolens
    #38892
    bocs, de nincs egy kicsit túlhangsúlyozva a trénerek szerepe? Én az első karakteremet úgy maxoltam ki, hogy nem használtam trénert. És általában megvolt a négyes-ötös szorzó. Én úgy csináltam, hogy összeállítottam egy harci sémát, mielőtt bementem egy helyre ami a fejleszteni kívánt képességeket használta. Amikor a végén már kifejezetten tápoltam, akkor sem kellett tréner, sőt 100-as szintű tréner nem is tudom, hogy van-e. Rohadt sok pénzt meg úgy lehet szerezni, ha kirámolod a megfelelő típusú barlangokat és mindent, még a legkisebb vackot is kihozod a barlang elé (akár több fordulóban) és onnan szépen továbbhordod eladogatni. (a díszletet képező tárgyak kivételével, mert az később hiányozni fognak akkor)
  • SaGa
    #38891
    A 0-át is beveszi, ha a numlock be van nyomva és a numerikus billentyűn nyomod...
  • Fantusz
    #38890
    Kezdőként elég nehéz gyorsan rengeteg pénzt összekaparni, a trénerek pedig fontosabbak, mint bármelyik ház berendezése.
    Alkímiával elég sok aranyat lehet keresni, de ez sem kimondottan kezdőknek jó üzlet, alacsony képességgel, gyenge felszereléssel néhány septimet adnak egy-egy lötyiért, később 40-50 aranyért is el lehet adni a potikat, hozzávaló pedig rengeteg van.
    Skingrad környéke a legjobb terület az alapanyag-gyűjtögetéshez, a paradicsom ültetvény, szőlőskert leszüretelése után a Kvatch felé vezető út mentés is rengeteg növényt be lehet gyüjteni, de még ezzel sem érdemes a lakberendezést eröltetni - megveszed a legfontosabb darabot, a többit meg amikor lesz elég aranyad, fontosabb, hogy a trénereket tudd fizetni.
  • Vlala #38889
    Eztén is sokszor kérdeztem.
    Igaz, nem Obliban, hanem az életben...
  • TDantes
    #38888
    Tudom, de épp ez az, az sokáig tart. Most nem játszani akartam vele, csak bele kukkantani egy fél órára, hogy mégis mik ezek az extra cuccok, és amikor majd ráérek, játszok vele rendesen.
  • Fidolorous
    #38887
    Thieves Guild, és mehet a lopkodás :D
  • TDantes
    #38886
    Olyan kérdésem lenne, hogy lehetne gyorsan sok pénzhez jutni? Feltettem a magyarosítást, meg mindent ami hozzá volt, + a játék kiegészítőit. Kapok is küldetést, hogy ilyen, meg olyan birtokot örököltem, remek de ehhez egy valag pénzért kéne venni egy csomó mindent.

    Nem szeretek csalni, de most rohadtul nincs kedvem napokig szarozni, míg végre össze jön a kellő arany. Cheat nem működik, nem tudom beírni. A konzolt megtudom nyitni de a cheat szövegében nullák is vannak, és azt nem veszi be.
    Trainer nem működik egy se

    Dorian vagy ki házába elmentem, de semmi értelme. Pedig itt is rá kerestem elolvastam mit kell csinálni, de akkor se lesz nála végtelen pénz. Ami van csak azt tudom elvenni, és nem lesz nála több.

    Valami ötlet? Annyira nincs időm most sok időt rászánni, csak azért telepítettem fel, hogy ezeket az extra dolgokat megnézzem.
  • Batmanci
    #38885
    Az a helyzet, hogy rádobtam a tegnapi éjszakát, és mindent megoldottam.
    Talán a legjobb, ha idézem, amit a morhun oldal fórumára írtam.
    (Ide a nagy érdeklődésre való tekintettel nem írtam)
    "Reggelig túrtam, mint malac a szarvasgombát, és felraktam mostanra kábé 120 modot. Szerintem, megoldottam, mert minden megy, és egy hely kivételével mindenhol beszél mindenki. Az a hely a bank. Ott is csak amikor már megszólítottad, akkor tátog. Mindenkinek tökéletes a teste, a magyarra is válaszol, az angolra is és az utcán is társalognak."
    majd:
    "Minden jó, de kétszer exehibával lelépett a tálcára, mint kurva a sezlonyról :).
    Tehát eme két apró kis hibától eltekintve, megoldottnak tekintem a probléma magvát.
    Végül, de nem utolsó sörben, ugye fent van a morroblivion is, lehet hogy ez akasztja meg. Ez a mod ráadásul exehibával kiállt a vége felé, talán a Morrowind magyarítása miatt, de a hajó már benn van a fővárosi kikötőben. Majd meglátjuk."
    Kicsit javítom magam, az anvili kikötőben.
    Aztán, azt mondták, hogy a modok kavarnak be, ezért nem beszélnek a bankokban, de:
    "Hát, nem ez a hiba!
    A fájlok nem szólnak, csend van bennük. Mind 80377 kb.
    Megprósza újból letölteni, hátha azokban szöveg van."
    Nem volt, így csendben is maradnak.
    Ezen mod kivételével mind beszél, és elértem amit a legelején akartam, a magyar, az magyar, az angol pedig angol. Beszél mindenki, úgyhogy tesztelgetem, azóta nem dobott ki, remélem megtartja jó szokását.
  • tibor16
    #38884
    Akkor csinál ilyent a játék, ha hivatkozik valamilyen texturára, ami valójában nincs a játékban. Szerintem amikor felraktad, valamelyik dlc vagy textura pakk átnevezte valamelyik könyvtárat, vagy nem rakta magát bele abba a könyvtárba, amelyikbe kellett volna, hanem egy másikat készített a meglévő mellé. Ezek után meg erre hivatkozik. Vagyis az új könyvtárra, amiben nincsenek benne az eredeti texturák. Nézd át a könyvtárakat, és ha találsz azonos elnevezésűeket, csak máshol, azt az eredeti felállás szerintibe, egybe kell rakni.
    Ha nem jól mondom, majd kijavítanak,- de szerintem ez okozza.
  • kr1szmester
    #38883
    kedvet kaptam megint oblizni és felraktam. patch minden, indítom el, és a karakteremnek nincs teste biggrin.gif mondom na oké keresek tesnexuson plugint. szedtem le párat, armorokat stb stb. berakosgatom, karaktermodokból több is, kipipálom, semmi. mondom ok, akkor konzolba beírom: showracemenu. kidob folyton hibajelentéssel. nos ha nem tudom továbbra se (valószínű) megoldani akkor olyat lehet hogy a karakterem képességeit, szintjét, egyebeket "kiszedni" és átrakni egy új karakterbe?
  • Batmanci
    #38882
    Ja, meg nincs szeme!
    Most nem ugrik be, hogy oldottam meg ezt a szemügyet legutóbb?
    Valaki írja már ide, melyik mod is kell neki?
  • Batmanci
    #38881
    Öcsém, most a magyar szöveg alatt nincs hang!
    Össze-vissza szarom magam! Ez már sok.
    Elértem, hogy ha minden alapon van + cmpartners, a magyarítással tökéletes. Még az argóniai is hajlandó szövegelni. Erre felrakok testszépítéseket, 3 partnert, és kész már csak angol kérdésekre reagál.
    Reszeltem úgy három órát a sorrenddel, de hiába. Nem ugat a tetü!
  • SaGa
    #38880
    Gyanítom az egyik fő elérési utat. Ami baj, mert a modok ehhez igazodva keresik a dolgaikat, a data könyvtáron belül. Nem a teljes elérést (c:\program files\bethesda....) csak a data könyvtártól kezdődő útvonalakat.
    Ezt kér volt, mert simán el lettek volna a modok és a magyarítás egymás mellett, ha külön bsa-kba vagy csak a data könyvtárba pakolnak, bármilyen átnevezés nélkül...
  • Batmanci
    #38879
    Ez igaz, de valamit átír a magyarítás, és ettől kezdve minden nem magyar mod a hangokat a magyarított könyvtár nevek alatt keresi.
    Ezt most közölte velem a magyarítás készítője. Engem is meglepett, mert tegnap minden hang könyvtárt a megfelelő módon átneveztem, de akkor is csak tátogott.
    Amíg nem raktam fel semmi mást, csak a hivatalosokat, addig még elment, csak egy-két karakternek nem volt hangja, de ezt már tegnap leírtam.
    Ez van. Bonyolult szakma ez, kérem! Most még egyszer elkezdem a telepítést, megfigyelve melyik mod viszi el a hangokat. Hátha sikerül.
    Vik azt mondja mennie kell vegyesen is, és náluk megy is. Akkor itt is mennie kell. Kértem tőle egy sorrendet, meg modlistát. Ha megkapom, a tapasztalatokat megosztom veletek. Elvégre papig tanul a holt.
  • SaGa
    #38878
    A TES játékok igazából a modolhatóságuk miatt tartanak ki ilyen sokáig. A modok meg angolul, németül, néha oroszul készülnek. A magyar nyelv mellett ezek be fognak kavarni.

    Én jártam úgy, hogy egy piciny, elvileg semmiféle szöveget nem tartalmazó modocskát (már nem emlékszem, mit változtatott) tettem föl, amiről nem is vettem észre, hogy német.
    Semmi különös nem történt, csak ettől kezdve az egyik városban az összes ajtó neve németre változott. Semmi más, csak az ajtók, de az mind. Valahogy nem illett a képbe. Inkább leszedtem...
  • navahok
    #38877
    Ráadásul a Fallout 3 is magyar felirattal jött ki, ami szintén Bestheda termék. Szóval remélhetőleg a köv Tes is magyar lesz.