41716
  • deicide
    #38676
    Há'l istenek + int elakadtam:(((

    Bruma ban járok és a hercegnő küldetését nem tudom + csinálni!
    kaptam tőle valami naplót (ami nekem angolul van) térképet (szintén angol)
    és kulcsot! az első lépés hogy el kell mennyi a sárkányfog sziklához na el is mentem! innen utal a naplóra hogy hogyan tovább de nem bírtam ki silabizálni se a térképpel nem boldogultam?(
    Tud nekem valaki segíteni hogy merre kell tovább menni???

    A végigjátszásban sem találtam erről semmit:(((
  • SaGa
    #38675
    Remélem, ez nem ütközik az oldal "No link" szabályával:
    CUO lelőhely.
    Giskard, a mod elsődleges fejlesztője úgy két éve kissé berágott az OOO fejlesztőjére (inkompatibilitások miatt őt piszkálták a játékosok, pedig az OOO-ban voltak nyűgök), így visszavonult, kvázi zárttá tette a csomagot. Pontosabban az addig elkészült verziókat továbbra is össze lehet vadászni a tesnexusról és társairól, de van egy Guild Only váltoazta a főbb modoknak, azokat csak a linkelt oldalról lehet leszedni, regisztráció után és tilos bárhova máshova belinkelni.
    Mindkettőhöz kell az a 360 mega körüli erőforráscsomag, ami ugyanott, csak az "old" szekcióban található meg. Letöltheted 7 kisebb, vagy egy full fájlban is. A full a szekció második lapján van...

    A CUO modokkal kompatibilis a Lost Spires mod, amiben régészkedni lehet, így azt is érdemes felrakni mellé.
    Az All Natural-t pillanatynilag sehonnan, mert a tesnexuson a készítője átmenetileg blokkolta az elrést. Gondolom fejleszti.
    Van egy Weather: All natural mod, ami elérhető és úgy tűnik, ez lesz az utód. OBSE018 kell hozzá!!!
  • pointer4
    #38674
    Honnan tudnám ezt a fullos csomagot leszedni, amiről alább beszél. Gondolom volt nem kevés frissítés az évek alatt :D

    All Natural: Combines Natural Interiors, Natural Environments, Enhanced Weather, and Real Lights for tons of lighting and weather improvements.
  • pointer4
    #38673
    Ha végülis teljesen más lesz a játék, sok újdonságot ad, akkor nem elképzelhetelen egy "újrakezdés". Hmmmm utánaolvasok :D
    Ezt meg cserébe :) :

  • SaGa
    #38672
    Ha végtelen hosszú hentelésre vágysz, szerezd be a Torchlight nevű programot. Pont arra való...
  • SaGa
    #38671
    Igazából bármelyik normális moddal újra kell kezdened, vagy egy halom lehetőségtől elesel.
    Az Oblivion nem arról szól, hogy "végigtoljuk oszt unatkozunk". Kezdj egy újat, más karakterrel, hagyd a fenébe a gyári plotot és csak élj benne a világban.
    Cyrodiil Upgrade OVerhaul és a hozzá kapcsolódó modok többszáz órányi új feladatot adnak, de érdekes csak akkor lesz, ha ismét elölről kezded. Újjáépítheted Kvatch-ot, lehetsz a hercege. Vagy lerombolhatod és újjáépítheted a mágus rendet, visszahozva a nekromanciát az elfogadott mágia iskolák közé. Stb...
  • pointer4
    #38670
    Utálok egy játékot előről kezdeni, és nem is fogok. Ráadásul elsőre adja mindig az igazi élményt. Szóval kb minden quest megvan már, a kiegek is, meg pár 2 évvel ezelőtti "bigbossmonstermod" is. Csak így már unalmas az élet.... :)
  • SaGa
    #38669
    OOO, bármelyik barlang vagy ayleid rom alsó szintjei, kezdő karakternek. Az OOO-val többet futsz, mint harcolsz, úgy a 10-15. szintig.
  • pointer4
    #38668
    Tudnátok ajánlani egy olyan módot, amiben nagyon kemény ellenfelek vannak? Egy szép hosszú dungeon-al?
  • SaGa
    #38667
    Az \Oblivion könyvtárban az obse zipben lévő fájlok (exe-k, dll-ek, miegyebk, amelyek a zip "gyökerében" vannak) legyenek benne, a gyári fájlok mellett, ne pedig egy OBSE könyvtár. A pluginek számára meg az Oblivion\Data\OBSE\Plugin könyvtár a jó hely.

    A modokat, amelyek OBSE-t igényelnek, mindig jelzik a mod telepítő leírásban, DE! ezeket pont úgy kell telepíteni, mit az összes többit.

    Az OBSE pluginok egy külön állatfaj. Ha valamelyik modnak kell, akkor megadja, melyik plugint, honnan töltsd le.
  • steweee
    #38666
    ja, és azt honnét tudhatom egy modról hogy kell e neki az obse, illetve hgoy akkor a data/obse/plugin könyvtárba másoljam be ha már nem oda került eredetileg ?

    meg kell nézni egyesével a modok leírását hozzá ?
  • steweee
    #38665
    uninstall, install. azt hittem megoldja ha nem a windóz c: könyvtárába a progi fájlszba rakom hanem az oblivionnak van külön meghajtója nálam, egy egész vincsi. mostmár ott van az obli könyvtárában az obse mappa, de így sem jó.

    obli exe
    obli launcher
    obli modmanager
    obse launche

    szóval elméletileg jónak kellene lennie, mindent indít kivéve a játékot.... :(:(:(
  • steweee
    #38664
    tényleg, előfordulhat az , hogy egy küldetést olyan magas szinten vesz fel már az ember, amikor is a begyűjtendő dolog nem létezik, vagyis alacsony szintű lényt már nem tesz be a játék ?

    vagy magasabb szinten is megvan minden alacsony monstrának a párja ? pl ektoplazma vagy farkasbőr ilyenek...
  • Morlan
    #38663
    Szia!
    A céhes küldiket csak úgy csinálhatod, ha csatlakozol is egyhez. Azaz, pl a mágusoknál, minden városban teljesítened kell egy apró szívességet, és utána leszel csak teljes jogú tag.
    A másik pedig az "életszerűség" : lehetsz harcos, lehetsz mágus, tolvaj, bérgyilkos... de azt Neked kell eldöntened, hogy mennyire passzol, ha mind vagy egyszerre.
    Amit mondasz, az a két gyári kiegészítő lemez - gondolom én... A modok pedig, amikről itt beszélnek, azok apró, vagy hatalmas változtatások, amiket kedved szerint tehetsz be a játékba. Ezek lehetnek új fegyverek, emberek, városok, küldetések stb...
  • steweee
    #38662
    köcike, magamtól sose jöttem vola rá !
  • deicide
    #38661
    én a az egész játékot telepítettem és a 2 küldetés lemezt!
    mást nem!

    viszont a céhes feladatokat lehet csinálni nem...? egyik céhböl át lehet menni a másikba..?
  • angelslie
    #38660
    Ha 2szer emeltél akkor 3as szinten vagy elvileg, egy ideig még nem fogsz minotaurt látni
    Rossz ez a vanilla oblivion :)
  • Vlala #38659
    A nem modlt azt jelenti, hogy nem telepítettél fel hozzá különböző módosító csomagokat.
  • deicide
    #38658
    nem modolt ez mit jelent???

    nem tudom hogy hányas szinten vagyok idáig 2x lehetett emelnem és az olyan 50 körüli!
  • angelslie
    #38657
    Ha alacsony szinten vagy és nem modolt a játékod akkor nem is fogsz egy ideig
  • deicide
    #38656
    ja és a legfurcsább nekem hogy minotarusszal még nem találkoztam sehol?(
  • deicide
    #38655
    csesze + akkor én a szélén kacskázok és azét írja ki hogy nem mehetek tovább...???

    akkor megyek keresgélek:)

    köszöntem:)
  • Vlala #38654
    Valószínűleg azért nem mehetsz, mert még nem találtad meg a helyet.
    A játék csak azokba a célpontokba enged utazni, amelyeket már meglátogattál korábban.
    Ha nem akarsz sokat gyalogolni-lovagolni, keress egy közeli, már megtalált helyet, utazz oda, és onnan látogass el.
  • SaGa
    #38653
    Izé...

    Cyrodiil maga a terület, ahol az Oblivion játszódik. Az Imperial faj hazája. Tehát ott vagy.
    Ektoplazmát a levert szellemekből, minotaurosz szarvat a minotauroszokból, ogre fogat meg az ogrékból nyerhetsz. Tessék nézelődni. Ogre és szellem főleg barlangokban, minotauroszok meg az erdőben találhatók.
  • deicide
    #38652
    Most akadtam el csak igazán kellene nekem 1 kis help...!

    A Harcosok Céhe küldetéseket csinálom mégpedig a Részegség és rendbontás
    lényeg hogy kerítenem kell majd "minótaurosz szarvat és Ogre fogat és
    5 adag ektoplazmát na és itt jön a gond mégpedig hogy ezt megtalálom Cyrodiilben de viszont ide erre a részre nem tudok eljutni vagy is közli velem hogy ide nem mehetek!
    Hogyan oldjam meg ezt a dolgot vagy honnan kerítsem ezeket a dolgokat meg?
  • Encore
    #38651
    Köszi ezt át fogom nézni.
  • SaGa
    #38650
    Nem tudjuk megmondani. Azt fel tudja sorolni mindenki, hogy ő milyen modokat használ, de nem biztos, hogy neked pont azok lesznek a megfelelők.
    Függ a gépedtől, a játékstílusodtól és az elvárásaidtól a játékkal szemben. Akarod-e egyáltalán az alap sztorit játszani, vagy plusz kihívásokat keresel? Tetszene-e a nekromanta lét, vagy jobb szeretsz tolvajt alakítani, esetleg hős lovagot, vagy bérgyilkost? Akarsz-e csapatot irányítani, vagy jobb szereted a magányos harcos üzemmódot? Szívesen öltöztetnéd a partnereidet, vagy a házaidat rendeznéd be, készítenél-e fegyvereket, páncélokat, vagy spéci varázslatokat? Erősebb ellenfelekre vágysz, vagy többre? Felfedeznél-e új tájakat, vagy letelepednél egy farmon, azt igazgatva, békés termelőként. Szeretnél-e küzdeni egy hölgy kegyeiért, kastélyt szerezve neki, lóháton barangolni vele a környéken.

    Mindre van mod, lehetőség, csk össze kell válogatnod őket, magadnak, hogy a magad képére szabd a játékot.
    A tesnexus-on, tematikusan rendezve megtalálod a modok túlnyomó részét...
    Itt meg egy szép nagy Quest lista, amiből válogathatsz. Kissebb és nagyobb questek. Nem mind rakható egyszerre föl, de jó információkat találsz arról, melyik melyikkel kompatibilis...
  • SaGa
    #38649
    Az obse zipjében lévő fájloknak az Oblivion könyvtárában kell lenniük. Ott, ahol az Oblivion.exe is van.
    Az asztalodról töröld le az Oblivion indítóikont, tedd ki helyette az obse-loader.exe linkjét, tedd bele az oblivion indító ikonját és kész.
    Amennyiben pluginokat is használsz az obse-hez, a plugin könyvtár az Oblivion\Data\OBSE\Plugins...
  • steweee
    #38648
    sürgős és fontos segítség kellene

    már írtam korábban, nem akar működni az obse. pedig kellene. ellenőriztem az elérési útvonalakat a menüpontjában, elvileg jók. külön kellett neki a character manager, mert az nem volt korábban, de az se oldotta meg, nem indítja az exét. az írja hibaüzi panelban hogy please check the oblivion directory path in the options screen is correct and you have obse installed

    namármost a hivatkozási könyvtárak útvonala jó, és persze hogy telepítve van az obse, hiszen abból akartam indítani, és itt dobja fel a hibaüzit...


    vmi 5let ?

    nagyon fontos lenne hogy működjön modok miatt amikhez kell...
  • Encore
    #38647
    Ha már a Gigamodokról van szó. szeretném én is újrajátszani a játékot, de ezúttal felturbózva. milyen modokat ajánlotok? Amit szeretnék: A karakternek minden nap keljen enni és inni és aludni. Esetleg valami hálózsákos dolog is legyen, hogy tudjak aludni egy tábortűz mellett. Jó lenne egy halom új küldetés esetleg frakciók (valahol láttam olyan modokat, hogy lehet a blackwood (vagy mi a neve) frakcióhoz csatlakozni még küldetéseket is adnak, olvastam valahol farkasember modról meg valami archeológus frakcióról). Szóval még RPG-sebbé akarom tenni.
  • SaGa
    #38646
    Pont ez a baj a "gigamodokkal"
    A másik baj meg az, hogy egyáltalán nem biztos, hogy pont a neked tetsző módosításokat fogja hozni.
    Ha még külön le kell hozzá szedegetni ezt-azt, akkor nagy valószínűséggel semmiféle ellenőrzés vagy hangolás nincs mögötte, csak összelapátolt az illető egy halom modot, aminek így semmi értelme. Gigapatch-nek elnevezni meg kifejezett nagyképűség. A patch hibajavítás, ez meg ebben a formában csak hibákat fog okozni. De Te tudod...

    Egyébként az OBMM képes arra, hogy egy esp alapján összerakja a hozzá tartozó egyéb (textura, modell, hang, stb...) fájlokat egyetlen omod-ba.
    Valamelyik menüpontja kifejezetten erre való, de most meg nem mondom melyik...
  • steweee
    #38645
    kicsomagoltam, 4 giga. így már látom az *.esp fájlokból hogy milyne modokból tevődik össze. bár sajnos a textúra meg egyéb dolgok miatt egyenként le kell ellenőrizni, és ha kell letölteni is őket és úgy beleolvasztani a sajátomba. ha csak sima esp fájlt tartalmaz, akkor betolom oszt slussz. de soknál van egyéb is, viszont az egész tartalomból nem lehet kivenni csak a hozzá tartozó fájldarabokat
  • SaGa
    #38644
    A TIE-t és az MMM-et ne akard együtt használni. Elég rendesen keresztbeverik a dolgokat egymásnak.
    A TIE mellé felrakhatsz sokmndent, de az FCOM-ban szereplő 3 nagy mod (Fran, OOO, MMM) közül egyiket sem javasolt, mert sok bajod lesz belőle...
    Eleve egy ilyen gigamod már tartalmaz egy halom módosítást. Ha szerencséd volt és az, aki összerakta értett is a dologhoz, akkor önmagában, a benne szereplő modok nem verik agyon egymást, esetleg hangolta is a dolgokat kissé, de ha kívülről hozzáadsz bármit, az garantált problémaforrás. Ha meg olyannal bővíed, ami a teljes belső egyensúlyt átállítja (mind a TIE, MIND az MMM ilyen), akkor garantáltan csak mérgelődni fogsz, nem élvezni a játékot.
    Nem véletlen, hogy az FCOM-ot is már évek óta hangolgatják, de nem akar összejönni. Pedig azt azok készítik, akik a beleintegrálandó modokat is készítették, tehát tudják, mit miért és hogyan...
  • Lunki88
    #38643
    Húzd ki a gamepad-ot. :P
  • roland14
    #38642
    Üdv mindenkinek!
    Van egy nagy gondom a jatekkal!
    Amikor betöltöm a jatekot a karakterem szinte egy helyben lasított mozgásban fut és nem lehet iranyítani! MInden mas azonban megy benne a többi karatker is !
    pls help :(
  • steweee
    #38641
    volt róla szó nem olyan régen. az oblivion giga peccsről, magyar kreálmány, ilyen modok egyvelege. én most töltöm le. elolvastam a leírást, nekem csak pár dolog kellene belőle, mert már nagyon jól fel van modolva az enyém. telepítéskor lehet válogatni hogy mit szeretnék ?

    és ami lényeges, ez a better cities modokat használja a városok tuningolásához, vagy mást ?

    ha mást akkor kompatibilisek ?

    még a TIÉ-t akarom feltolni mellé, és az MMM-t, mert ezek hiányoznak a mostani modolásaim közül
  • Morlan
    #38640
    SaGa : - csak azért írok, mert előbb nem szóltam Hozzád, csak a többiekhez, és hogy nehogy megsértődj..:) - Igazad van ebben, tényleg jól lehet tanulni a játékokkal. Egy-egy játéknál többet forgattam a szótárt, mint egy év alatt a suliban... :)
  • Morlan
    #38639
    Hi!
    KaszaN : nagyon sok hozzászólás volt már a magyarításról,és pont erről is, kicsit olvass lejjebb, szerintem megtalálod a hiba megoldását. De ha nem, akkor még mindig írhatsz a honlapukra, mi a problémád. Szerintem segítenek, hisz pont Nektek készítették el ezt a nagy munkát.

    Angelslie : Szerintem nem a játékot hibáztatja, hanem azt, ami történt benne. És egyébként meg, ő egyszerűen csak feltett egy kérdést, amire őszintén szólva, nem a várt választ kapta Tőled...:) ... szerintem...:)
    Ja, és mi van akkor, ha addig a két évig, már a négy évvel ezelőtti játékok már kiadott fordításával játszott? :)))

    De azért jó olvasni a fórumot, főleg, hogy szervesen kapcsolódik a játékhoz a téma...:) Jó volt, pár nappal ezelőtt a fordításos téma is, az Oblivionhoz írt regénnnyel kapcsolatban is. :)
  • angelslie
    #38638
    Az a 2 év alatt simán tudnál már angolul, már elnézést :)

    Ja és ne a játékot hibáztasd azért mert neked nem megy valami... :)
  • KaszaN
    #38637
    Na nehogymá 2 évet vártam a magyarosításra, hogy egyátalán tudjam mi a fenéről van benne szó és erre az a válasz, hogy tanuljakl angolul. Ezt nemtudom elfogadni. Nemhiszem el, hogy énvagyok az egyetlen akinek ilyen hibája van a játékban!