41716
  • Fidolorous
    #38956
    Engem érdekelne, hamarosan lesz egy jobb gépem és nem ártana a kiegészítőket is lenyomni valami jobb modokkal :)
  • gyonax
    #38955
    Pont igyekeztem finoman fogalmazni, elnézést ha nem sikerült. Persze, én is játszottam anno egy ATI 9550-en, meg x1650-en is... na ott valóban játszadozni kellet:)

    Amúgy ha még tényleg van érdeklődés, akkor inkább csinálok valami normálisabb leírást, és felteszem valahova(Screenshotokat mint említettem most nem tudok mellékelni, mivel nincs meg a játék)
  • pointer4
    #38954
    Folytasd csak, engem érdekel. Amikor megjelent a játék már akkor sem akadozott a 8800gtxen, ami akkor volt átlag kártya.
    Most meg már 4x leváltottuk azt a VGA-t. Nekem csak szép legyen, és ne fagyjon kakivá. Az optimalizáló módokat úgy se hiszem, hogy feltenném. Csak kinézzen már valahogy, ha éppen császkálni akad kedvem.
  • SaGa
    #38953
    Valóban, a distand lod max-ot kevertem egy másik moddal. Ezzel együtt azt fenntartom, hogy nem igazán jó mod, ha az alapjátékon és azon a 4 Unique Landscape modon túl - amit támogat is használsz valamit, ami terepet módosít.
    Ilyen esetben szokott az megtörténni, hogy mész előre és hopp, előtted megjelenik hirtelen egy épület vagy hegy, ami korábban nem volt ott.
    Ehelyett - ha már javítani és nem rontani akarunk az élményen - érdemes a TES IV LODGen-t használni. Ez az épp aktuálisan telepített modokból generálja le a lod fájlokat...

    A Script optimization gyakorlatilag semmit sem hozott, amikor kipróbáltam...

    Az NV 8800Gt nem mérvadó teljesítményigény szempontjából. Az ATI Radeon 9600-as, amivel anno elkezdtem Oblivionozni, az igen. Annál kellett játszani a modokkal...

    Egyébként meg kicsit udvariasabban, ha kérhetem...
    Errefelé nem szokás hazudozni, legföljeb tévedni.
    Az évek alatt kipróbltam nagyjából 4-500 modot, begüjtöttem 11 DVD-nyit, de még ma is naponta ránézek a tesnexusra, van-e újdonság. Emellett alkottam is néhányat, igaz, csak saját használatra.
    Természetes, hogy néha összekeverem egyiekt a másikkal, bocs...
  • tibor16
    #38952
    Ez már túl nő rajtam, kísérletezgetni meg nem akarok, mivel nekem most egyben van a játék, pedig a gépem nem túl erős. Előtte 2x raktam fel, és nem volt éppen leányálom. Azért a BOSS-t megkockáztatom, mert nem vagyok biztos, hogy ez a helyes sorrend, ami most van. Kíváncsiságból lefutattam régebben az Obse analizálóját (remélem jól írtam), hát annak ellenére, hogy zökkenő mentesen fut a játék, elég sok piros volt az összesítésben.
    A BOSS-ról (ha kérhetem) írhatnál néhány gyakorlati infót, miként kell használni...
  • gyonax
    #38951
    Nem a komment egésze szól neked, ne értsd félre... Egy kis kiegészítés, mivel el kellett rohannom egy kicsit, és tegnap már elszállt egy kommentem, így inkább elküldtem:)

    Az erős gép részét természetesen nem a teljesítményjavítókra mondtam, ha valaki csak azokat rakja fel, és megfelelően beállítja őket, akkor a játék szebben fog futni(egy kis kiegészítés a Streamlinehoz: ha valakinek nincs olyan jó gépe, akkor annak igenis lehet hasznos az a grafikaállítgatás).

    És még pár dolog:
    Nekem a weOCPS tette játszhatóvá a játékot, mivel azelőtt(minden mod és egyéb nélkül is) lazán összeomlott a játék minden 30 percben(nem egyéni hiba, sok küldföldi fórumon olvastam hasonlóról).
    Egy kicsit kifejtve az OBGE-ScreenEffects-EnhancedWeather hármast:
    Az OBGE biztosítja a SE-nek a megfelelő funkciókat, ami pedig biztosítja ugyancsak a megfelelő funkcíókat az EnhancedWeatherhez. Ebből a hármasból TÉNYLEGES teljesítménycsökkenést csak az EnhancedWeather bekapcsolása után kéne tapasztalnunk(elméletben.. gyakorlatban 1-2FPS csökkenés szerintem nagyon is lehetséges)
    Azt még hozzátenném, hogy textúra modot még csak nem is linkeltem, és még egyszer hangsúlyoznám: attól hogy nem fejtettem ki az optimalizálóknál, attól még a játék más-más területeit optimalizálják, így nem, 4x kell kiszámolni ugyanazt.
  • gyonax
    #38950
    Raknék én képet, de sajnos nincs meg az Oblivion perpill:S És egyébként olvassátok el, amiket linkelek először.
    Most akkor csak a teljesítményjavítókat és grafikai modokat részletezem, mivel ezzekkel szemben vannak kételyek:
    1. ScreenEffects: önmagában telepítve nem látsz különbséget, modders' resource ha úgy tetszik
    2. Enhanced Weather: egy alternatíva a Natural Enviroments-re, ami szerintemelég sokan használnak...
    3. Streamline: na itt egyet kell értenem koschwarzzal... a grafikai beállítások menet közbeni állítgatása illúzióromboló, ezért én ezt nem is hsaználom, de még így is hasznos.
    4. Better Cities: piszok erőforrásigényes, de erről nem is írtam, hogy ne lenne az
    5. Az Oblivion Script Optimization a játékban lévő ALAP, tehát a Bethesda által írt scripteket "helyettesíti", optimalizált változatokkal... Az igen durva inkompatibilitás miatt kell minden előtt betölteni, így nem akad össze semmivel... De ha felrakod, meglátod valamivel fürgébb lesz a játék( nekem a map és inventory megnyitása gyorsult érezhetően)
    6. Operation Optimization: mesheket optimalizál, így nem értem mi vele a probléma... gondolom inkompatibilitás lehet Quarl Textúra packjével, meg esetleg UOP-vel, már nem emlékszem.
    7. Distant Land MAX: ugyancsak meshek... csak itt a domborzaté, még az OO-nál tárgyaké

    Látható, hogy a teljesítménynövelők a játék más-más részeit "javítják" így nem egymás ellenében dolgoznak, annak valóban nincs értelme. És ha jobba nmegnézed, nem linkeltem 2 olyan modot, amik fednék egymást.
    Kis háttéranyag, mivel mesh != textúra...:
    Mesh

    Ja, és utánanézek mielőtt beküldök valamit.. nem fogok a lvegőbe irogatni, és főleg nem küldök be egy olyan modhalmazt, amit nincs értelme felrakni, mivel csak a gépigényt növeli, a látványt nem. Azt nem mondom, hogy nem kell hozzá erős gép, de ilyen korábban sem állítottam.
  • tibor16
    #38949
    szia - csoda, hogy megy a gépen az Oblivion - 4 teljesítményjavító mod egymás utánra célzok.

    Azt gondolom, meggyőzhetnél bennünket, pl úgy, hogy beraksz egy képet natur, bekapcsolsz egyet, újabb fotó, megint +1-et + újabb fotó - és így tovább. Persze ehhez kellene egy fps számláló a sarokban és mind azonos helyszínen.
    Azért kételkedem, mert ezeket nem úgy találták ki, hogy a javított képet fogják majd javítani, egymás után... - vagy az uccsó mod fölözi az összeset, és viszi a bankot, anélkül, hogy észrevennéd. Mind ehhez azonban a gépednek 4x-esen kell számolnia mindennel. Hmmm - tényleg valószínűtlen amit írsz. Nem kell rosszra gondolni, nem feltételezek, csak hangosan gondolkozom... Szerintem ebből a sok mindenből az OBSE + egy textura mod és + egy teljesítményjavító mod lehet az alap, - de ahogy Saga írta, szinte biztos, hogy a gép akkor is többet fog dolgozni. Hisz az eredetit módosítod, és aztán egyszerűsíted, hogy gyorsabban jelenjen meg, - vagy arról nem is beszélnék, ha bonyolítja, a szebb látvány miatt...
    Olyan ez mint a "Volt egyszer egy vadnyugat"-ban, az ürge nadrágszíjat is meg nadrágtartót is hordott, mert nem volt biztos a dolgában...

    De tudod mit, győzz meg, és akkor elhiszem :)
  • gyonax
    #38948
    Már ne haragudj, de a fele nem igaz annak, amit írtál. Közel nem kell hozzá annyival nagyobb teljesítmény. Nekem ezek anno 8800GT-vel lazán elmentek. A Script optimalizáló az Oblivion alap scriptjeit optimazliálja, nem pedig a modokét, a Distant Lands MAX pedig az obli alap mesh-jeit optimaliálja, és nem igényel többet, mint az alapjátéké. Ne írj valótlant, ha nem nézel utána.
  • koschwarz
    #38947
    nekem speciel a streamline egyáltalán nem tetszik, bár rengetegen istenítik, de ahogy saga is írja, a grafikai beállítások állandó változtatása szerintem nagyon illúzióromboló.
  • SaGa
    #38946
    Nagyhirtelen ezek a gép igényt nagyjából a duplájukra növelik. Igaz az optimalizálók, mint a streamline valamit visszavesznek belőle, de ezek közül csak az egyiket szabad használni, plusz amikor visszavesz az árnyékokból vagy a látástávolságból, sokkal többet ront a látványon, mint amit a javítások hozzáadnak. A script otptimalizáló csak akkor hat egyáltalán, ha valamelyik mod el van rontva és a scriptjei rosszul hangoltak. Ilyen manapság alig akad, mindenki megtanulta, hogy egy mod akkor jó, ha nem öli le a épet.

    A "kiírás" arról szólt, hogy olyan grafikai tunning kellene, amitől szebb lesz, de nem kell sokkal erősebb hardver alá.
    Nos ilyen nincs.
    A Better Cities pl nagyjából megduplázza az alapjáték grafikus teljesítmény igényét a városokban, önmagában. Az enhanced weather kb 20%-os pluszt igényel. A Screen Effects is nagyjából 20-25%-ot.
    Az Optimized Distant Lands nem teljesítmény növelő, hanem a Distant Lands alacsonyabb teljesítmény igényű verziója. Ezzel együtt is többlet igény, mint az alapjátéké.
    Alapból a távoli tereptárgyak nem láthatóak túl jól, a Distant Lands mindent jól megjelenít (már amit beleraktak, mert ha olyan modokat is pakolsz a Oblivionba, amelyek új falvakat, épületeket, terület módosulatokat tesznek be, azok nem láthatóak természetesen), de ennek ára van, nem is kicsi. Az optimized verzió ezt az árat csökkenti, de nem teszi semmissé...
  • ollie
    #38945
    Van érdeklődés, és ezeket is köszi!
  • gyonax
    #38944
    Na akkor egy kis modajánló(bár én több 100 kisebb-nagyobb modot használtam, így lehetetlen felsorolnom minden:)):
    OBSE - Sok mod alapja, feltétlen ajánlott!
    OBMM - Oblivion Mod Manager. Must have.
    weOCPS - Egy OBSE plugin, aminek lényege az Oblivionban olyannyira elhíresült crashek kiküszöbölése(nálam egész jól bejött).
    Enhanced Water - Szerintem a legjobb víz-mod. Reális, szép, minden ami kelL!:D
    Enhanced Water SI - Az előző mod SI változata
    BOSS - A meglévő modok sorrendjét állítja be, így kisebb az esélye, hogy összeakadnak.
    Streamline - Teljesítményjavító mod
    Oblivion Script Optimization - Szintén
    Operation Optimization - Éés szintén
    OBGE - Oblivion Graphics Extender. Kell a ScreenEffectshez
    ScreenEffects - OBGE plugin, a következő linkelt modhoz van rá szükség.
    Enhanced Weather - Szerintem a legjobb időjárás-mod
    Optimised Distant Land MAX - Teljesítménynövelő
    Bananasplit Better Cities - A városokat tuningolja egy kicsit...
    Elven Map Redux - Szerintem a legjobb térkép mod
    Elven map for SI - Az előző mod SI kiegészítője
    DaruiD Darn - 2 remek UI mod kombinációja

    Nagy hirtelen ennyihez volt türelmem! Ha van érdeklődés még folytatom!
  • blackcalibra
    #38943
    Köszi!
  • grebber
    #38942
    Grafikáról szinte minden Elég jó írás!
  • blackcalibra
    #38941
    Ma megvettem a játékot.
    Melyik grafikai MOD-ot érdemes feltenni alá, ami azért nem is követel számottevő erőforrást, de azért szebbé is varázsolja a játékot.
    És persze az sem utólsó szempont hogy stabil maradjon vele a játék.
  • koschwarz
    #38940
    jaja, jóság.

    kihagytam most már lassan egy évet, de hiányzik... :)
    úgyhogy fel is teszem újra, és a legújabb TIE-jal fogom tolni :D
  • Benevolens
    #38939
    Újra lehet kapni a játékot, ha valakit érdekel :)
  • SaGa
    #38938
    Ha a 8400M van olyan teljesítményű, mint a 6600-as volt, akkor simán...
  • Tetsuo
    #38937
    Vajon egy Geforce 8400M GT kartyaval es laptoppal lehet jatszani a jatekkal?
  • paj01
    #38936
    Szerencsere modomban allt kerni egy kolcson cuccot, egy masik videokartyat.
    Ugy h a sejtes beigazolodott, nem veleltlen hogy az ati driverre hivatkozott a debugger. Ugy hogy valoszinuleg a kolleganak lesz igaza es vga memoria hiba esete allt fenn. Erdekes hogy ez a jatek kellett hozza hogy elojojjon a hiba:) Valoszinuleg egyszer nem birtam a veremmel es tulhuztam a memoriakat:D
    Akkor valoszinuleg ez a hiba okozza a 0x0000008e tipusu kekhalalt.
    Remeljuk hogy ez a megallapitas majd megkonyiti masok dolgat a jovoben:)
    Kossz a segitseget.
  • SaGa
    #38935
    Ha új vincsid van, simán lehet memória gond, akár háromféle okból is:

    1: nagyobb diszk, NTFS fájlrendszerrel, több RAM-ot fogyaszt.
    2: máshová került, esetleg bizonytalanul olvasható pagefile.sys
    3: fragmentálódott a diszk...
  • tibor16
    #38934
    Pedig vszínű memória hiba, vagy vga memória - mert ha texturát töltöget, akkor jön elő. Ha több is van a gépben, akkor próbálgasd, hogy kiveszel egyet-egyet, másképpen hosszú lesz beazonosítani. Esetleg poros lett, - velem már fordult elő.
    Ha nem jól gondolom, akkor majd úgyis kijavítanak... :)

    Rocky:
    a magyarításnak a pdf faq-jában le van írva, csak persze magyar címük van a könyveknek.
  • RocKY2
    #38933
    hali
    tudna valaki linkelni egy oldalt ahol az összes oblivionban fellelhető könyv listája le van írva? össze gyűjteném az összes könyvet csak nem tudom melyik hiányzik még. köszi
  • paj01
    #38932
    Hi

    Lehet hogy mar elofordult itt hogy valaki belefutott a 0x0000008e kezdetu szornyu kekhalalos hibauzenetbe.
    Ujabban az oblivion ilyet general nekem.
    Erdekes hogy akkor jon elo amikor nyilt terepre lépnék. kb 30sec es vege
    Regebben ment ezen a configon a jatek, csak egy uj vinyo lett azota. nem hiszem h memoria hiba lenne mint ahogy sok helyutt irjak, mivel mas jatekok mukodnek, meg a sokkal gepigenyesebb es bugosabb gothic 3 is.
    Catalystokat probalgattam, mindenfele verziot, nem segitett pedig szerintem es a debugger szerint is ott kell keresni a problemat.
    Kivancsi vagyok elofordult e mar ilyesmi itt valakivel? esetleg van e valami praktika vagy orvossag a dologra?

    Jah egyebkent a bannerben a linkek hasznalhatatlanok:)
  • koschwarz
    #38931
    ...nekromanta úrnak...
  • koschwarz
    #38930
    van is erre egy nagyon jó mod: mannimarco revisted. nemcsak külsőre teszi SOKKAL félelmetesebbé mannimarcot, de HATÁROZOTAN nehezebb is legyőzni...tudott egy-két meglepetést okozni :)

    ha van egy előző mentésetek, ajánlom feltenni, és úgy nekifutni még egyszer a nakromatna úrnak :)
  • Vlala #38929
    Mannimarco nálam is elég bénán harcolt. Azok után, hogy láttam, Brumában mit tett a Mágusok Céhével, sokkal félelmetesebbre számítottam, lehet, hogy lemerült benne az elem. :)
  • tibor16
    #38928
    Srácok, a mágus céhbeli utolsó küldetésben, ezt a Mannimarcot seperc alatt lenyomtam. Már jó ideje irtogatom a nekromantákat egy kombóval - 10 sec csönd + egy 12 pont / 2sec-es tűzsebzésű kardal. Mivel előtte megcsináltam a tolvajcéhbeli küldetéseket, 80 körüli a settenkedésem. Megvárom amíg elfordul a nekromanta, mögé sompolygok, a csönd varázslatot a kardra kenem, vagy ráeresztem, aztán általában 2 csapás a kardal és készen is vagyunk :).
    Mivel arra gondoltam, a főgonosz lehet, hogy védett ez ellen, ezért egy 30 sec-es csönd varázslatot kezdésnek rányomtam, aztán a kardon is volt és onnan is kapta még egyszer + a tűzsebzés minden csapásnál. Egy nevetséges törrel szaladgált körülöttem, de nem tudott varázsolni. Mikor úgy gondoltam, kapott még egyszer 10 sec csöndet, közben persze szorgalmasan püföltem. Aztán egyszer csak a lábamnál feküdt - ééééés egyszer sem tudott varázsolni. Mikor összeszedtem a holmijait, egyik ruháján sem volt védelem.
    Úgyhogy, így járt :)
  • tibor16
    #38927
    Bocs az előző hsz-beli a hibákért...
    A hordozható lyuk elnevezésű modrol van szó, - tehát annak a teleport kapuja helyezhető bárhol üzembe - csak visszaolvasva, lehet, hogy nem volt érthető...
    :)
  • tibor16
    #38926
    Igen,régen én is azt használtam. Viszont ez sokkal jobb :).
    Mint írtam, ezt bárhol! - tehát a barlang közepén is felhívhatod, az addig összegyűjtött holmit az ajtóban álva, a 2 sorba lévő ládákba elszortírozhatod. Amikor a kereskedőhöz mész, a boltban, a kereskedőt még elérve, helyezheted üzembe, az ajtóból minden eladni valót összeszedsz, és mivel ha kilépsz, a kereskedőt is pont eléred, nem kell a súlyhatárral vacakolni - vagyis nem kell fordulni, a vár előtt hagyott lovadhoz kimenni, és kitudja hányszor ismételni. Igen, - ha úgy veszed, veszitek, - akkor ez is csalás. Na de, - az árút úgy is eladom, csak nem szenvedek vele, nem ezzel töltöm a játékidőt, másrészt pedig, a kereskedés fejlődik a játékban szerintem a legnehezebben... és ez szerintem nem indokolt. Így ha csalok is vele, - nem érdekel. :)
  • Morlan
    #38925
    Sziasztok!
    Nekem a "Zira's horses" vált be a legjobban. Itt a lovad kap egy nyeregtáskát, és abba pakolhatsz bele. Azt hiszem 600 a teherbírása még az ajándéklónak is (aminek ne nézd a fogát) - vagyis ha jól emlékszem, más-más lovaknál különböző.
    Régen volt már, de egy bug jött ki - volt mikor nem tudtam megnyitni. Bármit csináltam, akár megölhettem is, nem lehetett elvenni tőle a cuccaimat. Ha jól tudom, akkor gyorsutazás után, bizonyos helyeken megint engedte megnyitni. Hogy pont a gyorsutazás miatt volt e, azt nem tudom. Azóta lehet, már javította. Illetve a hivatalos lópáncéllal természetesen nem működött. Ami szerintem nem ár érte...
  • Benevolens
    #38924
    az a morrowind :)
  • tibor16
    #38923
    Annyira nem fontos, csak tudni akartam, hogy most csak én nem találom? - vagy nem is lehet...
  • koschwarz
    #38922
    mod nélkül nem lehet, de nem tudom, van-e ilyen mod.
  • tibor16
    #38921
    Kifejezetten varázstekercset - azt az Oblivionban lehet készíteni? - mert ha igen, akkor nem tudom hogy kell? - segítene valaki?
    Vagy a Morrowindel keverem, mert ott úgy emlékszem lehet - vagy erre sem jól emlékszem?
  • Benevolens
    #38920
    ja igen, valami ilyesmi. És reflect spell amulettel meg tele van a játék.
  • koschwarz
    #38919
    nézegetem már én is egy ideje, nagyon izgalmas koncepció. egyedül pont az tart vissza, hogy nincs sztori, az ilyeneket (sajnos?) hamar elunom.
  • koschwarz
    #38918
    az atronach alapján nem regenerálódik a saját manád, viszont a felét elnyeled annak, amit rád küldenek.
    ha ehhez hozzászerez még 50% reflect enchantot vagy spellt, akkor az tényleg halálos, mert visszaszáll a spell fele az ellenre, a másik fele meg feltölti a te manádat. über.
  • SaGa
    #38917
    Ja igen: multizni is lehet...