41716
  • wolverine375
    #38796
    Talán így még nagyobb hangulata lenne egy rpg játéknak, ha játék közben az ember már írná a fejében a krónikákat:) Kár, hogy ide is csak pár ember ír rendszeresen:/
  • wolverine375
    #38795
    Jó ötlet, én speciel szívesen olvasnék ilyeneket, talán írnék is:P (Anno a warhammer dow játék kapcsán volt ilyen, és elég jó sztorik kerekedtek, persze ott azért a világ is más:))
  • tibor16
    #38794
    sziasztok,
    Ez most lehet, kicsit off lesz (ha esetleg úgy gondoljátok, hogy ez nem ide való, nyugodtan írjátok be, és akkor hanyagolni fogom a dolgot):
    foglalkozom egy honlap készítésével, ahol már rég óta tervezem a játék menüpont kibővítését. Most pl tervezem, hogy élményszerűen, ahogy játszom, készítek egy amolyan naplófélét Oblivionról.
    Biztos van aki már foglalkozott a gondolattal és szívesen készítene akár novellaszerűen megfogalmazottt, akár tippeket tartalmazó írást. Én most felajánlom az általam készített honlapon való elhelyezését. Én adom ami kell - grafika, képgaléria, és persze magát a kihelyezést. Aki pedig kedvet érez hozzá az adja az írást, és a sok sok screenshootot a történethez kapcsolódva, - mert a lap profilja elsősorban ilyen.
    Várok visszajelzést, van-e akit érdekel ez a dolog. Mert akkor elindíthatnánk. De ha vannak erre vonatkozóan ötletek, azt is szívesen várom...

    Igen és még valami - a lap címe, mert gondolom, ez azért nem mindegy... :) Szándékos, hogy nem a játék oldal van elsőre linkelve, mert az, amikor a lap indult. és még keskeny volt, és emiatt úgy készült. De természetesen, kattintson rá a játék menüpontra, akit ez a téma érdekel...
    (Amit nyerhetek rajta - nagyobb nézettség, jobb lap. Aki adja az írást - az pedig olvasottságot, publicitást...)
  • Tetsuo
    #38793
    Conflict with emulation software detected..
    ez mi a szarert van?? tud vki segiteni, kosz.
  • wolverine375
    #38792
    Na közben találtam egy ilyet, ha valakit még érdekelnek plusz emberek^^
    http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=7819
  • gabo91
    #38791
    Köszi, akkor nekifutok újra ebben a sorrendben :)

    Hát azért magyarítással jobb szeretek játszani mint anélkül. Angol nincs annyira agyonragozva mint a német, talán ennyiből egyszerűbb megérteni, de pár szón kívül nem sokat tudok belőle. Saját anyanyelvén szerintem egyszerűbben megérti a dolgokat az ember.
  • wolverine375
    #38790
    Olyan módról hallott már valaki, amiben az embernek lehet hatalma? Például lerohanni más városokat, vagy fosztogatni, ilyesmi...
  • steweee
    #38789
    ok, lehet könnyen beszélek mert én nem pénzért szereztem a középfokúmat. de amúgy szerintem a játékélményt rontja el sok esetben a magyarítás, mert angolul sokminden más.....

    a wizardry 7nek meg valóban nehéz volt a nyelvezete, de ahhoz tudtommal csak végigjátszás van, magyarítás nem :)
  • tibor16
    #38788
    Persze - de nekem sem elsőre jött össze. Ha valakinek mégis segít, akkor itt van:
    Oblivion - alapjáték telepítése
    Knights.of.The.Nine
    Shivering Isles

    3_allomanykezelok/
    OBSE-0017b - az Oblivion könyvtárba bemásolni obse_1_2_416.dll, obse_editor_1_0.dll, obse_editor_1_2.dll, és obse_loader.exe
    obmm_setup.exe - Oblivion Mod Manager - telepíteni

    5_DLC_hivatalos-addonok - benne lesznek a magyarításban - ezért felraktam (a shivering Isle lemezen vannak)
    Frostcrag
    Horse Armor Pack.exe
    Orrery.exe
    Thieves Den.exe
    Vile Lair.exe
    Wizard's Tower.exe

    KIülön, a netről leszedtem, mert benne vannak a magyarításban:
    6_Fighter's Stronghold (Battlehorn Castle)/Oblivion - Fighter's Stronghold.exe - mert benne van a magyarításban!
    -----------------------------------------------------
    Nincs a magyarításban, (bár a Isles lemez tartalmazza) - ezért én nem tettem fel
    Mehrunes Razor.exe
    Spell Tomes.exe
    -----------------------------------------------------

    7_A magyarítás telepítése: MorroHun-Oblivion.exe

    Ebben vannak textúrát javító csomagok, a szükséges pecsek.

    Miután játszottam pár órát, néhány segítő modot a morrohun oldaláról, magyarítva felraktam. Ezek után amit amikor előzőleg 2006-ban játszottam a játékkal és hasznosnak bizonyult, még pár olyan modot, ami nem zavar bele a magyarításba.
    A mod managerről teszek be egy képet, az jobban megmutatja:

  • tibor16
    #38787
    off:
    Persze, hogy szükséges a tudás, és persze, hogy az angol világnyelv, és mint ahogy olvastad, nekem is fontos, hogy "megértsem, mit is mondanak - ezek - itt - angolul" (Cseh Tamás/Bereményi Géza után szabadon). Csak nem vagyunk egyformák, és nekem / és azoknak akik hasonló cipőben járnak, fontos, hogy minél több dolog magyarul jelenjen meg. Ez nem csak tudatlanság, hanem egyfajta igény. Ne olvadjunk már fel, akkor miért is vagyunk mi itt? - na jó, ez már messzire vezet. Hagyjuk meg a választás lehetőségét, akik azt szeretnék, és azoknak is akik másképpen gondolkoznak. A nyelv a legfontosabb eszköz az identitás megőrzésére. Mi legalább annyira fontosak vagyunk mint más nemzet. Az angol is ezt gondolja, és nem csak saját magáról. Mi ettől vagyunk azok, amik. Persze, ettől még az is igaz, ha egy játék megáll, ha hibát okoz benne a magyarítás. Akkor jól kell megcsinálni! - de igenis szükség van rá. Azok akik örömmel használják, azok ne fosztassanak meg ettől, mert akkor lesöpörjük - és tanuljon meg mindenki angolul. Ilyen alapon miért nem Kínaiul - szerintem azok többen vannak. :) - na jó, értem én az érveket, de van aki másképpen gondolja... és ez nekem fontos, meg még azoknak, akik így gondolják..
  • koschwarz
    #38786
    nem én nem használom, mert tényleg nincs rá szükségem szerencsére :)
    viszont megoszthatnád a tapasztalataidat, mert eddig úgy tűnt a magyarítás nagyon sok mindenbe bekavarhat. pl. mennyi és milyen modokat használsz?
  • wolverine375
    #38785
    OFF: mert magyarul legjobb esetben 15millióan beszélnek, angolul meg menniyen is? több mint 1milliárdan kb... Meg tényleg nem olyan nehéz, szal, ha az ember eljut egy bizonyos szintig egyre könyebb a nyelvtanulás, én is egyébként pont azért kezdtem el a morrowindet anno, mert az a 4 v 5év soknak tűnt amíg lefordítják, így néha a tanárok is néznek, h milyen szavakat használok:)
    A lehetőség adott mondjuk azoknak is, akik nem tudnak angolul, szerencsére egyre több sikeres játékot fordítanak le a kiadók, és hát van pár lelkes srác akik az idejüket arra áldozzák, hogy pl az obliviont is lefordítsák, hogy azok akik még nem tudnak jól beszélni, megértsék a játékot. Egyszerűen csak akkor nem kell agyon moddolni:P
    /OFF
  • tibor16
    #38784
    Nem teljesen jó ugyan amit erről írtam 3 oldallal ezelőtt, mert a szükséges pecs a magyarításban benne van, és az felteszi neked, akkor amikor kell. Viszont a sorrend, amit írtam, stimmel. Mindenesetre a magyarítást én a végére hagynám, az angol nyelvű modok meg, amelyek a texturába beleszólnak, esetenként bekavarhatnak, mert feliratok is vannak magyarul a játékban. Ráadásul az is van a magyarításban. Vagy 3 napot szórakoztam vele, de most teljesen jól szuperál, ha gondolod, lapozz vissza...
  • tibor16
    #38783
    Valamennyire ugyan megértem az angolt, beszélni abszolút nem tudok, és ami a legfontosabb - angolul gondolkozni sem. Egyrészt.
    Másrészt - nem vagyok sem szélsőséges sem magyarkodó - de -mégiscsak magyarországon vagyunk - és őszintén, tele a tököm a "Sale" meg "manager" számomra teljesen életidegen kifejezésektől. Én nem akarom, hogy ezek a szavak beépüljenek a magyar nyelvbe. Nekem nem sajátom, és ugyan kényszerből használom, de nem !akarok! így játszani, gondolkozni, élni... Biztos elmaradottnak gondolsz, de a szabadságomhoz ez hozzátartozik.
    Tényleg - ők miért nem tanulnak meg magyarul, ha magyarok által készített játékkal játszanak? - és én itt befejeztem, mert nem akarok vitát. De nekem fontos, hogy a játékokat (is) magyarul tudjam játszani. Ha tetszik, legyen ez egy vélemény - de biztos van még aki hasonlóan gondolkozik (magyarul).

    koschwarz - nekem magyarítva van, és abszolúte semmi gond nem volt vele, pedig túl vagyok a 100 óra játékidőn. Te használod egyébként a magyarítást? - de ha lenne is benne hiba - nekem megér annyit, ha magyarítva van.
  • Maxtreme
    #38782
    Ilyen játékot..
    Akkor szerinted melyiket kell? Mert ha ezt a Serious samhez írod, akkor megértem. De hogy 1 párbeszédekkel, szöveggel teli játékhoz..
  • koschwarz
    #38781

    mindenesetre meg kellene már érteni, hogy a magyarosítás az esetek 85%-ában gondokat fog okozni. valószínűleg egy teljesen modolatlan, csak hivatalos patch-elt játékkal nincs (annyi) gond, de egyébként tuti lesz.
  • SaGa
    #38780
    Az Oblivion párbeszédek megértéséhez kicsit magasabb szint kell, mint alap. Meglehetősen spéci nyelvezete van. A küldetése teljesíthetőek gyenge vagy majdnem 0 angollal is, de a finomságok elvesznek.

    Ennél a Wizardry 7 nyelvezete volt csak bonyolultabb. Abban kemény filozófiai fejtegetések is vannak, ráadásul meglehetősen archaikus angollal...

    Egyébként tényleg érdemesebb megtanulni annyira, hogy ne adjanak el Cyrodiilben és erre az egyik legjobb lehetőség az ilyen játék és egy szótár...
  • steweee
    #38779
    mi a fenének egy ilyen játékot magyarítani ? basszus, ennyire alapsziten már csak a játékok miatt is megéri angolul megtanulni....
  • SaGa
    #38778
    Ha magyarítod, akkor a gigapatch-et felejtsd el. (szerintem egyébként is, de ez magánvélemény. Jobban járnál egy sk által összerakottal, mert abban az lesz benne, amit te akarsz, nem az, amit mások) Olyan szinten módosítja a játékot, hogy szinte alig marad valami az eredetiből, így nagyjából 80%-ban visszaállítja angolra.
    A többit megírta Fantusz...
  • Fantusz
    #38777
    Nem használtam a magyarítást, de szerintem rossz a sorrend.
    A magyarítás tartalmazza a hivatalos kiegészítők (Knight of the Nine, Shivering isles) szövegének honosítását, de ha ezek a modok nincsenek fent, vagy később telepíted abból kavarodás lehet.
    Nem tudom azt sem, dolgoztak-e a nem kevés bug kijavításán, melyeket a magyarítás okozott.

    Giga patchnak lehet jó és rossz oldala (hatalmas mod gyűjtemény, de lehet sok számodra fölösleges is benne) ezeknek a szövege angol marad, ami akár értelmezési nehézséget, zavart is okozhat a játékban.
  • gabo91
    #38776
    Hali.

    Feltenném az obliviont.
    az jó sorrend, hogy
    oblivion
    patch (az a pár megás)
    magyarítás
    kiegészítő
    OBLIVION GIGA PATCH (ez vmi 4 gigás cuccokat tartalmazó mód)itt van

    Kiegészítőhöz kell valami patch? Magyarosítás esetleg hozzá (alpé gondolom nem jó hozzá)
  • wolverine375
    #38775
    Na erre gondoltam én is:D
  • tibor16
    #38774
    Hálásan köszönöm - épp rákészültem, hogy beírom azt a sok mindent, ami az átálláshoz szükséges, amikor olvastam az írásod.
    Emberek, ez a karakter generáló amulett tökéletes! Megőrzi az elért pontokat, a tulajdonságok pontjait, és a nyelv is marad (nekem magyar)- 2 perc alatt megvoltam. Ráadásul, ha nem tetszik valami, játék közben módosíthatok - egyszerűen pazar.
    Ajánlom mindenkinek, aki egy kicsit is nincs megelégedve a választásával.
    Köszönöm gyonax :)
  • tibor16
    #38773
    megnézem - köszi
  • gyonax
    #38772
    Még én linkeltem anno: Character Generate Amulet :) Nekem leginkább ez vált be, nem kell cheatekkel meg más egyébbel szerencsétlenkedni... Imperial Prison Sewer-nél lehet megtalálni
  • tibor16
    #38771
    Köszi a választ
    időközben találtam még 2 parancsot, amivel pontosan be tudom állítani az eddig elért értékeimet (a mínusz számok is működnek), így tudom onnan folytatni majd, ahol tartottam.
  • SaGa
    #38770
    Az ellenfelek szintje az a te szintedtől függ. Attól, hogy a szinteden belül milyen az egyes képességek megoszlása nem...
  • SaGa
    #38769
    Ez annyival jobb, hogy figyeli, milyen kasztot választottál. Ha varázshasználó, akkor ad kezdő spelleket, ráadásul faj és kaszt függőket, ha nem varázshasználó (harcos, tolvaj, stb), akkor semmilyet nem kapsz...
  • tibor16
    #38768
    sziasztok - köszönöm, de tegnap éjjel nem hagyott nyugodni, és már kipróbáltam, tényleg működik. Egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy más pontokat ad, de erre is rájöttem - ez is korrigálható.
    Az volt a baj, hogy az elején, mint szerepjátékos, szabadon adtam meg a skilleket, nem gondolván, ez mennyire vissza fog ütni. Sikeresen egy azonos tulajdonság mindhárom skilljét, ráadásul olyant választottam az elsődlegesek közé, amelyet állandóan használok. Sőtt, a többit is így választottam. Ennek az lett az eredménye, hogy ha más tulajdonságot is növelni akartam, még csak nem is különösebben nagy tápolási szándékkal, vért izzadtam. Az alap skilleket meg nem tudtam használni, mert azonnal ugrott a szint, fatálisan rossz eredménnyel, teljesen másképp fejlődve, mint ahogy szerettem volna. Vagyis elromlott a játék élményem - nem játszhattam úgy, ahogy szerettem volna. Pl az alkémiát beválasztottam az elsődlegesek közé, - így ha megcsináltam néhány italt, az azonnal pontot ugrott - így erről le kellett mondanom. De a helyreállítással is ugyanúgy jártam... Újrakezdeni, legalább 2 hónapja játszom, nincs kedvem, muszáj volt keresni rá megoldást. Visszaállítom mindenhol az eredetileg elért pontszámokat, csak a major skilleket módosítom, és remélem ez mindent megold majd.
    Ami felmerült viszont bennem - és ez egy kérdés -
    a játék szereplői eddig állítólag velem együtt fejlődtek szintben, - a beavatkozáskor előbb összevissza pontokat ad a játék, amit aztán én korrigálok a valós, eddig elértekre - tudja valaki, van erre tapasztalat, beleszól ez az npc-ék erősségébe?
  • koschwarz
    #38767
    no starting spells: ez jó, én mindig konzolból töröltem a spellek id-je alapján :)
  • navahok
    #38766
    Egyébként itt van a töbi is ha fajt vagy csillagjegyet is akarsz változtatni

    http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?category_show_all=0&view=OblivionCheats.List
  • navahok
    #38765
    Category: Console commands
    How to use it
    1) Press ~ on your keyboard to bring down the console.
    2) To execute the command Change class, type:
    showclassmenu

    Egyébként valaki használja a Deadly reflex modot? Az lenne a kérdésem van egy olyan gomb hogy lökés, ha azt használom valaki mögött akkor csinál egy olyan mozdulatot hogy átfogja a nyakát egy a kést a torkának szegezi de sose tudom átvágni mindig vissza áll alapállapotba, nem tudja valaki miért?
  • tibor16
    #38764
    Esetleg valaki más tud valamit?... régebben mintha olvastam volna erről - talán pont itt a fórumban...
  • wolverine375
    #38763
    Van rá lehetőség, van egy gyűrű(?) vagy valami tárgy, amit ha felveszel, akkor menet közben tudsz fajt meg kasztot, csillagjegyet... Sajnos nem tudom mi a neve:/ Régen használtam, már nincs fönn:/
  • tibor16
    #38762
    lehet, hogy az is megfelelne - ha nincs más út - hogy 21 fölé tudjak fejlődni - bár ez nem biztos, hogy jó ötlet :) - csak ha nincs más lehetőség...
  • tibor16
    #38761
    sziasztok, meg kellene változtatnom az elsődleges skilljeimet - van erre játék közben lehetőség? - mert a micsodám is tele van, hogy nem tudok fejlődni rendesen - 1 tulajdonság mind a 3 skilljét elsődlegesnek tettem - így aztán ha megmozdulok ugrok 1 szintet - segítene valaki?
  • SaGa
    #38760
    Passz...
    Nem szoktam menet közben váltani,amivel kezdek, azzal megyek végig. Ráadásul már nem is tudom, mikor indultam úgy utoljára, hogy az eredeti, sittes kezdést kellett végigcsinálni...
    Általában a No starting spells, a Cliff RPO New Beginning és a Roleplaying Oblivion_-_character modok fent vannak.
  • wolverine375
    #38759
    Felraktam, poén:) de ez a cobl nem túl stabil, arról ne mis beszélve, h a játék elején a csatorna végén ha fajt változtatok, akkor annak már negatív lesz a fáradtsága, és elkábul... meg mindig kidobál, pedig marha jó lenne ilyen fícsörökkel:/
  • SaGa
    #38758
    Stumble while running backwards
  • wolverine375
    #38757
    Az úgy akkor necces lesz:D

    Én most cobl-el szarakodok, nem gondoltam volna, hogy ezt ennyire bonyolult felrakni, most 3x-ra fogom törölni a játékot, és egyenként rakom föl a módokat, hátha úgy működni fog...
    SaGa, mi a neve annak a módnak aminél a karakter elesik, ha háttal fut?