41716
  • SaGa
    #38636
    Szerintem is. Az egyik legjobb iskola ez (és a többi) angol nyelvű, megfelelően feliratozott számítógépes RPG.
    Eleinte nehéz, de később (ez maximum pár hét) már akkor is tudni fogod, hogy mit várnak el tőled a játékban a küldetést adók, vagy a beszélgetőtársak, ha a szöveg felét sem érted. A titok mindössze annyi, hogy figyelni kell...
  • angelslie
    #38635
    Megoldás: Irány angolt tanulni! :)
  • KaszaN
    #38634
    Hi
    Már vagy 6féle módon próbáltam feltenni a magyarosítást és mindegyiknél
    így néz ki a talaj. Nemhiszem ek, hogy ilyet csinál egy magyarítás. :S
  • tibor16
    #38633
    Osztom, nagyon jó lenne, ha megint üzemelne, volt rajta egy csomó trükk, segítség, leírások - legalább annyi időre, amíg le lehetne menteni...
  • Hunreal
    #38632
    Nem tudjátok mi van a HQ-val? Mikor lesz, vagy mi van?
  • tibor16
    #38631
    értem, akkor nem veszem ki, mert készül a magyarítása, legfeljebb addig nem játszom ezzel a résszel - azt hittem, én kevertem meg valamit, azért angol
    köszi a segítséget
  • koschwarz
    #38630
    ez pont a knights of the nine hivatalos kieg küldetéssorozata, ami úgy kezdődik, hogy valakik megtámadták és legyilkolták az anvili templom papjait, majd egy próféta a templom előtt prédikál...
  • tibor16
    #38629
    Sziasztok -
    Anvilben van egy próféta a templom előtti kerengőféleségben,
    és szintén Anvilben a templomba menve látom, hogy az összes pap le van gyilkolászva,
    mind a 2 játékelem angol és ha jól emlékszem, amikor először végigjátszottam, akkor ezek nem is voltak a játékban. Ráadásul az Anvilben élők sem említik a templomos gyilkosságokat
    - mivel igyekszem a magyarított verzióval játszani és ez meg angol, ha lehet kivenném a játékból, de nem tudom melyik modhoz tartoznak.
    Tudna ebben valaki segíteni? - esetleg egy magyar leírás is jól jönne ezekről, mert pl a végigjátszásban nem találtam
    Tud erről valaki valamit?
  • angelslie
    #38628
    Az Arcane University-ben a kör alakú épületben ott középen találod meg azt akivel beszélned kell. Ö pedig el fog küldeni egy következö személyhez és végül megkell keresned egy boszorkányt aki eltudja készíteni az ellenszert. Valamelyik erdöben találhatod meg a boszorkányt egy kis házban, de majd ezt részletesebben elmondják neked az University-n is szerintem.
  • Fantusz
    #38627
    1 - Éjjel keress egy alvó NPC, vér ivás után egy napig védett leszel a napfénytől, igaz a bonuszaid is csökkennek az adott időtartam alatt.

    2 - Van egy küldetés, kigyógyulhatsz a vámpírságból.


    A vámpírság egy különös létforma, ami előnyökkel-hátrányokkal jár. Éjjel és a dungeonok sötétjében a vámpírnak csak a tűz elleni érzékenységgel kell számolni a negatív módosítók közül, napfénynél a sun demage egyre jobban elhatalmasodik rajta, de ezzel párhuzamosan erősödnek a pozitív képességei.
    Egyszerűbb megelőzni a vámpírrá válást, a kigyógyulás egy macerás küldetés után lehetséges (no meg van rá mod).
  • Encore
    #38626
    Azt hiszem rémlik valami olyasmi is, hogy ha ittál valakiből akkor ne aludj ágyban, mert utánna ugyanúgy megsülsz a napon, szóval egy alvó emberből táplálkozz és ne aludj utána hanem ha szükséges akkor a wait-elj.

    A gyógyír megtalálását olyan mágus adja, akivel úgy is tudsz beszélni hogy nem vagy mágus. Azt hiszem a mágusok negyedében be tudsz menni rögtön valami épületbe (azon belül viszont ajtók vannak és azokon nem tudsz bemenni) és ott szokott üldögélni vagy mászkálni nappal 2-3 mágus és az egyikkel kell beszélni. De persze lehet hogy előbb elküld megcsinálni ezt azt és utána beszélhetsz vele, már nem nagyon emlékszem.
  • Tilla25
    #38625
    Én múltkor ittam vért de amint kimentem a napra megsültem. Pedig az egy nap sem telt le. Azt a küldetést megtaláltam, de ahoz hogy elkezdjem bekéne lépnem a mágusok intézményébe. Nos számomra ez sem megy olyan egyszerüen mert elakadtam. Gondolom csak akkor kapok belépési engedélyt ha megcsinálom Recommendation küldetéseket. Én kettö városba meg csináltam de többi város mágusa átirányit a mágusok intézményébe hogy beszéljek vele. Na én beszéltem ezzel a mágusal és elküldöt gyüjtögetni. Szóval most gyüjtögetek.
  • Encore
    #38624
    De van egy quest aminek a végén megszerezheted a vámpírizmus ellenszerét és örökre megszabadulhatsz a betegségtől, de elég hosszú kaland. Most hirtelen nem tudom kivel kell beszélni ezügyben talán imperial cityben az egyik a mágussal....
  • Encore
    #38623
    Igyál vért. Odamész egy alvó emberhez és ráklikkelsz majd a megjelenő ablakban kiválasztod hogy beszélni akarsz vele vagy táplálkozni belőle. Ha ittál belőle akkor azt hiszem egy vagy két napot kibírsz, mert ideiglenes visszaváltozol emberré és nappal is mozoghatsz. Bár ekkor a vámpír képességeid (pl erő) csökkenek le.
  • Carmang
    #38622
    Nálam egy töredezettségmentesítés segített.
  • Tilla25
    #38621
    Ez a vámpirosdi dolog ki készit! Hogyan lehet feloldani? Van valamilyen gyógymód vagy varázslat arra hogy valahogy kibirjuk a napsugarat?
  • tibor16
    #38620
    Hát én is gondolkozom, mert leszedtem, megnéztem, összehasonlítottam a Data könyvtárban lévő fájlokkal, - szerintem nem ír felül fájlokat.. - bár ki tudja.... Úgyhogy már felraktam, de omod-ban, így bízom benne, gond nélkül tudom visszaszedni, ha nem kell. Igen, engem is az zavar, hogy nem magyar...
    Mellesleg, nem is jöttem még rá, hogy kell az egészet a játékban aktiválni.
    A Battlehorn castle-val kapcsolatosan a morrohun oldalon olvasta (azt hiszem) az edzőtermes dolgot. Csak nem jutott eszembe. Lehet azt fogom először kipróbálni, vagy idézgetek, vagy maradnak a rákok és a patkányok
  • angelslie
    #38619
    Aha közben megtaláltam hogy a Knights-hoz tartozik. Hamarosan ki is próbálom.

    Amúgy az oblivion.exe mitöl csinálja azt hogy néha 1 óra, néha 2 perc játék után egyszerüen leáll? Kilépés után pedig mindig leáll, ha rendesen csinálom akkor is és így a beállításokat se jegyzi meg :S
    Arra tippelek hogy valami mod zavar be neki.. de fogalmam sincs melyik lehet :/
  • Fantusz
    #38618
    Az eredeti Spell tomes a Knight of the Nine modcsomagban található, azt szerintem a Nexuson nem fogod megtalálni (hivatalos dlc).

    A Nexuson lévőket nem ismerem, biztos van használható, és eltúlzott is, vannak modderek, akiknél az atombomba hatású varázslatok természetesnek hatnak.
  • Fantusz
    #38617
    Ne próbáld ki, mert ezt sem magyarították, s felemás lesz a játék

    A Battlehorn castle edzőtermében is lehet gyakorolni az orkkal.
  • tibor16
    #38616
    Köszi :) - kipróbálom.
  • SaGa
    #38615
    Alapjátékban hiába lődözöl, vagy edzel a bábukon, nem fogsz fejlődni. Vannak modok, amikkel lehet.
    Pl az Aran Mathi nevű Ayleid rom. Ez egy üres (pontosabban 5 vagy hat nővel (3 vagy 4 őr és két "társalkodónő" saját napirenddel, mozgáskörrel) benépesített) "ház" az IC-t körülvevő tó partján. Bármikor birtokba vehető. Ennek az edzőtermében idézhetsz magadnak ellenfeleket, akiket leverve fejlődsz.
    Kicsit vissza kell fogni magát az embernek ezzel a moddal kapcsolatban, mert ugyan nem túlzottan, de megkönnyíti az életet azzal, hogy van saját "kertje", edzőterme, rengeteg üres láda, szekrény, könyvespolc, stb... Hálószoba, uszoda, titkos raktárak, de stílusosan megoldva...
    Kellemes, én mindig használom. Sokat el lehet molyolni a berendezéssel, könyvek rendezgetésével, begyűjtött értékesebb ruhák, páncélok, fegyverek rendezésével. Ha használod a Companion share and recruit modot, akkor a hölgyek felszerelését is cserélgetheted...
    Van nekromantáknak való verziója is, ott a társaság csontvázak, zombik...
  • tibor16
    #38614
    Háát igen - először mindent felraktam, de rá kellett jönnöm, hogy ha nem akarok keveredést, mi több át akarom látni mi-mire szolgál, akkor, mivel a magyarítás miatt játszom vele újra, az elsődleges szempont lett a magyar. Én választottam volna, de nem találtam a magyarítás - magyarított választható modok között, csak ezért nem raktam fel.
    (khmmm - kicsit bonyisra sikeredett a válaszom, de ez fedi a dolgokat...)
    Azért is írtam, ez nem szentencia, csak nekem így jött össze, miután az első telepítésből levontam magamnak a tanulságot, de mindenki úgy csinálja, ahogy neki a legjobb... :)

    A #38606 hsz-emre tudtok valami megoldást?
  • angelslie
    #38613
    Ezt a spell tomest hol lehet megtalálni? Tesnexuson találtam párat de elég bizonytalanok az értékelések szerint. Melyik az eredeti?
  • Fantusz
    #38612
    Varászlónak a Mage csillagjegy a legjobb választás.
    Kombó-karaktereknek szükséges néhány szint a kupálódáshoz, nem feltétlenül előnyös, ha mindenhez ért egy picit, de igazából egyik területen sem erős.

    Egy dark elf pl. lehet jó csatamágus, a blade és a destruction képességeire is kap bónuszt, igaz a willpowerje kevés.
    Breton erős varázslatokban, de közelharcra sokáig alkalmatlan lesz, a high elf szintén, sőt az egy mágiával szemben is gyenge karakter.

    A többi lehetséges fajnál a varázslat harmadrangú képesség, náluk a tolvaj, vagy harcos képességek dominálnak.
  • Fantusz
    #38611
    Mehrunes Razor a legjobb hivatalos mod.
    A játék legnagyobb dungeonjában, hosszú keresgélés, harcok után megtalálhatod a tőrt (Mehrunes Razor), ami nem is a legjobb cucc azok közül, amit itt találhatsz - ezzel csak ennyit vesztettél.

    A spell tomes könyveket ad a játékhoz, amelyeket legyőzött ellenségektől, vagy dungeonok tárolóiból kerülnek elő.
    Varázslatokat lehet belőlük tanulni (nem kötelező, csak egy lehetőség).
    A könyveket eladhatod, vagy gyűjtögetheted függetlenül attól, hogy a benne lévő varázslatot megtanultad-e (hasonlóan a skill növelő könyvekhez).
  • tibor16
    #38610
    mivel én sem tudtam dönteni - választottam egy fajt és csináltam hozzá egy osztályt - ha megnézed, az utolsó opció.
    A cipeléshez erő szükségeltetik, azt meg azokkal a skillekkel tudod felvinni, amihez az kell - pl kard, zúzó fegyverek, boksz...
  • koschwarz
    #38609
    tippek
  • Rash87
    #38608
    Háát ha nem is ezzel a módszerrel,de végre sikerült úgy megcsinálni,h minden jó legyen :)

    Egyébként annyit gondolkoztam,hogy milyen faj legyek.
    Lehet birodalmiból olyan karakter,hogy mondjuk mágus-harcos?:)
    Mert közelharcot is kedvelem,de jó lenne egy kis varázslatot is belevinni.Ezért nem tudtam,h mi is legyek.Pl.: most még a csillagjegyet se választottam ki,szóval pont itt tartok.Vmi tipp?:)

    Amúgy azt,h több cuccot vihessen magával,mit kell csinálni? V. csak simán,nem kell minden szarságot felszedni?:D
    Mert még elején vagyok,de csak sorban dobálom el a cuccokat.
  • tibor16
    #38607
    Ahogy én csináltam: (ez egy kicsit hosszú lesz, de remélem lesz aki profitál belőle)

    Oblivion telepítése (leírtam magamnak, mert tudni akartam mit rontottam el - ez a 2. próbálkozásom eredménye)

    Oblivion - alapjáték telepítése
    Knights.of.The.Nine
    Shivering Isles

    3_allomanykezelok/
    OBSE-0017b - az Oblivion könyvtárba bemásolni obse_1_2_416.dll, obse_editor_1_0.dll, obse_editor_1_2.dll, és obse_loader.exe
    obmm_setup.exe - Oblivion Mod Manager - telepíteni

    4_javitasok /
    2_UnofficialOblivionPatchv223HotfixESP.7z
    3_Unofficial_Shivering_Isles_Patch_Installer_v120.exe
    4_Unofficial_Shivering_Isles_Patch_Installer_v120_hotfix -átneveztem az esp-et - a végére beírtam, hogy patch - nem biztos, hogy jó

    5_DLC_hivatalos-addonok - benne lesznek a magyarításban - ezért felraktam (a shivering Isle lemezen vannak)
    Frostcrag
    Horse Armor Pack.exe
    Orrery.exe
    Thieves Den.exe
    Vile Lair.exe
    Wizard's Tower.exe

    6_Fighter's Stronghold (Battlehorn Castle)/Oblivion - Fighter's Stronghold.exe - mert benne van a magyarításban!
    -----------------------------------------------------
    Nincs a magyarításban - ezért én nem tettem fel
    Mehrunes Razor.exe
    Spell Tomes.exe
    -----------------------------------------------------

    7_A magyarítás telepítése: MorroHun-Oblivion.exe

    Ezek után fel lehet tenni azokat a magyarított plugineket, amelyek a morrohun.hu-n a letölthető magyarított pluginek között vannak
    A mod managerben is meghagytam a sorrendet, ahogy telepítettem, és még nem jelzett hibát.
    A magyarított letölthető pluginek, értelemszerűen a magyarítás alá kerülnek a mod managerbe.
    Az utólag feltett nem magyarított pluginek bezavarhatnak, vagy angolosítják a játék bizonyos részeit.

    Nekem ezek után kitűnően működik. De biztos van olyan, aki másképpen csinálja, én csak a nálam tapasztaltakat írtam le.
    Sok sikert :)
  • tibor16
    #38606
    köszi a válaszokat :)
    Jól látom? - de mintha nem tudnék trénelni - ahogy alább valaki írta - a pl a harcosok céhében a bábún, vagy a céltáblával. Próbáltam növelni az íjászat, az ökölharc, vagy a zúzó fegyvereket. Elég kitartó voltam, de mindhiába. Van ezekre valamilyen új módszer? - mert így nehezen lesz meg a 3x5. Lehet pl bérelni azon a kastély modon kívül is esetleg trénert?

    Hanem ez a hordozható szoba mod, vagy "lyuk" - hát ez óriási. Olyan mintha lenne egy utánfutóm, amibe pakolhatok. Ráadásul, mivel mindenhol előhívható, teljesen kényelmessé teszi a cuccolást. Nagyon jó az elrendezése is, a bejárattól, még lépni sem kell, elérhető vagy 10 pakolási hely. Amikor évekkel ezelőtt játszottam, akkor egy vízparti házam volt, és a lovam, amit felpakolhattam. De meg sem közelítette kényelemben... Igen, tudom, hogy csalás - de egyszerűen nem bírom kivenni, annyira kényelmes. A fagytoronyban, vagy hogy hívják, viszont csalódtam, berendezve sem tűnik valami nagy ásznak. Egyedül az átjárói a máguscéhekbe tűnnek igazán használhatónak.
    A magyarítás pedig egészen kitűnő - grats a készítőknek
  • Rash87
    #38605
    Most akarom elkezdeni a játékot,de előtte lenne 1-2 kérdésem :)
    1., Érdemes vmelyik patchet feltenni?
    2., S a magyarítással mi a helyzet? Mert olvastam róla olyanokat,hogy kicsit bugos lesz a játék tőle,mármint olyan dolgok jelentkeznek,amiknek nem kéne:) eltűnik ezaz,stb. Ebből mi igaz? :\
  • angelslie
    #38604
    Na feltettem a Bananasplit Better Cities-t és azóta nagyonnagyon belassult a játék :( Próbáltam már lejjebb venni a látótávolságot, ez vmennyit segített is, de nem eleget :/
    Nem tudjátok mit lenne érdemes levenni a grafikából? De ha más megoldás nincs akkor sajnos lekell törölnöm a modot pedig szépek lettek a városok :S
  • Lunki88
    #38603
    Bocsi, nem értem mit rontottam el. :S Itt van.
  • Lunki88
    #38602
    <object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/31YOA109QnQ&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/31YOA109QnQ&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>

    Azért így elég keményen néz ki a game. :o
  • Vlala #38601
    HQ sincs. :(
  • Higany
    #38600
    Hová tűnt a banner?
  • Fantusz
    #38599
    Chorrorban beszélni kell előbb Reynald Jemane-vel, s végigcsinálni mindkét küldetését.
    Ezt követően lehet csak megkapni a Sins of the father küldetést, mert az kapcsolódik az előbbiekhez.

    Semmi értelme nincs koronás NPC-ket magaddal cipelni olyan helyekre, ahol azoknak semmi keresnivalójuk - ki lehet használni a lehetőséget, de ez valójában egy hiba, a küldetés miatt halhatatlan az ork.
    Lesz néhány küldetésben "kisérgetős" feladat, ahol nehezebb lesz életben tartani a csaptba került NPC-t, mint magadat
  • Vlala #38598
    A kard a Sins of the fatherben szerezhető meg.

    Céhtársak segítenek, ha baj van, nálam hiperaktívan is: egy őr egy szimpla lopásért le akart tartóztatni, polgárháború lett belőle a "szimpatizánsaim" és az őrség között.
  • tibor16
    #38597
    Köszi a segítséget - ez a Honorblade of Chorror melyik küldtés része?
    Más - amikor korábban játszottam a játékkal, nem fedeztem fel, hogy csatlóst is lehet valamelyik szereplőből csinálni. A küldetését hanyagolom, viszont elcipelem magammal. Mazog az Ork "segít" nekem éppen Leyawin-ben egy küldetés részeként vettem magamhoz. Szépen harcol az oldalamon, relytéjes módon gyógyulgat is, lehet hívni vagy marasztalni. Ha másra nem, arra mindenképpen jó, hogy ne egyszerre ugorjon nekem mindenki.
    Vannak az ilyen lehetséges csatlósokról tippek? - használta más is így valamelyik szereplőt?