41716
  • lightjack
    #39036
    meg tudná vki mondani hogy miben különbözik az alkímiában az a 4 keverő bigyó??? mirét jó ha egyik másikat használom...ezt sose értettem...jah és h mire jó a feather meg a burden varázslat???
  • Fantusz
    #39035
    Jónéhány modot kell összeválogatnod a kívánt hatás eléréséhez.
    Első lépésben a három overhaul mod közül kellene kiválasztanod a neked megfelelőt.

    A TIE egyszerűségében van a zsenialitása, de úgy tűnik, te nem erre vágysz, ez a mod elveszi a loot jelentős részét, egy-egy mithril páncél már hatalmas kincsnek számít, viszont szépen életre kelti a világot.
    Kezdő karakter számára egy szakad bandita is halálos veszélyt jelent, de az utak mentén portyázó őrök, nevesített NPC-k segítségére számíthat.

    Francesco rengeteg tárgyat, ellenséges lényt ad a játékhoz, javít néhány apróságon.
    A lények megjelenése random, véletlenszerű, nem kiszámítható, így sokkal realisztikusabb, mint az Oscuro, ráadásul a Shivering islesre is kiterjed.

    Az Oscuro legnagyobb hibája a kiszámíthatóság.
    Ez a mod mélyen belenyúl a játékba, átformálja a faji, és csillagjegy bonuszokat, varázslatokat (főleg varázshasználóknak ajánlott, érdemes új karaterrel indulni)
    Itt is rengeteg a különleges loot, ellenség.
    Az Oscuro lényei nagyon erősek, de ami nagyon nem tetszett, a kiszámíthatóság (dungeonokban előre haladva erősödnek az ellenfelek).
    Az Oscuro néhány ötletes küldetéssel is gazdagítja a játékot.
  • ratgab
    #39034
    Kimaradt valami nagyon fontos: Mini Boss fightok pl. bandita főnök, vagy pl egy erősebb manimarco a necromanta vezér (az milyen szánalmas a sima verzióban...) vagy egy frakció csapatának vezetője vagy főnöke harcrahívható legyen.
  • ratgab
    #39033
    Kicsit utána nézegettem a különböző itt és más helyeken ajánlott modoknak és arra jutottam, hogy egy overhaul-t lenne érdemes kiválasztani (mint ahogy már más is írta a fórumon), de igazából nem tudom, hogy melyiket is lenne érdemes:

    Olvasgattam kicsit az Oscuro's Oblivion Overhaulról, Francesco-éról és a Cyrodiil upgrade overhaulról.
    Kérdésem az lenne, hogy kinek melyik jött be igazán és mik a jobb pontok.

    Amit én várnék az overhaultól: - ne legyen szintezett ellenfél (1-es szintűként is leheseen sokkal erősebb ellenfelekkel találkozni és fordítva. Ne legyen már 25-ös szinten minden bandita full daedic vagy ebony armorban),
    - legyenek benne új fegyverek, melyeket az npc-k használnak is, nem akarok én lenni az isten a hűdekirály fegyvereimmel, amelyről más npc álmodni sem mer (ha fegyverhez kötödő küldetésből szerezhető valami jó kis egyéni cucc az úgy rendben van)
    -legyenek benne új helyszínek, új feladatok ( ne legyen pl vége a guild feladatoknak miután én lettem a guild mester)
    - Azon frakciók melyek benne vannak a játékban tényleg legyenek jelen, ne csak 1-1 feladat erejéig (banditák, rabszolgakereskedők, nekromanták)
    Ezek egymással is összecsapjanak.
    - Azért legyen térkép marker, mert anélkül azért elég gáz egy ekkora világban...

    Grafikai javítások annyira nem érdekelnek.
    Szóval kinek mi a tapasztalata, melyik overhaul jobb és miben?
    Ha esetleg mást tudtok ajánlani az is jó lenne, esetleg egy pár modot a fentebbi alapján.
  • SaGa
    #39032
    Ruhának: varázslóköntös. Semmi páncél...
  • SaGa
    #39031
    Egyáltalán nem kell neki fegyver, kezdőként sem, csak ne menj be közelharcba. Ha mégis ilyet is akarsz, akkor az elsők között tanuld meg a fegyver és páncél idézés spelljeit. A mágus messziről harcol, csak akkor meg közelharcba, ha már tud bénítani...
  • lightjack
    #39030
    ahha értem köszi!!! sazl a csak mágus csávó az hosszútávon jobb mint a csatamágus...értem...de kb hányas szintig kell majd a mágusnak fegyver és mikor válhat komolyabb ellenféllé kard nélkül??? jah és még annyi h mit érdemes egy mágusnak hordani? light armor v szimpla ruha?
  • blackcalibra
    #39029
    Köszi a segítséget mindenkinek!
  • Fantusz
    #39028
    Mágusok inkább a játék elején gyengék, később ők a legfélelmetsebb ellenfelek, legyen szó banditáról, vagy oblivionlakó lényről.

    Tiszta mágusnak legjobb a breton mage csillagjeggyel - sokat játszottam ilyen karakterrel, fegyver sem kell a kezébe, a játék elején rá van szorulva az idézett lényeire, de később önmaga válik pusztítóvá.
    Manából nehezen fogy ki, mágia ellen védett, viszont sokáig nem szabad közelharcokba belevinni.
    Idézés + távolsági varázslatokkal kezd, később áttérhet az érintő (touch) spellek használatára, mire hozzáférése lesz az oltárhoz már a destruction és illuzió varázslatokban is gyakorlatot szerezhet, így kombinálhatja az elemi pusztítást paralyse varázslatokkal.
    Néhány lény immunis a paralyse varázslatra, de a többség ellen elegendő 1 sec bénítás, s meg sem tudja ütni a mágust.

    Csatamágusnak viszont a dark elf a jobb választás, de nála a mágia csak kiegészítés, elsősorban harcos, kevés manával, akaraterővel kezd.
  • lightjack
    #39027
    lenne 1 kérdésem...kipróbálnám a játékban a mágikus beállítottságú karaktert, csak félek h csakis a mágia nem lesz elég erős ahhoz h legyőzhessem a keményebb elleneket magasabb szinteken...szal bele akarok vinni 1 kis blade-t is meg block-t is csak még azon gondolkozom h jó e az úgy h ha csak kard van a ekzemben és 1 pajzs, és nem páncél(sem light sem heavy)??? a másik meg az h melyik erre a battlemage-s beállítottságra a legjobb faj?? breton? high elf? dark elf? igazából e 3 között gondolkoztam csak a dark az csak a destructiohoz konyít a másik kettő meg a blade-hez nemannyira...szal helllp? ti hogyan raknátok össze?
  • Fantusz
    #39026
    Ebben a játékban nincs "game ower", ki lehet fogyni a küldetésekből, de a vadonban, dungeonokban bizonyos idő elteltével ismét megjelenik valamilyen ellenséges lény, a több ezer mod közül válogatva pedig saját ízlésed szerint át is alakíthatod a világot.
  • blackcalibra
    #39025
    Oké, akkor van benne anyag, lehet bóklászni. :D
  • koschwarz
    #39024
    attól függ...100-200 óra...modokkal akár több is.
    a főszálon tulajdonképpen hamar át lehet jutni. én a főszálban odáig szoktam eljutni, hogy elviszem az amulettet dzsofrinak.
  • blackcalibra
    #39023
    Köszi a segítségeket.
    Most már mindegy, megyek mint a mérgezett egér, aztán belátogatok a kapukba is óvatosan.

    Egyébként a főszál mennyi játékidőt nyújt?
    És mennyit úgy kb. a játék maga, mire talán azt lehet mondani hogy főszál+mellékküldetések is kimerültek?
  • Fantusz
    #39022
    Azért nem kellett volna hozzápiszkálni a kvatchi kapuhoz, mert a folyamat azzal indul (pontosabban, miután Martint visszakísérted a monostorba)
    Kvatchnál, ha békén hagyod a kaput (nem kezded el a főküldetést), Oblivion lakóktól mentes világban kalandozhatsz, de ha beindul a kapunyitások folyamata, azt csak a főküldetés lezárásával tudod megszüntetni.
    Cyrodiil egész területén nyílnak a kapuk, számuk 100 fölötti is lehet, s egy megerősödött karakternek még jó móka is a bezárogatásuk (legalábbis bizonyos ideig), kezdőknek gondot is okozhatnak, a kapun néhány pokollakó átlép Cyrodiilba, s a kapuk sokszor olyan helyeken vannak, ahová küldetés miatt igyekszel.

    17-es szint alatt azért sem szerettem a kapukat, mert a túloldali loot gagyi, gyenge.
  • SaGa
    #39021
    Az mindegy, hol jársz, a kapuk - az után, hogy Martinnal beszéltél - megállás nélkül szaporodnak, mindenütt megjelennek, mindaddig, míg a végső összecsapás le nem zajlik.

    Összesen - ha jól tudom - 99 kapu van egy időben a terepen maximum, de ha egyet bezársz, hamarosan nyílik helyette valahol egy új...
  • blackcalibra
    #39020
    Még nem sok van. Egy párat láttam.
    Eléggé a játék elején tartok még csak.
  • Fantusz
    #39019
    Elég sokszor téma az Oblivion kapu a fórumon, elkerülhetted, késleltethetted volna, hogy ellepjék az egész térképet - így már nincs más út csak előre.
  • Vlala #39018
    Elég sok energia és erőforrás kell egy Oblivion-kégli kipucolásához, kivéve, ha Te is végigrohansz rajtuk. Harcos karakterrel meggyűlt velük a bajom, inkább kerültem, tolvajjal hobbiból vadásztam is a kapukra, és két perc alatti szintidővel zártam be egyet-egyet.
    A kapu akkor záródik be, ha a Blood Tower tetejéből elemeled a kaput életben tartó Sigil követ. Nem kell mindenellennél megállni, spuri a toronyhoz, kő a zsebbe, a többit oldják meg. :)

    Annyiból mindenképp érdemes, hogy a kő speckó erejét felhasználhatod a páncélodhoz, vagy a fegyveredhez (két tulajdonság van, a támadó akkor lép életbe, ha fegyverbe teszed, a védekező akkor, ha páncélba vagy pajzsba).
    Random képességekkel bír, tehát ha a kő ellopása előtt mentesz, aztán nem tetszik az erő, amit a kő ad, garanciában visszatöltheted a játékállást :)

    Ezenkívl van néhány olyan összetevő alkímiához, amit csak a másik világban találsz meg - vagy egy-két kereskedőnél, durva drágán.
    A daedric páncél, fegyverek sem jönnek rosszul.
  • blackcalibra
    #39017
    Oblivion kapukkal mennyire kell/érdemes foglalkozni ha egyébként nincs hozzá köthető küldetés?
    Arra gondolok hogy egyéb küldetések miatti kóborlásaim során ugye bele-bele botlok kapukba.
    Még eléggé a játék elején járok, eddig ugye a legelején a főküldetéshez tartozó kaput kellett bezárnom, ez megvan.
    De aztán bementem olyan kapun is amihez nem szólt küldetés, ott mindenkit kinyírtam, de mivel nem volt küldetés célom így gyakorlatilag nem történt semmi, a kapu ugyanúgy megmaradt.
    Szóval kapok majd a kapukhoz egyszer küldetést esetleg, vagy hozzájuk kapcsolódót?
    Vagy ami utamba kerül érdemes kipucolni?
  • tibor16
    #39016
    már tárgytalan
  • tibor16
    #39015
    A ThievesDen mod-ot csinálom éppen. Anvil kastélyából vannak rejtekutak a barlangba, de zárva van az ajtó, a kulcsot meg nem találom. Pedig felforgattam már a teljes kastélyt. Mivel a barlangban régebben voltam, most pontosan nem emlékszem, van-e ott kulcs. Ott is találtam annak idején egy zárt ajtót, azt sem tudtam kinyitni. Tudja valaki a megoldást?
  • ratgab
    #39014
    Waalx Animals and Creatures modot nem próbáltad még?

  • lightjack
    #39013
    megcsináltam azt a küld.-t és bocs az előző komm.-emért, mert értem h mi h van ezzel a lovas üggyel...

    találkoztam sztem az egyik legeslegnagyob és legpoénosabb buggal az egész játékban...elmentem imperial city-be a market districtbe, és hirtelen 1 míthic dawnos támadt rám...jó legyilkoltam és jöttek az őrük is segíteni...ezzel még nem is lenne semmi baj de ekkora jött a legnevetségesebb dolog a játékban...az őrök elkezdtek kiabálni egymásra és kaszabolni egymást-mindenki mindenki ellen- aztán a halott őröktől elvette a cuccokat feljavítottam őket és eladtam mindet(mivel nem használok heavy armort) így az armorer képességem és a pénzem is jelentősen megnőtt:D:D:D
  • lightjack
    #39012
    öhhöm...szal ha megkjapom a shadow-t akkor 2 lovam lesz, csak még annyit h ha megkaptam már és fast travellezek akkor ugye az alap lovakat benyomja a város istállójába...ilyenkor a shadow is bekerül az istállóba v hova megy?
  • Vlala #39011
    A lovat nem lehet eladni. Ha veszel aegy másikat, és átülsz rá, az előző visszasétál oda, ahol vetted (Shadowmere abba az erődbe, ahol kaptad a speakertől - nem jut eszembe a hely neve), de ugyanúgy a Tiéád marad, bármikor meglátogathatod.
    Tehát lehet egyszerre több lovad is, de igazából ha Shadow megvan, már nem érdemes. Benne az a legjobb a halhatatlanságán kvül, hogy a harcokba is beszáll.
  • tibor16
    #39010
    Anvilben van egy kalózhajó. Bementem, s miután megtámadtak, elintéztem mindenkit. Azonban jobban örülnék, ha küldetéssel együtt tudnám lerendezni. Valami birkákat szállítottak illegálisan. Tud ennek a küldetéséről valaki valamit?
    Köszi
  • SaGa
    #39009
    Shadowmere a legjobb ló az egész játékban, főleg, hogy nem lehet megölni. A régi nem vész el, de azt nem tudom, hogy el lehet-e adni. Soha nem használtam lovat. Pontosabban egyszer felraktam egy modot, amiben voltak befogható vadlovak, azzal kipróbáltam, nem tetszett...
  • lightjack
    #39008
    a dark brotherhoodos tisztogatásos küldi után kapok 1 lovat(vagyis ezt olvastam) de már előre félek h mi lesz az eddigi fekete lovammal? ert elég sok energiát és pénzt öltem bele h a legjobb lovat vehessem meg és most olvasom a db-os küldetéseket, hogy kapok közbe 1 lovat...most akkor mi lesz a másikkal? meghal? visszakapom az 5k-t? vagy nem kapom emg azt a DB-s lovat? pls help mert 5000ret lehet hogy elpocsékoltam:S:S:S
  • tibor16
    #39007
    ok, ha nincs olyan ahol hajóforgalom van - afene tudja, de nekem tetszene :) - akkor inkább hagyom
    azért köszi
  • SaGa
    #39006
    Zsákmány...
    Amit összeszedsz a látákból, holtaktól, stb...
  • lightjack
    #39005
    amatőr vok szal bocs a kérdésért: mi az a loot?
  • SaGa
    #39004
    És a segédje egy Vuki kinézetű valami, pont olyan hanggal...

    Többfelé is feltűnik, a terepen, ráadásul ha szállíttatni akarod magad vele, előbb hablatyol valami tartozásról, meg hogy csak olyanokat szállít, akik tagjai valami csoportnak. Nekem is fent volt, de fogalmam sincs melyik az a sok közül...
  • Fantusz
    #39003
    Úszkáló hajókról nem tudok, de van egy mod, amiben némi humort is becsempészett a modder.
    Imperial City kikötőjében horgonyoz egy hajó (alapból van ott néhány), s a kapitány némi aranyért cserébe pillanatok alatt Bravilba repít.

    Ha jól emlékszem a hajó a Millenium Falcon, s a kapitány azon morfondírozik, van-e esélye egy hercegnőnél...
  • Fidolorous
    #39002
    És ez a Shivering Isles-nél hogy van ? Azt érdemes rögtön elkezdeni, vagy ott is komolyabb loot lesz magasabb szinten ?
  • Fantusz
    #39001
    Oblivionban is vannak erős lények.
    Clannfear (sárkánygyík) az egyik legkellemetlenebb ellenfél lehet, gyors, erős, alapesetben 13-as szintű, modolva egész csordákat találhatsz (a Xivilaik idéznek sárkánygyíkot, de azok csak 5-ös szintűek, a Xivilai +22)
    Deadrooth 16-os, dremorák, daedrák különböző változatai is pokollakók, ha a kinti világban gondod van a harcokkal, Oblivionban sem lesz könnyebb dolgod.

    Ugyanazt tudom javasolni, mint SaGa: nem kell elkezdeni a főküldetést, s ha meg is szeretnéd csinálni ráérsz 20-as szint körül belevágni, úgy legalább olyan lootot kapsz, ami a játék befejezéséig használható lesz.
  • tibor16
    #39000
    sziasztok
    van valami mod, amiben hajók úszkálnak a Niben folyón, ha van ilyen és tud róla valaki, megkérem árulja el a mod nevét - esetleg adna linket, megköszönném
  • SaGa
    #38999
    Ha el sem kezded a főküldetést, még jobban jársz, mert az egyetlen Kvatch-i kapun kívül egy darab nem lesz sehol, így nem is találkozol velük.
  • lightjack
    #38998
    hát nem is tudom...én mindig is szerettem a teljesen letisztult game-mel játszani, sose szerettem az ilyen-olyan modokat mert félek h bekavar:S am igazad lehet h ha arra figyelnék folyton h +5 meglegyen akkor a szerepjáték átmenne vmi matekozós szarságba... csak azt sem akarom h ha elérem a 25 ös szintet akkor már teljesen ellehetetlenüljön az egész:S mondjuk hallottam erre egy jó kis tippet: ha először végigtolod gyorsan a főküldetést, az emgkönnyíti a dolgokat mert oblivionban nem lesznek ilyen-olyan lények, mivel bezártam már összes kaput... csak azt nem tom h 10 es szinttel végig lehet tolni a főküldetést?
  • koschwarz
    #38997
    felfogás kérdése...játszhatsz természetesen, és vállalod a következményeit, vagy állandóan ki kell esned a szerepedből, és arra figyelni, hogy mindig meglegyen a +5 az attribútumokra.

    vagy: használsz egy jó modot, ami kiveszi ezt a lehetetlen szinteződést a játékból (tehát a szörnyek veled együtt lépnek szintet) (pl. OOO) vagy egy olyan modot, amivel sokkal normálisabbá teszi a karaktered fejlődését, pl. nem kell ilyen mikromanegeléssel foglalkozni (pl. nGCD).