41716
  • SaGa
    #39076
    Evés, alvás: Cobl (ebben lehet mindenféle kajákat készíteni (egyebek mellett) és a Vim and Vigor, vagy a Real Hunger és a köré építhető egyéb modok: FF Real Thirst-Cobl, Real_Sleep, Realistic Fatigue, Grumble Sounds for Real Hunger...

    Mindenképp kell valami hordozható matrac (bedroll)vagy sátor is, mert ha nem alszol eleget és elég sűrűn, szédülsz, duplán látsz, majd összeesel...
  • Fantusz
    #39075
    Minél képzettebb vagy egy-egy mágiaiskolában, annál magasabb szintű spelleket használhatsz, s ráadásul azok kevesebb manába kerülnek.

    Mire képes leszel a most 800 manás varázslatot haszálni, azt jóval kevesebb mana felhasználásával teheted.
  • lightjack
    #39074
    elkezdtem 1 mage karaktert, breton, mage csillagjeggyel, 4 es szinten 230 manával...néztem h vannak olyan spellek amik 800 manába kerülnek...azt lehet egyáltalán elvarázsolni??? mert 230-ról feltolni 800 ra legalább kell 45 ös szint v több is...kb hány manának kell lenni 4 es szintnél...230 az jóh?
  • gyonax
    #39073
    Igen.. az a baj hogy most nincs idpm csinálni.. de ha lesz, akkor majd nekiállok megint
  • cSuwwi
    #39072
    Köszi, meg fogom nézni őket.
    A fastexit tuti kell, nálam mindig összeomlással lép ki (w7 x64, de a régi xp x86 is ilyen volt)

    Láttam az obli mods oldaladat, a mostani konfigomat onnan szemezgettem.
  • gyonax
    #39071
    Még annyit, hogyha a CUO-t már felraok, akkor szerintem kard fel a többi Giskard féle modot is. Azok is elég ütősek:)

    Még néhány dolog:
    Szerintem rakd fel az összes eredeti, Bethesda féla addont és a SI-t, meg persze az unofficial patcheket.
    Mannimarco Revamped
    Frostcraf Reborn(csak ha megvan az eredeti Frostcrag)
    ImpeREALEmpire
    FastExit- lehet csak nekem van ilyen bajom, de régen az Oblivion nem bírt összeomlás nélkül kilépni...
    ImpeREAL city
    Unique Landscapes Compilation
    És ha egy kicsit visszaolvasol, akkor láthatod, hogy én mit javasoltam időjárás és víz modnak, mert ezek nekem az alapjátékban különösen kiábrándítóak voltak :D
  • gyonax
    #39070
    Aludni és enni kell: Vim and Vigor. Én régen ezt használtam.

    Jókis hétköznapi munkák(főzés, kovácsolás, varrás, stb.) nagyon igényes kivitelben(ezt is használtam anno): CraftyBits
  • cSuwwi
    #39069
    a küldetés közbeni éhenhalás simán realisztikus, ha előtte nem eszel :D

    ennek úgy lenne értelme, hogy eleve fut egy időlassító (a Francescoban van), mondjuk játékbeli napot kellene lassítani 2 órára, akkor 5 perc lenne 1 játékbeli óra. Megeszel egy almát az 1-2 órára elég, 10 perc alatt csak fel tudsz mászni a bejárathoz hogy teleportálj (vagy elsétálj az első faluig, vagy lopsz valahonnan).

    Az ilyen "hülyeségek" zavaróak szerintem, mint a lopott tárgyak megjelölése. Most egy másik faluban lévő árus honnan fogja tudni, hogy xy-tól loptam egy villát a világ másik végén, és azt akarom neki eladni? :D
    Ilyesmikre kellenének reality modok
  • Fantusz
    #39068
    Giskard csinált olyan mosot, ahol egyszerűbb, vagy picit nehezebb feladatok után 500 arany jutalmat zsebelhet be a karakter.
    Farkasvadászat, rákvadászat, szarvasvadászat, vámpírok, banditák kiiktatása lehet a feladat (Fighters Guild Contract)

    Kötelező evés-ivás-alvás dolgokkal én nem kisérleteztem, de sokan igen, tehát vannak hozzá modok, de itt a fórumon olvasottakból ítélve nem egyszerű összehangolni, volt rá példa, hogy egy nagyobb dungeonban, küldetés közben "éhenhalt" a karakter, ami azért nem mondható realisztikusnak.
    Ezzel nem elriasztani szeretnélek a mod használatától, remélhetőleg SaGa és koschwarz pozitív tapasztalatokat tud mondani, ha jól emlékszem ők használtak ilyen modokat. - részemről csak annyi a mondandó, hogy léteznek ilyen modok
  • cSuwwi
    #39067
    egy 350 megás van meg egy 30 körüli. a planetelderscrollról szedtem mindkettőt, szóval szerintem igen.

    én most egy rpg "hű" konfigot szeretnék összetolni, ehhez keresek modokat.
    a fő questszál nem érdekel, csak sima kalandozás a cél.
    a RolePlaying Oblivion: New Beginnings elég a kezdethez, Quarl 3, OBC meg pár alap mod.
    Próbálom realisztikussá is tenni, ilyesmire keresek modokat, mint pl:
    - elfáradsz x óra után (=aludni kell, vagy a kitartást 0 közelire tolja)
    - vmi munka (pl. vadászni kell farkasra, ilyen mód talán még van is)
    - kajálni kelljen (necsak kotyvasztani legyenek a hozzávalók)
    stb.

    A CUO szerintem jó alap lesz hozzá, a többi majd kiderül.
  • Fantusz
    #39066
    Francesco mindkét darabját felraktad?
    Kisebbik a beállításokat tartalmazza, a mod texturák a nagyobbikban vannak, mindkettő kell a helyes működéshez.

    CUO-t nem ismerem, ezért nem mondtam róla semmit, de Giskard jellemzően színvonalas modokat csinál.
    Mindezzel együtt ha komolyan veszi a játékos a szerepjátszást, nem egy karakterhez íródott a mod csomag, elég faramuci dolog, ha köztiszteletben álló főmágus, vagy harcos éjszakánként tolvaj csicskaként osongat.
  • cSuwwi
    #39065
    még nem néztem vele, sztem ma este állok neki kipróbálni
    most Francesco van fent meg 15-20 alap mod + vizuáltuning (open better cities, Quarl 3), de nem fogott annyira meg.

    most én is valami olyan alapot keresek, amivel érdemes újrakezdeni. most hogy minden pack megvan giskardtól, tervezem hogy mindent felrakok, utána majd nyilatkozok milyen lett
  • SaGa
    #39064
    Az alap eltérés a CUO és az összes többi nagy mod között az, hogy a CUO egy újféle elképzelése Cyrodiil-nak. E köré lettek összegyűjtve a modok.
    Újjá építheted Kvatch-ot és lehetsz a vezetője. Átalakíthatod a mágus céh-t, visszahozhatod a nekromanciát a törvényes iskolák közé. Lehetsz jó harcos, és növelheted a harcosok renoméját. Kapsz egy földalatti elf világot, egy új "osztálytagozódást" a világban, ahol új célokat is kitűzhetsz magad elé. Mivel egyben sosem volt fenn az egész, így nam tudom mennyire sikerült ezeket a célokat megvalósítaniuk, de az elképzelés egy teljesen új felépítésű világ kialakítása, az Oblivion szabályrendszerében és Cyrodiil területén.

    A többi overhaul igazából a szinteződést (a megtalálható tárgyak és ellenfelek szintje a játékos karakter aktuális szintjéhez igazodik) kapcsolják ki, többféle tárgyat és szörnyet hoznak, esetleg egy-egy játékstílusnak jobban kedveznek, mint a többinek (az OOO inkább mágus, a TIE inkább harcos, de még jobban tolvaj párti).

    A Francesco féle még ennyi sem hoz, csak színesebbé teszi a világot, több ellenfél, több begyüjthető tárgy, és mindegyik a kedved szerint beállítható a telepítéskor...
  • koschwarz
    #39063
    a francesco egy nagyon kiegyensúlyozott mod. sokkal nagyobb a véletlenfaktora mint az oscuro-é, lehet pl. hogy ugyanazon a helyen egy skeleton championnal találkozol 1-es szintűként, de legközelebb meg csak egy sima skeletonnal. nekem tetszett még a francescoban az is, hogy be lehetett állítani a loot mennyiségét is (amit én nagyon alacsonyra vettem). rengeteg új szörnyet és fegyvert tesz a játékba ez is.

    az oscuro-nál úgy kell elképzelni, hogy minél lejjebb mész egy dungeon-ben és minél messzebb mész a civilizációtól, annál durvább ellenfelekkel találkozhatsz, de annál jobb loot-ot gyűjthetsz (nagy rizikó-nagy jutalom). ennél fogva kiszámítható. amíg alacsony szintű vagy, nem mész messze a városoktól és nem mész beljebb egy barlangba, így nem vagy nagy veszélyben. szerintem a loot is tömérdek. nekem pont az volt a legnagyobb bajom az OOO-val, hogy RENGETEG a loot. egy csomó plusz elhelyezett láda van mindenhol...persze sokkal többe is kerül minden (szolgáltatások, encsantolás, stb.), de így is rengeteg pénzt lehet összeszedni. én azt szeretem, hogy ha találok valami értékeset, akkor annak tényleg tudok örülni, nem pedig beteszem a többi eladandó cucc közé az encsantolt fegyvert...mikor már másodszorra fordulok a kereskedőhöz ugyanabból a barlangból...rengeteg potionöm van, rengeteg scrollom, kalapácsom, nyílvesszőm, lockpickem...soha nem kell aggódni. SZERINTEM AZ OOO NEM OLYAN NEHÉZ, MINT AHOGY BEÁLLÍTJÁK. persze lehet nehéz, ha egyenesen lerongyolsz egy aylaid rom mélyére, de ott el is patkolsz hamar. de ha csak banditákkal, goblinokkal, nyomi csontvázakkal harcolsz...(na jó, egy bandit ringleader azért nehéz ellenfél, de nem lehetetlen, az amazonok és a spactral warriorok nagyon durvák, és ha mondjuk ha összefutsz egy teremben 3 conjurerrel meg a megidézettjeikkel, akkor is csak futás van)

    a giskard félét egyszer próbáltam, nem volt rossz, de annyira nem tudtam elmélyülni benne.

    a TIE-ban meg vért izzadsz, lehet hogy a semmiért szenvedsz egy barlangban, de amikor találsz valami jót, annak örülsz. én ezt preferálom. kevés lockpick, örülsz ha van néhány iron arrow-d, stb. stb. ugyanakkor a +800 egyedi, névvel ellátott NPC hatalmasat dob az összképen is.
  • ratgab
    #39062
    Tudom, hogy már kérdeztem többször, de hátha te mint Giskard mod kedvelő tudod rá a választ:

    A Giskard féle Cyrodiil Upgrade overhaul milyen lett? Te próbáltad?
    Mert jelenleg egy jó overhault keresek, hogy újra elkezdjek Oblivionozni.

    Eddig 3 között ingadoztam: Oscuro féle, Francesco féle, Giskard féle.

    Fantusz kolléga nagyon segítőkészen leírta a Tie verzió mibenlétét is, de az a leírás alapján nem győzött meg (kevés loot nem az én stílusom).

    Ezek után én kizártam (kicsit Fantusz észrevétele alapján) az Oscuro félét, de még mindig bent van a Francesco (ami egyébként leírása alapján nagyon tetszik) és a Giskard féle, amiről túl sokat nemtudok, csak hogy Francesco-éhoz hasonló.

    Milyen különbségek vannak a kettő között szerintetek (pl. hangulat, kidolgozottság, részletek, eltérő jellemzők stb.)?
  • Fantusz
    #39061
    Giskard szinvonalas, kiváló modokat csinál, de sajnos ezzel a megsértődős, letiltom a modokat-engedélyezem a modokat stílusával leginkább magának árt.
    Persze azok sem voltak normálisak, akik az Oscuro miatt Giskardot kezdték piszkálni, az Oscuro hibáit nem Giskardnak kellene javítani.
  • cSuwwi
    #39060
    Amúgy akit érdekelnek Giskard modjai (The Engineering Guild)
    az most tud regisztrálni. Egy pack nincs fent az oldalon, ami viszont az összeshez szükséges (Cyrodiil Upgrade Resource Pack), ebből csak az update van fent, de amit updatelni kéne az nincs.
    Akit érdekel, dobjon egy privit, és adok privát címet ahonnan lehúzhatja (~350 mega).
    Thx to SaGa
  • cSuwwi
    #39059
    Giskard pár napja kirakott egy Chorrol-is ékszerészüzletet (ami meg lehet venn), elvileg a várban jelenik meg, de nekem nem akar menni. Vki vmi ötlet? Vagy megy vkinek?

    A BOSS még nem ismeri, mert friss, pakolásztam össze vissza de semmi
  • Carmang
    #39058
    Vannak egyre erősebb kotyvasztós cuccok. Vagy megveszed alkimista boltban (nem mindenhol van mindegyikből), vagy találod őket lootban.
  • lightjack
    #39057
    ahhaaaam értem... még1 kérdés: mind1ik alchemy s cuccom elé oda van írva h novice, de az alkems szintem már 50 es szal nem a szintemhez illő...hogy tom lecserélni? 1általán van másik, v csak novice alembic meg stb van?
  • cSuwwi
    #39056
    privi ment. köszi
  • SaGa
    #39055
    Meg van, 345 mega. Kellene valami nem nyilvános hely, ahova át lehet tölteni http-n vagy passzív ftp-n
  • Carmang
    #39054
    Feather: megemeli a cipelhető cuccok súlyhatárát.
    Vagyis, ha kellene néhány tuti loot, amiket mindenféleképp el akarsz magaddal vinni, de az erőd alapján nem bírnád el őket, akkor castolsz magadra egy feathert, és már el is bírod :)
    A Burden pont az ellenkezője: rálövöd az ellenfélre, hogy kevésbé bírja el a cuccainak a súlyát. Persze ugyanezt megtehetik ők is veled.
  • gyonax
    #39053
    Valóban nincs ott. Én megpróbálnám leszedni ezt, majd az Engineering Guild honlapjáról felpatchelni a 2.2-es patchel.
  • cSuwwi
    #39052
    Ez nincs meg vkinek véletlenül?

    Cyrodiil Upgrade Resource Pack V1.4.8

    Megint lehet regelni Giskard oldalára, de csak az upgrade filet találom, ezt meg sehol :|
  • lightjack
    #39051
    a feather és a burden varázslatok/italok mire jók?? nem igazán értem h mi a hatásuk...
  • lightjack
    #39050
    ahha értem...de olvastam más fórumokon h lehet kapni varázsboltokban, majd ott megveszem mindenféle mászkálás nélkül...alkímiával összeszedem rá a lét
  • Fantusz
    #39049
    Régi elf romokkal van tele Cyrodiil, s a térképek is jelzik.
    Mire kellenek azok a kövek?
    Íjat vigyél magaddal, vagy ha mágus vagy telekinezis varázslattal tudod leszedni az állványról.
  • eiduR
    #39048
    Kérek szépen mindenkit, hogy legyen szíves kattintson valamelyik hirdetésre a http://content.blog.hu/ oldalon!

    Köszönöm!
  • lightjack
    #39047
    és hol találok ilyen ayelid romokat?? mert térképen sincs bejelölve semmi...
  • Fantusz
    #39046
    Nem javaslom, neked kell eldönteni, melyik szimpatikusabb.
    Ha igazán kemény ellenfeleket szeretnél, használd az Oscuro-t, bár ahogy említettem eléggé kiszámíthatóan csoportosulnak a lényei.
    A Francesco lényei ezzel szemben bárhol megjelenhetnek, nem kizárt, hogy csak a futás segít ellenük, ugyanakkor, ha szerencséd van egy nagyobb dungeont is sikeresen átkutathatsz kezdő karakterrel, ami Oscuro esetében kizárt.
    A TIE más úton teszi realisztikussá a játékot, az alapjátékban meglévő adatokat keveri újra, rengeteg új NPC-t, állatot, szörnyet kreál.
    Az utakon portyázó semleges NPC-k miatt viszonylag biztonságos a világ, de ha elkóborolsz, illetve banditával találkozol 10-15-ös szintig megoldás a futás lesz - jól sikerült ez a mod, ráadásul néhány MB méretű csupán (ellentétben a Francesco és az Oscuro durván 1GB).
    A TIE-ben a loot minimális, még az alapjátékban tömegesen található cuccok zömét is elveszi, újakat pedig nem nagyon ad - a sovány loot miatt gondoltam, hogy neked nem ez a vágyad.

  • ratgab
    #39045
    Akkor ezek szerint a Francesco-t javaslod az Oscuro verzióval szemben?

    És a Cyrodiil upgrade overhaul (Engineering guild modja) milyen?
  • ratgab
    #39044
    ayleid romok, ha jól emlékszem, de javítsatok ki ha tévedek!
  • lightjack
    #39043
    hol tudok welkynd követ szerezni?? mert régebben más akrakterrel találtam 1ik vársoban a magáus céhben de nemtom melyikben és fogalmam nincs honnan tudnék iylet szerezni...ötlet?
  • Fantusz
    #39042
    Nem neked írtam, lightjack kérdezett alkímiáról.
  • Fasiszta
    #39041
    Én nem vagyok Alchemy-is én harcos vagyok.
  • Fantusz
    #39040
    Mozsár az alap, annélkül nem lehet lötyit csinálni, a többi kiegészítő lényegében a minőséget javítja, tehát használd azokat is.
    Fontos még, hogy az alchemyai felszerelések is szinteződnek, amint van rá lehetőséged cseréld le jobbra, azokkal sokkal erősebb potikat készíthetsz.
    Bereton mágusom rengeteg Restore Magicka italt vedelt a csaták alatt, expert, master alkímiával, jó felszereléssel, a legerősebb spelleket is nyugodtan tudta használni manakifogyás veszélye nélkül.
    A Restore Healt a másik életmentő ital, illetve íjásznak még erős mérgeket is lehet kotyvasztani - a többi létyót eladva jókora bevételre lehet szert tenni alchemyvel.
  • Fantusz
    #39039
    Nirnroot nedves területeken, vizek közelében nő, elég csak IC-ből a vízparton elmenni Bravilba, sokat összeszedhetsz.
  • lightjack
    #39038
    akárhool a természetben...bravilban van 1 tó ami mellett vannak kisseb sziklák...a mögött van 1...imperial city market district gilded carafe, ott van 1 nirnrott csak azt el kell lopnod...igazából szét vnanak szórva az egész játékban, nem olyan nehéz rájuk találni...jah és ne koncentrálj arra aküldetésre, szedegesd aztt ha meglesz befejezed...
  • Fasiszta
    #39037
    Nirnroot-tót Hol lehet találni ? Egy misszió miatt .